Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

Brzydko dla Ciebie, brzydko dla mnie i paru tu osób, ale dla innych gra ładnie. W taksówkach, u fryzjerów, w sklepach ESKA króluje :(
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: sob sie 22, 2020 4:23 pm Z własnego doświadczenia wiem, że taka przysłowiowa ESKA podoba się i ludziom z wyższym wykształceniem pracujących w samorządzie. Kiedyś próbowałam przestawić je na Trójkę, ale radio mówione przeszkadzało im w pracy, wolały plumkanie. I playlistę o długości godziny (czyli co godzinę to samo). Tylko jedna osoba chwyciła bakcyla. To było kilka lat temu, ale myślę, że się nie zmieniło. Dla wielu ludzi radio ma ładnie grać i tylko tyle. ..
Wszystko zależy od rodzaju pracy. Jeżeli trzeba się skupić to gadanie raczej przeszkadza. Zresztą, co to za odbiór treści mówionych, kiedy jesteśmy zajęci czymś innym?

A na stronie wisi zapowiedź dr Rożka i Grażyny Dobroń. :know:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Rzecz może być w tym, że w pracy umysłowej radio gadane czasem faktycznie może przeszkadzać. Tyle że wynalazki typu Eska,Vox itp. to ja najczęściej słyszę w sklepach i w okolicach różnych robót drogowych, ociepleń budynków, budów itp, czyli tam, gdzie ludzie pracują raczej fizycznie. A kiedy przez pewien czas często jeździłem służbowo busami po różnych dziurach Lubelszczyzny i obrzeży, katowali mnie nimi kierowcy tychże busów. Choć z drugiej strony zdarzyło mi się np. słyszeć Trójkę w "obozowisku" robotników ocieplających jakiś blok w Lubartowie :-)
omega
Posty: 38
Rejestracja: sob maja 23, 2020 10:38 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: omega »

Prawdopodobnie "nowa trójka" była w planach od dawna. Zapewne to planowano, jednak chciano to zrobić po trochu i sukcesywnie. Gdy kierownictwu radia wybuchła "afera Kazika" w rękach to musieli działać szybko. Aby zbudować radio od nowa trzeba ludzi. A na to potrzeba czasu. Dlatego zatrudniono Strzyczkowskiego na przeczekanie, aż nie uda się na spokojnie zebrać ekipy, która w całości przejmie program trzeci. Wtedy "starzy" redaktorzy mają wybór: albo wchodzą w to i są potulni, albo wymienia się ich na nowy, lepszy sort. Przy czym ci, którzy zostaną i tak zostaną wywaleni przy najbliższej okazji, jak tylko będą za bardzo niepoprawni politycznie (tzn. nie ugną się przed cenzurą). Te trzy miesiące były potrzebne dyrekcji by na spokojnie wymienić ekipę, bez konieczności robienia czegoś na szybko. Przy czym władza patrzy na to pobłażliwie, tzn. jeśli niektórym nowym nie wyjdzie, to tez ich wywalą, bo liczy się cel - nowa trójka.

W tym kontekście trzymanie zawieszonej listy na święte nigdy jest na rękę kierownictwu. Słuchacze lp3 nie są targetem.

Niedawno marszałek chwalił się tym, że teraz zmienią szkołę tak, aby absolwenci głosowali na PiS. Myślę, że podobne myślenie jest u decydentów w PR: zamiast dostosowywać się do obecnych słuchaczy trójki, trzeba zrobić własny (ideologicznie poprawny) program i do niego dobrać odpowiednich słuchaczy (wychować ich). Obecna władza w PR uważa, że "ideowo" ma rację, a w takim wypadku takie detale jak słuchalność i słuchacze nie mają znaczenia.

Szkoda, bo wynika z tego, że nigdy nie będzie 2000 notowania LP3. Ale oczywiście mogę się mylić.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

@omega
Gdzieś na przełomie VI-VII br., kiedy "wypłynęło" jak Strzyczkowksi "negocjował" i co, wskazywałem że prawdopodobnie o to chodziło decydentom. Udobruchać tych co się wahali, aby się lepiej przygotować do pełnego przejęcia ;)
- Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania - uzasadniła Agnieszka Kamińska.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... wiadczenie
Niunia przewidywalna do bólu :mrgreen: Zenka M. zaangażują i słuchalność wzrośnie z dnia na dzień ;)
Chaos w ramówce Trójki, zdezorientowani dziennikarze idą na urlopy. „Nikt z nami nie rozmawia”
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... -lekarskie


Ktoś jeszcze się łudzi, że to nie jest Upadłe Radio ? ;)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

A tymczasem panowie dwaj....

