Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 1:29 pm Dla Twojego spokoju ducha (w nawiasie) dodam, że można też zmniejszyć zestaw.
Teraz już można i dobrze. W związku z tym wybieram punkt pierwszy.
jollyroger72 pisze: śr wrz 09, 2020 1:54 pm A kajmanowa propozycji z liczbą "7" to chyba jakiś żart
Pokazanie tylko, że ankieta została ułożona stronniczo.
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 1:29 pm Jak piosenka zdobędzie 18 oczek, a nie 10 to jest lepszej jakości?
Naszym zdaniem tak, bo daliśmy mu 18, a nie 10. Ale przede wszystkim nobilituje utwór. 10 oznacza, że jedna osoba może utrzymywać utwór w poczekalni. 18 że dwie osoby i co najmniej albo obie na drugim albo na pierwszym i trzecim. Ale i tak oznacza, że dwie osoby mogą wspólnie utrzymywać swoich liderów w nieskończoność.
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 1:29 pm A teraz wyraźnie widać że zestaw nam schudł z ok. setki do 70-tki!
To trochę nadużycie, bo raz liczył 72, potem chyba 78, a ostatnio 75 (jeżeli dobrze policzyłem). A 70-80 to bardzo dobra liczba, szczególnie, że to nie jest 70-80 tych samych utworów, bo w ciągu miesiąca przewija się przez niego ponad 100 utworów. I jeszcze jedno. Gdyby nie makabryczna rotacja w top 30 (strasznie dużo nowości) to zestaw by nam urósł (jak mniemam) o jakieś 10 utworów. A rotacja i w top 30 i w poczekalni jest efektem tego, że próg wejścia nie jest wysoki.

Nie zgłaszam tego jako propozycję, ale wydaje mi się, że wszystko byłoby stabilniejsze gdybyśmy musieli głosować powiedzmy na 12 utworów. Przypuszczalnie trzeba byłoby minimum trzech głosujących na poczekalnie, a czterech na top 30.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: konwicki1980 »

Propozycja 3 w jakiejkolwiek wersji wydaje mi się mocno zagmatwana. Jak mówiłem, dla mnie granice zestawu mogłyby nie istnieć, ale jestem realistą, więc powiedzmy, że głosuję na opcję
2B
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 1:29 pm już nie mieszajmy, to spokojnie może być zapisane jako 2c.
W sumie mogę dodać ten punkt do ankiety (bo jeszcze i tak nikt na niego nie głosował), żeby wszystkie opcje były brane pod uwagę.
I jeżeli ktoś woli zmienić swój głos to proszę bardzo, tylko niech zaznaczy że dokonuje takiej zmiany.
kajman pisze: śr wrz 09, 2020 4:16 pm W związku z tym wybieram punkt pierwszy.
To się wreszcie zdecyduj, bo raz głosujesz tak, a raz inaczej, na razie zaliczam Ci pierwszą odpowiedź. :twisted:
kajman pisze: śr wrz 09, 2020 4:16 pm że wszystko byłoby stabilniejsze gdybyśmy musieli głosować powiedzmy na 12 utworów.
Bardzo wątpię i to już by była wyraźna zmiana reguł, a nie korekta. :shock:
konwicki1980 pisze: śr wrz 09, 2020 4:59 pm Propozycja 3 w jakiejkolwiek wersji wydaje mi się mocno zagmatwana.
Zgadzam się z Tobą. :mrgreen:
Dałem ją tylko dla świętego spokoju, żeby nie zaczęto mi zarzucać, że wybrałem w praktyce tylko jedną możliwość zmian (a i tak kajman właśnie to mi zarzucił). :wink:
Jednak dla jasności wprowadzania nowych reguł jest tam podpunkt, w którym można zaproponować może jakieś prostsze zasady, które dotąd nikomu nie przyszły do głowy. :arrow:

Na razie w ankiecie wzięło udział siedem osób i przeważa opcja ze zwiększeniem puli nowości do 12.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 5:34 pm Na razie w ankiecie wzięło udział siedem osób i przeważa opcja ze zwiększeniem puli nowości do 12.
Tzm. jakie są te wyniki bo na tą chwilę nie widzę znaczącej przewagi którejś z opcji. Zresztą 7 osób to w tej chwili i tak wyrażna przewaga opcji 1.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 5:34 pm Jednak dla jasności wprowadzania nowych reguł jest tam podpunkt, w którym można zaproponować może jakieś prostsze zasady, które dotąd nikomu nie przyszły do głowy.
Bardzo prosta zasada. Wszystko co jest za top50 wyrzucany, dodajemy nowości i głosujemy. Za tydzień powtórka z rozrywki. Brutalne ale proste, no nie? :wink:
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze: śr wrz 09, 2020 7:27 pm
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 5:34 pm Jednak dla jasności wprowadzania nowych reguł jest tam podpunkt, w którym można zaproponować może jakieś prostsze zasady, które dotąd nikomu nie przyszły do głowy.
Bardzo prosta zasada. Wszystko co jest za top50 wyrzucany, dodajemy nowości i głosujemy. Za tydzień powtórka z rozrywki. Brutalne ale proste, no nie? :wink:
Jak by tak patrzeć przez pryzmat przejrzystości to jasne i proste. Tylko nwm czy to nie odstraszy pewnej liczby głosujących. Mój głos w tej sprawie jak bd 20 osób głosowało to dorzucę.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 5:34 pm To się wreszcie zdecyduj, bo raz głosujesz tak, a raz inaczej, na razie zaliczam Ci pierwszą odpowiedź.
Pierwsza nie mogla być odpowiedzią, bo nie było takiego pytania. Napisałem to, żeby wykazać, że ankieta nie jest obiektywna.
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 5:34 pm Bardzo wątpię
Masz prawo. Ja wyrażam swoją opinię, Ty swoją.
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 5:34 pm to już by była wyraźna zmiana reguł
Byłaby. Ale przecież napisałem to luźno, nie jako propozycję.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

