Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: prz_rulez »

temik3 pisze:Nie tchórzostwa raczej walki z wiatrakami i tego co napisane wyżej.
No to olać. Gdyby była mowa o kimś ubóstwianym przez całą resztę, to inna sprawa. Ale tutaj przecież wiadomo jaką pozycję (a raczej brak jakiejkolwiek pozycji) ma FOXD, więc...
temik3 pisze:Widać jak wybiórczo traktujesz czyjeś wypowiedzi.
Bo pewne zachowania się nie godzą nawet wobec kogoś, kogo z jakichś powodów nie lubimy.
Poza tym, znam z dawnej szkolnej przeszłości jak to jest, gdy jest się wrogiem publicznym.
temik3 pisze:Widzę też, że nie czytasz regulaminu bo twierdząć, że jakaś literówka wypacza głosowanie na forumową to potwierdzasz tezę iż dla Ciebie na wszystko można znaleźć wytłumaczenie.
Chyba jedno z drugim ma tylko luźny związek... A uważam to za fałszowanie, bo: a) na lp3.polskieradio.pl głosował inaczej, b) nie tak dana osoba chciała zagłosować. To w sumie niczym nie różni się od przeinaczania cudzych słów.
temik3 pisze:Oczywiście w życiu każdy popełniał błędy i pewnie póki żyje je popełni, ale jeśli komuś zwracasz uwagę a On z tego się smieje to uważasz, że zrozumiał?
Ale może operujmy na przykładach i konkretnych cytatach? Bo na razie to tylko czysto teoretyczne, a tak to każdego można oskarżać.
temik3 pisze:To ma na myśli, że jak jest wina to musi być kara
Niektórzy to by tylko karać chcieli... A gdzie miłosierdzie w kraju o rzekomo chrześcijańskich wartościach?
temik3 pisze:Po pierwsze nie napisał tego FOXD tylko kajman i z nim się zgadzam w zupełności, a dodam też do tego, że nie tylko spływa po nim jak po kaczce, ale doskonale przy tym się bawi oczerniając innych i wręcz swymi komentarzami zachęca innych by na nie odpowiadali i wtedy atakuje ze zdwojoną siłą. Przekonałem się o tym na własnej skórze, więc jeśli nie byłeś w sytuacji wielu osób z tego forum to myślę, że nie rozumiesz jak to jest.
"Spokojnie", byłem w wielu innych sytuacjach. Przecież ostatnio bywam dość regularnie i naprawdę nie widzę niczego, co by było skrajnie niegodziwe z jego strony. Może kiedyś takie rzeczy były.
ku3a pisze:może jakiś specjalista by się przydał? bo jak Ty w takim razie w ogóle w życiu jesteś w stanie funkcjonować. toż to na każdym kroku jakaś perfidia wymierzona w Twoim kierunku.
Nie tyle w moim (choć to czasami też), ale ogólnie.
A komentarz o specjaliście co najmniej taki sobie :(
ku3a pisze: :shock: :lol:
No może nie w taki najgorszy i najbardziej perfidny sposób, ale
wykorzystujesz to do wprowadzania własnych zasad, nakazów i zakazów. No napisz, że nie ;)
ku3a pisze:Twój teoretyczny idealizm jest do porzygania nudny
Może nie nudny, tylko dla Ciebie trudny? Zresztą, jak dla większości ludzi.
ku3a pisze:zrób coś wreszcie kiedyś, to zrozumiesz, że utrzymywanie porządku pociąga za sobą różne konsekwencje.
Nie wiem, ale czasem mam wrażenie, że masz lekki odchył na punkcie "utrzymywania porządku". Nie wiem, może wychowałeś się w środowisku, gdzie był chaos i miało to negatywny wpływ na jego funkcjonowanie? Nie wiem. Ale naprawdę nie trzeba wszędzie wszystkim odmierzać co mają robić od linijki. Trochę swobody naprawdę nikomu nie zaszkodzi.
P.S. Ciężko się o tym przekonać, bo nie chcesz nam na myszce dać modów do naszych własnych działów z listami :P
ku3a pisze:teraz nie napisałem, że nie mam czasu, tylko że mi go szkoda na czcze pisanie z Tobą.
No to przykro bardzo...
ku3a pisze:jak w takim razie wyobrażasz sobie życie?
