Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Mam coraz większe wrażenie, że to wszystko pójdzie drogą dawnej LP1, która dwa czy trzy razy zaczynała od nowa od numeru 1 z nowymi prowadzącymi. Większość stacji radiowych jakieś listy przebojów ma (nawet radio z Torunia ma!), więc podejrzewam, że i Trójka prędzej czy później do tego wróci. Kością niezgody są prawdopodobnie te nieszczęsne notowania 1998 i 1999 - to jest sprawa dla obu stron, i Niuni, i dotychczasowej redakcji Listy, bardzo ambicjonalna, i najprawdopodobniej żadna ze stron nie chce odpuścić. Prawdopodobnie Kuba uzna w końcu, że jedynym sposobem na ten węzeł gordyjski jest wzięcie miecza - czyli oficjalne zakończenie notowań pod starą nazwą i rozpoczęcie ich pod nową od początku września, gdy będzie gotowa nowa ramówka, od notowania 1. Z zasadami podobnymi do starej formuły (bo słuchacze są chyba jednak przyzwyczajeni do formatu 30+50) i albo ze starą redakcją, o ile się zgodzi firmować nowy projekt, albo z kimś nowym z Trójki (być może osobą dysponującą jakimś błogosławieństwem ludzi "starej" listy - ciągle mi ten Stelmach chodzi po głowie), lub też kimś zupełnie nowym.
Im dalej w las, tym mniejsze są niestety szanse na reaktywację starej LP3, obojętnie kto by jej nie prowadził. Powiedzmy, że do połowy lipca (piątek wypada 17 dnia miesiąca) restart od przeniesionego not. 1999 czy jakiegoś łączonego dla zachowania ciągłości numeracji not. 1999/2007 miałby jeszcze jakiś sens. Ale od numeru 1999/2014 (!) albo od przesuniętego w czasie 1999 dopiero... 5 września, po trzech i pół miesiąca przerwy??? Bez sensu... :-(
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Yacy pisze: śr lip 01, 2020 2:25 pm no nie wiem czy jeśli jednak będzie ciśnienie aby Lista się pojawiła, to ktoś będzie słuchaczy pytał...
Też tego nie wiem, ale nie wiem, czy będzie im pasowała lista nieakceptowana przez słuchaczy. Bo jednak spora część jej nie zaakceptuje.
mikrobi pisze: śr lip 01, 2020 3:48 pm A czy był jakiś wylot z 1 miejsca?
w oficjalnej historii LP3 to się nie zdarzało
Zależy co się rozumie przez oficjalną. Bo jeżeli oficjalną według duetu KK to Bartas wypadł z pierwszego.
Darekfz111 pisze: śr lip 01, 2020 4:10 pm zmienić stacje
U mnie to oznacza koniec z radiem w ogóle. Od miesiąca nie słucham.
pbd2 pisze: śr lip 01, 2020 4:13 pm Z zasadami podobnymi do starej formuły (bo słuchacze są chyba jednak przyzwyczajeni do formatu 30+50) i albo ze starą redakcją, o ile się zgodzi firmować nowy projekt, albo z kimś nowym z Trójki (być może z jakimś błogosławieństwem ludzi "starej" listy - ciągle mi ten Stelmach chodzi po głowie), lub też kimś zupełnie nowym.
Zasady bez znaczenia. I raczej z zupełnie nowym prowadzącym. I pewnie wtedy z zupełnie inną muzyką (po raczej nikt ze starych nie przyłoży ręki do zestawu).
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Muzyka to chyba jednak musi mieścić się w tym, co puszcza stacja. Natomiast słuchacz może się mocno odmłodzić (kolejna analogia z rokiem 1982), więc i wyniki glosowania będą nieco inne.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

To będzie inna muzyka puszczana.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Nowe Męskie Granie od dziś.
Tegoroczny hymn to Igo, Król i Daria.
"Świt", na szczęście to nie plagiat utworu, który śpiewał Grzegorz Hyży, ani "Świt świt" od Steczkowskiej.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: JaceK »

Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 533
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Konrad »

prz_rulez pisze: czw cze 25, 2020 10:20 pm Ja jednak bardziej mam mentalność "jeśli wszystko jest źle, niech nie będzie niczego" - i na barykady...
Gdybym Cię Piotrek nie znał to bym w to uwierzył, ale tak się składa, że potrafisz napisać tuziny postów o charakterze lamentującym i stękającym i nic za tym nie idzie. Innymi słowy parafrazując słowa Ferdynanda Kiepskiego „Narzekać z Grecji to każden jeden potrafi, ale robić, to nie ma komu”
prz_rulez pisze: czw cze 25, 2020 11:56 pm No ja na pewno nie mam zamiaru czekać przez 9 lat na jakąkolwiek zmianę.
Na Węgrzech już 10 lat czekają i… nic
mikrobi pisze: sob cze 27, 2020 7:51 am Wątek powoli przygasa a ja odkurzyłem taki kwiatek:
"- Jeśli najnowsza Lista Przebojów Programu 3 Polskiego Radia ma w zestawieniu piosenkę zespołu "Deep Purple", to nie jest to rzecz najnowsza, ale "wykopalisko". Lista głosowania, którą podał Marek Niedźwiecki, jest obłożona archaizmami "
Jeżeli rozpatrujemy w kategoriach wykonawców to tak. Mnie się „Throw My Bones” bardzo podoba i również przychylam się do argumentu, że jeśli nie ma nowych dobrych wykonawców to należy grać starych.
trójkowicz pisze: ndz cze 28, 2020 1:11 am Większość teraz wracających miała w Trójce naprawdę epizodyczne role, to samo Dziewoński i Pawlikowska, mignęli w długiej historii i jeśli Kubie wydaje się, że takimi powrotami kogoś usatysfakcjonuje, to bardzo się myli. Pamiętałem tylko Pawlikowską i chyba tylko dlatego, że stale robiła wokół siebie szum w mediach różnymi akcjami. Dziewoński już nawet nie pamiętałem, że miał wejścia przed Tomkiem Beksińskim (miał?)

Poza tym wydaje mi się, że każdy, kto w ogóle przekracza próg na Myśliwieckiej teraz powinien się zastanowić 10 razy mając w głowie co zrobiono Niedźwieckiemu - solidarność to jedno, ale też warto pamiętać, że każdego można obsmarować tak samo, powód zawsze się znajdzie. Gdy ktoś teraz z radością wchodzi na miejsce kolegi, radiowej legendy, którego obsmarowano błotem, budzi mój wewnętrzny dysonans poznawczy. Np. Beata Pawlikowska wydaje tyle książek o rozwoju osobistym, Planeta dobrych myśli itp. i nie zazgrzytało jej przyjęcie tej propozycji? Manna wykoszono w sposób kiepski i to na części jego bloku teraz Beata Pawlikowska nadaje. Nie rodzi to naprawdę żadnej kontestacji? Dla mnie to jakoś nie OK. Choć jej audycja jest przyjemna, jest zawodowcem, to trzeba jej przyznać.

