Co dalej z Forumową?

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Co dalej z Forumową?

Post autor: VILKI »

ja mimo tego wszystkiego chciałbym by forumowa jednak przetrwała. ale tu oczywiście musielibyśmy wprowadzić pewne zmiany (chodzi o zestaw głosowania) bo co nam pozostaje. inaczej to forum umrze. co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4577
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: obserw99 »

VILKI pisze: pt maja 22, 2020 3:19 pm ja mimo tego wszystkiego chciałbym by forumowa jednak przetrwała. ale tu oczywiście musielibyśmy wprowadzić pewne zmiany (chodzi o zestaw głosowania) bo co nam pozostaje. inaczej to forum umrze. co o tym myślicie?
Tylko kto i kiedy zdecyduje kiedy spadnie Red Box Ho Ho? Zrobiła się podwójna rzeczywistość. Bałagan.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Miszon »

VILKI pisze: pt maja 22, 2020 3:19 pm ja mimo tego wszystkiego chciałbym by forumowa jednak przetrwała. ale tu oczywiście musielibyśmy wprowadzić pewne zmiany (chodzi o zestaw głosowania) bo co nam pozostaje. inaczej to forum umrze. co o tym myślicie?
To niegłupie, pytanie czy należy zachować ciągłość głosowania. No i na jakiej podstawie dokonywać selekcji propozycji oraz jak je zgromadzić do odsłuchu w jednym miejscu?
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6620
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: 4989341 »

może będzie potrzeba stworzyć nową listę / notowanie
niezależną od tej trujkowej (jeśli będzie)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: VILKI »

Miszon pisze: pt maja 22, 2020 4:27 pm
VILKI pisze: pt maja 22, 2020 3:19 pm ja mimo tego wszystkiego chciałbym by forumowa jednak przetrwała. ale tu oczywiście musielibyśmy wprowadzić pewne zmiany (chodzi o zestaw głosowania) bo co nam pozostaje. inaczej to forum umrze. co o tym myślicie?
To niegłupie, pytanie czy należy zachować ciągłość głosowania. No i na jakiej podstawie dokonywać selekcji propozycji oraz jak je zgromadzić do odsłuchu w jednym miejscu?
wolałbym ciągłość. a selekcja hm. przecież możemy ustalić że też po wypadku np z top 30 powrotów nie ma. kwestia ważniejsza to dobieranie nowych utworów. nad tym trzeba by było się pochylić. są single, różne listy przebojów wokoło.. itd
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Artur »

kajman pisze: sob maja 23, 2020 6:40 am Wszedłem na stronę do głosowania i głosować (przynajmniej na razie) nie można. Nie ma też nowości.
Jestem i przeciw liczeniu wyników tej forumowej i przeciw głosowaniom na kolejne. Na czym będziemy się opierać głosując? Na zestawie do LP3 (o ile takowy w ogóle będzie)? Jedynie sens może ewentualnie mieć oparcie się na liście przebojów Radia Nowy Świat, jeżeli takowa powstanie i całkiem nowa numeracja.
A może do tego czasu spróbowalibyśmy stworzyć coś własnego, aby coś się działo na tym forum. Przykładowo tak na szybko wymyślone: każdy zarejestrowany uczestnik forum może zaproponować max 2 utwory, utwory wpierw oceniamy w wątku TOP nowości i wybieramy 10 najlepiej ocenionych jako nowości do kolejnego notowania zastępczej Forumowej LP.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: dannar »

