Nowości TFP #18

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8823
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nowości TFP #18

Post autor: VILKI »

bycie wicepremierem w tych czasach to nie powód do chwały :D
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #18

Post autor: temik3 »

VILKI pisze: czw paź 15, 2020 3:09 pm bycie wicepremierem w tych czasach to nie powód do chwały :D
Dlatego trzeba zrobić kolejnego, żeby wreszcie był powód do chwały, ja tam wiem, że gorzej być nie może, a tu jest duże prawdopodobieństwo, że będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #18

Post autor: Sundrajta »

lady pisze: czw paź 15, 2020 3:09 pm Ja np. sprawdzam "ważność" utworów na Spotify, tam zawsze przy płycie/singlu jest rok wydania.
Tylko przy singlach nie zawsze jest dokładny dzień, tyle że np. rok 2019 dla nas jest wystarczający żeby utwór zaliczyć. :arrow:
I właśnie dlatego w regulaminie jest zapis, że w ostateczności sprawdzamy na YT, gdyż jest to ostatnie (a nie pierwsze) źródło daty wydania danej piosenki (czy tam utworu promocyjnego).
temik3 pisze: czw paź 15, 2020 3:39 pm Dlatego trzeba zrobić kolejnego, żeby wreszcie był powód do chwały, ja tam wiem, że gorzej być nie może
No pewnie, że nie. :lol:
A w odróżnieniu od niektórych, ja staram się ponosić konsekwencje swoich czynów. :roll:
Sprawdziłem aktualne propozycje, jedna jest z koncertu z 2014, ale płyta live wydana w tym roku, więc jak na razie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. 👌
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowości TFP #18

Post autor: Yacy »

i to, że ta wersja jest z 2014 roku to jest ok.? ;-)
tak tylko pytam, bo u mnie i tak ma okrągłe zero :-P
tu wideo z 2014.
https://www.youtube.com/watch?v=GnEdmosU-fA
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4975
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nowości TFP #18

Post autor: Artur »

1 Accept - THE UNDERTAKER
2 Paloma Faith - BETTER THAN THIS
3 Dirkschneider & The Old Gang - WHERE THE ANGELS FLY
4 Paul Molloy - DUNGAREE DAY
5 AC/DC - SHOT IN THE DARK
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #18

Post autor: Sundrajta »

Yacy pisze: czw paź 15, 2020 4:50 pm i to, że ta wersja jest z 2014 roku to jest ok.?
Przecież decydujące jest wydanie materiału na nośniku, a nie to, że jest wideo z koncertu na YT, sami pisaliście, że to źródło bierzemy pod uwagę na końcu, gdy nie ma już żadnych innych? :twisted:
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #18

Post autor: kajman »

A według mnie Igo nie powinien być zdyskwalifikowany w kontekście:
AlekOb pisze: czw paź 15, 2020 2:08 amJeśli chodzi o Igo, to rzeczywiście jest z albumu z maja 2018, a w październiku tamtego roku wyszedł klip do niego na YT. W opisie jest, że to kolejny singiel promujący wydany przy okazji wydania winylowego. Czyli w sumie tak pół na pół ;)
Sundrajta pisze: ndz wrz 13, 2020 1:22 pm Wybieramy propozycje, które od daty premiery na albumie, singlu, w streamingu lub w ostateczności (gdy inne źródła zawiodą) na YT
Reasumując to w październiku (przypuszczalnie pod koniec, bo w zestawie do głosowania znalazł się w listopadzie) wyszedł na singlu czyli spełnia wymagania regulaminowe.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #18

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: czw paź 15, 2020 1:52 pm Bowiem jest zasada, że prawo nie może działać wstecz.
Ty też żartujesz?
A dyskwalifikacje po zakończeniu kolarskich etapów to co? Kolarz wygrał (co wszyscy widzieli), ale zostaje zdyskwalifikowany.
Ot, taki pierwszy przykład z brzegu.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8823
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nowości TFP #18

Post autor: VILKI »

jeśli to faktycznie wydano na singlu to kajman ma racje (chociaż ja nigdzie takiej informacji nie znalazłem) :know:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #18

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw paź 15, 2020 6:14 pm Reasumując to w październiku (przypuszczalnie pod koniec, bo w zestawie do głosowania znalazł się w listopadzie) wyszedł na singlu czyli spełnia wymagania regulaminowe.
Kajman, nie gmatwaj, please.
Skoro najpierw ukazał się album, to późniejsza data wydania na singlu nie ma znaczenia.
AlekOb
Posty: 2946
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowości TFP #18

Post autor: AlekOb »

No właśnie, bo już się trochę pogubiłem. Jak album wyszedł np. na początku 2018, a powiedzmy rok później wyszedł któryś tam singiel/utwór promocyjny z tego albumu, no to chyba nie może być zgłoszony, bo liczymy datę wtedy kiedy ten utwór wyszedł po raz pierwszy, czyli na albumie? :know:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowości TFP #18

Post autor: konwicki1980 »

