Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Yacy »

wątek ma podobny tytuł do tego "trójkowego" ale mam nadzieję, że tu będą innego rodzaju odejścia.
no bo jeśli ktoś chce realizować się na innym polu to czemu nie?

zdaje się, że do dziś nie odszedł z R357 nikt z tych, którzy byli od początku.
coś mi świta, że jakaś pani czytająca serwisy, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwiska.

Marta Malinowska poprowadzi dziś, 02.07.2022, ostatnią audycję w Radiu 357 - SALTO.
Marta Malinowska na instagramie pisze:Dzisiaj prowadzę ostatnie SALTO i zarazem ostatnią audycję w @radio_357 .
Bycie częścią tej ekipy od najwcześniejszych początków ma dla mnie ogromne znaczenie.
Zrobiliśmy razem dużo dobrego, stworzyliśmy radio zupełnie od zera.
Udało mi się spełnić parę marzeń, za co jestem bardzo wdzięczna.
DZIĘKUJĘ to słowo, które ostatnio powtarzam non stop, ale naprawdę mam za co.
Więc jeszcze raz DZIĘKUJĘĘĘ całej ekipie @radio_357, przyjaciołom wspierającym, artystkom i artystom obecym, a przede wszystkim słuchaczkom i słuchaczom, U THE BEST.
Idę dalej, niebawem więcej info ;)
do usłyszenia, odpalajcie Salto o 20.
przyznam, że tu prawie jej nie słuchałem, w Trójce miała audycję po duecie Mann/Gacek i tam często jej słuchałem.
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: AlekOb »

Przyznam, że trochę zmroził mnie tytuł wątku...
Ta serwisantka to była Ola Żaczek-Świstak: https://www.press.pl/tresc/65998,Zaczek ... erwisantka
Zdaje się, że jakoś niedawno słyszałem ją czytającą wiadomości w jakimś innym radiu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Yacy »

o możliwe, że to o niej myślałem. dzięki! :-)
AlekOb pisze: sob lip 02, 2022 2:33 pm Przyznam, że trochę zmroził mnie tytuł wątku...
mogę zmienić, ale nie miałem innego pomysłu jak zakładałem wątek
AlekOb pisze: sob lip 02, 2022 2:33 pm Zdaje się, że jakoś niedawno słyszałem ją czytającą wiadomości w jakimś innym radiu.
MUZO.FM
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: TStudent »

AlekOb pisze: sob lip 02, 2022 2:33 pmTa serwisantka to była Ola Żaczek-Świstak
Ją z kolei ja kojarzę z Trójki z czasów dyrektorowania Kuby. :D
neisej
Posty: 732
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: neisej »

A Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz (prowadzili audycję "Sister Cities") się liczą?
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... 7-dlaczego
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Yacy »

Myślałem o tych, którzy przyszli tu z PR3 lub byli od początku, ale nie da się ukryć, że chwilę w R357 pracowali.

Sobota, 20:00 to byłby dobry czas dla Oli Kaczkowskiej...
Ewentualnie zamiana z kimś kto ma w tygodniu o 22.
Pomarzyć.
Ona pewnie zrobi swoją zrzutkę na Patronite.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Mash »

Szkoda Marty Malinowskiej, zwłaszcza, że spotykała się z dość głośnym hejtem w Internecie w miejscach poświęconych Radiu 357; nie była to do końca moja muzyka (jakoś bardziej przypadło mi do gustu następstwo Mai Piskadło, zahaczające mocniej o soul niż hip-hop), ale jw, to jedna z założycielek Radia 357, która dużo temu miejscu poświęciła i w zasadzie - jak każdy z Redaktorów - dość mocno zaryzykowała odchodząc z Trójki, nie mając tam jakiejś super ukształtowanej pozycji. Niektórzy, np. Tomaszuk zostali, przez co dostali kopniaka w górę - ja akurat na to krzywo patrzę. Ciekawe, gdzie teraz - obstawiałbym Newonce, bo jej stylówa mocno pasuje do tamtego miejsca właśnie.

Co do Oli Kaczkowskiej - nie wiem, jakie są aktualnie Jej relacje z Ojcem, chyba średnie, ciekawe, czy to miałoby znaczenie przy ewentualnym jej zatrudnieniu...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Miszon »

Słusznie to zauważyłeś, niestety Marta Malinowska była traktowana w necie bardzo nie fair przez ludzi, którym muzyka przez nią prezentowana się nie podoba (jakby nie wystarczało po prostu nie słuchać jej audycji...). Myślę, że to się przyczyniło do decyzji o odejściu. A szkoda, bo już i tak jest zbyt homogenicznie w klimatach.
Ale też mam podobne spostrzeżenie co Yacy: za wiele jej w 357 nie słuchałem, jakoś tak samo to wyszło.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Mash »