I niweczy to jakiekolwiek wysiłki tych, którzy zostali poza Trójką, bo wychodzi, że są na ich miejsce zawsze inni, zawsze znajdzie się rządek gotowych chętnych żołnierzy do zastąpienia każdej legendy, nawet jeśli pożegnano się z nią w sposób haniebny. A i tak na koniec wyjdzie tak, że tych zastępujących też wykoszą w odpowiednim momencie. Pawlikowska coś chlapnie w mediach nie po myśli obecnej władzy (co nie będzie trudne znając jej poglądy), albo Cejrowski (jej ex-mąż, gdyby ktoś nie wiedział) się dowie, zaprotestuje i w 10 minut będzie bezrobotna. Kogoś innego wykoszą, bo się wymowa nie spodoba, jak przy Annie Gacek. A ja mając to w pamięci jakoś specjalnie ujmować się za nimi nie będę. To samo dotyczy i młodych teraz cieszących się z nowych pasm i innych powracających. Rozumiem, że może niektórzy chcą dobrze, chcą "ratować Trójkę" itp., ale moim zdaniem nie da się ratować, jeśli w tym samym czasie kolega, wieloletni pracownik - pomówiony musi ciągać się po sądach, a parę innych osób jest albo pokrzywdzonych w różny sposób (np. zawieszonych za nie wiadomo co, zdegradowanych) albo nie weszli w to, stojąc murem za kolegami lub z innych powodów. Może jestem jakiś staroświecki, ale budowanie kariery na krzywdzie innych odbieram źle, choć wiem też, że może są różne sytuacje w życiu, próbuję jakoś zrozumieć... Jeszcze zaraz po powołaniu Kuby na dyrektora sam miałem cień nadziei, ale chyba widzimy w jakim kierunku sytuacja się rozwija (pozew poszedł, trwa bzdurny audyt programu rozrywkowego itp.)
Masz rację, z tym, że pan Marek Niedźwiecki sam zrezygnował wiec trudno tu o jakąś rozsądną formę protestu. Stelka też od razu wrócił po tym jak pojawił się pan Kuba jako dyrektor, bo dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, iż rynek pracy dla radiowców nie jest aż taki szeroki jak to się powszechnie ludziom wydaje. Przykład pana Sosnowskiego to pokazuje poza tym praca w radiu publicznym jednak daje pewien komfort nie wyrabiania norm komercyjnych. Trudno mi sobie pana Stelmacha wyobrazić w RMFie czy innej stacji komercyjnej. Czytałem tu wiele postów na temat większej solidarności innych dziennikarzy Trójki. Ci użytkownicy jednak sami w swojej pracy będąc w podobnej sytuacji nie byliby tak skorzy do protestów. Niestety każdy ma co miesiąc rachunki, setki spraw i w tych okolicznościach na takie akcje mogę pozwolić sobie tylko nieliczni
Pani Pawlikowska też do mnie nie przemawia. Też prowadziła LP3 i gdyby nie fakt, iż w tamtych czasach nie miałem Internetu i musiałem notować listę do zeszyciku to wyłączyłbym radio. Aczkolwiek jako autorka książek o pozytywnym myśleniu oraz w kwestii opowiadania o podróżach jest profesjonalistką.
kajman pisze: pn cze 29, 2020 4:51 pm Przecież nikt Cię do tego nie zmuszał. Mogłeś w innym terminie. Ja prawie zawsze w czwartek.
Ale jaki w problem jest we wprowadzeniu danej nowości po prostu nie we czwartek a w kolejnym glosowaniu w piątek po 22:00
pbd2 pisze: wt cze 30, 2020 3:29 am Program liczący został zhakowany, więc redakcja Listy jest czysta. Program liczący został zhakowany, więc władze PR miały rację, że coś jest nie tak. Już teraz rozumiem, dlaczego Balonik się upiera, że następna Lista, po powrocie MN, ma być dwutysięczna. Tych "upaństwowionych" 1998 i 1999 Niunia pewnie nie odpuści, i on o tym prawdopodobnie już doskonale wie... :-(
Jeśli w ogóle przekonają Pana Marka do wzięcia udziału przynajmniej w tym 2000 notowaniu. Ja to zmodyfikowane 1998 jeszcze bym przełknął, bo Bartas na pierwszym bardziej odpowiada mi niż Kazik, ale pseudo 1999 jest już „kosmiczne”, bo ów Bartas wypada a Muniek z wielotygodniowej wędrówki po poczekalni debiutuje na 3-cim. Takich absurdów to nawet na liście w Złotych Przebojach nie było. Wyniki ewidentnie odzwierciedlają „bojkot” listy przez słuchaczy i temu nie da się zaprzeczać
pbd2 pisze: wt cze 30, 2020 3:29 am Swoją drogą to jak ta ewentualna wznowiona LP3 miałaby wyglądać - z każdym dobrym wynikiem piosenki "antypaństwowej" MN/PB i ich ewentualni następcy aż po kres istnienia Dobrej Zmiany musieliby latać do informatyków z centrali i załatwiać pieczątkę, że głosowanie przebiegło prawidłowo??? Takich piosenek pojawiło się ostatnio sporo. A co, gdyby centrala znów stwierdziła, że coś jest nie tak, i że ona sobie sama sprawdzi, policzy i przekaże Redaktorom jedynie słuszne wyniki? Coraz bardziej się boję, że ostatni strażnik starej Listy, czyli Baron, w końcu będzie miał dość i sobie pójdzie w diabły, a audycję przejmie ktoś bez namaszczenia dotychczasowych jej twórców (hmm... np. red. Kodymowski? :-D ), zostawiając sobie tylko nazwę i - i tak już wypaczoną - numerację. Zgodnie z rewolucyjną tezą pana Kuby, że młodzi powinni przyjść, zburzyć Trójkę, a później ją odbudować.
Dla mnie ewidentna forma cenzury utworu byłoby jego całkowite wyrzucenie z zestawu, a to jednak nie nastąpiło.
