1288 (06.10.2006)

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

mrsap pisze:Oskarżenia te są bezpodstawne, mogła to być zwyczajna pomyłka.
Tak to zabrzmialo jakbys "Kurskim" Niedzwieckiego byl. Daruj sobie, ale ja te mechanizmy nie od dzisiaj znam. Moge Cie pocieszyc, ze wiekszym od Marka N ustawiaczem jest/byl Balonik.

Ja sie nawet domyslam jakie bedzie tlumaczenie sie z tego bledu. Ciekawi mnie tylko, w ktora strone to wyprostuja. Powinno byc tak jak bylo to slychac w eterze (bez tej wpadowy oczywiscie) bo przedstawiona statystyka 12/12/3/3 na to wlasnie sugeruje. Na stronie statystyka jest nastepujaca: 11/12/3/4
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Natalia pisze:Jestem z całą pewnością dziewczyną.
To z całym szacunkiem pozdrawiamy :oops: i witamy w gronie samych chłopców :?: , mam na myśli osoby, które napisały ze 20 postów i więcej.

Zeta zrobiła sie ostatnio jakaś tajemnicza, chyba przechodzi bardzo ważny czas i jakoś bardzo rzadko bywa na forum :cry:

Jak tu można importować więcej Emotikonów ???

Listy słuchałem dopiero od 21-ej. Co się działo z tymi pozycjami 17-20 ???
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Wiem, że koledzy którzy byli ostatnio w studio w trakcie listy nie mogą nam zdradzić kuchni, ale jeżeli to możliwe to niech określą czy mocno naciągane są wyniki, czy tylko robione są "techniczne" poprawki do wyników głosowania nas słuchaczy. Bo jeżeli są duże to pozostanie chyba głosowanie na naszą forumową listę.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

a myslisz, ze my tak wszystkiego sie dowiedzielismy? Troche Marek powiedzial jak spytalismy, ale ile rzeczy jest oprocz tego to z cala pewnoscia nie wiemy. W kazdym razie ja wciaz bede glosowac nie tylko na forumowa liste.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze:To z całym szacunkiem pozdrawiamy :oops: i witamy w gronie samych chłopców :?: , mam na myśli osoby, które napisały ze 20 postów i więcej.

Zeta zrobiła sie ostatnio jakaś tajemnicza, chyba przechodzi bardzo ważny czas i jakoś bardzo rzadko bywa na forum :cry:
co nie zmienia faktu, ze jest jedna z najwazniejszych osob tutaj. Wiec nie mozna powiedziec, ze jestesmy w gronie samych facetow. "Prawie samych" to owszem, ale jak wiadomo "prawie" robi duza roznice ;-).
bobby-x pisze:Listy słuchałem dopiero od 21-ej. Co się działo z tymi pozycjami 17-20 ???
Grycek juz udostepnil nagranie, wiec mozesz sie sam przekonac.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Ja zanotowałem tak jak było na antenie.

17. DOWNPRESSOR MAN
18. SPIDER'S WEB
19. WRACAJ BO TAK CHCĘ
20. TOWER OF SONG

A czy to raz Misiek lub inny realizator puszczał kawałki w innej kolejności. Marek stopował utwór i kazał grać jak ma na wydruku roboczym. Napisałem maila do Marka w tej sprawie, jak nic nie odpisze to zostawiam wersję antenową.
Piotr pisze:W ostatniej chwili Marek N. zaingerowal w liste, realizator (Misiek) zaczal grac jak nalezy i dostal bure. Na necie tez nie zmienili poprawki Marka N. Taki oto zywy przyklad ukladania listy. Ktos, kiedys sie domagal dowodow. Teraz ma. I co wy na to? W koncu to autorska lista pana Marka.
Z całym szacunkiem Piotrze - to po słuchasz "ustawionej" listy jak Ci się nie podoba ???
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze:Napisałem maila do Marka w tej sprawie, jak nic nie odpisze to zostawiam wersję antenową.
tez napisalem wczoraj i czekam na ew. odpowiedz
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

