Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

VILKI pisze: pn wrz 07, 2020 9:55 pm
Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 8:00 pm Jest tyle list na świecie...
poleć mi chociaż jedną którą mogę posłuchać w radio (oprócz wszelkich poplist i esków :STOP: )
Chyba rzadko bywasz w tym wątku, bo nie dalej jak stronę (może dwie) wstecz sam podrzucałem (kolejny już raz na tym forum) TurboTop w Antyradiu. Wcześniej w wątkach dot. notowań nieraz podrzucałem wyniki z TT. Tam przecież bywałeś. Zasięg Antyradia jest w zasadzie ogólnopolski w każdym odbiorniku radiowym. Wystarczy ustawić częstotliwość (są przynajmniej dwie, jedna to zdaje się 106,7). Jak pisałem kilka dni temu w radiu tradycyjnym słucham jedynie od czasu do czasu (podczas podróży autem). Od kilku lat głownie przez internet, każdej stacji jaka mi przypadnie do gustu. ;)
Także dziwi mnie nieco Twój bulwers, bo wynika z niego jedynie jakaś nieporadność albo lenistwo. W dzisiejszych czasach ? To co mieli powiedzieć ludzie ,którzy pamiętają czasy PRL (w tym ja), kiedy przy braku lp3 (a nawet jak już była), trzeba było szukać w nadajniku radiowym (bo tak się kiedyś określało radyjko) np. radia Luksemburg czy innej stacji z lista. Trzeba zaznaczyć, że owe stacje były zagłuszane, przez co odbiór był często nieostry i z szumami, ale dzięki temu był niezapomniany klimat ;) Do tego jeszcze dochodziła kwestia znajomości języka (nie uczono wtedy obowiązkowo w szkołach polskich jęz. angielskiego), ale przy muzyce to była drobnostka. Zginałbyś z takim biadolącym podejściem ;) Powala mnie czasami lenistwo dzisiejszych młodych pokoleń ;)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

FOXD pisze: pn wrz 07, 2020 11:51 pm (...) To co mieli powiedzieć ludzie ,którzy pamiętają czasy PRL (w tym ja), kiedy przy braku lp3 (a nawet jak już była), trzeba było szukać w nadajniku radiowym (bo tak się kiedyś określało radyjko) np. radia Luksemburg czy innej stacji z lista. (...)Powala mnie czasami lenistwo dzisiejszych młodych pokoleń ;)
FOXD, nie każdy miał tyle szczęścia, aby spędzić młodość w komunie :P i słuchać Luxy... à propos: Tony Prince, Bob Stewart czy Mike Hollis?
Eh.. wspomnienia....tu bez zagłuszania: https://soundcloud.com/old-radio-jingle ... of-the-80s
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

@Doggg
Stąd przytoczyłem ten okres jako argument pokazujący skalę zaradności jaką się trzeba było wykazać, aby posłuchać zagranicznej muzyki w eterze (w tym nowości). Dzisiaj jest wszystko podane na tacy (technika i jakość), do tego można przebierać w różnorodności ;)
Co do prezenterów, to jak pamiętam nawet Jacek Bromski miał tam swoje okienko. Nadawał naprzemiennie trochę po angielsku trochę po polsku. Gdzieś mi się obiło o wzrok/może uszy też, że Radia Luxemburg słuchało w tamtym czasie kilkanaście mln słuchaczy z polski ;)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: VILKI »

mnie nie interesują listy z neta tylko taka którą mogę normalnie posłuchać w radio. Antyradio na 100% u mnie nie łapie (chociaż sprawdzę tą częstotliwość). czytaj proszę ze zrozumieniem..
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

^^
Chcesz być zrozumiany, pisz precyzyjniej ;) Napisałem o Anty, bo wiem z autopsji, że odbiera nawet w różnych odludnych miejscach. Sprawdź, zweryfikuj, jakie są częstotliwości (różne w zależności od lokalizacji) a nie jojcz. Innym rozwiązaniem by złapać zasiąg (sprawdzonym również w czasach PRL), są rozwiązania techniczne, które można we własnym zakresie zorganizować. Wystarczy poszperać w sieci info/poradę np. dot. anten. które można zrobić z jakiegoś zbędnego drutu lub innych przedmiotów ;) Oczywiście takie rozwiązania to jedynie przy stacjonarnym odbiorniku. Dawniej takimi źródłami był np. Młody Technik, czy Adam Słodowy (przedinternetowe). Niekoniecznie były gotowe rozwiązania, ale pobudzały kreatywność "majsterkowiczów". Dzisiaj internet jest pełen "poradników" zrób to sam ;)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: VILKI »

nie jojcze. po prostu prosiłem Doggga o namiar na stację z listą a nie o "wykład" na temat jak Ty słuchasz radia i porad młodego technika :know:
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

