Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

neon.ka pisze: sob lis 07, 2020 1:25 pm Nie jestem na bieżąco w tym temacie od 16 strony, wiec nie wiem jakie obecnie wątki tu królują, ale chciałam napisać, że przed chwilą usłyszałam w radiu Zet (leci u mnie w pracy) pana Adama, który dzwonił zawsze do Kuby Strzyczkowskiego i opowiadał o rybach (tu też o tym mówił). Ciekawe, czy przestawił się na Zet, czy zawsze działał na kilka frontów. 😉 Ktoś wie, czy nadal dzwoni do Trójki?
To, że Pan Adam dzwoni do innego radia, to padło chyba z ust któregoś z redaktorów 357 (tak mi się wydaje, że to było w czasie rozmowy Piotra Stelmacha z p. Markiem, ktoś z słuchaczy zadał pytanie na czacie "czy Pan Adam powróci?" ). Aczkolwiek Panowie nie powiedzieli do jakiego radia dzwoni. Także dzięki za info. A myślę, że wcześniej Trójka miała monopol na Pana Adama. Odeszli redaktorzy, może ci nowi nie mieli zapotrzebowania na Pana Adama (bo teraz nie dzwoni). A ma potrzebę widocznie o tych rybach nawijać. Dla mnie też był atrakcją i lubiłam go słuchać.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Niby dyrekcja nowej trUjki chce przywrócić autonomię serwisów informacyjnych, a tymczasem propagandę prorządową serwują nawet prowadzący audycje. Wczoraj w ciągu jednej tylko godziny "Tu Trójka" aż trzy razy dowiedziałem się od red. Lazara, że to wcale nie jest jeszcze takie pewne, że to Biden zostanie nowym prezydentem USA. Nie wytrzymalem i przełączyłem na Tok FM.
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: DarekM »

Tymczasem mija pół roku od ostatniego notowania...
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: obserw99 »

Na stronie Trójki brak linku do LP3 czy TWC. Nie zauważyłem od kiedy. Słuchacze nie mogą zobaczyć nawet wyników archiwalnych 1998 notowań LP3 czy 26 notowań TWC? Sitwa władzy chce wymazać z naszej pamięci 38 lat kultowej Listy Przebojów Trójki? Co za koszmar!!!
AlekOb
Posty: 2935
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: AlekOb »

Na stronie rzeczywiście podlinkowanie zniknęło, ale jak się wpisze adres albo wyszuka w google to można znaleźć. Oczywiście nie wiadomo czy w przyszłości i to się nie zmieni...
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

Zarząd nadawcy chce zwolnić Bartosza Gila, czeka na opinie związku zawodowego w tej sprawie. Wydawczyni w Trójce Halina Wachowicz złożyła wypowiedzenie i od stycznia nie będzie już pracowała w Polskim Radiu.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... _campaign=
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

Może faktycznie PR chce usunąć wszelkie ślady po LP3. Akurat istnieje to archiwum, więc strata w sumie jest niewielka. No chyba, że chcą zastrzec logotyp LP3.
Pytanie tylko po co.
Czy szykują rzeczywiście nową listę przebojów a wcześniej chcą ostatecznie spróbować zniszczyć legendę starej. Czyli zrobić audyt potwierdzający manipulacje przy ustalaniu wyników głosowania z sugestią, że być może niektórzy artyści (a de facto wielkie koncerny) mieli w tym swój udzial. Oraz, że nowa lista będzie przejrzysta, uczciwa i w ogóle bez zarzutu.
Dziwne o tyle, że w poniedziałek oglądałem Jaka to melodia w TVP1 i w kontekście piosenki Oddziału Zamkniętego Obudź się Rafał Brzozowski wspomniał, że była 2 tygodnie na miejscu 1 Listy Przebojów Trójki. A przecież to TVP Jacka Kurksiego.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kacper94 »

