Jak będzie wyglądało LP357

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: kajman »

TStudent pisze: wt paź 12, 2021 8:45 pm Skoro w Trójce (czytaj: LP3) były prace nad eliminacją takich fanklubowych głosów
W Trojce były prace nad eliminacją głosów wielokrotnych, nie działalności fanklubów, bo na to nie ma żadnej recepty.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Neo01 »

Receptą (chociaż nie wiem czy skuteczną) mógłby być zakaz głosowania na 1 kawałek (lub 2, 3).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Yacy »

temik3 pisze: wt paź 12, 2021 8:33 pm Kto pyta nie błądzi, ale wydźwięk tego pytania nie przystoi.
do wpisu prz_ruleza nie będę się odnosił, bo nie ma do czego. ale zastanawia mnie, że "tępy" jest obraźliwe, a "frajer" nie... a to właśnie tamten post ustawił poziom rozmowy. dlatego ja się powstrzymałem od wpisu na gorąco, bo to mogłoby być bardzo niecenzuralne. a teraz spojrzałem na tamten post z politowaniem. ;-)
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: temik3 »

Yacy pisze: wt paź 12, 2021 9:54 pm do wpisu prz_ruleza nie będę się odnosił, bo nie ma do czego. ale zastanawia mnie, że "tępy" jest obraźliwe, a "frajer" nie... a to właśnie tamten post ustawił poziom rozmowy. dlatego ja się powstrzymałem od wpisu na gorąco, bo to mogłoby być bardzo niecenzuralne. a teraz spojrzałem na tamten post z politowaniem. ;-)
Jacku, a ma sens zniżanie się do tego poziomu? Moim zdaniem nie. Tylko o to mi chodziło, pewnie też mógłbym tak napisać jak Ty, ale wydaje mi się, że jesteśmy na tyle poważni, że na takie wpisy trzeba reagować w inny sposób. Masz inne zdanie jak moje, masz takie prawo, ale chyba dość tego obrzucania się wzajemnie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt paź 12, 2021 10:20 pm przez temik3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Miszon »

PRz - Trójka była radiem darmowym (a tak naprawdę, płaciłeś za nią w podatkach, nawet nie płacąc abonamentu), 357 nie jest (patroni są pracodawcami)
- czego tu nie rozumiesz??

Jak rozumiem, pracujesz za darmo i żywisz się odpadkami z supermarketów (to ma jakąś nazwę, nie pamiętam takiego stylu życia). Poproszę przelew co miesiąc za podsunięcie ci tego wspaniałego pomysłu na życie, zgodnego z twym światopoglądem.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 533
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Konrad »

prz_rulez myślę, że ci jak to określasz "frajerzy" nie mają innego wyboru niż płacić za nową prywatna inicjatywę, bo Trójka nie zrobiła nic by przywrócić listę. Wszystkich nas łączy lista i pewnie wszyscy mieliśmy jakieś "żale" do LP3, ale przymykaliśmy oko na to bo była audycja, która nas interesowała. Kryzys z maja 2020 był ze strony kierownictwa źle rozegrany. Nie ma sensu używać tego typu określeń wobec kolegów z forum, jeśli maja ochotę płacić 10 i więcej pln i słuchać to niech to robią. Tobie nikt płacić wszak nie każe. Ja od 7 miesięcy nie słuchałem tej listy i raczej nie wiem czy mnie czymś zachęcą. Gdy zacząłem notować LP3 w sierpniu roku pańskiego 1992 była to jedyna ogólnopolska lista radiowa, dostęp do muzyki był gorszy. Wyniki nie zawsze mi się podobały, ale przyciągała mnie różnorodność artystów i w tamtych latach lista miała "to coś". Te wszystkie ruchy na liście były "bardziej realne" niż po 2000 roku. To jest nie do powtórzenia w dzisiejszych czasach.
mario85832719
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: mario85832719 »

Jeśli decyzja już zapadła odnośnie ilości pozycji i powrotów, co tak na marginesie uważam za błąd, bo powinno być 30+10 i bez żadnych powrotów, to chociaż niech ta audycja przypomina prawdziwą listę, a nie audycję listopodobną. Chodzi mi o to, że jeśli nadal mają się na niej pojawiać propozycje do głosowania to niech pojawią się na samym początku jedna po drugiej, a po nich już do 22:00 niech lecą tylko same kolejne lokaty.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Neo01 »

