Podsumowanie LP357

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: kajman »

bobby-x pisze: śr gru 08, 2021 5:03 pm Jolly ale akurat podawane do Trojki byly robione wg zasady WIEKSZA (nie MNIEJSZA) ilosc tygodni.
On to wie, ale
jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 3:45 pm Gdybym tworzył je ja, to odbyłoby się to tak
Ja chyba bym się skłaniał do większej i to jako drugie kryterium. Ale ogólnie to ja prowadziłem swoje własne podsumowania oparte na moich własnych, w większości skomplikowanych zasadach i interesowało mnie w zasadzie tylko podsumowanie wykonawców.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: śr gru 08, 2021 5:03 pm Jolly ale akurat podawane do Trojki byly robione wg zasady WIEKSZA (nie MNIEJSZA) ilosc tygodni.
Dobrze napisałeś - PODAWANE do Trójki. Czyli Wy przyjęliście jakieś zasady, więc trudno nazwać je trójkowymi :wink:

PS. Najlepszym przykładem rozbieżności w zasadach był TWC sprzed dwóch lat, gdzie mieliśmy zasady "bobbiego" i zasady "Jacka". Żadne z nich tak naprawdę nie były trójkowe, bo autorami byliście Wy.
Ostatnio zmieniony śr gru 08, 2021 5:25 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
mario85832719
Posty: 517
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: mario85832719 »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 3:45 pm Prezentowane tutaj podsumowania są autorstwa Pieryknika i to On przyjął sobie jakieś zasady. Nie nam je oceniać, bo nie są to jakieś OFICJALNE podsumowania.
Gdybym tworzył je ja, to odbyłoby się to tak:
1. Liczba punktów
2. Wyższa osiągnięta pozycja
3. Liczba tygodni na miejscu 1
4. Przy równości powyższych MNIEJSZA liczba tygodni pobytu w zestawieniu. Uważam, że wyżej powinien być utwór, który zdobył tę samą liczbę punktów w krótszym okresie czasu. Jego nazwijmy "ratio" jest wyższe przy dzieleniu liczby zdobytych punktów przez liczbę tygodni.
5. Jeśli powyższe jest identyczne, to stawiam utwory ex aequo na JEDNEJ pozycji (nie na dwóch!) i nie doszukuję się kolejnych najwyższych osiągnietych przez nie lokat.
Ale to moje subiektywne zdanie.
Amen.


To prawda, że nie mamy jakiegoś oficjalnego podsumowania LP357, ale skoro naszym odnośnikiem jest LP3, to przecież tam musiały obowiązywać jakieś takiego typu zasady odnośnie podsumowań, bo co roku było przecież prezentowane podsumowanie roczne, ostatnie w 2020 roku, które oficjalnie musiał zaaprobować Marek Niedźwiecki i Piotr Baron. Pytanie jak te zasady wyglądały i kto był ich autorem?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

mario85832719 pisze: śr gru 08, 2021 5:25 pm Pytanie jak te zasady wyglądały i kto był ich autorem?
Może niech wypowiedzą się Ci, którzy podsyłali Markowi te podsumowania :D
Marek zapewne aprobował co dostał... Byle był materiał do prezentacji. Niuanse zapewne go nie interesowały.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: śr gru 08, 2021 5:13 pm Ja chyba bym się skłaniał do większej i to jako drugie kryterium.
Kajmanie, wiem, że możecie mieć inne zdanie, ale kiedy dwa utwory zdobywają po powiedzmy 550 punktów i jeden robi to w 20 tygodni a drugi "ciuła" przez 55 tygodni (szlajając się po 3 dziesiątce), to dla mnie większym przebojem jest ten pierwszy. Stąd moje zasady tzw. ratio. Ty masz swoje a ja swoje, a inni swoje :cwany:
AlekOb
Posty: 2874
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: AlekOb »