Były dyrektor radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski pozostaje pracownikiem Polskiego Radia. Korzysta z zaległego urlopu, gdy wróci ma objąć stanowisko w Polskim Radiu 24. Wicedyrektor Trójki Mirosław Rogalski nie chce zrezygnować ze stanowiska, obecnie nadal pracuje w trybie zdalnym...
Znaczy pan od zniszczenia, będzie za chwilę dyrektorował innemu niszczeniu, a pan od nicnierobienia, robi nic na odległość... Fajna robota w tym polskim radiu, za całkiem niezłą kasę... Dobra zmiana (z) pełną gębą!
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Określenie "upadłe radio" akurat powstało w czasie kiedy Strzyczkowski z częścią zespołu ratował Trójkową substancję. Było to takie podstawianie nogi tej ekipie - rzeczywiście miała szansę stworzyć coś ciekawego.
Natomiast nie rozumiem jaki jest sens w likwidacji Zapraszamy do Trójki. Nie jest to przecież audycja tylko blok złożony z różnych pozycji, który można udekorować dowolnie. Weżmy bloki poranne- w Jedynce są to np. Sygnały dnia, w Zet Dzień dobry bardzo a w RMF FM Wstawaj szkoda dnia. Mam wrażenie, że cel jest inny - odsunąć cały zespół aktualności a jego członków nie tyle nawet zwolnić z pracy, co np. zaproponować przeniesienie do innej jednostki PR, niewykluczone że bez obecności na antenie lub z obecnością szczątkową. Część przyjmie propozycje, część nie. A ostatecznie i tak nie będzie w tym pasmie audycji stricte muzycznych a powiedzmy "Zacznij dzień z Trójką" czy np. Przy Trójce po pracy" (to takie luźne tytuły). Jeśli Polskie Radio zastrzegło już dawno nazwę Trójka i znak graficzny, to raczej z tego nie zrezygnuje nawet po zmianie nazwy, bo co jeśli dawni dziennikarze będą chcieli założyć swoje radio, choćby internetowe i nazwać je Trójka? Tak nawiasem mówiąc III liceum w jakimś mieście na swojej stronie internetowej napisało "Zapraszamy do Trójki" i chyba musieli mieć na to zgodę.
Co zaś się tyczy strony muzycznej - przejrzałem playlistę z ostatnich dwóch dni i nie zauważyłem drastycznej zmiany. Oczywiście może być tak, że po prostu gra się to, co jest pod ręką, ale raczej wątpię aby red. Wiernik chciał patronować stacji grającej disco polo, dance czy łatwy pop. To, że przeszedł z 3 do RdC chyba nie do końca z własnej woli (sprawa jest w sumie niejasna) to jedno a to, że mimo wszystko jest to profesjonalista to drugie. Z dziennikarzami muzycznymi jest zresztą większy problem - można zdjąć ich poszczególne audycje, ale ich się akurat nie będzie dało przenieść, skoro robią to, czym ma się zajmować stacja. Chyba, że nowe władze rozgłośni liczą na solidarnościowe odejście z kolegami z redakcji aktualności.
Może być zresztą tak, że po cichu skompletowano zespół młodych dziennikarzy muzycznych z Wiernikiem jako guru i to oni przejmą antenę, mniej więcej tak jak ekipa Radiokuriera w stanie wojennym. A starym zostawi się jakieś nocne pasma. Nawiasem mówiąc postawa Marka Niedźwieckiego z okresu PRL raczej za bohaterską uznana być nie może, ale M. Wiernik jest o 5 lat od swojego imiennika starszy i też był wtedy aktywnym dziennikarzem w PRL no a o Wojciechu Reszczyńskim, który teraz robi za czołowego dekomunizatora a do 3 przyszedł z ekipą Turskiego i dlatego potem został gwiazdą Teleexrpesu (W jakimś wywiadzie mówił, że startował w castingu i podczas próbnego nagrania pozwolił sobie na jakieś polityczne aluzje - wiarygodne podobnie jak wspomnienia gwiazd 5-10-15, w większości dzieci znanych rodziców) to już lepiej nie wspominać. W tym sensie fakt, że wystarczy przyssać się do obecnej ekipy rządzącej pozwala nie tylko na wybaczenie grzechów, ale wręcz na całkowite wybielenie kartoteki. Wracając jednak do tematu - ci młodzi mogą robić ciekawe audycje muzyczne, ale będzie nad tym wisiała hańba wrogiego przejęcia. Choć z drugiej strony - Niedźwiecki wprawdzie niczyjego miejsca w 1982 r. nie zajął, bo i nikt przed nim listy przebojów w 3 nie prowadził (więc teza - "jak on mógł przyjść do 3 w 1982 r., kiedy wyrzucano stamtąd dziennikarzy, dla kogoś takiego w wolnej Polsce nie powinno być miejsca w mediach narodowych" brzmi wrednie). Ale w 1993 przejął pasmo po Wojciechu Mannie, w 2002 - po Piotrze Kaczkowskim (wcześniej też przez kilka lat w zastępstwie Kaczkowskiego prowadził sobotnie popołudniowe Zd3, z czasem skracając je na rzecz listy) i pamiętam forum z gazety pl, gdzie pisano o nim gdy był kierownikiem muzycznym), że to profesjonalny dziennikarz, ale jako człowiek i kolega, delikatnie mówiąc postać kontrowersyjna. Nie znam detali tamtych historii, więc się nie wypowiadam, ale po prostu pamiętam.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Oczywiście, że likwidacja Zd3 to tylko pretekst, w końcu w początkach lat 90. Zd3, pozostając blokiem informacyjno-publicystycznym, jednocześnie było "słupem ogłoszeniowym" dla nowości muzycznych (były nawet miksy przed każdą godziną, były podawane tytuły i wykonawcy) - nawet jeśli podjęto decyzję o przeformatowaniu radia na bardziej muzyczne, to powrót do tamtej koncepcji byłby w sam raz. Tylko że nie o to tutaj przecież chodzi. Tu chodzi o rewolucję.
mk2010
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 19, 2020 12:45 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mk2010 »

