Nowości TFP #51

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #51

Post autor: temik3 »

kajman pisze: pn maja 31, 2021 3:41 pm
jollyroger72 pisze: pn maja 31, 2021 8:13 am Kajman, oprócz "prostowania", jak to określiłeś, są jeszcze moje gusta.
O tym wcześniej nie pisałeś albo to przeoczyłem. Czyli krótko mówiąc wprowadziłeś swoje propozycje przy okazji udupiając manipulacje 4989341. Nie do końca mnie to przekonuje, ale inne rzeczy przekonują mnie jeszcze mniej.
temik3 pisze: pn maja 31, 2021 7:54 am ale tu chodzi o "trójkowych"
Nie za bardzo rozumiem, o co chodzi w trójkowych, ale jeżeli chodzi, że to współdziałanie to niestety też nie jest nielegalne.
Neo01 pisze: pn maja 31, 2021 9:16 am Ja napiszę tylko, że kajmanowi chodziło o możliwość tajnego głosowania, czyli np. jedna czy dwie osoby oddałyby tak głosy
Dokładnie o tym myślałem. Deklarowałem też, że ja mogę być taką osobą. A fakt takiego głosowania, a przynajmniej jego możliwość na pewno by utrudniła manipulowanie wynikami.
1. Wiele rzeczy Cię przekonuje w bardzo małym stopniu.
2. Ty dalej o nielegalności, a my piszemy o czym innym, ale tkwij.
3. W żadnym stopniu tajnego głosowania, wtedy będą jeszcze większe machlojki. Wtedy to jollyroger72 w niczym nie pomoże. Ale pewnie dalej nie wiesz o czym piszę ja i o czym myśli też jolly, bo podejrzewam, że o tym samym myślimy.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nowości TFP #51

Post autor: miszony »

Ja jestem za tajnym głosowaniem.
Dodam od siebie, że doceniam wnikliwość i pracę jollyrogera w słusznej kwestii ale moim zdaniem ( i widzę, że nie tylko moim ) problem tego nowego forum leży gdzie indziej. Mam na myśli oczywiście wyniki naszej listy choć słowo naszej brzmi tutaj dość dziwnie. Odechciewa się po prostu bawić i głosować. Co tydzień widzę Lady Pank na czele tej listy a w zanadrzu kolejne perełki tego zespołu a także BJ i PSB. Jaki sens jest głosować? Czy ktoś nowy zajrzy na to forum? Pies z kulawą nogą nie zajrzy. Gdzie jest" stara gwardia", która nie udziela się nie głosuje .No cóż , to tylko takie moje przemyślenia.
Pozdrawiam
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowości TFP #51

Post autor: lady »

miszony pisze: pn maja 31, 2021 6:45 pm Ja jestem za tajnym głosowaniem.
Ja chyba też, ale co na to reszta głosujących ...?
Kuba1201
Posty: 2037
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Nowości TFP #51

Post autor: Kuba1201 »

1. 9,5 Foo Fighters - CHASING BIRDS
2. 8,5 Thunder - LAST ONE OUT TURN OFF THE LIGHTS
3. 8,5 Muchy - SZARORÓŻOWE
4. 8,0 Tony Joe White - LISTEN TO YOUR SONG
5. 8,0 Johan Agebjörn & Mikael Ögren - SPACE TRAVEL

7,5 Seasick Steve - WHISKY HEADED WOMAN
7,5 Billie Eilish - YOUR POWER
7,5 WaluśKraksaKryzys - DBAJ O MIŁOŚĆ
7,5 Pet Shop Boys - CRICKET WIFE
7,5 Mrozu - ZŁOTO
7,5 Barbara Pravi - VOILÀ
7,5 Sinplus - PRIVATE SHOW (MY RNR)
7,5 Natalia Świerczyńska - LAS
7,0 Phil Hendriks - RADIO BLARING OUT FROM A BURNING CAR
7,0 Simply Red - EARTH IN A LONELY SPACE
7,0 Florence + The Machine - CALL ME CRUELLA
6,5 St. Vincent - MY BABY WANTS A BABY
6,5 Arek Kłusowski - IDEALNY SYN
6,0 MARINA - ANCIENT DREAMS IN A MODERN LAND
6,0 Gojira - THE CHANT
6,0 Lord Vigo - AT THE VERGE OF TIME
5,5 Cher - WALLS
5,0 Kazik - BOHATER
4,0 Kuba Kawalec feat. Ana Andrzejewska - ZDECHŁAM
4,0 Chunk! No, Captain Chunk! - BITTER
3,5 Sobel - FIOŁKOWE POLE
3,5 Oly. - Z ZIEMI
2,0 African Music School - MAKUMBA
2,0 Muniek i Przyjaciele - ZABAWKI (LIVE)
1,0 Dirkschneider & The Old Gang - EVERY HEART IS BURNING
1,0 KSHMR feat. KARRA - THE WORLD WE LEFT BEHIND
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Nowości TFP #51