Przyznaję, że czasami jest ciężko... Przy czym bardziej irytuje mnie poziom wyżej (pozakrajowy/międzynarodowy) albo poziomy lokalne.
ku3a pisze:myślę, że wiadomo na ile...
Nie wiem skąd ta złośliwość.
ku3a pisze:na tym polega trolling, to jest wręcz jego istota.
Ja mam niestety obawę, że pod trolling można włóżyć wiele rzeczy, m.in. podejście bardzo emocjonalne. Nie mówię już o sytuacjach skrajnych, gdy "w cudzym oczu drzagę, a w swoim belki nie widzi".
ku3a pisze: czasem od razu można dostać czerwoną kartkę, czasem od razu żółtą, a czasem kilka mniejszych fauli zbierze się na żółtą, mimo że żaden z nich samodzielnie na żółtą by nie zasługiwał. tutaj brakuje mi zgłoszeń takich mniejszych fauli.
Przy czym fajnie by było, gdyby przy czymś takim były dokładnie wypisane wszystkie powody wraz z przykładami.
temik3 pisze:Ale żeby nie było tak jak kiedyś, że pewna osoba zadeklarowała się podliczyć a potem czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy i czekaliśmy i..... :D
Czasami zdarzają się nam w życiu nieoczekiwane sytuacje. Dlatego też piszę o tym 15.09, gdyż nie chciałbym nikogo zawieść.
miszony pisze:prz_rulez , z całym szacunkiem do Twojej osoby ale przypomnę Ci tylko,że dokładnie rok temu , na innym, znanym Nam forum, w dość niemiły dla mnie sposób wypomniałeś mi literówkę w imieniu Tracy Chapman. Może czas zacząć od siebie i starać się być konsekwentnym w swoich wypowiedziach.
Przyznaję uczciwie, że nie pamiętam, więc pewnie nie uznałem tego za ważne. Niemniej jednak, jeśli poczułeś się urażony, to bardzo przepraszam.
kajman pisze:Ja go aż tak źle nie odbieram
To dziwne, bo odniosłem zupełnie inne wrażenie.
kajman pisze:W swej naiwności wierzyłem, że da się z nim sensownie porozmawia
Ja myślę, że się da, a że jest dośc nieustępliwy, cóż...
8azyliszek pisze: O zniszczeniu atmosfery zlotu mówi facet który zamawia pizze hawajskie. :)
A tego to nie rozumiem... :roll:
ku3a pisze:no widzisz, skoro 2 razy byłeś gdzieś indziej banowany, to może to jednak nie przypadek.
To jest bardzo niebezpieczne myślenie. Pamiętajmy, że są osoby, które "naturalnie" stają się kozłami ofiarnymi, gdyż nie potrafią się obronić...
ku3a pisze:tym bardziej, że i u nas są osoby, którym niektóre Twoje wypowiedzi się nie podobają.
Osobiście nnie widzę nic złego, może poza jakąś jedną drobnostką, o której już w sumie zapomniałem.
kajman pisze:A konkretnie w wątkach z komentarzami. Bo w kilku jednak tłum bywa całkiem niezły (a prawie na pewno większy).
To trzeba zacząć "kampanię" na rzecz namawianie do komentowania w innych tematach.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm przecież wiadomo jaką pozycję ma FOXD
A dlaczego ją ma? Zawiązaliśmy spiseq (jak mawia 8azyliszek).
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm jak to jest, gdy jest się wrogiem publicznym
Jak się robi wszystko, żeby nim być to nie dziwota.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm na lp3.polskieradio.pl głosował inaczej
To ja głosując na LP3 na piosenkę promowaną, a tutaj nie umieszczając jej w top 10 też fałszuję.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm A gdzie miłosierdzie w kraju o rzekomo chrześcijańskich wartościach?
Kardynał Wyszyński wybaczył Niemcom (jeżeli dobrze kojarzę), ale to nie znaczy, że nie uważał, że nie należy ich karać.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm Trochę swobody naprawdę nikomu nie zaszkodzi.
Tutaj ludzie mają więcej swobody niż trochę, może nawet zbyt dużo.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm bo nie chcesz nam na myszce dać modów do naszych własnych działów z listami
Na szczęście.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm To dziwne, bo odniosłem zupełnie inne wrażenie.
