Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

mikrobi pisze: sob paź 03, 2020 7:36 am Ujmę tak - MN jest dla wielu autorytetem muzycznym, ale gdyby - z rekomendacji jakiejś partii - trafił do RMN (albo KRRiTV) głosowałby dokładnie z oczekiwaniami tej partii. Oraz promował ludzi, których prywatnie lubi i ceni. Pomijam już kwestię, że pewnie nawet nie myśli o tego typu funkcji.
Zresztą gdyby opozycja odbiła Sejm i Senat to już prędzej mianowałaby M. Jethon albo J. Sosnowskiego a ich poglądy polityczne są ogólnie znane.
Dobrym przykładem mojej tezy może być osoba ustępującego rzecznika praw obywatelskich, dra Bondara, który interweniuje tylko w obronie bliskich mu osób i wartości, pomijając, że w wielu przypadkach ma rację/
mikrobi> Ład medialny to dość szerokie zagadnienie, na osobny wątek na tym forum...Ja mówię o stworzeniu takiego prawa, aby nie było rekomendacji żadnej partii! Mogłaby powstać jakaś kapituła złożona z medioznawców, profesorów, uznanych radiowców, nie kojarzonych z żadną partią itp. która tworzyłaby przepisy i to one dopiero były głosowane w sejmie i senacie albo najlepiej gdyby te izby nie musiały ich głosować. Może warto byłoby po prostu sprywatyzować publiczne radio i TV albo przynajmniej dopuścić prywatny kapitał do państwowych spółek aby PR i TV nie było monopolistą. Może odebrać nadzór ministrowi kultury? Na pewno można by pozbierać i wdrożyć najlepsze wzorce z Europy i świata. Temat rzeka!
Tutaj np. jest ciekawy artykuł Katarzyny Konarskiej o systemie medialnym Niemiec:
http://www.polska-niemcy-interakcje.pl/articles/show/10

Odnośnie Bodnara, trochę niesprawiedliwie go oceniłeś, ponieważ o ile pamiętam, w trakcie jego kadencji interweniował również w sprawach nie tylko jego obozu politycznego.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

@Doggg
Kolejny raz ze zdumieniem odnotowuję, że przemawia przez Ciebie naiwność połączona z życzeniowym myśleniem. Odnoszę się oczywiście do tych oczekiwań, że w "ciele", które by decydowało o koncesjach, obsadach stanowisk w mediach publicznych etc. (świadomie nie używam konkretnej nazwy instytucji). Przecież jeśli nawet za te 3 lata tzw. "wajcha" się odwróci, to będzie raczej ciśnienie aby się odegrać, bo jednak dobrozmianowcy poszli zdecydowanie po bandzie przez ostatnie lata, jak nikt dotąd, naruszając wszelkie reguły jakie były wypracowane. Do tego jeśli sam sugerujesz "życzeniowo", że coś można wymyślić aby coś zmienić (skoro ustalone reguły prawa nie pozwalają), to sam się zgadzasz na to, aby nowa ekipa, odmienna od "dobrej zmiany" postępowała dokładnie tak jak oni, czyli naginając, a nawet łamiąc prawo.

Sytuacja po ew. zmianie będzie b. złożona, aby "naprawić" w pewnych obszarach reguły gry, w sposób zgodny z prawem. Przede wszystkim miej na względzie, że niejaki Adrian będzie jeszcze pełnił funkcję Prezydenta RP przez kolejne 2 lata (połowa kadencji następnej ekipy), co już stanowi spory problem do przeskoczenia.

Abstrahując od tych rozgrywek politycznych, to czas jaki upłynie, a z nim postęp technologiczny (np. 5G), sprawi, że takie RNŚ być może nie będzie musiało w ogóle starać się jakąś koncesję ;) Już dzisiaj mają zapewnione finansowanie na kilkanaście m-cy do przodu. Rozkład definitywny "Upadłego Radia" i kiepski poziom jaki będzie prezentowało, tylko wzmocni pozycję RNŚ ;)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

