Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: czw cze 11, 2020 11:48 am Ale w czym widzisz problem? Głosowanie zamykać w piątek o godzinie 12 (może 14, 15 - jak Tobie najwygodniej) i można liczyć wyniki. O 16 wklejasz wyniki notowania, otwierasz kolejny wątek na głosowanie oraz wątek na ocenianie. Wszystko w piątkowe popołudnie. I żadna godzina 22 Cię nie zastaje przy tym.
Proste?
Pod warunkiem, że mógłbym liczyć od dwunastej. Ale tak się składa, że mógłbym liczyć dopiero tak gdzieś od 17.30. A jednak trochę liczenia by było.
jollyroger72 pisze: czw cze 11, 2020 1:01 pm Żali się, że odpadła Mu pomoc w Znawcy, liczenie Koszmarlisty i Mojej 30
Ja tylko stwierdzam, że mam w związku z tym więcej czasu, ale akurat to nie jest czas w piątkowe popołudnie. Wszystkie wymienione rzeczy liczyłem w czwartek plus w piątek rano.
Odpowiedzi na ankietę:
1. Tak.
2. Tak (karencja powiedzmy 5 tygoni i zmiana zgłaszającego).
3. Może być tam gdzie TN ale najlepiej gdyby zarówno dla nowości jaki i foralisty stworzyć osobny poddział.
4. Pół roku od wydania albumu lub singla (bierzemy pod uwagę to, co było wydane później czyli np singiel sprzed 5 miesięcy pochodzący z płyty sprzed 2 lat jesst dopuszczany).
lady pisze: czw cze 11, 2020 6:26 pm4. Max 2 lata
A nie zgubiłaś jedynki i zera przed tą dwójką?

Brak mi jednego pytania o zgłaszanie kolejnych utworów danego wykonawcy. Myślę, że można zgłaszać bez problemu kolejny utwór, ale kolejny raczej bym zgłaszał po jakiejś przerwie, bo tak może w zestawie znaleźć się dziesięć Darii i dziesięć Kazików.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: TStudent »

kajman pisze: czw cze 11, 2020 8:13 pm Pod warunkiem, że mógłbym liczyć od dwunastej. Ale tak się składa, że mógłbym liczyć dopiero tak gdzieś od 17.30. A jednak trochę liczenia by było.
To znaczy w sumie ważne głosy możesz zacząć liczyć i w poniedziałek. W zastępstwach za Yacego tak robiłem. ;) A nawet robiłem tak, choć to była kupę prostsza robota, w zastępstwach za Sundrajtę w TN. :idea:
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: lady »

kajman pisze: czw cze 11, 2020 8:13 pm A nie zgubiłaś jedynki i zera przed tą dwójką?
To sobie zostawię na Top Wszech Czasów :mrgreen:
Choć oczywiście wolałabym gdyby normalnie odbył się w Trójce, to jednak perspektywa możliwości głosowania na swoje ukochane a więc bardzo, bardzo stare utwory jakoś mnie podnosi na duchu :wink:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kacper94 »

Co do tej kwestii, którą poruszył kajman w kilku wpisach wcześniej - dotyczącej kolejnych piosenek jednego wykonawcy, to tutaj postawiłbym granicę na 2 (a może nawet 3) miesiącach. Żeby nie było tak, że faktycznie nagle znajdą się w zestawie po 4 piosenki np. Alanis (chociaż to jeszcze jakoś bym przeżył) albo Podsiadły (tutaj już pewnie miałbym większy problem :D )
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: TStudent »

kacper94 pisze: czw cze 11, 2020 9:15 pm Żeby nie było tak, że faktycznie nagle znajdą się w zestawie po 4 piosenki np. Alanis (chociaż to jeszcze jakoś bym przeżył)
Pearl Jam w ostatnim zestawie na LP3 miał trzy utwory dodawane co około 5 tygodni. ;) Alanis pierwszy singiel miała już w listopadzie, drugi raptem w lutym, trzeci w kwietniu, więc rozpiętość nieco większa. :)
Myślę, że rozpiętość między piosenkami jednego artysty powinna jakaś być. 10 tygodni chyba wystarczy. ;)
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

