Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: EVENo »

Nie no, to że fejsbukowe oświadczenie nic nie znaczy, to chyba każdy wie :P Pytanie brzmi, czy Mystic, zgodnie z obietnicą, wysłał stosowne pismo do radia?
grzes208
Posty: 54
Rejestracja: wt paź 26, 2010 9:28 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 745
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: grzes208 »

LLucky pisze: pn maja 18, 2020 5:13 pm
bobby-x pisze: pn maja 18, 2020 4:20 pmPosłuchałem trochę bloku 10-15, Kasia Borowiecka zamiast Marka
Nie Katarzyna, tylko Agnieszka i nie Borowiecka, tylko Furtak. A dokładniej rzecz ujmując Agnieszka Furtak-Bilnik (drugie nazwisko ma, odkąd przyjęła oświadczyny w czasie Listy Przebojów nadawanej z Teatru Syrena). A poza tym wszystko się zgadza. ;)
bobby-x pisze: pn maja 18, 2020 4:20 pmale kto to będzie płacił co miesiąc?
Ja będę. Nie, wróć... Już zapłaciłem. :)
Ja też :)
Mam trochę nadzieję usłyszeć tam Niedźwiedzia...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: pn maja 18, 2020 5:16 pm bo my dziś słuchamy zd3 chyba po raz pierwszy w czasie #zostańwdomu.
To może jednak powyłączajmy to radio bo mu z 4,7 wskoczy na 14,7 %
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Martyr »

Słuchajcie, nie wiem czy ktoś już tutaj o tym pisał... najwyżej się powtórzy ;)
Myślę, że warto napisać do NieDźwiedzia kilka słów że jesteśmy z nim i że nie wierzymy w ten stek bzdur, który słychać z różnych źródeł.
Wylano na niego sporo pomyj. Mysle, że przydałoby Mu sie takie wsparcie od nas. Co myślicie o tym?
Drugi pomysł - żeby nie glosować na najbliższe notowanie Listy - w akcie buntu. Nie ma NieDźwiedzia - nie ma głosów!
Co sądzicie?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

grzes208 pisze: pn maja 18, 2020 5:36 pm Ja też :)
Mam trochę nadzieję usłyszeć tam Niedźwiedzia...
I pewnie usłyszysz bo co Marek miałby robić dalej w życiu, przecież nie wierzy w życie pozaradiowe
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

bobby-x pisze: pn maja 18, 2020 5:36 pm
Yacy pisze: pn maja 18, 2020 5:16 pm bo my dziś słuchamy zd3 chyba po raz pierwszy w czasie #zostańwdomu.
To może jednak powyłączajmy to radio bo mu z 4,7 wskoczy na 14,7 %
I kwartał to 5,3% udział w rynku. Rozumiem, że te 4,7 to za jakiś miesiąc (np. IV) ?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

Martyr pisze: pn maja 18, 2020 5:37 pm Słuchajcie, nie wiem czy ktoś już tutaj o tym pisał... najwyżej się powtórzy ;)
Myślę, że warto napisać do NieDźwiedzia kilka słów że jesteśmy z nim i że nie wierzymy w ten stek bzdur, który słychać z różnych źródeł.
Wylano na niego sporo pomyj. Mysle, że przydałoby Mu sie takie wsparcie od nas. Co myślicie o tym?
Drugi pomysł - żeby nie glosować na najbliższe notowanie Listy - w akcie buntu. Nie ma NieDźwiedzia - nie ma głosów!
Co sądzicie?
Myślisz, żeby napisać? Przecież olał forum kilka lat temu,nie pamiętasz? Jak wyglądały nasze złoty?

Mnie też olał jak byłem w lis2019 , nie chciał gadać o niczym. Bąknął tylko parę zdań. Oczywiście szacunek się należy za całokształt.

A utwory i tak ułożą nawet jak na 1 MSC będzie poniżej 100 głosów a 31-50 będą miały wszystkie np 5 głosów.
azdam
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982 (sierpień)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: azdam »

@temik
To będzie najlepsze notowanie od czasu wyrzucenia nowej wersji Polski. Kazik triumfalnie wraca na Listę na wysokiej pozycji. Szykuje się jeszcze lepsze 2000 notowanie.