mikrobi pisze: pt lis 20, 2020 4:38 pm Dziwne o tyle, że w poniedziałek oglądałem Jaka to melodia w TVP1 i w kontekście piosenki Oddziału Zamkniętego Obudź się Rafał Brzozowski wspomniał, że była 2 tygodnie na miejscu 1 Listy Przebojów Trójki. A przecież to TVP Jacka Kurksiego.
Potwierdzam, że tak było. Aż mnie to bardzo mocno zdziwiło. To nie jest zresztą pierwszy przypadek, gdy Rafał wspomina o Liście Przebojów. Podobnie chyba było przy piosence "Dmuchawce, latawce, wiatr". A co do samego programu, to wczoraj pojawiło się tam też wspomnienie co do Roberta Janowskiego (przy okazji piosenki chyba "Wybudujemy Wieżę" z musicalu "Metro"), tak więc dziwne rzeczy się tam dzieją...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: prz_rulez »

Albo dobra mina do złej gry, albo po prostu ten program już tak niewiele znaczy, że nie sprawdzają jej tak dobitnie pod względem cenzury. To nie główne wydanie Wiadomości...
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: lady »

Też to słyszałam i nie mam pojęcia, czy Brzozowski wie co się stało z Listą, o której wspomniał, ale serce mnie zabolało, gdy tego słuchałam :(
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Darekfz111 »

Chyba zapomnieli wygumkować. Ze strony polskiego radia - ludzie polskiego radia, Piotr Baron:
"Pracę w Trójce rozpoczął w 1984 r., ale odszedł z niej na pewien czas, aby powrócić w 2001 r. Od tego momentu pracuje na Myśliwieckiej nieprzerwanie. Prowadził audycję "Zapraszamy do Trójki". Od drugiej połowy 2007 r., gdy ze stacji odszedł Marek Niedźwiecki, prowadził legendarną Listę Przebojów Programu Trzeciego. Aktualnie współprowadzi ją z Markiem Niedźwieckim."
Sami się kiedyś szczycili pisząc "legendarna lp3". A teraz...?!
Ciekawe kiedy się zorientują i zmienia opis ze współtworzył największy szwindel w historii polskiego (i nie tylko) radia.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: 4989341 »

mikrobi pisze: pt lis 20, 2020 4:38 pm Dziwne o tyle, że w poniedziałek oglądałem Jaka to melodia w TVP1...
kacper94 pisze: pt lis 20, 2020 4:50 pm Potwierdzam, że tak było. Aż mnie to bardzo mocno zdziwiło...
lady pisze: pt lis 20, 2020 5:01 pm Też to słyszałam...
wy naprawdę oglądacie TVPis?
przecież kieruje nią ta sama banda szuji, która zniszczyła nasze/wasze radio... :STOP: :STOP: :STOP:
oglądając je tylko dajecie aprobatę tego co robią i dajecie przyzwolenie na kolejne wały
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kacper94 »

W TVP jedyne, na co warto popatrzeć (według mnie) to teleturnieje: "1z10" to chyba jeden z niewielu programów w TVP, który można śmiało utożsamić z zadaniem telewizji publicznej - z misją. Co do "JtM" to oglądam to, głównie z uwagi na to, żeby wiedzieć jakie piosenki tam są grane, co się tam pojawia w jakich aranżacjach, gdyby kiedyś jeszcze za jakieś 2,5 roku naszła mnie ochota, żeby tam jechać i spróbować swoich sił. Oprócz tego śledzę tam jeszcze tylko "Va Banque" i "Krzyżówkę". Poza sportem TVP nie włączam, a w tych teleturniejach te wały nie są aż tak widoczne. No może u Brzozowskiego właśnie w programie widać chyba najbardziej, że zmieniła się władza, ale np. w porównaniu do tego jak ten program wyglądał, gdy prowadził go Norbi (chociaż oglądałem to wtedy sporadycznie), to jest tutaj ogromna różnica na korzyść obecnego prowadzącego...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: prz_rulez »

