Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4586
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

Markomania zaczyna się jak gdyby ją prowadził Marek Niedźwiecki. The Eagles. Spróbuję sobie wyobrazić że Pan Marek wyjechał na miesięczny urlop do Australii. Ciężko mi jest..
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

omega pisze: sob maja 23, 2020 10:53 am Listy Trójki słuchałem jeszcze w latach 80. przed setnym notowaniem.

Ostatnio już prawie wcale, chociaż z sentymentu chciałem nie przegapić 2000. notowania. Dlatego też trafiłem na notowanie 1998. - jak się okazuje - ostatnie notowanie Trójki.

Postanowiłem włączyć się do dyskusji na temat przyszłości Trójki i listy. A czy nie przyszło Wam do głowy, że szefostwo radia mówiło prawdę, tzn. oni chcą zbudować zupełnie nowy program trzeci, że ten cały Marek Niedźwiecki i redaktorzy, których cenicie są dla nich balastem i chcą się jakoś go pozbyć? Czy nie myśleliście, że oni chcą stworzyć trójkę na swoje podobieństwo, wypromować własne/nowe ideały, chcą mieć radio, które będzie zgodne z ich bańką informacyjną? Mają na to pieniądze i jest im na rękę, że wszyscy odeszli, bo teraz "cala piaskownica jest ich" i mogą robić, co chcą? Dla nich koniec listy to prezent, bo mogą dalej robić, co chcą. Pieniądze mają (dotacja 2mld zł z budżetu na media publiczne), słuchalność może być dowolna (bo radio ma być misyjne, a nie komercyjne - a oni tak pojmują misję).

Ten schemat powtarza się w tak wielu miejscach, że wątpię, by PR3 był inny. Zburzyć, wprowadzić chaos i na chaosie zbudować zupełnie nowe, zanim ktokolwiek zorientuje się, że dokonała się zmiana.
Moim zdaniem to nie tak.
Podejście było takie: tyle przełomu ile to możliwe, tyle kontynuacji ile to konieczne. Oczywiście zakres możliwości się poszerzał, zakres konieczności ograniczał, ale przynajmniej do zeszłej soboty redakcja muzyczna pod kierownictwem P. Metza (zresztą objął tę funkcję już za dobrej zmiany, wtedy też nie podpisał się pod listem w obronie Sosnowskiego, Stlemach teraz tlumaczył się, że chciał się podpisać, ale nie zdążył, Metz raczej nie podpisał świadomie) nie była przewidziana do pacyfikacji.
Oni brali pod uwagę odejście Niedźwieckiego (i może jeszcze paru osób), ale wcześniej solidarnościowe odejścia nie zdarzały się. Pierwsza fala była w marcu, z tym że odchodziły osoby nie na etatach, co też miało znaczenie. Założyli, że większość zespołu zostanie, trochę tam popłacze na antenie za kolegami i tyle.
Nie mieli - i nie mają - gotowej koncepcji stworzenia Trójki od podstaw.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

mikrobi pisze: sob maja 23, 2020 11:01 am Moim zdaniem historia LP3 się zamknęła, nawet jeśli Baron nie odejdzie.
Myślę, że Baron wypowiedział się jednoznacznie, że nie zostanie. Owszem postawił warunek, który chyba nie łudzisz się, że zostanie spełniony ? ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

santosz pisze: sob maja 23, 2020 11:08 am tego mi nawet bardziej żal niż listy, przyznam szczerze...
nie wiem czy bardziej, ale coś w tym jest...

chciałem zobaczyć co to będzie...
ciekawe, kto układa program, bo robi to ewidentnie pod Marka.

teraz Richard Page z Mr. Mister...

ale jednak trzeba zacząć szukać alternatywy.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

mikrobi pisze: sob maja 23, 2020 11:11 am Nie mieli - i nie mają - gotowej koncepcji stworzenia Trójki od podstaw.
Koncepcji nie mieli, ale zapędy niektórych były, aby to zaorać i zrobić jako "nasze".
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

omega pisze: sob maja 23, 2020 10:53 amA czy nie przyszło Wam do głowy, że szefostwo radia mówiło prawdę, tzn. oni chcą zbudować zupełnie nowy program trzeci, że ten cały Marek Niedźwiecki i redaktorzy, których cenicie są dla nich balastem i chcą się jakoś go pozbyć?
Ale mimo wszystko takich rzeczy się nie robi w ten sposób.
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

