Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: pbd2 »

No to po dwóch latach urodziło się trUjce nowe dziecko. Potworek, oby z wadą letalną.
Wymyślono Listę Przebojów Trójki. Od nowa. Notowanie zerowe, jak 17 kwietnia 1982. Głosowanie przez sms-y premium, jak w audiotele z początku wieku. "Jak się nazywa przedstawiciel grupy etnicznej zamieszkującej Afrykę wschodnią, charakteryzujący się wysokim wzrostem: a) Pigmej, b) Masaj, c) samuraj" :-D
Prowadzą toto panowie Ciechański i Miara. Pierwszy jest dla prawdziwego słuchacza dawnej Trójki niesłuchalny, za dużo w nim badziewiastości a la radio komercyjne. O drugim pierwszy raz na uszy słyszę.
Żelazna Niunia jest z siebie dumna!

Notowanie zerowe tego czegoś (ciekawe, kto je ułożył - chyba nie prowadzący, bo tego podobno miało "już" nie być!) wygląda tak:
https://trojka.polskieradio.pl/lpt?mscl ... 961272d6a6

Był pierwszy w historii świata audyt listy przebojów. Teraz mamy pierwszy w historii TAKI regulamin listy przebojów. 45 paragrafów!!! :-D
https://trojka.polskieradio.pl/files/regulamin-lpt.pdf

Tak swoją drogą uzurpatorzy z Myśliwieckiej chyba doszli do wniosku, że nie ma systemu internetowego, który gwarantowałby, że nie będzie takich problemów jak z prawdziwą LP3, więc odkopali system esemesowy z początku stulecia. Aż mi się przypomniały czasy "Californication", "Ajrisza", "In the End" i "In My Place", czasy energetycznego nu metalu, jękliwego r'n'b, gothic rocka, fryzur emo i Avril Lavigne :-D Mundial w Japonii i Korei, Edytka i jej maksymalnie wydziwiony hymn Rzeczypospolitej, blamaż Polaków, oszustwa Korańczyków i niespodzieany medal dla Turków :-) Oczyma duszy zobaczyłem ten rozświetlony monitorami półmrok i poczułem zapach spoconego tłumu nastolatków w osiedlowej kawiarence internetowej, do której nigdy nie można się było dopchać, bo zawsze okupowały ją hordy młodzieży grające w gry online. Przypomniały się wieczorne powroty do domu z "Trójkowym expressem" na uszach. Fajne czasy, tylko co to ma wspólnego z rzeczywistością technologiczną roku 2022??? :-D
Dodatkowo jest to chyba pierwsza na świecie lista rozgrywana systemem ligowym: w każdym notowaniu spada ostatnia trójka, a na jej miejsce wchodzą trzy najlepsze piosenki z propozycji. Po notowaniu zerowym propozycje są tylko 33...
No i tchórze z nich straszni, skoro ani nie wzięli na klatę oszustwa z notowaniem 1999 i nie zaczęli od 2000, ani nie przyznali się do błędu i nie zaczęli od 1999, tylko wyzerowali licznik i udają, że wszystko jest ok i "myśmy wszystko zapomnieli". Nie, nie zapomnieliśmy!
Słuchać tego nie będę (może gdyby red. Tomaszuk prowadził, ale podejrzewam, że prędzej zjadłby swój mikrofon razem z kablem, niż wziąłby udział w takiej profanacji), co najwyżej z ciekawości sprawdzać wyniki. Może z ciekawości posłucham za tydzień - tak jak się wącha te śmierdzące tropikalnie kwiatki :-D

Jeśli to nie jest odpowiedni dział dla tego tematu (np. dlatego, że za blisko stąd do notowań jedynej prawdziwej Listy), proszę Administrację o przeniesienie we właściwe miejsce.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Miszon »

Skojarzenie z epoką sprzed 20 lat jest jak najbardziej słuszne.

Ciekawe, kto będzie na to głosować. Zestaw jest dziwny (Nirvana?).
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

Przejrzałem zestaw do głosowania i widzę, że znaleźli nową futurystyczną wersję utworu Stinga, którą nagrał z okazji wojny na Ukrainie i w której na świecie został tylko jeden Rosjanin, najnowszy utwór Sochackiej Nie było różowe oraz nagranie nieznanemu nikomu zespołu o nazwie Sabathon. Brawa za tak dogłębną prezentację rynku muzycznego.
Miszon pisze: sob kwie 02, 2022 8:43 am Zestaw jest dziwny (Nirvana?).
To dla kontrastu tych supernowych utworów, o których pisałem. Swoją drogą ten Sting to autocover utworu z połowy l. 80-tych.
Miszon pisze: sob kwie 02, 2022 8:43 am Ciekawe, kto będzie na to głosować.
Podejrzewam, że znajdą się tacy, a jeżeli nie to sami zagłosują.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Neo01 »

