Co dalej z Forumową?

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Merytorycznie nie mam żadnych zastrzeżeń, natomiast mam wrażenie, że ostatnie zdanie w 7 w zasadzie oznacza to samo co ostatnie zdanie w 5. W punkcie szóstym darowałbym sobie słowo Oczywiście, po nie jest potrzebne, a nie wszystkim może się to wydawać oczywiste.
Punkt ósmy wydaje mi się nie dość precyzyjny, ale nie mam pomysłu jak to lepiej napisać. Może zamiast Kolejną taką próbą napisać Kolejnym, bo słowo próba jakoś mi nie pasuje. I co chyba ważniejsze (wiem, że to oczywiste, ale wydaje mi się, że nawet oczywistości trzeba zapisywać) warto byłoby zapisać, że w przypadku większej liczby utworów w zamrażarce pierwszeństwo wejścia ma ten, który znalazł się w niej wcześniej, a jeżeli trafiły w tym samym tygodniu to ten, który był wyżej w głosowaniu. I może Dla takiego utworu zamienić na Dla pierwszego w kolejności utworu.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: ndz wrz 13, 2020 1:25 pm Bowiem napisanie trzech postów, by mieć taką możliwość jest w praktyce bardzo prostym zadaniem, nawet dla nowicjuszy.
A tutaj bym się z Tobą nie zgodził. Pisanie niepotrzebnych postów niczemu nie służy. Poza tym można napisać 10 postów w 10 minut i to wcale nie znaczy, że użytkownik przestanie być zielony, a jak to uczyni około 11.50 w piątek to szansa, że zostanie zatwierdzony do 12.00 jest dosyć mała.
I jeszcze jedna sprawa. Warto byłoby umieścić regulamin w osobnym wątku, bo poprzednio jak chciałem go znaleźć to nie pamiętałem gdzie szukać. A nowe osoby po prostu nie będą wiedzieć.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Uwzględniłem (chyba) wszystkie Twoje poprawki. Usunąłem też słowo "aktywny", bo wcześniej także kilka osób miało zastrzeżenia do tej formy.
I musiałem bardziej rozbudować punkt ósmy, by ten był na tyle precyzyjny, i tym samym zrozumiały dla większości. :roll:
Pomysł z osobnym wątkiem uważam w sumie za potrzebny, by właśnie tak jak piszesz, każdy mógł szybko i skutecznie go odnaleźć. Poprosimy o to gdy już w Regulaminie zostaną uwzględnione wszystkie Wasze poprawki. :arrow:

A jeszcze przed kolejnymi postami w temacie regulaminu w dalszym ciągu zapraszam Was do zapoznania się z ANKIETĄ dotyczącą Nowości i rzecz jasna nadal macie możliwość wypowiedzenia się w kwestiach w niej zawartych i wybrać opcję która Wam najbardziej odpowiada.
Na głosy czekam w wątku z ankietą, a te oczywiście nie są obowiązkowe, lecz wciąż zależy mi na Waszej opinii i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie, i choćby jeszcze siódemka forumowiczów i forumowiczek się wypowiedziała, to zyskała by moc wiążącą. :idea:
No i już powinniście bardzo przyspieszyć oddawanie głosów, bo czasu na ten krok pozostało niewiele, czyli tylko dwa dni, gdyż termin jej końca ustawiłem na 16 września. :arrow:
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

8a) Co w przypadku równej liczby punktów obu? Założenie to wszystko takie same, który wtedy przechodzi?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

