Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Yacy pisze: czw wrz 17, 2020 9:15 pm ale rozumiem, że temat będzie wałkowany znów za mniej więcej trzy miesiące lub ciut później?
Tak gdzieś na początku 2021 roku, o ile i tej listy jakiś łaskawy prezes (czy tam admin) nam nie rozwali. :mrgreen:
Chociaż wątpię że z Wami tyle wytrzymam...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

a w jakim celu skoro ta ankieta zakończyła się tym, że forowicze nie chcą zmian?

jeśli kolejna zakończy się podobnie to co wtedy? w marcu znów ankieta?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Aj no właśnie chcą zmian, tylko nie wszyscy się wypowiadają! Podejrzewam, że nawet niektórzy celowo ją zbojkotowali, żeby opcja ze zwiększeniem puli nowości nie przeszła. :twisted:
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Czyli to raczej ci, co byliby za pierwszą opcją.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: jollyroger72 »

Z uśmiechem na ustach czytam ostatnie posty. Brawo YacyObrazek
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: czw wrz 17, 2020 9:37 pm Aj no właśnie chcą zmian, tylko nie wszyscy się wypowiadają! Podejrzewam, że nawet niektórzy celowo ją zbojkotowali, żeby opcja ze zwiększeniem puli nowości nie przeszła. :twisted:
A że musiałem przeczytać takie głupstwa. 20 osób nie zagłosowało raczej, z tego co udało mi się policzyć to jakieś czternaście i raczej wszystkie opcje miały po równo, no ale może prowadzący ujawni wyniki osobowe i będą inne niż moje wyliczenia. Więc mój głos nie zmienił by niczego, dlatego nie rozumiem słowa bojkot, a jesli miałbym jakąś teorię dorobić do tego to tylko taką :
kajman pisze: czw wrz 17, 2020 9:45 pm Czyli to raczej ci, co byliby za pierwszą opcją.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

temik3 pisze: czw wrz 17, 2020 10:50 pm z tego co udało mi się policzyć to jakieś czternaście i raczej wszystkie opcje miały po równo
A mi wyszło inaczej i co pan mi zrobisz? :mrgreen:

Na dowód wrzucam wszystkie głosy za zmianami:
Sundrajta pisze: wt wrz 08, 2020 10:58 pm Dla mnie przy tak poważnej liście przebojów, zestaw składający się z nieco ponad siedemdziesięciu propozycji jest jednak zdecydowanie za mały i dlatego wybieram opcję:
2. b)
gioconda2 pisze: śr wrz 09, 2020 10:37 am A że trzeba się na coś zdecydować, to w ankiecie głosuję na:
2a
Kruklanki pisze: śr wrz 09, 2020 2:43 pm Głos na:
2. a) 12 piosenek
konwicki1980 pisze: śr wrz 09, 2020 4:59 pm dla mnie granice zestawu mogłyby nie istnieć, ale jestem realistą, więc powiedzmy, że głosuję na opcję
2B
lady pisze: czw wrz 10, 2020 11:26 am 2 b
No a poza tym głosujemy tak jak do tej pory.
djjack pisze: czw wrz 10, 2020 11:50 am2a
Kuba1201 pisze: czw wrz 10, 2020 2:24 pm 2b
Przy takich dużych zestawach, jak ten obecny, to wypadałoby, żeby przechodziła większa liczba utworów, niż teraz ;)
23091972 pisze: czw wrz 10, 2020 11:26 pm Wybieram opcję: 2.a)
TStudent pisze: śr wrz 16, 2020 6:24 pm Akurat w każdym aspekcie jestem przeciwnikiem wszelkich zmian, może poza ewentualnie dodatkowymi dwoma utworami z danego tygodnia, więc 2a) i... już ;)
I gdzie Ty tu widzisz po równo? :know:
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