FOXD pisze: sob paź 03, 2020 8:25 pm @Doggg
Kolejny raz ze zdumieniem odnotowuję, że przemawia przez Ciebie naiwność połączona z życzeniowym myśleniem. Odnoszę się oczywiście do tych oczekiwań, że w "ciele", które by decydowało o koncesjach, obsadach stanowisk w mediach publicznych etc. (świadomie nie używam konkretnej nazwy instytucji). Przecież jeśli nawet za te 3 lata tzw. "wajcha" się odwróci, to będzie raczej ciśnienie aby się odegrać, bo jednak dobrozmianowcy poszli zdecydowanie po bandzie przez ostatnie lata, jak nikt dotąd, naruszając wszelkie reguły jakie były wypracowane. Do tego jeśli sam sugerujesz "życzeniowo", że coś można wymyślić aby coś zmienić (skoro ustalone reguły prawa nie pozwalają), to sam się zgadzasz na to, aby nowa ekipa, odmienna od "dobrej zmiany" postępowała dokładnie tak jak oni, czyli naginając, a nawet łamiąc prawo.

Sytuacja po ew. zmianie będzie b. złożona, aby "naprawić" w pewnych obszarach reguły gry, w sposób zgodny z prawem. Przede wszystkim miej na względzie, że niejaki Adrian będzie jeszcze pełnił funkcję Prezydenta RP przez kolejne 2 lata (połowa kadencji następnej ekipy), co już stanowi spory problem do przeskoczenia.

Abstrahując od tych rozgrywek politycznych, to czas jaki upłynie, a z nim postęp technologiczny (np. 5G), sprawi, że takie RNŚ być może nie będzie musiało w ogóle starać się jakąś koncesję ;) Już dzisiaj mają zapewnione finansowanie na kilkanaście m-cy do przodu. Rozkład definitywny "Upadłego Radia" i kiepski poziom jaki będzie prezentowało, tylko wzmocni pozycję RNŚ ;)
Życzeniowe myślenie (nie naiwność) to westchnienie i marzenie za normalnością. Ot tyle! Czy za PO było normalnie pod tym względem? Nie było! Podobnie jak za SLD. Ale skoro TRZASKowski krzyczał, że trzeba zlikwidować TVP Info, to może jest to jakiś początek? Może trzeba - jak teraz Trójkę - zburzyć tę szczujnię i wszystko zbudować od nowa? "Nowa ekipa" nie będzie musiała się odgrywać. Wystarczy przekazywać suche fakty z potencjalnych rozliczeń, jakie z pewnością nastąpią. Widzów TVP nie trzeba będzie indoktrynować, bo to nie będzie już "ich" elektorat. Odłączenie wtyczki z prądu załatwi sprawę :D Z Adrianem problem będzie taki, że pewnikiem nie podpisze już kolejnej transzy na 2 mld... Ale do rozwiązania i zawiązania nowych spółek RTV nie będzie potrzebny już jego podpis. Przepychanki jednak będą - to jasne.
Może trzeba poczekać ze 20, 30 lat na zmiany w obszarze ładu medialnego, kiedy młodzież dojdzie do władzy? Życzeniowe myślenie... :lol:

Odnośnie zaś radia internetowego pewnym jest, że właśnie te media za chwilę jeszcze bardziej zdobywać będą uznanie i popularność, a co za tym idzie rzeczywiście koncesja dla RNŚ oraz innym podobnym nie będzie potrzebna... Btw. nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem na FM jakiegokolwiek radia w Polsce dłużej niż 5-10 minut.... Posłuchałbym Radia Luxembourg, najlepiej w oryginale, na średnich falach :)
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

^^
Toś mnie nieco uspokoił, w kwestii Twojego postrzegania rzeczywistości. Niestety perspektywa 20-30 lat (życzeniowo zakładam 10 lat od zmiany "wajchy"), aby doprowadzić do normalności i mnie wydaje się w miarę realna, biorąc pod uwagę zakres "naprawczy". Przez ten czas jakoś trzeba funkcjonować, także w sferze mentalnej, aby racjonalnie egzystować. Stąd sądzę, że przestawienie się na rozgłośnie nadające głównie w sieci (np. internet), to nowy trend, do którego trzeba przywyknąć. Tak robię o kilku lat i tu przybiję "piąteczkę", że także nie pamiętam już kiedy słuchałem jakiejkolwiek stacji radiowej w FM ;)

Odnośnie Radia Luksemburg, nasuwają mi się tylko same przyjemne wspomnienia ;)
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

