Co dalej z Forumową?

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6620
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 2:50 pm Pisałem że przedstawię proponowany kształt regulaminu, więc oto jest...
prościej się nie dało?
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 3:51 pm Każdy kto zgłosił niech zgłasza do bólu, po co komplikujesz? Kto tego będzie pilnował?
zgadzam się. kto chce niech sobie zgłasza co chce.
każda piosenka i tak musi przejść selekcję
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 2:50 pm 5 ) Nie proponujemy autocoverów, mixów, special edition i innych temu podobnych przeróbek wersji podstawowych* danego utworu.
jw.
jeśli akurat jest nowe wydawnictwo które promuje jakiś utwór to czemu nie.
zgłaszać można, a czy znajdzie się w top10 propozycji to już zależy od innych
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Yacy »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 5:37 pm A po co w zestawie mają zalegać piosenki, na które nikt nie głosuje?
nie o tym pisałem.
chodzi mi o zbędną selekcję, która i tak by nastąpiła przy okazji głosowania na forową.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

4989341 pisze: śr cze 17, 2020 5:45 pm prościej się nie dało?
No jak widać, nie.
4989341 pisze: śr cze 17, 2020 5:45 pm jeśli akurat jest nowe wydawnictwo które promuje jakiś utwór to czemu nie.
Wiem że ten punkt jest w praktyce nie do utrzymania, ale wolałem go ująć w regułach, że tak to ujmę - pro forma.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6620
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 6:00 pm
4989341 pisze: śr cze 17, 2020 5:45 pm prościej się nie dało?
No jak widać, nie.
4989341 pisze: śr cze 17, 2020 5:45 pm jeśli akurat jest nowe wydawnictwo które promuje jakiś utwór to czemu nie.
Wiem że ten punkt jest w praktyce nie do utrzymania, ale wolałem go ująć w regułach, że tak to ujmę - pro forma.
to po x... jakiś zapis w regulaminie, który będzie tylko na papierze.
chyba po to aby regulamin był dłuższy

zamiast go uszczuplić i uprościć...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: konwicki1980 »

Trudno przebrnąć przez regulamin, zresztą nawet nie próbowałem, ale:
Lucky Loser pisze się przez jedno "o"
co do "propopozycji"
to 4 - zdecydowanie nie
5 - jeszcze bardziej zdecydowane nie
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

konwicki1980 pisze: śr cze 17, 2020 6:17 pm Trudno przebrnąć przez regulamin, zresztą nawet nie próbowałem
No tak przeczytanie kilkunastu zdań jest takie trudne, a pisanie elaboratów w dziale "Komentarze do bieżących notowań" już nie?
Chyba że i tak nikt ich nie czyta... :wink:
konwicki1980 pisze: śr cze 17, 2020 6:17 pm Lucky Loser pisze się przez jedno "o"
O, dzięki za podpowiedź.
konwicki1980 pisze: śr cze 17, 2020 6:17 pm to 4 - zdecydowanie nie
5 - jeszcze bardziej zdecydowane nie
Tu zadecyduje większość i na razie właśnie ta opcja jest górą. :shock:
4989341 pisze: śr cze 17, 2020 6:05 pm to po x... jakiś zapis w regulaminie, który będzie tylko na papierze.
Jak trzeba będzie to go utniemy, po to właśnie Wam ten projekt przedstawiłem, żebyście prezentowali swoje uwagi.
Przecież to jeszcze nie jest tekst, który będzie obowiązujący...

I przede wszystkim czekam na wypowiedź VILKIego (bo on to prowadzi), czy aby regulamin nie jest za długi? :arrow:
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 6:00 pmWiem że ten punkt jest w praktyce nie do utrzymania, ale wolałem go ująć w regułach, że tak to ujmę - pro forma.
Czemu nie. Jestem jak najbardziej za zakazem umieszczania takich utworów w zestawie.
konwicki1980 pisze: śr cze 17, 2020 6:17 pm 4 - zdecydowanie nie
5 - jeszcze bardziej zdecydowane nie
Czyli jesteś za utworami starszymi i autocoverami z przyległościami.
W czwartym sporo osób było za jeszcze krótszym okresem.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

