LP357, numer 9, 5.03.2021

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: neon.ka »

A jak to jest - jak wrzucasz, to całe pół godziny, czy można tylko pojedyncze piosenki? I wiedziałeś kiedy zagrają?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: Yacy »

neon.ka pisze: sob mar 06, 2021 12:08 am A jak to jest - jak wrzucasz, to całe pół godziny, czy można tylko pojedyncze piosenki? I wiedziałeś kiedy zagrają?
jeden utwór. może być z zapowiedzią, kilkanaście sekund lub bez, sam utwór.
ja akurat wstaję 6.20, 6.30 i na DM się załapałem ;-) ale przez kilka dni odsłuchiwałem, bo nie wiedziałem czy przypadkiem już nie puścili :-)
a drugi raz wysłałem kilka dni wcześniej z prośbą czy da radę akurat tego dnia. dało :-)

są osoby, które właściwie codziennie prezentują utwór z krótką zapowiedzią :-)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: kajman »

Ja płacę co miesiąc 50 zł poprzez bank i nie będę mógł głosować? Próbowałem jeszcze dołożyć coś przez Patronite, ale to jest zbyt skomplikowane (chodzi o kretyńskie wymagania dotyczące hasła).
No ale jak patrzę na zestaw do głosowania to i tak nie byłoby na co głosować. Top 20 to jakaś katastrofa. No i że już nie ma Karpia to dla mnie poruta.
Neo01 pisze: pt mar 05, 2021 11:14 pm Raczej to jest udowodnione, że im więcej głosujących, tym bardziej się wszystko betonuje
Kto i gdzie to udowodnił? Była też teza, że to jest efektem głosowania przez internet i ona mnie znacznie bardziej przekonuje. Uważam też, że gdyby można było głosować na 12 lub 15 utworów to byłby większy ruch.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: pbd2 »

prz_rulez pisze: pt mar 05, 2021 11:39 pmWitek Muzyk Ulicy
To w ogóle była ciekawa sprawa, bo internet wrzał w obie strony: słuchacze prawoskrętni oskarżali "lewacką" czy nawet "postkomunistyczną" w ich pojęciu redakcję LP3 ("ze słynnym TW Bera na czele") o usunięcie Witka siłą, bo redaktorom miały się nie podobać jego poglądy. Słuchacze lewoskrętni pisali zaś, że "prawackie" kierownictwo stacji zmusiło biednych Niedźwiedzia i Balonika do potrzymania tej piosenki na Liście na wyrost, bo "przecież to niemożliwe, żeby słuchacze Trójki głosowali na takie faszystowskie g...". Zresztą to samo działo się jeszcze za czasów "zielonej wyspy" ze słynnym "Orzeł może" (trzy razy na trzydziestym i wypad) - były te same podejrzenia w zależności od poglądów słuchaczy, tylko... dokładnie w drugą stronę! :-D
Żeby było śmieszniej Witek był w tym samym czasie zapraszany na wywiady i do tygodników dobrozmianowych, i do "Wysokich Obcasów", i jakoś ani jednym, ani drugim nie przeszkadzał fakt lansowania się artysty po drugiej stronie barykady.
Bardziej "politycznie podejrzane" są nieobecności w zestawie z jednej strony np. "Czarnej Madonny" Organka, z drugiej - np. "Urodziłem się w Polsce" Złych Psów, najdziwniejsza - historia ostatniej płyty Kukiza, który nagrał płytę tak słabą (do słuchania nadawało się jako tako chyba tylko "Pendolino"), że nawet Trójkowi dobrozmianowcy nie chcieli jej normalnie grać
i piosenki pana posła pojawiały się w radiu w ramach... bloków reklamowych :-D
Swoją drogą skoro Witek obraził się na Trójkę za "Serce..", to taka Joanna Dark powinna w roku 1995 przykuć się do słupków przed wejściem do budynku stacji i ogłosić powstanie miasteczka namiotowego, po tym co się stało z tą piosenką:

https://www.lp3.pl/utwor/3375

A Axl Rose i kumple w 1993 po spadku TAKIEGO przeboju po TYLU tygodniach z DZIESIĄTEGO miejsca:

https://www.lp3.pl/utwor/2501

to chyba musieliby się przykuć, oflagować chorągiewkami USA, ogłosić głodówkę protestacyjną i umrzeć z głodu w obronie godności swojej sponiewieranej piosenki... :-D
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2021 12:37 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: Neo01 »

