Nowości TFP #22

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #22

Post autor: gioconda2 »

Cieszy mnie 9/10 nowości, które przeszły, więc wynik jest imponujący :!:
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nowości TFP #22

Post autor: VILKI »

kilku moich faworytów się nie przebiło a takie Purple :STOP:
Kuba1201
Posty: 2067
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Nowości TFP #22

Post autor: Kuba1201 »

Małymi niespodziankami są awanse PDM, SC i PoS :wink: Bardzo cieszą Bluszcz, Katie i Purple, a smuci miejsce Renaty Przemyk i Biga Cyca na podium.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #22

Post autor: kajman »

Trzy superkoszmary w top 10. Dobrze chociaż, że Kochana się załapała.
AlekOb
Posty: 2935
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #22

Post autor: AlekOb »

W sumie nie nastawiałem się jakoś bardzo na awans mojej propozycji (sanah) to jednak w sytuacji, że zabrakło tylko punktu, to trochę mi szkoda.
Cieszy dobry wynik Kwiatu Jabłoni, tym bardziej, że chyba dość późno dostali swoje pierwsze głosy, a ostatecznie prawie wygrali ;)
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #22

Post autor: gioconda2 »

AlekOb pisze: pt lis 13, 2020 11:18 pm Cieszy dobry wynik Kwiatu Jabłoni, tym bardziej, że chyba dość późno dostali swoje pierwsze głosy, a ostatecznie prawie wygrali ;)
Tak właśnie było, co też mnie zaskoczyło. A i Bluszcz długo nie miał nic. Wyniki się zmieniały jak w kalejdoskopie, bo w 10 była przez moment Coma, Tom i TSP. Dlatego lubię prowadzić własną tabelkę i na bieżąco widzieć zmiany.
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nowości TFP #22

Post autor: santosz »

gioconda2 pisze: pt lis 13, 2020 11:54 pm
AlekOb pisze: pt lis 13, 2020 11:18 pm Cieszy dobry wynik Kwiatu Jabłoni, tym bardziej, że chyba dość późno dostali swoje pierwsze głosy, a ostatecznie prawie wygrali ;)
Tak właśnie było, co też mnie zaskoczyło. A i Bluszcz długo nie miał nic. Wyniki się zmieniały jak w kalejdoskopie, bo w 10 była przez moment Coma, Tom i TSP. Dlatego lubię prowadzić własną tabelkę i na bieżąco widzieć zmiany.
Na tej karuzeli życia moja propozycja jedyną gwarancją stabilności, stabilności na dnie :)
AlekOb
Posty: 2935
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #22

Post autor: AlekOb »

gioconda2 pisze: pt lis 13, 2020 11:54 pm
AlekOb pisze: pt lis 13, 2020 11:18 pm Cieszy dobry wynik Kwiatu Jabłoni, tym bardziej, że chyba dość późno dostali swoje pierwsze głosy, a ostatecznie prawie wygrali ;)
Tak właśnie było, co też mnie zaskoczyło. A i Bluszcz długo nie miał nic. Wyniki się zmieniały jak w kalejdoskopie, bo w 10 była przez moment Coma, Tom i TSP. Dlatego lubię prowadzić własną tabelkę i na bieżąco widzieć zmiany.
Właśnie podliczając jako drugie oczy tak pomyślałem, że to głosowanie musiało być ciekawe dla tych co sobie podliczają na bieżąco. ;)
Akurat poczynania Kwiatu Jabłoni śledziłem mniej więcej na bieżąco i początkowo dziwiłem się, że tak sobie słabo radzą, ale potem gdzieś nadrobili te punkty.
Z resztą chyba dość często ci co głosują gdzieś na początku mają trochę inny gust niż ci co głosują pod koniec, stąd tak się to zmienia w trakcie tygodnia :)
W tym tygodniu wyniki były dość płaskie punktowo i dość sporej liczbie utworów bardzo niewiele zabrakło do wejścia, decydowały pojedyncze głosy i punkty.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nowości TFP #22

Post autor: 4989341 »