jollyroger72 pisze: śr wrz 09, 2020 7:27 pm Wszystko co jest za top50 wyrzucany, dodajemy nowości i głosujemy. Za tydzień powtórka z rozrywki. Brutalne ale proste, no nie?
Proste, brutalne i nie do przyjęcia. :twisted:
temik3 pisze: śr wrz 09, 2020 7:32 pm Mój głos w tej sprawie jak bd 20 osób głosowało to dorzucę.
Pożywiom, uwidim. :lol:
kajman pisze: śr wrz 09, 2020 9:09 pm Ja wyrażam swoją opinię, Ty swoją.
Myślę, że dopiero przy piętnastu głosach Twoja zasada by zadziałała, tak samo jak dziesięć w propozycjach, bardziej by wyniki tychże urealniło...
kajman pisze: śr wrz 09, 2020 9:09 pm Pierwsza nie mogla być odpowiedzią, bo nie było takiego pytania.
To że napisałem "zwiększamy" nie do końca blokowało Ci możliwość podania liczby mniejszej niż 10, ale to szczegół.
I tym samym przyjmuję do wiadomości, że jesteś jednak za opcją 1.
4989341 pisze: śr wrz 09, 2020 9:38 am tylko przy 30 osobach, które średnio zgłasza propozycje co tydzień podział na 3 grupy nic nie zmieni. liczba piosenek w zestawie pozostanie podobna.
Tylko że w ankiecie napisałem, że przy ponad 40 osobach biorących udział w TFP podział na trzy grupy ma sens. Co najmniej raz przez te kilkanaście tygodni na pewno zagłosowało i 50 osób! Nie liczyłem ich, dlatego rzuciłem taką ostrożną liczbę. A przy pięćdziesięciu uczestnikach każda z grup liczyłaby ok. 17 osób i przy założeniu, że średnio 3/4 z nich zgłasza nowe propozycje, moglibyśmy tygodniowo liczyć na 10-12 nowości. Zatem nie byłoby wcale gorzej niż jest teraz. :roll:
Niby zgodziłem się z konwickim1980 że trzecia opcja jest trudna do realizacji, ale mam bardzo prosty pomysł na ustalenie grup. Wystarczy patrząc na kolejność głosów od pierwszego notowania, każdego forumowicza po kolei przydzielać do konkretnej, czyli do pierwszej, drugiej i wreszcie trzeciej.
Mógłbym to jutro zrobić i wtedy byłoby wiadomo kto kiedy by zgłaszał swoją propozycję. :idea:
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 1:29 pm
4989341 pisze: śr wrz 09, 2020 9:38 am zgadzam się, że zestaw z 70piosenkami to mały zestaw
należy coś zrobić, aby lista była w graniach 100tki i aby w zestawie każdy miał swoich reprezentantów.
Tak jest, wychodzi na to że wszystkie piosenki są laureatami i to jest trochę śmieszne. :mrgreen: Pozostaje też ok. dwudziestki piosenek, na które głosują pojedyncze osoby i utrzymują je w zestawie (trochę sztucznie?) te osiem tygodni.
Jednak trochę racji ma też temik3, twierdząc że nawet jak zwiększymy pulę wchodzących nowości, zestaw szybko nie zwiększy się do stu, bo faktycznie więcej piosenek też zacznie wypadać, choćby z prostej przyczyny, że będzie więcej utworów, które nie dostaną żadnego punktu!
to należy pomyśleć co zrobić, aby przyciągnąć nowe osoby.
albo jak zachęcić osoby, które odeszły od naszej zabawy od maja. na FLP głosowało więcej osób...
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 1:29 pm
4989341 pisze: śr wrz 09, 2020 9:38 am ostatnio podczas dyskusji ktoś (przepraszam, nie pamiętam kto) zaproponował propozycję o awansie 50% utworów zgłoszony
można ta propozycję wrzucić jako 2c lub d
Tu już nie mieszajmy, to spokojnie może być zapisane jako 2c.
zapisz jak uważasz :)
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 1:29 pm
4989341 pisze: śr wrz 09, 2020 9:38 am 3b.1: 2 grupy
3b.2: każdy może zgłosić propozycje raz na 2tygodnie, która automatycznie przechodzi do zestawu do głosowania. po każdej propozycji minimum 1 tydz. przerwy.
Ale to nie jest Twój głos w ankiecie, tylko propozycja jej uzupełnienia?
Jeżeli to drugie, to wystarczy tak to ująć w punkcie B.
raczej luźna propozycja :P