^^
VILKI bez urazy, ale kurde podałem Ci, że jest Antyradio i wcale nie napisałem, że jest to radio internetowe (jest też taka możliwość). Wykład wynikał z tego aby Ci uświadomić jak śmieszne w dzisiejszych czasach brzmi biadolenie, że nie można słuchać innej stacji z Listą poza Trójką. Może pieluchę jeszcze ci zmienić? :mrgreen: Nie brnij dalej proszę tylko weź się do roboty i kombinuj, korzystaj z możliwości dotarcia do rozwiązań (pobudź kreatywność) ;)
Częstotliwość Antyradia:
https://www.antyradio.pl/Czestotliwosci ... o-00000421
http://www.emsoft.ct8.pl/radio.php?id=12
Jeśli nie będzie łapać, to pomyśl o modyfikacji radia, tj. rozwiązaniach technicznych (poszukaj w necie a znajdziesz odp. rozwiązanie) ;)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: VILKI »

a gdzież to ja napisałem że NIE MOŻNA SŁUCHAĆ innej stacji? :shock: po prostu nie mam ochoty na "takie" słuchanie radia :roll:
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

^^
Kuriozalna wypowiedź w kontekście Twojego zapytania o inną stację ;) W takim razie napisz następnym razem, że nie masz ochoty na słuchanie innej stacji/rozgłośni poza Trójką, tylko wtedy po co pytasz o inne rozwiązanie ? A takie pytanie zadałeś, czyli:
VILKI pisze: pn wrz 07, 2020 9:55 pm
Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 8:00 pm Jest tyle list na świecie...
poleć mi chociaż jedną którą mogę posłuchać w radio (oprócz wszelkich poplist i esków :STOP: )
Dodam, że ograniczyłem się do rozgłośni polskich, a z kontekstu wypowiedzi Doggga i Twojego pytania można wnioskować, że niekoniecznie chodziło Ci o stacje polską. Poza tym gdzie jest wzmianka tutaj o tym, że nie masz ochoty na inną stację ;) (ależ "lubię" takie jałowe dysputy :()
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: VILKI »

naprawde masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem :)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

także tak..... :lol:
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: miszony »

Przepraszam, że się wtrącam ale ja również przeczytałem twoją wypowiedz FOXD jako " wykład o tym jak słuchasz radia" i porady młodego technika ...
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

FOXD to trochę jak z Kubą, chciał pomóc a dostał bęcki....
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Kruklanki »

https://gwiazdy.wp.pl/marek-niedzwiecki ... 496212800a
Cyt:
Marek Niedźwiecki poprowadzi Listę Przebojów w Radiospacji
Najwyraźniej słowo się rzekło, bo na facebookowej stronie Radiospacji pojawiła się informacja o tym, że "za tydzień przed mikrofonem Listy Przebojów zasiądzie Marek Niedźwiecki".
Zapytaliśmy Pawła Sito, czy jest szansa, że były dziennikarz PR3 poprowadzi samodzielnie całą audycję w Radiospacji.
A poważnie, chcemy wspólnie poprowadzić listę przebojów i pogadać o życiu, mediach i jego nowej książce - kończy twórca internetowego radia.
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2020 2:58 pm przez Kruklanki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Yacy »

nie poprowadzi, tylko że "za tydzień przed mikrofonem Listy Przebojów zasiądzie Marek Niedźwiecki"
czyli zapewne udzieli wywiadu do tego mikrofonu :-D
chyba, że kawa zasmakuje to czemu nie ;-)

ale już są komentarze żeby nie robić z RS PR3.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: VILKI »

mam nadzieje że to jakiś żart koszmarny. spójrzcie co tam są za utwory?..
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: santosz »