Zawsze jestem za takimi pomysłami. Mam tylko jeden problem.
Do tej pory lp3 ograniczała naszą forumową. Każdy utwór, nawet z poparciem 70% głosujących, musiał w końcu spaść, gdy spadał z listy. Kiedy już nie będzie takiego ograniczenia, to niektóre utwory będą siedzieć na Forumowej w nieskończoność.
Dlatego jestem za powrotem do korzeni - głosowanie na 1 polski i 1 zagraniczny. :D
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: kajman »

dannar pisze: sob maja 23, 2020 12:26 pm Dlatego jestem za powrotem do korzeni - głosowanie na 1 polski i 1 zagraniczny.
I zwycięzca będzie miał trzy głosy.
Artur pisze: sob maja 23, 2020 12:13 pm A może do tego czasu spróbowalibyśmy stworzyć coś własnego, aby coś się działo na tym forum.
To całkiem dobry pomysł. Tylko myślę, że trzeba będzie to dobrze przemyśleć. No i na pewno bawić się w innym dziale (Nasze własne... topy, plebiscyty, rankingi). I trzeba od razu wziąć pod uwagę, że bawiących się pewnie będzie znacznie mniej niż głosujących na Forumową.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: TStudent »

kajman pisze: sob maja 23, 2020 12:51 pm
Artur pisze: sob maja 23, 2020 12:13 pm A może do tego czasu spróbowalibyśmy stworzyć coś własnego, aby coś się działo na tym forum.
To całkiem dobry pomysł. Tylko myślę, że trzeba będzie to dobrze przemyśleć. No i na pewno bawić się w innym dziale (Nasze własne... topy, plebiscyty, rankingi). I trzeba od razu wziąć pod uwagę, że bawiących się pewnie będzie znacznie mniej niż głosujących na Forumową.
Podpinam się pod ten pomysł, jednak analogiczna zabawa jest na mycharts i stąd moje obawy, że to nie wypali. Czyli albo trzeba by ludzi z mycharts przerzucić tu (i może nawet tamtejszą listę ;)), albo ludzi stąd tam i w ten sposób to zacne Forum umrze śmiercią naturalną - a to chyba nie o to chodzi? :nie:
No zatem musimy to przedyskutować, tylko w osobnym wątku. Biorę się za szukanie :)
Awatar użytkownika
Carlit
Posty: 530
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:30 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marzec 1983
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Carlit »

Myślę, że warto kontynuować Listę Forum taką tymczasową aż wróci zawieszona LPP3

- każdy zarejestrowany uczestnik forum może zaproponować co tydzień max 2 nowe utwory
- utwory wpierw oceniamy w wątku TOP nowości i wybieramy 10 najlepiej ocenionych jako nowości do kolejnego notowania zastępczej Forumowej LP.
- utwór na liście może być maksymalnie 15 tygodni (??) a potem wypada z zestawu do głosowania.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: kajman »

Też myślałem, że można się wdać z układ z topem na Mycharts (prowadzonym we współpracy z Sebastosem), ale tam jest równowaga między nagraniami duchowo bliskimi Trójce i od niej dalekimi i obawiam się, że ta równowaga byłaby zakłócona i to ludziom z tamtych forów mogłoby przeszkadzać.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: VILKI »

ja jestem za tym by forumowa trwała. ale z oczywistych względów w zmienionym stylu. przede wszystkim trzeba by rozdzielić top 30 + poczekalnia. bo piosenki kiedyś muszą wypadać. bez powrotów do top 30. no i kwestia dobierania nowości. ciekawy jestem opinii prowadzących dotychczas (Yacy, temik, DeDe itd)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Artur »

Carlit pisze: sob maja 23, 2020 1:27 pm - utwór na liście może być maksymalnie 15 tygodni (??) a potem wypada z zestawu do głosowania.
z tym bym się już nie zgodził, nie wprowadzałbym takich ograniczeń. Natomiast inną sprawą jest usuwanie utworów z propozycji które przez X tyg. nie załapują się do 50.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Artur »

VILKI pisze: sob maja 23, 2020 1:32 pm ja jestem za tym by forumowa trwała. ale z oczywistych względów w zmienionym stylu. przede wszystkim trzeba by rozdzielić top 30 + poczekalnia. bo piosenki kiedyś muszą wypadać. bez powrotów do top 30.
pełna zgoda, a z nowościami tak jak wspominałem bo wtedy zarówno wątek TOPu jak i Forumowej przetrwają
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: VILKI »

tylko boje się wtedy że zupełnie nie będą się łapać single do zestawu a ulubione piosenki konkretnych osób
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Yacy »

zostałem wezwany do tablicy, to tak na szybko.

