Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: pbd2 »

kajman pisze: sob kwie 02, 2022 8:49 am Nie było różowe
NIEBO było różowe :-D :-D :-D
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

My to wiemy, a ono widać nie wiedzieli.
choroszcz
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: choroszcz »

Dobra, przyznam , że też podsłuchiwałem wraz z Listą 357. Moja recenzja...Muzycznie taka trochę druga liga , myslę,ze w zestawie 357 Sabina by nie powalczyła , ale coż stacja promuje innych nowych wykonawców np Nocny kochanek . Jak jest z iloscią głosów nie wiem, ale na pewno nie jest obiektywnie skoro na swoim profilu pani Sabina namawia na głosowanie ( tak jak Bartas w 1998 i wczesniejszych ) a pózniej na profilu fejsowym LPT dziekuje za poparcie . Obawiam sie,ze ciezko bedzie tam o piosenki typu Niech monarchowie, czy Jasniejaca o politycznych, nie wojennych protest songach nie wpomnę. Prowadzenie - hm...sztywne ...bez wyrazu. Taki słaby RMF , Słuchając i tu i tu w 357 czuje sie klimat po prostu. Nie wiem moze przyzwyczailem sie za bardzo.
Muzycznie - wiecie jesli teraz zostali inni, nowi sluchacze , to moze to byc ich lista. W pierwszych notowaniach LP3 Niedzwiedz tez był sztywny i kawałki nie zawsze ambitne .Zasada 30 plus 3 na wymiane nie podoba mi się .
PLUSY -moze byc spora rotacja , no plusem jest ze ta lista nie dawna LP3 tylko LPT -czyli nowy twór ..jeszcze nie po-twór .I dobrze , ze to nie kontynuacja bo głupio by było tak ją zostawić ... Ale szczerze dwóch stacji na raz słuchac sie nie da wiec 357 zostaje raczej niezagrozone. Mam znajomych milosników ,,władzy'' ktorzy owszem na sile próbuja robic dobra minę do złej gry. Ze Trójka fajna teraz itp...Niestety jeden z nich nie wytrzymał ...I rzekł pogladów politycznych nie zmienie , ale ego nie dam rady juz słuchać .
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

Również wysłuchałem drugie notowanie. Owszem prowadzenie trochę w stylu RMF czy Zetki, ale myślę, że bardziej w stylu pomiędzy poprzednią Trójką a stacjami komercyjnymi. Po prawie dwóch latach niebytu listowego wysluchałem całość jak wygłodniały pies. Muzycznie na pewno bardziej różnorodnie niż w 357, ale również są stare grzyby jak Scorpions na przykład. Wygrali Pink Floyd, tak samo jak w konkurencyjnych posttrójkowych stacjach czyli wynika z tego, że na te trzy listy głosują jedni i ci sami ludzie oprócz oczywiście największych radykałów forumowych ;). Zdecydowaną wadą są tylko trzy propozycje tygodniowo. Czy wyzerowanie licznika mi przeszkadza, chyba nie. Ja w swoim notatniku zapisuję notowanie chronologiczne, wiadomo jakie ;)
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

Tymczasem w przyszłym tygodniu zapowiedziano niespodziankę związaną z glosowaniem. Być może szykowany jest powrót do glosowania przez internet.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: tadzio3 »

Czyżby eksperyment z smsami się nie udał? Bo zapewne głosów malutko, a część od tych samych osób.
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

Cała obecna Trójka to jeden wielki experyment.
AlekOb
Posty: 2874
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: AlekOb »

Na stronie zniknęła informacja o głosowaniu SMS, są za to przyciski "głosuj" wymagające zalogowania. Chyba jednak audiotele się nie sprawdziło :mrgreen:
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

Ja się nie skuszę.
Swoją drogą ciekawe byłoby porównanie liczby głosów w 357, Nowym Świecie i Trójce. Trójka będzie miała fory bo teoretycznie może głosować każdy.
A czy jest informacja na ile utworów można głosować?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: sob maja 21, 2022 6:11 pm A czy jest informacja na ile utworów można głosować?
Obrazek
AlekOb pisze: sob maja 21, 2022 6:04 pm Chyba jednak audiotele się nie sprawdziło
A może to był okres przejściowy, podobnie jak lista kartkowa?
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

Pan Ciechański ostatnio tłumaczył, że audiotele było formą przejściową gdyż trwały prace nad systemem do glosowania. 5 głosów to mało, a z 33 propozycji to ciężko mi wybrać będzie. Zdecydowanie muszą zwiększyć liczbę propozycji bo będzie tak samo jak w liście piosenek. I nie może być tak, że jak propozycja w jednym tygodniu się nie dostanie to przepada na amen.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Artur »

Czyli najbliższe notowanie będzie pierwszym na podstawie głosów zliczanych przez stronę?
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

Artur pisze: wt maja 24, 2022 1:21 pm Czyli najbliższe notowanie będzie pierwszym na podstawie głosów zliczanych przez stronę?
Owszem
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: jollyroger72 »

