Nowości TFP #38

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #38

Post autor: TStudent »

Z zestawienia najbardziej cieszy top 2, ze sporymi szansami na moją listę. Szkoda że tak późno Taylor.
LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Re: Nowości TFP #38

Post autor: LokiWawa »

Straszna mizeria przechodzi do następnego notowania. Tylko Foo Fighters było z moim głosem, a i to ocenione zaledwie na 3.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #38

Post autor: kajman »

Zwycięzca świetny, reszty wolę nie komentować.
santosz
Posty: 4800
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #38

Post autor: santosz »

jak widzę niektóre (większość) piosenek z top 10, to mam ochotę rzucić się w przepaść :roll: coś się jednak porobiło niedobrego, te obecne gusty już strasznie oddaliły się od pewnego kanonu Trójkowego, no ale może będzie lepiej
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #38

Post autor: Sundrajta »

Nie miałbym takiej wiary w naszą społeczność. :roll:
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #38

Post autor: temik3 »

santosz pisze: pt mar 05, 2021 11:11 pm jak widzę niektóre (większość) piosenek z top 10, to mam ochotę rzucić się w przepaść :roll: coś się jednak porobiło niedobrego, te obecne gusty już strasznie oddaliły się od pewnego kanonu Trójkowego, no ale może będzie lepiej
Ja to słyszę tekst szklany sufit to rozpacz mnie ogarnia, że mozna tak koszmarny tekst napisać do całkiem, całkiem melodii. Najgorszy utwór w dyszce.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #38

Post autor: Sundrajta »

Prawie cały dzień ze sportowymi transmisjami przed fotelem. Akurat dla mego zdrowia to najlepsze nie jest (dlatego dopiero po nocy przesłuchuję nowości)). :mrgreen:
A że w związku z ostatnimi wydarzeniami, czyli tzw. "aferą ustawiaczy" postanowiłem nie sygnować swoją osobą wyników podsumowania miejsc, to i dobrze że dopiero teraz ocenię nowości.
Dużo było szumu, pisania, połajanek i na koniec cisza. Bo nie wiem czy tydzień temu głos Priapa został policzony (ale zapewne tak skoro nie było, żadnej informacji że NIE), a był oddany za 10 dwunasta. I (znowu) dziwnym trafem piosenka z pierwszego miejsca u niego weszła do Top 10! Nie wiem czy to było działanie intencjonalne czy przypadkowe, ale efekt jest ten sam co zawsze... :twisted:
Dlatego odtąd proszę nie uwzględniać pierwszej piątki w miejscach (nawet gdy zdążę wyrobić się z głosowaniem na czas), bo sobie tego nie życzę, dopóki nie uporządkujemy zasad w inny sposób.
Jednakże ponieważ szanuję pozostałych uczestników NTFP, nadal będę oceniał ich propozycje, ale tylko w kategorii, którą (na razie jeszcze) sam podsumowuję.
Na początek całkiem przyjemny, żeby nie napisać świetny CT. Dalej FT, który mi odrobinę przypomina Stevena Wilsona,a on sam wypadł ciekawie, bo odrobinę (a może nawet więcej) inaczej niż pamiętam go z ostatnich produkcji, delikatnie i wręcz ubogo aranżacyjnie, ale za to bardziej wyraziście. Wreszcie ktoś powiedział prosto w oczy byłemu prezydentowi USA co o nim myśli i to prawie prosto w twarz (za pomocą mediów), a NB wyszło to całkiem zgrabnie jeśli chodzi także o stronę muzyczną. :wink: Queenów nie oceniam, chociaż po jednym odsłuchu napiszę, że to jedna z lepszych wersji z tegoż koncertu (który wydali na płycie)>?
Nazwa Kirszenbaum jakoś źle mi się kojarzy, ale ta piosenka jest pokrętnie fenomenalna. Taka delikatna iberyjska ballada jest w porządku, choć brakło jej trochę pieprzu. Dziwna Wiosna, no chyba właśnie taka nas czeka wkrótce (i dobrze że w tym roku nie ma żadnych wyborów). Nie wiem czy nie za często dodajecie kolejne FF, bo człowiek jeszcze z poprzednimi zdołał się oswoić, a to najnowsze co jest teraz na liście może stracić szanse na zabetonowane przez LP podium, bo kolejna (czyli ta teraz oceniana) ich propozycja odbierze tam parę oczek tej starszej. DSC potwierdza tezę, że łoić to trzeba umieć. I właśnie dobrym tego przykładem jest Gojira, która pokazuje jak wykorzystywać ciężkie brzmienie do tworzenia nastroju w muzyce. I mamy nowy Offspring, bardzo wciągający kawałek, jakiego i dawno nie nagrali. Ana Coman znaleziona w rumuńskich zakątkach popu, wciąga mnie z każdym przesłuchaniem coraz bardziej (jak chodzenie po bagnach). :mrgreen: Właśnie doceniłem poprzedniego Gomesa ale ten najnowszy jakoś mnie nie bierze, a może do niego potrzebuję więcej czasu niż do pozostałych bluesmanów? Im dłużej słucham tej Meli tym gorzej niestety dla niej i z Kwadrofonikiem nagranej piosenki. Drugą tutaj propozycję GCM ratuje jeszcze wokal Louane, bo o tej pierwszej to wolę nie wspominać. Korine brzmi niestety jak najgorsze ejtisowe nagrania! Shirley trzyma formę, także nagraniową, a przecież miała taką burzliwą młodość (i stąd może pomysły na teraz)? Konkubent to zapewne nowy wykonawca na naszym rynku, ale naprawdę daję radę, choć niezapomnianą piosenkę pod tym samym tytułem ("Pan nikt") wykonywał kiedyś Illusion. Ta nowa Ira chociaż taka prostolinijna, to jednak ma w sobie pewien urok, który nie pozwala przejść obok niej obojętnie! Mound ma taką manierę wokalną, że trudno zrozumieć tekst, bo poza tym jest ciężko ale dosyć zwiewnie, a ja lubię takie piosenki, które przez jej budują jakąś sensowną opowieść.
Reszta zaś niech pozostanie milczeniem...