Post autor: Kruklanki »

1. Pet Shop Boys - CRICKET WIFE
2. Johan Agebjörn & Mikael Ögren - SPACE TRAVEL
3. KSHMR feat. KARRA - THE WORLD WE LEFT BEHIND
4. Simply Red - EARTH IN A LONELY SPACE
5. African Music School - MAKUMBA
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowości TFP #51

Post autor: konwicki1980 »

lady pisze: pn maja 31, 2021 8:07 pm
miszony pisze: pn maja 31, 2021 6:45 pm Ja jestem za tajnym głosowaniem.
Ja chyba też, ale co na to reszta głosujących ...?
I co jeszcze? Może w ogóle posty też będą dostępne tylko po wpisaniu specjalnego kodu? :lol: Patrzę z przerażeniem, co tu się wyrabia... Ja tam zawszę głosuję uczciwie i innym też polecam.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nowości TFP #51

Post autor: Artur »

lady pisze: pn maja 31, 2021 8:07 pm
miszony pisze: pn maja 31, 2021 6:45 pm Ja jestem za tajnym głosowaniem.
Ja chyba też, ale co na to reszta głosujących ...?
ja jestem na nie
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #51

Post autor: kajman »

Nie obowiązkowym. Dla chętnych.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #51

Post autor: gioconda2 »

Jestem za jawnym głosowaniem.
Idealną, choć nierealną opcją byłoby głosowanie nas wszystkich w tym samym czasie.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #51

Post autor: santosz »

temik3 pisze: pn maja 31, 2021 4:43 pm 3. W żadnym stopniu tajnego głosowania, wtedy będą jeszcze większe machlojki. Wtedy to jollyroger72 w niczym nie pomoże.
Ciągle podkreślasz rolę jollyrogera, piszesz o nim z taką emfazą, że za chwilę zaczniesz go na ołtarze wynosić a na co w sumie całe te zasadzki jollyrogera na 4989341, skoro nie przyniesie to żadnych wymiernych efektów w postaci ukrócenia jego machlojek. Bo przypomnę, że o 4989341 tu od początku chodziło. Sam napisałem, że należy go usankcjonować przez wyznaczenie mu godzin głosowania. No super, tylko na jakiej mocy miałoby to ostatecznie wejść w życie? To, że kajman stosował podejście oj, nie możemy go ukarać, bo co prawda widzimy, że manipuluje, ale manipuluje legalnie to już inna sprawa. Tylko, że jak się wszystkie myśli poukładały to kajman zaproponował (sam się zadeklarował), że będzie głosował tajnie, co jest najłatwiejszą do zastosowania w praktyce metodą do wyprowadzenia 4989341 w pole, nie trując przy okazji dupy innym głosującym, którzy mogliby głosować jak dotychczas. 4989341 może se obliczać w ciul a i tak nie będzie wiedział na czym stoi.

Przy czym moim zdaniem tajne głosowanie kajmana powinno być działaniem doraźnym i w idealnej sytuacji tymczasowym oraz powinno zostać zniesione w przypadku, że 4989341 uzna, że nie opłaca mu się dalej rachować w piątkowe przedpołudnia i zacznie głosować normalnie.

I oczywiście to byłby pożyteczny precedens, który w wyjątkowych sytuacjach można by zastosować w przyszłości, gdyby pojawiły się jakieś poważne nadużycia lub manipulacje.

Niektórzy teraz się wypowiadają przeciw tajnemu głosowaniu, ale nie precyzują czy są przeciwko tajnemu głosowaniu kajmana, czy przeciw tajnemu głosowaniu wszystkich, bo chciałem zaznaczyć, że ta druga propozycja NIE PADŁA z niczyjej strony w wyniku dyskusji.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowości TFP #51

Post autor: konwicki1980 »

Ja prędzej byłbym za zamknięciem foralisty niż kolejnymi próbami jej "ulepszania". Jak widzimy, że coś nie ma sensu, to po co to ciągnąć na siłę... Mnie interesuje muzyka, a nie czytanie bez końca o jakiś aferach i bzdurach. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania, i tak w koło Macieju. Ludwiku Dorn, Sabo i Forum LP3 nie idźcie tą drogą.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #51

Post autor: santosz »

konwicki1980 pisze: wt cze 01, 2021 12:12 pm Mnie interesuje muzyka
Nooo, mnie też :) inaczej nie angażowałbym się w dyskusję i by mi zwisało. Teraz nie chodzi o ulepszanie listy tylko o rozwiązanie konkretnego problemu. Bez względu na to jak dyskusja przebiegała, to szkoda zostawić leżeć ją odłogiem, to straszne marnotrawstwo. Chyba że 4989341 przeczyta te wątki i wyciągnie z tego wnioski, ale za bardzo bym na to nie liczył. No chyba, że się mylę :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #51