A ja myślałem, że jemu chodzi o coś zupełnie innego. :oops:
kajman pisze: śr cze 17, 2020 7:53 pm Jestem jak najbardziej za zakazem umieszczania takich utworów w zestawie.
Dobrze wiem, że jesteś (zresztą ja też), tylko widzę też jak świetnie respektujesz ten punkt regulaminu na MyCharts Top 30 (a raczej jak ulegasz presji innych uczestników tamtej zabawy). :mrgreen:
Dlatego napisałem, że to będzie trudne do zrealizowania! Na szczęście my tutaj mamy wstępną weryfikację i jak coś takiego przejdzie, no to już nic nie poradzisz, bo tak po prostu chciała większość.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 8:42 pm A ja myślałem, że jemu chodzi o coś zupełnie innego.
Też brałem to pod uwagę. Warto, żeby doprecyzował odpowiedź, bo niestety polski język jest w tej dziedzinie tak mocno porąbany, że czasami ciężko zrozumieć sens wypowiedzi.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: TStudent »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 8:42 pmDobrze wiem, że jesteś (zresztą ja też), tylko widzę też jak świetnie respektujesz ten punkt regulaminu na MyCharts Top 30 (a raczej jak ulegasz presji innych uczestników tamtej zabawy). :mrgreen:
Dlatego napisałem, że to będzie trudne do zrealizowania! Na szczęście my tutaj mamy wstępną weryfikację i jak coś takiego przejdzie, no to już nic nie poradzisz, bo tak po prostu chciała większość.
Wiesz, inaczej się rozmawia o autocoverach utworów, które są uważane za oczywiste (tak jak w zeszłym roku na LP3 brylowały Brand New Day i Desert Rose, a też w zeszłym i tak już do końca Listy Na miły Bóg), a inaczej o tych, o których nie do końca mamy pojęcie (jak Blackened). Inaczej też o wersjach live, które nie zostały nigdy wcześniej wydane w wersji studyjnej (tak jak It Can Never Be the Same).
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: konwicki1980 »

Tak, jestem zdecydowanie za brakiem jakichkolwiek ograniczeń, a najlepiej skróceniem regulaminu o 90 proc.
Jestem za tym, by to nie jakieś wydumane reguły rządziły forumową, a po prostu nasz gust.
W związku z powyższym potwierdzam, że kajman dobrze mnie zrozumiał.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

TStudent pisze: śr cze 17, 2020 8:48 pmInaczej też o wersjach live, które nie zostały nigdy wcześniej wydane w wersji studyjnej (tak jak It Can Never Be the Same).
Dlatego nic o livach nie pisałem, bo takie jak ten the Cure w ogóle mi nie przeszkadzają.

A jest jeszcze jedna drobna kwestia, czy można zgłosić takie piosenki, które na liście Trójki były jedynie symbolicznie? Przykłady to "Vincent Price" Deep Purple oraz "Bliscy nieznajomi" Doroty Osińkiej.
Ja oczywiście byłbym za (skoro prawdopodobnie będzie można po raz drugi zgłosić propozycję, która od razu się nie przebiła).
konwicki1980 pisze: śr cze 17, 2020 8:59 pm W związku z powyższym potwierdzam, że kajman dobrze mnie zrozumiał.
OK, jeśli więc jeszcze ktoś Cię poprze, to oczywiście usuniemy te punkty z regulaminu.
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2020 9:05 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8797
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: VILKI »

zostałem przywołany do tablicy więc napiszę tak. nie chodzi o długość regulaminu a jego przejrzystość (i łatwość w rozumieniu). mniej zakazów. jeśli pojawi się jakiś "kontrowersyjny" wybór to jestem pewien że głosowanie go zweryfikuje (liczę jednak na zdrowy rozsądek proponujących utwory). ja tylko podliczam listę i niech większość zadecyduje...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 9:00 pm OK, jeśli więc jeszcze ktoś Cię poprze, to oczywiście usuniemy te punkty z regulaminu.
Serio?
To ja popieram konwickiego w stu procentach.
I co? Teraz usuniecie? Bo napisałeś "ktoś" a nie "większość"...
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