Po pierwsze - nie podoba mi się nazywanie prezydenta Adrianem. Powiedzmy, że należę do tej grupy osób, których żarty z Ucha prezesa nie bawią, jakkolwiek doceniam ich wpływ na życie społeczne (Rzucenie w rozmowie grepsem z tego serialu pozwala zidentyfikować poglądy tego rozmówcy).
Po drugie - nie da się rozwiązać i zawiązać na nowo państwowych spółek medialnych, które swój byt czerpią z ustawy. Wiem, że kombinowała tak AWS, kiedy był rząd Jerzego Buzka a prezesem TVP był Robert Kwiatkowski - no i okazało się to niemożliwe. No chyba, że pewną furtkę stanowi nadzór właścicielski ministra kultury, który mógłby odmówić skwitowania władz spółek, ale też nie wiem, czy to może rodzić jakiekolwiek skutki prawne.
Po trzecie - gdyby jakiś polityk PiS w 2015 r., usłyszawszy niewygodne dla siebie pytanie medium publicznego, powiedział "jak dojdziemy do władzy, to was rozwiążemy" zapewne oburzenia nie byłoby końca. Wypowiedź Trzaskowskiego (niezależnie od stopnia propagandy w TVP Info) była skandaliczna.
I wreszcie po czwarte - Trójka mogła zostać sprywatyzowana. Wtedy programy sponsorowane (a więc m. in. LP3) miałyby się dobrze, te stricte misyjne (typu Radiowy Dom Kultury, nawiasem mówiąc dla mnie ciężkostrawny, no ale ja prosty człowiek jestem) pewnie by się utrzymały albo znacznie zmieniły format na luźniejszy. Ale też pamiętajmy, że i w mediach prywatnych dziennikarze też nie mają poczucia, że są u siebie - tam ostatnie słowo należy do włąściciela.
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kajman »

Nie kumałem o co chodzi z tym Adrianem. Teraz wiem, że to bohater jakiegoś serialu, ale o co w nim chodzi i kim jest nie mam pojęcia i nie chcę wiedzieć.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

Chodziło o to, że prezydent grany przez Pawła Koślika notorycznie czeka pod drzwiami prezesa na łaskawe przyjęcie a pani Basia (Izabela Dąbrowska) nie pamięta jego imienia albo też specjalnie chce mu pokazać jak mało znaczy.
I cały czas używa różnych imion na "A". "Adrian" pojawił się chyba tylko raz, ale akurat się przyjął, ciekawe co na to lider Partii Razem, który tak naprawdę ma na imię?
Wiem, że Andrzej Duda nazwyany był tez Maliniakiem - rzeczywiście jest podobny do Romana Kłosowskiego z tamtego okresu, tyle że wyższy i szczuplejszy. Ale akurat to przezwisko mi nie przeszkadza. Wprawdzie Maliniak był postacią z założenia negatywną, ale za sprawą kreacji Kłosowskiego zdobył sympatię widzów.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 547
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Konrad »

Pan Marek wspominał listę z kawiarni Ptyś. Ja bym chętnie posłuchał listy z kawiarni, z leśnej polany, z warsztatu samochodowego, z rejsu statkiem, z tartaku, z zakładu fryzjerskiego, z fabryki, z wodospadu Niagara, z kopalni węgla i wielu innych miejsc. To wszystko można byłoby zainscenizować dźwiękowo. Jeżeli Trójka ma mieć profil muzyczny to lista musi być więc jeśli jej nie ma w jesiennej ramówce to może faktycznie jakiś audyt jest robiony. Wprawdzie coraz mniej w to wierzę, ale jeszcze ogarek nadziei ledwie się tli. Druga sprawa to prowadzący. Pewnie nikt z młodych nie chce, bo wchodzić w buty po legendzie, której wielkość jest już obecnie na rynku radiowym w Polsce nieosiągalna, to samobójstwo. Z drugiej strony przez sam fakt zdjęcia ze strony internetowej wyemitowanego notowania pan Kowalczewski de facto listę zabił. Musiał sobie zdawać sprawę, że słuchacze uwierzą bardziej prowadzącemu niż dyrektorowi . To z kolei pozwala mi przypuszczać, że dyrekcji stacji może nie zależeć w ogóle na liście przebojów.
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Darekfz111 »