Przy okazji jakichś swoich prywatnych podsumowań też stosuję tę zasadę ratio właśnie w związku z powyższym, dobrze wiedzieć, że nie tylko ja ;)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 5:32 pm Ty masz swoje a ja swoje, a inni swoje
To nie są moje zasady. Moje są takie, że nawet liczba punktów nie decyduje o kolejności. Ale to są moje prywatne zasady i mi pasują nie roszcząc sobie żadnych prawo do czegokolwiek.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 5:32 pm
kajman pisze: śr gru 08, 2021 5:13 pm Ja chyba bym się skłaniał do większej i to jako drugie kryterium.
Kajmanie, wiem, że możecie mieć inne zdanie, ale kiedy dwa utwory zdobywają po powiedzmy 550 punktów i jeden robi to w 20 tygodni a drugi "ciuła" przez 55 tygodni (szlajając się po 3 dziesiątce), to dla mnie większym przebojem jest ten pierwszy. Stąd moje zasady tzw. ratio. Ty masz swoje a ja swoje, a inni swoje :cwany:
E tam, dla kajmana i tak większym przebojem będzie ten co nawet punkta nie zdobył :D To tak żartem. W sumie przy tym co napisałeś zdecydowanie popierałbym ratiom ale pewnie znalazłby przypadki, że i to ratio jest niewspółmierne, bo gdyby np. utwór X był raz na 2 miejscu sześć razy na 3 i łacznie 16 tygodni a utwór Y był na 2 miejscu 2x a kolejne lokaty na początku drugiej dychy i 15 tygodni to tutaj raczej bym większym przebojem widział ten pierwszy. Ale to tylko dywagacje i nasze osobiste rozpatrywanie tego tematu. Zresztą porównywanie utworów z ostatnich lat gdzie siedziały po 40 tygodni z utworami, które w latach 80tych były góra 10 tygodni nijak nie ma się do oceny przeboju(z całą pewnością te z krótkim stażem w dużej mierze były większymi przebojami). Jeśli miałbym oceniać, podsumowywać w jakiś sposób to chyba tylko wyciągając średnią z punktów i tygodni.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

temik3 pisze: śr gru 08, 2021 5:59 pm Jeśli miałbym oceniać, podsumowywać w jakiś sposób to chyba tylko wyciągając średnią z punktów i tygodni.
Kiedyś pobawiłem się w to przy pewnej liście przebojów. Wyniki były naprawdę dziwaczne :mrgreen:
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 6:21 pm
temik3 pisze: śr gru 08, 2021 5:59 pm Jeśli miałbym oceniać, podsumowywać w jakiś sposób to chyba tylko wyciągając średnią z punktów i tygodni.
Kiedyś pobawiłem się w to przy pewnej liście przebojów. Wyniki były naprawdę dziwaczne :mrgreen:
Z całą pewnością, a Karp by królował. :D :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 5:20 pm
bobby-x pisze: śr gru 08, 2021 5:03 pm Jolly ale akurat podawane do Trojki byly robione wg zasady WIEKSZA (nie MNIEJSZA) ilosc tygodni.
Dobrze napisałeś - PODAWANE do Trójki. Czyli Wy przyjęliście jakieś zasady, więc trudno nazwać je trójkowymi :wink:

PS. Najlepszym przykładem rozbieżności w zasadach był TWC sprzed dwóch lat, gdzie mieliśmy zasady "bobbiego" i zasady "Jacka". Żadne z nich tak naprawdę nie były trójkowe, bo autorami byliście Wy.
Oczywiscie, ze podsumowania wysylane do Trojki byly naszymi od 38 lat (sluchaczy). Wiec jesli zasady prxyjete przez nas nie byly oficjalnie opublikowane na stronach listy, to trudno je nazwac oficjalnymi. Ale skoro Niedzwiedz je prezentowal na antenie to mozna je nazwal akceptowalnymi prawie-oficjalnymi.