Yacy pisze: sob maja 23, 2020 11:13 am
santosz pisze: sob maja 23, 2020 11:08 am tego mi nawet bardziej żal niż listy, przyznam szczerze...
nie wiem czy bardziej, ale coś w tym jest...

chciałem zobaczyć co to będzie...
ciekawe, kto układa program, bo robi to ewidentnie pod Marka.

teraz Richard Page z Mr. Mister...

ale jednak trzeba zacząć szukać alternatywy.
alternatywy w necie już znalazłem wcześniej, nie mogę o sobie powiedzeć że byłem w ostanich latach wiernym słuchaczem Trójki, ale Markomanii i Siesty żal jak cholera... nawet jeśli nie słuchałem na żywo, to później zawsze odsłuchiwałem z odtworzenia, zawsze
dziś chyba przesłucham wszystkie składanki Smooth Jazz Cafe https://www.youtube.com/playlist?list=P ... s0GDn_6a45
krzychu78
Posty: 3723
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: krzychu78 »

no i od godziny 11 znów tylko sama muzyka ale playlista raczej nie jest przypadkowa
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Teraz rozumiem tych, którzy mówili, że prawdziwa Trójka, ta budowana od 1962, to się skończyła w 1981, a potem był wyrób trójkopodobny. Tyle że wtedy władze chciały zbudować nową Trójkę z odmłodzonym targetem, ale na podobnym poziomie intelektualnym, kulturalnym, muzycznym, nie odcinające się od fazy poprzedniej - i zbudowały coś, co przetrwało 38 lat. A przy okazji powiększyli bazę słuchaczy - zyskali wielu młodszych, tracąc tylko najbardziej zatwardziałych starszych. Taki manewr byłby do powtórzenia dzisiaj, Tyle że redaktor Turski, ówczesny szef rozgłośni, stał o pięć poziomów wyżej niż redaktor Kowalczewski - obu panów łączy tylko to, że byli/są zaufanymi członkami autorytarnej partii rządzącej. Turski oficjalnie realizował linię partii, próbując jednocześnie robić radio maksymalnie apolityczne jak na taką formułę w tamtej rzeczywistości. Tymczasem Kowalczewskiego i jego poprzedników z Dobrej Zmiany bardzo drażniły żądania pozostawienia go w takiej formie czy też przywrócenia mu jej (bo jednak w czasach demokracji ono się mocno upolityczniło, choć nie w konkretną stronę).
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Czas na dobrą zmianę wg PO-PSL i Lewicy oraz bezpartyjnych.
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: 8azyliszek »

Drugi singiel Kazika "Powiedzcie że kochacie nas" mnie nie ujął tak jak pierwszy. Linia melodyczna jest zbyt podobna do "My chcemy trzymać w garści świat" z płyty "Hurra" z 2009. Naprawdę jestem ciekawy reszty piosenek. Kazik to wszystko napisał, zagrał, nagrał w 2 miesiące. To będzie pierwsza próba jak będzie wyglądać wysyp poepidemiowych nagrań innych twórców. :)
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

mikrobi pisze: sob maja 23, 2020 11:11 amNie mieli - i nie mają - gotowej koncepcji stworzenia Trójki od podstaw.
...co jest jedyną nadzieją - że ich w końcu swoi pogonią za nieudolność i wstawią kogoś, kto będzie próbował odkręcić sytuację na tyle, na ile się da. Czy Lista jest do uratowana, gdyby Baron nie odszedł? Przy wariancie złagodzenia kursu przez szefostwo i powrotu przynajmniej części dawnego zespołu jest to możliwe, choć zapewne musiałby się znaleźć ktoś młody, kogo by Baron po kilku latach nowej BaronListy wprowadził, a kto nie byłby na tyle związany z Niedźwiedziem, żeby czuć dyskomfort moralny, a jednocześnie miałby wyczucie klimatu i specyfiki audycji. Szkoda, że to wszystko tak się nagle stało - zimą, gdy zastępstwa prowadzili Gacek i Stelka, zacząłem ich widzieć jako przyszły duet prowadzących, zresztą i oni sami wydawali się zainteresowani. A zaraz potem poleciało pierwsze uderzenie w panią Anię.

