Co dalej z Forumową?

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

No więc tak, z odpowiedzi na ankietę wynikają (na razie) następujące wnioski:
1. Jesteśmy za tym by zestaw zmniejszyć do 100 piosenek, dodając do niego 10 najlepszych propozycji.
5. Od razu odnoszę się do tego punktu, bo tutaj jest najwięcej wątpliwości. I sądzę, że nawet pytanie nie było źle sformułowane: "Czy ostatni zestaw nowości z LPPT traktujemy jako zestaw zerowy, czyli podlega on takiej samej ochronie jak nowości przez nas wybrane?", podkreśliłem tę część która była sednem pytania, bo chodziło mi o piosenki, które zostały po pierwszym notowaniu (jest ich 120) i teraz w drugim notowaniu mamy zmniejszyć tę liczbę do stu, bez względu na to czy piosenki spoza setki zdobędą jakieś punkty czy nie! Bowiem nowości, które później wypadną poza setkę, a będą miały co najmniej punkt pozostają w grze, dopóki nie minie ich czas karencji (~8 tygodni). Z tego jasno wynika, że nasze nowości będą lepiej traktowane od zestawu początkowego. No ale jeszcze tego do końca nie rozstrzygnęliśmy, bowiem tylko trzy osoby jednoznacznie napisały, że zmniejszamy zestaw do stu i tyle samo, że nie zmniejszamy.
2. Już jest ustalone że głosujemy na dziesiątkę, a jak na mniej piosenek, to punktacja liczy się od dołu. Jednak cztery osoby były za tym, żeby głosować obowiązkowo na 10 piosenek. I w takim razie rodzi się pytanie, czy można głosować już na jedną piosenkę, czy próg minimalny ustawić na trzech, a może na pięciu utworach? (tak napisał choćby TStudent)
3. Minimalnie więcej osób (7/5) jest za brakiem limitu w Poczekalni, a odwrotnie jest w kwestii powrotu, bo większość (właśnie 7/5) opowiada się za taką opcją. I myślę, że dobre rozwiązanie zaproponował temik3, żeby tylko przez pierwszych siedem tygodni można było wrócić do Poczekalni. Ja bym do tego dodał także te tygodnie gdy nowość nie dostała się do Poczekalni. A więc przykładowo jeżeli propozycja przez pierwsze trzy tygodnie nie weszła i wreszcie się jej udało, to jedynie przez następne 4 tygodnie mogłaby być chroniona przed wypadkiem. Później jak już wyleci, to powrotu nie ma. :?:
I teraz ten limit dla Poczekalni, otóż mam proste rozwiązanie, bowiem niektórzy z nas pisali o 15 inni o 25 tygodniach. Niech więc to będzie 20 tygodni (krakowskim targiem) i jeżeli piosenka przez ten czas nie wchodzi do Top 30, to wylatuje. Z wyjątkiem sytuacji gdy w tym 20 tygodniu jest blisko, czyli powiedzmy do 33. miejsca (no może 35.) Bo jaki jest sens żeby piosenka szorowała czterdzieste lokaty po dwudziestu tygodniach bytności, moim skromnym zdaniem - żaden! :mrgreen:
4. Po podliczeniu wszystkich propozycji wyszło mi, że średnia znalazła się właśnie na ośmiu tygodniach, więc myślę że jest to optymalna liczba dla nowości. Jednak jesteśmy też za tym, ze jeżeli w którymś z notowań nowość nie zdobędzie ani jednego oczka - wypada! Tylko wwas optował za tym, żeby nawet w takim przypadku (zdobycie 0 punktów) dać trzy pierwsze tygodnie na utrzymanie w zestawie.