Co do topu to sie mylisz. Nie bylo zasad bobbiego. Otrzymywalem plik z pozycjami numerowanymi , i tak je zostawialem opracowywujac statystyki. A na czym polegalo umieszczanie utworow jeden pod drugim przy tej samej ilosci glosow, nie wiem . Nie ingerowalem w to. Moze automat wypluwal i juz.

Natomiast to co zrobil Jacek wg zasad Jacka , ni jak nie mialo sie do tego co bylo na antenie.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 6:21 pm Kiedyś pobawiłem się w to przy pewnej liście przebojów. Wyniki były naprawdę dziwaczne :mrgreen:
Bo ktorys karp mial przecietną 20,00 . Byl trzy razy na pierwszym i w czwartym tyg wypadl ponizej 20-go.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 5:32 pm
kajman pisze: śr gru 08, 2021 5:13 pm Ja chyba bym się skłaniał do większej i to jako drugie kryterium.
Kajmanie, wiem, że możecie mieć inne zdanie, ale kiedy dwa utwory zdobywają po powiedzmy 550 punktów i jeden robi to w 20 tygodni a drugi "ciuła" przez 55 tygodni (szlajając się po 3 dziesiątce), to dla mnie większym przebojem jest ten pierwszy. Stąd moje zasady tzw. ratio. Ty masz swoje a ja swoje, a inni swoje :cwany:
Mnie sie ratio nie podoba.

Przyklad utwor A 8 tyg z czego moze byc na 1 az 5 tyg a utwor B pol roku na liscie i nie dociera do top 10. Utwor A szybko zapominam a utwor B gra mi przez pol roku. Przyklad przeswietlony bo mowimy o utworach ktore zdobyli tyle samo pkt i dotarly do tej samej najw pozycji
mario85832719
Posty: 517
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: mario85832719 »

Mam pytanie odnośnie TWC. Mam na swoim komputerze wyniki 25 TWC na PDF gdzie oprócz wyników jest podsumowanie wszystkich topów i wiele innych ciekawostek i statystyk. Autorami byli Piotrek i Bobby-X. Jest takie samo opracowanie z wynikami po 26 topie? Powstało coś takiego?
Pieryknik
Posty: 144
Rejestracja: pt wrz 03, 2021 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 rok albo wcześn

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: Pieryknik »

jj1985 pisze: wt gru 07, 2021 12:19 am Zgodnie z Twoją prośbą, Pieryknik, co jakiś czas będę porównywał Twoje podsumowania z tym co wylicza mi excel.
Wyniki podsumowania 5 notowań się pokrywają.
Dziękuję za pomoc
Pieryknik
Posty: 144
Rejestracja: pt wrz 03, 2021 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 rok albo wcześn

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: Pieryknik »

mario85832719 pisze: ndz gru 05, 2021 11:40 pm
bobby-x pisze: ndz gru 05, 2021 10:56 pm
mario85832719 pisze: ndz gru 05, 2021 4:41 pm
Wcześniejszy debiut na liście. Wejdź sobie na stronę Archiwum LP3 na podsumowanie wszystkich notowań wg. trójkowych zasad Top 20 i przewiń ten ranking do samego końca do piosenek, które były w top 20 tylko raz na 20. pozycji i uzbierały 1 punkt, bo tam widać to jak na dłoni.