AlekOb pisze: sob lis 14, 2020 1:52 am Z resztą chyba dość często ci co głosują gdzieś na początku mają trochę inny gust niż ci co głosują pod koniec, stąd tak się to zmienia w trakcie tygodnia :)
dokładnie
w tym tygodniu takim modelowym przykładem był utwór
Elvin Bishop & Charlie Musselwhite - WEST HELENA BLUES 4+4+5
3 głosy padły (dawały mu wtedy pewny awans) podczas pierwszych 3 dni, kiedy to zagłosowało 10 osób (z 37 wszystkich)
potem wszystko siadło i skończyło się jak skończyło...

Katie M też długo się czaiła i dopiero ostatniego dnia wybiła się do czołówki...
próg awansu 22pkt przekroczyła w piątek po godz.11 :P

są bardzo małe różnice punktowe i czasami 1-2 głosy mogą pozmieniać wyniki w top10
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #22

Post autor: kajman »

AlekOb pisze: sob lis 14, 2020 1:52 am Z resztą chyba dość często ci co głosują gdzieś na początku mają trochę inny gust niż ci co głosują pod koniec
Zauważyłem podobną rzecz w zgłaszanych propozycjach. Też zgłoszenia pierwsze i zgłoszenia ostatnie to często inna bajka (przy czym nie w tym tygodniu, gdzie się bardziej mieszało).
AlekOb pisze: sob lis 14, 2020 1:52 am początkowo dziwiłem się, że tak sobie słabo radzą
gioconda2 pisze: pt lis 13, 2020 11:54 pm Bluszcz długo nie miał nic
To dobrze, że nie liczyłem na bieżąco, bo najpierw bym się cieszył, a potem byłbym wkurzony.
4989341 pisze: sob lis 14, 2020 10:36 am Katie M też długo się czaiła i dopiero ostatniego dnia wybiła się do czołówki...
Trochę szkoda, że się załapała, bo jest przeciętna, a może odebrać głosy znakomitemu Leaving.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #22

Post autor: temik3 »

AlekOb pisze: sob lis 14, 2020 1:52 am Z resztą chyba dość często ci co głosują gdzieś na początku mają trochę inny gust niż ci co głosują pod koniec, stąd tak się to zmienia w trakcie tygodnia :)
W tym tygodniu wyniki były dość płaskie punktowo i dość sporej liczbie utworów bardzo niewiele zabrakło do wejścia, decydowały pojedyncze głosy i punkty.
Dla mnie szkoda Morn Police bo to swietny numer, lecz niestety nie przypadł reszcie do gustu. Ja chętnie bym zobaczył chciał układ odwrotny niż od wielu tygodni, by Ci co głosują w piatki zagłosowali np. w poniedziałek. :D :D :D , ciekawe czy doszło by do takich przetasowań. Kto by wtedy awansował? Disco, Corners, Paint czy moze Sanah, SP, Kylie, Fate, Coma, Dumplings a może Dasha. Szczerze to z tej drugiej grupy to w zamian za pierwszą grupę ewentualnie dwa bym wymienił. Więc te wyniki mniej bardziej zadowalają co są.
AlekOb
Posty: 2935
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #22

Post autor: AlekOb »

Nie no, awansowali by raczej mniej więcej ci sami, tylko inaczej by się zmieniały wyniki w trakcie tygodnia ;) No chyba, że ktoś by nie zagłosował albo doszedł ktoś nowy ;)
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #22

Post autor: temik3 »

AlekOb pisze: sob lis 14, 2020 3:26 pm Nie no, awansowali by raczej mniej więcej ci sami, tylko inaczej by się zmieniały wyniki w trakcie tygodnia ;) No chyba, że ktoś by nie zagłosował albo doszedł ktoś nowy ;)
Pewnie, że być może by awansowali Ci sami, ale jednak sytuacja co tydzień zmienia się w ostatnich głosach. Być może gdyby sytuację odwrócić też zmieniała by się w piątek, lecz jednak różnie by to bywało z piosenkami niektórych. :D :D :D Tak tylko dywaguję. Mi tam obojętne co wejdzie, choć szkoda by mi było gdyby w takiej sytuacji wypadała by moja propozycja, choć jakby miała zająć 10 czy 9 miejsce to i tak pewnie Forlisty by nie zawojowała. :D :D :D
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #22

