Nowości TFP #39

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #39

Post autor: santosz »

1 . 8 Pyhimys & Saimaa - KAS VAIN
2 . 7 Snowy White feat. The White Flames - AIN'T GONNA LEAN ON YOU
3 . 7 Król - TAK JAK TY
4 . 6 Asaf Avidan - LOST HORSE
5 . 6 Shemekia Copeland - WALK UNTIL I RIDE

6 Amy Macdonald - STATUES
6 POM - TWO
6 Razem Robimy Dobro - CZAS OŁOWIU
5 Brodka - GAME CHANGE
5 Hotel Torino - HUNTER
5 Jimmie Vaughan - NO ONE TO TALK TO (BUT THE BLUES)
4 Jakub Skorupa - POCIĄGI TOWAROWE
4 Kasia Kowalska - PRZERWIJ SEN
4 Ominous Glory - MARCH OF THE ELF KING
4 Reni Jusis - VOYAGE VOYAGE
4 Walking Papers - WHAT DID YOU EXPECT?
3 Bluszcz - SIMSON
3 Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak - MASKI
3 Sanah & Vito Bambino - ALE JAZZ!
3 Vianney - POUR DE VRAI
2 Beata Kozidrak - BLIŻEJ
2 Solar Fake - IT'S WHO YOU ARE
1 AronChupa & Little Sis Nora - TROMBONE
Kuba1201
Posty: 2066
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Nowości TFP #39

Post autor: Kuba1201 »

1. Snowy White feat. The White Flames - AIN'T GONNA LEAN ON YOU
2. Bluszcz - SIMSON
3. Brodka - GAME CHANGE
4. Amy Macdonald - STATUES
5. Hotel Torino - HUNTER
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości TFP #39

Post autor: mateusz15 »

1. Bluszcz - SIMSON
2. Brodka - GAME CHANGE
3. Król - TAK JAK TY
4. Asaf Avidan - LOST HORSE
5. Amy Macdonald - STATUES

6. POM - TWO

Pyhimys & Saimaa to utwór z maja 2019.. :roll:
tomickm
Posty: 793
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Nowości TFP #39

Post autor: tomickm »

1. Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak - MASKI
2. sanah & Vito Bambino - ALE JAZZ!
3. Razem Robimy Dobro - CZAS OŁOWIU
4. Bluszcz - SIMSON
5. Król - TAK JAK TY
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #39

Post autor: gioconda2 »

Wyboru dokonałam w niedzielę. Prezentuję dziś, bo dokonywałam obserwacji na sobie, czy wybór będzie mi się zmieniał z dnia na dzień i czy faktycznie trzeba czekać z jego ogłoszeniem do końca, bo ostatni dzień decyduje o wszystkim. Nic się nie zmieniło. Wybór z niedzieli i ocena wszystkich propozycji pozostała bez zmian.

Przesłuchania rozpoczęłam od „poszukiwania straconego czasu”, od propozycji, z którą kojarzy mi się obraz z odległej przeszłości. Upalne wakacje, dochodzi północ, a na ławeczce (trochę większej niż w Ranczu) i okalającym ją murku siedzi grupa ok. 10 nastolatków i rozprawia o życiu. Ktoś włączył przenośny radiomagnetofon. I nagle z tych wszystkich młodych gardeł ryknęło razem z wokalistką „VOYAGE VOYAGE”. Jaką to miało moc!!! Aż ktoś z sąsiadów zaczął nas uciszać z balkonu (sąsiedzi mieli odwagę… a i my czuliśmy respekt, trochę ściszyliśmy). Mieszkaliśmy w mieście granicznym przy zamkniętej granicy i podróże … A Reni tak bardzo spowolniła swoją podróż, że nie mogę odnaleźć w tym powera z przeszłości. Rozczarowała mnie ta interpretacja Reni, która musi pamiętać ze swojej nastoletniej młodości ten kawałek.
W innym wspomnieniu z młodości –Czasie ołowiu- niemiłosiernie skopano zwrotki. Młode głosy, a zwłaszcza żeńskie wokale drażnią swoim piskiem. Profanacja sacrum. Refreny się bronią, bo chóralnie zaśpiewane tak nie drążnią i odświeżono je w warstwie tekstowej, co jest największą zaletą propozycji. Ale czy nie mógł tego zaśpiewać Felicjan Andrzejczak w wersji 2021? Ci młodzi nie czuję, aby robili dobro.
Występy poniżej swojego poziomu zanotowały również: Kasia Kowalska, Brodka i Beata Kozidrak. Bluszcz w moim odsłuchowym ogródku zamienia się w Barszcz Sosnowskiego. Zaczyna mi przeszkadzać maniera czy też sposób śpiewania (niewyraźny, niechlujny czy może dykcja kiepska). Nie rozumiem o czym wokalista śpiewa, trzeba się mocno wsłuchać, a i tak gorsza propozycja od poprzednich, które ratowało tekstowe odnoszenie się do innych wykonawców.