Podałem Ci przykłady porównawcze. Nawet one Ci nie wystarczają?
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm Ja myślę, że się da
Z kimś, kto od razy daje wykład z pozycji lepszego, który przebiera w cytatach jak w ulęgałkach, żeby uzasadnić swoje zdanie?
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm A tego to nie rozumiem...
Myślę, że lepiej tam by pasowało :wink: zamiast :) i wszystko byłby jasne. Inna sprawa, że coś pomylił.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm To jest bardzo niebezpieczne myślenie.
Napisał może. Czyli sugeruje przemyślenie tematu.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: prz_rulez »

kajman pisze:To ja głosując na LP3 na piosenkę promowaną, a tutaj nie umieszczając jej w top 10 też fałszuję.
Ale przynajmniej z własnej woli ;)
kajman pisze:Kardynał Wyszyński wybaczył Niemcom (jeżeli dobrze kojarzę), ale to nie znaczy, że nie uważał, że nie należy ich karać.
Cytaty proszę.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
ku3a pisze: :shock: :lol:
No może nie w taki najgorszy i najbardziej perfidny sposób, ale
wykorzystujesz to do wprowadzania własnych zasad, nakazów i zakazów. No napisz, że nie ;)
że nie.
usilnie (bo nie po raz pierwszy) łączysz różne funkcje mieszając je ze sobą. w tym przypadku łączysz bycie moderatorem z byciem liczącym forumową. a to są 2 różne funkcje, tyle że wykonywane przez tę samą osobą.
i jakich znowu własnych zasad itd.? regulamin forumowej i zmiany w nim były przegłosowywane na forum.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
ku3a pisze:Twój teoretyczny idealizm jest do porzygania nudny
Może nie nudny, tylko dla Ciebie trudny?
nie, dla mnie jest nudny.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
ku3a pisze:zrób coś wreszcie kiedyś, to zrozumiesz, że utrzymywanie porządku pociąga za sobą różne konsekwencje.
Nie wiem, ale czasem mam wrażenie, że masz lekki odchył na punkcie "utrzymywania porządku". Nie wiem, może wychowałeś się w środowisku, gdzie był chaos i miało to negatywny wpływ na jego funkcjonowanie?
nie, nie wychowywałem się w takim środowisku. po prostu uważam, że porządek jest dobry i potrzebny.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm P.S. Ciężko się o tym przekonać, bo nie chcesz nam na myszce dać modów do naszych własnych działów z listami :P
seriously? tutaj chcesz o tym gadać? żeby każdy użytkownik miał możliwość moderacji w swoim dziale. zapomnij o tym, koniec tematu.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
ku3a pisze:myślę, że wiadomo na ile...
Nie wiem skąd ta złośliwość.
z wieloletniego doświadczenia.
ale miło mi będzie pod koniec roku zanotować wyjątek od reguły.
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
ku3a pisze: czasem od razu można dostać czerwoną kartkę, czasem od razu żółtą, a czasem kilka mniejszych fauli zbierze się na żółtą, mimo że żaden z nich samodzielnie na żółtą by nie zasługiwał. tutaj brakuje mi zgłoszeń takich mniejszych fauli.
Przy czym fajnie by było, gdyby przy czymś takim były dokładnie wypisane wszystkie powody wraz z przykładami.
eee, serio mówisz? WSZYSTKIE powody z przykładami? no to do roboty, czas start, masz 10 lat.
puk, puk, tu rzeczywistość...
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
kajman pisze:W swej naiwności wierzyłem, że da się z nim sensownie porozmawia
Ja myślę, że się da, a że jest dośc nieustępliwy, cóż...
a my myślimy, że się nie da. i co teraz?
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
ku3a pisze:no widzisz, skoro 2 razy byłeś gdzieś indziej banowany, to może to jednak nie przypadek.
To jest bardzo niebezpieczne myślenie. Pamiętajmy, że są osoby, które "naturalnie" stają się kozłami ofiarnymi, gdyż nie potrafią się obronić...
oj, ten foxdzik taki biedniutki, guli-guli, nic tylko po bródce posmyrać.
