Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 2:06 am Po drugie jest to prostu fajna dodatkowa zabawa do listy z nutką rywalizacji (czy w danym tygodniu przejdzie moja propozycja).
Taka teza w sumie jest słuszna, tylko w pewnym sensie blokuje te naprawdę "ambitniejsze kawałki", które są znacznie trudniejsze w odbiorze, a czasem nawet tym mniej wyrobionym słuchaczom mogą się spodobać. Tylko że do tego najczęściej potrzeba czasu. Dobrym tu dla mnie przykładem jest kajman i jego cotygodniowe zgłaszanie Michała Łangowskiego. :shock: Dwa pierwsze wg niego lepsze (co widać po jego liście) nie przeszły, więc zgłosił kolejny taki w miarę "skoczny", który wreszcie przekonał odpowiednią liczbę forumowiczów. A też podejrzewam, że gdyby tych dwóch wcześniej nie było, to może i ten by przepadł? Podziwiam jego upór, bo w końcu dopiął swego, jednak jest tu na pewno kilka osób, które są raczej pewne, że ich propozycje nie mają szans i nawet ich nie zgłaszają, bo mają przeczucie, że te w starciu (tu już lekko przerysowuję) z takim Weekndem są bez żadnych wątpliwości na straconej pozycji.
I to w zasadzie jedyny poważny zarzut do eliminacji dla nowych propozycji, a czy ich będzie w zestawie 10 czy 15 to sprawa drugorzędna. :arrow:
Artur pisze: śr wrz 16, 2020 9:52 am nie mam po prostu czasu aby się z nimi wszystkimi zapoznać należycie
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 2:06 am Po trzecie mobilizuje do przesłuchania nowości.
No jak sami piszecie właśnie niekoniecznie. Ja też mam teraz ogromne kłopoty, żeby nowości przesłuchać dwa razy, a to dla mnie podstawa, bo po jednym przesłuchaniu (a często w wakacje tylko tyle miałem) najczęściej mam jeszcze sporo niepewności, co do tego, na którą piosenkę postawić.
Dopuszczenie wszystkich propozycji jednakże z podziałem chętnych na trzy grupy, po pierwsze zmniejszyło by zestaw tygodniowy do max ok. 15 pozycji;
po drugie każdemu chętnemu pozwoliłoby w równej mierze zgłaszać swoje propozycje (i wtedy mielibyśmy tu zestaw od disco-polo po muzykę klasyczną); :lol:
ale po trzecie zepchnęłoby ocenianie nowości na margines zabawy, bo tylko najbardziej gorliwym słuchaczom chciałoby się robić coś dodatkowego z czego dla samej listy nic nie wynika;
i po czwarte wreszcie spowodowałoby to, że jeszcze mniej osób zapoznawało by się z kompletem nowości (dogłębnie i dosłusznie)!

A zatem jak widać są plusy i minusy takiego rozwiązania. :idea:
Kuba1201
Posty: 2037
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Kuba1201 »

Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 2:40 pm No jak sami piszecie właśnie niekoniecznie. Ja też mam teraz ogromne kłopoty, żeby nowości przesłuchać dwa razy, a to dla mnie podstawa, bo po jednym przesłuchaniu (a często w wakacje tylko tyle miałem) najczęściej mam jeszcze sporo niepewności, co do tego, na którą piosenkę postawić.
Dopuszczenie wszystkich propozycji jednakże z podziałem chętnych na trzy grupy, po pierwsze zmniejszyło by zestaw tygodniowy do max ok. 15 pozycji;
po drugie każdemu chętnemu pozwoliłoby w równej mierze zgłaszać swoje propozycje (i wtedy mielibyśmy tu zestaw od disco-polo po muzykę klasyczną); :lol:
ale po trzecie zepchnęłoby ocenianie nowości na margines zabawy, bo tylko najbardziej gorliwym słuchaczom chciałoby się robić coś dodatkowego z czego dla samej listy nic nie wynika;
i po czwarte wreszcie spowodowałoby to, że jeszcze mniej osób zapoznawało by się z kompletem nowości (dogłębnie i dosłusznie)!

