Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: adameria »

Pozwalam sobie otworzyć wątek, w którym można prowadzić różne dywagacje na temat Listy i Trójki, w zasadzie w nieskończoność...
Nie wiem gdzie ta dyskusja zaprowadzi, ale jak pokazały te 3 miesiące z wąsem - była, jest i pewnie będzie ona potrzebna.

Jednocześnie przepraszam, że lekko wchodzę w buty Administracji, ale czynię to w porozumieniu i za zgodą.
Uprzejmie proszę Was o dyskusję tutaj.

https://lp3.pl/the-end
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kacper94 »

Skoro ten temat dotyczy Listy i stacji radiowej, która do niedawna była jeszcze Trójką, w pełnym tego słowa rozumieniu, to chciałbym tutaj dodać coś od siebie, a mianowicie parę kwestii mnie męczy w tym tygodniu i chciałbym prosić Was o pomoc

1. Czy ktoś z Was słucha jeszcze w obecnej sytuacji Trójki? Ostatni raz radio włączyłem ma dłużej w niedzielny wieczór, potem na chwilkę tylko w poniedziałek rano, żeby sprawdzić, kto będzie zachęcał ludzi do porannego wstawania (ale głos tego Pana nie zachęcał mnie do pozostania dłużej) Ciekawi mnie przede wszystkim, jak wyglądają poranki: Czy są tam stale elementy Zd3: "Poranki Piotra Metza", "Pytania z kosmosu", "Muzyczny rozkład jazdy", "Urywki z kalendarza"? Z tego co udało mi się gdzieś przeczytać, to tylko dr Rożek się pojawia (pewnie nagrany wcześniej)...

2. Jak wygląda sprawa z audycjami w godzinach 16-19. Czy przeważa tam muzyka, czy też bardziej to przypomina formę "Zd3", czyli jakieś relacje, ciekawe materiały reporterskie?

3. Zauważyłem, że Tonacje trwają teraz 2 godziny chyba kosztem "Muzycznej Poczty UKF". Co do nowych prowadzących, pewnie to się jakoś wyklaruje w następnych tygodniach... I naprawdę wczoraj nie było innej osoby do prowadzenia tego programu niż p. Kodymowski?

4. Patrząc w ramówkę, to z tych dawnych pasm to pozostał tylko Budzik i p. Łodej jako prowadzący?
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jedrzej2012 »

Obecnie Justyna Grabarz ma po 16-tej coś w stylu Zd3.
Kodymowski prowadzi program ze swoją córką, Ksenia jej na imię.
Tak, to prawda, że jest Budzik i m.in. audycje nocne.
Nie ma "Radia Teheran" i "Radia młodych bandytów" w nocy na poniedziałki, ale to już dłuższy czas.
Nie wiadomo co dalej z Klattem z Róż Europy i "Radiem młodych bandytów", chyba że jest to przerwa wakacyjna.
gioconda2
Posty: 5740
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Kacprze94- podobnie jak Ty nie włączam radia od 20.08 od godz. 15. Sprawdzam tylko na stronie kto prowadzi poszczególne pasma. Nie odpowiem Ci zatem na nurtujące Ciebie pytania. Ale biada na utyskiwania na Red. Stelmacha :STOP: razem z Nicoletta w zamkniętym wątku psioczyliscie na Niego. Veto! Stelka jest cudowny!
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Nicoletta »

No co... każdy ma prawo lubić kogo chce.
A, że mnie styl prowadzenia, mówienia i gusty muzyczny redaktora Stelmacha nie odpowiada to wyraziłam swoje zdanie. That's all!

ps. ja już 3 nie słucham od dawna, dawna...tylko listy słuchałam. Teraz tal tylko raz czy dwa na chwilę przełączyłam, bo mnie wkurzał serwis w innej stacji.
Szkoda, że nie ma tu takiego wątku na 250 stron np. o Depeche Mode :)eh ....
SmutnaBeata
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 9:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24 kwietnia 1982

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: SmutnaBeata »

SmutnaBeata
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 9:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24 kwietnia 1982

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: SmutnaBeata »

Szkoda, że zamknięto tamten wątek. To była HISTORIA. Słuchałam PR3 od 40 lat do czwartku :(((
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kajman »

Czytając to zastanawiałem się, czy się śmiać czy płakać.
gżegoż

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gżegoż »

Jakby nie było cały czas mamy dwa tematy o tym samym, bo jest przecież jeszcze Co się dzieje z naszą Trójką? Nie lepiej byłoby je połączyć, poprzez przeniesienie tam wszystkich "offtopowych" postów z tego przydługiego wątku dot. 1998 notowania? Już to kiedyś proponowałem. Zrobiłby się wtedy jako taki porządek, a tematy nie byłyby dublowane.
Ale to tylko moja propozycja :wink:
gioconda2
Posty: 5740
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