No tak. Ja generalnie nie jestem zwolennikiem jakichś nadmiernie rozbudowanych reguł i wielu tutaj obowiązującym byłbym przeciwny, ale teraz wychodzi na to, że te same osoby, które ustaliły te zasady, teraz niby chcą je naginać nie wiedzieć czemu :wink:
A co do tej konkretnej zasady to chyba nie ma takiej sytuacji, żeby singiel z płyty wyszedł ponad dwa lat po. Tak misie przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8823
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nowości TFP #18

Post autor: VILKI »

to już bez znaczenia jednak bo prowadzący podjął już decyzję i koniec kropka :)
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #18

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: czw paź 15, 2020 6:55 pm Skoro najpierw ukazał się album, to późniejsza data wydania na singlu nie ma znaczenia.
Album wyszedł powiedzmy trzy lata temu, a singiel wydano teraz. To nie można tego utworu zgłosić?
AlekOb pisze: czw paź 15, 2020 7:02 pm to chyba nie może być zgłoszony, bo liczymy datę wtedy kiedy ten utwór wyszedł po raz pierwszy, czyli na albumie?
Z regulaminu bynajmniej to nie wynika.
konwicki1980 pisze: czw paź 15, 2020 7:05 pm te same osoby, które ustaliły te zasady, teraz niby chcą je naginać nie wiedzieć czemu
Ale właśnie nagięciem jest niedopuszczenie późniejszego singla. A co zrobimy w sytuacji, kiedy utwór wyszedł na singlu lub EPce, a na albumie 2,5 roku później?
konwicki1980 pisze: czw paź 15, 2020 7:05 pm to chyba nie ma takiej sytuacji, żeby singiel z płyty wyszedł ponad dwa lat po
Nie wiem, ale na pewno zdarzały się single wydane grubo niż rok po wydaniu albumu.
VILKI pisze: czw paź 15, 2020 7:09 pm to już bez znaczenia jednak bo prowadzący podjął już decyzję i koniec kropka
Ale powinien go obowiązywać regulamin. A według niego powinien być dopuszczony.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowości TFP #18

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw paź 15, 2020 7:18 pm To nie można tego utworu zgłosić?
Odpowiedź jest krótka: nie.
I zakończmy na tym kolejną bezsensowną, w moim przekonaniu, dyskusję.
Wszyscy wiedzą, o co ka(j)man, tylko próbuje się znaleźć jakieś furtki, jakby mało było utworów do dwóch lat :know:
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #18

Post autor: kajman »

No niestety tak zostało przegłosowane. Ale regulamin jest regulaminem i po to jest, żeby się do niego stosować.
PriapMusic
Posty: 1084
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Nowości TFP #18

Post autor: PriapMusic »

Co to za drama?? o piosenkę która ma 0 punktów?
kajman pisze: czw paź 15, 2020 7:50 pm No niestety tak zostało przegłosowane. Ale regulamin jest regulaminem i po to jest, żeby się do niego stosować.
dokładnie regulamin jest tutaj nieubłagany. 2lata minęły od premiery tego utworu. klamka zapadła
REGULAMIN pisze: ndz wrz 13, 2020 1:22 pm 4] Wybieramy propozycje, które od daty premiery na albumie, singlu, w streamingu lub w ostateczności (gdy inne źródła zawiodą) na YT nie są starsze niż dwa lata (najlepiej podstawowe wersje danego utworu).
Jeśli piosenka została wydana na albumie, który miał premierę w maju 2018, to decyzja została słusznie podjęta.
premiera to premiera! premiera to pierwsze wydanie na jakimkolwiek nośniku czy serwisie (album, singiel, projekt, streaming, YT itp.) i od tej daty należy liczyć 2 lata
Jeśli jakieś piosenka zostaje wydana na singlu po 24miesiącach od pokazania światu to zazwyczaj jest to w innej postaci np. mix, live czy choćby radio edit.

Na przyszłość, to jest lista przebojów obecnych czasów a nie hity zeszłego lata (lat). Gdyby każdy zgłaszał nowości/świeżynki to nie byłoby takich problemów jak teraz.

01 - Miley Cyrus - MIDNIGHT SKY 10,0
02 - Roisin Murphy - SOMETHING MORE 10,0
03 - Kylie Minogue - MAGIC 10,0
04 - AWOLNATION feat. Alex Ebert - MAYDAY!!! FIESTA FEVER 9,0
05 - Paloma Faith - BETTER THAN THIS 9,0
Ostatnio zmieniony czw paź 15, 2020 8:19 pm przez PriapMusic, łącznie zmieniany 2 razy.
TStudent
Posty: 11681
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #18

Post autor: TStudent »