A zatem jak widać są plusy i minusy takiego rozwiązania. :idea:
Uważam, że jak najbardziej jest mobilizacja do przesłuchiwania nowości, ponieważ praktycznie co tydzień zdarza się dobra nowość, na którą w innym przypadku być może bym nie trafił.
Podział na trzy grupy w sumie jest dobrym rozwiązaniem, przynajmniej nie byłoby takiej sytuacji, gdzie co tydzień jest 30 utworów, z których tylko około 1/3 przechodzi do zestawu.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: AlekOb »

Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 2:40 pm
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 2:06 am Po drugie jest to prostu fajna dodatkowa zabawa do listy z nutką rywalizacji (czy w danym tygodniu przejdzie moja propozycja).
Taka teza w sumie jest słuszna, tylko w pewnym sensie blokuje te naprawdę "ambitniejsze kawałki", które są znacznie trudniejsze w odbiorze, a czasem nawet tym mniej wyrobionym słuchaczom mogą się spodobać.
No niby tak, ale jeżeli by było dodawane do zestawu wszystko jak leci to te trudniejsze w odbiorze utwory by po prostu przepadały gdzieś w odchałni listowej. Więc co to za różnica czy odpadną już przy eliminacji nowości, czy po prostu odbębnią 8 tygodni w zestawie i out. No i jeszcze w takiej sytuacji mniej osób by śledziło dokładnie te nowości (nie każdy przesłuchuje dokładnie po dwa razy), czyli szansa spodobania też byłaby mniejsza.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: AlekOb »

Kuba1201 pisze: śr wrz 16, 2020 2:54 pm Podział na trzy grupy w sumie jest dobrym rozwiązaniem, przynajmniej nie byłoby takiej sytuacji, gdzie co tydzień jest 30 utworów, z których tylko około 1/3 przechodzi do zestawu.
Moim zdaniem jeżeli już, to dwie by starczyły. Jeżeli w ciągu tygodnia zdarza się ponad 30 propozycji, to jakby to podzielić na pół wyszło by ok. 15-17 propozycji w ciągu tygodnia. I z takiego zestawu przechodziłoby 10 najlepszych. Wtedy i zachowujemy eliminację nowości i zmniejszamy liczbę nowości do przesłuchania w ciągu tygodnia. Tylko, że wtedy pewnie niektórzy by narzekali, że słabe ich zdaniem rzeczy przechodzą do zestawu ;)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: VILKI »

ja uważam że eliminacje są dobrym rozwiązaniem. bo jednak by się przebić utwór musi się spodobać co najmniej kilku osobom. i nie zgadzam się ze stwierdzeniem że bardziej ambitniejsze rzeczy nie przechodzą bo jednak co tydzień w dyszce zwycięzców zawsze trafia się przynajmniej jeden nieoczywisty kwiatek :D
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: santosz »

Rzeczywiście tych nowości jest sporo, ale trzeba to lubić po prostu. Ja akurat przesłuchiwanie traktuję to jako rozrywkę, czasami perwersyjną, gdy pojawia się jakiś gniot, ale to raczej rzadko. Bardziej mnie mierzi, że więcej jest utworów przeciętnych niż tych zapadających w pamięć, ale co, każdemu co jego. Poza tym nigdy nie wiadomo co wpadnie do koszyka, fajnych kawałków też jest niemało. I po pierwszym przesłuchaniu zawsze wybieram kilka/kilkanaście utworów do następnego odsłuchu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

