Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

nie ma problemu :)
gdyby potrzebował pomocy da znać
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Jak będzie chciał Ci oddać liczenie to pewnie też.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 3:38 pm
kajman pisze: śr cze 10, 2020 3:22 pm faktycznie taki luzer to nie jest głupie rozwiązanie z tym, że byłbym za tym, że tylko raz można nim być
No dokładnie tak, tylko raz.
Dlatego napisałem, że jak taka piosenka znowu zajmie jedenaste miejsce, to zastąpi ją następna.
I chyba tylko jedna powinna przechodzić dalej, choć w pierwszym notowaniu byłbym za trzema.
Żadnych luzerów, jak się nie załapie do grupy nowości to można zgłosić drugi raz tylko taki sposób. A 11 czy 12 to wątpię, żeby karierę zrobiło.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: VILKI »

każda pomoc mile widziana :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

temik3 pisze: śr cze 10, 2020 10:11 pm jak się nie załapie do grupy nowości to można zgłosić drugi raz tylko taki sposób. A 11 czy 12 to wątpię, żeby karierę zrobiło
Absolutnie żadnego drugiego zgłaszania! :o
To dopiero beznadziejny pomysł, a zestaw zestawowi nierówny, co potwierdzają nasze wcześniejsze cotygodniowe podsumowania TN. I zwycięzca ocenowy w jednym, nie łapałby się nawet do pierwszej piątki następnego. :roll:

Aha i proponuję po prostu wznowić od piątku wątek TOPnowości, z zebranymi w tym tygodniu propozycjami, i z tymi samymi podliczającymi. :arrow:
Tylko zmienimy ich numerację (jeszcze nie wiem jak to będziemy liczyć?), bo punktację ocenową proponuję pozostawić dla potrzeb statystycznych, ale ta już będzie tylko pomocnicza, bowiem o wyborze dziesięciu laureatów zadecyduje wybór naszych piątek z miejscami.

A tu (w dalszej części wątku) możemy zacząć dyskusję o regulaminie. Może jutro przygotuję kilka najbardziej wrażliwych punktów w dyskusji, skoro nie ma innego chętnego?
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 10:19 pm Absolutnie żadnego drugiego zgłaszania!
A ja byłbym za, pod warunkiem, że nie mniej niż po iluś tam tygodniach przerwy. I może być zgłoszony tylko przez inną osobę.
Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 10:19 pm Aha i proponuję po prostu wznowić od piątku wątek TOPnowości, z zebranymi w tym tygodniu propozycjami, i z tymi samymi podliczającymi.
Znowu chcesz coś komuś zabierać. Jak zechce to sam odda. I w żadnym wypadku nie porównywać tych podsumowań z poprzednimi. Szczególnie tego, które ja prowadziłem.
Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 10:19 pm punktację ocenową
Nie wiem, czy w ogóle będzie mi się w to chce bawić.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: śr cze 10, 2020 10:34 pmA ja byłbym za
Czyli mamy dylemat, który może jutro zaczniemy rozstrzygać? Albo opcja z lucky looserem, albo zgłoszenie utworu po jakimś czasie. Tylko znowu trzeba będzie pilnować, czy nie zgłasza ta sama osoba? :roll:
kajman pisze: śr cze 10, 2020 10:34 pm Znowu chcesz coś komuś zabierać. Jak zechce to sam odda.
Znowu się czepiasz? :shock: Przecież sam napisał (co nie widziałeś wcześniej?):
VILKI pisze: śr cze 10, 2020 10:15 pm każda pomoc mile widziana
Zatem niczego nikomu nie zabieram!
kajman pisze: śr cze 10, 2020 10:34 pm I w żadnym wypadku nie porównywać tych podsumowań z poprzednimi. Szczególnie tego, które ja prowadziłem.
A dlaczego nie?
kajman pisze: śr cze 10, 2020 10:34 pm Nie wiem, czy w ogóle będzie mi się w to chce bawić.
No przecież napisałem, że oceny zostawiamy dla statystyk, więc wiadomo że nie będą obowiązkowe, a tylko dla tych którzy będą na to mieli ochotę. 8)
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 10:19 pm 1.Absolutnie żadnego drugiego zgłaszania! :o
To dopiero beznadziejny pomysł, a zestaw zestawowi nierówny, co potwierdzają nasze wcześniejsze cotygodniowe podsumowania TN. I zwycięzca ocenowy w jednym, nie łapałby się nawet do pierwszej piątki następnego. :roll:
A jaki to problem zgłosić sobie drugi raz? Bo co ? Może ktoś chce za wszelką cenę aby jego utwór wszedł do zestawu i kiedyś mu się uda. Przecież to to samo co osiem czy siedem tygodni pobytu w zestawie i bycia 99.
Totalne bzdury piszesz, sorry, ale to nie zestaw Trójkowy.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 10:42 pm Przecież sam napisał (co nie widziałeś wcześniej?)
Ale nie jestem pewien, w jakim kontekście rozumiał słowo pomoc.
Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 10:42 pm Albo opcja z lucky looserem, albo zgłoszenie utworu po jakimś czasie.
Można to połączyć z tym wyjątkiem, że luzera zgłosić drugi raz nie można.
Sundrajta pisze: śr cze 10, 2020 10:42 pm A dlaczego nie?
Bo mamy do czynienia z zupełnie innym typem zestawu. Jeżeli statystyki (czemu nie) to zupełnie nowe, bo to zupełnie nowy, inny top nowości.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: śr cze 10, 2020 10:50 pm w jakim kontekście rozumiał słowo pomoc
A w jakim jeszcze można je rozumieć? :know:

