Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: kajman »

Mam czasem wrażenie, że czytanie ze zrozumieniem niekiedy tutaj szwankuje.
Odniosę się do dwóch rzeczy. O pierwszej pisałem - ewentualne ograniczenie do trzech głosów na jednego wykonawcę może wyrzuciłoby część utworów, ale wzmocni te trzy czy cztery, które pozostaną w grze.
No i myślę, że nawet w czerwcu nikt się nie spodziewał, że teraz będzie LP z przyległościami aż tyle. Przy czym to stwierdzenie faktu, a nie sugestia zmian.
jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 5:22 pm oberwał za swoje
Czy ja wiem? Określenie kogoś trollem w moim odczuciu ma znacznie większą moc niż stwierdzenie, że ktoś wali głupa. A poza tym moim zdaniem eskalacja konfliktu nie prowadzi do niczego.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 5:26 pm Określenie kogoś trollem w moim odczuciu ma znacznie większą moc niż stwierdzenie, że ktoś wali głupa.
To Twoje zdanie, z którym się nie zgadzam.
kajman pisze: ndz paź 03, 2021 5:26 pm No i myślę, że nawet w czerwcu nikt się nie spodziewał, że teraz będzie LP z przyległościami aż tyle.
W notowaniu 51 (z 28 maja) było w top 30 pięć Lady Pank-ów i jakoś to nie było podstawą do Waszych zgłoszeń do wyznaczenia limitu. Więc teraz... mądry Polak po szkodzie.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: gioconda2 »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 5:26 pm Określenie kogoś trollem w moim odczuciu ma znacznie większą moc niż stwierdzenie, że ktoś wali głupa.
+1
Napisałeś to, co sama chciałam napisać. Czytając wypowiedź santosza nie odniosłam tak mocnego wrażenia, jak czytając wypowiedź jollyroger'a72.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: ndz paź 03, 2021 5:34 pm Czytając wypowiedź santosza nie odniosłam tak mocnego wrażenia, jak czytając wypowiedź jollyroger'a72.
I dobrze. Bo dokładnie tak to miało zabrzmieć.
TStudent
Posty: 11645
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: TStudent »

Jak ma istnieć w tym wątku zabawa w wymioty słowne, to postuluję zamknięcie tego wątku i to najlepiej w trybie natychmiastowym. :roll:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: jollyroger72 »

TStudent pisze: ndz paź 03, 2021 5:49 pm to postuluję zamknięcie tego wątku i to najlepiej w trybie natychmiastowym.
Ja tego nie uczynię, bowiem zaraz w innym wątku pojawią się wpisy, że pozostałym zamykam usta.
Tak a propos - do żali i propozycji służy ten wątek: viewtopic.php?f=37&t=13701
a może i ten: viewtopic.php?f=37&t=14045
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 5:31 pm To Twoje zdanie, z którym się nie zgadzam.
Wolno Ci. Moim zdaniem określenie zachowania to co innego niż określenie osoby. Gdyby nazwał Cię głupem to byłoby zupełnie co innego.
jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 5:37 pm Bo dokładnie tak to miało zabrzmieć.
Czyli świadoma eskalacja konfliktu?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 6:36 pm Czyli świadoma eskalacja konfliktu?
To Twoje określenie i wolno Ci. Ja postrzegam to inaczej.
Kiedy na moje spokojne wyjaśnienie całej sytuacji santosz zareagował tak jak można przeczytać, to MOIM zdaniem należał się odwet z mojej strony. Możesz/możecie postrzegać to inaczej, ale kiedy do kogoś nie dociera normalne słowo, to należy zmienić tonację.
Ponadto - jaki to konflikt? Te żale z d... wzięte? Po raz n-ty napiszę - kilka miesięcy temu poprawialiśmy regulamin i jedynie Ty tak naprawdę cokolwiek zaproponowałeś. Poza tym było kilka propozycji zmian kosmetycznych, które też zostały wzięte pod uwagę. Innych ważkich propozycji nie było. Znaczy - było ok? No chyba tak. A teraz krytyka, żale, lament.
Ktoś chce tu nadal być i bawić się w ramach obowiązujących zasad to super, nie - to wolna droga. Tak napisałem w czerwcu i dziś to powtarzam. Nie ja eskaluję konflikt, ale ci wiecznie niezadowoleni, którzy co jakiś czas wrzucają świecę dymną do ogródka.
I więcej powtarzał się nie będę.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 7:16 pm Ponadto - jaki to konflikt?
Jeżeli się obrażacie to jest to konflikt.
jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 7:16 pm MOIM zdaniem należał się odwet z mojej strony
sam napisałeś, że Twoje określenie jest mocniejsze czyli jest to eskalacja.
jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 7:16 pm Te żale z d... wzięte?
Czyli jak ktoś podaje racjonalne argumenty to należy grzecznie, a jeżeli nie (przynajmniej w Twoim odczuciu) to można po chamsku? A czy dyskusja jest sensowna czy nie to moim zdaniem należy prowadzić ją kulturalnie. Uważam, że zarówno santosz jak i Ty przekroczyliście granice.
jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 7:16 pm wiecznie niezadowoleni
Niestety powody do niezadowolenia są. Chyba nie dla kaprysu sporo osób odeszło. Więc się im nie dziwię. A to że pewnych spraw nie rozstrzygnęło się wcześniej to inna sprawa.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 7:33 pm sam napisałeś, że Twoje określenie jest mocniejsze czyli jest to eskalacja
Na obelgi nie zamierzam nadstawiać drugiego policzka.
kajman pisze: ndz paź 03, 2021 7:33 pm Chyba nie dla kaprysu sporo osób odeszło.
Strzeliły focha (w większości) i odeszły. Do dyskusji o zmianach zasad ręki przyłożyć nie raczyły.
Czyli zachowanie typowo polskie.
tomickm
Posty: 793
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: tomickm »