I tak jeszcze na kilka propozycji można by wylać pomyje, ale oszczędzę im tego.
Przejdę do swoich wyborów pozytywnych.
Na tle wszelkich koszmarów najbardziej spodobała mi się wyciągnięta z podziemnego retro albo lamusa szansonistka Nora. Podoba mi się jej głos, barwa, sposób śpiewania i uroda idąca w parze z tańcem. Oczu od niej oderwać nie mogę, oglądając któryś raz teledysk z nią w roli głównej. „Pociągi towarowe” zaskakująco lekko mkną po szynach w warstwie muzycznej. Muzyka może jest tu trochę monotonna lecz dobrze brzmi z wymagającym skupienia tekstem. Daję szansę młodemu wokaliście. Do dalszej rozgrywki nominuję również dostojność królewską - Ominous Glory i egzotycznie brzmiących Pyhimys & Saimaa oraz (za refreny wyłącznie) RRD.

1. 7,5 AronChupa & Little Sis Nora - TROMBONE
2. 7,0 Jakub Skorupa - POCIĄGI TOWAROWE
3. 6,5 Ominous Glory - MARCH OF THE ELF KING
4. 6,5 Pyhimys & Saimaa - KAS VAIN
5. 4,5 Razem Robimy Dobro - CZAS OŁOWIU
----------------------------------------------------------------
4,0 Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak - MASKI
4,0 Asaf Avidan - LOST HORSE
===========================================
3,5 Shemekia Copeland - WALK UNTIL I RIDE
3,5 Walking Papers - WHAT DID YOU EXPECT?
3,0 Vianney - POUR DE VRAI
3,0 Kasia Kowalska - PRZERWIJ SEN
3,0 Hotel Torino - HUNTER
2,0 POM - TWO
2,0 Snowy White feat. The White Flames - AIN'T GONNA LEAN ON YOU
2,0 sanah & Vito Bambino - ALE JAZZ!

1,0 Amy Macdonald - STATUES
1,0 Brodka - GAME CHANGE
1,0 Jimmie Vaughan - NO ONE TO TALK TO (BUT THE BLUES)

0,0 Beata Kozidrak - BLIŻEJ
0,0 Bluszcz - SIMSON
0,0 Król - TAK JAK TY
0,0 Reni Jusis - VOYAGE VOYAGE
0,0 Solar Fake - IT'S WHO YOU ARE
PriapMusic
Posty: 1078
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #39

Post autor: PriapMusic »

01 - Amy Macdonald - STATUES
02 - Reni Jusis - VOYAGE VOYAGE 10,0
03 - Beata Kozidrak - BLIŻEJ 10,0
04 - Bluszcz - SIMSON 10,0
05 - POM - TWO 10,0
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #39

Post autor: AlekOb »

Koniec głosowania
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #39

Post autor: AlekOb »

mateusz15 pisze: pt mar 12, 2021 12:14 pm Pyhimys & Saimaa to utwór z maja 2019.. :roll:
No to jeszcze się mieści w regulaminie :)
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #39

Post autor: santosz »