Później na podstawie rozstrzygnięć ankietowych będę w stanie ułożyć regulamin, którego wstępny kształt Wam tutaj zaprezentuję. A Wy będziecie mogli się do nie ustosunkować i zgłosić ewentualne uwagi. :idea:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Kurcze, niewiele z tego rozumiem.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm Jesteśmy za tym by zestaw zmniejszyć do 100 piosenek, dodając do niego 10 najlepszych propozycji.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm tylko trzy osoby jednoznacznie napisały, że zmniejszamy zestaw do stu i tyle samo, że nie zmniejszamy.
To gdzie tutaj coś się zdecydowało? A jeżeli nie to ja jestem przeciw ze względów praktycznych. Zostało 120 utworów, po kolejnym notowaniu nie zostanie więcej, a przypuszczalnie mniej (po pierwsze jakieś utwory mogą dostać zero, po drugie coś może wypaść z top 30). Nie za bardzo widzę sens wyrzucania tych kilkunastu utworów.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm Minimalnie więcej osób (7/5) jest za brakiem limitu w Poczekalni
Mi wyszło 6/5+ (plus to temik3). I w takiej sytuacji to wygląda, że może być co najwyżej jeden powrót, bo więcej osób jest za brakiem lub co najwyżej jednym niż z większą.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm żeby tylko przez pierwszych siedem tygodni można było wrócić do Poczekalni.
Dla mnie logiczne jest, że jeżeli utwór jest w zestawie ósmy tydzień to wylatuje niezależnie od tego ile tygodni wcześniej w poczekalni spędził. Np 3 w poczekalni, 5 poza nią i jeżeli w ostatnim jest poza to wyrzucamy.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm Minimalnie więcej osób (7/5) jest za brakiem limitu w Poczekalni
I to załatwia sprawę i
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm otóż mam proste rozwiązanie
to są jakieś dywagacje bez znaczenia.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: sob cze 13, 2020 4:34 pm Kurcze, niewiele z tego rozumiem.
Bo większość odpowiadała tak, czyli że w pierwszym notowaniu zmniejszamy zestaw o wszystkie utwory, które nie punktowały, bez wyszczególnienia co dalej?
A prosiłem właśnie o taki opis, tymczasem tylko sześć osób się na to zdecydowało. I też byłbym za tym co napisałeś, żeby zostawiać wszystkie, które punktują, bo i tak tylko dziesięć nowości dojdzie, a będą wyloty z trzydziestki i któraś piosenka, może też nie dostać oczek. I myślę, że zestaw będzie się utrzymywał w okolicach tych 120 utworów.
kajman pisze: sob cze 13, 2020 4:34 pm I w takiej sytuacji to wygląda, że może być co najwyżej jeden powrót, bo więcej osób jest za brakiem lub co najwyżej jednym niż z większą.
To już jest ustalone, powrót możliwy tylko po tygodniowym wylocie i tylko jeden. Jeżeli więc dana piosenka w następnym nie powróci przynajmniej do Poczekalni, to wylatuje definitywnie (nawet gdy uzyska 51. lokatę).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 7:09 pm To już jest ustalone, powrót możliwy tylko po tygodniowym wylocie i tylko jeden. Jeżeli więc dana piosenka w następnym nie powróci przynajmniej do Poczekalni, to wylatuje definitywnie (nawet gdy uzyska 51. lokatę).
To jest totalnie bez sensu.
I po co zadawać sobie trudu, by pilnować takich szczegółów? Piosenka odbębnia ileś tam tygodni w zestawie i zostaje usunięta.
No ale niektórzy próbują być świętsi od papieża.
Raz zagłosowałem. Ale jak czytam o tych absurdalnych obostrzeniach, to ochoty mam coraz mniej...
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Skoro tak wybrała większość, to chyba nie będziemy działać wbrew ich woli?
Zresztą kto się zgłosi do pilnowania zestawu, ten będzie za to odpowiedzialny, a Ciebie niech głowa nie boli, bylebyś głosował. :twisted:
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm 1. Jesteśmy za tym by zestaw zmniejszyć do 100 piosenek, dodając do niego 10 najlepszych propozycji.
Kurcze po co komplikować sprawę, ustalone jest, że te, które punktowały zostają na dalsze tygodnie czyli te co są po za 50 mają jeszcze 7 tygodni o ile zdobędą punkty. Nowości jesli jest ustalone 10 to niech będzie 10. Zestaw może nam się rozrosnąć tylko w przypadku braku wypadków z listy, czasem będzie ich mniej czasem więcej. Jeśli będzie dużo wypadków i minie osiem tygodni dla nowości wtedy może się zmniejszać.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