SmutnaBeata pisze: śr sie 26, 2020 9:09 pm Szkoda, że zamknięto tamten wątek. To była HISTORIA. Słuchałam PR3 od 40 lat do czwartku :(((
A wiesz, że mi też szkoda :( razem z Tobą jestem smutna, to była i historia i autentyczne emocje związane z konkretnym czasem i wydarzeniem, a ten teraz wydaje mi się sztucznym tworem, bo ktoś miał taki pomysł...w tych trudnych chwilach nie powinniśmy siebie dobijac :(
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: adameria »

Mnie też jest przykro... bardzo przykro... ale moim zdaniem tamten wątek trzeba uciąć, bo to już naprawdę historia.
To se ne vrati! :know:

Gżegożu - nie wiedziałem.
Moim celem nie było robienie bałaganu, a jedynie zakończenie wątku-rzeki, który płynie hen, hen, w dal,
a z tamtą chwilą nie ma nic wspólnego.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

No właśnie, że miał dużo wspólnego, bo zawieszenie Listy jest konsekwencją działalności autorów "przewrotu majowego" - tych samych "sanatorów" Trójki, którzy teraz dobili ją "nowelą sierpniową". Ja mimo wszystko chciałbym zaprotestować przeciwko zamknięciu tamtego wątku, chociaż teraz to już musztarda po obiedzie, puste gniazdo po bocianie, poręba po Puszczy Białowieskiej...

A na antenie w zastępstwie urlopującego Balonika red. Tomaszuk, który w pierwszych słowach audycji serdecznie go pozdrowił. Akurat Mateusza, "współdruha" z 1254 LP3 i słuchacza tej audycji aż do maja 2020 nie posądzam o celowe branie udziału w grillowaniu starej ekipy, tym bardziej, że w maju był jednym z pierwszych, którzy zerwali współpracę z PR III. Prędzej o działanie w porozumieniu z Balonikiem.
gioconda2
Posty: 5740
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

pbd2 pisze: śr sie 26, 2020 10:28 pm mimo wszystko chciałbym zaprotestować przeciwko zamknięciu tamtego wątku
PRZYŁĄCZAM SIĘ DO PROTESTU! ODDAJCIE NAM NASZ WĄTEK!
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

A ja przyłączam się do pochwał dla red. Stelmacha :-)

Artykulik na temat red. Kseni Kodymowskiej:
https://wtv.pl/tvp-170720-mk-ksenia-kodymowska

Ten duet ojcowsko-córczyny to ma niby być taka dobrozmianowa wersja duetu Mann-Gacek??? :-D
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2020 11:14 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kacper94 »

Też byłem mocno zdziwiony zamknięciem poprzedniego tematu, gdy przeczytałem wpis giocondy...

A jeszcze co do p. Stelmacha, to największy wpływ na to, dlaczego nie byłem w stanie słuchać tak często jego audycji, to były różnice w gustach muzycznych. Gdyby było tam nieco więcej muzyki rockowej, metalowej czy bluesa, to pewnie jego audycji słuchałbym częściej :)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

gioconda2 pisze: śr sie 26, 2020 9:55 pm
SmutnaBeata pisze: śr sie 26, 2020 9:09 pm Szkoda, że zamknięto tamten wątek. To była HISTORIA. Słuchałam PR3 od 40 lat do czwartku :(((
A wiesz, że mi też szkoda :( razem z Tobą jestem smutna, to była i historia i autentyczne emocje związane z konkretnym czasem i wydarzeniem, a ten teraz wydaje mi się sztucznym tworem, bo ktoś miał taki pomysł...w tych trudnych chwilach nie powinniśmy siebie dobijac :(
Ja także jestem smutny zamknięciem tego wątku, czemu miało to służyć? O jaki porządek chodzi, o ten sam co teraz w Trójce? Kompletnie tego nie rozumiem....
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 545
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Konrad »

Bardzo dobrze, że stary wątek został zamknięty.

Nie wiem po odwołaniu Pana Kuby, z którym wiązałem jakieś nadzieje na powrót listy to teraz w kierownictwie nie ma osoby, której by zależało jakkolwiek na tym. Mamy już kilkanaście tygodni luki, która nawet w przypadku przeprosin ekipy już w żaden sposób nie może być wypełniona.Innymi słowy kaszana. Może kiedyś powstanie jakaś nowa lista. Tylko ta "stara" miała już wieloletnią tradycję i pomimo kryzysu jednak radio włączałem co piątek. Nawet Space Oddity Bowiego w tej nowej wersji mi pasowało. Owszem młodych to nie przekona więc cokolwiek kierownictwo nie zrobi zawsze ktoś będzie niezadowolony. Dokąd to wszystko zmierza? nie wiem. Pan Turski kiedyś tez mógł być postrzegany bardzo krytycznie, a jednak jego działania przyniosły bardzo dobre rezultaty. Pożyjemy, zobaczymy...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jollyroger72 »