@8azyliszek
Witam.
Nie będzie najlepsze bo Kazika dziś górą wyrzucą, bo się na listę nie nadaje.

Prorok, czy co?
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2020 8:01 pm przez azdam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

FOXD pisze: pn maja 18, 2020 5:39 pm I kwartał to 5,3% udział w rynku. Rozumiem, że te 4,7 to za jakiś miesiąc (np. IV) ?
Łoch ale doprecyzowałeś, super. A RMF 30? Zetka 12?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: barb42 »

Martyr pisze: pn maja 18, 2020 5:37 pm Drugi pomysł - żeby nie glosować na najbliższe notowanie Listy - w akcie buntu. Nie ma NieDźwiedzia - nie ma głosów!
Co sądzicie?
Nie będę więcej głosować na Listę Przebojów Programu 3. Dla mnie Lista = Marek Niedźwiecki.
azdam
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982 (sierpień)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: azdam »

Nienowoczesny jestem. Chciałem zacytować, a chyba mi nie wyszło. Chodziło o to, że ktoś z nas przewidział rozwój wypadków.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Serio Pan Marek puścił focha na forum? Ale za co? :(
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

barb42 pisze: pn maja 18, 2020 5:45 pm Nie będę więcej głosować na Listę Przebojów Programu 3. Dla mnie Lista = Marek Niedźwiecki.
To głosowałas na co drugie notowanie od 2010 r ?
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

Martyr pisze: pn maja 18, 2020 5:37 pm Drugi pomysł - żeby nie glosować na najbliższe notowanie Listy - w akcie buntu. Nie ma NieDźwiedzia - nie ma głosów!
Co sądzicie?
To akurat będzie kolejnym pustym gestem nic nie znaczącym, zwłaszcza dla decydentów. Niedźwiedź nie wróci, bo z odejściem nosił się już od dłuższego czasu. Prawdopodobnie miał wytrwać do 2000 notowania. Teraz bunt bo nie ma MN, a potem (za tydzień) co ? MN nadal nie będzie. To taki sam nieefektywny gest jak owe kartki, w których "moc" niektórzy nadal wierzą ;)
Zmiana czy jakiś powrót do realnych klimatów trójkowych byłby możliwy gdyby zmienić zarządców, a to jest możliwe tylko jeśli się zmieni władzę. Nawet jeśli to drugie jest realne, to za kilka/kilkanaście miesięcy albo i więcej. Do tego czasu w Trójce będą już nowi ludzie całkowicie posłuszni mocodawcom. Obecni decydenci (władza) funkcjonuje dzęki propagandzie (zarówno tej twardej jak i miękkiej). Jakie mechanizmy próbowano stosować do obecnych i tych co odeszli widać namacalnie. Lepiej zbudować coś nowego niż czekać aż się klimat w Trójce zmieni, który i tak się psuł zanim przyszła do władzy "dobra zmiana" ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

prz_rulez pisze: pn maja 18, 2020 5:49 pm Serio Pan Marek puścił focha na forum? Ale za co? :(
Serio a hgw. Baron to samo, a Baron nas kochał w okresie 2007-2010.
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 5:53 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: barb42 »

bobby-x pisze: pn maja 18, 2020 5:43 pmMnie też olał jak byłem w lis2019 , nie chciał gadać o niczym. Bąknął tylko parę zdań. Oczywiście szacunek się należy za całokształt.
Jednostkowa reakcja nie powinna motywować wszystkich. Dla równowagi napiszę, że mnie pan Marek odpowiedział kiedyś na maila w miłym tonie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

trochę listowych kulis, o których wiadomo i takie wyjaśnienie powinno być podpinane przez wszystkich, którzy publikują oświadczenie dyrekcji!
Dziennikarz Trójki: Nie było fałszerstwa. Wygrał Kazik

Dyrektor Programu Trzeciego utrzymuje, że piosenka Kazika wygrała piątkową Listę Przebojów po fałszerstwie. Tymczasem nasze źródła w radiu twierdzą, że dopuścił się ręcznego sterowania z politycznym podtekstem.
Dyrektor Programu 3 Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski w wydanym oświadczeniu poinformował, że prowadzone są intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania w notowaniu 1998 Listy Przebojów. "Wiemy już na pewno, że ta piosenka nie wygrała. Ona została ręcznie przesunięta na miejsce pierwsze, czyli wynik został sfałszowany. Na pewno" - stwierdził Tomasz Kowalczewski.