LPP3 nie wróci i to nie jest żadne zawieszenie tylko koniec LPP3.


jeśli chodzi o nową forumową, to jednemu jestem przeciw - łączeniu z innym forami.
po co? co ma piernik do wiatraka? mycharts to mycharts, forum lp3 to forum lp3.
jeśli będą próby połączenia to obawiam się, że to może się źle skończyć dla obu trzech forów.

wymyślcie tu sensowne zasady i bez żadnych przenosin list czy innego dziwnego pomysłu.
TStudent pisze: sob maja 23, 2020 1:19 pm Czyli albo trzeba by ludzi z mycharts przerzucić tu (...) albo ludzi stąd tam
:STOP: :evil:
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: VILKI »

też jestem tego zdania. jak Ty to widzisz Jacku? bo boje się że jak za długo będziemy zwlekać to cała ta idea upadnie. wiadomo że nowości powinniśmy wybierać sami. a zestaw już nie może być tak jak do tej pory ze wszystkimi utworami. top 30 + 31-50 poczekalnia. mniejszy zestaw do głosowania - 100 utworów. (na początek niech zostanie ten który był na lp3. i po pierwszym zestawieniu usuwamy wszystko co nie załapie się np do setki)..
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: TStudent »

Yacy pisze: sob maja 23, 2020 1:41 pmjeśli chodzi o nową forumową, to jednemu jestem przeciw - łączeniu z innym forami.
po co? co ma piernik do wiatraka? mycharts to mycharts, forum lp3 to forum lp3.
jeśli będą próby połączenia to obawiam się, że to może się źle skończyć dla obu trzech forów.
Jeśli tak to się zgodzę. :arrow:
Aczkolwiek jeśli będę głosował tu, to nie będę tam.
Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Yacy »

inni już mają swoją LP3.
Miłośnicy LP3

Stało się!!! :-)

Zaczynamy głosowanie na 1999 Aleję Radiowej Trójki czyli ciąg dalszy według MLP3

Instrukcja głosowania jest zawarta na samej górze formularza, po otwarciu się Wam ukaże.
https://www.facebook.com/groups/1352154 ... 892161853/
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Yacy »

TStudent pisze: sob maja 23, 2020 1:49 pm Aczkolwiek jeśli będę głosował tu, to nie będę tam.
to Twoja sprawa.
podobno i tak miałeś odpocząć od forum.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Artur »

W ostatnim notowaniu mamy 149 utworów na które oddano głosy + 12 nowości z TOPu 392 + 10 utworów wybranych przez forowiczów spośród ich własnych propozycji. To daje 169 utworów na które będzie można głosować w najbliższym notowaniu.
Pozostawiłbym te 149 propozycji (przynajmniej do pierwszego notowania nowej forumowej) aby nikt nie zarzucił nikomu że został pozbawiony możliwości zagłosowania na swój ulubiony utwór. Później będzie można zestaw zmniejszyć.
Pozostaje ubranie wszystkiego w ramy czasowe no i wybór nowej nazwy (nowy wątek) jeśli nie będziemy kontynuować starej forumowej.
Odnośnie nowości proponuję kontynuować w starym wątku ale z nową numeracją.
Ktoś pamięta z iloma osobami startowaliśmy z pierwszą Forumową?
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8795
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: VILKI »

w zestawie było 248 utworów bodajże hm
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: lady »

Carlit pisze: sob maja 23, 2020 1:27 pm Myślę, że warto kontynuować Listę Forum taką tymczasową aż wróci zawieszona LPP3

- każdy zarejestrowany uczestnik forum może zaproponować co tydzień max 2 nowe utwory
- utwory wpierw oceniamy w wątku TOP nowości i wybieramy 10 najlepiej ocenionych jako nowości do kolejnego notowania zastępczej Forumowej LP.
- utwór na liście może być maksymalnie 15 tygodni (??) a potem wypada z zestawu do głosowania.
Jestem za :D
Awatar użytkownika
Carlit
Posty: 530
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:30 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marzec 1983
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Carlit »