No tego nie rozpatrywaliśmy, ale w przypadku identycznych punktów, zadecydować powinna średnia ocenowa i to by chyba wyjaśniało sprawę?
Trzeba będzie więc dodać kolejny podpunkt lub tylko zdanie do tej reguły.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: 4989341 »

kajman pisze: ndz wrz 13, 2020 2:14 pm Warto byłoby umieścić regulamin w osobnym wątku, bo poprzednio jak chciałem go znaleźć to nie pamiętałem gdzie szukać. A nowe osoby po prostu nie będą wiedzieć.
link do regulaminu zawsze wklejam do każdego notowania z nowościami :mrgreen:
choć osoby link tez może być
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

temik3 pisze: pn wrz 14, 2020 6:46 pm 8a) Co w przypadku równej liczby punktów obu? Założenie to wszystko takie same, który wtedy przechodzi?
Piosenka z wyższej lokaty. A szansę, żeby była na tej samej myślę, że można pominąć, bo wprawdzie nie jestem w stanie tego obliczyć, ale nie sądzę, żeby była większa niż jedna na milion. Ale ostatecznie można dodać np. taki punkty jak pierwsze zgłoszenie i pierwszą osobę, która dała najwyższą ocenę utworowi.
4989341 pisze: pn wrz 14, 2020 11:34 pm link do regulaminu zawsze wklejam do każdego notowania z nowościami
Nie wiem jak innym, ale mi się to udało za każdym razem przeoczyć.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Nie no w ocenach punktowych to nie jedna szansa na milion, a góra jedna na sto, że dwie piosenki dostaną identyczne punkty od tej samej liczby uczestników.
Rozwiązanie widzę proste, bo to co wcześniej napisałem jest słabe. :arrow: Wyżej powinna być ta piosenka jednego wykonawcy, która pierwsza została zgłoszona! Bo jeżeli ktoś lubi tego wykonawcę, ale w tym samym tygodniu zgłasza drugą piosenkę tego samego wykonawcy, to już jest dziwne i wówczas musi mieć przekonanie, że jego propozycja będzie wyżej. :lol: I taki wpis (w skrócie) dodałem do proponowanego regulaminu.
kajman pisze: wt wrz 15, 2020 7:06 am mi się to udało za każdym razem przeoczyć
Takiego zapisu raczej nie przeoczysz (dlatego tu też proponuję małą korektę): :wink:
Regulamin TFP
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Tutaj nie przeoczę, ale na kolejnej stronie nie zauważę.
Żeby dwie piosenki dostały tyle samo punktów od każdego z głosujących uczestników jest duża, ale dotyczy to dalszych miejsc. Żeby być w dziesiątce (ewentualnie w dwunastce, jeżeli to przejdzie) trzeba mieć obecnie ponad 20 punktów, co oznacza głosy minimum pięciu osób. A w takim przypadku szansa jest bardzo mała (sam fakt zdobycia tylu punktów z pięciu głosów chyba się jeszcze nie zdarzył). Prawdopodobniejsze jest uzyskanie tych punktów z minimum sześciu głosów, a już przy sześciu liczba możliwych kombinacji przy tej samej sumie punktów jest ogromna czyli prawdopodobieństwo konkretnej bardzo małe. A do tego jeżeli nawet się zdarzy, to jaka jest szansa, że będzie to akurat para utworów tego samego wykonawcy?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Pójdźmy więc krakowskim targiem i uznajmy, że jest taka jedna na tysiąc szans, by dwie piosenki jednego wykonawcy uzyskały identyczny wynik w top 10. :lol:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ja po analizie zastanawiam czy jedna na miliard nie byłoby bliższe prawdy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Ponieważ nikt nie kwapi się do zgłaszania uwag do obowiązującego regulaminu, do przyszłego piątku zostanie opracowana jego nowa wersja, którą przygotują: temik3, Kruklanki i jollyroger72.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ja się kwapię, ale musiałem trochę odpocząć i nabrać dystansu. No i niestety nie da się zacytować regulaminu, żeby odnieść się do jego konkretnych punktów.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: śr lip 14, 2021 7:40 pm No i niestety nie da się zacytować regulaminu
Proszę bardzo:

Zestaw podstawowy
1] Podstawą głosowania jest zestaw piosenek umieszczony w pierwszym poście wątku z odpowiednim notowaniem Trójkowej Foralisty Przebojów.
2] Każdy zarejestrowany forumowicz ma prawo wybrać z niej maksimum dziesięć piosenek (może być mniej) które otrzymują odpowiednio 10 pkt. za pierwsze miejsce i na końcu 1 pkt. za dziesiąte. W przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty.
2a] Głos nowo zarejestrowanego forumowicza na TFP będzie doliczony do bieżącego głosowania, o ile zostanie zaakceptowany przez moderatora/administratora do piątku do godz. 12 (zalecamy więc oddawanie głosów z odpowiednim wyprzedzeniem - minimum 48h wcześniej, czyli do środy do południa).
2b] Zwyczajowo kończymy głosowanie w piątek - w samo południe, o ile podliczający wyniki nie zadecyduje inaczej (czyli np. przedłuży termin zakończenia lub zamknie je później w oddzielnym poście).
3] Podliczający wyniki (VILKI) przedstawia co tydzień listę naszych wyborów, a więc Top 30, Poczekalnię (miejsca 31-50) i wszystkie piosenki, które zdobyły przynajmniej punkt. Dodając do niej regulaminowe wyloty, o których będzie mowa później.
4] O kolejności miejsc na liście decydują w pierwszej kolejności:
- liczba zdobytych punktów,
- liczba oddanych głosów.
- najwyższe miejsce i ich liczba (gdy to jest identyczne) i tak aż do skutku…
- jeżeli jednak dwie piosenki dostały jednakowe punkty od tej samej liczby osób, o wyższym miejscu (ale to jest zasada tylko dla top 50) decyduje wynik sprzed tygodnia.
Z tymże pierwszeństwo mają, te które były wtedy niżej notowane i przede wszystkim nowości w zestawie.
5] Z listy wylatują wszystkie piosenki, które nie utrzymały się w Top 30 oraz te które w danym podsumowaniu nie zdobyły ani jednego oczka! A także te propozycje, które do ósmego tygodnia pobytu w zestawie do głosowania nie zdołały przebić się minimum do Poczekalni.
6] Trochę inaczej sprawa się ma właśnie w Poczekalni, otóż utwór który z niej wylatuje za pierwszym razem, o ile to wydarzy się nie później niż w siódmym tygodniu pobytu w zestawie (licząc także ewentualne początkowe tygodnie, gdy do tejże się nie dostał). Na powrót ma on tylko tydzień, a ten możliwy jest tylko raz.
7] Piosenka w Top 30 oraz Poczekalni może przebywać dowolną liczbę tygodni, dopóki zdobywa wystarczającą liczbę punktów by się tam utrzymać.
8] W zestawie może znajdować się dowolna liczba piosenek jednego wykonawcy, o ile będzie przestrzegana karencja 4 tygodni (między jednym dodaniem utworu do zestawu, a kolejnym podejściem). A więc gdyby przykładowo utwór "A" wykonawcy X dostał się w notowaniu piętnastym, a po tygodniu oceniany byłby w nowościach utwór "B" tegoż wykonawcy (i także się dostał do zestawu), to normalnie (bez karencji) wszedłby w 16. notowaniu, a tymczasem może wejść dopiero w dziewiętnastym. Tak samo gdyby w kolejnym tygodniu kandydował utwór "C" tegoż wykonawcy (X) i też się dostał, to na listę wejdzie dopiero w dwudziestym trzecim notowaniu!
8a] Jeżeli zaś w jednym tygodniu w nowościach oceniamy dwie propozycje tego samego wykonawcy i obie uzyskają awans do zestawu podstawowego, to pierwszeństwo wpisania do niego ma ten z wyższej lokaty (w przypadku identycznych punktów dla obu, przechodzi ta która była najpierw zgłoszona).
Drugi zostaje przeniesiony do tzw. Zamrażarki i czeka w niej do czasu zakończenia karencji. A ta przestaje obowiązywać jedynie w momencie gdy wypadną z niego wszystkie z obecnych tam piosenek tegoż (omawianego wykonawcy).