Ta Nirvana to zdaje się ze ścieżki z najnowszego "Batmana". Niemniej jednak wygląda to kuriozalnie (jak i całe to przedsięwzięcie).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Yacy »

Dla mnie to nadal jednorazowa akcja z okazji 60 lat i 1.04.
A nawet jeśli nie, to tylko jedna więcej LP, której nie będę słuchał. :-P
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: mikrobi »

Właściwie zgodnie z regułą gatunku powinny być nagrody dla głosująych, bo tak chyba było w stacjach komercyjnych. Ale cyhyba PR nie ma kasy albo ma na coś innego.
Kuba1201
Posty: 2030
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Kuba1201 »

No po prostu brak słów...
Jeszcze te starocia, takie jak Nirvana, czy Sting (wiem, że na zupełnie innej liście, z którą wspólna jest jedynie nazwa były takie przypadki - chociażby Led Zeppelin, no ale sama idea wstawiania takich numerów jest kompletnie bezsensowna), no i liczne literówki, z czego Kaśka i Sting wyglądają komicznie. Tak jak system do głosowania, regulamin i jeden z prowadzących (jakby co, nie słucham tego radia od wiadomego czasu, no ale wiem, jak niski poziom prezentuje).
AlekOb
Posty: 2874
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: AlekOb »

Gdyby to miała być jednorazowa akcja, to raczej nie silili by się ten 45-punktowy regulamin ;)
Ciekawe cóż to będzie za 5-osobowa komisja nadzorująca przebieg głosowania SMS, o której tam mowa :mrgreen:
choroszcz
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: choroszcz »

Całe szczęście, że nie kontynuują dalej od notowania 2000.
Głupio by było tego słuchać.a tak nowy dziwny twór .Niech se leci...Ale to nie jest moją Lista Przebojów pr 3.Na szczęście..
Krzysiek1996
Posty: 726
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Krzysiek1996 »

AlekOb pisze: sob kwie 02, 2022 5:26 pm Ciekawe cóż to będzie za 5-osobowa komisja nadzorująca przebieg głosowania SMS, o której tam mowa :mrgreen:
Pewnie z najwyższych szczebli, i kierował nią będzie Suski.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

Jaki znów Suski? Kaczyński, Morawiecki, Ziobro i szukają jeszcze dwóch innych godnych to czynić.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

Pozwólcie, że wypowiem się na temat listy w wersji 2.0. Przede wszystkim nie słuchałem tylko oceniam zestaw do glosowania. Ktoś , kto słuchał starej listy dozna szoku ze względu na tych nowych polskich artystów. Na obecność Nirvany bym nie narzekał, gdyż jak pan Marek umieścił Paula Davisa czy Derek & The Dominos w pierwszym notowaniu poprzedniej wersji listy, to żeście nie narzekali. Plusem listy są takie zespoły jak Nothing but Thieves czy Glass Animals, które przez poprzednią redakcję były ignorowane. Sting raczej tu średnio pasuje. Przy tak słabej słuchalności stacji to ruchy na tej liście mogą być "nieprzewidywalne". Teraz zdecydowane minusy: jak co tydzień będzie tylko 3 nowości to ja dziękuję, bo lista będzie bardzo przewidywalna (oczywiście na tej alternatywnej liście z duchem stacji czasami nie ma ani jednej nowości więc...). Głosowanie SMSami to cos w stylu poplisty RMFu wiec nie wiem jak długo przetrwa taka formuła. I jeszcze jedna kwestia prowadzący. Pan Ciechański dostał prikaz prowadzenia listy i tyle. Pan Marek dla wielu osób jest osobą, która kiedyś tam cos podpisała z poprzednią władzą i to jest element dyskredytujący. Jest jednak pewien kluczowy element. Pan Marek jest pasjonatem listy przebojów. On zawsze chciał je prowadzić, marzył o tym całą nastoletnią młodość i to właśnie sprawiało, że ludzie słuchali poprzedniej wersji listy. Nikt nie sprawdzał przecież czy Maanam ma 3 glosy więcej a Republika 5 mniej. To było mniej istotne. Liczyła się spora liczba nowych utworów co tydzień i jak będzie wyglądać top30 i top10. Oczywiście z tych samych powodów. Pan Marcel, którego lubię bardziej niż pana Ciechańskiego tez nie jest prawdziwym "liściarzem", co w połączeniu z zabetonowanym systemem głosowania przez patronów także zniechęca mnie do listy 357. Myślałem, że to zabetonowanie sprawi, że choć raz mój ulubiony Def Leppard wejdzie chociaż na 42, a tu klops przez dwa tygodnie. Jeśli Trójce uda się znaleźć podobnego pasjonata jak pan Marek kiedyś na pewno listy odniesie jakiś tam sukces (oczywiście nie taki jak w latach 80-tych z przyczyn demograficznych). Ja listy w wersji 2.0 w Trójce nie skreślam z góry. Posłucham przez parę tygodni i zobaczymy. W listę 357 też wierzę, że kiedyś tam się jeszcze rozkręci. Ja jako fan list przebojów uważam, że im więcej list tym lepiej. Zawsze mamy wybór.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Miszon »