https://www.lp3.pl/statystyki/top20
To jakaś totalna bzdura. A czemu to utwór z 1992 roku ma być wyżej o jedną pozycję od tego z 1999? Jeśli nie rozstrzygają kolejne pozycje (ilość razy na 2, 3 ...) to utwory są na tym samym miejscu.
Grzmisz na mnie tak jak ja bym tę zasadę wymyślił... A ja tylko przekazuję to, co zdołałem ustalić przeglądając podsumowanie wszystkich notowań LP3 na stronie Archiwmum LP3.
Ale ja rozumiem dlaczego to zostało tak wymyślone i Ci wytłumaczę. Autorom chodziło o to, żeby nie było podwójnych ani wspólnych pozycji dla dużej liczby utworów, tylko żeby każdy utwór miał swoją indywidualne miejsce. Bo weż na ten przykład hipotetycznie liczbę 80 utworów, które były w top 20 tylko raz na 20. pozycji i zdobyły tylko punkt. Jak możesz je ustawić na indywidualnych lokatach sprawdzając inne pozycje jak one wszystkie były tylko raz na liście? A było też mnóstwo piosenek, które były tylko raz na liście na 19 miejscu, tylko raz na 18 miejscu, tylko raz na 17 miejscu. Dlatego autorzy tego pomysłu przyjeli zasadę, że wszystkie piosenki, które zajęły miejsce poniżej pierwszego miejsca ostatecznie na wyższą lokatę premiuje wcześniejszy debiut, bo bez względu na to czy utwór był 20 tygodni w top 20, czy tylko jeden, to traktujemy go tak samo, bo ustalenie kolejnych najwyższych pozycji byłoby tylko możliwe odnośnie tego utworu, który był 20 tygodni w top 20, ale już odnośnie tego, który był tylko jeden jest niemożlwe, bo po prostu był tylko raz. Innej metody nie ma na ustalenie indywidualnej pozycji dla każdego utworu chcąc je sklasyfikować w ten sam sposób. Bo jeden można by było tak sprawdzić, a drugiego już nie... Dlatego podział na te, które dotarły do pierwszego i na te pozostałe. Bo te, które dotarły do pierwszej lokaty były zazwyczaj długo na liście, dlatego można sprawdzać ich kolejne pozycje.
Kolega, który się podjął robić te podsumowania wszystkich notowań postanowił to robić w zgodzie z tym jak to było robione wg. trójkowych zasad top 20, a na koniec listy LP3 z tego podsumowaniu jasno wynika, że przyjęto tam zasadę, że każdy utwór ma mieć swoją indywidualną pozycję, dlatego premiowano tam ostatecznie wcześniejszy debiut. Dlatego reasumując mamy do wyboru albo w 100% przyjąć te zasady, że każdy utwór ma mieć swoją pozycję tak jak chcieli autorzy redagujący podsumowanie LP3, albo ustalić swoje indywidualne, które kończą się podwójnymi i wspólnymi lokatami dla wielu piosenek. Ale negatywnym skutkiem tego jest to, że to już nie są w 100% te zasady z LP3, a przecież naszą nową liste LP357 traktujemy chyba tak naprawdę jako jej kontynuację, tak? Może, co prawda, nie ma formuły 30+20 i braku powrotów (nad czym ubolewam), tylko 35+7 z powrotami, ale to ten sam "trójkowy" klimat tamtej listy.
A kto tak naprawdę wymyślił te reguły? Tam jest podpisanych dwóch panów: Jacek Kmiecik i nieżyjący już ś.p. Piotr Szruba.
Z tego co wiem to nowa szata graficzna pojawiła się już po głośnym notowaniu 1998. Jeżeli dobrze myślę to pan Piotr Szruba zmarł wcześniej ,tak więc zakładanie ,że pośmiertnie zmienił zasady podsumowania wydaje mi się absurdalne.
mario85832719
Posty: 517
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: mario85832719 »

Pod tym podsumowaniem po każdej setce miejsc pojawia się grafika:

PRAWA AUTORSKIE I ŹRÓDŁO DANYCH ARCHIWUM LP3:
1999 - JACEK KMIECIK
2009 - JACEK KMIECIK, PIOTR SZRUBA
2020 - SABINA, MATEUSZ, JACEK KMIECIK