VILKI pisze: wt wrz 08, 2020 2:24 pm mam nadzieje że to jakiś żart koszmarny. spójrzcie co tam są za utwory?..
bez przesady, przecież nie o utwory tu chodzi a o spotkanie kumpli z listy po latach :) tym bardziej, że będzie to raczej tylko jednorazowe spotkanie, jak słusznie zauważył wyżej Yacy
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Miszon »

gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 7:47 pm
Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 6:39 pm
gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 6:35 pm Doggg- dzięki za nagranie, kilka minut po 15... idzie to mniej więcej tak "trzy akordy i darcie mordy"
Rozumiem, że to opowieść/recencja wyemitowanego utworu... Wielce wysublimowana! :lol:
Zadałam sobie trochę trudu i spisałam z odsłuchu słowa dyr. Wiernika (godz. 15.11-15.12) - zachowałam oryginalną stylistykę :

"Proszę Państwa tak sobie pomyślałem, bo wracam ponownie do jednego z najbardziej zwariowanych zespołów w historii muzyki rockandrolowej, punkowej, nowofalowej, jak zwał, tak zwał, w każdym razie zespołu, który był z no nie tylko trzy akordy i darcie mordy zasłuchany, znał klasykę od podszewki i zasłuchany był w muzykę The Rolling Stones, myślę o grupie DEVO..."

i do KRRiTV się nadaje? Może J. Braun z RMN byłby zainteresowany?
bez przesady, przecież to powszechnie znane powiedzenie opisujące w skrócie punk.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: obserw99 »

santosz pisze: wt wrz 08, 2020 2:34 pm
VILKI pisze: wt wrz 08, 2020 2:24 pm mam nadzieje że to jakiś żart koszmarny. spójrzcie co tam są za utwory?..
bez przesady, przecież nie o utwory tu chodzi a o spotkanie kumpli z listy po latach :) tym bardziej, że będzie to raczej tylko jednorazowe spotkanie, jak słusznie zauważył wyżej Yacy
Nie wiem jak Wy, ale ja nie cierpię sitwy PIS podwójnie (łagodnie pisząc). Mam tak od połowy maja 2020. Ta wg mnie najgorsza partia polityczna jak powstała w Polsce od 1989r jest za to wszystko bezpośrednio odpowiedzialna.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Yacy »

na komentarz na fb:
czyli zapewne udzieli wywiadu do tego mikrofonu :-P fajnie! :-D
Radiospacja odpowiedziała:
Taki był plan początkowy, ale sprawy wyrwały się spod kontroli :-)
i tak się rodzą plotki ;-)
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Miszon pisze: wt wrz 08, 2020 2:56 pm
bez przesady, przecież to powszechnie znane powiedzenie opisujące w skrócie punk.
[/quote]
Była godz. 15, publiczny nadawca i moje wrażliwe kobiece ucho to oburzyło... gdyby było to w godz. późniejszych i byłoby wiadome z góry, że audycja będzie poświęcona muzyce punk to co innego, choć i tak publicznemu nadawcy to nie przystoi, ale powiedzmy, że wpisywałoby się w konwencję audycji
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

gioconda2 pisze: wt wrz 08, 2020 4:52 pm
Była godz. 15, publiczny nadawca i moje wrażliwe kobiece ucho to oburzyło... gdyby było to w godz. późniejszych i byłoby wiadome z góry, że audycja będzie poświęcona muzyce punk to co innego, choć i tak publicznemu nadawcy to nie przystoi, ale powiedzmy, że wpisywałoby się w konwencję audycji

gioconda2 > napisz, że to co usłyszałaś skojarzyło Ci się z ideologią LGBT, wtedy na pewno się sprawą zainteresują, a może nawet zaaresztują Wiernika na 2 tygodnie.... :lol:
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Doggg - masz rację, trzeba gromadzić haki, nasłuchiwać sabotująco, czyli nie słuchać dla przyjemności, ale gromadzić dowody przeciwko. A Wiernik sam się podkłada, gadatliwy chłop jest :wink:
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

Określenie pochodzi z piosenki zespołu Brudne Dzieci Sida z 1997 r. Cały tekst brzmi tak:

Czasem życie traci sens
Czasem świat ch** jest
Ty nie tłumacz mi- ja tez wiem jak to jest
Ale sposób na to mam
Siadam se i panka gram-
Mija zawsze w dwie minuty, mówie Wam!
Trzy akordy darcie mordy x3
No a jak?! trzy akordy darcie mordy x3
To jest właśnie punk! -punk rock! -punk rock!
Jeśli nie wiesz jak sie gra Ja pokaże Ci raz-dwa
Tak sie chwyta E, tak D,a to jest A
Trzy akordy...
Niechaj sie rwą struny gitarowe
Niechaj pękają struny głosowe
Niech sie zdzierają struny głosowe
Niechaj trzaskają struny gitarowe punk rock! punk rock! punk rock! punk rock!