kacper94 pisze: czw cze 11, 2020 9:15 pm Co do tej kwestii, którą poruszył kajman w kilku wpisach wcześniej - dotyczącej kolejnych piosenek jednego wykonawcy, to tutaj postawiłbym granicę na 2 (a może nawet 3) miesiącach. Żeby nie było tak, że faktycznie nagle znajdą się w zestawie po 4 piosenki np. Alanis (chociaż to jeszcze jakoś bym przeżył) albo Podsiadły (tutaj już pewnie miałbym większy problem :D )
Moim zdaniem w zestawie może być kilka utworów jednego wykonawcy, ale pod warunkiem, że kolejny dodany nie może być w krótszym okresie niż np. 6 tygodni.
Tak to jest ważna kwestia. Trzeba też ją rozstrzygnąć. Dziś mamy po trzy utwory wykonawców a teoretycznie ktoś może dorzucić czwarty.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

temik3 pisze: czw cze 11, 2020 9:26 pm Dziś mamy po trzy utwory wykonawców a teoretycznie ktoś może dorzucić czwarty.
Ale one są już jakiś czas więc myślę, że ich sprawa nie dotyczy.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

kajman pisze: czw cze 11, 2020 10:06 pm
temik3 pisze: czw cze 11, 2020 9:26 pm Dziś mamy po trzy utwory wykonawców a teoretycznie ktoś może dorzucić czwarty.
Ale one są już jakiś czas więc myślę, że ich sprawa nie dotyczy.
Dlatego piszę, że czwarty ktoś może dorzucić, nie piszę, że nie może. Taki jest zestaw i tyle. Dlatego w jakimś stopniu trzeba ograniczyć dodawanie nowych utworów wykonawców, nie że nie można tylko, żeby nie dodawać tydzień w tydzień nowego.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6620
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

moja propozycja:
OneRepublic - Better Days
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: czw cze 11, 2020 10:06 pm Ale one są już jakiś czas więc myślę, że ich sprawa nie dotyczy.
No i właśnie dlatego powinniśmy wprowadzić zakaz dodawania czwartego utworu danego wykonawcy! Do momentu aż jeden z trójki (obecnych aktualnie w zestawieniu) nie wyleci.
I tu kajman dostrzegł moje gapiostwo (no ale wszystkiego sam nie ogarnę), bo rzeczywiście zapomniałem o tych przerwach między zgłoszeniami utworów jednego wykonawcy. Ja bym skłaniał się do 6-10 tygodni, chociaż bardziej do mnie przemawia ta większa liczba. :wink:

A propos, widzę że VILKI już nie ogarnia propozycji w pierwszym poście, bo dwóch piosenek brakuje. I wcale się nie dziwię, bo teraz to jest taki gorący czas.
I jeżeli nikt się nie będzie sprzeciwiał (a większość osób w ankiecie się za tym opowiada), to proponuję w dziale TN założyć nowy wątek o prostej nazwie:
Propozycje do TFP, notowanie 1
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

dzień przed końcem chcesz zakładać kolejny temat dublujący ten, w którym piszemy?
ogarnijcie to co jest i w kolejnym tygodniu zakładajcie tematy w odpowiednich działach, a tego można przenieść i zmienić mu tytuł.
a jeśli brakuje utworów to możesz napisać VILKIemu czego brakuje.
może właśnie takiej pomocy oczekiwał?
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Dokładnie, najpierw ogarnijmy co mamy ogarnąć a w odpowiednim czasie utwórzmy wątki odpowiednie. Nic na szybko, VILKI jak otrzyma od Ciebie taką pomoc o jakiej pisze Yacy to wtedy nie zapomni (myślę, że i teraz nie zapomni). Wszystko powoli, najpierw regulamin, liczenie punktów i otwieranie nowych wątków. W końcu, jesteśmy tu razem po to by sobie pomagać a nie przeszkadzać, każdy z Nas się może i pomylić i coś zapomnieć dlatego proponuje przypominać, pomagać nie z pretensjami tylko życzliwie. Wiem, że każdy by chciał i chce pomóc i to się ceni. Może coś Nam z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8801
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: VILKI »