Nie wiem, czy to nie byłoby nudne i jakoś nie sądzę, żeby w tę stronę poszli.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: TStudent »

Kiedyś ostatnio śniło mi się, że zagrali The Look of Love Instrumental na początku listy, tak szczerze lepiej niech tego nie robią. ;) :STOP:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: kajman »

Neo01 pisze: śr paź 13, 2021 4:41 pm Nie wiem, czy to nie byłoby nudne i jakoś nie sądzę, żeby w tę stronę poszli.
Na LP3 to nudne nie było, a przerywanie listy propozycjami mnie raczej będzie wkurzało.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: TStudent »

Też mimo wszystko wolałbym, by było mniej więcej jak na LP3, w znaczeniu notowanie od najniższego do najwyższego, włącznie z poczekalnią na początku. Jednak jak będzie, tak będzie, wpływu na to nie mam.
mario85832719
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: mario85832719 »

Dyskusja dyskusją o tym jak ma wyglądać lista, a wygląda na to, że nadal będzie taki swoisty groch z kapustą jak do tej pory. Jakaś piosenka z powodu jakieś rocznicy, urodzin, imienin, lokata, propozycja, znowu lokata, piosenka dnia, propozycja, lokata, itd., itd. Zmieni się tylko ilość pozycji i to że niektóre piosenki będą we fragmencie. A po utworzeniu elektronicznego systemu do głosowania miała powstać ponoć lista z prawdziwego zdarzania... Nie wiem, co niektórzy złego widzieli w formacie jaki miała LP3.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: TStudent »

mario85832719 pisze: śr paź 13, 2021 8:44 pmJakaś piosenka z powodu jakieś rocznicy, urodzin, imienin
Nie o to chodzi. Na LP3 był taki kącik, jak "1000 notowań temu", a później było to "35 lat temu". No i na niektórych zastępstwach zdarzały się szaleństwa (vide jak się okazało jedyne notowanie z Anną Gacek, ale także Marcel czasem lubił poszaleć), czasami też bywały po prostu jakieś premiery ważnych wykonawców.
mario85832719 pisze: śr paź 13, 2021 8:44 pmA po utworzeniu elektronicznego systemu do głosowania miała powstać ponoć lista z prawdziwego zdarzania...
Pragnę tylko przypomnieć, że w pewnej komercyjnej stacji radiowej jest taki twór, jak POPlista, gdzie praktycznie na dwa-trzy grane utwory z notowania wypada jakaś propozycja i to dosłownie jest norma. A przecież to lista z prawdziwego zdarzenia. To samo jest w Esce, a w Zecie to już w ogóle szaleństwo, gdzie nawet są też wspominki wszech czasów w trakcie notowania. Tak więc może bardziej chodziło Ci o prostotę formatu. :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Neo01 »

kajman pisze: śr paź 13, 2021 5:37 pm Na LP3 to nudne nie było, a przerywanie listy propozycjami mnie raczej będzie wkurzało.
OK, ale wtedy nie były grane propozycje. Mimo wszystko trochę nudne byłoby, jakby 7 czy 10 takich utworów puścić pod rząd.
A co do utworów okolicznościowych, to będzie teraz znacznie mniej czasu na to (mimo skracania niektórych), więc myślę, że max. 1 się będzie taki pojawiał.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Mash »

Jeśli ktoś twierdzi, że 10 zł miesięcznie wsparcia dla fantastycznego radia (utrzymującego się w znacznej części z tych "cegiełek") w zamian za możliwość głosowania na listę przebojów to skandal, to polecam długi rozbieg i...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: bobby-x »

i... pierdut głową w betonową ścianę...
Mash pisze: śr paź 13, 2021 10:37 pm Jeśli ktoś twierdzi, że 10 zł miesięcznie wsparcia dla fantastycznego radia (utrzymującego się w znacznej części z tych "cegiełek") w zamian za możliwość głosowania na listę przebojów to skandal, to polecam długi rozbieg i...
Tak masz rację, że 10 zł to przesada ale z EKSKLUZYWNYM koncertem, to pojechali sobie w kulki.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: kajman »

O co chodzi z koncertem bo nie wiem?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Yacy »

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: bobby-x »

Koncert pożegnianiowy Listy dla najbogatszych.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Miszon »

Bobby - ale jak się wchodzi na patronite 357 to tam jest napisane, że za 1000 zł jest koncert. Od razu było to wiadomo.
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: Aro »

