Nowości TFP #37

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #37

Post autor: Sundrajta »

Nie no sam musiałby pierwszy oddać głos na forum i dopiero od tego momentu byśmy mu wysyłali swoje głosy.
I byłaby to przecież osoba godna zaufania. :idea:
Bo teraz to myślisz że jak nasi dwaj eksperci się ze sobą porozumiewali, przecież nie telepatycznie. :lol:
Yacy pisze: wt lut 23, 2021 12:30 am jakoś to działa. lepiej lub gorzej ale jednak
Gdyby nie czujność giocondy2, chłopaki jeszcze parę miesięcy nabijali by z nas w przysłowiową butelkę. Rzeczywiście świetnie ten system funkcjonował do tej pory. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowości TFP #37

Post autor: Yacy »

Sundrajta pisze: wt lut 23, 2021 12:49 am Gdyby nie czujność giocondy2, chłopaki jeszcze parę miesięcy nabijali by z nas w przysłowiową butelkę. Rzeczywiście świetnie ten system funkcjonował do tej pory. :mrgreen:
i znów piszesz coś czego ja nie napisałem... bo nie napisałem, że działa świetnie.
gioconda2
Posty: 5749
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #37

Post autor: gioconda2 »

Sundrajta pisze: wt lut 23, 2021 12:49 am Gdyby nie czujność giocondy2, chłopaki jeszcze parę miesięcy nabijali by z nas w przysłowiową butelkę. Rzeczywiście świetnie ten system funkcjonował do tej pory
Myślę, że się na mnie nie obrazi temik3 za to, że to tu teraz napiszę. Proceder odkryłam dawno, ale żyłam w przekonaniu, że jestem w tym sama. I nie bardzo wiedziałam jak to zasygnalizować na forum publicznym, bo jestem nowa, nie znam nikogo tu osobiście. I kto uwierzy nowicjuszowi? A niezależnie ode mnie temik3 doszedł do takich samych wniosków. I gdyby nie pewien zgrzyt na forum nie dowiedzielibyśmy się o tym, co odkryliśmy każde z osoba, ale wnioski były takie same. Poczucie, że nie jesteśmy sami wzmocniło nas, bo jedna osoba może się mylić, ale dwie? Także z tego miejsca dziękuję temik'owi3 i jollyroger,owi72 za włączenie się do "porządków".
tomickm
Posty: 795
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Nowości TFP #37

Post autor: tomickm »

Sundrajta pisze: wt lut 23, 2021 12:22 am
gioconda2 pisze: wt lut 23, 2021 12:18 am bo ktoś będzie powiernikiem głosów i też może sobie różne rzeczy z tym zrobić
No raczej nie może, bo po głosowaniu musi wkleić na forum wszystkie głosy. W takim przypadku machlojki... byłyby tylko możliwe, gdyby ktoś miał np. kilka lewych kont!
Popieram. Kilka dni temu o tym pisałem. Albo opracujemy system utajniania głosów i publikowania ich dopiero po zakończeniu głosowania z brakiem możliwości ich podejrzenia nawet przez prowadzącego w trakcie głosowania (tylko jak to zrobić), albo pozostaje zainteresowanym czekać prawie do ostatniej chwili z oddaniem głosów i zminimalizować ewentualny efekt głosowania "spiskowców" których przecież może być i więcej niż dwóch. Inaczej zawsze będziemy narażeni na triumf stwierdzenia, że: wygrywa nie ten co głosuje, lecz ten co liczy głosy.
gioconda2
Posty: 5749
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #37

Post autor: gioconda2 »

tomickm pisze: wt lut 23, 2021 8:55 am (tylko jak to zrobić)
tu rozwiązaniem może być propozycja Sundrajty, aby prowadzący wątek glosował pierwszy i to publicznie, a dopiero potem reszta i to tajnie:
Sundrajta pisze: wt lut 23, 2021 12:49 am Nie no sam musiałby pierwszy oddać głos na forum i dopiero od tego momentu byśmy mu wysyłali swoje głosy.
tomickm
Posty: 795
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Nowości TFP #37

Post autor: tomickm »

gioconda2 pisze: wt lut 23, 2021 9:15 am
tomickm pisze: wt lut 23, 2021 8:55 am (tylko jak to zrobić)
tu rozwiązaniem może być propozycja Sundrajty, aby prowadzący wątek glosował pierwszy i to publicznie, a dopiero potem reszta i to tajnie:
Sundrajta pisze: wt lut 23, 2021 12:49 am Nie no sam musiałby pierwszy oddać głos na forum i dopiero od tego momentu byśmy mu wysyłali swoje głosy.
Pytanie zasadnicze: czy reszta głosowałaby tajnie tylko wobec siebie czy również tajnie wobec prowadzącego?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19629
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #37

Post autor: jollyroger72 »

Myślę, że Wasze propozycje nowego sposobu głosowania to science fiction.
Tu naprawdę niczego nie trzeba zmieniać. Wystarczy przypilnować kombinujących i w razie kolejnej takiej akcji wyłączyć ich głosy z ogólnego podliczenia i po bólu.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4975
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nowości TFP #37

Post autor: Artur »

jollyroger72 pisze: wt lut 23, 2021 10:07 am Myślę, że Wasze propozycje nowego sposobu głosowania to science fiction.
Tu naprawdę niczego nie trzeba zmieniać. Wystarczy przypilnować kombinujących i w razie kolejnej takiej akcji wyłączyć ich głosy z ogólnego podliczenia i po bólu.
Zgadzam się z jolly jestem przeciw proponowanej zmianie.
Jedynie co bym zmienił to ilość utworów na które można oddać głosy do powiedzmy 7, co mniej więcej stanowiłoby 30 % propozycji
gioconda2
Posty: 5749
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #37

Post autor: gioconda2 »

Artur pisze: wt lut 23, 2021 10:37 am ilość utworów na które można oddać głosy do powiedzmy 7, co mniej więcej stanowiłoby 30 % propozycji
Jak kiedyś rzuciłam hasłem głosujmy na 7, to zostałam spacyfikowana. Prowadzący mógłby jednak mieć obowiązek zagłosowania jako pierwszy. Zaraz po założeniu wątku z nowym zestawem nowości. Czas zgłoszeń jest do piątku do północy. To tak głosowanie prowadzącego do 0.30 (30 minut soboty) ?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19629
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #37

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: wt lut 23, 2021 11:00 am Jak kiedyś rzuciłam hasłem głosujmy na 7, to zostałam spacyfikowana.
No tym razem również. Dla mnie wybranie piątki to duża zagwozdka, bo solidnych kandydatów brak.
gioconda2 pisze: wt lut 23, 2021 11:00 am Prowadzący mógłby jednak mieć obowiązek zagłosowania jako pierwszy. Zaraz po założeniu wątku z nowym zestawem nowości. Czas zgłoszeń jest do piątku do północy. To tak głosowanie prowadzącego do 0.30 (30 minut soboty) ?
Czy czytasz, co piszesz?
Założenie nowego wątku to jest "czas start" dla ewentualnych przesłuchań i głosowania. W ten sposób prowadzącemu narzuca się obowiązek założenia wątku, natychmiastowego odsłuchania utworów i zagłosowania. To niedopuszczalne.
gioconda2
Posty: 5749
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #37

Post autor: gioconda2 »

Oceniłam, to wrzucam, nie będę czekać do pt. do 11.50...

W tym tygodniu największym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie poezji w kawałkach, po których spodziewałam się ostrej rąbany i obawiałam się o swoje uszy. A tu takie relaksacyjne i przyjemne brzmienia :o ? Mam tu na myśli całą garść wykonawców: MIERO, Moonspell, Myrath, Inquisition. Wszyscy pozytywnie mnie zaskoczyli, ale do finałowej 5 wszystkich wybrać nie mogę, bo lubię eklektyzm, urozmaicenie muzyczne. Z tej grupy wybrałam 1, bo może zadziałało „prawo pierwszeństwa”? (wg alfabetu z tej grupy to nagranie leciało pierwsze). Tylko jak zobaczyłam tytuł!!! Matko co ja wybrałam :shock: ???? Ale wybrałam na zasadzie przesłuchań w ciemno i ten wybór pozostawiam.
Z kolei największy problem miałam ze „swoją ulubienicą”, bo jak zachwyca, skoro nie zachwyca. No to nie podoba się? No tak całkiem to nie, coś w tym jest. WIŚNIA, JESZCZE i ŚNIE zachwyciły mnie od pierwszego usłyszenia. A CICHE DNI nie. Tu trzeba kilku odsłuchów by się przekonać i przekonałam się. Refren Zalewskiego chodzi za mną, a zwłaszcza „ooo ooo”, choć marynarkę pewnie schował do kolejnego karnawału, poprzednio był tuż za przechodzącą dalej 5, więc tym razem dam mu szansę na finał. Wokal Panasewicza to największy dla mnie walor Lady Pank od zawsze. I tu brzmi jak za dawnych lat, ach ten sentyment. A co tu napisać o TANGU? PIOSENKA DOSKONAŁA :!: :!: :!: Od 1 usłyszenia. To był spontan. Usłyszałam i zgłosiłam, bo: mam słabość do tanga, do Artura, który mi się kiedyś, jak był młodym ciachem śnił nie raz i były to bliskie kontakty. Monika w głosie ma … saksofon. A saksofon to taki zmysłowy instrument . A jest jeszcze Joanna – mistrzyni tańca towarzyskiego w kategorii „taniec na odległość”. To jest majstersztyk dla mnie na 20 pkt., a dać mogę tylko 5 :( .

Dobry środek to Kings of Lion, Skáld, Baio i Joshua Radin. Ten ostatni serwuje zabieg artystyczny na zasadzie kontrastu – łagodne środki przekazu mocnej treści.

Na drugim biegunie skrajności barwna dyskoteka z cekinami. To nie ten czas. I jakość artystyczna nie przemawia do mnie. I tu będzie całą plejada wykonawców: Eleni Foureira, Karolina Stanisławczyk. Schiller x Alphaville – to jakaś profanacja w odniesieniu do oryginału. Walter Taieb x Diva Surprise feat. YMCA - rozumiem, że była potrzeba wrzucenia aerobiku z lat 80 rodem po tłustym czwartku, bo innego uzasadnienia nie znajduję. Kamil Hussein faktycznie sam musi iść tą drogą, ja do spaceru się nie przyłączę. P!nk & Willow Sage Hart - słodko, słonecznie, ale bez szerszego oddziaływania na mnie. Stanisława Celińska miewała dużo lepsze rzeczy w repertuarze. Roxette mdląco słodkie jak kawałek ciasta i zbytnio dyskotekowe.

Czas na wyniki:

1. [10,0] Monika Borzym, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus - TY TU, JA TAM TANGO
2. [8,0] Lady Pank - DRZEWA
3. [8,0] Inquisition - LUCIFERIAN RAYS
4. [7,5] Kaśka Sochacka - CICHE DNI
5. [7,0] Krzysztof Zalewski - WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE


7,5 Moonspell - ALL OR NOTHING
7,5 Myrath - MONSTER IN MY CLOSET
7,0 Korpiklaani – MIERO

6,0 Skáld - GRÓTTI
6,0 Baio - NEVER NEVER NEVER
6,0 Kings Of Leon - ECHOING
6,0 Joshua Radin - BETTER LIFE
5,5 The Smashing Pumpkins - CONFESSIONS OF A DOPAMINE ADDICT
5,0 Still Corners - WHITE SANDS
4,5 The Smashing Pumpkins - RAMONA
4,5 Selwyn Birchwood - THROUGH A MICROPHONE
3,0 Stanisława Celińska - NIECH MINIE ZŁOŚĆ

1,5 Kamil Hussein - MUSZĘ IŚĆ TAM SAM
1,5 Kombi - MINERAŁ ŻYCIA
1,5 Roxette - PIECE OF CAKE – słodkie jak kawałek ciasta
1,0 Walter Taieb x Diva Surprise feat. YMCA
1,0 P!nk & Willow Sage Hart - COVER ME IN
0,0 Eleni Foureira – LIGHT IT UP
0,0 Schiller x Alphaville
0,0 Karolina Stanisławczyk - CLICHÉ
kajman
Posty: 64227
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #37

Post autor: kajman »

Nie covid tylko jakaś wredna grypa, która wyssała ze mnie wszystkie siły.
gioconda2
Posty: 5749
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #37

Post autor: gioconda2 »

jollyroger72 pisze: wt lut 23, 2021 11:12 am
Założenie nowego wątku to jest "czas start" dla ewentualnych przesłuchań i głosowania. W ten sposób prowadzącemu narzuca się obowiązek założenia wątku, natychmiastowego odsłuchania utworów i zagłosowania. To niedopuszczalne.
A nie może przesłuchiwać wcześniej? Zgłoszenia wpływają przez cały tydzień i to zazwyczaj do 12 w piątek. I systematyczny odsłuch nie jest chyba problemem? Zgłoszenia między 20 a 24 w piątki są sporadyczne. To mogę przesunąć mu czas do soboty do 12. Rzucam tu hasła do przemyślenia w dyskusji. Nie są to punkty do zmian regulaminowych. Od prowadzącego wymagam więcej.
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #37

Post autor: santosz »

