Trójkowa Foralista Przebojów #48

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

santosz
Posty: 4800
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: santosz »

jotem3 pisze: sob maja 08, 2021 12:43 am Tak patrzę i zastanawiam się czy tę Listę podbił, nie biorąc jeńców, fan-klub Lady Pank?
mateusz15 pisze: sob maja 08, 2021 12:50 am Naprawdę powinny być jakieś limity utworów danego zespołu.
ten temat jest tu już wałkowany od kilku tygodni i niestety zawsze kończy się kłótniami i odejściami, wielu wartościowych głosujących zrezygnowało - Sundrajta, Neo01, Aro, Nicoletta, wy dwaj (bo głosujecie nieregularnie) i pewnie jeszcze ktoś inny o kim zapomniałem, szkoda bo to już całkiem sporo osób i gdyby wszystkie te osoby brały udział w zabawie, to ta lista też pewnie wyglądałaby trochę inaczej, osobiście chciałbym żeby głosowali regularnie, ale co zrobić - swoją rację mają i jest to racja w dużej mierze słuszna. Sprawa wymknęła się trochę spod kontroli i bez pewnych zmian w regulaminie ciężko będzie zmienić ten stan rzeczy. Próby propozycji zmian już były, ale na razie tematu nie podjęto.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: kajman »

Odchodzenie osób działa bardzo dobrze na LP (BJ i PSB także, choć w mniejszym stopniu). Lepiej byłoby, gdyby zamiast odchodzić ściągali nowych ludzi i to mogłoby zmienić układ sił w zestawieniu.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: Artur »

I wypadałoby się z tymi zmianami pospieszyć zanim ukaże się nowa płyta Kultu.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: 4989341 »

santosz pisze: sob maja 08, 2021 1:05 am Próby propozycji zmian już były, ale na razie tematu nie podjęto.
zbliża się notowanie #50, za chwilkę również minie rok działania listy
może to dobry okres na zmiany ? jeśli nie teraz to kiedy...
może czas na składanie różnych propozycji korekt, które następnie przeanalizujemy i przegłosujemy
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: jollyroger72 »

Znowu się zaczyna...
Lamenty i narzekania.
Dociągniemy do 50 notowania i Lista po prostu się rozpadnie z powodu nieustannego majstrowania przy niej...
kajman pisze: sob maja 08, 2021 8:16 am Lepiej byłoby, gdyby zamiast odchodzić ściągali nowych ludzi i to mogłoby zmienić układ sił w zestawieniu.
I to jest głos rozsądku.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: kajman »

Artur pisze: sob maja 08, 2021 8:20 am I wypadałoby się z tymi zmianami pospieszyć zanim ukaże się nowa płyta Kultu.
:lol: :lol: :lol:
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: gioconda2 »

jotem3 pisze: sob maja 08, 2021 12:43 am Tak patrzę i zastanawiam się czy tę Listę podbił, nie biorąc jeńców, fan-klub Lady Pank?
Mam uraz do zrzeszania się i nigdy nie należałam do żadnego fan- clubu żadnego wykonawcy, ale na LP i JP głosuję z własnej i niezależnej od nikogo woli. A nie mam tu powiązań rodzinno - przyjacielsko - koleżeńskich z nikim głosującym na LP i JP. Nikogo do Forum nie przyprowadziłam.
mateusz15 pisze: sob maja 08, 2021 12:50 am Naprawdę powinny być jakieś limity utworów danego zespołu.
W tym miejscu chciałam dodać, iż to nie fani Lady Pank i Janusza Panasewicza zgłaszają ostatnio nowe propozycje. być może mają "poczucie przyzwoitości"? Właściwie to tylko 3 propozycje zgłosili fani LP i JP (temik3, szeptun68)), 2 inne należały do "umiarkowanych wyznawców" (Piotrek1979 i Kruklanki- zgłosił propozycję, która już wypadła z W.Pilichowskim). Zgłoszenia 2 ostatnich propozycji (SPIRALA i TEGO NIE MOGĄ ZABRAĆ NAM) pochodzą od osoby nie głosującej na LP (PriapMusic). I tu może Jego należy zapytać o motywację? W sumie nie mam do Niego pretensji, ale jak zgłasza to głosuję, bo dlaczego nie? Ja to samo przerabiałam z Kazikiem i też zgłosiłam kolejnego, myśląc, ze nastąpi przesyt. A nie nastąpił.
santosz pisze: sob maja 08, 2021 1:05 am i bez pewnych zmian w regulaminie ciężko będzie zmienić ten stan rzeczy.
4989341 pisze: sob maja 08, 2021 9:23 am może to dobry okres na zmiany ? jeśli nie teraz to kiedy...
Nie ma co tu sztucznie regulować. Samo się wyreguluje- patrz Kazik i Zaraza
Artur pisze: sob maja 08, 2021 8:20 am zanim ukaże się nowa płyta Kultu.
Wówczas to ja będę narzekać, ale i pocieszać się, że Kazika i Zarazę przetrwałam, to i Kult przetrwam.