[8,0] Ana Coman — CONTRATIMP
[7,5] Kirszenbaum — SIĘ
[7,5] Mound — ECCE HOMO
[7,0] the Offspring — LET THE BAD TIMES ROLL
[7,0] Foo Fighters — MAKING A FIRE

[7,0] Ira — ZIMOWA
[7,0] Steven Wilson — HEY SLEEPER

------------------------------------------------
[6,5] Corey Taylor — BLACK EYES BLUE
[6,5] Gojira — BORN FOR ONE THING
[6,5] Konkubent — PAN NIKT
[6,5] Shirley Bassey — LOOK BUT DON'T TOUCH
[6,0] Anthony Gomes — NO KINDA LOVE
[6,0] Dziwna Wiosna — SEN
[6,0] Francis Tuan — SPEAKING IN TONGUES
[5,5] Natural Blues — SHAME ON YOU, MR TRUMP
[5,5] Mela Koteluk i Kwadrofonik — WOLNOŚĆ
[5,5] Pale Waves — EASY
[5,0] Grand Corps Malade, Louane — DERRIERE LE BROUILLARD
[5,0] José González — EL INVENTO
[5,0] Pet Shop Boys — HOPING FOR A MIRACLE
[4,5] Dead City Crown — AWAKE AND STILL DREAMING
[4,0] De Mono — W TAKĄ NOC
[3,5] Three of Us — SZKLANY SUFIT
[2,5] Grand Corps Malade - PAS ESSENTIEL
[2,0] Klaudia Gawor — JESTEŚ IKONĄ
[1,5] Korine — THE LAST
[---] Queen + Adam Lambert — LOVE KILLS ^ THE BALLAD (Live)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #38

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: sob mar 06, 2021 2:21 am Dużo było szumu, pisania, połajanek i na koniec cisza. Bo nie wiem czy tydzień temu głos Priapa został policzony (ale zapewne tak skoro nie było, żadnej informacji że NIE), a był oddany za 10 dwunasta.
Nie przesadzaj.
Wszystko jest pod kontrolą.
Stare przysłowie mówi: "Mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany" :wink:
AlekOb
Posty: 2894
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #38

Post autor: AlekOb »

Sundrajta pisze: sob mar 06, 2021 2:21 am Dużo było szumu, pisania, połajanek i na koniec cisza. Bo nie wiem czy tydzień temu głos Priapa został policzony (ale zapewne tak skoro nie było, żadnej informacji że NIE), a był oddany za 10 dwunasta. I (znowu) dziwnym trafem piosenka z pierwszego miejsca u niego weszła do Top 10! Nie wiem czy to było działanie intencjonalne czy przypadkowe, ale efekt jest ten sam co zawsze... :twisted:
Miał Karolinę Stanisławczyk. Gdzie niby weszła? :roll: A samo oddanie blisko końca głosowania to chyba jeszcze nie podstawa do nie liczenia...
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #38