No dokładnie tak ma być. Nie będziemy się kurczowo trzymać tej granicy setnego miejsca, tylko które piosenki punktują, te zostają. Do ósmego tygodnia pobytu, o ile wcześniej nie przebiją się minimum do Poczekalni. :wink:
I myślę że trzeba zrobić tak samo z dodawaniem kolejnej piosenki tego samego wykonawcy, czyli obowiązywała by ośmiotygodniowa karencja i wtedy można dodać następny utwór, byleby nie było ich w zestawie więcej niż trzy. :arrow:
A jak np. były trzy w zestawie, a jeden wyleciał z listy to wtedy myślę, że nie trzeba do końca wypełniać tej karencji, a szybciej będzie można dodać brakujący trzeci kawałek (o ile przejdzie weryfikację ocenową propozycji).
Tylko nie wiem czy do tego limitu będziemy również wliczać featuringi?
Ostatnio zmieniony sob cze 13, 2020 10:45 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 1 raz.
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

Jeśli ma być osiem tygodni karencji to wcale nie przeszkadza by było nawet cztery czy pięć utworów wykonawców z tym, że Ci co maja obecnie trzy niech mają 16 tygodni na następny (no ale niekoniecznie macie się z tym zgadzać). Myślę że duża liczba utworów jednego wykonawcy też może szkodzić. A featuringi traktujmy na takiej samej zasadzie co solo.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Trzy w zupełności wystarczy.
Dziś już nie mam głowy do dalszych reguł, bo jeszcze został mi MyCharts, ale na dniach to ogarnę.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 10:34 pm1. byleby nie było ich w zestawie więcej niż trzy. :arrow:
2. A jak np. były trzy w zestawie, a jeden wyleciał z listy to wtedy myślę, że nie trzeba do końca wypełniać tej karencji, a szybciej będzie można dodać brakujący trzeci kawałek (o ile przejdzie weryfikację ocenową propozycji).
1. A gdzie głosowaliśmy, że nie mogą być więcej niż trzy.
2. Nie wiem dlaczego wylot miałby zmieniać zasady? Jakiś wykonawca wprowadziłby do zestawu trzeci utwór, po czterech tygodniach wypada jeden z dwóch i od razu można głosować na kolejny? A inny wykonawca wprowadziłby pierwszy utwór i na wprowadzenie kolejnego musiałby czekać osiem tygodni (czy wtedy jakby szybko ten pierwszy wypadł to mniej)?
temik3 pisze: sob cze 13, 2020 10:40 pm Ci co maja obecnie trzy niech mają 16 tygodni na następny
To mnie nie przekonuje.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 10:47 pm Trzy w zupełności wystarczy.
Jak głosujący tutaj chcieliby więcej to mamy ustalać że trzy i koniec?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze: sob cze 13, 2020 11:30 pm A gdzie głosowaliśmy, że nie mogą być więcej niż trzy.
Była o tym gdzieś wcześniej dyskusja, dlatego nawet nie brałem pod uwagę tej kwestii.
kajman pisze: sob cze 13, 2020 11:30 pm po czterech tygodniach wypada jeden z dwóch i od razu można głosować na kolejny?
Jak przejdzie weryfikację, to czemu nie. :mrgreen:
Przecież to że są trzy piosenki danego wykonawcy w zestawie jest zasługą trójkowych redaktorów, a przede wszystkim naszych głosów, więc trzeba je uszanować.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 11:52 pm Była o tym gdzieś wcześniej dyskusja, dlatego nawet nie brałem pod uwagę tej kwestii.