może warto zrobić ankietę wraz z nowym notowaniem w piątek (w jednym poście tak, aby każdy głosujący ją zobaczył)
czy warto wprowadzać zmiany czy też nie. czy jest za tym aby mniej/więcej utworów dodawać do zestawu podstawowego
dopiero gdy większość przychylnie odniesie się do zmian i powiększenia zestawy to będzie dyskutować w jakim stopniu i jaki sposób
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 10:00 pm Niby zgodziłem się z konwickim1980 że trzecia opcja jest trudna do realizacji, ale mam bardzo prosty pomysł na ustalenie grup. Wystarczy patrząc na kolejność głosów od pierwszego notowania, każdego forumowicza po kolei przydzielać do konkretnej, czyli do pierwszej, drugiej i wreszcie trzeciej.
Mógłbym to jutro zrobić i wtedy byłoby wiadomo kto kiedy by zgłaszał swoją propozycję. :idea:
tylko po co jakieś grupy? propozycja ta sprowadza się do eliminacji selekcji propozycji
wystarczy zatem zapis, że każdy może zgłaszać swoje typy.
a po nominowaniu musi poczekać minimum 2/3/4tygodnie aby dodać kolejną. proste
fakt ilość piosenek nowości każdego tygodnia będzie inny, ale kto powiedział, że tak musi być. na lp3 zawsze bywało różnie
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Wtedy wszystko skończyło by się tak jak w sierpniu, kilkoma opiniami, że nie warto niczego ruszać, bo lista jest za świeża. To nie jest mur, który przy każdym dotknięciu runie! :mrgreen:
Dlatego będę też w głównym wątku z głosowaniem przypominał o ankiecie, może to przyniesie odpowiedni skutek?
I wiadomo, że warto byłoby zachęcać nowych uczestników do zabawy, a też nie ma co się dziwić, że w FLP było o wiele więcej głosów. Za tamtym głosowaniem szedł jednak autorytet Trójki. :idea:
Może więc dobrym posunięciem byłoby poproszenie kogoś znanego (z Trójki rzecz jasna) o medialne wsparcie naszej inicjatywy? :cwany:
4989341 pisze: śr wrz 09, 2020 10:20 pm wystarczy zatem zapis, że każdy może zgłaszać swoje typy
Tylko że trzydzieści kilka propozycji na tydzień, to stanowczo za wiele! A grupy byłyby właśnie po to żeby było wiadomo, czyje propozycje w danym tygodniu wchodzą. No i masz rację, wszak zgłaszający nie musi pilnować, który tydzień jest jego, kto inny by się tym zajął. :arrow:
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 10:29 pm Tylko że trzydzieści kilka propozycji na tydzień, to stanowczo za wiele! A grupy byłyby właśnie po to żeby było wiadomo, czyje propozycje w danym tygodniu wchodzą. No i masz rację, wszak zgłaszający nie musi pilnować, który tydzień jest jego, kto inny by się tym zajął. :arrow:
przecież nie każdy zawsze zgłasza swoje propozycje od razu ;) tym bardziej wiedząc, że kolejną propozycje może zgłosić za 2/3/4*tygodnie
z czasem by się to ujednoliciło :P
na razie to i tak jałowa dyskusja. najpierw musimy mieć ok 20 osób, które chcą zmian i zwiększenie zestawu cotygodniowych nowości
Ostatnio zmieniony czw wrz 10, 2020 8:49 am przez 4989341, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: gioconda2 »

Żadnego dzielenia na grupy!!! Zgłoszenia indywidualne i selekcja nowości ma zostać!!!
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Proszę tu (na mnie?) nie krzyczeć. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Artur »

1 - problem nie leży w tym, że jest mała liczba dodawanych utworów do zestawu tylko w tym, że co tydzień odpływa ich znaczna ilość.
3a - wstępna selekcja jak najbardziej ale duża liczba utworów do przesłuchania sprawia, że słucham trochę po łebkach i do większości już nie wracam nigdy. Gdybym miał zgłosić utwór raz na trzy tygodnie to bym się głęboko zastanowił co zgłosić a nie wstawiał kolejny utwór niesinglowy z mojej ulubionej płyty.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 10:00 pm Proste, brutalne i nie do przyjęcia.
Bo?
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze: czw wrz 10, 2020 9:18 am
Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 10:00 pm Proste, brutalne i nie do przyjęcia.
Bo?
Bo tak twierdzi prowadzący ankietę :D Czyli nie ma takiej opcji :D Dla mnie żadnym problemem nie jest 60 piosenek w zestawie ani 200. Głosuję na swoje 10, jak nie będę miał swej dychy to oddam głosy na piosenki co miały najmniej pkt., albo na te, które mogą wejść do 30, żeby za tydzień mogły wypaść :D :D :D .
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: lady »

2 b
No a poza tym głosujemy tak jak do tej pory.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: djjack »