nie zapomniałem o tych dwóch propozycjach są po prostu w poście niżej (bo tylko 15 przyjmuje jeden post) :roll: w piątek wieczorem otworzymy chyba nowy wątek z całym zestawem propozycji już przygotowanym do głosowania..
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

a czy propozycje nie mogą być proponowane przez nas tylko w wątku z głosowaniem?
bo teraz część wkleja tu część tam.
potem można to zebrać i wtedy w nowym wątku poddać pod oceny.

czyli ten temat powinien powstać dopiero dziś wieczorem ;-)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8801
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: VILKI »

tak miało być ale się to rozlazło tu i tam
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Urszula - "Od piątku do poniedziałku"

Post autor: djjack »

Urszula - "Od piątku do poniedziałku"
https://www.youtube.com/watch?v=QiS-7ghmX20
Seadra
Posty: 742
Rejestracja: sob lut 03, 2018 5:31 pm

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Seadra »

Czy nasze propozycje mogą być starsze niż dwa lata od momentu wydania? :)
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: lady »

Seadra pisze: ndz cze 14, 2020 12:43 pm Czy nasze propozycje mogą być starsze niż dwa lata od momentu wydania? :)
Niby pisałam, że max 2 lata, ale teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam, bo mogę znaleźć coś starszego i lipa.
Ale słowo się rzekło :mrgreen:
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Seadra pisze: ndz cze 14, 2020 12:43 pm Czy nasze propozycje mogą być starsze niż dwa lata od momentu wydania? :)
A myśmy w końcu ustalili, że dwa lata, a nie rok? Ja tam ograniczyłbym do roku.
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: lady »

Kajman, daj żyć :lol: Ja właśnie zastanawiam się nad zgłoszeniem utworu, który ma już ponad rok.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Trochę spóźnione ale wreszcie są wyniki ankiety. :lol:
1) W głosowaniu na lucky loosera wynik był 4/2 więc w sumie powinniśmy przyjąć to rozwiązanie.
2) Taki sam wynik był za tym by dopuszczalne było ponowne zgłaszanie tej samej nowości, tylko poza dwiema osobami nikt więcej nie napisał po ilu tygodniach? A te dwie propozycje dają średnią 9 tygodni.
3) Większość (5/1) też była za tym żeby wątek z ocenianiem propozycji umieszczać tam gdzie TN, ale i tak na razie znalazł się w głównym z notowaniami forumowej!
4) Średnia dla stażu propozycji wyniosła półtora roku. :wink:
Dodam tylko tyle, że przecież wiek nie jest aż tak ważny, bo jeśli ktoś uzna, że propozycja jest za stara to prostu nie będzie na nią głosował. Byłbym więc nawet za tymi dwoma latami (bo aż trzy osoby tak chciały, a dwie następne zaniżyły średnią), bo na forum MyCharts w liście klasykowej wielu uważa regulaminowe 5 lat dla piosenki, za o wiele za mało, bo to są dla nich wciąż świeżynki.
I wreszcie kwestia tego ile piosenek jednego wykonawcy może być w zestawieniu i z tego co pamiętam na liście trójkowej było najczęściej max trzy piosenki jednego wykonawcy. Nie wiem może ktoś mnie uświadomi, że były przypadki z czterema ale to na pewno bardzo rzadkie zjawisko i pewnie przy wykorzystaniu featuringu. A skoro się na niej wzorujemy, to dla mnie beznadziejnym pomysłem jest dodawanie czwartej, piątej i kolejnych, po odpowiedniej rzecz jasna przerwie karencyjnej.
kacper94 podziela moje zdanie, zaś kajman dodawał by do woli, byle przestrzegane były jakieś tam tygodnie:
kajman pisze: czw cze 11, 2020 10:06 pm Ale one są już jakiś czas więc myślę, że ich sprawa nie dotyczy.
Dlaczego ich nie dotyczy, czyżby one pochodziły z jakiegoś innego kosmicznego zestawu?