Propozycje
1] Każdy z nas może dodać propozycję (chociaż nie jest to obowiązkowe) najlepiej w wątku z głosowaniem (żeby nie było bałaganu), które w następnym tygodniu zostaną ocenione w oddzielnym wątku.
2] Z grona przedstawionych propozycji wybieramy pięć naszym zdaniem najlepszych, (prawo do tego ma każdy forumowicz), a w przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo jak w TFP (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty, a prowadzący (4989341) podlicza wyniki i ustala najlepszą dziesiątkę, która kwalifikuje się do zestawu podstawowego. Może się zdarzyć, że dwie (lub więcej) piosenki zdobędą taką samą liczbę punktów, a nie znajdą się ex equo na dziesiątej lokacie, to mimo wszystko wszystkie przechodzą dalej.
3] Każdy utwór który się nie zakwalifikował do zestawu podstawowego może być jeszcze raz zgłoszony (nawet przez tego samego forumowicza) po przynajmniej dwóch tygodniach.
4] Wybieramy propozycje, które od daty premiery na albumie, singlu, w streamingu lub w ostateczności (gdy inne źródła zawiodą) na YT nie są starsze niż dwa lata (najlepiej podstawowe wersje danego utworu).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Wielkie dzięki! :D :D :D
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

To, co na razie zauważyłem i co moim zdaniem należy poprawić/uzupełnić/ustalić (plus kilka sugestii, które można uwzględnić lub nie - zapisałem kursywą).
ZP2 i P2. Moim zdaniem należy dodać informację, że można lub że nie można głosować tajnie. Wtedy wszystko w tej kwestii będzie jasnym.
Jestem za tym, żeby kwestię możliwości tajnego głosowania poddać pod głosowanie.
Poza tym byłbym także za zapisem: Ważne są tylko te głosy, w których utwory podane są w kolejności od pierwszego do ostatniego.
ZP6.
jollyroger72 pisze: śr lip 14, 2021 7:45 pmutwór który z niej wylatuje za pierwszym razem, o ile to wydarzy się nie później niż w siódmym tygodniu pobytu w zestawie
Jak dla mnie to dosyć niejasny zapis. Wydaje mi się, że precyzyjniej byłoby zapisać "utwór który z niej wylatuje za pierwszym razem pozostaje w zestawie do głosowania, o ile to wydarzy się nie później niż w siódmym tygodniu pobytu w zestawie"
ZP8. Należy doprecyzować określenie "jednego wykonawcy" i je przedyskutować (oraz przegłosować), bo jak się niedawno okazało jest bardzo dyskusyjne.
Myślę, że w rachubę wchodzą dwie opcje.
a) Jeden wykonawca oznacza dokładnie ten sam zapis podmiotu wykonawczego i tylko i wyłącznie jego. Jakiekolwiek różnice w zapisie typu pojawienie się (lub zniknięcie) współwykonawcy czy inna forma zapisu tegoż (np Ania i Ania Dąbrowska) oznacza traktowanie go jako innego wykonawcy.
b) Jeden wykonawca oznacza wymienionego jako wykonawcę danej osoby niezależnie od ewentualnej konfiguracji oraz sposobu zapisu.
P1 Uważam, że powinno być dodane: Propozycje podajemy z linkiem do możliwości odsłuchania utworu. Nie od tego jest prowadzący, żeby szukać linków, bo zgłaszający jest zbyt leniwy, żeby je podać.
Byłbym jeszcze za tym (ale uważam, że to nie jest aż takie ważne) żeby był obowiązek zapisu jak w topie nowości i zestawie do głosowania czyli
Wykonawca - TYTUŁ DUŻYMI LITERAMI.