Witam
Dzisiaj rano stwierdziłem ze posłucham trochę porannej audycji i ... wytrzymałem pół godziny. To jest coś na wzór porannej audycji Figurskiego i Karoliny K-P w Antyradio. Gadają ze sobą o pierdolach i sami się z tego śmieją. Nie do tego trojka sluchaczy przyzwyczaiła. ..
Dno i wodorosty. .
gioconda2
Posty: 5752
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Darekfz111 pisze: pn paź 05, 2020 8:34 am Witam
Dzisiaj rano stwierdziłem ze posłucham trochę porannej audycji i ... wytrzymałem pół godziny. To jest coś na wzór porannej audycji Figurskiego i Karoliny K-P w Antyradio. Gadają ze sobą o pierdolach i sami się z tego śmieją. Nie do tego trojka sluchaczy przyzwyczaiła. ..
Dno i wodorosty. .
To i tak długo wytrzymałeś. Ja tą 2 (a właściwie 3, bo jeszcze Karolina od szybkiej jazdy była) w czw. 10 minut razem z reklamami i piosenką, a potem nastąpiła Beata Michniewicz i zrobiło się jakby normalnie, a w pt już się nie odważyłam na takie tortury, jollyroger72 miał podobne odczucia po kilkuminutowych odsłuchach w cz. i pt.
A zatem trzy osoby i trzy na nie. Nie ten format, nie ta tradycja. Ktoś wcześniej napisał, że ci prowadzący chyba nie słuchali Trójki, bo nie czują ducha stacji. Wydaje mi się, że Niunia też nie słuchała, nie rozumie, że trwająca niezmienialność i te same osoby pracujące po 20-50 lat to była siła tej stacji. Słuchacze byli przywiązani do redaktorów, to była wieloletnia więź i zapraszało się do domu starych znajomych, a nawet jakby członków rodziny. A takie puste gadki marketingowe , że nic się nie zmieniało przez lata, a świat potrzebuje zmian... jak widać po nas czasami constans jest większą wartością
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: pn paź 05, 2020 9:02 am jollyroger72 miał podobne odczucia po kilkuminutowych odsłuchach w cz. i pt
Jako że koło godziny 6.00 wyjeżdżam do pracy, to jakoś tak mimo woli słucham trójkowych wiadomości i potem badam swoją "wytrzymałość" :lol:
Dziś to było około 10 minut, ale tylko ze względu na to, że opowiadano o awansie Igi Świątek do ćwierćfinału tenisowego Roland Garros. Inaczej byłyby to góra 3 minuty.
Koszmarny jest wokal tego Ciechana... A te dwie laski sprawiają wrażenie pozbawionych mózgu...
temik3
Posty: 17413
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: temik3 »

Około trzy tygodnie temu może więcej włączyłem trojke wracając z działki do domu, tak z ciekawości co tam jest, było żebym nie skłamał gdzieś po 17, akurat kończył się jakiś utwór i usłyszałem redaktora bełkoczącego coś, że " teraz będzie utwór "taki i taki", myslę sobie co to za audycja bo chyba nie "zapraszamy do trojki". Skończył się utwór i redaktor oznajmił "teraz zagram to i to". Wyłączyłem i już nie słucham od tej pory wcale (czasem podczas jazdy tylko wcisnę szóstkę na radyjku co leci, ale nigdy dłużej niż 5 sekund), sprawdziłem tylko i to tutaj na forum, że prowadzącym był "nijaki" Jędrzej. Już nawet nie mam chęci słuchać Piotra Barona i nie dlatego, że tam jest i gra swą muzykę tylko dlatego, że nie dam rady słuchać całościowo tego radia. A to było moje jedyne radio, którego słuchałem, teraz słucham RMF lub zet na zmianę (tylko w samochodzie) i to tylko po to żeby coś słuchać.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: djjack »

jollyroger72 pisze: pn paź 05, 2020 9:11 am (...)
Koszmarny jest wokal tego Ciechana... A te dwie laski sprawiają wrażenie pozbawionych mózgu...
Moja ulubiona wypowiedź jednej z tych prezenterek.
Targi motoryzacyjne przeniosły się do Internetu. Będzie można zobaczyć jak wyglada ciężarówka.
gioconda2
Posty: 5752
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Jako, że rano Trójka zrobiła się asłuchalna, to pełna nadziei włączyłam po 11 licząc na Łodeja i co? Pełne rozczarowanie :cry: , bo jest Majewski :cry: , więc szybko się wyłączyłam. Nie sądziłam, że to napiszę, ale tak... w tym co się stało i co Trójka puszcza w eter, to nawet red. Żąda i Łodej są atrakcyjnymi łącznikami miedzy dawnymi laty :roll:
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