Reguły miały być proste, a Wy tu kombinujecie jak koń pod górę? Moim zdaniem powinien być limit trzech utworów na jednego wykonawcę i ten który już ich tyle ma dzięki zestawowi początkowemu nie może być dodawany, dopóki nie zwolni się miejsce (przez wypadnięcie jednego z nich). A nie jakieś dziwne liczenie ile to tygodni minęło od ostatniego zgłoszonego utworu np. Kazika. :idea:
Idąc dalej tym przykładem kajman już złamał regułę, bo pierwszy Kazik został zgłoszony wraz ze startem listy, bo on już tam był i w drugim notowaniu się obronił, gdy znalazł się na liście. A uznaliśmy, że zestaw początkowy traktujemy tak samo jak nowości, więc kolejna jego piosenka powinna być zgłoszona ze te minimum 6 tygodni. :roll: A tymczasem mamy już kolejną propozycję Kazika, która ma szansę wejść na listę już w trzecim notowaniu (no ale musi jeszcze przejść weryfikację). Dlatego jestem za tym żeby nawet co tydzień (bo jedynie zgłaszanie dwóch propozycji w jednym tygodniu jakoś mi się gryzie) zgłaszać kolejną piosenkę tego samego wykonawcy do momentu gdy się wypełni limit trzech. I wtedy ta opcja zostanie zablokowana do chwili gdy znowu zwolni się miejsce. To będzie znacznie prostsze rozwiązanie niż pilnowanie limitu tygodniowego.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś. To co napisałem dotyczy tylko zestawu podstawowego. O ile jestem w stanie zrozumieć, że te utwory dostaną przepisowe osiem tygodni na pobyt w zestawie ale na kwestię dodawania kolejnych utworów wykonawców w nim się znajdujących nie powinny mieć wpływu (szczególnie że sporo z nich już jakiś czas na liście jest).
Co do czwartego utworu (ewentualnie kolejnych) to zacznę od tego, że nie za bardzo chce mi się wierzyć, żeby cztery utwory potrafiły się obronić w top 30 dłuższy okres czasu, a jeżeli tak to znaczy, że na to zasługują. Ale moim zdaniem podstawowym argumentem za dopuszczaniem kolejnych utworów jest to, że wykonawca może mieć na liście trzy utwory nawet rok, a w tym czasie pojawia się płyta z interesującymi nas utworami lub kolejne single i trzeba będzie czekać rok, żeby można było zgłosić kolejny? I to nie jest abstrakcyjny przykład. W tej chwili Alanis ma trzy utwory w top 20, najniżej notowany ma siedem punktów więcej niż miejsce 31. Mogą jeszcze długo pobyć w top 30, a pod koniec lipca ukazuje się płyta i pewnie kolejny singiel też się pojawi, a i jest spora szansa, że sporo smakołyków niesinglowych tam też będzie. I będziemy to wszystko blokowali zasadą, że nie dopuszczamy więcej utworów niż trzy?
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 12:24 am dziwne liczenie ile to tygodni minęło od ostatniego zgłoszonego utworu
Od ostatniego, który dostał się do zestawu.
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 12:24 am skoro się na niej wzorujemy
Nie wzorujemy się, bo to nie było tak, że w Trójce nie dodawano czwartego utworu (bo mam wrażenie, że takie przypadki, że wykonawca miał w zestawie cztery utwory bywały) tylko że nawet trzy rzadko potrafiły się dłużej utrzymać i kiedy pojawiał się czwarty kandydat to już w praktyce był trzecim.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:48 am Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś. To co napisałem dotyczy tylko zestawu podstawowego. O ile jestem w stanie zrozumieć, że te utwory dostaną przepisowe osiem tygodni na pobyt w zestawie ale na kwestię dodawania kolejnych utworów wykonawców w nim się znajdujących nie powinny mieć wpływu (szczególnie że sporo z nich już jakiś czas na liście jest).