A może po prostu "produkt radiowy" taki jak lista przebojów jest już raczej tchnieniem przeszłości i na dłuższą metę taki projekt jest skazany na porażkę, względnie wegetację?
John1994
Posty: 1293
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: John1994 »

Ja wczoraj słuchałem. Muzycznie bardzo średnio, ale to prowadzenie. Żenujące. Cały czas mało śmieszne gadki o majonezie, ogórkach, kotach... Bardzo ciężko było mi wytrzymać te trzy godziny. Będę najwyżej zerkał na wyniki. A tak "przegadane" było wczoraj sporo czasu. Można by powiedzieć coś o muzyce/sprzedać jakiegoś newsa na antenie. Ale nie, lepiej gadać głupoty...
Jeśli tak wyglądają wszystkie audycje Panów Ciechańskiego i Miary - to był mój pierwszy i ostatni raz.

Lepiej by to brzmiało, gdyby zamiast tych żenujących i męczących gadek, dograli głos lektora "miejsce 30", "miejsce 18" itd. I niech zostanie sama muzyka, bez tych głupot...
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

Posłuchałem pierwszego i drugiego miejsca. Artyści, o których nigdy nie słyszałem w jakiś koszmarnych utworach. Nie chcę mi się wierzyć, że ktoś na to głosował.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Neo01 »

No przecież taki "plebiscyt" to znakomita okazja do wypromowania jakichś niszowych wykonawców przez swoje wytwórnie - ktoś miał w ogóle wątpliwości, że to inaczej będzie wyglądać?
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: pbd2 »

To pierwsze miejsce to chyba też nawiązanie do "pierwszej" LP3 - "I'll Find My Way Home" też było piosenką nie do końca świeżą (wypuszczoną w grudniu 1981, cztery miesiące przed pierwszym notowaniem). Prawdę mówiąc o artystce z pierwszego miejsca pierwszy raz słyszę. Ale - przynajmniej sądząc po tym utworze - jest ona jako tako słuchalna (mogłaby ten utwór śpiewać Daria Zawiałow albo Reni Jusis), szkoda tylko, że trUjka nie lansuje jakiegoś nowszego jej utworu. Co do pani z drugiego miejsca, muzycznie niestety jest gorzej, ale o ile warstwy instrumentalnej jeszcze da się słuchać, o tyle wszystko kładzie na łopatki kiepski wokal połączony z fatalną dykcją. Do dawnej Trójki "Lupa" pewnie by się załapała (ale nie wiem, czy na szczyt Listy - dużo lepsze utwory elektropopowe tam nie dochodziły, mimo wszystko target dawnej Trójki był za stary), piosenka pani Borowiec raczej nie za bardzo.
Reszta trochę jak w dawnej Trójce, trochę jak na listach lokalnych stacji PR. Podejrzewam, że przy tak niskiej słuchalności i takim sposobie głosowania ruchy na tej liście mogą być bardzo dziwne...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: pbd2 »

choroszcz pisze: pn kwie 04, 2022 11:42 pm Całe szczęście, że nie kontynuują dalej od notowania 2000.
Zaczęli od 0. Dopisujemy sobie dwójkę i dwa zera i mamy to, co pewnie chcieli zrobić, ale z jakiegoś powodu spasowali (może nie chcieli wywoływać kolejnej awantury).
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Neo01 »

Jak mogliby w ogóle kontynuować, skoro to jest zupełnie inna lista, na innych zasadach. Przede wszystkim jest format 30 + 3 propozycje, sposób głosowania już pomijam.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Miszon »

Neo01 pisze: sob kwie 09, 2022 1:32 pm No przecież taki "plebiscyt" to znakomita okazja do wypromowania jakichś niszowych wykonawców przez swoje wytwórnie - ktoś miał w ogóle wątpliwości, że to inaczej będzie wyglądać?
Idealna okazja dla fanclubów, by powysyłać kilkadziesiąt SMSów na swojego wykonawcę i promocja gotowa. Czyli coś, co wycinali w dawnej Trójce, teraz będzie można robić na legalu, zgodnie z regulaminem.
AlekOb
Posty: 2874
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: AlekOb »