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,brudne ... mordy.html

A w ogóle mam wrażenie, że to już za daleko sięga. Rozumiem, że Wiernik nie jest swój (choć jednak w Trójce ma dłuższy staż niż taki powiedzmy Pośpiech czy Wyżga, nic nie ujmując tym ostatnim). Mało tego - rozumiem i podzielam etyczną ocenę jego postępowania z ostatniego okresu. Ale gość ma swój styl prowadzenia audycji o chyba zawsze tak było.
Ale - nie wiem czy Gioconda 2 słuchała LP3 przed 2007 r., kiedy stałym elementem każdego wydania były dowcipy o blondynkach opowiadane przez p. Marka i Alinę Dragan. Zresztą większość żartów jakie czytał na antenie p. Marek (przesyłanych przez słuchaczy , żeby nie było) raczej była przeciętnej jakości. O poziomie dowcipów z audycji Nie tylko dla orłów (poza paroma wyjątkami) też w sumie niewiele dobrego da się powiedzieć. Gdyby te same żarty przedstawiali nie uznani redaktorzy PR3 a powiedzmy, jakiś amatorski kabaret - raczej nikogo by to nie porwało.
Tak na marginiesie - pamiętam jak M. Niedźwiecki w 2002 r. w kontekście piosenki Acidland powiedział : "to strasznie dołujący tekst, kiedy zjesz zupę na drugie nie masz szans". I to było O.K. W 2015 r. Piotr Metz w kontekście piosenki Bukartyka Kup sobie psa powiedział :" Odpada, mam kota" i to się na forum lp3 nie spodobało. Czyżby dlatego, że akurat Metzowi wolno było mniej.
A w każdym razie założenie, że wazniejsze jest "kto mówi" niż "co" nie do końca podzielam. Owszem, teraz po przejęciu 3 przez ludzi z zewnątrz pewne określenia z trójkowego żargonu - typu "druh zastępowy" . Pewnie, że takie zwroty jak "dzień dobry wieczór państwu" czy "pięć milionów po dwudziestej" czy "grzałka" tak bardzo kojarzą się z MN, że gdyby użył ich nawet ktoś ze starego składu 3 byłoby to nie do końca w porządku a tym bardziej teraz. Ale mimo wszystko trzeba zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

mikrobi pisze: wt wrz 08, 2020 5:21 pm Określenie pochodzi z piosenki zespołu Brudne Dzieci Sida z 1997 r. Cały tekst brzmi tak:
Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,brudne ... mordy.html
Mało tego - rozumiem i podzielam etyczną ocenę jego postępowania z ostatniego okresu. Ale gość ma swój styl prowadzenia audycji o chyba zawsze tak było.

Ale - nie wiem czy Gioconda 2 słuchała LP3 przed 2007 r., kiedy stałym elementem każdego wydania były dowcipy o blondynkach opowiadane przez p. Marka i Alinę Dragan.
Dziękuję za podanie źródła. Gdyby to było o 2 w nocy, np. w "Strefie rockendrola..", albo nawet w pon. o 19 w "Cały ten rock" to by mnie nie oburzyło, ale "W Tonacji Trójki' - nie to miejsce, nie ten czas i obojętnie kto byłby wówczas przed mikrofonem - oburzyłoby mnie tak samo.

A dowcipy o blondynkach mnie nie ruszały, bo zapominałam je w momencie usłyszenia. Do tego Alina je paliła, także nawet nie wiadomo było co wyśmiewa i o co chodzi, bo jej śmiech powodował, że często ich nawet nie dokończyła. Nie mam nic wspólnego z blondem - zatem nie odbierałam ich jako osobistą urazę, a wówczas kawałami o blondynkach sypali wszyscy - taka moda czasu. O seksiźmie nikt nie mówił.
ODPOWIEDZ