Nie ma w jutrzejszej ramówce Zd3 ani rano ani popołudniu....Rano Michał Kirmuć (z wstawkami z Zd3?), po południu Enea Festiwal... :(
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: airborn »

Mann w 1993 jednak odszedł sam.

Natomiast przejęcie pasma w 2002 po Kaczkowskim... no było niefajne. Trudno tego bronić.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Mnie się jeszcze tuż przed początkiem Dobrej Zmiany zdarzało czasami widzieć w sieci opinie starszych słuchaczy, że "prawdziwa Trójka skończyła się w grudniu 1981, a potem przyszli poplecznicy junty". Czyli wielu z tych, którzy w kwietniu 1982 włączyli "nową Trójkę" z nowymi głosami i ramówką, za to bez "60 minut na godzinę" na przykład, musiało się czuć mniej więcej tak jak my teraz, i ta trauma w nich najwyraźniej trwała jeszcze kilka lat temu..
Zresztą tamte zmiany też odbywały się pod hasłami ratowania stacji przez twardogłowymi (to oczywiście było mówione bardzo nie wprost), tworzenia apolitycznego (oczywiście jak na peerelowskie możliwości) radia, odmłodzenia targetu, poprawy jakości warstwy muzycznej i dania szansy blokowanym do tej pory młodym zdolnym dziennikarzom...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

^^
Zupełnie inne czasy i oczekiwania wtedy były, nieporównywalne do dzisiejszych. Tamten, nowy, świeży powiew był zdecydowanie poczytywany pozytywnie, jeśli to mało kto miał traumę po 60-minutach. Były o wiele lepsze propozycje, ale dzięki ludziom, którym dano wolną rękę, w tworzeniu niekonwencjonalnego jak na tamten czas medium. Niestety dzisiaj wiele osób nie jest w stanie tego miarodajnie ocenić, bo zwyczajnie metryczka nie ta ;)
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