Strzelam, że pewnie wystarczy głosów od rodziny, znajomych i znajomych znajomych by wywindować tak utwór :mrgreen:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: tadzio3 »

Miszon pisze: sob kwie 09, 2022 11:26 am A może po prostu "produkt radiowy" taki jak lista przebojów jest już raczej tchnieniem przeszłości i na dłuższą metę taki projekt jest skazany na porażkę, względnie wegetację?
To jest zagadnienie na dłuższy wywód, bo już nie raz na ten temat się zastanawiałem.
Moim zdaniem format listy przebojów nie jest skazany na porażkę, bo ludzie lubią wiedzieć co jest popularne, lubią rywalizację, plebiscyty, wybory. Niemal każda stacja ma swoją listę i są to zawsze jedne z najpopularniejszych audycji.
Za to zmienia się sposób "konsumowania" takiej listy. Kiedyś za czasów początków LP3 w latach 80-tych głosowało się na utwory po to by je w zasadzie usłyszeć, nagrać na kasetę. Szybkie zmiany to też przyczyna tego, że głosujący chcieli posłuchać innych nowych kawałków, bo często nie mieli innej możliwości. Samo słuchanie miało swój sens. Dzisiaj przede wszystkim patrzy się na wynik listy niż sama chęć posłuchania piosenek, bo przecież wszystkie są na wyciągnięcie telefonu z kieszeni. No więc chęć zmian na liście nie jest taka duża jak kiedyś. Sam się czasami łapię na tym, że nie zawsze chce mi się posłuchać listy, ale chętnie zobaczę same wyniki, przeanalizuję pozycje, zobaczę nowości. Niekoniecznie muszę słuchać piosenek.
Tak samo jak format "Muzycznej poczty" czy "Koncertu życzeń" dzisiaj ma znaczenie większe pod kątem przekazania jakichś życzeń, przekazanie swego komentarza, niż ta cała piosenka, która jest tylko dodatkiem.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: tadzio3 »

Neo01 pisze: sob kwie 09, 2022 1:32 pm No przecież taki "plebiscyt" to znakomita okazja do wypromowania jakichś niszowych wykonawców przez swoje wytwórnie - ktoś miał w ogóle wątpliwości, że to inaczej będzie wyglądać?
Dokładnie o tym samym chciałem napisać. Ta lista to taki plebiscyt SMSowy do promocji młodych polskich artystów. Przecież tutaj nie ma ograniczenia, że nie można dwa razy głosować na ten sam kawałek. A więc będzie tak, że przeznacza się jakiś fundusz na cotygodniowe głosowanie na tę listę i piosenka ma przez pół roku być w czołówce. Istna parodia.
I jeszcze zawsze te 3 nowości by było 33... :lol:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: pbd2 »

tadzio3 pisze: sob kwie 09, 2022 3:51 pm I jeszcze zawsze te 3 nowości by było 33... :lol:
Jakby nie można było utrzymywać tych 33 piosenek niezależnie od liczby nowości :-D
santosz
Posty: 4798
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: santosz »

tadzio3 pisze: sob kwie 09, 2022 3:48 pm Za to zmienia się sposób "konsumowania" takiej listy. Kiedyś za czasów początków LP3 w latach 80-tych głosowało się na utwory po to by je w zasadzie usłyszeć, nagrać na kasetę. Szybkie zmiany to też przyczyna tego, że głosujący chcieli posłuchać innych nowych kawałków, bo często nie mieli innej możliwości. Samo słuchanie miało swój sens. Dzisiaj przede wszystkim patrzy się na wynik listy niż sama chęć posłuchania piosenek, bo przecież wszystkie są na wyciągnięcie telefonu z kieszeni. No więc chęć zmian na liście nie jest taka duża jak kiedyś. Sam się czasami łapię na tym, że nie zawsze chce mi się posłuchać listy, ale chętnie zobaczę same wyniki, przeanalizuję pozycje, zobaczę nowości. Niekoniecznie muszę słuchać piosenek.
Tak samo jak format "Muzycznej poczty" czy "Koncertu życzeń" dzisiaj ma znaczenie większe pod kątem przekazania jakichś życzeń, przekazanie swego komentarza, niż ta cała piosenka, która jest tylko dodatkiem.
No dokładnie, mimo że sam bawię sIę w jakieś tam głosowanie, to trudno mi to traktować inaczej niż jako zabawę. Dziś wszelkie listy przebojów to przeżytek a kiedyś traktowałem to zdecydowanie bardziej jako sacrum, jako okno na świat muzyki :)
ODPOWIEDZ