Konrad pisze: czw sie 27, 2020 12:07 am Bardzo dobrze, że stary wątek został zamknięty.
Popieram.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

jollyroger72 pisze: czw sie 27, 2020 7:19 am
Konrad pisze: czw sie 27, 2020 12:07 am Bardzo dobrze, że stary wątek został zamknięty.
Popieram.
Jeśli celem zamknięcia wątku było wyciszenie tematu, to rzeczywiście (jak widać po nowych aktywnościach) był to pomysł genialny! Nie do zobaczenia!
gioconda2
Posty: 5740
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Doggg pisze: czw sie 27, 2020 9:10 am Jeśli celem zamknięcia wątku było wyciszenie tematu, to rzeczywiście (jak widać po nowych aktywnościach) był to pomysł genialny! Nie do zobaczenia!
To jest nas 4: Ty, ja, SmutnaBeata i pbd2. Zamykanie aktywnego wątku nagle i niespodziewanie po cichych uzgodnieniach przypomina mi przejęcie anteny po cichych uzgodnieniach z Zarządem PR.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Moim zdaniem w przypadku tak ważnego wątku powinna najpierw zostać do niego dołączona ankieta: kto chce kontynuować, kto chce zamknięcia i nowego wątku - bo, jak widać, obie koncepcje mają zwolenników i przeciwników. Głosowanie powiedzmy przez tydzień i potem wykonujemy wolę ludu. Gdyby mnie przegłosowano, nie miałbym pretensji, że wątek zamknięto. A nie tak jakoś... :-/
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: TStudent »

Ale zdaniem części z nas niestety offtop ciągnął się właściwie od czasu pogrzebu lp3.
gioconda2
Posty: 5740
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Ciągnął się wątek,ale wszystko miało związek z not. 1998
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

A wracając do meritum, wczoraj po południu pani Grabarz usiłowała (nie wiem, czy zgodnie z wytycznymi, czy pomimo wytycznych) uczynić z byłego Zd3 coś, co przynajmniej w zarysie próbowało przypominać normalne Zd3. Niestety, słuchało się tego kiepsko, mimo że prowadząca orientowała się, o czym będzie następna część audycji, kto i co zaraz zaśpiewa albo właśnie zaśpiewał i co można do tej informacji dodać od siebie, kiedy przydałoby się podać aktualny czas itp. Ale jakoś ta audycja nie płynęła.
Po prostu część tych nowych zwyczajnie nie ma tej iskry Bożej, która sprawia, że takiego np. Niedźwiedzia słuchałoby się dobrze nawet gdyby prowadził zastępczo jakiś program edukacyjny o hodowli trzody chlewnej, bo tak czy inaczej byłby w tym jakiś taki radiowy "flow", audycja sama by niosła słuchacza. Z prowadzących Zd3 mają to red. Łukawski czy Wyżga, kiedyś miał śp. red. Miecugow... A z panią Grabarz to się trochę czułem, jakbym słuchał audycji radiowęzła szkolnego z prowadzącym z łapanki na korytarzu.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: adameria »

gioconda2 pisze: czw sie 27, 2020 9:23 amprzypomina mi przejęcie anteny po cichych uzgodnieniach z Zarządem PR.
Oczywiście, nazywam się Kodym i przejąłem Forum. :lol:

To ja będę tym złym :twisted: i możecie mnie oskarżać o co tam chcecie.
Zamknięcie wątku, na mój :!: wniosek, miało na celu ucięcie dyskusji, która z samym notowaniem 1998 (a taki jest temat tego zamkniętego)
nie miała już nic wspólnego. Pozostały tylko dywagacje - najpierw czy wróci Lista, potem czy wróci Pan Marek, potem czy będzie przeproszony,
dalej czy red. Jakub Strzyczkowski to dobry czy zły dyrektor, a ostatnio czy dany prowadzący określoną audycję w Tró/ujce (dowolne skreślić,
bo już na pewno nie Listę) jest "nasz" czy "wasz"...
Naprawdę nie widzicie nonsensu ciągnięcia tej kafejki internetowej w tamtym wątku?

Dlatego cieszę się i dziękuję Administracji i Moderacji, że przychyliła się do mojej prośby.
Bardzo proszę czytać ze zrozumieniem - nie miałem na celu urażenia kogokolwiek,
zwłaszcza, że otworzyłem nowy wątek, gdzie taką kafejkę internetową nadal można ciągnąć.
Do końca świata i o jeden dzień dłużej...

Oczywiście, z bieżącymi notowaniami nie ma to nic wspólnego, bo ich już nie ma i nie będzie... o czym milczą nawet najwięksi optymiści.
Za to ma wiele wspólnego z bieżącą sytuacją, bo pozostał smutek, żal, rozgoryczenie i złość, ogromna złość...
Zwłaszcza jak się czyta wywiady z Miernotą, przepraszam - z Lichotą, przepraszam - z Lichocką.
Ja tego ostatniego nie byłem w stanie doczytać do końca, bo od tej alternatywnej rzeczywistości oczy mnie zaczęły szczypać...
"Coście ... z tą krainą"...

Miłego dnia, mimo wszystko!
ODPOWIEDZ