Konrad pisze: śr paź 13, 2021 12:26 am Ja od 7 miesięcy nie słuchałem tej listy i raczej nie wiem czy mnie czymś zachęcą.
ja gdzieś od 3 czy 4.
Ale płacę, bo uwielbiam zespół radia i lubię ich słuchać wszystkich (no lub prawie wszystkich) :wink:. Płacę też sobie na Nowy Świat (głównie dla podcastów Rosiaka). No i przede wszystkim, jak dla mnie w Nowym Świecie prezentowana jest zdecydowanie lepsza muzyka. W Lp357 przynajmniej na razie niewiele jest tam dla mnie. I coś czuje, że to szybko się nie zmieni.
No, ale cieszy że w zespole jest m.in. Łukasz Dunaj, Mateusz Fusiarz, Cichy.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: pbd2 »

kajman pisze: śr paź 13, 2021 5:37 pm
Neo01 pisze: śr paź 13, 2021 4:41 pm Nie wiem, czy to nie byłoby nudne i jakoś nie sądzę, żeby w tę stronę poszli.
Na LP3 to nudne nie było, a przerywanie listy propozycjami mnie raczej będzie wkurzało.
Z tego, co pamiętam, to w pierwszej połówce istnienia LP3 dość często zdarzało się emitowanie propozycji pomiędzy piosenkami z Listy. Do dziś mam nagraną przez moich rodziców kasetę - niestety już nieczytelną, czas robi swoje, rozmagnesowało się :-( - z piosenkami z notowania 238, i tam pomiędzy utworami notowanymi pojawia się - i to w całości! - "When I Think of You" Janet Jackson. Na pewno puszczone jako propozycja, bo na Listę ani razu nie dało rady wejść. Czyli to wcale nie jest taki nowomodny wymysł pana Marcela.
Z podobnych przypadków ze słuchu pamiętam "Kochać inaczej" De Mono - był krótki wywiad z zespołem w okolicach dwudziestej pierwszej i potem to poleciało jako chyba muzyczna premiera, żeby tydzień później bardzo skromnie (38 miejsce) zacząć roczny pobyt w zestawieniu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: kajman »

Na LP3 się zdarzało, ale raz na jakiś czas i bardzo rzadko była to więcej niż jedna piosenka.
Tutaj może być to normą i piosenek może być sporo. Oby nie.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: mateusz15 »

Trochę średnio wyobrażam sobie żeby, skoro lista ma mieć 35 miejsc, grać w całości propozycje w ostatniej godzinie a miejsca np 19 czy 20 we fragmentach.
Opcja z lp3 czyli początek na wspomnienie, czasem jakaś premiera, poczekalnia i notowanie był bardzo ok.
Wspominanie piosenek tygodnia, które już mają na antenie promocje w postaci 6 odtworzeń danego dnia jest serio niepotrzebne.
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2021 9:44 am przez mateusz15, łącznie zmieniany 1 raz.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak będzie wyglądało LP357

Post autor: pbd2 »

Początkowo (do 1988 roku) LP3 miała dwie godziny, i w tych dwóch godzinach się zdarzały takie przypadki. Niekoniecznie z "winy" redakcji Listy - czasami nowość danego artysty szła zamiast właściwej piosenki, żeby w ten sposób zaklajstrować np. zagubienie taśmy za regałem albo nagłe kłopoty planowego utworu z cenzurą, bo nie zawsze dało się użyć werbli. Był też przypadek, kiedy w ogóle połowę Listy musieli pozamieniać (mówił o tym p. Marek w którymś ówczesnym wywiadzie), bo w radiu znalazł się jakiś dyrektor sabotujący poczynania kierownictwa partii "na odcinku fonografii" i zabronił grać płyt wytworzonych przez tzw. firmy polonijne (bardzo hołubione przez jaruzelczyków, którzy rozumieli, że bez jakiegokolwiek dopływu kasy i know-how z zagranicy peerel po prostu zbankrutuje, a ludzie masowo wyjdą na ulicę - najwyraźniej ów dyrektor był kimś działającym w interesie konkurencyjnej frakcji w PZPR). A tych piosenek było w notowaniu... siedemnaście!
A potem LP3 wydłużono do czterech godzin, zaraz potem zniknęła cenzura i wtedy rzeczywiście propozycje na stałe przeszły na początek audycji.
ODPOWIEDZ