5:4 plus pewnie reszta za opcją 1 to "mniej więcej po rowno, no może ciut więcej lub ciut mniej, żadnej przewagi którejś z opcji tu nie widzę. Bo raczej nie powiesz mi że 12 to to samo co 15 no ale u Ciebie to bez różnicy. Jak zakładsz jakąś ankietę to wypada ją napisać przejrzyście, bez niedomówień.
I co mi Pan zrobisz? Wygrała opcja 1.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Ale to się nie tak liczy! Cała dziewiątka była ze zwiększeniem puli nowości, a który podpunkt by przeważył tyle tych nowości byśmy dodawali.
I sześć osób poparło punkt pierwszy, ale już nie będę prezentował kto. :mrgreen:
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: gioconda2 »

Przy czym ja widzę 2 głosy wahające się/ mniej radykalne, to nie były głosy "zdecydowanie jestem za zwiększeniem", tylko "raczej jestem za zwiększeniem" (mój i TStudenta) i głos konwickiego też nie jest z tych radykalnych za zmianami. Także w kolejnej ankiecie może przybyć zwolenników konserwatywnego pozostawienia tego, co jest.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

temik3 pisze: czw wrz 17, 2020 10:50 pm jesli miałbym jakąś teorię dorobić do tego to tylko taką
Twoja wypowiedź wskazuje, że mogłeś być jedną z takich osób.
Co do wyników to uważam, że Sundrajta ma rację. Więcej było zwolenników zmian niż przeciwników. I gdyby nie to, że nie ma quorum to wersja z 12 powinna była przejść. Inna sprawa, że lepiej byłoby sformułować jedno pytanie (zamiast dwóch): Ile nowości powinno przechodzić z zestawu propozycji do zestawu do głosowania? I np odpowiedzi: a) nadal (a czemu nie federer) 10, b) 12, c) 15, d) inna liczba (podaj ile); lub po prostu bez podpunktów.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: konwicki1980 »

Zdecydowanie lepiej byłoby zrobić zwykłą ankietę, gdzie przechodzilaby po prostu opcja, która uzyska więcej głosòw. I wyniki są prezentowane automatycznie. Ale musiałby ją utworzyć ktoś inny niż Sundrajta, bo on lubi dzielić włos czy głos nie na czworo, ale nawet dziesięcioro. :D Skoro liczba utworów w zestawie jakoś gwałtownie się zmieniać nie będzie, to po co organizować kolejne ankiety? Tak tylko pytam. :mrgreen:
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: pt wrz 18, 2020 12:04 am Ale to się nie tak liczy! Cała dziewiątka była ze zwiększeniem puli nowości, a który podpunkt by przeważył tyle tych nowości byśmy dodawali.
I sześć osób poparło punkt pierwszy, ale już nie będę prezentował kto. :mrgreen:
Ale moim zdaniem tak się liczy i co mi Pan zrobisz?. Żeby coś mogło być ważne to musi być przynajmniej 50%+1 większości, a zakładając liczbe 40 uczestników to 9 osób daje zaledwie ciut ponad 20%.
konwicki1980 pisze: pt wrz 18, 2020 8:04 am Zdecydowanie lepiej byłoby zrobić zwykłą ankietę, gdzie przechodzilaby po prostu opcja, która uzyska więcej głosòw. I wyniki są prezentowane automatycznie. Ale musiałby ją utworzyć ktoś inny niż Sundrajta, bo on lubi dzielić włos czy głos nie na czworo, ale nawet dziesięcioro. :D Skoro liczba utworów w zestawie jakoś gwałtownie się zmieniać nie będzie, to po co organizować kolejne ankiety? Tak tylko pytam. :mrgreen:
Dokładnie tak i wtedy mając trzy czy cztery opcje do wyboru, wygrywa najlepsza, a nie jak teraz, bałagan. W takiej ankiecie automatycznej to spokojnie wziąłbym udział, oczywiście przy rozsądnych pytaniach.
kajman pisze: pt wrz 18, 2020 7:29 am Twoja wypowiedź wskazuje, że mogłeś być jedną z takich osób.
Co do wyników to uważam, że Sundrajta ma rację. Więcej było zwolenników zmian niż przeciwników. I gdyby nie to, że nie ma quorum to wersja z 12 powinna była przejść.
Dlatego napisałem, że gdy będzie quorum to zagłosuję, ale widząc, ze mało kogo obchodzi ta ankieta to też zrezygnowałem, a zrezygnowałem również dlatego co napisałem wyżej. To, że Sundrajta ma rację w liczeniu wyników to ja wiem, ale ta ankieta pokazała tylko to jak jest beznadziejnie zrobiona, zresztą nie pierwszy raz. Dla mnie nie ma znaczenia czy będzie 33 nowości czy 10 czy dwanaście, ale jesli ktoś zabiera się do zrobienia czegoś niech to zrobi po konsultacjach a nie podejmuje sam decyzje, które są moim zdaniem złe.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