łeś
Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 2:40 pm Dwa pierwsze wg niego lepsze (co widać po jego liście) nie przeszły, więc zgłosił kolejny taki w miarę "skoczny", który wreszcie przekonał odpowiednią liczbę forumowiczów.
1. Dawno chyba na moją listę nie zaglądałeś.
2. Pierwsze przesłuchanie płyt (Między Ciszą a ciszą 2 i 3) było wyrywkowe. Z wybranych podczas niego utworów Miłość była dosyć prosta konstrukcyjnie i chwyciła od razu. Wiedźma operowała zmianami klimatu (i nie tylko) więc dopiero tydzień później zaskoczyła. A kiedy już wiedziałem, że płyta mi się podoba przesłuchałem ją w całości i wtedy Szkic wydał mi się na tyle dobry, żeby go dołożyć do zestawu propozycji. To jak dla mnie najtrudniejszy i wymagający maxymalnego skupienia utwór.
Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 2:40 pm Podziwiam jego upór
To nie upór tylko najwyżej notowany na mojej liście nowy utwór (bo najstarszy jest tam już prawie 400 tygodni), a taki najczęściej zgłaszam (chociaż nie jest to na tyle mocna reguła, żebym nie robił od niej wyjątków; w tym tygodniu pewnie zrobię wyjątek zgłaszając utwór wykonawcy, którego nie lubię (ale akurat ten utwór uważam za znakomity), a który pewnie nie spodoba się osobie, która tego artystę bardzo lubi, tak trochę na przekór, bo zgłosił utwór, który mi się nie podoba, a który nagrał artysta, którego lubię).
Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 2:40 pm jednak jest tu na pewno kilka osób, które są raczej pewne, że ich propozycje nie mają szans i nawet ich nie zgłaszają
A szkoda, bo nawet jeżeli utwór się nie przebije, to może ktoś stąd go polubi (akurat Metal Church się przebił, ale nawet gdyby nie, to i tak byłbym wdzięczny osobie, która go zgłosiła).
Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 2:40 pm bo po jednym przesłuchaniu najczęściej mam jeszcze sporo niepewności
Ja też, ale mam pewność, na które utwory nie warto stawiać, tak że do drugiego przesłuchania (ten tydzień był pozytywnym wyjątkiem) zostaje zdecydowana mniejszość. A do tego mam ten komfort, że te wszystkie utwory przesłuchuję pod kątem mojej listy, więc i tak załapałyby się na kolejne przesłuchanie.
Kuba1201 pisze: śr wrz 16, 2020 2:54 pm ponieważ praktycznie co tydzień zdarza się dobra nowość, na którą w innym przypadku być może bym nie trafił
Ja chyba bym tego tak dobrze nie oceniał, ale sam fakt, że jest taka szansa i być może coś świetnego znajdę jest mobilizująca.
Kuba1201 pisze: śr wrz 16, 2020 2:54 pm Podział na trzy grupy w sumie jest dobrym rozwiązaniem
Tylko, że wtedy byłoby mniej utworów, a zarazem mniej szans poznania czegoś ciekawego.
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 2:57 pm No i jeszcze w takiej sytuacji mniej osób by śledziło dokładnie te nowości.
Niektórzy pewnie by śledzili tylko nazwy wykonawców (chociaż być może i teraz takie osoby są)
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 3:08 pm
Kuba1201 pisze: śr wrz 16, 2020 2:54 pmTylko, że wtedy pewnie niektórzy by narzekali, że słabe ich zdaniem rzeczy przechodzą do zestawu ;)
Ja już teraz narzekam, że mnóstwo beznadziejnych rzeczy przechodzi. Ale ja się cieszę, że co tydzień jest około 30 propozycji, bo dwa razy więcej propozycji to dwa razy więcej utworów może mnie zachwycić.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: gioconda2 »