Myślę, że chodziło o udupienie Niedźwiedzia, którego część ich elektoratu uważa za byłego agenta SB, i żadne tłumaczenia do tych debili nie trafiają. Lista jako taka, Baron i inni, a w końcu 90% zespołu oberwało rykoszetem. Tylko że Bellatrix i jej sługa nie zauważyli, że uderzając bezpośrednio w taki symbol stacji jak LP3, nie rzucają granatem, tylko głowicą atomową. I teraz pewnie sami się zastanawiają, co się właściwie stało, że tym razem pierdzielnął cały misterny plan budowania staro-nowej Trójki i stacja wygląda jak Hiroszima w 1945 roku.
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: 8azyliszek »

@pdb2
Plan budowania nowej Trójki na razie jest na wstrzymaniu, bo zaskoczone niekompetentne kierownictwo nie spodziewało się, że im się ludzie skończą. Ale minął dopiero tydzień, teraz jest weekend. Zaraz będzie nowy zaciąg. I za kolejny tydzień będzie TStudentLista. :D
LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: LokiWawa »

bobby-x pisze: sob maja 23, 2020 9:55 am z Fejsa

Marek Piwowarski
MiniMax - słuchacze audycji Piotra Kaczkowskiego

(...)

Radio ma siedzibę w warszawskim Wilanowie, są tam dwa studia: emisyjne i nagraniowe. - W tej chwili wyposażamy je, remontujemy – mówi Macjon.

Ło, ja pracuję w warszawskim Wilanowie. To może by tam złożyć CV, na sprzątaczkę, nocnego stróża, czy cóóś w tym stylu, miałbym rzut kamieniem :mrgreen:
Kurczę, ja z Jelonek miałbym kawałek. W czasach, gdy jeździło jeszcze 422 to nie byłoby źle, ale teraz... Miałbym co najmniej dwie przesiadki.
Swoją drogą, to ciekawa koncepcja - od sprzątacza / sprzątaczki, poprzez parzącego kawę, spikera, aż do prowadzącego ichniejszą Listę Przebojów (o ile by była). Warto się nad tym zastanowić. ;)
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

A propos red. Tomaszuka (tego dzieciaka od Pocztówki do św. Mikołaja z 2005 roku :-) ) - zachował się bardzo przyzwoicie i zrezygnował ze współpracy z Trójką (pełnoetatowo jest w Czwórce), mimo że niektórzy go namawiali do skorzystania z okazji.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

BIS słuchałem za dawnych czasów.
Atlas piosenek był i "Kronika niezwykłych Polaków", a nawet coś takiego jak "Muzyka świata", fajnie się słuchało bo to moja ulubiona ludowa z kręgu world music.
W siostrzanej Jedynce chętnie słuchałem w niedzielę "Źródełka", taka dziecięca audycja też od RCKL z kołysanką na deser, nawet w obcych językach.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

pbd2 pisze: sob maja 23, 2020 11:46 am Tylko że Bellatrix i jej sługa nie zauważyli, że uderzając bezpośrednio w taki symbol stacji jak LP3, nie rzucają granatem, tylko głowicą atomową. I teraz pewnie sami się zastanawiają, co się właściwie stało, że tym razem pierdzielnął cały misterny plan budowania staro-nowej Trójki i stacja wygląda jak Hiroszima w 1945 roku.
Kolejne życzeniowe myślenie ;)
Sądzę, że oni na to mają wywalony. Owszem maja zgryz jak to poskładać aby dalej plumkało, ale raczej są zadowoleni ,że maja większe możliwości zrobienia Trujki wedle własnego widzi mi się. Sama niunia-prezesunia przecież użyła stwierdzenia na Komisji, że w/g nie muzyka jaka grano nie byłą reprezentowana przez wszystkich słuchaczy ;)
Przypomnę, że ma silne wsparcie ze strony Czabańskiego, a ten ze strony prezesa Polski. A Czabański przecież w poniedziałek m.in tak:
Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych przyznaje, że nie widzi powodów do jej odwołania, a audyt w sposobie głosowania zamknie sprawę. - Mam gwarancję ze strony zarządu Polskiego Radia, ze strony pani prezes, że audyt będzie wnikliwy i prawdopodobnie dosyć szybki - mówi Wirtualnemedia.pl przewodniczący RMN.

Nie chcę tego przesądzać. Wiem, że kierownictwo radia zarządziło audyt Listy Przebojów i czekam na jego wyniki. Nie chciałbym się zbyt wcześnie i kategorycznie wypowiadać w tej sprawie, ale z tego, co przedstawiono wynika, że słuchacze wybrali inną kolejność piosenek, niż została przedstawiona.
Jednocześnie dodaje, że czeka na końcowe wyniki audytu w Polskim Radiu i wtedy temat publicznej rozgłośni będzie podnoszony podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych. - To jest oczywiste, albo sam go zgłoszę, albo zgłosi go któryś z członków. Jednak jako temat, a nie jako rozważania personalne. Przynajmniej w tej chwili nie widać żadnych powodów dla których należałoby składać wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia. Spółka wyjaśnia, porządkuje, nie znam żadnych argumentów, które by uzasadniały taki wniosek i ich nie widzę – zaznacza szef Rady Mediów Narodowych.