AlekOb pisze: pt mar 12, 2021 3:02 pm
mateusz15 pisze: pt mar 12, 2021 12:14 pm Pyhimys & Saimaa to utwór z maja 2019.. :roll:
No to jeszcze się mieści w regulaminie :)
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, u kolegi mateusza15 już czerwiec a u mnie jeszcze wczoraj śnieg padał :evil:
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości TFP #39

Post autor: mateusz15 »

Swego czasu zastanawialiśmy się nad utworem Nosowskiej, bo minęły dwa lata, więc stąd moje zdziwienie.
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #39

Post autor: AlekOb »

Nosowska była z płyty z października 2018. Utwór zgłoszony był pod koniec listopada zeszłego roku, więc dwa lata od pierwszego wydania już zostały wtedy przekroczone. Poza tym komplikacji dodał fakt wydania przez nią wtedy klipu do tego utworu...
Tutaj do dwóch lat brakuje dwóch miesięcy.
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #39

Post autor: AlekOb »

Jedna nowa osoba i trzy powroty po kilku tygodniach dały wyrównie rekordu frekwencji w Nowościach TFP :)

Wyniki #39:

01. 43 Brodka - GAME CHANGE 3+4+4+2+2+5+3+4+4+5+3+4
02. 41 Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak - MASKI 2+1+1+3+2+5+2+4+1+1+4+3+5+1+1+5
03. 38 sanah & Vito Bambino - ALE JAZZ! 1+2+1+2+4+5+3+1+3+5+2+5+4
04. 35 Król - TAK JAK TY 4+4+2+5+3+5+2+2+1+3+3+1
05. 34 Razem Robimy Dobro - CZAS OŁOWIU 3+5+3+5+3+2+2+4+3+3+1
06. 33 Snowy White feat. The White Flames - AIN'T GONNA LEAN ON YOU 2+5+3+4+2+1+2+1+4+4+5
07. 32 Beata Kozidrak - BLIŻEJ 2+1+2+3+4+1+4+5+4+3+3
08. 32 Bluszcz - SIMSON 5+4+4+4+2+4+5+2+2
09. 29 Walking Papers - WHAT DID YOU EXPECT? 1+3+3+2+4+3+5+1+4+3
10. 28 Amy Macdonald - STATUES 2+1+2+3+3+4+5+2+1+5
11. 28 Jakub Skorupa - POCIĄGI TOWAROWE 5+3+5+1+2+3+3+2+4


12. 27 Jimmie Vaughan - NO ONE TO TALK TO (BUT THE BLUES) 4+4+4+4+5+3+3
13. 25 AronChupa & Little Sis Nora - TROMBONE 5+4+5+4+2+5
14. 20 Shemekia Copeland - WALK UNTIL I RIDE 3+5+3+1+2+1+4+1
15. 20 Reni Jusis - VOYAGE VOYAGE 2+3+5+1+4+1+4
16. 19 Solar Fake - IT'S WHO YOU ARE 3+5+1+5+5
17. 17 Pyhimys & Saimaa - KAS VAIN 4+1+5+5+2
18. 17 Ominous Glory - MARCH OF THE ELF KING 5+4+5+3
19. 14 Kasia Kowalska - PRZERWIJ SEN 1+1+2+3+5+2
20. 12 Asaf Avidan - LOST HORSE 1+3+4+2+2
21. 10 POM - TWO 1+3+2+1+2+1
22. 10 Vianney - POUR DE VRAI 5+1+1+2+1
23. 06 Hotel Torino - HUNTER 5+1

Głosów: 38 (+3)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Nowości TFP #39

Post autor: kacper94 »

Punkt więcej, a Jimmie by się załapał :(
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #39

Post autor: TStudent »

Z tej jedenastki cieszy tylko Król. A gdyby lady zupełnie przypadkowo zamieniła kolejność mojej i swojej propozycji, mielibyśmy sensację, a co ważne, jakąś rekompensatę za stratę Antka. :know:
lady
Posty: 17780
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowości TFP #39

Post autor: lady »