Więc być może rzeczywiście tych zmian nie dokonał już ś.p. Piotr Szruba, ale na pewno zrobił to Jacek Kmiecik, czyli twórca Archiwum. Ale skoro to i tak nie było żadne oficjalne podsumowanie firmowane przez LP3, to nie ma o co kruszyć dalej kopii, bo w sumie każdy forumowicz może zamieszczać podsumowanie LP357 na swoich indywidualnych zasadach jakie by ono nie były. A to, czy te zasady każdemu będą pasować to już sprawa gustu. Co innego, gdyby prowadzący LP357 ogłosili jakieś oficjalne zasady, na których można byłoby prowadzić takie podsumowanie, ale na to raczej nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

mario85832719 pisze: śr gru 08, 2021 9:57 pm Pod tym podsumowaniem po każdej setce miejsc pojawia się grafika:

PRAWA AUTORSKIE I ŹRÓDŁO DANYCH ARCHIWUM LP3:
1999 - JACEK KMIECIK
2009 - JACEK KMIECIK, PIOTR SZRUBA
2020 - SABINA, MATEUSZ, JACEK KMIECIK

Więc być może rzeczywiście tych zmian nie dokonał już ś.p. Piotr Szruba, ale na pewno zrobił to Jacek Kmiecik, czyli twórca Archiwum. Ale skoro to i tak nie było żadne oficjalne podsumowanie firmowane przez LP3, to nie ma o co kruszyć dalej kopii, bo w sumie każdy forumowicz może zamieszczać podsumowanie LP357 na swoich indywidualnych zasadach jakie by ono nie były. A to, czy te zasady każdemu będą pasować to już sprawa gustu. Co innego, gdyby prowadzący LP357 ogłosili jakieś oficjalne zasady, na których można byłoby prowadzić takie podsumowanie, ale na to raczej nie ma co liczyć.
2020 - SABINA, MATEUSZ, JACEK KMIECIK
no i masz wytłumaczenie, dzieci Pana Jacka wykonały nową bazę a Pan Jacek nawet nie raczył sprawdzić jakie głupoty powychodziły. Bo na początku było, że Biała flaga była 3 tygodnie na pierwszym a nie 5.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

mario85832719 pisze: śr gru 08, 2021 12:27 pm
Tu mamy wg. obecnych zasad wspólną potrójną pozycję, pomimo tego, że piosenka B była na 5 miejscu 3 tygodnie, piosenka C 2 tygodnie, a A tylko jeden tydzień. To, moim zdaniem, oczywista niesprawiedliwość. I gdyby zastosować te moje zasady, to zamiast potrójnej pozycji mielibyśmy:

40. miejsce 50 pkt. 5 x 3 8 tyg. B
41. miejsce 50 pkt. 5 x 2 8 tyg. C
42. miejsce 50 pkt. 5 x 1 8 tyg. A

Znalazłem podsumowanie 1000 notowań LP3, które zaprezentował Marek Niedźwiecki na antanie w 2001 roku i tam są stosowane takie zasady, które ja proponuję:

https://drive.google.com/file/d/1zCEVVy ... Ue5_p/view

Wystarczy przewinąć tę tabelę do pozycji 364 i 365.
Od razu zaznaczam, że to antenowe podsumowanie ograniczyło się chyba tylko do pierwszych 50 miejsc, a tu mamy ranking do 1000. miejsca.
Antenowe do 30 miejsc, Marek przeczytał chyba pozycje 55 do 2 przed 1 miejscem. Natomiast w drugiej książce o liście masz pozycję 98 i 99 utworów Moonlight Shadow i Jenny , które zdobyły 278 pkt były 2 razy na 1 i 18 tyg w 20-stce i decydowały kolejne zajęte miejsca (ilość tyg na nich) czyli ile razy na 2, 3, 4, 5 ... Moonlight Shadow było 5 razy na 2 a Jenny 4 razy i to zadecydowało co było na 98 a co na 99.