2a
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

Artur pisze: czw wrz 10, 2020 9:16 am 1 - problem nie leży w tym, że jest mała liczba dodawanych utworów do zestawu tylko w tym, że co tydzień odpływa ich znaczna ilość.
3a - wstępna selekcja jak najbardziej ale duża liczba utworów do przesłuchania sprawia, że słucham trochę po łebkach i do większości już nie wracam nigdy. Gdybym miał zgłosić utwór raz na trzy tygodnie to bym się głęboko zastanowił co zgłosić a nie wstawiał kolejny utwór niesinglowy z mojej ulubionej płyty.
-słuszny głos do dyskusji :)
może zatem nie jest problemem zestaw nowości, ale sposób głosowania i ilość piosenek (top10).
teraz sami widzimy, że ruchy w top30/poczekalni są ogromne co tydzień. wystarczy kilka punktów mniej od 1 osoby lub brak 1 głosu a utwory wylatują.
a gdyby tak dać możliwość głosowania na więcej niż 10 piosenek? top15? top20? (luźna propozycja)

-bardzo często przechodzą nazwiska same a nie piosenki :( o kulawej selekcji nowości już kiedyś wspomniałem. te dwa zestawienia bardzo się rozjeżdżają :P
niestety bywa, że piosenki awansujące wysoko nic nie osiągają na liście matce
a te utwory które czasami przechodzą 1 głosem, rzutem na taśmę od razu wchodzą do top30.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: gioconda2 »

Top15 w głosowaniu na Listę Matkę mógłby być, bo chciałabym zagłosować na więcej, a muszę selekcjonować i wyrzucać coś, co mi się podoba, ale nie mam już wolnych głosów.
Kuba1201
Posty: 2037
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Kuba1201 »

2b
Przy takich dużych zestawach, jak ten obecny, to wypadałoby, żeby przechodziła większa liczba utworów, niż teraz ;)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

4989341 pisze: czw wrz 10, 2020 12:22 pm
Artur pisze: czw wrz 10, 2020 9:16 am 1 - problem nie leży w tym, że jest mała liczba dodawanych utworów do zestawu tylko w tym, że co tydzień odpływa ich znaczna ilość.
3a - wstępna selekcja jak najbardziej ale duża liczba utworów do przesłuchania sprawia, że słucham trochę po łebkach i do większości już nie wracam nigdy. Gdybym miał zgłosić utwór raz na trzy tygodnie to bym się głęboko zastanowił co zgłosić a nie wstawiał kolejny utwór niesinglowy z mojej ulubionej płyty.
-słuszny głos do dyskusji :)
może zatem nie jest problemem zestaw nowości, ale sposób głosowania i ilość piosenek (top10).
teraz sami widzimy, że ruchy w top30/poczekalni są ogromne co tydzień. wystarczy kilka punktów mniej od 1 osoby lub brak 1 głosu a utwory wylatują.
a gdyby tak dać możliwość głosowania na więcej niż 10 piosenek? top15? top20? (luźna propozycja)