TStudent pisze: pt mar 12, 2021 10:25 pm A gdyby lady zupełnie przypadkowo zamieniła kolejność mojej i swojej propozycji, mielibyśmy sensację, a co ważne, jakąś rekompensatę za stratę Antka. :know:
Przepraszam, nie przewidziałam że tak to się ułoży. Szkoda Jimmie'go :cry:
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #39

Post autor: TStudent »

lady pisze: pt mar 12, 2021 10:42 pmPrzepraszam, nie przewidziałam że tak to się ułoży. Szkoda Jimmie'go :cry:
Przecież nie ma za co. ;) Ale Jimmie'go rzeczywiście szkoda, tym bardziej że to była dobra, najlepsza z możliwych okazja. A za tydzień to już może być w odwrocie na mojej liście...
W tym tygodniu z kolei zdarza się znowu bardzo dobry zestaw w kontekście moich, ogólnie dużo powtórek, ale z osiem ocen od 9 wzwyż będzie.
Kuba1201
Posty: 2066
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Nowości TFP #39

Post autor: Kuba1201 »

W większości polszczyźnie się udało dostać. W zasadzie wyjątkami są SW, WP i AM wśród awansów i RJ, KK oraz HT bez awansu.
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #39

Post autor: TStudent »

Kuba1201 pisze: pt mar 12, 2021 10:52 pmRJ, KK oraz HT bez awansu.
W przypadku tej pierwszej to skopany niestety utwór Desireless, który nie brzmi mi już dobrze w żadnej postaci z zasłyszanych, no ale oryginał przynajmniej w zasadzie nie jest koszmarem. Jeśli chodzi o Kasię to odrobinę szkoda. Hotel szału tym razem nie zrobił.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #39

Post autor: kajman »

TStudent pisze: pt mar 12, 2021 10:56 pm W przypadku tej pierwszej to skopany niestety utwór Desireless
No cóż, odbieram dokładnie odwrotnoś. Pierwowzór to gigantyczny koszmar, tu jest tylko słabo.
Niestety nic wartego głosu w tym notowaniu nie przeszło.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nowości TFP #39

Post autor: miszony »

Utwór Kasi Kowalskiej dla mnie był dużym rozczarowaniem, słaby wokal, muzyka też słabiutka. Jej poprzednie utwory były zdecydowanie lepsze.
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #39

Post autor: TStudent »

kajman pisze: pt mar 12, 2021 11:06 pmPierwowzór to gigantyczny koszmar, tu jest tylko słabo.
Spodziewałem się tego zdania po Tobie. ;)
Ale serio, ja kiedyś całkiem lubiłem oryginał. Teraz dużo mniej. Natomiast w mojej opinii to wersja Kate Ryan była i jest zdecydowanie najgorsza z tych trzech zasłyszanych przeze mnie wersji.
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #39

Post autor: AlekOb »

Kuba1201 pisze: pt mar 12, 2021 10:52 pm W większości polszczyźnie się udało dostać. W zasadzie wyjątkami są SW, WP i AM wśród awansów i RJ, KK oraz HT bez awansu.
Z czego z tych co nie awansowali tylko Kowalska po polsku :shock: Rzeczywiście ciekawie się ułożyło w tym kontekście.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #39

Post autor: Sundrajta »