Dokładnie tak i basta, nie mam pojecia jak można mysleć inaczej.
kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:48 amCo do czwartego utworu (ewentualnie kolejnych) to zacznę od tego, że nie za bardzo chce mi się wierzyć, żeby cztery utwory potrafiły się obronić w top 30 dłuższy okres czasu, a jeżeli tak to znaczy, że na to zasługują.
O tym to Ja też pisałem.
kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:48 am Ale moim zdaniem podstawowym argumentem za dopuszczaniem kolejnych utworów jest to, że wykonawca może mieć na liście trzy utwory nawet rok, a w tym czasie pojawia się płyta z interesującymi nas utworami lub kolejne single i trzeba będzie czekać rok, żeby można było zgłosić kolejny? I to nie jest abstrakcyjny przykład.
No i tak też mi się wydaje, choć pewnie gdy przy założeniu, ze ktoś bedzie miał trzy utwory w 30 a wyjdzie nowy świeżutki singiel to wtedy ktoś może (musi) działać przeciwko sobie, bo chcąc wprowadzić nowy utwór musi to zrobić kosztem starego, więc musi przestać na starego głosować, a to się mija z logiką. Nie róbmy sztucznego zamieszania już i nie wprowadzajmy sami siebie w haos, jak ma ktoś ochotę dodawać co 6 tygodni (bo za tym optuję) nowy utwór tego samego wykonawcy to niech dodaje i niech będzie X utworów tegoż. Przecież wszystkie nie będą w TOP 10.
kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:48 am W tej chwili Alanis ma trzy utwory w top 20, najniżej notowany ma siedem punktów więcej niż miejsce 31. Mogą jeszcze długo pobyć w top 30, a pod koniec lipca ukazuje się płyta i pewnie kolejny singiel też się pojawi, a i jest spora szansa, że sporo smakołyków niesinglowych tam też będzie. I będziemy to wszystko blokowali zasadą, że nie dopuszczamy więcej utworów niż trzy?
Dokładnie właśnie przez takie niepotrzebne zakazy mozna utracić fanów Alanis na tym forum. Nie widzę problemu by dodać czwartą, jak będzie dobra to mkże wypchać z Top 30 słabszą i dalej bedzie trzy.
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 12:24 am skoro się na niej wzorujemy
kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:48 amNie wzorujemy się, bo to nie było tak, że w Trójce nie dodawano czwartego utworu (bo mam wrażenie, że takie przypadki, że wykonawca miał w zestawie cztery utwory bywały) tylko że nawet trzy rzadko potrafiły się dłużej utrzymać i kiedy pojawiał się czwarty kandydat to już w praktyce był trzecim.
Wiele razy było po 4 utwory jednego wykonawcy w zestawie i nie było z tym problemu, niektórzy nawet mieli cztery i zadnego w top 63. Dlatego nie czerpiemy wzorców, mamy juz zasady inne niż tam więc nawet przez myśli mi nie przeszło by mysleć o wzorowaniu się na LP3.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 12:24 am Trochę spóźnione ale wreszcie są wyniki ankiety. :lol:
1) W głosowaniu na lucky loosera wynik był 4/2 więc w sumie powinniśmy przyjąć to rozwiązanie.
Żadnego luzera. Zgłaszasz drugi raz i tyle. Ten punkt wyklucza punkt poniżej.
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 12:24 am2) Taki sam wynik był za tym by dopuszczalne było ponowne zgłaszanie tej samej nowości, tylko poza dwiema osobami nikt więcej nie napisał po ilu tygodniach? A te dwie propozycje dają średnią 9 tygodni.