santosz pisze: śr wrz 16, 2020 3:33 pm Rzeczywiście tych nowości jest sporo, ale trzeba to lubić po prostu. Ja akurat przesłuchiwanie traktuję to jako rozrywkę, czasami perwersyjną, gdy pojawia się jakiś gniot
I to jest argument, dla którego należy pozostawić konkurs oceny nowości!!! Dużo ich, trzeba włożyć w to trochę czasu i pracy, ale jak fajnie później oglądać wyniki i się nimi emocjonować, nie zabierajcie nam tych przyjemności.
Podział na grupy i zostawienie 15-17 propozycji, z czego przejdzie 10 - za mało emocji, za mały odsiew, więcej niż 50% przechodzi - słaba selekcja, przejdą gnioty.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: śr wrz 16, 2020 5:24 pm 1. Dawno chyba na moją listę nie zaglądałeś.
No jakieś kilka tygodni. :roll:
gioconda2 pisze: śr wrz 16, 2020 5:56 pm słaba selekcja, przejdą gnioty.
I tak przechodzą. :wink:
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 3:08 pm Moim zdaniem jeżeli już, to dwie by starczyły. Jeżeli w ciągu tygodnia zdarza się ponad 30 propozycji, to jakby to podzielić na pół wyszło by ok. 15-17 propozycji w ciągu tygodnia.
Tylko zważ, że w porównaniu z listą matką, co tydzień ok. 10-15 osób nie zgłasza swoich propozycji, bo albo nie chce, albo właśnie nie wierzy w to że te mają tutaj jakiekolwiek szanse?
I tu dla mnie przykładem jest gżegoż, który bardzo ucieszył się że ktoś zgłosił Mery Spolsky (chyba jego krajową ulubienicę), ale też od razu wyraził swój sceptycyzm, że ta nie ma szans na wejście i do tego dostanie mnóstwo zer! I jak się okazało miał w tym mnóstwo racji. :cwany:
Dobrze by było, żeby właśnie te osoby, które nie zgłaszają propozycji wypowiedziały się na temat motywacji takiego postępowania, bo chciałbym się przekonać czy gdyby można było zgłaszać piosenki bez eliminacji, przyłączyły by się do gry? :wink:
Reasumując, sam bym teraz zmienił zdanie w ankiecie i poparł opcję bez eliminacji, którą zdaję się kilka osób od początku wspierało, min. Yacy.
Tylko że teraz za późno już na to i jak widać po wynikach 14 głosów to trochę za mało by ankieta była ważna. :STOP: Chociaż przeważa opcja ze zwiększeniem puli nowości.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: konwicki1980 »

Mery Spolsky akurat się prawie dostała, bo tak naprawdę nie liczy się średniej ani liczby zer, tylko ile osób jest za. Więc gdyby gżegoż zagłosował na nią, to miałby w zestawie. No chyba że bardziej zależało mu na tym, by jego zdanie się sprawdziło.
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: AlekOb »

Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 6:01 pm
AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 3:08 pm Moim zdaniem jeżeli już, to dwie by starczyły. Jeżeli w ciągu tygodnia zdarza się ponad 30 propozycji, to jakby to podzielić na pół wyszło by ok. 15-17 propozycji w ciągu tygodnia.
Tylko zważ, że w porównaniu z listą matką, co tydzień ok. 10-15 osób nie zgłasza swoich propozycji, bo albo nie chce, albo właśnie nie wierzy w to że te mają tutaj jakiekolwiek szanse?
No w sumie nie wiem. Wydaje mi się, że może dlatego, że albo nie chce im się szukać czegoś na siłę i/lub uważają, że niczego w zestawie nie brakuje. Z resztą ile jest osób które regularnie głosują a nigdy niczego nie zgłosiły? Pewnie niewiele.
Sundrajta pisze: śr wrz 16, 2020 6:01 pm Tylko że teraz za późno już na to i jak widać po wynikach 14 głosów to trochę za mało by ankieta była ważna. :STOP: Chociaż przeważa opcja ze zwiększeniem puli nowości.
Dlatego jestem za tym by niczego na ten moment nie zmieniać, skoro przeważająca liczba osób nie postuluje zmian poprzez brak wypowiedzi na ten temat.
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2020 6:25 pm przez AlekOb, łącznie zmieniany 1 raz.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: TStudent »

