Jak będzie wyglądało LP357

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: bobby-x »

kajman pisze: ndz paź 17, 2021 7:33 pm Oby nie ograniczali się do tego wąskiego zestawu, który grają i dali trochę propozycji w innych klimatach (i najlepiej jakieś ambitniejsze rzeczy). Mam odrobinkę nadziei, że dorzucą genialne Archive, ale ono ma ponad 14 minut i mogą uznać, że jest za długie.
Zawsze można zrobić wersję np 5 min a la 357.
neon.ka pisze: ndz paź 17, 2021 8:06 pm Sądzę, że na pewno nie dodadzą, i absolutnie nie jest genialne - jest okropne. ;-)
I o to właśnie chodzi w Liście aby ścierały się gusta.

No i brakuje mi dobrego soczystego metalu. Mann przez ostatni rok grał go całkiem sporo w drugim radiu.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: TStudent »

neon.ka pisze: ndz paź 17, 2021 8:06 pmi absolutnie nie jest genialne - jest okropne. ;-)
Okropna to jest nuda trwająca przez 12 minut, a potem utwór jest zdecydowanie bardziej żywy. No ale szkoda słuchacza, że musi tyle czasu czekać. ;)
bobby-x pisze: ndz paź 17, 2021 8:14 pmbo w świetne utwory jak Ten stan - Sanah, pewnie nie.
Może ktoś by zagłosował z młodych ludzi, tylko że większość młodych, zresztą ja nie jestem w tym wyjątkiem - raczej woli Spotify od Radia, choć ja chętnie mowę wiązaną przyjmuję, tylko jak znaleźć czas na wszystkie możliwe zainteresowania? Mam słuchać w pracy radia, do cholery?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Neo01 »

mateusz15 pisze: sob paź 16, 2021 9:44 pm Trochę średnio wyobrażam sobie żeby, skoro lista ma mieć 35 miejsc, grać w całości propozycje w ostatniej godzinie a miejsca np.19 czy 20 we fragmentach.
Zapowiedziane jest, że mają się zmieścić też propozycje, tak jak dotychczas bywało, tylko dlaczego w ostatniej godzinie? Myślę, że w dalszym ciągu będą porozkładane. I taka propozycja będzie być może zagrana tylko raz, a jak utwór spadnie i będzie wielokrotnie w zestawieniu (i poza pierwszą 10.), to dlaczego nie miałby być we fragmencie? Mnie martwi co innego. Takich "Cichych dni" nie mogę już słuchać, a kawałek utrzymuje się już z pół roku na liście i rozumiem, że będzie nadal w zestawie do głosowania. Jak bym miał go dalej słuchać pół roku albo i dłużej w całości, to naprawdę ta lista na starcie byłaby już mocno "nieświeża"...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: jollyroger72 »

TStudent pisze: ndz paź 17, 2021 8:41 pm Okropna to jest nuda trwająca przez 12 minut
W Rockserwis na liście przebojów grają jakąś wersję 10-minutową...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Miszon »

Ja bym zagłosował (na Sanah).
Ktoś też by głosował, bo "Ale jazz" było wysoko w Topie. Pewnie co prawda to były pomylone głosy i to miało być na listę, a nie top. Ale to ciekawe, że piosenki nie było na liście, bo:
a) ludzie glsoowali na nią na Top, a nie na listę - mało prawdopodobne
b) na listę przychodziło więcej głosów niż na Top - w ogóle nieprawdopodobne
c) na listę też glosowano, ale głosy wycięto - i to byłoby smutne...

Ja dziś słuchałem całej płyty. A potem Floydów. Jak widać, jedno nie wyklucza drugiego. Brak Sanah na liście jest dziwny (szczegolnie że na antenie się zdarzała, a wypromowany dzięki niej Vito Bambino stał się gwiazdą listy 357).
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: mateusz15 »