-bardzo często przechodzą nazwiska same a nie piosenki :( o kulawej selekcji nowości już kiedyś wspomniałem. te dwa zestawienia bardzo się rozjeżdżają :P
niestety bywa, że piosenki awansujące wysoko nic nie osiągają na liście matce
a te utwory które czasami przechodzą 1 głosem, rzutem na taśmę od razu wchodzą do top30.
Głos w dyskusji na pewno ważny. Jednak nie zgadzam się z tym że duży ruch na liście, to coś złego, bo właśnie to dobrze że cały czas coś się dzieje. A obronią się tylko te najlepsze piosenki według nas i tylko one mogą liczyć na większy staż. A to że niektóre pojawiają się w Top 30 jak meteoryty, także im służy bo przynajmniej przez tydzień, dwa przykuwają naszą uwagę. :lol:
Jak była stagnacja na LPPT to było źle, bo utwory siedziały na niej po 40 tygodni, a nowości było jak na lekarstwo, jak teraz 5-6 piosenek tygodniowo wylatuje z topu to też jest źle! No ludzie opamiętajcie się. :mrgreen: Wam dogodzić to naprawdę nie wiem co trzeba by zrobić???
Mnie wcale nie dziwi, że przy max 40 głosujących takie wyraźne ruchy się pojawiają, bo na LPPT głosowało jednak kilka tysięcy i siłą rzeczy takie ruchy nie były możliwe (no chyba że aktywnie zadziałał fanklub, choćby na FB). :wink:
I też zgadzam się z tym, że głosowanie na 15 (a nie jak proponował kajman 12) piosenek bardziej by listę ustabilizowało i raczej byłoby mniej ruchów w jej obrębie. :roll:
Tylko, że ankieta nie dotyczy zestawu głównego i to już byłaby zupełnie inna dyskusja. Sam na razie nie mam zdania czy zwiększyć pulę głosów, chociaż jestem spokojny że wciąż bym miał na co głosować, bo w tej chwili właśnie ok. 15 piosenek zasługuje na mój głos i muszę się mocno nagimnastykować, żeby wybrać dziesiątkę laureatów.
4989341 pisze: czw wrz 10, 2020 12:22 pm a te utwory które czasami przechodzą 1 głosem, rzutem na taśmę od razu wchodzą do top30.
A nie widzisz tu analogii ze sportem? Czasem ktoś ledwo z grupy wychodzi, a później dochodzi do finału. I właśnie na tym polega urok tych wszystkich rywalizacji, niczego do końca nie możemy być pewni.
temik3 pisze: czw wrz 10, 2020 9:56 am Bo tak twierdzi prowadzący ankietę Czyli nie ma takiej opcji
To też. :twisted:
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: czw wrz 10, 2020 2:30 pm Głos w dyskusji na pewno ważny. Jednak nie zgadzam się z tym że duży ruch na liście, to coś złego, bo właśnie to dobrze że cały czas coś się dzieje. A obronią się tylko te najlepsze piosenki według nas i tylko one mogą liczyć na większy staż. A to że niektóre pojawiają się w Top 30 jak meteoryty, także im służy bo przynajmniej przez tydzień, dwa przykuwają naszą uwagę. :lol:
Jak była stagnacja na LPPT to było źle, bo utwory siedziały na niej po 40 tygodni, a nowości było jak na lekarstwo, jak teraz 5-6 piosenek tygodniowo wylatuje z topu to też jest źle! No ludzie opamiętajcie się. :mrgreen: Wam dogodzić to naprawdę nie wiem co trzeba by zrobić???
Wiesz, mam takie samo odczucie, wydawało mi się, że te ruchy to coś bardzo fajnego, ale jednak nie.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: śr wrz 09, 2020 10:00 pm Myślę, że dopiero przy piętnastu głosach Twoja zasada by zadziałała
Nie wiem, jak inni, ale ja za cholerę nie znajdę 15 utworów na które w moim odczuciu warto oddać głos.
4989341 pisze: śr wrz 09, 2020 10:08 pm na FLP głosowało więcej osób...
Ale jednak wtedy zestaw wygląda zupełnie inaczej. A jeszcze bardziej lista odbiega coraz bardziej od tego, co było na LP3. To może odstręczać część osób.
4989341 pisze: śr wrz 09, 2020 10:08 pm należy pomyśleć co zrobić, aby przyciągnąć nowe osoby
Ciężko będzie o takie, które lubiły klimaty trójkowe i kompletnie nie pasuje im to, co tutaj się pojawia.
Przy okazji to jeżeli by się dopuściło wszystkie propozycje do zestawu do głosowania to wyglądałby on jeszcze bardziej nietrójkowo.
temik3 pisze: czw wrz 10, 2020 9:56 am Bo tak twierdzi prowadzący ankietę
Vox populi może to zmienić.
Sundrajta pisze: czw wrz 10, 2020 2:30 pm Jak była stagnacja na LPPT to było źle
Mi akurat kompletnie nie przeszkadzała. Przynajmniej w top 30. Przeszkadzał mi w poczekalni no i powroty do niej (a to niestety mamy także tutaj).
ODPOWIEDZ