- Do godziny 22.20 w piątek nic nie wskazywało na to jaka rozpęta się afera. Teraz możemy sądzić, że po ogłoszeniu w finale notowania, iż wygrana piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, mogło to bardzo zdenerwować ważnego polityka z rządzącej partii - mówi pracownik „Trójki” pragnący zachować anonimowość. – Pewne jest, że po zakończeniu emisji Listy Przebojów Programu Trzeciego dyrektor Kowalczewski zażądał przejrzenia danych z głosowania. Można się domyślać, że zaczął szukać „haka” na zespół Listy, żeby unieważnić notowanie ze zwycięstwem Kazika, a pracowników oskarżyć o złe intencje.

Nasz rozmówca tłumaczy, jak wrażliwy jest system głosowania.

- Kiedy powstała Lista, głosy oddawano pocztą. Gdy zaczął działać internet, wprowadzono system mieszany, zaś ostatnio działa internetowy. Od dekady była to bomba z opóźnionym zapłonem i wiadomo było, że wcześniej czy później pojawi się eksplozja, gdy ktoś nieuczciwie potraktuje pracę zespołu. Chodzi o to, że wprowadzenie systemu bardziej skomplikowanego niż logowanie do banku - zniechęciłoby głosujących, a radiowi informatycy od lat nie potrafili znaleźć skutecznego i wygodnego dla głosujących rozwiązania. Dlatego notowania musiały być weryfikowane przez zespół Listy, który sprawdzał adresy mailowe i IP. Wszystko działało i można było wyeliminować głosujących wielokrotnie bądź boty. Tak też było ostatnio, gdy po weryfikacji głosów słuchaczy – okazało się, że wygrał Kazik. To nie było fałszerstwem. Obecna linia dyrektora opiera się na sumowaniu głosów niezweryfikowanych jeszcze pod kątem wiarygodności głosowania. Wszystko po to, by podważyć sukces Kazika oraz wykazać rzekome fałszerstwo zespołu Listy.

Nasz rozmówca wskazuje, że decyzja dyrektora Kowalczewskiego jest kolejnym przykładem ręcznego sterowania, braku zaufania do zespołu i zastraszania go.

- Najpierw dyrektor utrzymywał, że został złamany regulamin Listy, bo piosenki Kazika nie było w puli do głosowania. Tymczasem, by głosować na piosenkę, wystarczy, że pojawiła się na antenie, a stało się to tydzień wcześniej, w jednej z nocnych audycji. Znamienne rzeczy działy się od soboty. Dyrektor Kowalczewski chciał nagrać oświadczenie i wyemitować je w Polskim Radiu, ale jego prezes, Agnieszka Kamińska to zablokowała, ponieważ pierwsza musiała iść na antenie wypowiedź Krzysztofa Czabańskiego. Generalnie sprawa Trójki zaczęła być papierkiem lakmusowym rozgrywek w obozie rządzącym. Można to zobaczyć śledząc, co deklarował premier Morawiecki, a co wicepremier Emilewicz. Ciekawe rzeczy dzieją się od początku tygodnia. Dyrektor Kowalczewski zakazał nadawania nagrań artystów zachęcających do pozostania w domu. Dlaczego przestało to być ważne? Bo artyści występują przeciwko cenzurze dyrektora.

Najbardziej poszkodowany jest Marek Niedźwiecki.