No to mam pomysł na nową nazwę (starej zabawy) - TOPnowości TFP, notowanie 1 (393) :arrow:
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

No tego w nawiasie bym nie podawał. To jest top zupełnie innych nowości i do tego służący zupełnie innym celom.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

też nie wiem skąd ta chęć łączenia dwóch zupełnie innych przedsięwzięć.
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Yacy pisze: czw cze 11, 2020 10:22 am też nie wiem skąd ta chęć łączenia dwóch zupełnie innych przedsięwzięć.
Czasem to człowiekowi się wydaję, że niektórzy to lubią komplikować wszystko.
Jak była cisza z tym nowym etapem głosowania, to nikt nie chciał się za to wziąć, zrobił to VILKI i chwała mu za to, niech On ustali zasady, regulamin. Jesli ma jakieś wątpliwości niech przeprowadzi wywiad. A wtedy jak ustali co i jak, zacznie zabawę na dobre to może przekazać komuś kto chce się podjąć. Sam już duzo wcześniej zadeklarowałem pomoc w prowadzeniu, ale jeśli nie było odzewu to nie będę się narzucał.
Ogólnie to przechodzi mi kompletnie ochota na tą zabawę. Czekam na decyzję VILKI bo najwyższy czas to ogarnąć.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Gdyby to nie miał być piątek to chętnie bym to pociągnął, szczególnie, że wypada mi mnóstwo rzeczy (typ wspólny czyli pomoc w prowadzeniu znawcy, koszmarlista, moja 30). A jestem za piątkiem, bo to taka tradycyjny dla nas dzień (chociaż wolałbym, żeby wyniki były wcześniej niż o 22).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw cze 11, 2020 11:17 am Gdyby to nie miał być piątek to chętnie bym to pociągnął, szczególnie, że wypada mi mnóstwo rzeczy (typ wspólny czyli pomoc w prowadzeniu znawcy, koszmarlista, moja 30). A jestem za piątkiem, bo to taka tradycyjny dla nas dzień (chociaż wolałbym, żeby wyniki były wcześniej niż o 22).
Ale w czym widzisz problem? Głosowanie zamykać w piątek o godzinie 12 (może 14, 15 - jak Tobie najwygodniej) i można liczyć wyniki. O 16 wklejasz wyniki notowania, otwierasz kolejny wątek na głosowanie oraz wątek na ocenianie. Wszystko w piątkowe popołudnie. I żadna godzina 22 Cię nie zastaje przy tym.
Proste?
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: VILKI »

sorry jolly ale to jest u mnie nierealne :?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: jollyroger72 »

VILKI pisze: czw cze 11, 2020 12:32 pm sorry jolly ale to jest u mnie nierealne :?
VILKI, napisałem to pod kątem kajmana :) Żali się, że odpadła Mu pomoc w Znawcy, liczenie Koszmarlisty i Mojej 30, więc w zamian mógłby podliczyć wyniki głosowań :wink:
Poza tym, podałem zarys ramowy od jakiejś godziny 12-14. Równie dobrze proces ten może zaczynać się o godz. 18-19.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

To jeszcze tu się zapytam, bo jednak propozycje do listy nie będą oceniane w wątku z głównym podsumowaniem:

1. Dajemy drugą szansę dla piosenek, które zajęły jedenastą pozycję (tzw. lucky looser)?
2. Pozwalamy na zgłoszenie tej samej propozycji przez innego forumowicza, po pewnym czasie (powiedzmy że po kwartale)?
Ta opcja nie będzie obowiązywała jedynie właśnie LL (o ile ta opcja przejdzie).
3. Czy wątek z liczeniem punktów dla propozycji prowadzimy tutaj gdzie podsumowania, czy w dawnej TN?
4. W jakim wieku powinny być nasze propozycje od momentu ich wydania lub umieszczenia na którymkolwiek ze streamingów?