No tak, ale patrząc zdroworozsądkowo -często spadająca oglądalność (słuchalność) danej audycji (widowiska, serialu etc.) skutkuje decyzją o zdjęciu pozycji z anteny. Ale nigdy nie jest tak, że zainteresowanie pozycją spada do całkowitego zera.
Po prostu świadomie się pewną grupę odbiorców spisuje się na straty.
Oczywiście prezes Polskiego Radia wie, ze Trójka dysponowała niewielką, ale oddaną grupą słuchaczy i świadomie postanowiła tych słuchaczy poświęcić. Natomiast być może zakłada - tak jak reformatorzy z początku dekady - że kopiowanie formatów komercyjnych spowoduje przypływ innych słuchaczy. Choć biorąc pod uwagę jej bezpieczną pozycję właściwie nie musi nic zakładać.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Być może wstrzymanie się z reaktywacją starej/założeniem nowej listy przebojów wynika częściowo z tego, że oni zdają sobie sprawę, że im się target jeszcze nie przeprofilował, i nadal mogą występować różne niespodzianki w głosowaniu. A oni prawdopodobnie chcieliby pozwolić (szczególnie w resztkowych audycjach autorskich) redaktorom nadawać utwory w rodzaju "Mój kraj znika" czy może nawet "Tu trzeba krzyczeć", ale na listę to jednak wolą, żeby nie wchodziły albo specjalnie się na niej nie zaznaczały. Problem w tym, ze stary target Trójki upierałby się na nie głosować, więc pewnie najpierw chcą częściowo wymienić słuchacza, a do kwestii jakiejś listy przebojów wrócą, jak już ten słuchacz będzie mniej myślący (a w szczególności mniej opozycyjnie myślący) i będzie wolał głosować na "Marakeczi, Marakeczi, Marakeeeczi" albo tę piosenkę Pendovskiego i Malvvy o "wydrapywaniu (sic!) ran".
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

gioconda2 pisze: pn paź 05, 2020 9:02 am Ktoś wcześniej napisał, że ci prowadzący chyba nie słuchali Trójki, bo nie czują ducha stacji.
Tak twierdził Ciechan w jednym ze swoich filmików z VI br.https://www.youtube.com/watch?v=HPdWxvTDOnU, o lp3 i Trójce w 2,34 min. Swoja drogą w tym filmiku przede wszystkim wykład moralizujący o mediach.

Nadal jestem zdumiony, że się zgodził na współpracę/kolaborację z Upadłym Radiem. Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy, to myśl, że być może zastosowali wobec niego (w desperacji) jakiś rodzaj szantażu. Ciechan prowadzi, a w zasadzie rozwija swoją firmę medialną (z innym koleżką) i z tego co pamiętam mają jakieś zlecenia z mediów publicznych (chyba TVP). Stąd tak mi chodzi po głowie, że być może z tego powodu postawili mu warunek.

Nie słuchałem tej nowej audycji, ale czytając jakie klimaty muzyczne prezentują, to jednak jakieś spore odstępstwo od tego co Ciechan proponował w ANTY czy RR. Nawijkę miał podobną, jednak nie stronił także o krytyki obecnie rządzących, jak i komentowania absurdów czynionych przez różnych osobników.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