Konrad pisze: pn maja 23, 2022 11:33 pm I nie może być tak, że jak propozycja w jednym tygodniu się nie dostanie to przepada na amen.
Formuła całkiem dobra. Sprawdza się "u sąsiadów" w RDC. Różnica polega na tym, że w RDC jest zestawienie podstawowe (20 miejsc) oraz poczekalnia (5 miejsc). Utwory siedzą w poczekalni do czasu aż wejdą do top 20 lub z niej wypadną. Co tydzień jest 5 nowych propozycji, które jeśli w kolejnym tygodniu nie wejdą minimum do poczekalni, to wylatują w kosmos.
Konrad pisze: pn maja 23, 2022 11:33 pm Zdecydowanie muszą zwiększyć liczbę propozycji bo będzie tak samo jak w liście piosenek.
Tu się zgadzam. Gdyby było ich 10, to byłoby OK. Ale ostrą selekcję bym pozostawił, że jeśli nie wejdzie do top 30, to wypad w niebyt.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Artur »

Ja sobie dzisiaj tej listy posłucham. Ciekawi mnie jaki wpływ na listę miała zmiana systemu głosowania. Sam też oddałem swoje głosy.
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: kajman »

Ja nie będę Trójki w żaden sposób wspierał, a głosowanie na ich listę jest dla mnie wspieraniem.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: pbd2 »

W życiu tam nie zagłosuję, dopóki PR3 jest pod okupacją obecnych władz państwowych. Zachowując wszelkie proporcje, czynne wspieranie neo-LP3 to trochę jak kupowanie neo-"Tygodnika Powszechnego" w latach 1953-56. Po odzyskaniu TP stara redakcja unieważniła numerację z tych trzech lat i zaczęła numerować od nowa (czyli od chwili odebrania jej pisma), a dziś w bibliotekach reżimowy "Tygodnik" figuruje jako inne pismo pod tym samym tytułem. Mam nadzieję, że gdy dla Trójki przyjdą lepsze czasy, wywali się w kosmos tę obecną listę i zacznie numerację od nowa (a najlepiej od numeru 1999).
Już widać pierwsze efekty zmiany systemu - np. ta jakaś "Lupa" nagle zaczęła przepięknie zjeżdżać w kierunku wylotu z listy...
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

pbd2 pisze: sob maja 28, 2022 8:47 am W życiu tam nie zagłosuję, dopóki PR3 jest pod okupacją obecnych władz państwowych. Zachowując wszelkie proporcje, czynne wspieranie neo-LP3 to trochę jak kupowanie neo-"Tygodnika Powszechnego" w latach 1953-56. Po odzyskaniu TP stara redakcja unieważniła numerację z tych trzech lat i zaczęła numerować od nowa (czyli od chwili odebrania jej pisma), a dziś w bibliotekach reżimowy "Tygodnik" figuruje jako inne pismo pod tym samym tytułem.
Co by nie mówić obecne władze wygrały w demokratycznych wyborach. Partie prawicowe niemiej jednak rządziły w ostatnim 30-leciu raczej sporadycznie i nigdy nie zbudowały żadnych mediów, w wyniku czego nie mają doświadczonych kadr do zarządzania mediami. Gdyby miały może udałoby się zachować starą listę bez tej całej afery. Wiele razy wyjaśniano, że nowa lista Trójki nie jest w żaden sposób kontynuacją starej. Nie ma oryginalnego jingla, nie ma starych sygnałów nowości. Pewnie są tacy co w zeszycikach będą kontynuować numerację ze względów czysto chronologicznych, bo jakkolwiek by nie mówić to jednak jest ta sama stacja.
pbd2 pisze: sob maja 28, 2022 8:47 am Mam nadzieję, że gdy dla Trójki przyjdą lepsze czasy, wywali się w kosmos tę obecną listę i zacznie numerację od nowa (a najlepiej od numeru 1999).
Już widać pierwsze efekty zmiany systemu - np. ta jakaś "Lupa" nagle zaczęła przepięknie zjeżdżać w kierunku wylotu z listy...
Myślę, że co najwyżej z bólem serca dopiszą liczbę 200 do numeracji i być może znowu dorzucą poczekalnię, która, nota bene, jest już ogromnym anachronizmem. Przy słuchalności 1 % z kawałkiem takie ruchy są zrozumiałe dla mnie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Miszon »

Konrad pisze: sob maja 28, 2022 11:09 amPartie prawicowe niemiej jednak rządziły w ostatnim 30-leciu raczej sporadycznie i nigdy nie zbudowały żadnych mediów, w wyniku czego nie mają doświadczonych kadr do zarządzania mediami.
Czy ja wiem? 1989-93 (chociaż tam to był totalny chaos), 1997-2001, 2005-2007, 2015-dziś. To razem 17 lat w skali 35 lat=48% czasu.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