konwicki1980 pisze: śr cze 17, 2020 8:59 pm Tak, jestem zdecydowanie za brakiem jakichkolwiek ograniczeń, a najlepiej skróceniem regulaminu o 90 proc.
Jestem za tym, by to nie jakieś wydumane reguły rządziły forumową, a po prostu nasz gust.
W związku z powyższym potwierdzam, że kajman dobrze mnie zrozumiał.
Ograniczeń jak ograniczeń, ale zasady jakieś muszą być. Dlatego, po cholerę wymyślać jakiegoś luzera, bo cholerę ograniczać komuś dodawanie non stop tego samego utworu, niech będzie te 6 tygodni od dodania jednego utworu do dodania drugiego, zresztą niech każdy sobie zaproponuje żywnie co chce, przecież i tak oceni to ileś tam osób, wejdzie to wejdzie nie to nie.
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 5:00 pm
Akurat to była propozycja kajmana, z którą się zgadzam i wtedy nikt nie protestował. :lol:
I już Ty się nie martw o pilnowanie zestawu, a propos, to właśnie zdaje się Ty zgłaszałeś do tego akces?
To moja jest odwrotna.
Właśnie ja będę pilnował.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: TStudent »

temik3 pisze: śr cze 17, 2020 9:28 pm Ograniczeń jak ograniczeń, ale zasady jakieś muszą być.
+1. Jak będzie wolna Chinka na Forumowej, to znowu większość będzie marudziła: jeden powie to, drugi powie to i w końcu ta nasza Forumowa umrze śmiercią naturalną, a tego zdecydowanie nie chcę. ;)
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 9:28 pm Dlatego, po cholerę wymyślać jakiegoś luzera, bo cholerę ograniczać komuś dodawanie non stop tego samego utworu, niech będzie te 6 tygodni od dodania jednego utworu do dodania drugiego
I tu też +1. ;)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

A na początku popierałeś opcję z luzerem. :STOP:
jollyroger72 pisze: śr cze 17, 2020 9:10 pm I co? Teraz usuniecie? Bo napisałeś "ktoś" a nie "większość"
Pożartować nie można? :lol:
Czy wszystko ma być na poważnie, jak na konferencji prasowej Szumowskiego.
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 9:28 pm Właśnie ja będę pilnował.
A zatem potwierdzasz swoją gotowość do pilnowania limitów dla piosenek w zestawie. 8)

I w ogóle mam propozycję, żeby te które wyleciały z Poczekalni lub są po raz ósmy w zestawie zaznaczać w pierwszym wątku na czerwono żeby ludzie wiedzieli, że to już ich ostatnia szansa. Przy okazji nowości można zaznaczać na zielono.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kacper94 »

Jeśli można, to wypowiem się na temat propozycji regulaminu. Nie wiem,

4.W przypadku, gdy dwie piosenki dostały tyle samo punktów, od takiej samej liczby osób, to na wyższe miejsce zaproponowałbym dać wyżej piosenkę, która jest krócej na Liście (piosenka, która jest 3 tygodnie w zestawieniu miała wtedy mniej szans, żeby np. awansować na 5. miejsce, niż utwór będący w notowaniu 13 tygodni).

6. Nie jestem entuzjastą powrotów do Poczekalni, nawet jeżeli utwór miałby na to tydzień i miał mieć miejsce tylko raz.

8. Tutaj jestem zdecydowanie za opcją B, ustalmy jakąś sensowną liczbę tygodni (między 4 a 6 byłyby dla mnie odpowiednie)

Propozycje:

3. Nie popieram tego pomysłu z Lucky Looserem, zdecydowanie bardziej preferuję ponowną próbę dodawania tej samej piosenki po pewnym czasie (też popieram ten pomysł z ujednoliconą liczbą, żeby łatwiej ją było zapamiętać). Opcja łączona jak dla mnie nie wchodzi w grę.

4. Sam pisałem przy tym punkcie chyba o 1 roku od daty wydania, teraz stanęło na 1,5 roku - jestem tutaj za zaokrągleniem tej liczby w górę i ustaleniem granicy na 2 latach, chyba tak jak chciała część osób (nie wiem, czy nawet nie większość)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