bobby-x pisze:Z całym szacunkiem Piotrze - to po słuchasz "ustawionej" listy jak Ci się nie podoba ???
Bo to najnormalniejsze w swiecie, ze listy sa ustawiane. Jedne w wiekszym, inne w mniejszym stopniu. Wiec dlaczego mam sie obrazac i nie sluchac. Gdybym tak mial zrobic to niczego bym nie sluchal. Mnie tylko "Miska" zal bo znow opieprz dostal nie za swoje winy. Lista zostala ustalona, wklepana do komputerka, zrobiono wydruki, wklepano do bazy na necie, by pozniej o 22:00 mogla sie pojawic, a tu nagle zmiana i nie wszyscy dostali poprawki i nie wszedzie ja wprowadzono. Dotyczy to rowniez programu emisyjnego. Misiek gral jak mial. Zal mi chlopa. Ale realizator zawsze mial i ma przesrane.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Ustawianych rzeczy jest znacznie wiecej. Pewnie też podwójne pozycje, pomaganie niektórym nowościom przed spadkkiem z top 30 (bo wiadomo, ze wrócić nie można), debiuty w okolicach 50 miejsca dla wypromowania danego utworu.

Tutaj zapewne pan Marek co nieco ingeruje i zasadniczo mi to nie przeszkadza. Lista jest tylko pewną zabawą, rozrywka, audycja z gatunku tych lżejszych. Nie podejrzewam jednak aby zmieniał cokolwiek w górnych rejonach Listy.

Co do sytuacji z ost. notowania i miejsc 20-17 - nie wyrokujmy. Nie mamy żadnej pewnosci jak było rzeczywiście. Snujemy tylko domysły, a to już mi pachnie czymś takim jak przepychanki PISu z PO.

Do nasłuchania
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Po przemyśleniu stwierdzam,że nie ma o co kruszyć kopi. Bo niby jaki w tym interes miałby pan Marek? Wygląda na to że piosenki dostały taką ilość głosów, a w tym przypadku pan Marek decyduje kto będzie na danej pozycji. W wersji roboczej były ustawione w kolejności alfabetycznej wg. wykonawców tzn Katie.., Kobranocka, Leonard.., Sinead.. A pan Marek zdecydował inaczej. To jedna z teorii. Teoretycznie możliwa.
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

Jeżeli to była zwykła pomyłka, to od razu można było to sprostować, jeżeli ustawienie, to dużą nieuwagą bylo wypuszczenie do archiwum notowania niepoprawionego
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Gary pisze:Po przemyśleniu stwierdzam,że nie ma o co kruszyć kopi. Bo niby jaki w tym interes miałby pan Marek? Wygląda na to że piosenki dostały taką ilość głosów, a w tym przypadku pan Marek decyduje kto będzie na danej pozycji. W wersji roboczej były ustawione w kolejności alfabetycznej wg. wykonawców tzn Katie.., Kobranocka, Leonard.., Sinead.. A pan Marek zdecydował inaczej. To jedna z teorii. Teoretycznie możliwa.
Nie ma o co kruszyc? Fakt nie ma. Tak zawsze bylo, jest i bedzie. Przeciez radio to wielki teatr wyobrazni, pewna magia. Ale padlo pytanie wiec dyskusja sie na ten temat rozwinela. Szkoda, ze taka sytuacja wyniknela z powodu braku profesjonalizmu, ze komus niewinnemu sie oberwie.

A co do kolejnosci alfabetycznej to powinno byc tak:

Cohen, Leonard feat U2
Kobranocka
Melua, Katie
O'Connor, Sinead
ale wiem, takowy zapis nie funkcjonuje na liscie.
zbyszu pisze:Tutaj zapewne pan Marek co nieco ingeruje i zasadniczo mi to nie przeszkadza. Lista jest tylko pewną zabawą, rozrywka, audycja z gatunku tych lżejszych. Nie podejrzewam jednak aby zmieniał cokolwiek w górnych rejonach Listy.
Dokladnie traktujmy to jako zabawe.

No to jak Bobby? Ustalamy statystycznie, ze to co w eterze to w statystyce?
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Piotr pisze:[ Szkoda, ze taka sytuacja wyniknela z powodu braku profesjonalizmu, ze komus niewinnemu sie oberwie.
?
Przepraszam, ale to już zabrzmiał nieelegancko. Zarzut wyimaginowany i bardzo krzywdzący. Oceniasz sprawy jakbyś wszystko wiedział, jakbys siedział obok Miśka. Przystopuj trochę, choć wiem, ze nie mamy co na to liczyć.

Nie oczekuję odpowiedzi !!!

