Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 5:43 pm a dziś dyr. Wiernik w Tonacji użył na antenie PR3 słowa "morda" i to bez ostrzeżenia i przeproszenia przed, że takie słowo wypowie opowiadając coś o wykonawcy. Niestety nie słuchałam go za bardzo by zakodować całe zdanie w tej wypowiedzi. Czy to przystoi w mediach publicznych? Czy to przystoi vice-dyrektorowi? Czy ma to związek z misją nadawcy publicznego?
Gioconda, z pewnością ma to związek z kodeksem etyki dziennikarza Polskiego Radia. Zbulwersowaną będąc, napisz o tym do KRRiTV, niech się tym zajmie i wpisze Wiernikowi naganę do akt.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

@Doggg
Umknęło mi w takim razie, że to on wyszedł z inicjatywą. Niemniej to dodatkowo potęguje jego naiwność, jakby w tej Trójce funkcjonował w jakiejś idyllicznej bańce i poniekąd wypierał pewne procesy jakie zachodziły od wielu lat.
Odnośnie kwestii formalnej, od początku zadymy w maju zakładałem, że takowe ma, bo w głowie mi się nie mieściło (nadal nie mieści), że facet wychodzi o opinii publicznej i m.in. ogłasza z satysfakcją, że "na wszystko mu się zgodzili". Dzisiaj nawet z niedowierzaniem odkrywam, że wychodząc ową ofertą podjęcia się, nie miał żadnej strategii. Bo sorry, ale wychodzi na to, ze nie miał. Jedyna to typowo polska: "jakoś to będzie" ;) Co z tego, że w swojej naiwności zakładał, że ma pomysł, skoro nie miał strategii jak to przeprowadzić z takim "przeciwnikiem" i na warunkach jakie ten przeciwnik dyktuje od lat ;)
Z drugiej strony kamikadze do dzisiaj w pewnych środowiskach w Japonii są bohaterami ;) U nas Powstańcy Warszawscy (nie cywilna ludność) do dzisiaj są bohaterami, mimo tego, że też w pewnym sensie byli kamikadze ;) Można i tak, tylko, że to nie jest rozwojowe myślenie, budowanie mitów i miraży ;)
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2020 6:14 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 2 razy.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

jollyroger72 pisze: pn wrz 07, 2020 6:00 pm A może zapowiadał ten utwór: Łona i Webber - Co tam, mordo?
Zapowiadał go niedawno w RDC.
red. Marek Wiernik został zwolniony z RDC przez jego prezesa, bo ciągle tam pracując, od tygodni knuł po korytarzach swoje przejście do 3ki. Taki punkowy punkt widzenia i siedzenia, który spowoduje, że pewnego dnia wywali nową, cudowną 3kę w powietrze i znów będzie kimś! :D
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Raczej to była opowieść o jakimś wykonawcy, zespole, że to taki "rasowy zespół", a nie tacy, co to w mordę dają... coś w tym stylu, choć głowy nie daję, bo za bardzo go nie słuchałam, ale "morda" to było coś jak nagły obuch, Łona i Webbber nie, bo nie ma ich na playliście
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

Może w kontekście: "Mordo Ty Moja" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2020 6:17 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 6:03 pm
gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 5:43 pm a dziś dyr. Wiernik w Tonacji użył na antenie PR3 słowa "morda" i to bez ostrzeżenia i przeproszenia przed, że takie słowo wypowie opowiadając coś o wykonawcy. Niestety nie słuchałam go za bardzo by zakodować całe zdanie w tej wypowiedzi. Czy to przystoi w mediach publicznych? Czy to przystoi vice-dyrektorowi? Czy ma to związek z misją nadawcy publicznego?
Gioconda, z pewnością ma to związek z kodeksem etyki dziennikarza Polskiego Radia. Zbulwersowaną będąc, napisz o tym do KRRiTV, niech się tym zajmie i wpisze Wiernikowi naganę do akt.
Dzięki za poradę. Tylko nie mam nagrania (dowodu). Napiszę (bo oburzona byłam), a oni, że mam omamy słuchowe. I co wtedy?
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