pbd2 pisze: wt cze 30, 2020 3:29 am Tylko kto ze starych słuchaczy "kupi" taką Listę?
Oczywiście jako stały słuchacz podpisuje się pod powyższym stwierdzeniem, pytanie tylko czy ludzie, którzy w ostatnich 10-ciu, 15-tu latach odeszli od LP3 nie odeszli właśnie dlatego, że żadnych zmian nie było. Jakie bowiem efekty dało odejście Pana Marka z Trójki w 2007 roku, do którego miał oczywiście pełne prawo. Listę przejął pan Piotr Baron, który bardzo się starał. Pojawiło się trochę ostrzejszych numerów, pan Piotr często tez cytował forum, były Miksy ku3y. Cos się działo. Można to oczywiście różnie oceniać czy były to dobre czy złe pomysły, ale przynajmniej były. Rok 2010 wrócił pan Marek, no ale jego związki z lista były już luźniejsze, bo pan Piotr to dwa lata ciągnął i powstała koncepcja „zmienników” z audycją lp trójka, żeby obaj panowie mieli co robić. Wpływ pana Piotra na listę jakoś zmalał, bo jednak powrócił pan Marek jako ojciec założyciel. Ktoś tu na forum powiedział, że w kwestii play listy pani Gacek mogłaby układać czy sugerować nowych artystów czy piosenki. Poza nielicznymi wyjątkami nawet na taki ruch reformatorski się nie zdecydowano. I tak to wszystko działało według zasady „byle było tak jak było” i tak było aż…. się skończyło. Przecież jeszcze w 1992 roku pan Marek grał KLF, Army of Lovers, New Kids on the Block czy w 1995 roku Take That z Scatmana Johna, których fanem nie był. Co wiecej na LP3 nigdy nie pojawił się HIGH HOPES Pink Floydu i to jest chyba największe niedopatrzenie tej listy. W latach 80-tych zaś nie grano Zbigniewa Wodeckiego czy Zdzisławy Sośnickiej. Dopiero jak pan Marek sam dojrzał to zaczął grać. O ile w latach 80-tych mit o etosie Trójki i tym co jest „trójkowym” nagraniem co nim nie jest było łatwo operować, bo była wysoka słuchalność o tyle w obecnych czasach to będzie o wiele trudniejsze. Stupid Love Lady Gagi znalazł się na przykład w zestawieniu tylko pewnie z uwagi na wcześniejsze sukcesy SHALLOW. Słuchacze nie zaakceptowali nowego nagrani i git, ale to w sumie słuchacz powinien decydować a nie odgórnie redaktor. Zdaje sobie sprawę, że gusta pana Marka rozjechały się z LP3 już dawno temu, ale nie kto inny jak ojciec założyciel i jego autorytet powinien dbać o odmładzanie zespołu listy, a tym samym jej przetrwanie jak najdłużej. Niestety ja obserwowałem raczej postawę „byleby do emerytury”.
Poczekalnia listy też jest swego rodzaju anachronizmem. Była dobra w czasach kartek i telefonów czy nawet wczesnego Internetu. Ujmę to tak w czasach gdy informacja o nowej piosence rozprzestrzeniała się stopniowo. Dzisiaj jest to proces błyskawiczny stąd nowości w pierwszej dziesiątce bez poczekalni i na nieszczęsnym pierwszym. Poczekalnia ma swój urok, lecz służy w dużej mierze kiszeniu ogórów w postaci Toto, Kim Wilde czy Chrisa Rea. Bardzo lubie głos Chrisa, ale ta jego rekordowa piosenka jakas taka bez wyrazu była. Z drugiej jednak strony poczekalnia chroni TOP30 przed zbyt długim przebywaniem utworów w zestawieniu. Zawsze się zastanawiałem swoja droga dlaczego pan Marek w 1984 i w1989 roku zrezygnował z poczekalni? Dlaczego przez pewien czas był układ 20+20 potem 30+10 potem 40+10 i od 30 lat 30+20. Jakie były tego kulisy, może wiecie?
Krzysiek1996 pisze: wt cze 30, 2020 9:23 pm
Yacy pisze: pn cze 29, 2020 10:22 pm
To co zaszło?
– Program, który liczy głosy, został zhakowany.
Przecież nawet jeśli. To tylko audycja rozrywkowa, zabawa, nawet jeśli kolejność piosenek nie byłaby taka jak być powinna z czystego głosowania, to nie o to chodziło w tej audycji.
Ja na początku myślałem, że pan Kowalczewski w ogóle się tym nie interesuje, nie ma dostępu do tych danych. Myślałem, że redakcja ma wolna rękę. Niby masz rację, ale stosując Twoja logikę można by uznać równie dobrze zmodyfikowane notowanie. Poza tym trzeba byłoby to słuchaczom wyraźnie powiedzieć, że nie tylko ich glosy maja znaczenie a jakieś inne kryteria. To wtedy zgoda. Końcem lat 90-tych przecież w ogóle nie trzeba było się logować aby oddać głos w Internecie na LP3. Loginy i hasła wprowadzono dopiero później. Wówczas dostęp do Internetu miało niewiele osób, ale też nigdy nie można stwierdzić czy ktoś zagłosował i przez neta i przez telefon i kartkę wysłał. Systemu idealnego się nie wymyśli, bo co każą pesel podawać, adres przy rejestracji? Wybory polityków to też w sumie polegają na tym, że wierzymy, że dane liczby przy kandydacie podane są rzeczywiste. Przeciez podaje je telewizja. Wchodzimy do banku online i też widzimy cyferki na plusie i na minusie. Ale czy tak naprawdę coś posiadamy. To wszystko może być jedna wielka iluzją. Wszystko opiera się tylko i aż na zaufaniu.
Yacy pisze: śr lip 01, 2020 2:25 pm nie zdziwiłbym się gdyby od 2000.
no nie wiem czy jeśli jednak będzie ciśnienie aby Lista się pojawiła, to ktoś będzie słuchaczy pytał...
sądzę, że i prowadzący by się znalazł.