Miszon pisze: sob maja 28, 2022 12:23 pm
Czy ja wiem? 1989-93 (chociaż tam to był totalny chaos), 1997-2001, 2005-2007, 2015-dziś. To razem 17 lat w skali 35 lat=48% czasu.
[/quote]

Masz rację z tym, że tam na prawicy też był podział. Jedna grupa kontestowała okrągły stół a druga uważała to za mniejsze zło ale jakoś tam się z tym godziła. Dzisiejszy PiS wyznaje narrację tej pierwszej grupy. Zatem w gruncie rzeczy mamy niecałe 8 miesięcy rządów Olszewskiego, 1997-2001 nie łapie się ze względu na duże wpływy KLD na AWS oraz koalicję z UW, dwa lata pierwszego PiSu i 2015-dziś. Czyli wychodzi niecałe 10 lat
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Miszon »

Tak, ale jednak 1997-2001 to można rzec, że rządy PiS+PO, tylko wtedy pod innymi nazwami i wtedy nie w konflikcie, tylko koalicji.

Ale prawdą jest, że lewica, głównie w osobie SLD, miała duże wpływy w mediach cały czas, największe do afery Rywina, ale potem w sumie aż do 2010, a może nawet 2015 (PO jakoś zostawiło samym sobie TVP i Polskie Radio, co z dzisiejszego punktu widzenia jest wręcz niewiarygodne).
Krzysiek1996
Posty: 726
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Krzysiek1996 »

@Konrad - mało demokratyczne te wybory skoro podsłuchuje się polityków opozycji, a w tv publicznej robi kampanię na kłamstwie i propagandzie.

Przyznam, że nie wiem jak można słuchać takiej listy, po tym co zrobiono z LP3 i tym radiem w ogóle.
I skoro prowadzi tam Ciechański, nie żaden "Pan" jak ktoś go określił, tylko |#%@&| i prostak, bydle pokroju Jakimowicza. Obrażał on wyrzuconych redaktorów z Trójki, Marka Niedźwieckiego, obraża słuchaczy na FB i YT.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 529
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: Konrad »

Miszon pisze: ndz maja 29, 2022 12:06 pm Tak, ale jednak 1997-2001 to można rzec, że rządy PiS+PO, tylko wtedy pod innymi nazwami i wtedy nie w konflikcie, tylko koalicji.
Z tego co gdzieś tam czytałem to w AWS nie było PC czy Jarosława Kaczyńskiego, który wówczas wraz z Olszewskim startował z Ruchu Odbudowy Polski (ROP)

@Krzysiek1996
we wczesnych latach 90-tych podsłuchiwano także polityków prawicy. Za rządów PO inwigilowani byli dziennikarze o bardziej centroprawicowych poglądach więc zawsze tego typu zdarzenia miały miejsce. Co do propagandy w TV to rzeczywiście co inna telewizja to przekaz jest inny. Ja nie oglądam ani TVP ani TVN więc trudno mi się wypowiadać.

Co do Jarosława Jakimowicza to nie wiem czym Ci tak podpadł?. Co do Ciechana też nie śledzę jego aktywności w sieci, nie wiem co powiedział i w jakim filmie. Owszem ma taki typowy dla radia komercyjnego nonszalancki styl bycia, ale Tomasz Miara za to wypada całkiem dobrze, gdyż gdzieś 20 lat temu prowadził Czystą Listę w Radiu Zet.

Wracając do głównego wątku jeśli dalej do końca roku będą na tej liście 3 propozycje tygodniowo to moja krytyka wobec tej listy będzie tak samo surowa jak wobec listy 357. Rozumiem rozgoryczenie wielu słuchaczy bo po 38 latach listy w tym samym składzie bardzo trudno się przyzwyczaić do nowego. Poza tym pan Miara tak mi się kojarzy z Zetką, że słuchając nowej listy mam wrażenie jakbym słuchał stacji komercyjnej. Też mnie irytują te nieszczęsne literówki w zestawie do głosowania. Ale cóż poradzić... Też jest mi przykro, że nie ma starej LP3, ale przypuszczam, że po odejściu Pana Marka po 2000 notowaniu i tak powstałoby radio 357 i tak część słuchaczy by tam odpłynęła. To samo miało miejsce tylko na mniejszą skalę gdy Pan Marek odszedł do Złotych Przebojów
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Profanacja w stylu audiotele czyli tzw. Lista Przebojów Trójki

Post autor: tadzio3 »

Format z trzydziestoma piosenkami plus trzema propozycjami kojarzy mi się z bardziej zabawą w listę. Ostatnie pozycje mogą nie mieć prawie głosów a i tak na niej się znajdować.

Pamiętam jak moje początki z tworzenia listy (miałem 8-9 lat). Też robiłem tak, że miałem top 10 + zawsze dorzucałem dwa nowe kawałki i z tych 12 układałem koleją listę. Tutaj jest podobna zabawa ;)
ODPOWIEDZ