P2 Tutaj wydaje mi się konieczny byłby jeszcze zapis (tak jak przy ZP) W przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty.
To takie rzeczy, które rzuciły mi się w oczy. Jeżeli coś jeszcze zauważę to napiszę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Kajman, jako że Twoje sugestie są pisane z punktu obecnie nieaktywnego (czyli nie głosującego), to wiele z nich (a może nawet żadna) pod głosowanie ani dyskusję nie będzie prawdopodobnie poddane. Nie mam zamiaru przez kolejne dwa, trzy tygodnie czekać, aż raczy wypowiedzieć się 5-7 osób. Uciekły Wam 2 tygodnie na zgłaszanie uwag. Nie oznacza to jednak, że rozsądne wnioski nie zostaną wzięte pod uwagę. Kilka z nich już wcześniej zostało dopisane do nowej, tworzącej się wersji.
Najważniejsze - na Twoje życzenie na pewno znajdzie się dopisek, że głosujemy tylko i wyłącznie jawnie w stosownym wątku.
kajman pisze: pt lip 16, 2021 3:02 pm Należy doprecyzować określenie "jednego wykonawcy" i je przedyskutować (oraz przegłosować), bo jak się niedawno okazało jest bardzo dyskusyjne.
Myślę, że w rachubę wchodzą dwie opcje.
Opieramy się na Liście-Matce. Tam Kazik i Kazik Staszewski byli dwoma podmiotami wykonawczymi. I nie ma potrzeby zawracać kijem Wisły tylko dlatego, że masz inne zdanie w tej kwestii.
Jedyna sprawa, jaka warta jest poddania pod ewentualne głosowanie, a która wypłynęła dziś rano, to zmiana nazwy na Foralista Przebojów. Słowo "Trójkowa" ma się obecnie jak kwiatek do kożucha.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Co do głosowania to proponowałem tylko dwie rzeczy. Przy czym o ile pierwsza nie jest aż tak istotna to jednak sprawa podmiotów wykonawczych. Co najmniej dwie inne osoby mają takie samo zdanie co ja więc jest to nie tylko moja opinia. Odmienną opinię też miały bodajże trzy osoby. Więc kwestia nie jest tak oczywista jak próbujesz to wmówić.
jollyroger72 pisze: pt lip 16, 2021 5:00 pm Tam Kazik i Kazik Staszewski byli dwoma podmiotami wykonawczymi.
Tak? A gdzie to było powiedziane lub napisane?
Wiem, że jesteśmy na forum LP3, ale pozwolę sobie na przedstawienie sytuacji z forum Mycharts. Jedna osoba zgłosiła utwór wykonywany przez Bowiego i Turner. Zwrócono uwagę, że już dwa utwory (tam są inne kryteria dopuszczania) Tiny tam są i ten byłby trzeci. Nikt, w tym także zgłaszający nie miał wątpliwości do tego stwierdzenia.
Pozostałe uwagi były albo formalne albo dotyczyły ułatwienia pracy prowadzącym. Nota bene przedtem zmiany też były wprowadzone w celu ułatwienia im pracy. Tak że chciałbym wiedzieć czy przynajmniej moja propozycja dotycząca linków będzie rozważona.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pt lip 16, 2021 6:33 pm Tak? A gdzie to było powiedziane lub napisane?
W Jackowym Archiwum.
kajman pisze: pt lip 16, 2021 6:33 pm Pozostałe uwagi były albo formalne albo dotyczyły ułatwienia pracy prowadzącym.
Uwierz, że tu też się kierujemy. Prowadzącymi obecnie są temik, Kruklanki i Alek. I wszystkie sugestie, ułatwiające im pracę, na pewno będą uwzględnione.
kajman pisze: pt lip 16, 2021 6:33 pm Tak że chciałbym wiedzieć czy przynajmniej moja propozycja dotycząca linków będzie rozważona.
Możemy to rozważyć, aczkolwiek ja osobiście nie zauważyłem, aby to było problemem. Zdecydowana większość linki podaje, Alek się nie skarży. Jak już, to chciałbym otrzymać od niego odpowiedź w tej kwestii.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: pt lip 16, 2021 6:57 pm W Jackowym Archiwum.
Nie uważam Archiwum za wyrocznie, chociaż doceniam ogrom pracy w nie włożonej. Na przykładzie Kazika wynika, że Kazik i Kazik Staszewski to rożne podmioty wykonawcze, ale na Kazika składa się także Kazki ze Zdunkiem, z Proformą, ale także tenże Kazik Staszewski i Kult.
jollyroger72 pisze: pt lip 16, 2021 6:57 pm Alek się nie skarży
Alek chyba w ogóle nie ma zwyczaju się skarżyć. Zamknięcie głosowania o 12 jeżeli było na jego prośbę to chyba złożoną na PW.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pt lip 16, 2021 7:16 pm Nie uważam Archiwum za wyrocznie
Tak, tak, wiem... jednak dla wielu to fundament.
A co do linków - kajman, doceniłbym bardziej, gdybyś napisał szczerze, że Tobie tego brakuje. Przesłuchujesz utwory zanim Alek stworzy nowy zestaw i po prostu nie chce szukać Ci się linków... Podobnie, jak nie chciało Ci się pobierać wyników Euro z netu, wolałeś mieć podane na tacy.
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: gioconda2 »