a z drugiej strony Listy nie ma i radio działa.
jak działa z naszego punktu widzenia to inna sprawa.
wielu z nas tęskni za LP3 i MN i innymi nazwiskami czy audycjami...
ale są audycje i nowe i stare.
a nowa ramówka ma być od września.
i będzie czy z LP3 czy bez.

niestety.
jeszcze dwa tygodnie temu bym tego nie napisał, ale teraz nie zdziwi mnie taka sytuacja. np. po wakacjach:
"dzień dobry. zapraszamy na LP3.
notowanie 2000, które miało być świętem, ale z oczywistych względów jest zwykłe.
na 50. ..."
Masz racje po tym zamieszaniu to nie wiem czy ktoś będzie chciał świętować. W radiu Złote Przeboje po tym jak Pan Marek odszedł lista jeszcze jakiś czas trwała a potem umarła śmiercią naturalną. Z nową wersja LP3 może być podobnie, choc niekoniecznie bo to nie jest radio komercyjne.
Ostatnio zmieniony czw lip 02, 2020 8:40 am przez Konrad, łącznie zmieniany 1 raz.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

To nie jest radio komercyjne, więc pewnie ta nowa LP3 będzie trwała. Kto wie, może z czasem dorobi się legendy na miarę poprzedniczki - pewnie znów dużo będzie zależało od tego, jaką muzykę będą wybierali słuchacze i z jakiego zestawu, czy nowy prezenter będzie postacią na miarę MN i... jaka będzie sytuacja polityczna. W jakimś sensie - o ile Lista przetrwa pod starą nazwą i z jakimkolwiek związkiem personalnym z czasami przedmajowymi - sprawa z Kazikiem także przejdzie do legendy audycji.
A RZP to w ogóle nie jest format radia nadający się do robienia listy przebojów, bo to radio jest samo w sobie niczym innym, jak przeglądem czołówki różnych list przebojów z ostatnich 50 lat, z wyłączeniem bodajże pięciu ostatnich. Lista aktualnych przebojów w takim radiu jest bez sensu. Tak przy okazji: dziwna sprawa, ale strona dokumentująca LPMN przestała działać dokładnie w tym samym momencie, w którym szefostwo PR ukradło Listę Trójki Markowi i reszcie prawowitej redakcji...
Co do notowania 1998 to zapewne te słowa Kuby o "zhakowaniu głosowania" to zapewne jakaś podbudowa pod wytłumaczenie słuchaczom i ekipie Listy konieczności uznania wersji "kowalczewskiej". Co do 1999 to do dziś nie umiem jednoznacznie ocenić, czy to przekręt ze strony byłego dyrektora i efekt sugestii towarzyszy partyjnych związanych z tatą Bartasa, czy może faktycznie tak wyglądały prawdziwe wyniki, na które złożył się bojkot Listy przez większość słuchaczy plus brak doświadczenia okupantów Listy w wyłapywaniu botów i zdyscyplinowanie fanów Szymoniaka, który przecież wzywał, żeby zbojkotować kolejne notowanie.