Kuba1201 pisze: śr wrz 16, 2020 2:54 pm Uważam, że jak najbardziej jest mobilizacja do przesłuchiwania nowości, ponieważ praktycznie co tydzień zdarza się dobra nowość, na którą w innym przypadku być może bym nie trafił.
U mnie z ocenianych 12 zestawów na 14 nie zdarzył się jeszcze zestaw bez choćby jednej dziesiątki, a dużo jest zestawów z trzema-czterema-pięcioma, a na dodatek zdążyłem już pobić DWA rekordy dziesiątek. Przy tym raz wyrównałem rekord kajmana jeszcze z zestawów na LP3, a dwa tygodnie temu go jeszcze dobiłem na dziewięć dziesiątek :) Zaś wśród ocenianych zestawów nowości na LP3 miałem tylko trzy zestawy z minimum pięcioma dziesiątkami (wszystkie w ciągu ostatnich 365 dni życia Listy). I znaczną część bez ani jednej. Czyli ewidentnie jest postęp, chociaż zera też ostatnio do rzadkości nie należą.
Kuba1201 pisze: śr wrz 16, 2020 2:54 pm Podział na trzy grupy w sumie jest dobrym rozwiązaniem, przynajmniej nie byłoby takiej sytuacji, gdzie co tydzień jest 30 utworów, z których tylko około 1/3 przechodzi do zestawu.
Akurat w każdym aspekcie jestem przeciwnikiem wszelkich zmian, może poza ewentualnie dodatkowymi dwoma utworami z danego tygodnia, więc 2a) i... już ;)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: kajman »

TStudent pisze: śr wrz 16, 2020 6:24 pm Czyli ewidentnie jest postęp, chociaż zera też ostatnio do rzadkości nie należą.
Każdy odbiera inaczej. U mnie średnia ocena teraz wychodzi o ponad dwa punkty niżej niż przy LP3.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

A u mnie akurat wyraźnie powyżej pół punktu, przy praktycznie dwa razy większym zestawie, co na moje oko (i skalę oceniania) jest kolosalną różnicą. :mrgreen:

Jeszcze dwa głosy za zwiększeniem puli nowości i będziemy mogli poczuć się zwycięzcami ankiety (przynajmniej tymi moralnymi)! 8)
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: TStudent »

kajman pisze: śr wrz 16, 2020 6:32 pm Każdy odbiera inaczej. U mnie średnia ocena teraz wychodzi o ponad dwa punkty niżej niż przy LP3.
U mnie zaś z powodu tych regularnych zer średnia ocena ostatecznie nie wychodzi mi dużo wyższa, z tego co widzę to średnia jest w granicach szóstki (przedtem wyrobiłem około 5,5)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Na TFP (jak na Zachodzie) bez zmian...
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Artur »

AlekOb pisze: śr wrz 16, 2020 3:08 pm
Kuba1201 pisze: śr wrz 16, 2020 2:54 pm Podział na trzy grupy w sumie jest dobrym rozwiązaniem, przynajmniej nie byłoby takiej sytuacji, gdzie co tydzień jest 30 utworów, z których tylko około 1/3 przechodzi do zestawu.
Moim zdaniem jeżeli już, to dwie by starczyły. Jeżeli w ciągu tygodnia zdarza się ponad 30 propozycji, to jakby to podzielić na pół wyszło by ok. 15-17 propozycji w ciągu tygodnia. I z takiego zestawu przechodziłoby 10 najlepszych. Wtedy i zachowujemy eliminację nowości i zmniejszamy liczbę nowości do przesłuchania w ciągu tygodnia.
i tu znów się zgadzamy :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Porozmawiamy o tym po nowym roku, bo jak widać po wynikach ankiety jest w naszym gronie chęć zmian.
Tylko że te okazały się niewystarczające, gdyż punkt pierwszy poparło sześć osób, punkt drugi dziewięć, zaś trzeci zero! :arrow:
Gdyby dwójka miała 11 głosów, to byśmy inaczej rozmawiali, a raczej pisali (tzw. większość kwalifikowana), a tak mimo wszystko reguły nowości pozostawiamy po staremu.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: 4989341 »

po nowym roku?
a może zostawmy te zasady do końca roku, ale w razie zmian wprowadźmy je od stycznia, a więc rozmowy można by rozpocząć w grudniu...
jeszcze 3 miesiące, w tym czasie może uda się zaobserwować inne tendencje
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