bobby-x pisze: ndz paź 17, 2021 8:14 pm
mateusz15 pisze: ndz paź 17, 2021 7:17 pm W piątek o 22:00 ma ruszyć system, ciekawe czy obędzie się bez problemów technicznych i jak bogaty będzie zestaw do głosowania.
bo w świetne utwory jak Ten stan - Sanah, pewnie nie. Świetny tekst, da się zanucić, zatańczyć czy czegoś mu brakuje aby pojawić się w Liście357? Dla mnie po tych 39 notowaniach brak różnorodności i pewnie to sie nie zmieni. Ktoś by zagłosował na Sanah?
sanah miała wiele utworów na mojej liście. Ba, byłem nawet na jej koncercie latem (podczas festiwalu grała obok m.in. Krzyśka Zalewskiego czy Kaśki Sochackiej), ale nigdy bym nie powiedział, że "ten stan" na świetny tekst :nie: utwór sam w sobie byłby w porządku, właśnie gdyby nie ta straszna grafomania i proste rymy: "Pamiętasz po imprezie Starbucks był był
Zabrałeś mnie na kawę niezły deal deal".
Głosowałbym na sanah, ale na pewno nie z tym utworem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Miszon »

W ogóle jej teksty to tragedia, jak pisane na kolanie przez 14-latkę.
Ale staram się nie zwracać uwagi i wtedy jest dobrze.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: pbd2 »

Powinno być więcej rzeczy ambitnych niż komercji, ale ze sporym dodatkiem tej komercji - oczywiście tej na jakim takim poziomie. Jak w latach 80., gdy na LP3 mogły obok siebie być np. Dire Straits i Classix Nouveau, Aya RL i Papa Dance, Róże Europy i Bananarama...
Sanah jak najbardziej. To jest pop, ale zdecydowanie z pewnymi ambicjami, nie da się też ukryć pewnych inspiracji Laną del Rey. Sanah była zresztą chyba kiedyś w propozycjach do LP3, ale przepadła. Swoją drogą jaka jest właściwie oficjalna data wydania "Tego stanu", bo np. wg Wikipedii jest to chyba jedyny singiel w historii muzyki, który nie posiada nawet przybliżonej oficjalnej daty wydania?
No i faktycznie - Sanah miewa czasem teksty zdecydowanie słabsze niż strona muzyczna.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Miszon »

Była w propozycjach ze słabym numerem i jak nie była znana. Jak wydała singiel, który miał potencjal na przebój, to się w Trójce wystraszyli że inni będą grać i że to będzie jak z Gotye i nie wrzucili do zestawu.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Neo01 »

"2.0" mogłoby się pojawić, ale pewnie szans już nie ma.
Natomiast całkiem sporo bardziej komercyjnej odmiany popu w propozycjach do Listy Piosenek było, tak że trochę nie rozumiem tych narzekań, że w tę stronę nie poszli. Np. Duy Lipy bym raczej nie chciał w zestawie widzieć.
A co do metalu np. to akurat było parę propozycji, z czego przebili się chyba tylko raz Ajroni i to na krótko, ale jeśli notowanie ma 20 pozycji to nie dziwi, że dość szybko jest wypadek. W każdym razie mam nadzieję, że coś od nich w zestawie się pojawi, bo zasługują tą płytą.
Bardziej brakuje mi różnorodności w kierunku jeszcze innych gatunków i ich odmian, np. całkiem olano Luxtorpedę, podobnie Bonamassa - może się co najwyżej w Route 357 pojawić... no chyba że Marta Kula jednak coś zaproponuje, bo chyba tylko ona w tym radiu ceni takie granie. Trochę szkoda, że olewa się tak zasuszonych dla stacji-matki wykonawców, ale też brak jest propagatorów takiej muzyki, więc pewnie nie ma się co dziwić...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: TStudent »

Neo01 pisze: ndz paź 17, 2021 9:52 pmale też brak jest propagatorów takiej muzyki, więc pewnie nie ma się co dziwić...
To chyba muszę się dowiedzieć, jak się tam dostać, do Radia w sensie, na jakąś jedną godzinkę w tygodniu chętnie bym na Żoliborz, może w sobotę wpadł, taki tam miły wolontariat :D żeby tylko wypromować ambitne granie ;)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: pbd2 »

No, ignorowanie Luxtorpedy czy Bonamassy akurat tak bardzo nie dziwi, bo mamy okres cofnięcia się rocka do niszy, zdecydowanie wygrywa z nim elektronika i hip hop. Takiego odwrotu od muzyki rockowej to chyba nie było u nas od drugiej połowy lat 70. Tylko wtedy to było częściowo sterowane (ekipa gierkowska wolała słodko-pierdzący pop i pląsy pod disco od buntowniczego rocka), a dziś jest procesem naturalnym. To nawet na LP3 było w ostatnich latach widać.
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2021 10:10 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 2 razy.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: AlekOb »