No właśnie ja nie za bardzo to kojarzę. A jeżeli już to niezbyt rozbudowana.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 11:52 pm trzy piosenki danego wykonawcy w zestawie jest zasługą trójkowych redaktorów
Nie wiedziałem, że o to Ci chodzi. Myślałem, że chodzi o każdą sytuację z trzema utworami w zestawie. W takim przypadku to uważam, że można już teraz zgłaszać czwarty utwór. Może warto to poważnie przedyskutować.
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 10:34 pm1. byleby nie było ich w zestawie więcej niż trzy. :arrow:
2. A jak np. były trzy w zestawie, a jeden wyleciał z listy to wtedy myślę, że nie trzeba do końca wypełniać tej karencji, a szybciej będzie można dodać brakujący trzeci kawałek (o ile przejdzie weryfikację ocenową propozycji).
Dyskusja była, ale też chyba nie w temacie ile może być, raczej w temacie kiedy i jak dodawać.
kajman pisze: sob cze 13, 2020 11:30 pm 1. A gdzie głosowaliśmy, że nie mogą być więcej niż trzy.
Jakieś wspomnienie było, ale bez żadnych deklaracji.
kajman pisze: sob cze 13, 2020 11:30 pm 2. Nie wiem dlaczego wylot miałby zmieniać zasady? Jakiś wykonawca wprowadziłby do zestawu trzeci utwór, po czterech tygodniach wypada jeden z dwóch i od razu można głosować na kolejny? A inny wykonawca wprowadziłby pierwszy utwór i na wprowadzenie kolejnego musiałby czekać osiem tygodni (czy wtedy jakby szybko ten pierwszy wypadł to mniej)?
Ale o tym chyba też nikt nie pisał i nie było żadnej dyskusji więc nie mam pojęcia skąd Ci się to wzięło. Jakby tak miało być to bez sensu, bo wypada jedna Daria wchodzi trzecia tak?. A wypada Rojek i wchodzi nowy Rojek? Ustalmy że dziś każdy może zgłosić nową Darię nowy PJ a kolejny ich utwór po iluś tam tygodniach, ja byłbym za 6-8, bo tak jak pisałem niech będzie więcej utworów wykonawcy przecież każdy nowy będzie osłabiał siebie lub starsze. Po co kombinować.
temik3 pisze: sob cze 13, 2020 10:40 pm Ci co maja obecnie trzy niech mają 16 tygodni na następny
kajman pisze: sob cze 13, 2020 11:30 pmTo mnie nie przekonuje.
Mnie też nie, ale odniosłem się do wpisu Sundrajty jeśli już chciałby by szanse były wsród wykonawców były równe. Tzn. jeśli dla zasady chcielibyśmy wyrównać szanse dla wszystkich (bo ten zestaw nie jest naszą wypadkową), to by każdy inny wykonawca mógł mieć trzy utwory w zestawie to dla tych wykonawców trzeba by dać ban na 16 tygodni, co oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem.
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 10:47 pm Trzy w zupełności wystarczy.
kajman pisze: sob cze 13, 2020 11:30 pmJak głosujący tutaj chcieliby więcej to mamy ustalać że trzy i koniec?
Tak też myślę, że jak ktoś chce by było 10 i poprzednicy bedą się utrzymywać w Top 30 czy Poczekalni to niech będzie. Po co sobie nadawać roboty. Wystarczy przypilnować by co tydzień nie zgłaszano nowych utworów wykonawcy. Oczywiście myślę, że utwór wykonawcy, który nie załapie się jako nowość może być zgłoszony ponownie (jestem za zgłoszeniem nawet za tydzień), a także za tym by mógł ktoś zgłosić inny kolejny utwór tego wykonawcy też za tydzień. Póki nie będzie w zestawie nowości to nie ma problemu by zgłaszać stary lub nowy. Każdego prawo. Jak dostanie się do zestawu wtedy stosujmy zasadę 6 czy 8 tygodni karencji.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: 4989341 »