- Bardzo ciężko to wszystko przeżywa. Pamiętam, że nawet na cień sugestii, by "podpromować" jakąś fajną piosenkę, reagował negatywnie i po prostu takiego utworu nie grał, bo bał się manipulacji. Przecież Lista to jego całe zawodowe życie. Każda próba podważania jego wiarygodności to czysta podłość.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Ja też podejrzewałem, że z tego numeru 1 będą komplikacje. Choć nie brałem pod uwagę unieważnienia notowania, raczej gigantyczną awanturę w Trójce i - być może - zmiany po 2000 notowaniu. Nie sądziłem, że wszystko wydarzy się tak szybko i tak głupio.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

bobby-x pisze: pn maja 18, 2020 5:45 pm
FOXD pisze: pn maja 18, 2020 5:39 pm I kwartał to 5,3% udział w rynku. Rozumiem, że te 4,7 to za jakiś miesiąc (np. IV) ?
Łoch ale doprecyzowałeś, super. A RMF 30? Zetka 12?
Tu są wyniki za I kwartał 2020 w porównaniu do poprzednich okresów:https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... fm-liderem
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 5:56 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

barb42 pisze: pn maja 18, 2020 5:53 pm Jednostkowa reakcja nie powinna motywować wszystkich. Dla równowagi napiszę, że mnie pan Marek odpowiedział kiedyś na maila w miłym tonie.
Oczywiście, że nie. Napisałem moje jednostkowe odczucia. Było mi bardzo przykro w ten listopadowy , piątkowy wieczór tuż po moich 50tych urodzinach.
Johnny
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 23, 2009 1:53 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Johnny »

Może to trywialne, ale wciąż zastanawiam się jak to było naprawdę... Stąd takie pytanie na serio: czy możliwe jest, by MN przerzucił Kazika z 2. na 1.?
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

dyrektor Kowalczewski po wysłaniu esemesa tuż po zakończeniu Trójki "zróbcie coś z tym Kazikiem" - no cóż, po czymś nie trzeba już nic dodawać.
Martyr pisze: pn maja 18, 2020 5:37 pm Drugi pomysł - żeby nie glosować na najbliższe notowanie Listy - w akcie buntu.
Wiele osób już tak zrobiło. Ja zagłosowałem - na nowości, które zniknęły, na Kazika i dodatkowo na Pidżamę. Oczywiście chodzi mi o forumową, na stronie nie będę.
I ja tak sobie pomyślałem, żeby zaprosić na najbliższy zlot Niedźwiedzia (i Helen oraz Balonika, jeżeli też zrezygnują). Pewnie odmówią, ale myślę, że odbiorą to jako gest poparcia ich decyzji.
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

barb42 pisze: pn maja 18, 2020 5:45 pm Nie będę więcej głosować na Listę Przebojów Programu 3. Dla mnie Lista = Marek Niedźwiecki
Znaczy BaronLista z lat 07-10 to nie było LP3???
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

Johnny pisze: pn maja 18, 2020 5:56 pm Może to trywialne, ale wciąż zastanawiam się jak to było naprawdę... Stąd takie pytanie na serio: czy możliwe jest, by MN przerzucił Kazika z 2. na 1.?
To nie jest możliwe. A jak było naprawdę? Najwięcej osób zagłosowało na Kazika i on wygrał to notowanie. A wszystko co zostało zrobione, powiedziane, napisane później jest próbą odwrócenia tej całej sytuacji na korzyść osób, które w Trójce zdecydowały o tym co się stało, co zresztą niezbyt dobrze wychodzi, bo chyba fani Listy i aktywni tu użytkownicy forum w to nie wierzą.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

Krystian Hanke ostrzega:
Kochani, za te trzy dni wsparcia ogromne dzięki. ❤️❤️❤️
Jeśli stoicie #muremzaTrójką, to wierzę, że w te "sensacje" , jakie usłyszycie za chwilę z ust osoby, która wykonane zadania będzie nosić z dumą na wymalowanej buzi, nie uwierzycie. Tak tylko uprzedzam, bo człek często wątpiący jest.
czyżby w serwisie Trójki?
Zablokowany