A tu ciekawy kwiatek z FB: słuchacz opowiada - pod nazwiskiem! - o swoim telefonie do Pana Kuby:

"Pewnego piątku jechałem z Katowic do Wrocławia autostradą A4... Na nitce w kierunku Katowic miał miejsce poważny wypadek - korek miał już ze 12 km - postanowiłem za pośrednictwem "kultowego" redaktora Strzyczkowskiego powiadomić słuchaczy Trójki, że tę część autostrady dobrze byłoby ominąć objazdem.... i co usłyszałem od wspaniałego i uwielbianego Redaktora??? _ cytat(!) - "rozłącz się cieciu, bo cię nie słychać i nie puszczę cię na antenę..." - i w tym momencie Redaktor Strzyczkowski przestał być dla mnie guru..."

Hmm, a zawsze mi się wydawało, że to red. Kostrzewa był nieprzyjemny dla słuchaczy... Aż mi się wierzyć nie chce!
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

Kruklanki pisze: śr lip 01, 2020 12:16 pm Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor radiowej Trójki: "Ludzie z Trójki nie byli wyrzucani, sami chcieli z niej odejść"
https://gwiazdy.wp.pl/kuba-strzyczkowsk ... 329152129a
Pisałem kilka razy tutaj, że Kuba jest pisowski. Wiele razy wysłałem emalie do niego podczas jego audycji "Za a nawet przeciw". W tematach nie związanych z PISem to nawet 2-3 razy zacytował mojego emaila na antenie. W tematach niewygodnych PISowi nie zacytował na antenie ani razu moich pytań czy uwag. Wysyłałem w kilku tematach pytania (niewygodne władzy PIS), Kuba ich nie zacytował na antenie i przestałem słuchać kilka lat temu tego programu. To, że został dyrektorem z nadania kacyków władzy PIS mnie nie zdziwiło. Miałem tylko nadzieję, że Kuba zawalczy odpowiednio o powrót LP3 i przywrócenie dobrego imienia Markowi Niedzwieckiemu. Kuba nie osiągnął sukcesu w tym najważniejszym temacie i powinien honorowo najlepiej poddać się do dymisji. Dla mnie temat jest skończony. Jak wróci LP3 i Pan Marek na antenę Trójki to zacznę z powrotem słuchać Trójki. Poza Markiem w Trójce nie ma już Manna, Kydryńskiego czy Kaczkowskiego. To po co mam Trójki słuchać, skoro najlepsi dziennikarze muzyczni zostali z Trójki "dobrowolnie" wyrzuceni?
Do tego warto dodać, że rzeczywista aktualna słuchalność Trójki spadła ponoć do poziomu 3%. Dziwię się, że nie wynosi 1% w tej sytuacji. Wszyscy reklamodawcy też powinni dać sobie spokój ze wspieraniem takiego radia, którego kontroluje reżim władzy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

od dziś być może słuchalność podskoczy
albo jeszcze bardziej spadnie.
dlaczego? dlatego, że w Trójce można usłyszeć Zenka...
co prawda to autocover i tylko w reklamie, ale jednak
ja zdecydowanie pomyślę dwa razy zanim włączę Trójkę.
dziś wyłączyłem ok. 8 i zapomniałem wrócić do Marcela.
przed 12 włączyłem i za moment wyłączyłem.
dziś już nie będę ryzykował.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: 4989341 »

potwierdza się że kubuś to pożytczeny idiota.
po co komu taka trujka...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Yacy pisze: czw lip 02, 2020 12:09 pm dlaczego? dlatego, że w Trójce można usłyszeć Zenka...
co prawda to autocover i tylko w reklamie, ale jednak
W reklamach to zawsze się prześlizgiwali wykonawcy, którzy normalnie nie przeskoczyliby progów Myśliwieckiej. Np. ta pani od "Mediaexpreeeeeeess, wbijamy niskie cenyyyyyy" czy jakoś tak :-D
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