temik3 pisze: sob cze 13, 2020 9:20 pm
Sundrajta pisze: sob cze 13, 2020 2:10 pm 1. Jesteśmy za tym by zestaw zmniejszyć do 100 piosenek, dodając do niego 10 najlepszych propozycji.
Kurcze po co komplikować sprawę, ustalone jest, że te, które punktowały zostają na dalsze tygodnie czyli te co są po za 50 mają jeszcze 7 tygodni o ile zdobędą punkty. Nowości jeśli jest ustalone 10 to niech będzie 10. Zestaw może nam się rozrosnąć tylko w przypadku braku wypadków z listy, czasem będzie ich mniej czasem więcej. Jeśli będzie dużo wypadków i minie osiem tygodni dla nowości wtedy może się zmniejszać.
+1
z czasem sam zestaw się odchodzi.
piosenki które punktują nie usuwałabym
temik3 pisze: ndz cze 14, 2020 9:17 am Tak też myślę, że jak ktoś chce by było 10 i poprzednicy bedą się utrzymywać w Top 30 czy Poczekalni to niech będzie. Po co sobie nadawać roboty. Wystarczy przypilnować by co tydzień nie zgłaszano nowych utworów wykonawcy. Oczywiście myślę, że utwór wykonawcy, który nie załapie się jako nowość może być zgłoszony ponownie (jestem za zgłoszeniem nawet za tydzień), a także za tym by mógł ktoś zgłosić inny kolejny utwór tego wykonawcy też za tydzień. Póki nie będzie w zestawie nowości to nie ma problemu by zgłaszać stary lub nowy. Każdego prawo. Jak dostanie się do zestawu wtedy stosujmy zasadę 6 czy 8 tygodni karencji.
kadencja 8 tygodni brzmi w teorii dobrze, ale tylko w teorii. jak wiemy możemy typować wszelkie piosenki, nie single również.
co jeśli po debiucie na TFP na rynku ukaże się oficjalny singiel radiowy z tej samej płyty? z teledyskiem? z promocją? mamy czekać tych kilka tygodni, aby zaistniała na naszej liście?

takie przypadki mogą pojawić się za chwilkę: Kazik już w tym tygodniu budzi zastrzeżenia.
za chwilę może tak być z Edytą B. czy innymi
więc albo nie robimy żadnej kadencji i zdajemy się na umiar uczestników TFP
albo skupiamy się na singlach i piosenkach promujących dane wydawnictwo.

chyba, że mija rok (lub inny okres od prmiery) i wiemy, że artysta zakończył promocje oficjalną...
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

4989341 pisze: ndz cze 14, 2020 10:18 am mamy czekać tych kilka tygodni, aby zaistniała na naszej liście?
Jaki to problem, żeby poczekać?
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: 4989341 »

uderz w stół, a nożyce się odezwą...
kajman pisze: ndz cze 14, 2020 10:38 am
4989341 pisze: ndz cze 14, 2020 10:18 am mamy czekać tych kilka tygodni, aby zaistniała na naszej liście?
Jaki to problem, żeby poczekać?
rozgłośnie radiowe grają singla
artysta promuje dany utwór
piosenka hula na innych listach przebojów a u nas cisza, bo ktoś inny sobie wymyślił coś innego? nie widzisz absurdu sytuacji?

8 tygodni to sporo czasu, aby dany utwór stracił wiele na atrakcyjności
no i te kadencje magą wywołać efekt kuli, jeden singiel opróżni drugi, a ten drugi kolejny...

twoje zdanie znamy, poczekajmy na zdanie innych
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ale chyba kilka osób wypowiadało się już na ten temat. I chyba było za karencją.
A jeżeli nie będzie karencji (jakoś to bym przebolał) to chyba będzie to dotyczyć każdego utworu, a nie tylko singla. Bo jeżeli nie to byśmy byli poddani terrorowi singli, a to odbieram jako absurd).
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: ndz cze 14, 2020 11:35 am Ale chyba kilka osób wypowiadało się już na ten temat. I chyba było za karencją.
A jeżeli nie będzie karencji (jakoś to bym przebolał) to chyba będzie to dotyczyć każdego utworu, a nie tylko singla. Bo jeżeli nie to byśmy byli poddani terrorowi singli, a to odbieram jako absurd).
Dlatego też byłbym za moim pierwszym wariantem czyli 6 tygodni karencji. Ale w sumie jak nie będzie karencji to podobnie jak Ty przeboleję bo pewnie im więcej utworów jednego wykonawcy więcej szansy, że nie będą wysoko. No ale zalew powiedzmy ośmiu utworów jednego wykonawcy w dziesiątce jednego użytkownika to trochę fatalnie wygląda. Ale chyba każdy zdaje sobie sprawę, że wie o tym, ze jego dany wykonawca za tydzień wyda singla i że nie powinien proponować staroci, strzelałbym sobie w stopę gdybym o tym wiedział? A jakbym nie wiedział to poczekam 6 tygodni. A single? Uważam chyba podobnie jak Ty, że w większości lepsze utwory nie są singlami.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: TStudent »