Post autor: Sundrajta »

Tak wyrównane wyniki świadczą tylko o jednym (wg mnie), mamy tu forumowiczów o bardzo różnych gustach i do końca nie wiadomo co wejdzie, a co nie? No chyba że są to Bon Jovi, Pet Shop Boys czy Lady Pank... :wink:
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
O wygranej Imeldy zadecydował punkt o skrajnych notach, bo średnią ma identyczną z Igorem i Renią. :shock: W pokonanym polu zostawili i to dosyć wyraźnie Janka oraz PoS, którzy również osiągnęli tę samą średnią! I to właśnie JG z trzeciej lokaty jest zaskakująco najwyżej ocenionym utworem, który nie dostał się do zestawu głównego, gdyż w punktach był w gronie trzech najsłabszych utworów (z taką samą ich ilością)! W pierwszej dziesiątce były jeszcze dwa takie numery. Najniżej zaś z grona laureatów oczywiście oceniony został PDM oraz Sofia i Giganci, bo znaleźli się na 22. lokacie i więcej w ostatniej dziesiątce nie było takich utworów, bo dwa akurat znalazły się tuż nad nią.
Na samym końcu prezentują się "Gra video" oraz cover wielkiego hitu, z czego wynika że są to ryzykowne przedsięwzięcia, raz się uda, a raz nie... :lol:

01. [7,00] Imelda May – 11 PAST THE HOUR
02. [7,00] Renata Przemyk & Igor Herbut – KOCHANA

-------------------------------------------------------------------
03. [5,85] Janko Gra – BAL WSPANIAŁY...
04. [5,85] Pain of Salvation – UNFUTURE
05. [5,73] Bluszcz – GEPARD
06. [5,70] Katie Melua – YOUR LONGING IS GONE
07. [5,67] Kwiat Jabłoni – MOGŁO BYĆ NIC
08. [5,65] Still Corners – THE LAST EXIT

---------------------------------------------------------
09. [5,29] Tom Petty – LEAVE VIRGINIA ALONE
10. [5,10] Elvin Bishop & Charlie Musselwhite – WEST HELENA BLUES
11. [4,91] Dasha – MAN IN THE MIRROR
12. [4,77] Ellie Goulding – LOVE I’M GIVEN
13. [4,73] Moron Police – ISN'T IT EASY
14. [4,71] the Smashing Pumpkins – RAMONA
15. [4,68] Ozzy Osbourne – STRAIGHT TO HELL
16. [4,64] Big Cyc – TWIERDZA 2020
17. [4,60] Fate Gear – THE SKY PIRATES

-------------------------------------------------------------------------------
18. [4,09] Kelly Jones – HELP ME MAKE IT THROUGH THE NIGHT
19. [3,71] sanah – PORA ROKU ZŁA
20. [3,67] Coma & Iza Lach – CHODŹ ZE MNĄ
21. [3,50] Ballbreaker – FALLIN'

--------------------------------------------------------------------------------------
22. [3,38] Purple Disco Machine, Sophie & the Giants – HYPNOTIZED
23. [3,32] Vianney – BEAU-PAPA
24. [3,23] Kylie Minogue – I LOVE IT
25. [3,14] Sufjan Stevens – VIDEO GAME
26. [3,05] the Dumplings – KOCHAM CIĘ, KOCHANIE MOJE