To jeszcze moje oceny, na początek świetnie wpadające w ucho WP z pulsującym rytmem. A pamiętam jeszcze w XX wieku Beata w Bajmie nagrywała takie kapitalne piosenki! Rok temu znalazłem zespół Noże, który gra i śpiewa bardzo podobnie do Bluszcza (choć na pewno w trochę innej konwencji i moim skromnym zdaniem znacznie lepiej), a to właśnie synth-wave rodem z PRL-u :wink: robi u nas piorunującą karierę! A przecież (jak sami mówią w kilku wywiadach bracia Zagrodni) to jest tylko poza? Król serwuje nam chyba deko prostszą muzykę i dla wielu to jest atrakcyjne, bo właśnie dzięki temu bardziej przystępne, jednak mnie wciąż w pełni nie przekonuje. Już chyba piąty raz słucham Moniki i nadal nie mam pojęcia o co jej chodzi? "Ale jazz!" tylko że w utworze sanah próżno szukać takich elementów jak w tytule i po kilkunastu tygodniach znajomości z jej propozycją i niejakiego Vito Bambino jestem już nią mocno znużony! Asaf Avidan bardzo dawno temu (zdaje się w początkach TFP) był przeze mnie zgłoszony właśnie z tą piosenką i oczywiście przepadł niemal bez wieści i chociaż już odrobinę stracił na sile przebicia wciąż robi swoje. No no, wreszcie słyszę coś od Finów, co normalnie wkręca mnie w fotel (zwłaszcza że ten mam zepsuty)! :shock: Pom (kiedyś to był skrót) początkowo kompletnie mnie odrzucał, ale teraz zauważyłem że wbrew pozorom ten kawałek ma w sobie coś przyciągającego. Jeśli chodzi o Reni to przychylę się raczej do zdania, że z wielkiego (dla niektórych) przeboju zrobiła coś przede wszystkim swojego, a że talentu na arcydzieła jak wiadomo jej brakuje, to mimo wszystko stworzyła bardzo przystępny numer. :mrgreen:
Jak coś jest po francusku to musi być dobre, bo ten język ma w sobie coś takiego, ale w przypadku propozycji Vianney nie od początku miałem podobne zdanie. No właśnie ten Felek Andrzejczak jakoś nie do końca mi do Budki pasuje nic na to nie poradzę, chociaż miewał w niej naprawdę fenomenalne momenty. Blues jaki jest każdy widzi (znaczy się słyszy) i albo nam się ta konwencja podoba, albo nie, choć rzecz jasna skrajne różnice w ramach gatunku zawsze będą i każdy numer, to musi być od razu killer. Tym razem Jimmie zabrzmiał ciut słabiej od Shemekii, tylko że oba nagrania mnie nie powaliły.
Coś cięższego i tym razem mnie rozczarowało, bo tak na mój słuch OG kompletnie nie wykorzystują potencjału muzyki, którą grają! AC coś tam to znowuż kompletne nieporozumienie, kompletnie nie nadające się do naszej listy i gdybym był cenzorem, to bym ich nawet do tutejszych przesłuchań nie dopuścił, tylko że na szczęście nie jestem. :cwany: A dałem pół oczka powyżej swej skali, za jakieś tam delikatne poczucie humoru (tak to wyczułem na swe językowe ucho).
Za to o dziwo zaskoczył mnie bardzo pozytywnie HT, bowiem w ich nagraniu słyszę taki ciekawy feeling. Podobnie w zaśpiewanym coverze BS, tylko że tu zabrakło mi trochę bardziej oryginalnego spojrzenia na stary przebój. Skorupa kolejowa, to jednak zupełnie nie moja bajka, jednak doceniam flow tej piosenki. Podwójne White udaje że brzmi jak stare dobre południowe granie, tylko że niestety takie wcale nie jest, bo przede wszystkim brakuje w nim poweru i ciągnie się jak flaki z olejem! Kasia K. w tej piosence zdecydowanie przedobrzyła z produkcją (no dobra, to raczej nie jej robota, choć wina już po części tak) i wszystko podkład z wokalem zlewa się niestety w jedną papkę, a mogło być tak pięknie. :twisted:
A reszta niech lepiej pozostanie w milczeniu...

[8,5] Asaf Avidan — LOST HORSE
[7,5] Pyhimys & Saimaa — KAS VAIN
[7,0] Walking Papers — WHAT DID YOU EXPECT?
[7,0] Hotel Torino — HUNTER
[6,5] Razem Robimy Dobro — CZAS OŁOWIU