Właśnie, TVP ma chociażby skoki... Można niby szukać streamów w sieci, ale...
No i jednak parę seriali, do których część ludzi ma sentyment, też.
Eurowizję na szczęście można spokojnie oglądać z oficjalnej strony :)
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Jak to dobrze, że kilka lat temu pozbyłam się telewizora. Nie jestem przywiązana do seriali, teleturniejów, a nawet wiadomości. Jedyny wyjątek robię dla 2 programów z tvp oglądanych za pomocą vod - i tu co niektórzy pękną ze śmiechu :lol: - ale jest to Rolnik szuka żony i Sanatorium miłości :lol: . Fajny materiał do analizy psychologiczno - socjologicznej i jakie zwroty akcji :!:
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Bo akurat Kurski jest mądrzejszy od Niuni i nie wpadł na pomysł zarżnięcia wszystkiego, co żyje - zarżnął to, co w jego pojęciu należało zarżnąć, a co nie przeszkadza, a przynosi oglądalność i zyski (teleturnieje, talentszoły, rialitiszoły, transmisje sportowe) zostawił jak było.

A tu Ksenia Kodymowska, czyli wejście smoczycy:

https://filmiki.tv/dziennikarka-tvpis-k ... 5VA9wMpt0M
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: lady »

Ja oglądam przede wszystkim programy muzyczne i mecze piłki nożnej (a teraz także skoki właśnie) i nie mam zamiaru z tego rezygnować.
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: TStudent »

prz_rulez pisze: ndz lis 22, 2020 11:16 pm No i jednak parę seriali, do których część ludzi ma sentyment, też.
A tymczasem jak moi rodzice są w pracy, to sobie czasem szperam powtórki Rancza na innych kanałach. Aha no i właśnie czasem mam też do teleturniejów ciągotkę, 1 z 10, Vabank, Familiadę i Koło fortuny (chociaż dwa ostatnie są dosyć mało inteligentne, a jakby tego było mało to Familiada jest starsza ode mnie) akurat oglądam z dużą przyjemnością (nie każdy odcinek oglądam ale czasami tak). No i sport też się przyjemnie ogląda. Za to Klanu mam już serdecznie dosyć. A serwisów to w ogóle nie oglądam (za dużo covidu w covidzie).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Miszon »

Skoki już nie są na Eurosporcie?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: barb42 »

Nadal są.
gioconda2 pisze: pn lis 23, 2020 10:33 am Jedyny wyjątek robię dla 2 programów z tvp oglądanych za pomocą vod - i tu co niektórzy pękną ze śmiechu :lol: - ale jest to Rolnik szuka żony i Sanatorium miłości :lol: . Fajny materiał do analizy psychologiczno - socjologicznej i jakie zwroty akcji :!:
Wyraźniej teraz widzę liczby zestawione przez przyjaciela: protesty w sprawie wyroku TK 100 000, Rolnik szuka 4 000 000.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jedrzej2012 »

W Jedynce nie ma zwolnień, bo Kusy ma dobre intencje.
Nawet na TV mam coś w rodzaju VOD.
Na kompie to nie problem, zdarza się, że oglądam siatkówkę, ale tylko kobiecą.
Zdarza się, że oglądam jazdę konną, raczej dziewczyny i kobiety, kocham ujeżdżenie.
Darta oglądałem kiedyś przez parę lat, a także piłkę nożną kobiet.
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: santosz »

Ja z kolei w TVP oglądam jedynie wiadomości, ekspertów TVP info i paski. Fascynujące są realia na tym kanale, przenikające się światy, alternatywne rzeczywistości, bajki z mchu i paproci i tak dalej i tak dalej
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: santosz »

pbd2 pisze: pn lis 23, 2020 3:12 pm A tu Ksenia Kodymowska, czyli wejście smoczycy:

https://filmiki.tv/dziennikarka-tvpis-k ... 5VA9wMpt0M
Sprawdzałem w sobotę kto w radiu w miejsce oddelegowanego Owczarka i był oczywiście ojciec smoczycy. Znowu biedak się wywalił na Amy Winehouse. Już drugi raz byłem nausznym świadkiem jego batalii z wymową jej nazwiska, w której ponownie poległ. Znowu po ciężkich bojach wyszło mu Ejmy ŁajThaus.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Miszon »

Totalnie ich po....

Czekam na opatentowanie cyfry 3
ODPOWIEDZ