FOXD pisze: pn wrz 07, 2020 6:07 pm @Doggg
(...)Dzisiaj nawet z niedowierzaniem odkrywam, że wychodząc ową ofertą podjęcia się, nie miał żadnej strategii. Bo sorry, ale wychodzi na to, ze nie miał. Jedyna to typowo polska: "jakoś to będzie" ;)
Tak, dokładnie, zasada "jakoś to będzie" sprawdza się w Polsce idealnie! Wierzył, że normalni ludzie (jego mocodawcy) po raz drugi nie zrobią takiego błędu i nie podłożą bomby.
Kto normalny decyduje o eksplozji mostu, dlatego, że nie podoba mu się projektant tego mostu i fioletowy kolor którym go pomalowano?
Do tego dochodzi jeszcze fakt, że Kuba wcześniej nigdy w radiu niczym nie zarządzał, był zatem osobą zarządzającą bez praktycznych narzędzi....
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 6:16 pm Dzięki za poradę. Tylko nie mam nagrania (dowodu). Napiszę (bo oburzona byłam), a oni, że mam omamy słuchowe. I co wtedy?
Tutaj znajdziesz dowód: http://3.dktr.pl/
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 6:16 pm Dzięki za poradę. Tylko nie mam nagrania (dowodu). Napiszę (bo oburzona byłam), a oni, że mam omamy słuchowe. I co wtedy?
Dostaniesz bana do KRRiTV :mrgreen:
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 6:17 pm
FOXD pisze: pn wrz 07, 2020 6:07 pm @Doggg
(...)Dzisiaj nawet z niedowierzaniem odkrywam, że wychodząc ową ofertą podjęcia się, nie miał żadnej strategii. Bo sorry, ale wychodzi na to, ze nie miał. Jedyna to typowo polska: "jakoś to będzie" ;)
Tak, dokładnie, zasada "jakoś to będzie" sprawdza się w Polsce idealnie! Wierzył, że normalni ludzie (jego mocodawcy) po raz drugi nie zrobią takiego błędu i nie podłożą bomby.
Nie no proszę Cię, facet tam pracował kilkadziesiąt lat, do tego prowadził zd3, gdzie wielokrotnie stykał się z tego typu osobnikami. Stąd oczekiwał bym, że ma jakoś wypracowaną intuicję w kwestii rozkminiania osób. Nie wiedział kim jest Czabański i jaki ma "dorobek"? nie wiedział kim jest Lichocka i jaki ma wpływ na to co się dzieje mediach publicznych (ok. do niej pewnie nie dzwonił) ? Nie bardzo chce mim się wierzyć, że nie miał rozeznania odnośnie Niuni, zwłaszcza że było to już po słynnej komisji i tym jak się zaprezentowała w zadymie majowej. To co? Gdzie on wtedy był? W uśpieniu? Fazę wyparcia miał?
Do tego dochodzą przecież relacje z innymi kolegami z pracy. Chyba, że faktycznie miał na to wywalone i wypierał szereg sytuacji jakie do niego docierały (bo musiały mimo wszystko).
Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 6:17 pm Do tego dochodzi jeszcze fakt, że Kuba wcześniej nigdy w radiu niczym nie zarządzał, był zatem osobą zarządzającą bez praktycznych narzędzi....
Tutaj akurat to wyszło dobitnie widać, aczkolwiek świta mi, że pełnił jakąś funkcję kierowniczą w Trójce na początku lat 90. W każdym razie nawet jeśli tego doświadczenia nie ma (miał), to zadziwiające, że nikogo się nie wpierw nie poradził jak do tego podejść i czy są szanse. Nawet z zespołem przecież rozmawiał dopiero po tych "negocjacjach", koloryzując, iż jest "dobrze". Stąd mu uwierzyli, i poszli na zderzenie za nim, tylko ze nieświadomi ;)
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2020 6:37 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 2 razy.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Doggg- dzięki za nagranie, kilka minut po 15... idzie to mniej więcej tak "trzy akordy i darcie mordy"
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 6:35 pm Doggg- dzięki za nagranie, kilka minut po 15... idzie to mniej więcej tak "trzy akordy i darcie mordy"
Rozumiem, że to opowieść/recencja wyemitowanego utworu... Wielce wysublimowana! :lol:
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

FOXD pisze: pn wrz 07, 2020 6:28 pm (...)Nie wiedział kim jest Czabański i jaki ma "dorobek"? nie wiedział kim jest Lichocka i jaki ma wpływ na to co się dzieje mediach publicznych (ok. do niej pewnie nie dzwonił) ? Nie bardzo chce mim się wierzyć, że nie miał rozeznania odnośnie Niuni, zwłaszcza że było to już po słynnej komisji i tym jak się zaprezentowała w zadymie majowej. To co? Gdzie on wtedy był? W uśpieniu? Fazę wyparcia miał?
Tak myślę, że miał FAZĘ :lol: Kuba w swoim telefonie posiada funkcję nagrywania rozmów, sam o tym powiedział w pierwszym wywiadzie... Ludzkość oczekiwałaby choćby jednego nagrania, prawda? Bo skoro nie miał na piśmie, to pewnie w telefonie... Zapytam o to przy okazji.
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Darekfz111 »

Ale ciężko się odnaleźć radiowo jak nie ma porannego i popoludniowego ZD3.
To był rytuał od lat. Po obudzeniu sie pierwsza czynność to włączenie radia na ZD3 podobnie, po powrocie z pracy.
Ze o pustych piątkowych wieczorach nie wspomne
A teraz? Ech, szkoda gadać....
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: choroszcz »

Mam pytanie do forumowiczow .Ciekaw jestem czy nam zależy na liscie mimo wszystko , z innym prowadzącym w tej sytuacji .Czy jednak to sprawa honoru i walki z systemem ( wiadomo jakim) ?
Znam was od wielu lat , jak naprawdę sadzicie .Nie chce pisac o tym na fejsbukowych komentarzach bo one sa przepełnione polityką i zlosliwą aluzją.Tu mamy innych fanów, skupionych na Liscie i pamietajacych czasy odejścia Marka (2007-10) a mimo to nadal sluchalismy. Czy teraz chcielibyśmy jej kontynuacji bez niego .
Moje zdanie jako słuchacza Listy jes takie,ze jednak Lista powinna być kontynuowana.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: FOXD »