A powiedz mi, temiku, skąd mam wiedzieć, że jakiś wykonawca ma zamiar wydać singla załóżmy w przyszłą środę albo piątek? A nawet o bieżących singlach często wiem z opóźnieniem. Moim źródłem informacji o jakichś singlach jest głównie MyCharts, gdzie dowiaduję się na bieżąco wprawdzie, ale tylko o niektórych, Spotify, gdzie mam kącik Radar premier, ale to dowiaduję się z około 2-3 tygodniowym opóźnieniem, natomiast na YouTube rzadko upatruję coś stricte bieżącego samemu, ostatnio trafiłem na nową Sochacką. A na inne strony nie chce mi się wchodzić, bo to za dużo sortowania. :arrow:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

Pisałem że przedstawię proponowany kształt regulaminu, więc oto jest.

Oburzeni postawą władzy, która w jeden majowy weekend zniszczyła Listę - Symbol naszych młodzieńczych marzeń z ponad 38-letnią tradycją, postanowiśmy odbudować przynajmniej namiastkę LP Trójki (bo tej prawdziwej nie sposób zbudować na forum!), ciągle wierząc że kiedyś radiowa lista Trójki do na powróci…
I dlatego przedstawiamy te w miarę proste reguły, żeby nikt nie mógł nam zarzucić dyktatorskich zapędów, i tak:

Zestaw podstawowy
1 ) Podstawą głosowania jest zestaw piosenek umieszczony w pierwszym poście wątku z odpowiednim notowaniem Trójkowej Foralisty Przebojów.
2 ) Każdy zarejestrowany forumowicz ma prawo wybrać z niej maksimum dziesięć piosenek (może być mniej) które otrzymują odpowiednio 10 pkt. za pierwsze miejsce i na końcu 1 pkt. za dziesiąte. W przypadku oddania głosu na mniej utworów punktację liczymy tak samo (czyli po kolei) od jednego oczka dla najniższej lokaty.
3 ) Podliczający wyniki forumowicz (VILKI) przedstawia co tydzień listę naszych wyborów, a więc Top 30, Poczekalnię (miejsca 31-50) i wszystkie piosenki, które zdobyły przynajmniej punkt. Z wyjątkiem regulaminowych wylotów o których będzie mowa później.
4 ) O kolejności miejsc na liście decydują w pierwszej kolejności:
- liczba zdobytych punktów,
- liczba oddanych głosów.
- najwyższe miejsce i ich liczba (gdy to jest identyczne) i tak aż do skutku…
- jeżeli jednak dwie piosenki dostały jednakowe punkty od tej samej liczby osób, o wyższym miejscu (ale to jest zasada tylko dla top 50) decyduje wynik sprzed tygodnia.
Z tymże pierwszeństwo mają, te które były wtedy niżej notowane i przede wszystkim nowości w zestawie.
5 ) Z listy wylatują wszystkie piosenki, które nie utrzymały się w Top 30 oraz te które w danym podsumowaniu nie zdobyły ani jednego oczka! A także te propozycje, które do ósmego tygodnia pobytu w zestawie do głosowania nie zdołały przebić się minimum do Poczekalni.
6 ) Trochę inaczej sprawa się ma właśnie w Poczekalni, otóż utwór który z niej wylatuje za pierwszym razem, o ile to wydarzy się nie później niż w siódmym tygodniu pobytu w zestawie (licząc także ewentualne początkowe tygodnie, gdy do tejże nie zdołał się dostać). Oczywiście na taki powrót ma tylko tydzień i możliwy jest on tylko raz.
7 ) Piosenka w Top 30 oraz Poczekalni może przebywać dowolną liczbę tygodni, dopóki zdobywa wystarczającą liczbę punktów by się tam utrzymać. A te które się tu nie dostaną wylatują maksimum po ośmiu tygodniach w zestawieniu.
8 ) opcja A - W zestawie mogą być maksimum trzy utwory jednego wykonawcy (licząc także featuringi). I możemy je dodawać w propozycjach co tydzień (do wyczerpania tego limitu). / opcja B - W zestawie może znajdować się dowolna liczba piosenek jednego wykonawcy, o ile będzie przestrzegana karencja X tygodni* (między jednym dodaniem utworu do zestawu, a kolejną taką próbą).
* pamiętajmy, że jeśli nowość wejdzie do trzeciego notowania i karencję ustalimy na 6 tygodni, oznacza to, że już w siódmym notowaniu można zgłaszać następną propozycję tego samego wykonawcy, gdyż ta będzie oceniana w ósmym, a do zestawu (o ile się zakwalifikuje?) wejdzie dopiero w dziewiątym notowaniu)