Do tej pory "zestaw" na LP357 chyba ograniczał się do piosenek dnia i propozycji od redaktorów muzycznych, mam pewne obawy, że po starcie systemu może być podobnie.
Jeśli chodzi o sanah to "Ale jazz!" chyba kilka razy poleciał w piątkowej popołudniówce u Strzyczkowskiego, a w porankach z kolei chyba zdarzała się Dua Lipa, no ale do propozycji to jakoś nie trafiło.
pbd2 pisze: ndz paź 17, 2021 9:44 pm Swoją drogą jaka jest właściwie oficjalna data wydania "Tego stanu", bo np. wg Wikipedii jest to chyba jedyny singiel w historii muzyki, który nie posiada nawet przybliżonej oficjalnej daty wydania?
Bo chyba historia była taka, że utwór zdobył popularność zaraz po wydaniu na albumie głównie dzięki charakterystycznemu klipowi, a potem jak zobaczyli, że to takie popularane, to prostu zaczęli to grać w radiach.
Miszon pisze: ndz paź 17, 2021 9:51 pm Była w propozycjach ze słabym numerem i jak nie była znana. Jak wydała singiel, który miał potencjal na przebój, to się w Trójce wystraszyli że inni będą grać i że to będzie jak z Gotye i nie wrzucili do zestawu.
Akurat z perspektywy czasu chyba bardziej mi się podoba niż te późniejsze. Ale że później jej nie było to rzeczywiście dziwne. O ile brak "Szampana" jeszcze bym zrozumiał, to brak "Melodii" już mniej.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: TStudent »

pbd2 pisze: ndz paź 17, 2021 10:06 pmekipa gierkowska wolała słodko-pierdzący pop i pląsy pod disco
Ekipa pisowska robi przecież to samo. Za peło to wiesz, trochę ambitnej muzyki w telewizji było, a w Opolu byli promowani tacy, jak Miśkiewicz, Andrus, Peszek i mnogość ciekawszych nazwisk artystycznych. :)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: pbd2 »

TStudent pisze: ndz paź 17, 2021 8:41 pm
neon.ka pisze: ndz paź 17, 2021 8:06 pmi absolutnie nie jest genialne - jest okropne. ;-)
Okropna to jest nuda trwająca przez 12 minut, a potem utwór jest zdecydowanie bardziej żywy. No ale szkoda słuchacza, że musi tyle czasu czekać. ;)
bobby-x pisze: ndz paź 17, 2021 8:14 pmbo w świetne utwory jak Ten stan - Sanah, pewnie nie.
Może ktoś by zagłosował z młodych ludzi, tylko że większość młodych, zresztą ja nie jestem w tym wyjątkiem - raczej woli Spotify od Radia, choć ja chętnie mowę wiązaną przyjmuję, tylko jak znaleźć czas na wszystkie możliwe zainteresowania? Mam słuchać w pracy radia, do cholery?
Jak ja byłem studentem, to się chodziło "z radiem na uszach", słuchało się w autobusie - a jak się chciało słuchać muzyki wybranej przez siebie, to się włączało kasetę. Fabryczną jakiegoś artysty albo nagraną z radia , np. z LP3 :-) Jedno drugiemu nie przeszkadzało. Mam wrażenie, że dzisiejszy słuchacz wybiera internet zamiast radia, bo jest mocno rozpieszczony. Po co mu muzyka wybrana przez kogoś, skoro ma w sieci dostęp do jakichś 90 procent wszystkiego, co kiedykolwiek nagrano i może sobie każdą piosenkę w dowolnej chwili odsłuchać? I po co mu radio, w którym ktoś mu będzie gadał przez kilkanaście minut na nie wybrany przez niego jakiś temat, skoro od "ogarniania" wiadomości ma sieć, a muzykę sobie dobiera własną - też z sieci? Ludzie przez to tracą możliwość dowiedzenia się czegoś o świecie poza bańką własnych zainteresowań czy usłyszenia ciekawych piosenek spoza własnej playlisty (bo oczywiście część użytkowników prowadzi na tych wszystkich portalach dyskusje i poleca sobie różne rzeczy, ale pewnie tak przynajmniej z połowa jest zainteresowana tylko tym, co sama sobie wybierze i ułoży).
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: mateusz15 »

Od 29 października notowanie nr 1, w piątek podsumowanie 40 notowań:

- I właśnie 22 października zrobimy ostatnią audycję w dotychczasowej formule. Będzie to podsumowanie wszystkich czterdziestu notowań "Listy na kartki". Zaprezentujemy utwory, które od stycznia cieszyły się największą popularnością wśród słuchaczy. W ten sposób zamkniemy ten etap i otworzymy nowy. Kolejne notowanie będzie miało nr 1 i zostanie wyłonione w całości przez społeczność Patronów, głosujących po raz pierwszy online. Wyniki zaprezentujemy 29 października - mówi Marcin Łukawski, prowadzący LP357.

https://media2.pl/media/165951-Lista-je ... haczy.html
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: bobby-x »

To ja czegoś nie rozumiem, czyli notowanie nr 40 będzie bez emisji, ukaże się na FB? I będzie ono wliczone w podsumowanie?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Yacy »

w historii INNEJ listy tak bywało, więc w czym problem? ;-)
podsumują rozbiegówkę i przeprowadzą nas do właściwiej Listy. :-D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: bobby-x »

Ale w tym radiu nie było notowań bez emisji , ani notowań podwójnych.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Neo01 »

mateusz15 pisze: pn paź 18, 2021 3:02 pm Od 29 października notowanie nr 1, w piątek podsumowanie 40 notowań:

- I właśnie 22 października zrobimy ostatnią audycję w dotychczasowej formule. Będzie to podsumowanie wszystkich czterdziestu notowań "Listy na kartki". Zaprezentujemy utwory, które od stycznia cieszyły się największą popularnością wśród słuchaczy.
Czyli rozumiem, że czas zostanie wykorzystany generalnie na granie utworów z podsumowania... (to tak w kontekście dyskusji z innego wątku).
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: pbd2 »

bobby-x pisze: pn paź 18, 2021 9:31 pm To ja czegoś nie rozumiem, czyli notowanie nr 40 będzie bez emisji, ukaże się na FB? I będzie ono wliczone w podsumowanie?
Chyba tak - chyba że wszyscy słuchacze co do jednego pomyślą, że nie będzie notowania 40 i nic nie wyślą.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: tadzio3 »

Szkoda, że numeracja notowań nie będzie kontynuowana. Lista już stworzyła swoją małą historię i żałuję, że zostaje "wycięta".
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: prz_rulez »

Cały czas nie mogę się zebrać na szerszy komentarz, gdyż sprawa jest dla mnie zbyt bolesna, ale dzisiaj okazało się, jak bardzo mamy do czynienia z hipokrytami i zbieraczami haraczu. Kto wie, ten wie, a kto nie wie, kiedyś się dowie.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: pbd2 »

No cóż, nawet jeśli redaktorzy mają najlepsze chęci i ambicje stworzenia przyjaznego radia dla wszystkich, to jest to projekt komercyjny i tak czy inaczej musi się samofinansować, bo żadnego abonamentu od narodu ani tzw. rekompensaty od Sejmu nie dostanie. Czyli albo system patronacki, albo reklamy co 10 minut po 5 minut. Siłą dawnej Trójki było jednak i to, że była stacją publiczną i nie musiała pytać słuchaczy o kasę (choć był przecież czas, gdy prosiła o wsparcie - bo, jak pamiętamy, niejaki Donald Tusk będąc w opozycji wezwał do niepłacenia abonamentu, a później jako premier swoich słów nie odwołał, a delegacji artystów z Hołdysem na czele powiedział wprost, że gdyby nie konstytucja, to PO nic by na kulturę nie dawała, a media publiczne poszłyby do likwidacji).
A system patronacki ma swoje dobre i złe strony. Bo z jednej strony można być patronem już za drobne 10 złotych, z drugiej - jak wszędzie na wolnym rynku - przynajmniej w niektórych kwestiach obowiązuje ogólna zasada, że kto więcej płaci, więcej dostaje.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Mash »

prz_rulez pisze: wt paź 19, 2021 12:51 pm Cały czas nie mogę się zebrać na szerszy komentarz, gdyż sprawa jest dla mnie zbyt bolesna, ale dzisiaj okazało się, jak bardzo mamy do czynienia z hipokrytami i zbieraczami haraczu. Kto wie, ten wie, a kto nie wie, kiedyś się dowie.
Daj już sobie spokój.

Edit: czy Ty rozumiesz znaczenie słowa "haracz"?
ODPOWIEDZ