jollyroger72 pisze: pt lip 16, 2021 6:57 pm Zdecydowana większość linki podaje, Alek się nie skarży.
Ogólnie linki są zalecane, ale czasami zdarza się, że ktoś głosuje z komórki (wyjazdy) i wówczas linka podać nie może. A nawet część z forowiczów może nie mieć komputera w domu, w pracy nie bardzo takie rzeczy mogą wysyłać, a do biblioteki (czy już otwarte?) im nie po drodze. Wymóg podawania linków ograniczy niektórym osobom zgłaszanie nowości.

A ten cały Regulamin, to ... mam nadzieję, nie będzie ćwiczył "cnót niewieścich" i walczył z naszą / moją ekspresją słowną? Że zakazu komentowania i szerokiego wypowiadania się tu i ówdzie nie będzie? Bo może zmiany zakładają możliwość wysyłania tylko suchych głosów bez słowa komentarza?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: pt lip 16, 2021 7:27 pm ale czasami zdarza się, że ktoś głosuje z komórki (wyjazdy) i wówczas linka podać nie może
Racja.
gioconda2 pisze: pt lip 16, 2021 7:27 pm A ten cały Regulamin
Plan jest taki, by słówko REGULAMIN podmienić na ZASADY.
gioconda2 pisze: pt lip 16, 2021 7:27 pm mam nadzieję, nie będzie ćwiczył "cnót niewieścich" i walczył z naszą / moją ekspresją słowną?
Mógłbym odpowiedzieć jednym słowem: KAWIARENKA :wink:
gioconda2 pisze: pt lip 16, 2021 7:27 pm Bo może zmiany zakładają możliwość wysyłania tylko suchych głosów bez słowa komentarza?
Easy, nic z tych rzeczy.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

gioconda2 pisze: pt lip 16, 2021 7:27 pm Wymóg podawania linków ograniczy niektórym osobom zgłaszanie nowości.
Uważam, że coś takiego może się zdarzyć, ale z tego co widzę przynajmniej dwie osoby robią to notorycznie.
jollyroger72 pisze: pt lip 16, 2021 7:24 pm Przesłuchujesz utwory zanim Alek stworzy nowy zestaw
Od kilku tygodni przesłuchuję zestaw najwcześniej w sobotę rano czyli kiedy już linki zostały wstawione. A wcześniej zdecydowanie bardziej przeszkadzały mi zapisy typu WYKONAWCA DUŻYMI LITERAMI - Tytuł Małymi i Dużymi niż brak linków.
jollyroger72 pisze: pt lip 16, 2021 7:24 pm nie chciało Ci się pobierać wyników Euro z netu
Nie za bardzo wiedziałem (przynajmniej na początku) gdzie szukać. A samo Euro kompletnie mnie nie interesowało. Prowadziłem, bo nie widziałem chętnych, a zgłosiłem się, bo ciekawy byłem czy będę najgorszy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Rzucę jeszcze taką luźną myśl... Co powiedzielibyście, by głosowania kończyć we czwartki o 24.00?
To nie moje widzimisię, ale sugestia Kruklanki, by napisać prośbę, aby nie zwlekać z głosowaniem na ostatnią chwilę, do 11.45 w piątki. Żeby uczynić to wcześniej. Stąd moje pytanie.
ODPOWIEDZ