Chyba nie masz wątpliwości jakie będą wyniki audytu ? ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

LokiWawa pisze: sob maja 23, 2020 11:52 am Swoją drogą, to ciekawa koncepcja - od sprzątacza / sprzątaczki, poprzez parzącego kawę, spikera, aż do prowadzącego ichniejszą Listę Przebojów (o ile by była). Warto się nad tym zastanowić. ;)
Tam młodych trzeba a nie mnie starucha.
Trochę uzupełniłem listę redaktorów co "odeszli" w dziale tematy około listowe
mk2010
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 19, 2020 12:45 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mk2010 »

adrianec pisze: sob maja 23, 2020 10:36 am Zasnąłem przed Mało Oboektywnie. Czy coś się wydarzyło w nocy?
Mało Obiektywnie pojawiło się, owszem, w muzycznym stylu red. Owczarka (jeśli dobrze znam jego styl, ale chyba wystarczająco). Aczkolwiek bez jego fizycznego udziału. Dżingiel na początek i zapętlone kawałki...
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Cholera... Wszystkiego się spodziewałem po Prezesie Polski, ale nie tego, że mi zamknie audycję słuchaną od zerówki do 44 roku życia... :-(
Awatar użytkownika
sopel
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 02, 2007 12:04 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: sopel »

pbd2 pisze: sob maja 23, 2020 11:56 am A propos red. Tomaszuka (tego dzieciaka od Pocztówki do św. Mikołaja z 2005 roku :-) ) - zachował się bardzo przyzwoicie i zrezygnował ze współpracy z Trójką (pełnoetatowo jest w Czwórce), mimo że niektórzy go namawiali do skorzystania z okazji.
To powolny proces jedynkę rozłożyli kilka lat temu pracownicy dwójki protestowali kilka lat temu teraz rozwałka trójki za czwórkę też się towarzysze wezmą w stosownym czasie...
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: 8azyliszek »

pbd2 pisze: sob maja 23, 2020 12:21 pm Cholera... Wszystkiego się spodziewałem po Prezesie Polski, ale nie tego, że mi zamknie audycję słuchaną od zerówki do 44 roku życia... :-(
Bo w latach 60-tych to prezes był zapatrzony w Gomółkę i sobie tworzył plan, że będzie dokładnie taki jak on, tylko jeszcze "lepszy". Nie miał czasu na słuchanie Trójki. :)

Ciekawe czy dziś w Radiu Zet Kazik zajmie pierwsze miejsce? Ja głosowałem na niego. Trwa 17.00-19.00
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

obserw99 pisze: sob maja 23, 2020 10:49 am Konfederacja i PIS to skrajna antyunijna prawica.
PiS to raczej lewica. Przynajmniej gospodarcza, a według tego ocenia się prawicowość i lewicowość w większości cywilizowanego świata. Konfederacja to faktycznie prawica.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

O Trójce teraz w Drugim Śniadaniu Mistrzów (TVN24 - gośćmi Mellera: M. Płatek. T. Sekielski, T. Lis, T. Terlikowski)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Niewiele chyba mozna juz powiedziec. Co najwyzej isc na ulice, mimo tego straszenia jak tu: https://fakty.interia.pl/polska/news-dz ... ej_czytane . I olewac te wszystkie wezwania do zaplaty masowo. No, gorzej maja zatrudnieni w zawodach, gdzie prawnie wymagane jest zaswiadczenie o niekaralnosci...
Wiem, ze off-top, ale ja przestaje wierzyc w te gadki o zakazie wiekszych zgromadzen glownie ze wzgledu na COVID. https://fakty.interia.pl/autor/lukasz-s ... bacz_takze On juz wie kiedy bedzie druga fala? Ciekawe, ze z kolei w Grecji rzad przyjal z powrotem zasilki od wrzesnia... To wszystko jest naprawde mocno podejrzane.

Aha. Ja mimo wszystko nie olewalbym tych nowych notowan. Jakie sa, takie sa, ale uwazam, ze (z odpowiednia adnotacja) powinny sie znalezc w archiwum.
Zablokowany