Wiem, że pracują nad tym, żeby umożliwić osobom wpłacającym przez przelew dostęp do bonusów dla patronów, chociaż łatwe to nie jest i nie wiadomo czy się uda (mam oczywiście nadzieję, że tak).
A co do wpływu liczby głosujących na zastój to raz, że koło 2010 r. jak pisałem był on największy a głosów było wtedy najwięcej, ale też można to niejako przenieść z sytuacji wyborów parlamentarnych, gdzie przy większej frekwencji zyskują większe partie, jest mniejsza różnorodność i wszystko się "zabetonowuje".
Tak to po prostu działa: im więcej głosujących, tym mniejsza różnorodność i większy zastój. Jak listę prowadził sam Balonik ruchy były dużo większe, a głosujących sporo mniej.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: prz_rulez »

@pbd2 - wiadomo, że ta sprawa z Witkiem była mocno naciągana.
A "Orzeł może" widocznie było za mało chwilowe.
Nie chcąc już robić offtopu - jeśli się spojrzy do archiwum, to widać, że raczej ten skok na 10 Gunsów był przypadkiem, podobnie z Queen.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: pbd2 »

Co do Gunsów, to kiedyś Niedźwiedź wspominał, że po drodze było Boże Narodzenie, a wtedy poczta papierowa zawsze zwalnia (musi przerobić kartki świąteczne, poza tym większość jej pracowników w same święta też ma wolne) i po prostu w tygodniu ponoworocznym doszły głosy de facto nieaktualne, ale zatrzymane wcześniej przez system pocztowy. Do tego normalne głosy były sumowane z dwóch tygodni (bo tydzień wcześniej zamiast notowania było podsumowanie roku), a wtedy zawsze wychodziły dziwne wyniki. Do tego część słuchaczy już nie głosujących na "November Rain" przypomniała sobie o tym utworze po wspomnianym podsumowaniu rocznym i jeszcze raz zagłosowała.
A tydzień później wszystko wróciło do normy i piosenka najzupełniej legalnie wypadła z trzydziestki.

Zresztą przy słynnych problemach z systemem internetowym na przełomie lat 19/20 podobny powrót zanotowali młodzi Waglewscy, tylko że w tym wypadku słuchacze złapali się na haczyk (przy głosowaniu z formularza dużo łatwiej o taki efekt niż przy spontanicznym pocztowym) i zaczęli od nowa masowo na nich głosować.

Ok, end of OT :-)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: prz_rulez »

No, na początku 2020 było sporo skoków rekordzistów, ale to przez to, że byli na początku zestawu. Wiadomo, że to było sugestywne.
Dziwne akcje się zdarzają, ale to się wyjaśnia, a nie obraża ludzi bezpodstawnie, proste - a dla niektórych takie trudne...

Już naprawdę eot.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: mateusz15 »

neon.ka pisze: pt mar 05, 2021 11:40 pm mateusz15, ja w pierwszej chwili też byłam na "nie", ale nie przyszły mi do głowy te argumenty, które Wy teraz tu wnosicie. A one każą mi się jeszcze zastanowić. ;-)
Jeśli oni chcąc umożliwić głosowanie tylko patronom, mieli na myśli to, co Wy, to możliwe, że gdyby to wyrazili i wyjaśnili, to wiele osób by zmieniło swoje pierwotne, spontaniczne zdanie na "nie".
Są plusy i minusy. Bo obiecywali nie dzielić słuchaczy na Patronów i nie Patronów - złamana obietnica.
Z drugiej strony, aspekt, że głosują tylko zweryfikowani jest dość istotny, natomiast jak zweryfikować tych, którzy wspierają spoza patronite jak kajman? Możliwe że osoby, które chciałyby głosować dołączyłyby do patronowania specjalnie dla głosowania na listę. Ale z drugiej strony prestiż listy jest mniejszy jeżeli wiemy, że głosuje na nią określona, zamknięta liczba osób. Poza tym, czy nie byłoby ryzyka, że ktoś został patronem żeby wspierać dany utwór/zespół i po wypadku z listy przestawałby być patronem? Czy to nie zaburzyłoby poziomu potencjalnych wpłat?
Ja i tak będę głosował, nie zamierzam się wycofywać z patronowania. Ale niech już wprowadzą ten system bo te +25zł miesięcznie na kartki zaczyna być przesadą :P
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: LP357, numer 9, 5.03.2021

Post autor: prz_rulez »

mateusz15 pisze: ndz mar 07, 2021 11:31 pm Są plusy i minusy. Bo obiecywali nie dzielić słuchaczy na Patronów i nie Patronów - złamana obietnica.
W idealnym świecie to zdanie powinno by zakończyć dyskusję...
ODPOWIEDZ