Co dalej z Forumową?

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: sob sie 15, 2020 6:29 pm Użytkownik się zarejestruje, mod zatwierdzi i już może normalnie głosować i jego głos będzie liczony.
Ale by stał się widoczny na forum - musi zostać zatwierdzony przed Admina lub moda.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: sob sie 15, 2020 7:21 pm Ale by stał się widoczny na forum - musi zostać zatwierdzony przed Admina lub moda.
Przecież napisałem
kajman pisze: sob sie 15, 2020 6:29 pmmod zatwierdzi
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

To przeczytaj uważnie, co napisałeś. Z wpisu wynika, jakby to rejestrację zatwierdzano, a nie każdy z (chyba) trzech pierwszych postów.
Pierwszy post nowy użytkownik może napisać dziś, a ktoś zatwierdzi go dopiero po kilku dniach. Jak Yacy napisał w ubiegłą sobotę - tu nie ma stałych dyżurów Admina i modów.
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1764
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Kruklanki »

Wyrażę swoją opinię. Najlepiej jak już mamy naszą foralistę zlikwidować te zatwierdzanie 3 postów przez Admina, moderatorów i po problemie. Wiem niby nowy ma się wdrożyć w forum ale czy to potrzebne jak faktycznie się zarejestrował to się wdroży o ile nie są to rejestrowane puste konta przez boty. Temu pewnie służą te 3 posty zatwierdzane na początek.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ja myślę, że jeden post byłby potrzebny.
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: gioconda2 »

Kilka postów weryfikacyjnych mogłoby zostać. Aby przyjrzeć się nowym forowiczom :wink:
A odnośnie głosowania przez nowych proponuję taki zapis w Regulaminie:
Głos nowo zarejestrowanego forumowicza na TFP będzie doliczony do bieżącego głosowania, o ile zostanie zaakceptowany przez moderatora/administratora do piątku do godz. 12. Zalecamy oddawanie głosów z odpowiednim wyprzedzeniem - minimum 48h wcześniej, czyli do śr. do godz. 12
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: TStudent »

Myślę że to by było najlepsze wyjście. Właściwie nawet do czwartku do godziny 12 by wystarczyło.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: 4989341 »

gioconda2 pisze: sob sie 15, 2020 8:59 pm Głos nowo zarejestrowanego forumowicza na TFP będzie doliczony do bieżącego głosowania, o ile zostanie zaakceptowany przez moderatora/administratora do piątku do godz. 12. Zalecamy oddawanie głosów z odpowiednim wyprzedzeniem - minimum 48h wcześniej, czyli do śr. do godz. 12
+1
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: gioconda2 »

TStudent pisze: sob sie 15, 2020 10:08 pm Myślę że to by było najlepsze wyjście. Właściwie nawet do czwartku do godziny 12 by wystarczyło.
24h to minimum, założyłam większy margines, bo jest większa szansa, że moderator pojawi się, a z tym różnie bywa w różnych wątkach- jako nowicjusz czasami czekałam długo, a czasami miałam od ręki zaakceptowany wpis. Choć udało mi się nabić wystarczającą liczbę postów jeszcze przed głosowaniem, ale to był gorący okres - po 1998.
Może ustalenie limitu czasowego 24 czy 48h zostawmy samym moderatorom? Oni wiedzą jak często tu są.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

O, masz rok postów.
Edit: Oj, mam złe okulary (do snookera). Masz przestępny.
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: gioconda2 »

W międzyczasie coś napisałam,to rok zwykły i przestępny przeminął :wink: idzie mi drugi :wink: a na to nie patrzę, piszę, jak mam coś do napisania
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