Termin Ankiety taki sam jak głównej, czyli do soboty (13-06), do godziny dwudziestej. :arrow:

I ja od razu odpowiem:
1. TAK
2. NIE
3. tam gdzie dawny TN
4. Ja proponuję dwa lata
Ostatnio zmieniony czw cze 11, 2020 4:40 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 3 razy.
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: TStudent »

Ja również:
1. TAK
2. NIE
3. W dawnej TN. I najlepiej pod tą samą nazwą tylko z dopiskiem TPF i nową numeracją (bez kontynuowania starej)
4. 2 lata
;)
Ostatnio zmieniony czw cze 11, 2020 5:10 pm przez TStudent, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Dodałem jeszcze trzecie pytanie, bo lubię porządek.
I jeszcze czwarte, które wydaje się bardzo ważne (bo jakoś tę kwestię wcześniej pominęliśmy)!
(przepraszam za ten lekki bałagan)
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

1, NIE, 10 to 10, 12 to 12 to nie turniej czterech skoczni. Ale decyzję zostawiam prowadzącemu. Przeboleję jakoś
2. Tak, ale myślę że do x tygodni od zgłoszenia, dlaczego? Bo po kwartale będzie zamieszanie czy już może być czy jeszcze nie, tym bardziej jeśli założymy, że utwór nie może mieć jakiegoś stażu od wydania płyty, czy singla, trzeciego razu już nie (choć mi to by nie przeszkadzało, ale byłby bałagan za duży).
3. Myślę, że trzeba wątki oddzielić i opisać je zdecydowanie inaczej niż TN, czy FTN.
4. Myślę, że to już dyskutowaliśmy do bólu i prowadzący powinien sam podjąć decyzję odnośnie tego, ponieważ mogą być spore rozbieżności.

Myślę, że już dość tych ankiet bo za chwilę będzie kogiel mogiel z tego. Nikt się nie połapie co do czego. Dlatego proponuję założyć wątek z regulaminem i tam na bieżąco go aktualizować. Jeśli ktoś będzie miał jakiś pomysł lub jakąś sprzeczność to mógłby szybko tutaj swe wątpliwości zamieść i szybko byśmy to rozstrzygnęli, a tak to wałkujemy tu non stop jedno i to samo.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: VILKI »

też średnio mi się podoba ten system z tymi loserami (a na pewno nie na tym etapie). czym mniej udziwnień na początku tym więcej skusi się chętnych do tej ZABAWY
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: VILKI »

co do tych dwóch lat od daty powstania utworu, to na Boga nikt chyba nie będzie proponował utworów nie wiadomo jak starych! nawet w przypadku jakiejś "kontrowersyjnej" propozycji to myśle że taki utwór pewnie i tak nie przebrnie eliminacji (podobnie jak z utworami bardzo "dancowymi" czy jak to nazywacie "nietrójkowymi")
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: lady »

1. TAK
2. TAK
3. W dawnej TN, z tym że pod inną nazwą, np. Top Foralistowych Nowości :wink:
4. Max 2 lata
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kacper94 »

Dzień Dobry :) Czas zacząć odpowiadać na ankiety wrzucone dzisiaj na Forum, zaczynam od tego miejsca:

1. NIE - zgadzam się z tym co napisał temik 3 oraz uważam tak samo jak VILKI - niech bawi się z nami jak najwięcej osób, a takie rozwiązania, mogą mocno skomplikować chęć zabawy dla nowych osób :)

2. TAK - myślę, że po jakimś sensownym czasie (choćby jak ten zaproponowany, ale to musi być data "minimalna") można spróbować wrzucać te same propozycje, być może za kolejnym razem poradzą sobie lepiej :)

3. Wydaje mi się, że tam dawne TN, będą odpowiednim miejscem do liczenia punktów.

4. Rok od pojawienia się piosenki, byłby dla mnie odpowiednim terminem ;)
ODPOWIEDZ