Czy już widzisz do czego nadaje się "oficjalne archiwum listy trójki" by Państwo Kmiecik? Nowa odsłona po 1998 notowaniu, bo poprzednia wersja była o niebo lepsza.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

mario85832719 pisze: śr gru 08, 2021 12:48 am Tu mamy wg. obecnych zasad wspólną potrójną pozycję, pomimo tego, że piosenka B była na 5 miejscu 3 tygodnie, piosenka C 2 tygodnie, a A tylko jeden tydzień. To, moim zdaniem, oczywista niesprawiedliwość. I gdyby zastosować te moje zasady, to zamiast potrójnej pozycji mielibyśmy:

40. miejsce 50 pkt. 5 x 3 8 tyg. B
41. miejsce 50 pkt. 5 x 2 8 tyg. C
42. miejsce 50 pkt. 5 x 1 8 tyg. A
Czemu Twoim zdaniem jest to oczywista niesprawiedliwość? Tyle samo pkt, tyle samo tyg i decyduje ile razy na najwyższej pozycji. Chyba normalnym jest, że jeśli utwór był 3 na najwyższej pozycji to jest wyżej niż ten co był dwa lub tydzień. Jeśli dwa utwory miały 300 pkt , jeden był raz na 1 a drugi 8 na pierwszym , to twoim zdaniem wyżej powinien być ten co był raz?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

mario85832719 - oczywiście to wszystko to tylko zabawa i tak to traktuj :mrgreen:
Ostatnio zmieniony śr gru 08, 2021 10:51 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: śr gru 08, 2021 10:31 pm (...) Moonlight Shadow było 5 razy na 2 a Jenny 4 razy i to zadecydowało co było na 98 a co na 99.
Zadecydował sporządzający (czyli ktoś z Was) to podsumowanie, co nie znaczy, że takie zasady były ustalone :wink:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: śr gru 08, 2021 10:46 pm
bobby-x pisze: śr gru 08, 2021 10:31 pm (...) Moonlight Shadow było 5 razy na 2 a Jenny 4 razy i to zadecydowało co było na 98 a co na 99.
Zadecydował sporządzający (czyli ktoś z Was) to podsumowanie, co nie znaczy, że takie zasady były ustalone :wink:
A Niedźwiedź przyklepał i ukazało się w książce czy potrzebny jest jakiś specjalny glejt? Nie przypominam sobie aby Niedźwiedź sporządzał sam jakieś podsumowania , no moze 20 not a potem już był Wojtek; pan ze Szczecina (sędzia sądu najwyższego), słuchacz z Nakła nad Notecią, Marcin B. Zasady podsumowań też chyba były opisane w drugiej książce, czy chcesz to samo ale pieczęcią Pani Naczelnik?
mario85832719
Posty: 517
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: mario85832719 »

bobby-x pisze: śr gru 08, 2021 10:45 pm Oczywiście to wszystko to tylko zabawa i tak to traktuj :mrgreen:
Wiadomo, że zabawa, ale... Skoro są jakieś oficjalne, żelazne zasady co do normalnego, pojedyńczego notowania, to grupa słuchaczy mogłaby coś zadziałać, żeby powstało jakieś oficjalne podsumowanie wszystkich notowań, którego zasady firmowałoby Radio 357 i twórcy LP357 skoro to nigdy się nie udało z Trójką. W końcu to radio utrzymują sami słuchacze w sporej ilości głosujący na listę. Prowadzący zaproponowaliby jakieś np. trzy warianty, a patroni by zagłosowali wybierając jedną z tych trzech opcji i heja. Bo w sumie to czemu nie? :)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Podsumowanie LP357

Post autor: bobby-x »

mario85832719 pisze: śr gru 08, 2021 10:55 pm
bobby-x pisze: śr gru 08, 2021 10:45 pm Oczywiście to wszystko to tylko zabawa i tak to traktuj :mrgreen:
Prowadzący zaproponowaliby jakieś np. trzy warianty, a patroni by zagłosowali wybierając jedną z tych trzech opcji i heja. Bo w sumie to czemu nie? :)
Nie, nie, nie. Tylko nie trzy warianty i tylko nie Patroni... bo juz raz to Patroni zrobili z Listą i jest beznadziejnie. Redakcja powinna mieć własne zdanie.
ODPOWIEDZ