A zatem po propozycji giocondy2 drugi punkt regulaminu mógłby brzmieć tak:
2] Każdy forumowicz z pełną rejestracją, ma prawo wybrać z niej maksimum dziesięć piosenek (może być mniej) które otrzymują odpowiednio 10 pkt. za pierwsze miejsce i na końcu 1 pkt. za dziesiąte. W przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty.
2a] Głos nowo zarejestrowanego forumowicza na TFP będzie doliczony do bieżącego głosowania, o ile zostanie zaakceptowany przez moderatora/administratora do piątku do godz. 12 (zalecamy więc oddawanie głosów z odpowiednim wyprzedzeniem - minimum 48h wcześniej, czyli do środy do południa).
2b] Zwyczajowo kończymy głosowanie w piątek - w samo południe, o ile podliczający wyniki nie zadecyduje inaczej (czyli np. przedłuży termin zakończenia lub zamknie je później w oddzielnym poście).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: ndz sie 16, 2020 10:20 pm 2] Każdy forumowicz z pełną rejestracją, ma prawo wybrać z niej maksimum dziesięć piosenek (może być mniej) które otrzymują odpowiednio 10 pkt. za pierwsze miejsce i na końcu 1 pkt. za dziesiąte. W przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty.
A jak będzie liczone takie głosowanie:

1. TTT
2. RRR
3. ÓÓÓ
4. JJJ
9. KKK
10. AAA
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Po kolei - jedynka dostanie sześć oczek. :wink:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Bez sensu. To równie dobrze można nie numerować pozycji.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ale może ktoś numeruje:
10. xxx
........
1. zzz
a wtedy trzeba policzyć inaczej.
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: gioconda2 »

"Przymus" głosowania na 10 utworów wynika zapewne z troski o utrzymanie maksymalnego zestawu (mi 70 wystarcza, ale są głosy, że 100 to optimum). Przy czym może warto pomyśleć jak zastosować zachęty do głosowania na 10 pozycji dla tych, którym trudno coś wybrać (nieliczni), zamiast polskiego restrykcjonizmu (kary, wymuszenia, sankcje za zagłosowanie na mniej piosenek). Na razie nie mam na to pomysłu, ale może wspólnie coś wymyślimy? Albo wkalkulujemy ryzyko małego (jakiego %?) odestka niezadowolonych w działalność TFP i ewentualną utratę głosujących?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

jollyroger72 pisze: pn sie 17, 2020 7:21 am Bez sensu. To równie dobrze można nie numerować pozycji.
Byłbym skłonny na pewien kompromis, czyli piosenka dostawałaby tyle punktów ile wynika z podanego miejsca, ale taki głos forumowicza musiałby zawierać minimum 6 pozycji. :arrow:
Aha i z zaznaczeniem pustych lokat w dziesiątce (to dla ułatwienia pracy podliczającemu wyniki).
Co Wy na to?
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2020 2:52 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ja jestem zdecydowanie przeciw.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8756
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: VILKI »

też uważam że to do bani pomysł. tylko większa szansa dla mnie bym się pomylił :STOP:
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: gioconda2 »

Zaprośmy do dyskusji jollyrogera72, gdyż jako jedyny (na ten moment) zgłasza możliwość "alternatywnych" sposobów głosowania.
Proszę wypowiedz się, przedstaw swoją propozycję. Jakie widzisz rozwiązania i co proponujesz do wpisania w Regulaminie?
A później nad tym można podyskutować.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: pn sie 17, 2020 4:31 pm Zaprośmy do dyskusji jollyrogera72
Dziękuję :) Ja nie bardzo chcę więcej wypowiadać się w tej kwestii, gdyż znowu zostanę posądzony o "stawanie okoniem".
gioconda2 pisze: pn sie 17, 2020 4:31 pm gdyż jako jedyny (na ten moment) zgłasza możliwość "alternatywnych" sposobów głosowania
Takie rodzaje głosowań miały już miejsce w przeszłości. Na Forumową w poprzednim wydaniu. I wbrew zapisom w Regulaminie, głosy liczono w zależności od przyporządkowanego miejsca w niepełnej dziesiątce. Czy przez cały okres funkcjonowania Forumowej - nie sprawdzałem. Na pewno w ostatnim czasie. Nie sprawdziłem też jaką liczbę punktów przyznawano pojedynczym głosowaniom, gdzie jedyny utwór opatrzony był numerem 1. Ale jest to do sprawdzenia.
Skoro cały czas mówi się, że bierzemy wzorce z poprzedniego wcielenia, to wnioski nasuwają się same.
Ale to wszystko na marginesie. Ponieważ mój wpis próbujący wskazać, gdzie i co powinno być doprecyzowane, jest natychmiast torpedowany, to naprawdę chęci moje do dalszego tutaj głosowania oscylują w granicach zera. W ubiegłym tygodniu, po zadymie z Sepulturą, jedynie Sundrajta pobudził mnie do zagłosowania, by utwór nie wypadł z Top 30. Udało się i nie czuję dalszej potrzeby go wspomagania.
Summa summarum - regulamin będzie taki, jakiego życzy sobie większość a ja definitywnie przestaję głosować...
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: gioconda2 »