gioconda2 pisze: ndz paź 03, 2021 11:06 am
tomickm pisze: pt paź 01, 2021 10:14 pm A może na przekór obecnym zasadom wprowadzić głosy ujemne.
Idea ożywcza, ale ... przy jawnym głosowaniu, to obawiam się, że kalkulatory poszłyby w ruch. A wszyscy nie damy rady głosować o 11:55 w pt.


santosz pisze: ndz paź 03, 2021 12:21 am maksymalnie 3 utwory tego samego wykonawcy.
Stopniowo następuje samoregulacja. Już nie wszyscy z obozu LP głosują na "komplet". Powoli kilka osób odpuszcza po 1 numerze.



Na razie zmiany nie są planowane (jak wyczytałam z postu jolly'ego), ale gromadzić propozycje można. Za jakiś czas, jak się ich trochę uzbiera, a będzie ogłoszony "termin weryfikacji regulaminu", to można to przedyskutować.
Pani Agnieszko: A czy kalkulatory nie idą w ruch także i teraz? Przecież i teraz nie wszyscy głosują na ostatnią chwilę?
Panie Santoszu: W jednym tygodniu odpuszczą a w następnym nie. Zauważ, że mają coraz więcej utworów do obstawienia i stąd to wrażenie, że część odpuszczają. Ujemne głosy nie "lady-pankowej reszty" mogłyby to wyregulować.
tomickm
Posty: 793
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: tomickm »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 12:13 pm Ograniczenie do trzech głosów nic nie da, bo pewnie część LP by wyleciała, ale trzy lub nawet cztery nadal by okupowały szczyty. Głosy ujemne to moim zdaniem chybiony pomysł bo obawiam się głosowania taktycznego a nie na utwory, których się najbardziej nie lubi. Najbardziej sensowne to namówienie kilku osób do powrotu i głosowania zarówno tutaj jak i na nowości (tam może nawet szczególnie, bo może pozwoli na napływ utworów w stylistykach mniej tutaj obecnie popularnych).
Czy nie uważasz, że namawianie dodatkowych osób to chybiony pomysł bo przecież fani LP też mogą namówić i co wtedy? "My" namówimy jeszcze raz i jeszcze więcej? I bardzo dużo się zmieni żeby wszystko zostało takie samo? Oczywiście mam świadomość, że moja propozycja odnośnie głosów ujemnych to rozwiązanie rewolucyjne ale mam wrażenie, że obecny "wygląd" listy nie podoba się nie tylko mnie.
tomickm
Posty: 793
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: tomickm »

lady pisze: ndz paź 03, 2021 2:02 pm
jollyroger72 pisze: ndz paź 03, 2021 1:45 pm W moich oczach jesteś trollem.
No sorry jolly, ale teraz przesadziłeś. Dla mnie santosz to jedna z bardziej lubianych tu postaci, z gustem muzycznym nieco zbliżonym czasami do mojego. Na pewno nie można nazwać tego co pisze trollowaniem, to po prostu jego zdanie na temat obecnego zestawu.
Wiem, że krótko tu jestem ale santosz to ogarnięty gość raczej i merytoryczny. Poza tym czy trzeba skakać sobie do oczu? Przecież to tylko dyskusja.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: kajman »