No i wtedy to miało sens.
Przez to, że Trojka była radiem młodzieżowym mogła nie brać udziału w propagandzie na zasadzie : "przecież młodzieży to nie interesuje". Dlatego mogli ograniczyć treści polityczne do absolutnego minimum, co z jednej strony czyniło stację wolną od ciężkich treści i strawną dla słuchaczy, ale z drugiej tworzyło fałszywe wrażenie, że jest fajnie i normalnie (a nie było). Nawiasem mówiąc p. Marek wspomina, że G. Wasowski miał żartować "A ty co? przyjechałeś na czołgu" - w sumie nie wiem, czy to był żart.
Paradoksalnie Trójkę upolitycznił (nie w znaczeniu związał z konkretną opcją ale wprowadził tematykę polityczną) chyba dopiero dyrektor Miecugow. To zdaje się za jego czasów zaczęły się serwisy co godzinę, srebrne usta i stałe relacje z sejmu czy wywiady z politykami.
Różnica między Turskim (i Legowiczem, który kontynuował to dzieło) a obecnymi reformatorami jest taka, że oni zastali zgliszcza, ale ich nie stworzyli (no, przynajmniej nie osobiście) i od początku mieli koncepcję nowego radia. Teraz tej koncecji nie ma, poza tym, że ma nie być tak jak było do tej pory.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Przydałoby się w przyszłości odbudować markę od podstaw, np. co tydzień max miesiąc dochodzą doświadczone głowy.
Dyrektor musi znać stację od podszewki, prezesem musi być ktoś z kulturą osobistą i jednocześnie godna zaufania.
Może by tak słuchacze zrobili casting i byłoby super.
Moja propozycja to codzienny blok piosenek w różnych językach.
Gdybym ja był dyrektorem to oprócz Topów Wszech Czasów robiłbym co sobotę topy tematyczne, reaktywowałbym LP3,
a "Za a nawet przeciw" zrobił na różne przyziemne tematy.

Oczywiście u mnie nie ma mowy o cenzurze, a jeśli już musi być to co najwyżej o charakterze obyczajowym dla tematów tabu lub drażniących kogoś lub też wywołujących skrajne emocje.
Zarówno Polski, jak i ogólny top zrobiłbym w formie 3-dniowej, a po tym okresie z dodatkami, gdyby było zastępstwo, chętnie bym je przyjął.
Oczywiście przywróciłbym telefony słuchaczy i cofnął zakaz wypowiedzi dla mediów bez zgody.
U mnie byłoby demokratycznie, więcej Muzycznej Poczty UKF z opcją powrotu do stanu z dawnych lat, dotyczy sobotnich wieczorów.
Gdybym kogoś przekonał do powrotu w razie odejścia to na pierwszym miejscu u mnie jest Marek, dalej Kuba, Michał G. i Michał O.
Agnieszka Sz., reszta ekipy z Topów znanej i ci co odeszli już za Stanisławczyk.
Dołożyłbym Bałtroczyka, a Andrusa przekonał do powrotu.
"Salon polityczny" prowadziłby Filip Łobodziński na zmianę z Zaborskim, a jak nie to z kimś doświadczonym, dawałbym zgodę pracy w więcej niż jednym miejscu.
Kantereita też bym ściągnął z powrotem w przyszłości, Rosiaka też.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Różnica podstawowa była taka, że wtedy był to kawałek radia, który umoszczona od wielu lat, i czująca się jeszcze dość pewnie (w końcu żył jeszcze Breżniew), ale mocno już starzejąca się dyktatura oddała - realizując oczywiście przy okazji swoje własne cele - normalnym ludziom. A teraz jest to ostatni kawałek radia, na którego kształt mieli wpływ normalni ludzie, który rodząca się dyktatura postanowiła im w szaleństwie rewolucyjnego rozpędu zabrać.
Swoją drogą ciekawe, co pp. Wrona i Szydłowska na twierdzenia red. Wiernika jakoby mieli wrócić do dobrze zmienionej Trójki?
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bidżys »