pbd2 pisze: czw lip 02, 2020 1:37 pm
Yacy pisze: czw lip 02, 2020 12:09 pm dlaczego? dlatego, że w Trójce można usłyszeć Zenka...
co prawda to autocover i tylko w reklamie, ale jednak
W reklamach to zawsze się prześlizgiwali wykonawcy, którzy normalnie nie przeskoczyliby progów Myśliwieckiej. Np. ta pani od "Mediaexpreeeeeeess, wbijamy niskie cenyyyyyy" czy jakoś tak :-D
To było denerwujące ale najbardziej wkurzały mnie reklamy w ciągu dnia jak radzić sobie upławami, nietrzymaniem moczu, grzybicą czy cosik na hemoroidy.
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Kruklanki »

Cytat:
Każde radio zabiega o Niedźwieckiego
Przełożony na 10 lipca start Radia Nowy Świat zbliża się wielkimi krokami. Po tygodniowej przerwie związanej z wykryciem koronawiusa u jednego z dziennikarzy prace w studiu na warszawskim Wilanowie ruszyły pełną parą. Trwa nagrywanie dżingli i próby dla młodych talentów, ale zespół rozgłośni wciąż jest jeszcze w budowie. Jak zdradziła w rozmowie z Wirtualną Polską Patrycja Macjon, współudziałowiec w nowej rozgłośni i współzałożycielka grupy Ratujmy Trójkę, niebawem ogłoszone zostanie kolejne znane nazwisko, które zasili szeregi Nowego Świata. Kto to będzie? Tego na razie nie chce ujawnić. Pośrednio jednak przyznaje, że rozmowy trwają m.in. z twórcą trójkowej Listy Przebojów.
"W tym kraju nie ma radia, które nie prowadzi w tej chwili rozmów z Markiem Niedźwieckim" - stwierdził Piotr Jedliński, pytany o legendarnego radiowca z Myśliwieckiej przez patronów Nowego Świata. Patrycja Macjon potwierdziła: "oczywiście bardzo byśmy chcieli, żeby pan Marek Niedźwiecki do nas dołączył". Jak jednak podkreśliła, cieszyć będzie fakt powrotu dziennikarza na jakąkolwiek antenę, nie tylko Nowego Świata.
https://teleshow.wp.pl/radio-nowy-swiat ... 840987712a
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Ciekawe, czy to prawda, czy tylko podgrzewanie atmosfery przed startem RNŚ. Albo np. okaże się, że to nazwisko brzmi Kaczkowski.
Jeśli prawda, to z dawną LP3 faktycznie możemy się pożegnać - bo sygnał audycji i dżingle pewnie pan Marek znów zabierze ze sobą. No i ciekawe, co na to wiernie pilnujący tradycji i honoru Listy red. Baron? Albo go Marek znów poprosi, żeby mimo wszystko ratował substancję i zgodził się znów być głównym prowadzącym, albo faktycznie czeka nas rewolucja i ktoś zupełnie nowy (tylko czy ten ktoś będzie rozumiał, czym naprawdę jest ta audycja dla jej słuchaczy???), albo... Lista w końcu naprawdę umrze :-(

"W tym kraju nie ma radia, które nie prowadzi w tej chwili rozmów z Markiem Niedźwieckim".
Naprawdę? Rydzyk chce Niedźwiedzia??? :-D :-D :-D
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

To dziwne, bo ja raczej miałem wrażenie, że pan Strzyczkowski w "Za, a nawet przeciw" był dosyć obiektywny.

A tak w ogóle to są poważniejsze powody niesłuchania Trójki niż Zenek w reklamie. Bądźcie proszę poważni.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