Hmm. Lista Tymczasowa/Nowa

- top 30
+ 31-50 poczekalnia.
- mniejszy zestaw do głosowania - 100 utworów.
- po tygodniu usuwamy 10 utworów zestawu które otrzymały najmniej głosów

- każdy zarejestrowany uczestnik forum może zaproponować co tydzień max 2 nowe utwory
- utwory wpierw oceniamy w wątku TOP nowości i wybieramy 10 najlepiej ocenionych jako nowości do kolejnego notowania zastępczej Forumowej LP.
- ja bym proponował żeby wystartować z tym zestawem (wszystkie utwory) który był w ostatnim notowaniu nr 1999 a w kolejnym już notowaniu pozostawić 100 utworów z największą liczbą głosów.
gżegoż

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: gżegoż »

VILKI pisze: pt maja 22, 2020 9:27 pm32 osoby jednak zagłosowały na forumową hm. może warto by było ją podliczyć
W sumie to można byłoby, ale w formie ciekawostkowej, a nie jako oficjalną - podobnie jak kiedyś dawno ku3a podliczył głosy osób udających się na zlot :)
Artur pisze: sob maja 23, 2020 12:13 pmA może do tego czasu spróbowalibyśmy stworzyć coś własnego, aby coś się działo na tym forum
Działo się na pewno będzie: zwłaszcza w działach Nasze własne... topy, plebiscyty, rankingi oraz Poprawki do Archiwum. Zwłaszcza nasze topy i re-topy wykonawców chyba teraz będą stanowiły największą wartość forum i myślę, że choćby dla tych plebiscytów warto, aby ono dalej trwało! :)
No i pewnie obecna sytuacja będzie jeszcze bardzo długo komentowana...
dannar pisze: sob maja 23, 2020 12:26 pmMam tylko jeden problem. Do tej pory lp3 ograniczała naszą forumową. Każdy utwór, nawet z poparciem 70% głosujących, musiał w końcu spaść, gdy spadał z listy. Kiedy już nie będzie takiego ograniczenia, to niektóre utwory będą siedzieć na Forumowej w nieskończoność.
Otóż to. Dlatego właśnie jestem sceptyczny tym pomysłom (choć oczywiście możecie próbować - nikt mi przecież nie będzie kazał brać udziału :wink: ). Te sztywne reguły nowości w zestawie do głosowania oraz wypadków z niego jakoś utrzymywały porządek na forumowej liście - a jak każdy będzie mógł zgłaszać swoje propozycje, które będą mogły być na liście nieograniczenie długo, to obawiam się, że zrobi się ogromny bałagan, a stagnacja na takiej liście byłaby jeszcze większa, niż na LP3 czy dotychczasowej forumowej. To prawie pewne, że niektóre utwory siedziałyby na takiej liście może nawet powyżej stu tygodni (co nie jest chyba rzadkie na Waszych prywatnych listach), a wśród propozycji pojawiałoby się choćby wiele kawałków jednego wykonawcy na raz. Jakby np. ktoś znany nagrał nową płytę, to kilkoro użytkowników jednocześnie zaproponowałoby z niej jakiś inny kawałek i pewnie wszystkie na raz rywalizowałyby ze sobą, a nie pojawiałyby się w (mniejszych lub większych) odstępach, jak to bywało na LP3. No i słusznie ktoś wspomniał, że istnieją także "sąsiednie" fora (zwłaszcza Mycharts), które mają swoje listy, a przecież dość dużo tutejszych użytkowników ma konta również tam.

Ale to, że sam mam obawy i wątpliwości, nie znaczy, że odradzam Wam ten pomysł. Tak, jak napisałem: spróbować nikt Wam nie zabrania! :)
ODPOWIEDZ