mikrobi pisze: ndz sie 23, 2020 10:47 am Natomiast nie rozumiem jaki jest sens w likwidacji Zapraszamy do Trójki. Nie jest to przecież audycja tylko blok złożony z różnych pozycji, który można udekorować dowolnie. Weżmy bloki poranne- w Jedynce są to np. Sygnały dnia, w Zet Dzień dobry bardzo a w RMF FM Wstawaj szkoda dnia. Mam wrażenie, że cel jest inny - odsunąć cały zespół aktualności a jego członków nie tyle nawet zwolnić z pracy, co np. zaproponować przeniesienie do innej jednostki PR, niewykluczone że bez obecności na antenie lub z obecnością szczątkową. Część przyjmie propozycje, część nie. A ostatecznie i tak nie będzie w tym pasmie audycji stricte muzycznych a powiedzmy "Zacznij dzień z Trójką" czy np. Przy Trójce po pracy" (to takie luźne tytuły).
Jakaś forma ZD3 będzie, bo co miałoby być? Muzyczka? W dobie internetu można mieć jaką się chce i ile się chce. Radio nie jest do tego potrzebne.
Swoją drogą jestem ciekaw, jakie będą wyniku słuchalności za 3 miesiące. I czy dyrektor poleci... :)
ale raczej wątpię aby red. Wiernik chciał patronować stacji grającej disco polo, dance czy łatwy pop.
Wiadomość, że Wiernik został wice kompletnie mnie zaskoczyła. Prędzej się spodziewałem powrotu listy. Ciekawe czy wróci do swojej audycji.
W tym sensie fakt, że wystarczy przyssać się do obecnej ekipy rządzącej pozwala nie tylko na wybaczenie grzechów, ale wręcz na całkowite wybielenie kartoteki.
Tylko do obecnej? Przecież to się dzieje wszędzie (vide Neumann) i nie trzeba się przyssywać do rządzących.
jedrzej2012 pisze: ndz sie 23, 2020 7:37 pm a "Za a nawet przeciw" zrobił na różne przyziemne tematy.
A na co komu takie "Za..."?
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Akurat Trójka to rówieśniczka mojej mamy, od tego przynajmniej się nie uwolnię.
Gdyby wróciła druhna zastępowa w formie "Trójkowa muzyka" bez prezenterów, to nie obrażę się.
Szczególnie jeśli będą to utwory z TWC lub PTWC.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

pbd2 pisze: ndz sie 23, 2020 7:45 pm Swoją drogą ciekawe, co pp. Wrona i Szydłowska na twierdzenia red. Wiernika jakoby mieli wrócić do dobrze zmienionej Trójki?
Wątpię, żeby wróciła p. Szydłowska. Bardziej mnie zastanawia co zrobi p. Hirek Wrona. W swoich środowych audycjach "Do Południa" swój kącik między 10.45 a 11.00 miał właśnie obecny wicedyrektor radia p. Wiernik. I zawsze te ich rozmowy odbywały się w bardzo miłym tonie, słychać było że Panowie mają o czym ze sobą rozmawiać i że nadają na tych samych falach.

Z drugiej strony p. Hirek Wrona był jedną z pierwszych osób (jeśli nawet nie pierwszą), która ogłosiła swoje odejście w maju, zaraz po p. Marku. A sam p. Marek ostatnio w jednym z wywiadów wspominał, że miał się wybierać do p. Hirka na urodziny...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Sanacja, kurka ich grzyb! Najpierw przewrót majowy, teraz nowela sierpniowa. A dalej co? Proces brzeski, czyli dyscyplinarki dla nieposłusznych???
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

Dalej pozostaje ... rewolucja październikowa :mrgreen:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Obawiam się, że będzie raczej kampania wrześniowa, o ile się zespół znowu zbuntuje :-D Z wiadomym wynikiem niestety, jak przypuszczam...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

"Zespól", zwłaszcza składający się z tych co wrócili po majowej zadymie, poszedł na urlopy bądź zwolnienia (L4). Jak wrócą zastaną jedynie obostrzenia w stylu: "zakaz wypowiedzi", "zmiana stanowisk lub miejsca pracy" etc. Jak się nie podoba to wypad. Stąd żadnego efektywnego buntu już nie będzie. Sami się ustawili na tej pozycji ;)
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

FOXD pisze: ndz sie 23, 2020 8:24 pm Sami się ustawili na tej pozycji ;)
Kłamstwo. To nie jest ich wina.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