@choroszcz
Odpowiedź wydaje się oczywista ;) Każdy musi sobie odpowiedzieć sam na to pytanie, bo każdy jednak wyznaje inne wartości. W/g mnie dopuszczono się świństwa i to bierze górę, a nie kwestia walki z systemem, choć "dobra zmiana" to w/g mnie zło dla Polski. Na Liście od lat mi już nie zależało (poziom muzyczny spadał z roku na rok), mimo że śledziłem jej wyniki. Trójka psuła się od lat niezależnie od tego, kto miał na nią wpływ. Po tym co się stało nie mam już żadnych wyrzutów, że Trójki jako stacji nie słuchałem już od kilku lat. Przychylam się do wielu głosów/opinii, że tę stację należy totalnie zaorać i zbudować na nowo z Lista lub bez. Oczywiście wolną od wpływów polityczny, co już samo w sobie stawia taki projekt na niepowodzenie ;)
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 6:39 pm
gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 6:35 pm Doggg- dzięki za nagranie, kilka minut po 15... idzie to mniej więcej tak "trzy akordy i darcie mordy"
Rozumiem, że to opowieść/recencja wyemitowanego utworu... Wielce wysublimowana! :lol:
Zadałam sobie trochę trudu i spisałam z odsłuchu słowa dyr. Wiernika (godz. 15.11-15.12) - zachowałam oryginalną stylistykę :

"Proszę Państwa tak sobie pomyślałem, bo wracam ponownie do jednego z najbardziej zwariowanych zespołów w historii muzyki rockandrolowej, punkowej, nowofalowej, jak zwał, tak zwał, w każdym razie zespołu, który był z no nie tylko trzy akordy i darcie mordy zasłuchany, znał klasykę od podszewki i zasłuchany był w muzykę The Rolling Stones, myślę o grupie DEVO..."

i do KRRiTV się nadaje? Może J. Braun z RMN byłby zainteresowany?
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: bidżys »

Dwa akordy i darcie buzi się nie rymuje. Może - dwa akordy i darcie kordły?
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

gioconda2 pisze: pn wrz 07, 2020 7:47 pm no nie tylko trzy akordy i darcie mordy
i do KRRiTV się nadaje? Może J. Braun z RMN byłby zainteresowany?
Mordy – miasto w woj. mazowieckim, w powiecie siedleckim, położone 19 km na północny wschód od Siedlec,
Morda – wieś w Anglii, w hrabstwie Shropshire. Leży 26 km na północny zachód od miasta Shrewsbury i 249 km na północny zachód od Londynu.

Braun może tyle, ile Kaczyński za Tuska :D
AlekOb
Posty: 2937
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: AlekOb »

A to nie jest przypadkiem cytat z jakiegoś utworu? Ja to kojarzę jako takie powiedzenie, fakt, że niezbyt wysublimowane jak na tę audycję, ale jednak :D
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

choroszcz pisze: pn wrz 07, 2020 6:46 pm Mam pytanie do forumowiczow .Ciekaw jestem czy nam zależy na liscie mimo wszystko , z innym prowadzącym w tej sytuacji .
Czy My naprawdę musimy mieć listę w Trójce, kiedy Trójki już nie ma? Jest tyle list na świecie... W trójce jakakolwiek by nie była i ktokolwiek by ją prowadził to ciągle będzie w trójce, radiu którego już dla nas nie ma. Więc po co?
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

bidżys pisze: pn wrz 07, 2020 7:53 pm Dwa akordy i darcie buzi się nie rymuje. Może - dwa akordy i darcie kordły?
+1 :lol: leżę i pękam ze śmiechu :lol:
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: jedrzej2012 »

Jutro u Kuby Wojewódzkiego będzie Marek.
Oprócz Pana Marka będzie Viki Gabor.
Planowano kolejny raz Darię u Kuby, oboje są z Koszalina.
Dziś 63 lata skończył John McInerney, doskonale znany z Bad Boys Blue, mój ulubiony głos grupy, oczywiście z dawnych lat, nie to co dziś.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: VILKI »

Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 8:00 pm
Jest tyle list na świecie...
poleć mi chociaż jedną którą mogę posłuchać w radio (oprócz wszelkich poplist i esków :STOP: )
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

VILKI pisze: pn wrz 07, 2020 9:55 pm
Doggg pisze: pn wrz 07, 2020 8:00 pm
Jest tyle list na świecie...
poleć mi chociaż jedną którą mogę posłuchać w radio (oprócz wszelkich poplist i esków :STOP: )
Z polskich? Może któraś z lokalnych rozgłośni PR, tutaj są sympatycy bodajże LP PiK, czy LP Radia Rzeszów...
ODPOWIEDZ