No właśnie Marta Malinowska zapełniała pewną lukę - ten hip-hop jak i muzyka klubowa w "Salcie". Wiadomo, że to się musiało spotykać z werbalną agresją ludzi ograniczonych mentalnie (hasztag "Wychowani na Trójce"), polska rzeczywistość jest taka, a nie inna. Jeśli rzeczywiście to wpłynęło na decyzję o odejściu, to szkoda, ale poniekąd rozumiem, jeśli trafi w miejsce, gdzie będzie mogła grać swoją muzykę bez zagrożenia, że Płaszczyce i Wisy będą ją jechać za to non stop.
neisej
Posty: 732
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: neisej »

Ciekawe ile utworów z propozycji Marty jest lub było na Liście 357.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: konwicki1980 »

Martę bardzo lubię, choć słuchałem w zasadzie tylko wtedy, gdy w pracy mieliśmy włączoną "Trójkę" i gdy w środku dnia odpalała dość "kosmiczne" dźwięki, lepiej nie mówić, jakie były komentarze współpracowników :lol:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Robert »

Yacy pisze: sob lip 02, 2022 9:09 pmSobota, 20:00 to byłby dobry czas dla Oli Kaczkowskiej...
Ewentualnie zamiana z kimś kto ma w tygodniu o 22.
Pomarzyć.
Ja myślę, że tę lukę idealnie mógłby wypełnić Paweł Ruszkowski. Najwyższy chyba czas, żeby przestał się ''tułać'' po podcastach i w końcu dostał cotygodniową audycję z muzyką, której nie uświadczysz w tym radiu :)
Ola Kaczkowska ? Miała swój czas na decyzję i ... teraz poniosła jej konsekwencje... Poradzi sobie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Miszon »

Mash pisze: sob lip 02, 2022 11:11 pm mogła grać swoją muzykę bez zagrożenia, że Płaszczyce [...] będą ją jechać za to non stop.
O tak, to jest chyba najbardziej wkurzający człowiek w grupie patronów. Gość się zatrzymał mentalnie i muzycznie w latach '70 i chciałby aby radio grało tylko taką muzykę dla emerytów, jak coś jest lekko nowocześniejszego, to jest kiczem i kaszaną. Co samo w sobie nie jest niezwykłe, ale najgorsze że każdy kto uważa inaczej, powinien się zamknąć, a przede wszystkim zniknąć z anteny. Jakby zapomniał, że to co tak wychwala, to tylko muzyka rozrywkowa. Modelowy przypadek zamkniętej muzycznie głowy.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Mash »

Jest taka satyryczna strona na FB "Wychowany na Trójce" - no on jest archetypem właśnie takiej osoby. To już nawet nie chodzi o to, że zatrzymał się muzycznie w pewnej dekadzie, nie on pierwszy, nie ostatni, ale przy okazji o buractwo i poczucie wyższości. Przy okazji posta pożegnalnego dot. Marty Malinowskiej też odstawił wieś, za co chyba ostatecznie wyleciał z grupy.

Co do Oli Kaczkowskiej - jej obecność w Radiu 357 to pewnie byłaby wypadkowa kilku, powiązanych ze sobą kwestii: chęci obu stron (co oczywiste), możliwości antenowych w 357, relacji z Ojcem, jak i tego, czy decydenci nie wyszliby ze słusznego założenia/nie wykazaliby się małostkowością (zależy, jak patrzeć), na zasadzie: miałaś czas na podjęcie decyzji, gdzie byłaś, gdy by zaryzykowaliśmy wszystko, firmowałaś swoim nazwiskiem i głosem rzeczy nieakceptowalne, a teraz co? Byłoby to może smutne, ale cóż, czy takie niezrozumiałe?
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: AlekOb »

Wg informacji Marta Malinowska ma przejść do Newonce.media jako dyrektor zarządzająca i ma odpowiadać za radio i podcasty:
https://www.press.pl/tresc/71594,marta- ... do-newonce
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Gary »

na Martę Malinowską spłynął hejt dzięki jej kolegom, którzy rzucili ją na głęboką wodę z jej muzyką w hmmm mało nadającą się w godzinach 13-15....nie znaczy to, że Radio 357 w godzinach nazwijmy to, gdzie większość ludzi słucha radia w pracy ma nadawać muzykę łatwą, lekką i przyjemną....ale też nie trudną w odbiorze muzykę bardzo niszowa...muzyki poważnej pewnie by nie pomysleli, żeby dać w tym czasie. Mnie jej audycje męczyły, więc wyłączałem radio
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: Neo01 »

Czy ja wiem... W poniedziałki grała generalnie nowości, dla mnie oczywiście za dużo miałkiego popu, ale czy tam była taka trudna muzyka w odbiorze? Nie wiem, ale chyba nie było tak źle. Inną sprawą jest to, że miałem wrażenie, że red. Marta nie do końca odnalazła sie w formule radia, dawno nie było już jej w Wersji Polskiej, miała ostatnio tylko dwie audycje, które jakby były obok głównego nurtu radia... I pewnie tak to się musiało skończyć.
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Radia357

Post autor: AlekOb »

W zasadzie poniedziałkowa audycja to był taki jej autorski odpowiednik Wersji Polskiej o szerszej formule, pasmo było to samo, dlatego już we wtorki i czwartki się poza wyjątkowymi sytuacjami nie pojawiała.
ODPOWIEDZ