Przemyślenia bez natchnienia

Lista nie jest dla mnie celem samym w sobie. Głosowanie na nowości traktuję jako odrębną dyscyplinę a element rywalizacji polegający na wyłanianiu czołowej dziesiątki jest dla mnie motywacją, by przesłuchać zawsze cały zestaw. Jeśli wszystko będzie przechodzić z automatu, zarówno mi jak i innym tej motywacji może zabraknąć. Lubię wpaść tu od czasu do czasu, poczytać komentarze do utworów (przede wszystkim!), posprawdzać na bieżąco oceny innych, podenerwować się, że moje się nie łapie i znowu wrócić za jakiś czas. A tak, jeśli ewentualnie wszystko będzie utajnione do ostatniej chwili, to straci swój urok, stanie się zbyt formalne.
Dziecinada z tymi ustawkami, bo nie po to przesłuchuję co tydzień zestaw od deski do deski i przyznaję punkty za wrażenia arystyczne, żeby potem na chłodno kalkulować co mi lub komuś innemu bardziej się opłaca przeforsować do zestawu. Nie interesuje mnie też za bardzo kto co zgłosił (choć siłą rzeczy nie da się tej wiedzy jednak uniknąć), ostatecznie oczywiście jest tak, że pewne osoby punktują u mnie znacznie częściej niż inne, ale to też mnie za bardzo nie obchodzi, bo jakoś tak zakładam, że nikt z nas zgłaszanych tu piosenek nie wymyślił, nie wykonał i nie wyprodukował, więc żadne osobiste zasługi, ambicje czy poczucia krzywdy nie powinny nami targać :lol:
A ponadto uważam, że na chwilę obecną lista głosujących jest na tyle zróżnicowana, że zarówno zwolennicy gitarowych brzmień jak i fani popu lub elektroniki regularnie mają swoich przedstawicieli w przechodzącej dziesiątce. Co mnie bardzo cieszy nie brakuje tu też propozycji z elementami folku, world music czy piosenki poetyckiej i również te rzeczy już nie raz i nie dwa się załapały. Lista jest na razie bardzo eklektyczna a nasze wybory zróżnicowane, użytkownicy czujni i odważni by piętnować nadużycia, więc myślę, że obecne formy listy i topnowości mają się dobrze.
Oczywiście moja opinia może się zmienić w bliższej lub dalszej przyszłości w zależności od tego w jakim kierunku to pójdzie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19629
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #37

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: wt lut 23, 2021 11:19 am A nie może przesłuchiwać wcześniej?
Nie ma takiego obowiązku i nie zamierzam optować za narzucaniem tego komukolwiek.
Ale jest rozwiązanie. Podejmij się prowadzenia i narzuć sobie taki rygor, jakiego wymagasz od innych.
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #37

Post autor: santosz »

Artur pisze: wt lut 23, 2021 10:37 am Jedynie co bym zmienił to ilość utworów na które można oddać głosy do powiedzmy 7, co mniej więcej stanowiłoby 30 % propozycji
Jak najbardziej. Jeżeli co tydzień pojawia się tu grubo ponad 20 nowych propozycji to wyłanianie szczęśliwej siódemki jest bardziej optymalne.
tomickm
Posty: 795
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Nowości TFP #37

Post autor: tomickm »

jollyroger72 pisze: wt lut 23, 2021 10:07 am Myślę, że Wasze propozycje nowego sposobu głosowania to science fiction.
Tu naprawdę niczego nie trzeba zmieniać. Wystarczy przypilnować kombinujących i w razie kolejnej takiej akcji wyłączyć ich głosy z ogólnego podliczenia i po bólu.
Tylko jak im udowodnić nadużycie skoro nadal ich głosowanie bd zgodne z regulaminem? Będziemy głosować nad tym czy to przekręt i ustalimy to większością głosów? Piszę bo o regulamin tu chodzi i w kontekście regulaminu oni nic niezgodnego nie zrobili, choć niektórzy (w tym ja) widzą że do nadużycia doszło. Sądzę, że nasze snucie ma doprowadzić do zmiany regulaminu.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19629
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #37

Post autor: jollyroger72 »

tomickm pisze: wt lut 23, 2021 11:27 am Tylko jak im udowodnić nadużycie skoro nadal ich głosowanie bd zgodne z regulaminem?
Dokładnie tak, jak przedstawił to temik3 na konkretnym przykładzie.
Unieważniamy głosy obu (pomimo zgodności z regulaminem). Albo obaj się dostosują i będą głosować wcześniej, ale przestaną głosować i żadnej straty nie będzie.
Brutalne ale bardzo proste rozwiązanie.
tomickm
Posty: 795
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Nowości TFP #37