Propopozycje
1 ) Każdy z nas może dodać propozycję (chociaż nie jest to obowiązkowe) najlepiej w wątku z głosowaniem (żeby nie było bałaganu), które w następnym tygodniu zostaną ocenione w oddzielnym wątku.
2 ) Z grona przedstawionych propozycji w następnym tygodniu wybieramy pięć naszym zdaniem najlepszych, a prowadzący (4989341) podlicza wyniki i ustala najlepszą dziesiątkę, która kwalifikuje się do zestawu podstawowego. Może się zdarzyć, że dwie (lub więcej) piosenki zdobędą identyczne punkty i znajdą się właśnie na dziesiątej lokacie. W takim przypadku wszystkie przechodzą dalej.
3 ) opcja A - Piosenka która zajęła pierwsze niekwalifikujące się miejsce, przechodzi do następnego podsumowania jako tzw. Lucky Looser. / opcja B – Każdy utwór który się nie zakwalifikował do zestawu podstawowego może być ponownie zgłoszony (ale przez innego forumowicza) po X tygodniach (najlepiej ośmiu, żeby wszędzie była ta sama, łatwa do zapamiętania liczba). / opcja C – Możliwe są oba rozwiązania (z wyjątkiem LL, który nie mógłby już być ponownie zgłaszany).
4 ) Wybieramy propozycje, które od daty premiery na albumie, singlu, w streamingu lub YT nie mają więcej niż półtora roku. (limit czasu wciąż możliwy do doprecyzowania)
5 ) Nie proponujemy autocoverów, mixów, special edition i innych temu podobnych przeróbek wersji podstawowych* danego utworu.
* chociaż jak pokazuje życie (na sąsiednim forum) wcale nie łatwe jest utrzymanie tej zasady. Jednak skoro i tak każda propozycja musi przejść weryfikację, to nie trzymałbym się aż tak ściśle tej regułki.

Teraz czekam na Wasze komentarze uwagi i sugestie. :arrow:
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 2:50 pm Z tymże pierwszeństwo mają, te które były wtedy niżej notowane i przede wszystkim nowości w zestawie.
A kto pisał, że tak ma być, moim zdaniem powinno być odwrotnie. Kto tydzień wczesniej był wyżej to wygrywa.
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 2:50 pm 8 ) opcja A - W zestawie mogą być maksimum trzy utwory jednego wykonawcy (licząc także featuringi). I możemy je dodawać w propozycjach co tydzień (do wyczerpania tego limitu). / opcja B - W zestawie może znajdować się dowolna liczba piosenek jednego wykonawcy, o ile będzie przestrzegana karencja X tygodni* (między jednym dodaniem utworu do zestawu, a kolejną taką próbą).
* pamiętajmy, że jeśli nowość wejdzie do trzeciego notowania i karencję ustalimy na 6 tygodni, oznacza to, że już w siódmym notowaniu można zgłaszać następną propozycję tego samego wykonawcy, gdyż ta będzie oceniana w ósmym, a do zestawu (o ile się zakwalifikuje?) wejdzie dopiero w dziewiątym notowaniu)
Opcja B zdecydowanie. Dalsza część trochę zagmatwana, nie można prościej? Jeśli oceniana propozycja jest w tym tygodniu to nastepna za 6?
Sundrajta pisze: śr cze 17, 2020 2:50 pm Propopozycje
3 ) opcja A - Piosenka która zajęła pierwsze niekwalifikujące się miejsce, przechodzi do następnego podsumowania jako tzw. Lucky Looser. / opcja B – Każdy utwór który się nie zakwalifikował do zestawu podstawowego może być ponownie zgłoszony (ale przez innego forumowicza) po X tygodniach (najlepiej ośmiu, żeby wszędzie była ta sama, łatwa do zapamiętania liczba). / opcja C – Możliwe są oba rozwiązania (z wyjątkiem LL, który nie mógłby już być ponownie zgłaszany).
Każdy kto zgłosił niech zgłasza do bólu, po co komplikujesz? Kto tego będzie pilnował?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