tomickm pisze: ndz paź 03, 2021 10:57 pm przecież fani LP też mogą namówić i co wtedy?
Oni mogą się namówić i bez tego. A ja nie postulują ściągania nowych osób tylko powrót tych, co odeszli.
tomickm pisze: ndz paź 03, 2021 10:57 pm moja propozycja odnośnie głosów ujemnych to rozwiązanie rewolucyjne
Sorry, ale czy myślisz, że wszyscy zagłosują wtedy ujemnie na PSB? Ja zagłosuje na najgorsze moim zdaniem utwory czyli np na Darię, PSB i Weeknd (o, przypomniało mi się - w pierwszej kolejności na Idola). Poza tym myślisz, że fani LP nie zagłosują na minus?
TStudent
Posty: 11645
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: TStudent »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 11:09 pmOni mogą się namówić i bez tego. A ja nie postulują ściągania nowych osób tylko powrót tych, co odeszli.
Tak, ja też to miałem na myśli. ;)
kajman pisze: ndz paź 03, 2021 11:09 pmo, przypomniało mi się - w pierwszej kolejności na Idola
Nie, bo na Lindsy. :lol:
tomickm
Posty: 793
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: tomickm »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 11:09 pm
tomickm pisze: ndz paź 03, 2021 10:57 pm przecież fani LP też mogą namówić i co wtedy?
Oni mogą się namówić i bez tego. A ja nie postulują ściągania nowych osób tylko powrót tych, co odeszli.
tomickm pisze: ndz paź 03, 2021 10:57 pm moja propozycja odnośnie głosów ujemnych to rozwiązanie rewolucyjne
Sorry, ale czy myślisz, że wszyscy zagłosują wtedy ujemnie na PSB? Ja zagłosuje na najgorsze moim zdaniem utwory czyli np na Darię, PSB i Weeknd (o, przypomniało mi się - w pierwszej kolejności na Idola). Poza tym myślisz, że fani LP nie zagłosują na minus?
Ok, nie chodziło Ci o ściąganie nowych osób tylko tych co odeszli: czyli kształt listy będzie zależał czy to się uda czy nie.
Nie wiem jak zagłosowaliby fani LP. Pewnie ich głosy ujemne rozłożyłyby się na wielu wykonawców. I dobrze. A Ci, którym przeszkadza "okupacja" szczytów TFP przez LP zagłosowaliby przeciw LP. Ilu ich będzie i co to da? Nie dowiemy się jeśli nie spróbujemy.
tomickm
Posty: 793
Rejestracja: wt gru 29, 2020 12:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: tomickm »

kajman pisze: ndz paź 03, 2021 11:09 pm Ja zagłosuje na najgorsze moim zdaniem utwory czyli np na Darię, PSB i Weeknd (o, przypomniało mi się - w pierwszej kolejności na Idola).
Serio? Zagłosujesz? Ok. To znaczy, że zagłosujesz. To chyba warto.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: jollyroger72 »

Na tę późnowieczorną dyskusję odpowiem tak: https://www.youtube.com/watch?v=SGXo56eLeak
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: kajman »

tomickm pisze: ndz paź 03, 2021 11:37 pm kształt listy będzie zależał czy to się uda czy nie
Lekka przesada. Ale może trochę by się zmienił.
tomickm pisze: ndz paź 03, 2021 11:37 pm Nie wiem jak zagłosowaliby fani LP.
Ogólnie we wszystkich przypadkach istniałyby głównie dwie opcje. Jedna to głosowanie na utwory, które faktycznie głosujący uważa za najgorsze (powiedzmy, że jest podwariant głosowania na najgorsze z tych, jakie mają szanse) i taki, że głosuje się na utwory, które są najwyżej lib/i przeszkadzają naszym faworytom. Druga w moim odczuciu jest nieetyczna niezależnie od osoby głosującej.
kajman pisze: ndz paź 03, 2021 11:09 pm Ja zagłosuje na najgorsze moim zdaniem utwory czyli np na Darię, PSB i Weeknd (o, przypomniało mi się - w pierwszej kolejności na Idola).
Powinienem to sformułować, że zagłosowałbym gdybym głosował. Ale jeżeli by punkty ujemne weszły w życie to nie ma żadnych szans żebym głosował.
W moim odczuciu jedynym w miarę sensownym rozwiązaniem byłoby zwiększenie liczby głosów do 15 z utrzymaniem zasady, że głos na mniejszą liczbę utworów byłby liczony od 1 za ostatnie miejsc. Tylko że to znacznie lepiej by działało przy góra 3-4 utworach jednego wykonawcy. Przy 10 miałoby znacznie mniejsze znaczenie.
Jakby co, to nie jest propozycja tylko spekulacja.
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: szeptun68 »

Leń leżał nad wodą i z pragnienia umarł :wink:
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: kajman »

Twoje grypsy są dla mnie nie do ogarnięcia.
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #69

Post autor: szeptun68 »

To nie gryps, a jedynie krótki komentarz do weekendowej dyskusji, w której nie brałem udziału bo sam sobie powiedziałem "Jeszcze Ciebie tu brakuje" i możliwe, że wielu z Was tak nawet teraz pomyślało. Nie chciałem dolewać oliwy do ognia. Dłuższy:
Zacznę od tego, że moja wypowiedź nie ma na celu kogokolwiek obrażać, a zdarzało się za co przepraszam każdego kto czuł się urażony po moich akcjach/reakcjach. Napisałem, że "Leń leżał nad wodą i z pragnienia umarł" bo moim zdaniem tak właśnie trochę jest z osobami, które narzekają a nie głosują. Można kogoś nazwać trolem bo? Bo głosuje a się nie udziela? To jak w takim razie nazwać osoby, które postępują zupełnie na odwrót, czyli Tych, którzy mają sporo do powiedzenia a nie głosują? Wolałbym chyba być takim "trolem" niż wypowiadać się i nie głosować :wink: Póki co (chyba) nie grozi mi ani jedno, ani drugie gdyż głosuję a i napiszę coś od czasu do czasu. Pozdrawiam wszystkich. Trzymajcie się.
ODPOWIEDZ