[6,5] Shemekia Copeland — WALK UNTIL I RIDE
[6,5] Vianney — POUR DE VRAI

-----------------------------------------------------------------------------
[6,0] Jimmie Vaughan — NO ONE TO TALK TO (BUT THE BLUES)
[6,0] Kasia Kowalska — PRZERWIJ SEN
[6,0] Reni Jusis — VOYAGE VOYAGE
[5,5] Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak — MASKI
[5,5] Król — TAK JAK TY
[5,5] Pom — TWO
[5,0] Amy Macdonald — STATUES
[5,0] Brodka — GAME CHANGE
[5,0] Jakub Skorupa — POCIĄGI TOWAROWE
[4,5] Ominous Glory — MARCH OF THE ELF KING
[4,5] sanah & Vito Bambino — ALE JAZZ!
[4,0] Snowy White feat. the White Flames — AIN'T GONNA LEAN ON YOU
[4,0] Bluszcz — SIMSON
[3,5] Beata Kozidrak & Duit — BLIŻEJ
[3,0] Solar Fake — IT'S WHO YOU ARE
[1,5] AronChupa & Little Sis Nora — TROMBONE
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #39

Post autor: Sundrajta »

jollyroger72 pisze: ndz mar 07, 2021 11:07 am Po raz pierwszy i, zapewne na dłuuugo, ostatni... Jest tak koszmarnie, że pękają uszy :STOP:

2. 6,0 Ominous Glory - MARCH OF THE ELF KING - bez sensu są te klawisze...(no ale to tak naprawdę nie jest utwór a intro do kolejnego)
I to mi wiele wyjaśnia dlaczego ten kawałek (w końcu od kajmana!) kompletnie do mnie nie trafił! Bo przecież on uwielbia takie wstępy do utworów z tymi wszystkimi smaczkami, których ja nie trawię bo i nie dostrzegam w nich tego uroku, który on widzi, a może po prostu brak mi tego muzycznego sznytu? :know:
Tylko że teraz słucham jak to ująłeś tego głównego utworu i w nim jest (na moje ucho) jeszcze gorzej. :roll:

Ale przynajmniej cieszę się, że (chociaż na chwilę?) doszły dwie osoby do ocen i jutro (ba, nawet dziś) postaram się wrzucić podsumowanie ocen. :arrow:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #39

Post autor: Sundrajta »

Zmieniam zdanie i teraz już nie uważam że pomysł, który nam wcześniej zaprezentował santosz jest najlepszym rozwiązaniem. :roll: Wszak czy przejdzie 10 czy 12 piosenek niczego nie zmienia, mataczyć i w jednym i w drugim przypadku będzie można tak samo! A zatem jedynym słusznym wyjściem w tej sytuacji będzie dopuszczenie jeszcze jednej piosenki do zestawu głównego z grona tych, które wcześniej odpadły, a w ocenach uzyskała najwyższą średnią (i spełniła wymagane minimum szóste miejsce, czyli że w ten sposób pokonuje przynajmniej połowę kwalifikantów), a więc propozycji którą z grubsza przedstawił TStudent. Tylko wówczas wrócę do prezentacji swojej piątki. :arrow:
Nicoletta pisze: ndz mar 07, 2021 1:36 pm jeśli za dużo zer, to nie obrażę się jak prowadzący nie weźmie moich ocen pod uwagę
Zer ci u nas dostatek ale i te przyjmuję jaką wróżbę zwycięstwa w moim beznadziejnym sporze z większością (czuję się trochę jak Don Kichot z La Manczy)? :twisted: Chociaż liczenia będę miał co niemiara!
santosz pisze: ndz mar 07, 2021 4:09 pm Tegotygodniowy zestaw jest po prostu słaby. Jednakże z ilością przyznawanych zer oczywiście jak zwykle przesadzacie. Biorąc pod uwagę fakt, że oceniamy w skali od 0 do 10, to zestaw w którym 80 procent stanowią zera, ma cośkolwiek mało wspólnego z obiektywnością.
Dla mnie osobiście tacy forumowicze muszą być masochistami, albo żartownisiami, którzy świetnie się bawią przyznając danej piosence zero! :cwany: Bo choćby ja ze średnią najwyższą z całego grona oceniaczy powinienem być zachwycony tutejszymi piosenkami, a wcale tak nie jest. Ponieważ już ocena 5 oznacza że piosenka jest przeciętna i raczej nie godna trójkowego zestawu. Tylko że ja nie lubię pakować wszystkich do jednego worka, bo widzę między nimi spore różnice i właśnie dlatego nie wlepiam piętnastu jedynek, gdyż w moim mniemaniu to byłoby głupie. :wink:
************************************************************************************************************************
Wygrywa Budka Suflera, jednakże ze średnią naprawdę niegodną tak zasłużonej kapeli. Druga jest Kasia Kowalska, czyli kolejna weteranka naszej sceny rockowej (jak to brzmi w odniesieniu do kobiety znacznie młodszej ode mnie) zaś trzecia Shemekia i to ta trójka jest wyraźnie przed pozostałymi propozycjami. A właśnie Kasia jest najwyżej notowanym wykonawcą bez kwalifikacji, a w pierwszej dziesiątce znalazłem jeszcze cztery takie utwory, zaś najniżej notowanym utworem z nominacją jest "Simson" Bluszcza na 21. miejscu, a w ostatniej dyszce także znalazłem jeszcze cztery takowe. Zaś zdecydowanie najniżej ocenionym numerem okazał się "Trombone" ze średnią która jest jedną z najgorszych w historii oceniania nowości w ogóle. :idea:

01. [4,42] Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak — MASKI
02. [4,32] Kasia Kowalska — PRZERWIJ SEN
03. [4,31] Shemekia Copeland — WALK UNTIL I RIDE
04. [4,12] Jimmie Vaughan — NO ONE TO TALK TO (BUT THE BLUES)
05. [4,12] Snowy White feat. the White Flames — AIN'T GONNA LEAN ON YOU
06. [3,77] Ominous Glory — MARCH OF THE ELF KING
07. [3,75] Król — TAK JAK TY
08. [3,50] Walking Papers — WHAT DID YOU EXPECT?

-----------------------------------------------------------------
09. [3,46] Vianney — POUR DE VRAI
10. [3,39] sanah & Vito Bambino — ALE JAZZ!
11. [3,38] Amy Macdonald — STATUES
12. [3,33] Reni Jusis — VOYAGE VOYAGE
13. [3,32] Pom — TWO
14. [3,23] Hotel Torino — HUNTER
15. [3,15] Pyhimys & Saimaa — KAS VAIN
16. [3,04] Jakub Skorupa — POCIĄGI TOWAROWE
17. [3,00] Asaf Avidan — LOST HORSE
18. [2,96] Brodka — GAME CHANGE
19. [2,82] Beata Kozidrak — BLIŻEJ
20. [2,81] Razem Robimy Dobro — CZAS OŁOWIU
21. [2,57] Bluszcz — SIMSON
22. [2,57] Solar Fake — IT'S WHO YOU ARE

------------------------------------------------------------------
23. [1,00] AronChupa & Little Sis Nora — TROMBONE

Po kres skrajnych not sięgnęły te oto piosenki: "Voyage voyage" (2/6); "Simson" (1/7); "Tak jak ty", "Bliżej" i "It's Who You Are" (wszystkie trzy po 1/5); "Two" oraz "Hunter" (obie po 1/4), a także cztery o mniejszej liczbie tychże skrajności. Do tego ogólny bilans dziesiątek i zer wyniósł 13/85 czyli te pierwsze stanowią wyjątkowo niskie i dosyć łatwe do obliczenia 13,3% ogółu.
Największy wzrost średniej odnotował miszony i ten wyniósł +1,24 pkt. Za to największy spadek jak łatwo się domyśleć przypadł w udziale temikowi3 -2,64 oraz (a tu chyba trudniej?) giocondzie2 -1,91 pkt. W kategorii najbliżej ŚWO była pewna dama, jednak jej tu z nicka nie wymienię, bo to było prawie pół punktu poniżej tej wartości, więc za dużo by zasłużyć na takie wyróżnienie. :wink:
Na szczęście nikt tym razem nas nie opuścił, a po raz pierwszy zestaw ocenili Nicoletta i jollyroger72, którzy ongiś brali udział w TN jeszcze w sławetnych czasach LPPT. :idea:

frekwencja wyniosła 13 osób (+2) [ średnia wszystkich ocen ^ 3,32 pkt. (-0,69) ]
Ostatnio zmieniony pt mar 19, 2021 11:58 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