gioconda2 pisze: pt wrz 18, 2020 12:31 am Przy czym ja widzę 2 głosy wahające się/ mniej radykalne, to nie były głosy "zdecydowanie jestem za zwiększeniem"
Głosy za opcją "bez zmian" też nie były jednoznaczne i częściowo wahające się.
temik3 pisze: pt wrz 18, 2020 9:12 am a zakładając liczbe 40 uczestników to 9 osób daje zaledwie ciut ponad 20%
PiS też nigdy nie miał 50% głosów wyborców (tylko właśnie tych ok. 25% uprawnionych), a rządzi bezwzględnie Polską. :twisted:
temik3 pisze: pt wrz 18, 2020 9:12 am Dokładnie tak i wtedy mając trzy czy cztery opcje do wyboru, wygrywa najlepsza, a nie jak teraz, bałagan.
Jaki bałagan?
Były dokładnie trzy opcje:
- zostawiamy bez zmian;
- Zwiększamy (lub zmniejszamy) pulę nowości i o ile;
- rezygnujemy ze wstępnej selekcji nowości.
Czy Tobie wszystko trzeba tłumaczyć jak dziecku?
Zgadzam się tylko z tym zarzutem, że za dużo pogmatwałem z podpunktami przy drugiej i trzeciej opcji, i można to było zrobić znacznie prościej, ale nie miałem pomysłu jak? :mrgreen:
Zresztą nikt nie podał do nich jakiejś sensownej podpowiedzi (a była taka możliwość).
temik3 pisze: pt wrz 18, 2020 9:12 am ale widząc, ze mało kogo obchodzi ta ankieta
No nie przesadzaj, frekwencja ok. 32% (bowiem realnie 47 osób oddało co najmniej jeden głos na TFP) i tak była wyższa niż w wyborach do Europarlamentu w Polsce... w 2014 roku! :wink:
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: pt wrz 18, 2020 12:38 pm
Jaki bałagan?
Były dokładnie trzy opcje:
- zostawiamy bez zmian;
- Zwiększamy (lub zmniejszamy) pulę nowości i o ile;
- rezygnujemy ze wstępnej selekcji nowości.
Czy Tobie wszystko trzeba tłumaczyć jak dziecku?
Zgadzam się tylko z tym zarzutem, że za dużo pogmatwałem z podpunktami przy drugiej i trzeciej opcji, i można to było zrobić znacznie prościej, ale nie miałem pomysłu jak? :mrgreen:
Po pierwsze nikt Cię nie prosił o jakąś tam ankietę, sam sobie to wymyśliłeś. Mieliśmy odczekać choćby do 20 notowań a potem pomyśleć, ale oczywiście musiałeś wyjść jak zawsze przed szereg.
Po drugie doskonale rozumiem co napisałeś, ale widocznie sam nie rozumiesz co napisałeś,
a po trzecie jak nie miałeś pomysłu na to co napisałeś to nie pisz, a skonsultuj.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Ankieta może była niepotrzebna (moim zdaniem była), ale pytania sformułowane sensownie i interpretacja odpowiedzi w moim odczuciu prawidłowa).
miszony
Posty: 4748
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: miszony »

To może ja się jeszcze raz wypowiem bo mam wrażenie, że Sundrajta w którejś z powyżej wypowiedzi pominął mój głos :jestem przeciwny zmianom.
Dziękuję
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Nie pominąłem. :wink:
Jesteś w szóstce przeciwników zmian.
ODPOWIEDZ