Sundrajta pisze: czw wrz 17, 2020 10:54 am Porozmawiamy o tym po nowym roku, bo jak widać po wynikach ankiety jest w naszym gronie chęć zmian.
no właśnie nie widać. wyników ankiety ;-)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Jak to nie widać? Przecież napisałem o nich w ostatnim swoim poście. :know:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

i to już? to sorry, ale spodziewałem się, że to są jakieś cząstkowe wyniki...
nie wnikałem w zasady i myślałem, ze skoro jest 6 do 9, a jednak zostaje po staremu to o czymś zapomniałeś :-P
teraz już jasne.
Sundrajta pisze: czw wrz 17, 2020 10:54 am Porozmawiamy o tym po nowym roku, bo jak widać po wynikach ankiety jest w naszym gronie chęć zmian.
czyli rozumiem, że teraz co kwartał będzie ankieta?
oczywiście dopóki nie przejdą jedyne słuszne założenia i wtedy już ankiet nie będzie.
fajnie.

edit:
zajrzałem sobie do postu z ankietą ;-)
Sundrajta pisze: czw wrz 17, 2020 10:54 am Gdyby dwójka miała 11 głosów, to byśmy inaczej rozmawiali, a raczej pisali (tzw. większość kwalifikowana)
to głosujących byłoby 17, a przecież pisałeś:
Sundrajta pisze: wt wrz 08, 2020 10:54 pm Ankieta będzie wiążąca (mam nadzieję) dla naszego regulaminu, gdy weźmie w niej udział co najmniej 20 osób.
;-)
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: AlekOb »

Myślę, że następnym razem zanim powstanie jakakolwiek ankieta najpierw najlepiej przedyskutować różne za i przeciw wprowadzanych ewentualnie zmian.
Nie ma co zbyt często przeprowadzać ankiet dla samego przeprowadzania ankiet, bo jeszcze potem okaże się, że lepsze okaże się wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Sundrajta »

Tu masz absolutną rację. 8) Najpierw zapytam o propozycję zmian.
Yacy pisze: czw wrz 17, 2020 2:58 pm to głosujących byłoby 17, a przecież pisałeś:
Sundrajta pisze: ↑wt 08 wrz 2020, 22:54
Ankieta będzie wiążąca (mam nadzieję) dla naszego regulaminu, gdy weźmie w niej udział co najmniej 20 osób.
No tak, ale pisałem również (trochę dalej):
Sundrajta pisze: czw wrz 17, 2020 2:17 pm Dlatego napisałem 20 osób, to jest mniej więc połowa uczestników, ale nawet jak będzie ich 19 lub ciut mniej, a przewaga jednej z opcji zdecydowana, to nie możemy przecież przejść obojętnie wobec takiego werdyktu.
Przy tych jak to piszesz 17 głosach, jednak te 11 to byłaby już zdecydowana większość i nawet gdyby głosów było 21, ta opcja nadal by wygrywała. I tak jak wtedy napisałem, takiej większości nie można ignorować.
Kłania się tu po prostu czysta matematyka, kolego. :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów - propozycje #1

Post autor: Yacy »

chciałem już sobie darować. ale...
czytam takie zdanie
Sundrajta pisze: czw wrz 17, 2020 7:48 pm Kłania się tu po prostu czysta matematyka, kolego. :wink:
a wcześniej: "mniej więc połowa", "ciut mniej", to jakoś mi zgrzyta z tą czystą matematyką ;-)

ale rozumiem, że temat będzie wałkowany znów za mniej więcej trzy miesiące lub ciut później? :-P
ODPOWIEDZ