Wy narzekacie na notowania TFP, a ja narzekam na wyniki Foroderyków i Forumowego PTWC. Czy bilans wychodzi na zero?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: kajman »

gioconda2 pisze: sob maja 08, 2021 10:11 am Wy narzekacie na notowania TFP, a ja narzekam na wyniki Foroderyków i Forumowego PTWC.
Ja narzekam na wszystkie trzy. Chyba na PTWC najmniej.
gioconda2 pisze: sob maja 08, 2021 10:11 am Czy bilans wychodzi na zero?
Mi jakoś nie chce. A do tego narzekam na wyniki Listy 357 i umiarkowanie na ich PTWC. Najlepsza była LP3, szczególnie w kilkunastu ostatnich latach.
PriapMusic
Posty: 1058
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: PriapMusic »

gioconda2 pisze: sob maja 08, 2021 10:11 am I tu może Jego należy zapytać o motywację?
z kilku powodów: bo mogę, bo chcę no i w końcu cos przeze mnie zgłoszonego przechodzi dalej :lol:
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: szeptun68 »

Odezwał się prowodyr. Wspominałem i uprzedzałem.
Jak grochem o ścianę
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: szeptun68 »

Zgłoś jeszcze jedną piosenkę to będziesz miał 50%
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: gioconda2 »

PriapMusic pisze: sob maja 08, 2021 9:49 pm
gioconda2 pisze: sob maja 08, 2021 10:11 am I tu może Jego należy zapytać o motywację?
z kilku powodów: bo mogę, bo chcę no i w końcu cos przeze mnie zgłoszonego przechodzi dalej :lol:
To myślę, że za tydzień będziesz mógł dopisać sobie jeszcze jeden sukces:
Wreszcie coś zgłoszonego przeze mnie zostało numerem 1.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: mateusz15 »

gioconda2 pisze: sob maja 08, 2021 10:11 am
mateusz15 pisze: sob maja 08, 2021 12:50 am Naprawdę powinny być jakieś limity utworów danego zespołu.
W tym miejscu chciałam dodać, iż to nie fani Lady Pank i Janusza Panasewicza zgłaszają ostatnio nowe propozycje. być może mają "poczucie przyzwoitości"? Właściwie to tylko 3 propozycje zgłosili fani LP i JP (...)
Ale to nie ma znaczenia kto zgłasza. Wyobrażasz sobie, żęby na dawnej LP3 jeden artysta miał 5 utworów z czego większość w top 10? Zdarzały się trzy, ale często jeden był już w pozycji wypadającej. Chodzi o to by zablokować możliwość zgłaszania kolejnych propozycji kiedy wcześniejsze utwory radzą sobie dobrze i "punktują".
gioconda2 pisze: sob maja 08, 2021 10:11 amWy narzekacie na notowania TFP, a ja narzekam na wyniki Foroderyków i Forumowego PTWC. Czy bilans wychodzi na zero?[/b]
dziwna analogia. Naprawdę uważasz, że od listopada tylko Lady Pank należało się zwycięstwo w notowania? Tu nie chodzi o nasze upodobania, ale gdyby na jakiejkolwiek liście przebojów w Polsce czy na świecie przez pół roku na szczycie był jeden zespół (+często zajmował całe podium) to chyba mogłoby wzbudzać zaskoczenie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: konwicki1980 »

Wniosek jest jeden: aby zmienić sytuację, trzeba wysłać petycję do wiadomego zespołu, by nic nowego nie nagrywali :lol: Wtedy w końcu propozycje się skończą. Ale zaraz... Wtedy obecne hity Foralisty zostaną z nami do ... śmierci. :lol:
Ja się cieszę, jak moi faworyci przynajmniej dostaną się do zestawu, albo chociaż pobędą tydzień-dwa w poczekalni, na to co jest wyżej, nie mam po co spoglądać.
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: gioconda2 »

mateusz15 pisze: ndz maja 09, 2021 3:48 pm Chodzi o to by zablokować możliwość zgłaszania kolejnych propozycji kiedy wcześniejsze utwory radzą sobie dobrze i "punktują".
Ale po co blokować :know: ? Wystarczy nie zgłaszać. Każdy zgłaszający jest świadomy sytuacji i nie ma tu mowy o przypadku. Świadomie zgłasza kolejną propozycję LP. Poza tym już cos takiego jak "zamrażacz" mamy. I płyta ma "swoje ograniczenia". Po zgłoszeniu wszystkich utworów z płyty - nic już nie zostanie i problem sam się rozwiąże.
mateusz15 pisze: ndz maja 09, 2021 3:48 pm dziwna analogia.
Dlaczego dziwna? Pokazałam, że każdy z nas w którymś obszarze działalności tego Forum i jego konkursach jest niezadowolony.
mateusz15 pisze: ndz maja 09, 2021 3:48 pm dyby na jakiejkolwiek liście przebojów w Polsce czy na świecie przez pół roku na szczycie był jeden zespół (+często zajmował całe podium) to chyba mogłoby wzbudzać zaskoczenie.
Jeżeli o mnie chodzi - to nie wzbudzałby zaskoczenia. Raczej inne emocje. Gdyby mi się podobał, to byłabym zachwycona i głosowała nań i 50 tygodni, a jak nie - to byłabym wściekła - nie głosowałabym i nie słuchała. Zdarzały się na LP3 takie nr 1, które wiele tygodni okupowały m.1, a dla mnie były koszmarami. wyłączałam radio i tyle. A jak cos mi się podobało, to głosowałam do końca, nawet jak to już był "zaawansowany" tydzień.
santosz
Posty: 4800
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #48

Post autor: santosz »

gioconda2 pisze: ndz maja 09, 2021 4:42 pm Po zgłoszeniu wszystkich utworów z płyty - nic już nie zostanie i problem sam się rozwiąże.
No dokładnie, nie wiem o co tyle hałasu, jakieś 10 lat zleci jak z bicza strzelił i mamy nowego lidera, tych 500 notowań jakoś już wytrzymamy :)
ODPOWIEDZ