Przepraszam, ale ja nie spodziewam się niczego interesującego. Nowy dyrektor być może umie zarządzać eventami (ma swoją agencję eventową) ale nie radiem! I nie da się "nauczyć radia"! Radio ma się we krwi lub latami się w nim przebywa i ciągle czegoś się uczy (dokładnie jak Duda :) ) Stawiam, że nowy chłoptaś-derektor, dopiero szuka pomysłów albo ma je z góry narzucone (raczej wersja nr2). Wiernik czuł obciach pracując w RDC, dlatego awans i wiceszefowanie radiem ogólnopolskim robi mu dobrze. Pytanie, czy to tylko przetrwanie czy rzeczywiście coś będzie od niego zależało. Kordaszewski przyjął strategię robić swoje, nie opowiadać się po żadnej stronie, nie wtrącać. Rogalski zrobi fikołka i zamacha uszami, jeśli taki będzie trend. Czyli kto zrobi radio? Powtórzę z poprzedniego wpisu. Nie da się zrobić radia od nowa szybko i z gigantyczną słuchalnością! Nie ma takiej opcji! Ale przecież nie o to chodzi Pani dr. chodzi o to, żeby mieć pełną kontrolę nad wszystkim. Nad każdą umową z każdym, na każdy wyjazd służbowy, na każdą zagraną piosenką. Taką kontrolę zapewni wsadzenie do radia swoich lub prawie swoich ale nieświadomych. Swoi (lub tacy, którzy za korzyść powiedzą że są swoi) i Nieświadomi - za kasę zrobią wszystko. Smutne to ale k... prawdziwe! I nie ma tu dodatkowej ideologii! Coś się wymyśli, coś wprowadzi na antenę, może się sprawdzi, może nie. Jak nie będziemy próbować dalej. Jak słuchalność nie skoczy, powie się, że potrzeba czasu... I tak w kółko.. To co się teraz będzie działo do złudzenia przypomina mi początek lat 90-tych, kiedy państwowe rozgłośnie szukały najlepszych rozwiązań z jednej strony i rozwój stacji komercyjnych z drugiej. Dziś w XXI w. radia już się genialnie sformatowały. Nawet gdyby poszli w stronę discopolo, to tutaj też jest luka zapełniona. Doszliśmy do sytuacji, że za chwilę będzie mega obciachem pracować w Trójce.
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2020 8:42 pm przez Doggg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

TStudent pisze: ndz sie 23, 2020 8:31 pm
FOXD pisze: ndz sie 23, 2020 8:24 pm Sami się ustawili na tej pozycji ;)
Kłamstwo. To nie jest ich wina.
Kłamstwo to masz w TVPiS, którą codziennie śledzisz ;)
Takie są realia, że dali się namówić na powrót i ułudę, iż coś da się zrobić. Każdy zwykły, średnio rozgarnięty słuchacz na podstawie różnych doniesień i faktów był w stanie ocenić na ile realna jest "misja",której się podjął Strzyczkowski. Od dziennikarzy jednak oczekuję znacznie więcej. Dla przypomnienia można przytaczać jakie były deklaracje (m.in. Strzyczkowskiego, Barona i wielu innych), warunki stawiane przez wielu, i co? I nic, spuścili potulnie uszy i uznali, że dzięki przemycaniu tego i owego (jak drzewiej) coś zmienią. Naiwność i dziecinada do potęgi entej ;) Sam Strzyczkowski uważam wprowadził wielu, których namówił do powrotu w błąd, jeśli chodzi o zakres i wynik jego negocjacji ;) Nie zakładam ,że byli odurzeni jakimiś dopalaczami, wiec byli w stanie trzeźwo ocenić w co się pakują. Zrobili to świadomie, potem przełknęli, ze warunki nie są spełnione, więc ustawili się w takiej a nie innej sytuacji również sami. W końcu mieli wybór, znacznie lepszy niż dzisiaj.
Wiem, boli i wielu ma ból pupy. Ale takie są realia, czy ktoś to wypiera czy nie ;) Przestrzegałem aby nie myśleć życzeniowo tylko realnie analizować całość i złożoność.

@Doggg
Jak pamiętam pisałem to już ze 2 m-ce wstecz. Obecnie w mediach publicznych nie liczy się słuchalność (faktyczna), bo kasa i tak jest zapewniona ;)
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2020 8:47 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany