Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Sundrajta »

szeptun68 pisze: ndz gru 27, 2020 6:55 am to Cię zastrzelę
I nie mam wyjścia...
szeptun68 pisze: ndz gru 27, 2020 6:49 am A spróbój nie przyjąć
Przyjmuję, zwłaszcza że też jestem mańkutem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Miszon »

barb42 pisze: pn gru 21, 2020 1:15 am A ja znowu pozdrawiam Michała, patrona znikającej ankiety, ale czy to Miszon, no z nicka mi pasuje. 😀
Ale o co chodzi?
Moja ankieta zniknęła bo się skończył termin odpowiedzi, więc po co miała być dłużej?
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: gioconda2 »

Miszon pisze: śr gru 30, 2020 7:24 pm
barb42 pisze: pn gru 21, 2020 1:15 am A ja znowu pozdrawiam Michała, patrona znikającej ankiety, ale czy to Miszon, no z nicka mi pasuje. 😀
Ale o co chodzi?
Moja ankieta zniknęła bo się skończył termin odpowiedzi, więc po co miała być dłużej?
Spróbuję Ci wytłumaczyć "co autor miał na myśli"?
W dyskusji pada imię Michał, a Misza to rosyjska forma tego imienia.
Michał- Misza- Miszon
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Miszon »

Skąd jest mój nick, to wiem, bo sam wymyśliłem.
Ale nie wiem o co chodzi ze znikającymi ankietami w tym temacie.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: barb42 »

Miszon pisze: śr gru 30, 2020 7:24 pm
barb42 pisze: pn gru 21, 2020 1:15 am A ja znowu pozdrawiam Michała, patrona znikającej ankiety, ale czy to Miszon, no z nicka mi pasuje. 😀
Ale o co chodzi?
Moja ankieta zniknęła bo się skończył termin odpowiedzi, więc po co miała być dłużej?
Miszon, sarkazm z mej strony (wszak znam Twoje imię) w kontekście tego... :shock: O! Usunął TStudent treść pierwszego postu, więc moja wypowiedź pozbawiona jest sensu, ale ostał się tutaj;
TStudent pisze: ndz gru 20, 2020 7:47 pm Cały pikuś polega na tym, że utwór nie łapie się do top 10 czy tam ileś u Michała.(...) Stąd moja ankieta.

Dalej nie wiem o kogo chodzi, bo nick Michał się mi nie wyszukuje. :D

PS. Skąd ta maniera zastępowania nicka imieniem?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: jollyroger72 »

barb42 pisze: śr gru 30, 2020 8:51 pm Dalej nie wiem o kogo chodzi, bo nick Michał się mi nie wyszukuje.
Michał = 4989341
barb42 pisze: śr gru 30, 2020 8:51 pm PS. Skąd ta maniera zastępowania nicka imieniem?
Linijką po łapkach zdziel :wink:
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2020 8:58 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Miszon »

barb42 pisze: śr gru 30, 2020 8:51 pm PS. Skąd ta maniera zastępowania nicka imieniem?
Też mnie to dziwi i denerwuje, bo nie wiem wtedy o kogo chodzi.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8756
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: VILKI »

jollyroger72 pisze: śr gru 30, 2020 8:57 pm
barb42 pisze: śr gru 30, 2020 8:51 pm Dalej nie wiem o kogo chodzi, bo nick Michał się mi nie wyszukuje.
Michał = 4989341
bo nie każdy zapamiętuje ten zbiór liczb :lol:
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: barb42 »

jollyroger72 pisze: śr gru 30, 2020 8:57 pm
barb42 pisze: śr gru 30, 2020 8:51 pm Dalej nie wiem o kogo chodzi, bo nick Michał się mi nie wyszukuje.
Michał = 4989341
barb42 pisze: śr gru 30, 2020 8:51 pm PS. Skąd ta maniera zastępowania nicka imieniem?
Linijką po łapkach zdziel :wink:
1. Dziękuję za wyjaśnienie, przy tylu bytnościach na forum mógłby już TStudent przyswoić te liczby.
2. Rogerze tylko zdalnie. :wink:
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: gioconda2 »

VILKI pisze: śr gru 30, 2020 8:58 pm bo nie każdy zapamiętuje ten zbiór liczb :lol:
Też dość długo nie wiedziałam, o kogo chodzi i doprowadzało mnie to do wściekłości. Zapamiętanie 7 cyfr tworzących pewien ciąg, to nie aż takie trudne, a gimnastykuje mózg. Zamiast pisać Michał, można nazywać Go "kolegą numerycznym".
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8756
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: VILKI »

gioconda2 pisze: śr gru 30, 2020 9:04 pm
Zamiast pisać Michał, można nazywać Go "kolegą numerycznym".
takich kolegów jest tu chyba więcej :know:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Sundrajta »

Oj tak. :roll:
Można jeszcze skopiować, ale dla mnie pisanie do kogoś ciągiem cyferek, w jakimś tam sensie odczłowiecza forumowicza (chociaż jest to przecież jego nick), :shock: dlatego czasami również używałem jego imienia. :oops:
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: szeptun68 »

Sundrajta pisze: ndz gru 27, 2020 11:20 pm
szeptun68 pisze: ndz gru 27, 2020 6:55 am to Cię zastrzelę
I nie mam wyjścia...
szeptun68 pisze: ndz gru 27, 2020 6:49 am A spróbój nie przyjąć
Przyjmuję, zwłaszcza że też jestem mańkutem. :mrgreen:
Cieszę się i nie będę komentował emotki którą dodałeś na koniec jak to inni uczynili w wątku nowości TFP #29
Ja to odebrałem jako pozytywne wyśmianie dwóch lewusów :lol:
gżegoż

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: gżegoż »

VILKI pisze: śr gru 30, 2020 9:06 pm
gioconda2 pisze: śr gru 30, 2020 9:04 pmmożna nazywać Go "kolegą numerycznym".
takich kolegów jest tu chyba więcej :know:
Dla mnie to był zawsze "pan numerkowy" :lol: Jest jeszcze chyba "pan data urodzenia", a na forumową listę głosował "pan rocznik urodzenia" :twisted:
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: szeptun68 »

szeptun68 pisze: czw gru 31, 2020 12:43 am
Sundrajta pisze: ndz gru 27, 2020 11:20 pm
szeptun68 pisze: ndz gru 27, 2020 6:55 am to Cię zastrzelę
I nie mam wyjścia...
szeptun68 pisze: ndz gru 27, 2020 6:49 am A spróbój nie przyjąć
Przyjmuję, zwłaszcza że też jestem mańkutem. :mrgreen:
Cieszę się i nie będę komentował emotki którą dodałeś na koniec jak to inni uczynili w wątku nowości TFP #29
Ja to odebrałem jako pozytywne wyśmianie dwóch lewusów :lol:
...nie ujmując niczego giocondzie bo Ta akurat zważywszy na tekst poprzedzający srotkę idiotkę emikotkę miała 100%-towe prawo odebrać to tak a nie inaczej
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: szeptun68 »

Kurde...jednak skomentowałem :D
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Sundrajta »

szeptun68 pisze: czw gru 31, 2020 1:48 am zważywszy na tekst poprzedzający srotkę idiotkę emikotkę miała 100%-towe prawo odebrać to tak a nie inaczej
Faktycznie miała prawo (gioconda2) tak ją odebrać.
szeptun68 pisze: czw gru 31, 2020 12:43 am Ja to odebrałem jako pozytywne wyśmianie dwóch lewusów
I dokładnie o to mi chodziło, brawo Ty. 8)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Sundrajta »

To jak panie i panowie, przyjmujemy propozycję santosza żeby od 41. notowania NTFP (a więc u niemalże progu wiosny, jakież to symboliczne) wchodziło do zestawu głównego po 12 propozycji - przez AKLAMACJĘ>? :idea:
Czy też mam Wam przygotować ankietę? :twisted:
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: gioconda2 »

Może i mogłoby przechodzić 12, by zestaw się powiększył, ale obawiam się czegoś innego. Już teraz jest czasami problem z obstawieniem nowości, które przeszły punktami w głosowaniu TFP. Później te nowości dostają 4, 8 punktów, a czasami i zero. Kariery na TFP nie robią i są usuwane z powodu "przeterminowania". Jeżeli już coś przechodzi dalej, to dobrze aby później miało dalej poparcie w głosowaniu.
santosz
Posty: 4800
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: santosz »

Zdecydowanie przez aklamację bez możłiwości liberum veto, bo wiadomo czym to w historii skutkowało a foralista mogłaby sobie jeszcze chwilę poistnieć :) Ta propozycja poszerzenia do 12 nie jest moja tylko jest wypadkową tegp co pisaliście tutaj w przeszłości. Na przykład, że po pewnym czasie można zastanowić się nad pewnymi zmianami w regulaminie, jest wypadkową propozycji poszerzenia oddawania głosów na 7 utworów a nie 5, co jednak zostało skontrowane, że nie każdy znajdzie aż 7 piosenek które jest w stanie wybrać z propozycji, no i w końcu propozycja ta jest reakcją na aferę z przepychaniem piosenek do zestawu w ostatniej chwili na rzecz innych, które też uzyskały solidną porcję punktów, ale głosowano na nie wcześniej. Już 20 punktów to solidne poparcie wśród głosujących biorąc pod uwagę również fakt, że często słyszymy daną piosenkę po raz pierwszy i nie jesteśmy z nią zżyci.
Jestem po prostu zwolennikiem bardziej wyważonej zabawy, czyli z jednej strony zachowania elementu rywalizacji poprzez głosowanie a z drugiej uatrakcyjnienie zabawy poprzez poszerzenie liczby osób czerpiących korzyści z owej zabawy, w tym mnie :mrgreen:
Szczerzę mówiąc liczę na gładkie wprowadzenie tej zmiany do regulaminu, bez żadnych zbędnych ceregieli i ankiet. Po prostu.
gżegoż

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: gżegoż »

Jak ja się cieszę, że w tej liście nie biorę udziału... :roll: :| Kilka miesięcy temu ustaliliście bardzo dobre i przejrzyste zasady, które przez tyle tygodni się świetnie sprawdziły, a mimo to regularnie co jakiś czas kombinujecie nad jakimiś zmianami i udziwnieniami :? Dla mnie to jest całkowicie bez sensu. No ale, jak mówi powiedzenie: "nie mój cyrk, nie moje małpy"! 8)
santosz
Posty: 4800
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: santosz »

gżegoż pisze: wt mar 02, 2021 8:56 pm Dla mnie to jest całkowicie bez sensu. No ale, jak mówi powiedzenie: "nie mój cyrk, nie moje małpy"! 8)
dziękuję za trzeźwą ocenę własnej wypowiedzi :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: konwicki1980 »

Pogięło Was czy co? :evil:
Jestem za skasowaniem tego wątku. Przez aklamację.

Na początku nie byłem za żadnymi eliminacjami, no ale skoro przegłosowane są takie zasady, to nie będziemy ich dla czyjegoś "widzimisię" zmieniać.
Proponuję powrót do tematu po 2-3 latach (jak TFP będzie istnieć), a na razie zakończmy ten kabaret. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: Sundrajta »

gżegoż pisze: wt mar 02, 2021 8:56 pm Kilka miesięcy temu ustaliliście bardzo dobre i przejrzyste zasady, które przez tyle tygodni się świetnie sprawdziły, a mimo to regularnie co jakiś czas kombinujecie nad jakimiś zmianami i udziwnieniami
O ile lista główna TFP nie budzi żadnych poważnych zastrzeżeń, to już Top nowości od samego początku wzbudza skrajne emocje! Minimalną(?) większością głosów zdecydowaliśmy, że będziemy wybierać dziesiątkę laureatów. :arrow:
I jak się okazało od kilkunastu tygodni prowadzący podsumowanie wraz z kolegą notorycznie doprowadzali do tego, żeby kwalifikację zyskiwał przez nich promowany utwór, niekiedy kosztem innych, które przez to traciły szansę na takową nominację.
Oczywiście nie w każdym notowaniu była taka możliwość, ale gdy tylko ta się nadarzała, obaj z niej skrupulatnie korzystali. :shock: Najbardziej (dla mnie) paradoksalne okazuje się to, że i bez takich działań zapewne w 90% przypadków, te utwory by przechodziły, może na dziesiątym, a może i na jedenastym miejscu ex equo.
Jednakże najgorszym czynnikiem w tym wszystkim był nie sposób w jaki owe piosenki były przepychane (bo tenże nie łamał zasad), tylko brak szacunku dla pozostałych uczestników zabawy. Przekonanie że nasze zdanie jest bez znaczenia, bo oni wiedzą lepiej co ma dalej awansować...
A z czymś takim daleki jestem od myśli, że wszystko tutaj działa bez zarzutu i dla mnie osobiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie kwalifikacji na rzecz bezpośredniego dopuszczania nowych propozycji (z kolejką, a nawet bez tejże)! :idea:
gżegoż

Re: Czy jesteś za...? [ANKIETA]

Post autor: gżegoż »

Ustawki i kombinowanie to nic nowego na forum - wystarczy spojrzeć na plebiscyty topowe i re-topowe (najnowszy oraz przynajmniej niektóre poprzednie) :? Choćby kajman regularnie podlicza na bieżąco wyniki i głosuje pod sam koniec, by móc wpłynąć na ich ostateczny kształt - i czy to oznacza, że dlatego powinno zostać ogłoszone zorganizowanie topów wszystkich wykonawców, którzy zostali zgłoszeni? :twisted: Ich liczba to 73 - ciekawe więc, ile lat by to zajęło? :lol: Podobnie w poprzednich latach niektórzy użytkownicy dogadywali się co do tego, jak głosować i których wykonawców przepchnąć, na coś podobnego zanosiło się też w tym roku (na co mogły wskazywać niektóre posty z pierwszej strony tamtego wątku) ale chyba na szczęście do tego nie doszło. W każdym razie to, że ktoś postępuje formalnie zgodnie z regulaminem, ale niekoniecznie etycznie, nie powinno być powodem do drastycznego burzenia dotychczasowych reguł i wprowadzania totalnej wolnoamerykanki - bo tym byłoby automatyczne przepychanie wszystkich propozycji lub choćby zwiększanie liczby finalistów. Możecie apelować do kolegów, by zaprzestali swoich ustawek, można wprowadzić możliwość oddawania tajnych głosów (jak w plebiscytach topowych), co spowodowałoby, że nawet gdyby ktoś liczył jawne głosy i czekał do samego końca, to i tak mógłby się przeliczyć, nie znając tego, co zostało utajnione - ale nie powinniście wykorzystywać każdej sytuacji, by starać się koniecznie przeforsować swoje pomysły, które na początku, gdy ustalaliście zasady, nie uzyskały aprobaty większości.

No ale w sumie to chyba niepotrzebnie się wypowiadam, skoro nie głosuję w Waszej liście. Ale fajnie się ją obserwuje, czasem też dzięki niej pozna się coś dobrego (jak ostatnio to - naprawdę rewelacja!), więc szkoda by było, żeby dotychczasowa formuła się zawaliła i z czegoś, co od miesięcy sprawnie funkcjonuje, zrobił się przysłowiowy sajgon :(
ODPOWIEDZ