Post autor: tomickm »

jollyroger72 pisze: wt lut 23, 2021 11:34 am
tomickm pisze: wt lut 23, 2021 11:27 am Tylko jak im udowodnić nadużycie skoro nadal ich głosowanie bd zgodne z regulaminem?
Dokładnie tak, jak przedstawił to temik3 na konkretnym przykładzie.
Unieważniamy głosy obu (pomimo zgodności z regulaminem). Albo obaj się dostosują i będą głosować wcześniej, ale przestaną głosować i żadnej straty nie będzie.
Brutalne ale bardzo proste rozwiązanie.
czyli jest ktoś, kto czuwa nad wymierzeniem konsekwencji bez konieczności udowadniania winy... całe szczęście :o
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19629
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #37

Post autor: jollyroger72 »

tomickm pisze: wt lut 23, 2021 12:04 pm bez konieczności udowadniania winy...
Napisałem wyraźnie - w niedzielnym wpisie temik3 przedstawił schemat manipulacji. Ktoś nie uważa tego za dowód winy?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowości TFP #37

Post autor: Yacy »

wiadomo, że przy jedzeniu nie powinno się przebywać przy kompie, a już na pewno nie czytać forum :-P
prawie się udławiłem drugim śniadaniem :mrgreen:
gioconda2 pisze: wt lut 23, 2021 11:19 am To mogę przesunąć mu czas do soboty do 12.
Ty tak na serio? ;-)
chociaż to i tak pół doby więcej niż w poprzednim poście!
jollyroger72 pisze: wt lut 23, 2021 11:24 am Ale jest rozwiązanie. Podejmij się prowadzenia i narzuć sobie taki rygor, jakiego wymagasz od innych.
ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie. :-)
gioconda2
Posty: 5749
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #37

Post autor: gioconda2 »

Yacy pisze: wt lut 23, 2021 12:21 pm ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie. :-)
O tym już w ostatnim tygodniu napisałam - nie dam rady od strony technicznej w zakresie sprawdzania 2 letniego terminu ważności i zakładania wątku (bo nigdy tu żadnego jeszcze nie założyłam). Przesłuchanie i wrzucenie swoich ocen do soboty do 12, a później policzenie wyników - to jest przeze mnie osiągalne. Przy czym jest tu już wg mnie nieskazitelny kandydat, który wątki już zakładał i ma czynny udział w dziale nowości (2 oczy podliczeniowe) - AlekOb. Ja bym mu przekazała pałeczkę, jeżeli będzie chciał.
tomickm
Posty: 795
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Nowości TFP #37

Post autor: tomickm »

jollyroger72 pisze: wt lut 23, 2021 12:11 pm
tomickm pisze: wt lut 23, 2021 12:04 pm bez konieczności udowadniania winy...
Napisałem wyraźnie - w niedzielnym wpisie temik3 przedstawił schemat manipulacji. Ktoś nie uważa tego za dowód winy?
Formalnie nie ma winy czego dowodem jest trwająca dyskusja. Problem w tym, że jeden uważa to za manipulację (według przedstawionego schematu temika3) a drugi nie - a więc jest to kwestia uznaniowa bo nie określa jej regulamin... Oczywiście można stwierdzić, że wyrzucamy ich głosy bo uznaniowo (niezgodnie z regulaminem) były zmanipulowane. I jeśli tak to po co regulamin?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19629
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #37

Post autor: jollyroger72 »

tomickm pisze: wt lut 23, 2021 1:48 pm Oczywiście można stwierdzić, że wyrzucamy ich głosy bo uznaniowo (niezgodnie z regulaminem) były zmanipulowane. I jeśli tak to po co regulamin?
Czy w Liście Przebojów Trójki regulamin był? Nie. Po zamknięciu głosowania dokonywano "ręcznego odsiewu" zmanipulowanych głosów? Dokonywano. Więc tutaj również możemy zastosować to rozwiązanie.
Nie zamierzam dalej roztrząsać tego tematu. Będzie wola większości, by nie robić z tym nic, to tak pozostanie.
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Nowości TFP #37

Post autor: lady »

santosz pisze: wt lut 23, 2021 11:23 am Jeśli wszystko będzie przechodzić z automatu, zarówno mi jak i innym tej motywacji może zabraknąć.
Podzielam to zdanie. Choć fajnie by było, gdyby wszystkie moje bluesy automatycznie przechodziły dalej, to zdecydowanie wolę gdy stanie się to w drodze eliminacji, bo wtedy jest szansa że ktoś oprócz mnie na nie zagłosuje.
A poza tym lubię - mimo wszystko :wink: - to nasze ocenianie.
jollyroger72 pisze: wt lut 23, 2021 11:34 am Unieważniamy głosy obu (pomimo zgodności z regulaminem). Albo obaj się dostosują i będą głosować wcześniej, ale przestaną głosować i żadnej straty nie będzie.
Brutalne ale bardzo proste rozwiązanie.
Tutaj też popieram.
ODPOWIEDZ