jollyroger72 pisze: pn sie 17, 2020 5:07 pm jedynie Sundrajta pobudził mnie do zagłosowania
Tak on to potrafi! Mistrz motywacji! Też chciałam zrezygnować z punktowego oceniania nowości, ale napisał mi coś takiego, że od razu usiadłam i oceniłam :D

Co do reszty Twojej wypowiedzi, to jestem tu za krótko, mam za małe doświadczenie i wiedzę na temat przeszłości. I na ten moment trudno mi zaproponować optymalne rozwiązania regulaminowe. Będę się przyglądać i myśleć, bo nie jestem przekonana czy liczenie przy niepełnych głosach od dołu jest lepsze i sprawiedliwsze, niż liczenie od góry. Na ten moment, tak jak napisałam, mam za małe doświadczenie, by zgłaszać zmiany. Może Sundrajta znajdzie się inny utwór motywujący do zostania :D ?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Wrzucam trzecią wersję regulaminu i mam nadzieję, że tym razem nie będzie zastrzeżeń:

Zestaw podstawowy
1] Podstawą głosowania jest zestaw piosenek umieszczony w pierwszym poście wątku z odpowiednim notowaniem Trójkowej Foralisty Przebojów.
2] Każdy zarejestrowany forumowicz ma prawo wybrać z niej maksimum dziesięć piosenek (może być mniej) które otrzymują odpowiednio 10 pkt. za pierwsze miejsce i na końcu 1 pkt. za dziesiąte. W przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty.
2a] Głos nowo zarejestrowanego forumowicza na TFP będzie doliczony do bieżącego głosowania, o ile zostanie zaakceptowany przez moderatora/administratora do piątku do godz. 12 (zalecamy więc oddawanie głosów z odpowiednim wyprzedzeniem - minimum 48h wcześniej, czyli do środy do południa).
2b] Zwyczajowo kończymy głosowanie w piątek - w samo południe, o ile podliczający wyniki nie zadecyduje inaczej (czyli np. przedłuży termin zakończenia lub zamknie je później w oddzielnym poście).
3] Podliczający wyniki (VILKI) przedstawia co tydzień listę naszych wyborów, a więc Top 30, Poczekalnię (miejsca 31-50) i wszystkie piosenki, które zdobyły przynajmniej punkt. Dodając do niej regulaminowe wyloty, o których będzie mowa później.
4] O kolejności miejsc na liście decydują w pierwszej kolejności:
- liczba zdobytych punktów,
- liczba oddanych głosów.
- najwyższe miejsce i ich liczba (gdy to jest identyczne) i tak aż do skutku…
- jeżeli jednak dwie piosenki dostały jednakowe punkty od tej samej liczby osób, o wyższym miejscu (ale to jest zasada tylko dla top 50) decyduje wynik sprzed tygodnia.
Z tymże pierwszeństwo mają, te które były wtedy niżej notowane i przede wszystkim nowości w zestawie.
5] Z listy wylatują wszystkie piosenki, które nie utrzymały się w Top 30 oraz te które w danym podsumowaniu nie zdobyły ani jednego oczka! A także te propozycje, które do ósmego tygodnia pobytu w zestawie do głosowania nie zdołały przebić się minimum do Poczekalni.
6] Trochę inaczej sprawa się ma właśnie w Poczekalni, otóż utwór który z niej wylatuje za pierwszym razem, o ile to wydarzy się nie później niż w siódmym tygodniu pobytu w zestawie (licząc także ewentualne początkowe tygodnie, gdy do tejże się nie dostał). Na powrót ma on tylko tydzień, a ten możliwy jest tylko raz.
7] Piosenka w Top 30 oraz Poczekalni może przebywać dowolną liczbę tygodni, dopóki zdobywa wystarczającą liczbę punktów by się tam utrzymać.
8] W zestawie może znajdować się dowolna liczba piosenek jednego wykonawcy, o ile będzie przestrzegana karencja 4 tygodni (między jednym dodaniem utworu do zestawu, a kolejnym podejściem). A więc gdyby przykładowo utwór "A" wykonawcy X dostał się w notowaniu piętnastym, a po tygodniu oceniany byłby w nowościach utwór "B" tegoż wykonawcy (i także się dostał do zestawu), to normalnie (bez karencji) wszedłby w 16. notowaniu, a tymczasem może wejść dopiero w dziewiętnastym. Tak samo gdyby w kolejnym tygodniu kandydował utwór "C" tegoż wykonawcy (X) i też się dostał, to na listę wejdzie dopiero w dwudziestym trzecim notowaniu!
8a] Jeżeli zaś w jednym tygodniu w nowościach oceniamy dwie propozycje tego samego wykonawcy i obie uzyskają awans do zestawu podstawowego, to pierwszeństwo wpisania do niego ma ten z wyższej lokaty (w przypadku identycznych punktów dla obu, przechodzi ta która była najpierw zgłoszona).
Drugi zostaje przeniesiony do tzw. Zamrażarki i czeka w niej do czasu zakończenia karencji. A ta przestaje obowiązywać jedynie w momencie gdy wypadną z niego wszystkie z obecnych tam piosenek tegoż (omawianego wykonawcy).

