Nowości TFP #29

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #29

Post autor: temik3 »

santosz pisze: sob sty 02, 2021 4:11 pm
miszony pisze: czw gru 31, 2020 12:21 pm 0,00 Ewa Farna, Vojtěch Dyk & B-Side Band - KOČKY- dno totalne. Nie mam słów jak można nagrać taki badziew.
na przyszłość proponuję więcej merytorycznej krytyki, byśmy nie musieli czytać takich żenujących komentarzy
Ale to prywatna opinia miszony, co nam do tego, tak to ocenił i nie oznacza to że komentarz jest żenujący. Chyba nic strasznego, obrażającego nie ma. Tak sądzę. Równie dobrze można napisać w drugą stronę. Proponuję troszkę mniej wnikania w czyjeś postrzeganie utworu, a jeśli ma się odmienne zdanie co do utworu to można je wypowiedzieć. Sorry.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #29

Post autor: kajman »

Popieram. Nie wiem czy merytoryczna krytyka byłaby lepsza. Np wokalistka nie potrafi śpiewać, każdy instrument gra swoje, rytm wystukałoby dwuletnie dziecko, a nagranie brzmi jakby mikrofony były zepsute. To nie jest opis tego nagrania, bo już go nie pamiętam tylko teoretyczny przykład. Byłoby merytorycznie, ale czy lepiej? I czy naprawdę na tym by nam zależało?
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #29

Post autor: temik3 »

Dokładnie o to mi chodzi.
Ale nawet jakby ktoś napisał Twoje słowa to też w sumie nic złego. Ktoś kto mógłby mieć odmienne zdanie mógłby napisać dokładnie odwrotnie i też by było ok.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nowości TFP #29

Post autor: miszony »

santosz pisze: sob sty 02, 2021 4:11 pm
miszony pisze: czw gru 31, 2020 12:21 pm 0,00 Ewa Farna, Vojtěch Dyk & B-Side Band - KOČKY- dno totalne. Nie mam słów jak można nagrać taki badziew.
na przyszłość proponuję więcej merytorycznej krytyki, byśmy nie musieli czytać takich żenujących komentarzy
Czytałem i czytam tu różne"żenujace" komentarze na temat różnych utworów, wokalistów, które akurat mi się bardzo podobają i jakoś żyję. Każdy tutaj ma prawo na dowolną ocenę. Żal tylko, że sympatyczna i naprawdę utalentowana Ewa Farna nagrywa coś takiego.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #29

Post autor: Sundrajta »

Dotąd tylko jeden utwór Luxtorpedy z ich najnowszej płyty nie zajął w ocenach pierwszego miejsca, więc i sukces "Ekoplanu" nie powinien Was zaskakiwać. Tuż za nim KWS, zaś podium dopełnia Cornell. W pierwszej dziesiątce najwyżej notowanym utworem który się nie zakwalifikował jest "High" KB na czwartym, a są jeszcze dwaj tacy (a nawet trzej) wykonawcy na literę H. W ostatniej dziesiątce najniżej notowanym wykonawcą z kwalifikacją jest Ed Sheeran na 19 miejscu. I jeszcze tylko jeden inny podobny się w niej znalazł. I proszę w żadnym podsumowaniu nie doceniliśmy niderlandzkiego nr 1 w ich topie wszech czasów. :shock:
A na samym końcu sklasyfikowana została Natalia R. i bardzo mnie dziwi takie rozstrzygnięcie (szczególnie w kwestii średniej ocenowej), bo to bezpretensjonalna piosenka i może tylko zaszkodził jej ten patronat? :cwany:

01. [5,29] Luxtorpeda — EKOPLAN
02. [5,25] Kenny Wayne Shepherd — WOMAN LIKE YOU
03. [4,88] Chris Cornell — WATCHING THE WHEELS
04. [4,73] Kills Birds — HIGH
05. [4,50] Karaś / Rogucki — KILKA WESTCHNIEŃ

------------------------------------------------------------
06. [4,46] Bluszcz — LAMPARTY
07. [4,39] Roosevelt — FEELS RIGHT
08. [4,33] Hard Rockets — ELEKTRYCZNE DZIADY
09. [4,33] Harmonica Shah & Howard Glazer — PLEASE RESPECT ME
10. [4,17] Pet Shop Boys — HAPPY PEOPLE
11. [4,13] the Jaded Hearts Club — NOBODY BUT ME
12. [4,13] Travis — NINA'S SONG
13. [4,09] Danny Vera — ROLLER COASTER
14. [3,88] Albo Inaczej & Beata Kozidrak — BEZ CIŚNIEŃ
15. [3,54] Römy & Sovya — BŁĘKITNA ŚWINIA

---------------------------------------------------------------
16. [3,25] Ania Rusowicz — PASTORAŁKA RADIOWA
17. [3,00] Jean Tonique — TOO BAD
18. [2,96] Queen + Adam Lambert — DON'T STOP ME NOW (Live)
19. [2,83] Ed Sheeran — AFTERGLOW
20. [2,77] Dr Misio — STRACH XXI WIEKU
21. [2,50] Ewa Farna, Vojtěch Dyk & B-Side Band — KOČKY

--------------------------------------------------------------------------
22. [1,71] Natalia Rygiel — CHWYTAJ DZIEŃ

Po kres skrajnych not sięgnęły: "Kilka westchnień" (3/4); "Bez ciśnień" (2/4); "Elektryczne Dziady" i "Please Respect Me" (obie po 2/3); "Happy People" (1/4); a także "Feels Right" (2/2), no i trzy o pomniejszej liczbie podobnych skrajności. Ogólny bilans dziesiątek i zer wyniósł 16/55 czyli te pierwsze stanowią nędzne 22,5% ogółu.
Najbardziej pozytywnie ten zestaw odebrała w porównaniu z minionym notowaniem gioconda2 +0,93 pkt. A najbardziej sceptyczni okazali się być temik3 -2,27 i jeszcze kajman -1,4 oraz LokiWawa -1,09 pkt.
Najbliżej ŚWO wyjątkowo nikogo nie umieszczę, bo dysproporcje w tej mierze przekraczają pół punktu!
Po dwutygodniowej rozłące powrócił do nas majster i na szczęście nikt tym razem nie odpadł.

frekwencja wyniosła 12 osób (+1) [ średnia wszystkich ocen ^ 3,88 pkt. (-0,64) ]
ODPOWIEDZ