Do nasłuchania
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

zbyszu pisze:...Zarzut wyimaginowany i bardzo krzywdzący...
Czyzby? Kogo krzywdzacy? Nie podalem przeciez zadnego nazwiska. Moze to nowy "Kazio" zawinil, moze Helen, a moze... Tego to sie raczej nie dowiemy.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Rozwinęła się ciekawa dyskusja , też jestem trochę poirytowany zaistniałym faktem , bo lubię podobnie jak większość "statystycznych" gdy wszystko jest na swoim miejscu , abstrahując od tego co było faktyczną przyczyną przesunięcia DOWNPRESSOR MAN 3 pozycję do góry. Z podobną sytuacją mamy do czynienia zresztą nie po raz pierwszy , z tą różnicą że parenaście lat wstecz brak internetu i archiwizowania ówczesnych notowań nie pozwalał snuć domysłów o jakiekolwiek próby "matactwa". Błędny(?!) zapis internetowy lub "gazetowy" jak to miało miejsce w przeszłości nie powinien stanowić żadnego "dowodu w sprawie". Dla mnie jedynym miernikiem i odzwierciedleniem rzeczywistych pozycji na LP3 i znajdujących się na nich utworów będzie tylko i wyłącznie eter radiowy. Oczywiście nie mówimy tutaj o notowaniach bez emisji , wszelkiego rodzaju "roboczych" , oczywistych błędach nie wynikających z braku dobrej woli (przeoczenia , zagapienia , itd. , itp.) , gdzie logiczne myślenie i zapis internetowy pozwala właściwie zarchiwizować nam dane notowanie czy Top Wszech Czasów. Podobnie traktowałbym (tzn. podlegające odpowiedniej , poprawnej korekcie) wszelkiego rodzaju podsumowania punktowe przedstawiane na antenie przez Marka , gdzie "rzeczywistość radiowa" odbiega od rzeczywistości reprezentowanej przez "programy liczące nie mające prawa się pomylić".

Nie pozwólmy w sobie i w innych zabić tej magii , tej tajemniczości , nawet z tymi wszystkimi nie do końca zrozumiałymi przez nas "odstępstwami". Czy tego chcemy czy nie Lista zawsze pozostanie tylko i wyłącznie autorską audycją Pana Marka.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Tomekk pisze:17 12 22 SPIDER'S WEB - Katie Melua (4ART Music)
18 21 8 WRACAJ BO TAK CHCE - Kobranocka (Polskie Radio)
19 19 4 TOWER OF SONG - Leonard Cohen feat. U2 (Universal)
20 18 10 DOWNPRESSOR MAN - Sinead O'Connor (Kartel Music)
No i poprawiono zgodnie z tym co bylo slychac na antenie.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

No i bardzo dobrze bo są jeszcze tysiące słuchaczy którzy z braku internetu nawet nie wiedzieli o zaistnialym problemie, a mogli by sie zdziwic np przy podsumowaniu rocznym.
mrsap
Posty: 1597
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrsap »

Artur pisze:No i bardzo dobrze bo są jeszcze tysiące słuchaczy którzy z braku internetu nawet nie wiedzieli o zaistnialym problemie, a mogli by sie zdziwic np przy podsumowaniu rocznym.
Na pewno wiele by to zmieniło :D

Uważam, że niektórzy przeceniają wagę tego problemu. Powiniśmy się cieszyć, że usłyszeliśmy więcej piosenek w całości :D
Nie wiadomo jak było z tym ustawianiem, więc nie ma sensu się kłócić.
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

Notowanie już zostało poprawione w archiwum lp3
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Fanatyk pisze:Dla mnie jedynym miernikiem i odzwierciedleniem rzeczywistych pozycji na LP3 i znajdujących się na nich utworów będzie tylko i wyłącznie eter radiowy.

Nie pozwólmy w sobie i w innych zabić tej magii , tej tajemniczości , nawet z tymi wszystkimi nie do końca zrozumiałymi przez nas "odstępstwami".
Jesteś następnym słuchaczem, który notuje od dawna listy z nasłuchu. To mi się podoba.

Pięknie napisałeś o tej magii. Bardzo chętnie poznam Ciebie na następnym zlocie. Jak tylko przekonać Twoją Panią aby puściła Cię z domu na 48 godzin ???
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

bobby-x pisze: Jak tylko przekonać Twoją Panią aby puściła Cię z domu na 48 godzin ???
Puści , Bobby puści . Myślę , że zdążyła zauważyć u mnie ten błysk w oczach , kiedy opowiadałem jej o zlocie. Krótko mówiąc , z tej drogi już nie ma odwrotu. Mam nadzieję do zobaczenia w kwietniu.
ODPOWIEDZ