Propozycje
1] Każdy z nas może dodać propozycję (chociaż nie jest to obowiązkowe) najlepiej w wątku z głosowaniem (żeby nie było bałaganu), które w następnym tygodniu zostaną ocenione w oddzielnym wątku.
2] Z grona przedstawionych propozycji wybieramy pięć naszym zdaniem najlepszych, (prawo do tego ma każdy forumowicz), a w przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo jak w TFP (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty, a prowadzący (4989341) podlicza wyniki i ustala najlepszą dziesiątkę, która kwalifikuje się do zestawu podstawowego. Może się zdarzyć, że dwie (lub więcej) piosenki zdobędą taką samą liczbę punktów, a nie znajdą się ex equo na dziesiątej lokacie, to mimo wszystko wszystkie przechodzą dalej.
3] Każdy utwór który się nie zakwalifikował do zestawu podstawowego może być jeszcze raz zgłoszony (nawet przez tego samego forumowicza) po przynajmniej dwóch tygodniach.
4] Wybieramy propozycje, które od daty premiery na albumie, singlu, w streamingu lub w ostateczności (gdy inne źródła zawiodą) na YT nie są starsze niż dwa lata (najlepiej podstawowe wersje danego utworu).
Ostatnio zmieniony pt paź 09, 2020 11:18 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Uwzględniłem wszystkie Wasze poprawki i wierzę, że obecna wersja regulaminu jest coraz bliższa Waszym oczekiwaniom?
Jeszcze poczekamy na werdykt z ankiety i wtedy co najwyżej skoryguję liczbę propozycji wchodzących do zestawu podstawowego.
Aha, jeszcze co do podpunktu 2a wolałbym żeby określenie "aktywny forumowicz" oznaczało po prostu taki, który nie jest podświetlony na zielono. :idea: Wtedy nie byłoby żadnych wątpliwości kto może brać udział w obu głosowaniach. Bowiem napisanie trzech postów, by mieć taką możliwość jest w praktyce bardzo prostym zadaniem, nawet dla nowicjuszy. :mrgreen:
Jakby co to proszę o uwagi. :arrow:
ODPOWIEDZ