Co dalej z Forumową?

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Kruklanki »

Propozycja AlekOb aby zmienić na Tygodniowa przypadła do gustu zatem. Zmianę naturalnie wprowadzimy wraz z nową wersją regulaminu

Czyli zmieniamy nazwę na Tygodniowa Foralista Przebojów.
Czyli zmieniamy nazwę na Nowości Tygodniowej Foralisty Przebojów.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Od kolejnego notowania.
We czwartek najpóźniej wstawię odnowioną wersję Regulaminu czyli Zasady TFP.
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Kruklanki »

jollyroger72 pisze: pt lip 16, 2021 10:52 pm Od kolejnego notowania.
We czwartek wstawię odnowioną wersję Regulaminu czyli Zasady TFP.
Od kolejnego czyli TFP#59 czy TFP#60 ? Od kiedy obowiązuje nowa nazwa zatem TFP#59 czy TFP#60 ?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

#60
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: konwicki1980 »

Mnie się generalnie żadne chyba zmiany nie podobają, a już zwłaszcza ta o zmianie nazwy, choć rozumiem intencje. Idąc tym tropem to można by nazwę całego forum zmienić...

Zajmujemy się mnóstwem dupereli, a muzyka staje się coraz mniej istotna. Takie mam wrażenie od dawna tutaj i wątpię, by to uległo zmianie.

Co do głosowania, to głosuję jak mam czas. Czasem nawet w poniedziałek, czasem w nocy z czwartku na piątek.

Co do zasad pierwszeństwa utworów, to juz kiedyś pisałem, że wolałabym miejsca podwójne, a już niezmiernie egzotyczne wydają mi się zasady, że:
"W opcji mieszanej (jeden utwór z Top 50, drugi spoza Top 50) wyżej klasyfikowany jest utwór spoza Top 50. Kiedy jedna z propozycji jest nowością, ona zajmuje wyższą pozycję.

4a] W szczególnym przypadku, kiedy dwa (lub więcej utworów) zgromadzą jednakową konfigurację punktów od takiej samej liczby osób i są nowościami w zestawie, o wyższej pozycji decyduje pierwszy oddany głos na dany utwór".
Stoi za tym żadna logika.
Równie dobrze można rzucać kostką.

To tyle. Nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać, po prostu zabrałem głos w dyskusji.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ja jestem zdecydowanie przeciw miejscom podwójnym. W związku z tym jakieś zasady trzeba przyjąć i wolę takie niż zupełnie losowe jak rzut kostką lub np alfabetyczne.
Jedyną rzecz, którą mógłbym rozważać to sytuacja, kiedy przy identycznej konfiguracji wszystkich czynników jeden z tych utworów wylatywałby z zestawu. Wtedy w drodze wyjątku w zestawie bym go zostawił (to tylko taka refleksja, nie żadna sugestia).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze: ndz lip 18, 2021 12:58 am Mnie się generalnie żadne chyba zmiany nie podobają (...)
Piotr, odnowiony regulamin to raczej nie zmiany a jedynie uściślenie, doprecyzowanie zasad istniejących. Wszystko po to, by w przyszłości uniknąć takich przepychanek, jakie miały miejsce przed kilkoma tygodniami.
konwicki1980 pisze: ndz lip 18, 2021 12:58 am Co do zasad pierwszeństwa utworów, to juz kiedyś pisałem, że wolałabym miejsca podwójne
Ja też wolałbym, dla mnie to bardziej naturalne. Ale wola większości... Tak zdecydowano przed rokiem.
konwicki1980 pisze: ndz lip 18, 2021 12:58 am 4a] W szczególnym przypadku, kiedy dwa (lub więcej utworów) zgromadzą jednakową konfigurację punktów od takiej samej liczby osób i są nowościami w zestawie, o wyższej pozycji decyduje pierwszy oddany głos na dany utwór".
Stoi za tym żadna logika.
Nie logika a los szczęścia. Który utwór pierwszy otrzyma punkty, ten będzie wyżej. Proste.

Dziękuję za głos w dyskusji :)
kajman pisze: ndz lip 18, 2021 8:09 am Jedyną rzecz, którą mógłbym rozważać to sytuacja, kiedy przy identycznej konfiguracji wszystkich czynników jeden z tych utworów wylatywałby z zestawu. Wtedy w drodze wyjątku w zestawie bym go zostawił (to tylko taka refleksja, nie żadna sugestia).
Kajman, ale mówimy o ustalaniu miejsc 1-50, więc sytuacja, o której piszesz, nie zaistnieje. Z Top 50 jeszcze nikt nie jest wyrzucany :wink:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: ndz lip 18, 2021 8:18 am Nie logika a los szczęścia.
A także (przynajmniej teoretycznie) motywacja. Zagłosujesz wcześniej to Twój utwór ma większe szanse.
jollyroger72 pisze: ndz lip 18, 2021 8:18 am Kajman, ale mówimy o ustalaniu miejsc 1-50, więc sytuacja, o której piszesz, nie zaistnieje.
Zaistnieje, kiedy będzie to miejsce 30 lub 50. No ale przy miejscu 31 (gdy ma identycznie jak 30) oznaczałoby to powrót do top 30, gdyby w kolejnym tygodniu zdobyło wystarczającą liczbę głosów, a na to nikt się nie zgodzi.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz lip 18, 2021 10:02 am Zaistnieje, kiedy będzie to miejsce 30 lub 50.
Jeśli chodzi o miejsce 50... Ktoś według tych reguł zostanie sklasyfikowany na 50, ktoś na 51. Skoro "wypadkowicz" z zestawu jest 51 - zostaje usunięty i brak przesłanek do robienia wyjątków.
ODPOWIEDZ