Post autor: Sundrajta »

Myślałem że to nr jeden, a to trójka akurat uzyskała taki wynik. No nieważne, skoro uważacie, że wszystko jest pod kontrolą. :mrgreen:
***************************************************************************************************************************************************************
Wygrywa FF i chyba mam deja vu, bo kilka tygodni temu pisałem tak samo. Chociaż tym razem ich przewaga jest miażdżąca, bo ponad punktowa! Nad zespołem z drugiego miejsca o wszelako dziwacznej nazwie, i słynnej ongiś także z bondowych produkcji walijskiej piosenkarce (na trzecim miejscu rzecz jasna).
Najwyżej notowanym utworem bez kwalifikacji jest właśnie Kirszenbaum z drugiej lokaty, a w czołowej dziesiątce znajduje się jeszcze aż sześć takich piosenek! Najniżej zaś notowanym kawałkiem z kwalifikacją jest hit De Mono z przedostatniej lokaty i jeszcze trzy podobne znalazłem w ostatniej dziesiątce. A na samiuśkim czubku od końca uplasowała się Gaworzanka z niemal połowiczną notą w porównaniu do poprzedniczki z miejsca, o którym chwilę wcześniej pisałem. :wink:

01. [6,68] Foo Fighters — MAKING A FIRE
02. [5,65] Kirszenbaum — SIĘ

-----------------------------------------------------------------
03. [5,45] Shirley Bassey — LOOK BUT DON'T TOUCH
04. [5,09] Anthony Gomes — NO KINDA LOVE
05. [5,09] Natural Blues — SHAME ON YOU, MR TRUMP
06. [4,91] Ira — ZIMOWA
07. [4,88] Ana Coman — CONTRATIMP
08. [4,68] Francis Tuan — SPEAKING IN TONGUES
09. [4,59] Konkubent — PAN NIKT

---------------------------------------------------
10. [4,45] Steven Wilson — HEY SLEEPER
11. [4,36] the Offspring — LET THE BAD TIMES ROLL
12. [4,30] Dziwna Wiosna — SEN
13. [4,23] Corey Taylor — BLACK EYES BLUE
14. [4,05] Mela Koteluk i Kwadrofonik — WOLNOŚĆ
15. [3,77] Gojira — BORN FOR ONE THING
16. [3,73] Dead City Crown — AWAKE AND STILL DREAMING
17. [3,73] José González — EL INVENTO
18. [3,55] Pet Shop Boys — HOPING FOR A MIRACLE

----------------------------------------------------------------
19. [3,41] Mound — ECCE HOMO
20. [3,32] Grand Corps Malade, Louane — DERRIERE LE BROUILLARD
21. [3,29] Korine — THE LAST
22. [3,21] Three of Us — SZKLANY SUFIT
23. [2,95] Queen + Adam Lambert — LOVE KILLS ^ THE BALLAD (Live)
24. [2,68] Pale Waves — EASY
25. [2,67] Grand Corps Malade — PAS ESSENTIEL
26. [2,64] De Mono — W TAKĄ NOC

----------------------------------------------------
27. [1,38] Klaudia Gawor — JESTEŚ IKONĄ

Po kres skrajnych not sięgnęły te oto piosenki: "Jesteś ikoną" (1/8); "Pas Essentiel" (2/5); "The Last" (1/4); "Shame on You, Mr. Trump" (2/2); "Wolność" oraz "Derrière le Brouillard" (obie po 1/3) i jeszcze trzy o mniejszej liczbie tychże skrajności. Do tego ogólny bilans dziesiątek i zer wyniósł 13/56 czyli te pierwsze stanowią nadal mniej niż przyzwoite 18,8% ogółu.
Największy wzrost średniej przypadł w udziale kajmanowi +1,54 pkt. A w drugą stronę wahadło poleciało u LokiegoWawy, bo aż o -2,06 pkt. :shock:
Najbliżej ŚWO tym razem widzę Yacego i wcale zbyt wiele od tej wartości nie odszedł, bo w dół ledwie o siedem setnych.
I znowu zabrakło ocen od majstra i wiadomo (od dawna), że nikt nowy nie doszedł.

frekwencja wyniosła 11 osób (-1) [ średnia wszystkich ocen ^ 4,01 pkt. (-0,09) ]
ODPOWIEDZ