Minął rok...

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Minął rok...

Post autor: pbd2 »

No, ja nie wiem, czy dobrze się stało. Mimo wszystko drugiego radia ogólnotematycznego na takim poziomie merytorycznym, kulturalnym i językowym (i to nawet pomimo negatywnych zmian po 2016 roku, o których piszesz),i o takim zasięgu i łatwości dostępu bez używania dodatkowych urządzeń technicznych, po prostu nie było, więc słuchacz przyzwyczajony do tego poziomu zwyczajnie nie ma się na co przerzucić. A to, co z Trójki zostało, zamieniło się w nieco ambitniejszą wersję Złotych Przebojów: najnowsze utwory, które puszczają, pochodzą z okolic "Trofeów" Podsiadły, nowości praktycznie nie ma.
W sumie to nie dziwne, że oni ani nie wznowili starej LP3, ani nie zaczęli robić nowej. Jakakolwiek lista w radiu bez najnowszej muzyki brzmiałaby dziwnie.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Minął rok...

Post autor: FOXD »

Media się zmieniają od lat, aby funkcjonować. W dobie internetu proces ten przyspiesza. Trójkę dotknęło też inne zjawisko, mianowicie brak akceptacji na wolność (choć i tak to była kontrolowana wolność) światopoglądową. Poza tym część słuchaczy (jak i samych ludzi) zwyczajnie nie nadąża za zmianami, bo ich np. nie akceptuje. Tylko, czy chcesz czy nie chcesz procesy zachodzą z mniejszą lub większą siłą. Kto nie nadąża, nie zmienia swoich zapatrywań, nie jest otwarty na nowe i nie poszukuje nowych rozwiązań ma problem. Czy Trójka mogła zostać w formule jaka była dla tych co nie nadążali? Mogła, bo w końcu był mimo wszystko dość spory target odbiorców. Pisałem z mojego punktu widzenia, tj. osoby która stale puszkuje czegoś nowego ;)
AlekOb
Posty: 2923
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Minął rok...

Post autor: AlekOb »

pbd2 pisze: czw lip 22, 2021 11:58 am A to, co z Trójki zostało, zamieniło się w nieco ambitniejszą wersję Złotych Przebojów: najnowsze utwory, które puszczają, pochodzą z okolic "Trofeów" Podsiadły, nowości praktycznie nie ma.
Chyba nie do końca tak jest patrząc np. na najczęściej grane utwory w czerwcu:
https://www.odsluchane.eu/top.php?r=48&m=6&y=2021
Co nie zmienia faktu, że jest tam raczej chaos i radio o niczym dla nikogo ;)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Minął rok...

Post autor: pbd2 »

Fakt, że ostatni raz słuchałem ich chyba w połowie maja, więc możliwe, że coś się zmieniło w polityce programowej i nowości wróciły (wcześniej były tak mniej więcej do marca, a potem gdzieś zniknęły). Tak swoją drogą zastanawiam się, czy gdyby LP3 przetrwała tamten kryzys, byłyby na niej dziś Sanah i Lanberry, których przed przewrotem majowym tam nie grano.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Minął rok...

Post autor: jedrzej2012 »

To bardzo możliwe, kto wie czy przypadkiem nie weszłyby nowa Tulia i Paweł Domagała.
Docelowo Mrozu, Kombi (to z Łosowskimi, śpiewa Zbyszek Fil).
A z debiutantów to np. Kamil Hussein.
Sanah w Radiu PiK jest obecnie aż 3 razy i o dziwo jest "etc.", ale w wersji nie na disco, a tej spokojniejszej z pianinem.
Mogłyby dojść też Jula, Sarsa, Natalia Nykiel i Natalia Szroeder.
Kompletnie zapomniałem, że w czerwcu urodziny miał Kortez, ostatnio też Mrozu.
Byłoby na pewno więcej zagranicznych, np. Dua Lipa, Ava Max i Billie Eilish, która była wcześniej.
Za bardzo komercyjne, ale jednak dla każdego coś fajnego.
ODPOWIEDZ