pbd2 pisze: czw lip 02, 2020 7:18 pm sygnał audycji i dżingle pewnie pan Marek znów zabierze ze sobą
Nie wiem czy będzie mógł to zrobić.
pbd2 pisze: czw lip 02, 2020 7:18 pm Albo go Marek znów poprosi, żeby mimo wszystko ratował substancję i zgodził się znów być głównym prowadzącym
Ale to chyba po przeprosinach i przywrócenie notowania 1998 w pierwotnej wersji. W innej Marek raczej się nie zgodzi, a Piotr też w to nie wejdzie. I jak najbardziej słusznie.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Czyli tak czy inaczej do wyborów nic nie drgnie, bo Niunia zapewne dostała prikaz z centrali, żeby do dwunastego sprawy nie ruszać bo po pierwsze wygląda ona źle piarowo, po drugie - nie można dopuścić, żeby przed wyborami gdziekolwiek na antenie PR pojawił się "ten Kazik". A o ile w innych audycjach każdy redaktor nawet jak go ktoś zapyta, zawsze może powiedzieć, że tego nie puszcza, bo akurat nie przyszła mu do głowy ta konkretna piosenka/nie lubi tej piosenki/w ogóle nie lubi muzyki Kazika/Kazik ma lepsze utwory itd., to trudno sobie wyobrazić, żeby podczas notowania nie puszczono utworu obecnego w danym tygodniu na liście przebojów (a przecież podobno po odwieszeniu Listy będzie można na ten utwór głosować).
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

obserw99 pisze: czw lip 02, 2020 2:34 pmTo było denerwujące ale najbardziej wkurzały mnie reklamy w ciągu dnia jak radzić sobie upławami, nietrzymaniem moczu, grzybicą czy cosik na hemoroidy.
Spoko, festiwal żenady reklamowej pojawił się i w Radiu Plus. ;)
A tamto co piszesz o upławach, nietrzymaczu moniu itp. to pikuś. Najlepsze to było: I need something for... pęcherz :lol: Za to sporo reklam w ostatnich latach śmierdzi żenadą. Ale mniejsza. Największe przeboje mam w Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy, gdy puszczanie reklam leków jest dla mnie bezczelnością, bo no wiadomo, nawet reklamodawcy zdają sobie sprawę, że wszyscy życzymy sobie zdrowia, a sobie puszczają reklamy leków. :roll:
niebawem ogłoszone zostanie kolejne znane nazwisko, które zasili szeregi Nowego Świata. Kto to będzie? Tego na razie nie chce ujawnić. Pośrednio jednak przyznaje, że rozmowy trwają m.in. z twórcą trójkowej Listy Przebojów
Nie ma znaczenia, gdzie Niedźwiedź usiądzie. Nie ma sensu Go zmuszać do czegokolwiek. Nawet jak w ogóle nie wróci do radia - przecież nic się nie stanie.
pbd2 pisze: czw lip 02, 2020 9:24 pmCzyli tak czy inaczej do wyborów nic nie drgnie, bo Niunia zapewne dostała prikaz z centrali, żeby do dwunastego sprawy nie ruszać bo po pierwsze wygląda ona źle piarowo
A tam, a może sobie sama ubzdurała, żeby nie puszczać tej piosenki w PR albo żeby Lista nie wróciła.
Zresztą teraz szykujemy się już raczej do reaktywacji Listy, ale pod inną nazwą, i wszystkim od nowa. Nie ma się co przejmować. All things must... go on.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

Yacy pisze: czw lip 02, 2020 12:09 pm od dziś (… ) w Trójce można usłyszeć Zenka...
Też mnie to dziś zaskoczyło. Włączyłam Trójkę na "Michałów Dwóch" i aż musiałam sprawdzić czy aby na pewno to ta częstotliwość fal. Zażenowanie i zniesmaczenie, mimo, iż mam oczy zielone i cała Polska wie, że można się w nich zakochać :lol:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

"Moje oczy są nadal zielone, w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja..." Są na szczęście lepsze piosenki o zielonych oczach :-D
No właśnie, Giocondo, chyba jeszcze mamy nadzieję...? :-)
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

pbd2 pisze: pt lip 03, 2020 1:46 am No właśnie, Giocondo, chyba jeszcze mamy nadzieję...? :-)
Ja jeszcze mam, bo zmiany są czymś nieuchronnym i może trzeba będzie poczekać dłużej, poczekam...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

"We wait and we wonder..." Ciągle coś się z Listy przypomina :-) I jeszcze "Hope of Deliverance", bo przecież jak na razie to Niunia zamknęła Listę w klatce jak królika i trzyma...
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Gil

Post autor: djjack »

Dzisiaj w Trójce przed ósmą doktor Kruszewicz opowiadał o... gilu. Zbieg okolicznośc?...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

A tymczasem do Trójki wraca red. Tomasz Michniewicz:

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... =BoxOpImg9
Zablokowany