temik3 pisze: śr cze 17, 2020 3:51 pm A kto pisał, że tak ma być, moim zdaniem powinno być odwrotnie.
Akurat to była propozycja kajmana, z którą się zgadzam i wtedy nikt nie protestował. :lol:
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 3:51 pm Dalsza część trochę zagmatwana, nie można prościej?
Później będzie prościej, teraz chciałem w miarę dokładnie opisać tę opcję.
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 3:51 pm Każdy kto zgłosił niech zgłasza do bólu, po co komplikujesz? Kto tego będzie pilnował?
To też akurat propozycja kajmana i też się z nią zgadzam. I do jakiego bólu, tylko jeszcze drugi raz będzie można tak uczynić. :arrow:
I już Ty się nie martw o pilnowanie zestawu, a propos, to właśnie zdaje się Ty zgłaszałeś do tego akces?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

temik3 pisze: śr cze 17, 2020 3:51 pm Kto tego będzie pilnował?
Ja mogę. Przy czym sześć chyba wystarczy.
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 3:51 pm A kto pisał, że tak ma być
Co najmniej dwie osoby, chyba nawet więcej i nikt tego nie oprotestował.
temik3 pisze: śr cze 17, 2020 3:51 pm Jeśli oceniana propozycja jest w tym tygodniu to nastepna za 6?
No to faktycznie wygląda prościej.
Przy czym jeżeli utwór się nie załapie do zestawu (lub nie zostanie luzerem) to kolejny może pojawić się w propozycjach w kolejnym tygodniu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Yacy »

nie wiem czemu boicie się podwójnych miejsc :-P

jaki jest sens zgłaszania utworu po raz drugi? nie spodobał się albo nie miał szczęścia - trudno.

z jednej strony zestaw ma mieć nie za dużo pozycji, bo... w sumie nie wiem dlaczego ;-)
a z drugiej strony jedną propozycję być może trzeba będzie oceniać "do bólu" ;-)

oczywiście wiem, że nie trzeba albo można sobie np. prowadzić archiwum propozycji :D :D :D
a można było prosto, bez pilnowania tygodni, użytkowników, itp.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Sundrajta »

A co mamy do roboty i jak widzisz aż nas energia roznosi, by robić co dla dobra naszej ukochanej Trójki. :mrgreen:
I skoro nie można inaczej, to przynajmniej na forum LP3 staramy się jak możemy...
Yacy pisze: śr cze 17, 2020 5:08 pm z jednej strony zestaw ma mieć nie za dużo pozycji, bo... w sumie nie wiem dlaczego
A po co w zestawie mają zalegać piosenki, na które nikt nie głosuje? Najlepiej żeby tam były tylko te, które chociaż dla jednego forowicza mają jakieś znaczenie i wartość.
kajman pisze: śr cze 17, 2020 5:04 pm Przy czym jeżeli utwór się nie załapie do zestawu (lub nie zostanie luzerem) to kolejny może pojawić się w propozycjach w kolejnym tygodniu.
To jest jasne i dlatego już nie chciałem się rozpisywać. :lol:

Aha i wnioskuję o przeniesienie wątku z głosowaniem na propozycje do TFP do działu TN, ponieważ zdecydowana większość ankietowanych tak chciała.
I od drugiego notowania chyba niepotrzebny będzie ten dopisek "głosowanie"?
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2020 5:46 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