No cóż - nie sposób nie skomentować.
Oczywiście Mann był związany z Trójką od 1965 do 2020, ale nie nieprzerwanie. Swoją drogą parę lat temu ukazał się taki tekst o dziennikarzach wciąż pracujących w Trójce i tam np. była informacja, że Piotr Metz z Trójką jest związany od lat 80 "z krótką przerwą", ta krótka przerwa trwała jakieś 15 lat a mnie się kojarzył przez lata z RMF FM i prawdę mówiąc, kiedy w II połowie 2005 r. zawitał w Trójce nawet nie wiedziałem, że kiedyś tam pracował wcześniej.
Ale co do meritum - to jest jeden z tych przykładów kiedy się w zasadzie nie ma nic do powiedzenia na jakiś temat, ale powiedzieć coś musi. Przecież wiadomo, że inaczej jest kiedy rozstaje się para po miesiącu czy roku bycia razem a inaczej gdy rozwodzi małżeństwo po 30 latach od ślubu. Staż pracy ma jednak duże znaczenie w wyrobieniu sobie opinii przez odbiorcę informacji, nawet jeśli nie jest w temacie.
Natomiast taki filmik i taka wypowiedź akurat stanowi wystarczającą rekomendację do pracy w nowej Trójce. Po pierwsze - gość uważa, że Trójkę "trzeba zaorać" czyli współgra z koncepcją zarządu. Ktoś taki nie musi być w 100 procentach zgodny z linią PiS a nawet lepiej żeby nie był. Tu mi się skojarzył taki internetowy bloger Rafał Otoka - Frąckiewicz, człowiek, który też ma taką 30-minutową nawijkę i zasadniczo powiela przekaz władzy, tyle, że w taki trochę oryginalny sposób. Tacy ludzie są dla rządzących cenni, bo stwarzają wrażenie pewnej różnorodności postaw i nieco weryfikuję tezę o sektowości tego nurtu.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

z ostatniej chwili.....Kuba Strzyczkowski po 33 latach odchodzi z 3ki.....
TStudent
Posty: 11681
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: TStudent »

33. Kolejny symbol po 1998 (=3×666 lub 6×333 ;)). Ale już wiem że będzie działać dalej i to bez żadnej zależności ze strony niuni. :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15302
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Miszon »

A tu takie info:

https://patronite.pl/radio357

Czyli nie RNŚ, tylko zupełnie osobny projekt!
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jedrzej2012 »

Strzyczkowski, Niedźwiecki i większość, którzy odchodzili w ostatnich miesiącach powołują do życia Radio 357.
Czyżby inkarnacja Listy i Topów Wszech Czasów od Nowego Roku?
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Martyr »

Miszon pisze: pn paź 05, 2020 2:23 pm A tu takie info:

https://patronite.pl/radio357

Czyli nie RNŚ, tylko zupełnie osobny projekt!
właśnie zaglądam tu, żeby zobaczyć czy te nowe fantastyczne wieści już dotarły. 😉

Moja radość jest ogromna! 😀😀
Będzie Radio357 z naszymi ulubionymi Redaktorami!!!
Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski i wielu innych.
To jest wiadomość dnia 😀😀😀
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jedrzej2012 »

Mogliby pod nowym szyldem oprócz LP3 dorzucić np. Za, a nawet przeciw, topy wykonawców, Myśliwiecką 3/5/7 pod zmienioną nazwą.
Gdyby Metz doszedł, to jeszcze lista osobista. Tyle skojarzeń, że ciężko się odnaleźć.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

A wracając do 3.
Przeglądam właśnie profil facebookowy pana Ciechańskiego i muszę przyznać, że delikatnie mówiąc nie pasuje do Polskiego Radia.
Np. zniesmaczył mnie tekst : "26 lat, odkąd Ryszard Riedel nie bierze narkotyków" a tak się składa, że prywatnie uważam kult RR za mocno przesadzony (i mogę to swoje stanowisko umotywować, ale przy innej okazji). Podobnie nie podoba mi się szydera z Ewy Demarczyk i Andrzeja Zauchy czy zachwyty nad niejaką Cleo. Że o mocna luzackim i wulgarnym stylu nie wspomnę. No i tak jak przypuszczałem - niby apolityczny ale komentarze w określonym kierunku (choć od pewnego momentu).
To, że urodzony w 1985 r. Ciechański nigdy nie słuchał LP3 ani w ogóle Trójki, jestem w stanie uwierzyć i nie jestem. To znaczy wierzę w to, że nie słuchał z własnej woli, bo miałem kontaktów z osobami z tego rocznika (Czy ogólnie pokolenia) i wiem, że klimaty Trójkowe ich nie kręcą. W to natomiast, że nigdy się nie zapoznał dla celów zawodowych, już mniej to tak jakby np. absolwent PWST powiedział, że nie wie kto to Holoubek i Łomnicki i w grudnie rzeczy ma to gdzieś.
Trochę mi się to kojarzy z Patrykiem Vegą, który zatytułował swój ostatni film Pętla, choć znawcom filmu polskiego ten tytuł kojarzy się jednozacznie z filmem Hasa według opowiadania Hłaski. Myślę, że Vega, gdyby ktoś mu to powiedział zareagowały w takim właśnie stylu.
ODPOWIEDZ