Post autor: jollyroger72 »

Przemyślcie koncepcję, którą proponowałem na samym początku - przy powstawaniu Foralisty.
Otóż dodajmy wszystkie zgłoszone propozycje do głosowania na kolejne notowanie.
Pięćdziesiątka każdego notowania pozostaje w głosowaniu na kolejne, wszystko poza pięćdziesiątką - wylatuje w kosmos.
Dodajemy kolejne nasze (wszystkie) propozycje i głosujemy.
Rozwiązanie może brutalne, ale proste i nie wymagające kombinacji.
Na takich zasadach funkcjonują niektóre listy przebojów w naszym kraju.
A nowości można sobie oceniać dla samej zabawy i satysfakcji.
santosz pisze: wt cze 01, 2021 11:50 am Ciągle podkreślasz rolę jollyrogera, piszesz o nim z taką emfazą, że za chwilę zaczniesz go na ołtarze wynosić
Jestem idolem, wielbi mnie tłum
Gdzie się pojawię słychać zdumionych głosów szum...
:mrgreen: :lol:
Żadne to uwielbienie temika, po prostu mamy takie samo zdanie w tej kwestii i znamy "proceder trójki" na wylot.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowości TFP #51

Post autor: Yacy »

chciałem znaleźć swój post, w którym poprałem ten pomysł, żeby wszystkie nowe utwory od razu trafiały do zestawu.
i znalazłem. tylko nie Twój post :-P może Twój był gdzieś nawet wcześniej, ale tu nie o to chodzi. ;-)
post, który poparłem to post, który napisał...
4989341 pisze: pn cze 08, 2020 8:00 pm uwazam że nie potrzeba selekcjonowac propozycji.
kazda propozycja wchodzi do bazy i kropka. raczej nie bedzie ich za duzo...
a czy tam przetrwa i jak długo zalezy od głosujących.

w każdym razie ciągle popieram ten pomysł!
problem rozwiąże się sam.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowości TFP #51

Post autor: Neo01 »

Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Ktoś stworzy ankietę?
michelle
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 14, 2021 10:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2000

Re: Nowości TFP #51

Post autor: michelle »

hej...oto moje głosy:
1. MARINA - Ancient Dreams In A Modern Land
2. Billie Eilish - Your Power
3. Arek Kłusowski - Idealny Syn
4. Thunder - Last One Out Turn Off The Lights
5. Sobel "Fiołkowe pole"
Pozdrawiam Agnieszka
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #51

Post autor: santosz »

W sumie to niby bym poparł tą propozycję (może i poprę), ale mam wątpliwości czy np. mając maksymalnie 10 punktów do dyspozycji nie będę miał tendencji do umieszczania nowych propozycji do zestawu na których mi zależy na samym czele mojej dziesiątki, tak bym przynamniej teoretycznie zwiększył ich szanse na pojawienie się w pięćdziesiątce... trochę te dziesiątki mogą być przez to takie mało sensowne...Myślę też, że to praktycznie zamknie drogę do top 50 propozycjom niszowym mniej znanych wykonawców, którzy jednak w TopNowościach mieli szansę się przebić w wyniku selekcji, co w rezultacie odbierze niektórym głosującym wiele utworów na które z chęcią by zagłosowali...
Nie wiem czy przy tym formacie głosowania na przykład poszerzenie zestawu do załóżmy TOP 60 coś by zmieniło?
Może ja tu teraz coś kompletnie bez sensu sobie wyobrażam z powodu braku lub nadmiaru fantazji, ale skoro mieliśmy sobie przemyśleć koncepcję, to sobie przemyślałem niestety...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #51

Post autor: TStudent »

Ogólnie to myślę tak jak santosz. I jestem za wstępnym preliminowaniem utworów, przynajmniej jest motywacja do słuchania. Jeżeli będzie przechodzić wszystko, tę motywację stracę. Tym bardziej, że już nie ma mojej listy przebojów, to rozdział będący historią.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #51