kacper94 pisze: śr cze 17, 2020 11:37 pm 4.W przypadku, gdy dwie piosenki dostały tyle samo punktów, od takiej samej liczby osób, to na wyższe miejsce zaproponowałbym dać wyżej piosenkę, która jest krócej na Liście (piosenka, która jest 3 tygodnie w zestawieniu miała wtedy mniej szans, żeby np. awansować na 5. miejsce, niż utwór będący w notowaniu 13 tygodni).
To jest rozsądna propozycja, bo preferuje nowości i ogólnie nowsze utwory. Ale może się zdarzyć, że obie piosenki mają ten sam staż i co wtedy?
I jako że kajman był za tym żeby wyżej była ta z niższego miejsca, a temik3 odwrotnie, to niech się wypowie prowadzący listę VILKI za którą jest opcją (bo w końcu on to podlicza), czy też po prostu jednak nie zrobić pozycji ex equo (chociaż kajman jest zdecydowanie przeciw takiemu rozwiązaniu), a przecież precedens już mieliśmy w pierwszy notowaniu (podwójne miejsce 50).
kacper94 pisze: śr cze 17, 2020 11:37 pm 6. Nie jestem entuzjastą powrotów do Poczekalni, nawet jeżeli utwór miałby na to tydzień i miał mieć miejsce tylko raz.
Ale nadal z Twoim głosem, wygrywa opcja z możliwością powrotu (7/6). Tu poszliśmy na kompromis, bo wielu z nas było za tym żeby w Poczekalni było ograniczenie czasowe (wynik 5/7) i jeżeli będzie próba zniesienia tego jednego powrotu, to ja będę znowuż naciskał na ograniczenie czasowe! Zatem mam nadzieję, że pozostaniemy przy kompromisie. :wink:
kacper94 pisze: śr cze 17, 2020 11:37 pm 8. Tutaj jestem zdecydowanie za opcją B, ustalmy jakąś sensowną liczbę tygodni (między 4 a 6 byłyby dla mnie odpowiednie)
Właśnie wyjaśniłem w wątku z propozycjami, że ta opcja prowadzi i dajemy 4 tygodnie karencji.
kacper94 pisze: śr cze 17, 2020 11:37 pm 3. Nie popieram tego pomysłu z Lucky Looserem, zdecydowanie bardziej preferuję ponowną próbę dodawania tej samej piosenki po pewnym czasie (też popieram ten pomysł z ujednoliconą liczbą, żeby łatwiej ją było zapamiętać). Opcja łączona jak dla mnie nie wchodzi w grę.
j/w, zrobimy tak jak sugerujesz, choć nie do końca, bo zwyczajnie będzie można ponownie zgłosić propozycję od razu. Ale powinniśmy robić to rozważnie, bo będzie tylko jedna taka możliwość.
kacper94 pisze: śr cze 17, 2020 11:37 pm 4. Sam pisałem przy tym punkcie chyba o 1 roku od daty wydania, teraz stanęło na 1,5 roku - jestem tutaj za zaokrągleniem tej liczby w górę i ustaleniem granicy na 2 latach, chyba tak jak chciała część osób (nie wiem, czy nawet nie większość)
Mogą być zaokrąglone dwa lata, szczególnie że i tak propozycja musi przejść wstępną weryfikację zanim dostanie się do zestawu. Tym bardziej że za tą opcją były trzy osoby, a dwie kolejne dały bardzo krótkie terminy i stąd taka średnia.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8797
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: VILKI »

już to poszło w pierwszym notowaniu że wyżej jest utwór który tydzień wcześniej był .. niżej :)
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: czw cze 18, 2020 2:37 pm jeżeli będzie próba zniesienia tego jednego powrotu, to ja będę znowuż naciskał na ograniczenie czasowe
Z jednej strony chcesz dłuższego pobytu dla utworu w poczekalni, z drugiej krótszego. Nie czaję tego.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Nie dłuższego, tylko możliwości powrotu, jedno z drugim nie ma za wiele wspólnego. :roll:
VILKI pisze: czw cze 18, 2020 3:13 pm już to poszło w pierwszym notowaniu że wyżej jest utwór który tydzień wcześniej był .. niżej
I wszystko jasne.
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2020 9:24 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: czw cze 18, 2020 7:13 pm I wszystko jasne.
Nie, bo nie ja to napisałem.
Sundrajta pisze: czw cze 18, 2020 7:13 pm tylko możliwości powrotu
Czyli przedłużenia pobytu o co najmniej tydzień, żeby wkrótce go wyrzucić.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Tak ustaliliśmy, że w Poczekalni dajemy drugą szansę.
kajman pisze: czw cze 18, 2020 9:04 pm Nie, bo nie ja to napisałem.
Zaraz to poprawię. :mrgreen:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Może należałoby utworzyć dwa nowe subfora w tym dziale naszego Forum? Jedno dla kolejnych głosowań a drugie dla ocenianych nowości. Bez sensu jest kotłowanie wszystkich nowych wątków w Forumowej Liście Przebojów...
ODPOWIEDZ