Skoro ja chciałem aby dodawać po tygodniu to kto chciał by dodawać po 17?Ja nawet nie będę liczył jaki był wynik tej ankiety bo w głowie mam już że Ja, lady, Kacper94 i chyba VILKI z kajmanem byli za jedną opcją na TAK. Ale juz nie będę sobie zawracał głowy tym. Wydawało mi się, że sprawa jest prosta, nie wchodzi, zgłaszamy drugi raz, nie wchodzi zgłaszamy trzeci raz, jak ktoś tak chce to nie tak ma. Po jaką cholerę mam liczyć czy minęło 6 tygodni czy 11 od zgłoszenia, czy zgłosił ten i teraz nie może bo już zgłaszam, a inny może. Weźcie wrzućcie na luz, dajcie każdemu dobrowolność. Nie wystarczy tych ograniczeń, za chwilę wpadniemy na pomysł, że tylko trzy tygodnie na pierwszym miejscu można być.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:48 am tylko że nawet trzy rzadko potrafiły się dłużej utrzymać i kiedy pojawiał się czwarty kandydat to już w praktyce był trzecim.
Na LPPT może i tak (tylko przypominam, że tam każda piosenka dostawała jeden punkt) ale u nas sądzę, że przy możliwości dawania wysokich punktów dla pierwszych miejsc, może być zupełnie inaczej. Ale co ja się tam znam? :lol:
kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:48 am Od ostatniego, który dostał się do zestawu.
Oczywiście, jak zwykle użyłem skrótu myślowego. Nie w każdym zdaniu muszę być aż tak precyzyjny.
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 8:34 am a wyjdzie nowy świeżutki singiel to wtedy ktoś może (musi) działać przeciwko sobie, bo chcąc wprowadzić nowy utwór musi to zrobić kosztem starego
A co jest zakaz głosowania w dziesiątce na cztery piosenki jednego wykonawcy? :know:
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 8:47 am Skoro ja chciałem aby dodawać po tygodniu to kto chciał by dodawać po 17?
Nigdzie tego nie widziałem, a napisałeś tylko x tygodni. :wink:
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 8:34 am Dokładnie tak i basta, nie mam pojecia jak można mysleć inaczej.
A gdzie ja pisałem że mi nie chodzi o zestaw podstawowy?
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 8:47 am Ja nawet nie będę liczył jaki był wynik tej ankiety bo w głowie mam już że Ja, lady, Kacper94 i chyba VILKI z kajmanem byli za jedną opcją na TAK.
Tu nie masz racji, kacper94, a także VILKI (bo wcześniej jego głos przeoczyłem) głosowali tak jak Ty, kajman i lady byli w obu przypadkach na TAK. A ja i TStudent byliśmy przeciwko ponownemu dodawaniu danego utworu!
Wychodzi więc na to, że opcja bez luzera ma trzy głosy, a za luzerem są cztery osoby (dwie z nich też są za ponownym dodawaniem). :lol:
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 8:47 am Żadnego luzera. Zgłaszasz drugi raz i tyle. Ten punkt wyklucza punkt poniżej.
Tutaj masz rację albo LL, albo ponowne dodawanie utworu, który wcześniej się nie przebił do zestawu podstawowego.
opcja, którą promował kajman czyli obie jest trudna do przyjęcia (ale nie niemożliwa).

Zatem proponuję żebyśmy to rozstrzygnęli (niech wypowiedzą się osoby które jeszcze nie głosowały):
A) czy jesteś za:
1. opcją z lucky looserem,
2. ponownym dopuszczeniem utworu, który wcześniej się nie dostał (po ilu tygodniach?)
3. obiema opcjami (także należy podać, po ilu tygodniach miałoby nastąpić to ponowne dodanie?)

W drugim pytaniu mogą wypowiedzieć się wszyscy chętni.
B) czy jesteś za tym żeby:
1. w zestawie podstawowym były tylko trzy utwory jednego wykonawcy (i wtedy karencja nie jest konieczna),
2. może być więcej, o ile będzie przestrzegany termin karencji (ile tygodni ma wynosić?)
ODPOWIEDZ