Post autor: temik3 »

santosz pisze: wt cze 01, 2021 11:50 am
Ciągle podkreślasz rolę jollyrogera, piszesz o nim z taką emfazą, że za chwilę zaczniesz go na ołtarze wynosić a na co w sumie całe te zasadzki jollyrogera na 4989341, skoro nie przyniesie to żadnych wymiernych efektów w postaci ukrócenia jego machlojek. Bo przypomnę, że o 4989341 tu od początku chodziło. Sam napisałem, że należy go usankcjonować przez wyznaczenie mu godzin głosowania. No super, tylko na jakiej mocy miałoby to ostatecznie wejść w życie? To, że kajman stosował podejście oj, nie możemy go ukarać, bo co prawda widzimy, że manipuluje, ale manipuluje legalnie to już inna sprawa. Tylko, że jak się wszystkie myśli poukładały to kajman zaproponował (sam się zadeklarował), że będzie głosował tajnie, co jest najłatwiejszą do zastosowania w praktyce metodą do wyprowadzenia 4989341 w pole, nie trując przy okazji dupy innym głosującym, którzy mogliby głosować jak dotychczas. 4989341 może se obliczać w ciul a i tak nie będzie wiedział na czym stoi.
Nadal nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi. Jollyroger72 w tym wątku ma jakieś prawa, których Ty Ja czy inni nie posiadamy, ale jak przez tajne głosowanie by je stracił to proceder kwitłby i się "rozrastał". Nie będę pisał wprost, bo powinieneś w mig załapać. To jest jak to napisałeś "wynoszenie na ołtarze"jollyrogera. A świstak siedzi i zawija... Chyba nie potrzebujesz tego aby wracać do notowania prowadzonego przez TStudenta i do kilku ostatnich, w których bardzo wyraźnie widać co w tym procederze jak to nazwaliście "manipulacji" chodzi. To, że go usankcjonujesz to będzie znaczyć, że nie zagłosuje o 11,54? Raz jeszcze podkreślę, że tajne głosowanie nie będzie metodą na wyprowadzenie "manipulacji a wręcz zachętą do dalszej. Patrząc na to z Twojej perspektywy to bardzo sensowne rozwiązanie i też bym za takim był, ale staram się patrzeć głębiej. Na początku tej listy też byłem w wielu punktach regulaminu mało ostrożny i nie przykładałem wagi do pewnych spraw, ale szybko zostałem wyprowadzony z błędu. Nie jestem też za usuwaniem kogokolwiek z głosowania, ale jak ktoś bimba sobie z raz już przyłapanego procederu (nie raz) i nie czyta co powinien(ni) zrobić to w nieskończoność nie można bawić się w kotka i myszkę. Dlatego jakieś środki powinno się stosować, nie mam pojęcie jakie i komu, nie wiem czy Twoja propozycja jest dobra, choć słuszna, nie wiem co by ona zmieniła.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #51

Post autor: kajman »

temik3 pisze: wt cze 01, 2021 4:07 pm Raz jeszcze podkreślę, że tajne głosowanie nie będzie metodą na wyprowadzenie "manipulacji a wręcz zachętą do dalszej.
A możesz mi zdradzisz w jaki sposób można manipulować bardziej głosując tajnie niż jawnie?
Zachętą do manipulacji mogłoby być natomiast przepuszczanie wszystkich propozycji. Wtedy wystarczy głosować w trzy osoby, żeby utwór przebywał w poczekalni na stałe. I to taki utwór, który mógłby przy obecnych zasadach się nie załapać.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #51

Post autor: temik3 »

Czytaj kajman ze zrozumieniem. Jeśli nie zrozumiałeś to nie. Tutaj akurat tego nie będę Ci wyjaśniał.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowości TFP #51

Post autor: Neo01 »

Chyba widać teraz dobrze, jak bardzo niedoskonałym i kruchym tworem może okazać się to przedsięwzięcie.
Mam zatem inne pytanie, czy jeśli ruszy system do głosowania na Listę Piosenek w 357 dalej chcecie to ciągnąć tutaj?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #51

Post autor: kajman »

Nie wiem czy LPR357 będzie budziła moje zainteresowanie. Patrząc na poziom tego co jest obecnie w top 20 to wygląda to fatalnie. I jeżeli tak to będzie wyglądało to nie warto się męczyć ze słuchaniem.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowości TFP #51

Post autor: Neo01 »

Mam nadzieję, że będzie jednak lepiej, na pewno nie tak jak na LP3, ale coś powiedzmy pośrodku, na pewno w zestawieniu będzie więcej kawałków, więc też siłą rzeczy będzie więcej miejsca na trochę inną muzykę niż tą, która teraz dominuje, taką przynajmniej myślę.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowości TFP #51

Post autor: lady »

kajman pisze: wt cze 01, 2021 6:21 pm Patrząc na poziom tego co jest obecnie w top 20 to wygląda to fatalnie. I jeżeli tak to będzie wyglądało to nie warto się męczyć ze słuchaniem.
Tak samo uważam. Nie widzę zbyt wielu piosenek dla siebie na tej Liście i w zestawie, i pewnie nigdy nie zobaczę, skoro Baron został w Trójce.
Tutaj przynajmniej mam jako taki wpływ na zawartość zestawu i Listy, i uważam, że mamy tu obecnie parę prawdziwych perełek, które tam nie miałyby szans zaistnieć. W ogóle poziom Foralisty pod względem muzycznym jest obecnie wyższy niż Listy 357.
Zablokowany