PriapMusic pisze: czw paź 15, 2020 8:08 pm Na przyszłość, to jest lista przebojów obecnych czasów a nie hity zeszłego lata (lat). Gdyby każdy zgłaszał nowości/świeżynki to nie byłoby takich problemów jak teraz.
No dokładnie. Jeżeli już to powinniśmy się stosować zdrowym rozsądkiem i uwaga! Jak coś jest mało znanego w szerokim świecie, jakiś nieznany zespół z Kazachstanu albo Finlandii albo jeszcze jakiegoś dalekiego zakątka, to przecież może być nawet i ten dwuletni utwór (czytaj wydany do dwóch lat wstecz), żeby jakoś go rozpropagować. Tak samo bluesy, z bluesmanami mieliśmy mało styczności na LP3 w ostatnich latach (wyjątkami byli Bonamassa, Sosnowski i czasem pojedyncze utwory innych wykonawców). Tak że zdrowy rozsądek i... już. ;) Pozdrawiam :)
staśka
Posty: 411
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 9:38 pm

Re: Nowości TFP #18

Post autor: staśka »

1. Artur Rojek feat. Taco Hemingway - A MIAŁO BYĆ JAK WE ŚNIE
2. Kylie Minogue - MAGIC
3. Paloma Faith - BETTER THAN THIS
4. The Waterboys - THE SOUL SINGER
5. Blues Pills - KISS MY PAST GOODBYE
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8823
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nowości TFP #18

Post autor: VILKI »

1. The Waterboys - THE SOUL SINGER
2. Blues Pills - KISS MY PAST GOODBYE
3. Lunatic Soul - THE PASSAGE
4. Artur Rojek feat. Taco Hemingway - A MIAŁO BYĆ JAK WE ŚNIE
5. Igor Herbut - WDZIĘCZNOŚĆ
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Nowości TFP #18

Post autor: kacper94 »

Oto moja "5" z ostatniego zestawu nowości:

1. Luxtorpeda - HOŁD
2. AC/DC - SHOT IN THE DARK
3. Perfect - GŁOS
4. Accept - THE UNDERTAKER
5. Lunatic Soul - THE PASSAGE
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #18

Post autor: Sundrajta »

PriapMusic pisze: czw paź 15, 2020 8:08 pm Co to za drama?? o piosenkę która ma 0 punktów?
Tu nie chodzi o tę konkretną piosenkę, tylko o zasady. :mrgreen:
TStudent pisze: czw paź 15, 2020 8:14 pm Jeżeli już to powinniśmy się stosować zdrowym rozsądkiem i uwaga! Jak coś jest mało znanego w szerokim świecie, jakiś nieznany zespół z Kazachstanu albo Finlandii albo jeszcze jakiegoś dalekiego zakątka, to przecież może być nawet i ten dwuletni utwór (czytaj wydany do dwóch lat wstecz), żeby jakoś go rozpropagować.
Ale wytłumacz mi jakie to ma znaczenie? Jakbym więc znalazł perełkę z Polski (a takim właśnie przypadkiem była ShataQS) czy innej Wielkiej Brytanii, to już nie mógłbym jej zgłosić, bo pochodzi z popularnego muzycznie kraju i masz ci los, nie przebiła się do szeroko pojętego mainstreamu, a więc na starcie jest już skreślona? :STOP:
Po pierwsze jest to niesprawiedliwe, a po drugie nie ma takiego punktu w regulaminie, więc zapomnij, bo jak to ujął nasz forumowy kolega:
PriapMusic pisze: czw paź 15, 2020 8:08 pm dokładnie regulamin jest tutaj nieubłagany. (...) klamka zapadła
:cwany:
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1536
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: Nowości TFP #18

Post autor: Dx2 »

Czwartek,

5 pkt GusGus - Out Of Place
4 pkt Kylie Minogue - MAGIC
3 pkt Roisin Murphy - SOMETHING MORE
2 pkt Paloma Faith - BETTER THAN THIS
1 pkt Sia - Courage To Change

Pozdrawiam
Dx2
TStudent
Posty: 11681
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #18

Post autor: TStudent »

Sundrajta pisze: czw paź 15, 2020 9:25 pm
TStudent pisze: czw paź 15, 2020 8:14 pm Jeżeli już to powinniśmy się stosować zdrowym rozsądkiem i uwaga! Jak coś jest mało znanego w szerokim świecie, jakiś nieznany zespół z Kazachstanu albo Finlandii albo jeszcze jakiegoś dalekiego zakątka, to przecież może być nawet i ten dwuletni utwór (czytaj wydany do dwóch lat wstecz), żeby jakoś go rozpropagować.
Ale wytłumacz mi jakie to ma znaczenie? Jakbym więc znalazł perełkę z Polski (a takim właśnie przypadkiem była ShataQS) czy innej Wielkiej Brytanii, to już nie mógłbym jej zgłosić, bo pochodzi z popularnego muzycznie kraju i masz ci los, nie przebiła się do szeroko pojętego mainstreamu, a więc na starcie jest już skreślona? :STOP:
Ależ oczywiście że można zgłaszać niszowe zespoły z Polski czy ze Stanów, ale ja podałem na przykładzie. :)
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #18

Post autor: kajman »

A kto będzie rozstrzygał czy zespół jest niszowy czy nie?
ODPOWIEDZ