Po kres skrajnych not sięgnęły następujące piosenki: "Hypnotized" (1/5); "Pora roku zła" (1/4); "West Helena Blues" (2/2); "Chodź ze mną" (1/3) oraz sześć o pomniejszej liczbie tychże skrajności. Ogólny bilans dziesiątek i zer wyniósł 19/36 czyli te pierwsze stanowią "wyniosłe" 34,5% ogółu.
Największy skok na plus odnotował temik3 1,41 pkt i jeszcze okazały wypadł w wykonaniu konwickiego1980 0,88 pkt. Zaś w drugą stronę kajman -1,55! Najbliżej ŚWO uplasowała się a jakże gioconda2, chociaż była dosyć daleko od tej wartości, bo poniżej jej aż o 24 setne. Najdalej od tejże zaś zadryfowali: LokiWawa 1,91 poniżej oraz TStudent 1,84 powyżej!
Zabrakło ocen od majstra i nikt nie powrócił, (choć cząstkowo zrobił to PriapMusic).

frekwencja wyniosła 11 osób (-1) [ średnia wszystkich ocen ^ 4,72 pkt. (+0,32) ]
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2020 2:05 am przez Sundrajta, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #22

Post autor: gioconda2 »

Sundrajta pisze: czw lis 19, 2020 8:34 pm Najbliżej ŚWO uplasowała się a jakże gioconda2, chociaż była dosyć daleko od tej wartości, bo poniżej jej aż o 24 setne.
Dziękuję za kolejny tytuł :wink: choć obsuwa straszna :wink: z 8 setnych poniżej spaść do 24 setnych poniżej - dramat :mrgreen: :lol: Następnym razem musze z 1 dychę więcej postawić a mniej zer, by mi wynik zbliżył się do średniej :mrgreen: choć nigdy nie wiadomo jak ocenią propozycje pozostali uczestnicy...
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #22

Post autor: Sundrajta »

Szczególnie że TStudent przestał to robić (znaczy się oceniać), więc teraz ŚWO poleci bardzo w dół!
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #22

Post autor: TStudent »

Nie przestał, tylko teraz Jego system jest inny. ;) W mojej pierwszej dwunastce rozkład ocen byłby taki: 10 (prawie z !), 10, 10, 10, 9,5, 9,5, 9,5, 9,5, 9,5, 9, 9, 9. Dziwić się że nie oceniam w przyjętej skali? Zbyt dużo podobających się utworów niestety też może zniechęcić do oceniania i chociaż byłaby dwójka i trzy zera (a te oceny kwalifikują do koszmarów), to i tak co najmniej dobrych utworów byłoby aż za dużo. W zestawach Trójkowych było ciekawiej bo były i słabiutkie zestawy (chociaż w słabym okresie od lutego do kwietnia 2019 to niemal jeden po drugim) i takie mocarne jak raz pod koniec sierpnia '19 i raz jeszcze w grudniu był taki przemiły zestaw (10-ka w obu przypadkach nie starczała do top 5). A tutaj każdy zestaw przynosi przynajmniej dwie dziesiątki, sięganie po kres skrajności to też standard bo chyba przynajmniej w co drugim zestawie było jakieś zero... W każdym razie jak się zdarzy sensacyjnie jakiś mało interesujący (albo bardzo ciągnący w dół) zestaw to chętnie ocenię. ;) A na razie odrobinka cierpliwości. ;)
Aha i chyba jutro wieczorem wezmę się za najnowszy zestaw ;)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #22

Post autor: Sundrajta »

TStudent pisze: pn lis 23, 2020 9:25 pm Dziwić się że nie oceniam w przyjętej skali? Zbyt dużo podobających się utworów niestety też może zniechęcić do oceniania
No teraz to żeś przywalił! :mrgreen:
Martwić się tym że za dużo piosenek Ci się podoba? A jaki to jest powód do zmartwień i w sumie chyba właśnie o to chodzi, żeby być tam gdzie jest nam dobrze? 8)
I jakoś nie widzę, żeby te osoby, które wlepiają po kilkanaście zer pisały, że im się to nie podoba, i że rzucają tę zabawę (z tego powodu), choć jeszcze w trakcie trwania LPPT była taka jedna, która trzymała się reguły, że jeżeli 80% piosenek zasłuży na zero, to nie ocenia!
Mówili na nią Nicoletta - dawno jej tu nie widziałem...
ODPOWIEDZ