(wiem, że cytaty dotyczą 8azyliszka, ale to FOXDa nazywasz kozłem ofiarnym)
prz_rulez pisze: pn sie 26, 2019 11:11 pm
ku3a pisze:tym bardziej, że i u nas są osoby, którym niektóre Twoje wypowiedzi się nie podobają.
Osobiście nnie widzę nic złego, może poza jakąś jedną drobnostką, o której już w sumie zapomniałem.
nie pisałem, że są osoby, którym wypowiedzi się nie nie podobają, tylko którym się nie podobają.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orędzie_b ... iemieckich
Nigdy nie było mowy o odstąpieniu od karania zbrodniarzy.
ku3a pisze: wt sie 27, 2019 12:12 am zapomnij o tym, koniec tematu
Popieram.
ku3a pisze: wt sie 27, 2019 12:12 am my myślimy, że się nie da
Wielokrotnie to udowodnił.
ku3a pisze: wt sie 27, 2019 12:12 am nie pisałem, że są osoby, którym wypowiedzi się nie nie podobają, tylko którym się nie podobają.
Tutaj się pogubiłem.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: prz_rulez »

ku3a pisze:nie, nie wychowywałem się w takim środowisku. po prostu uważam, że porządek jest dobry i potrzebny.
Jakiś elementarny pewnie tak, ale przesada powoduje tylko wpędzanie ludzi w gorset. A panie być może wiedzą, że w gorsecie bardzo ciężko się oddycha i jest bardzo niewygodnie...
ku3a pisze:seriously? tutaj chcesz o tym gadać? żeby każdy użytkownik miał możliwość moderacji w swoim dziale. zapomnij o tym, koniec tematu.
A nie mówiłem? :P
ku3a pisze: a my myślimy, że się nie da. i co teraz?
Niestety, Ty tu bardziej rządzisz niż ja. Skoro sumienie pozwala Ci na wyrzucanie ludzi, no to...

EDIT: Wiem, że to już jest off-top off-topu off-topu, ale to też. To, że nie chcesz nam dać moda na myszce w naszych działach odbieram jako ograniczanie wolności i totalny brak zaufania. Tym bardziej jest to nie fair, że to forum to nie jest Twój prywatny folwark. Super, cieszę się, że się zaofiarowałeś na objęcie stanowiska administracji na myszce, chwała Ci za to. Ale traktowanie innych jak głupie dzieci, które nie mogą o niczym decydować, naprawdę nie jest fajne. Zwłaszcza wobec ludzi, którzy na myszce są, może niewiele, ale dłużej niż Ty.
Przyznaję, że piszę teraz w stanie irytacji, ale to nie zmienia faktu, że od początku tak myślałem.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am Skoro sumienie pozwala Ci na wyrzucanie ludzi
A kogo on konkretnie wyrzucił?
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am odbieram jako ograniczanie wolności i totalny brak zaufania
Odbieraj. Wolno Ci. Dawanie uprawnień do moderowania we własnym dziale to jak dawanie każdemu broni. Oczywiście to inna skala ale zasada identyczna.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am które nie mogą o niczym decydować
Ale o czym do dziwki nędzy mają decydować? Że każdy post, który im się nie podoba, mogą wyrzucić?
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am dłużej niż Ty
Pójdę do dyrektora i powiem, mu, że w bibliotece mogę robić co chcę, bo pracuję dłużej niż on? No sorry, gdybym nie wiedział, że nie pijesz to pomyślałbym, że się upiłeś, skoro takie rzeczy wypisujesz.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

kajman pisze: wt sie 27, 2019 7:20 am
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am dłużej niż Ty
Pójdę do dyrektora i powiem, mu, że w bibliotece mogę robić co chcę, bo pracuję dłużej niż on?
+1.
Niedasie (czytaj: nie da się) wyprosić szczególnych łask od dyrektora czy od prezesa.
Pozdrawiam. ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am Super, cieszę się, że się zaofiarowałeś na objęcie stanowiska administracji na myszce, chwała Ci za to. Ale traktowanie innych jak głupie dzieci, które nie mogą o niczym decydować, naprawdę nie jest fajne.
(...)
Przyznaję, że piszę teraz w stanie irytacji, ale to nie zmienia faktu, że od początku tak myślałem.
ostatnio często słyszę stwierdzenie, że to co się mówi czy pisze się przed "ale" nie ma znaczenia...
te dwa powyższe zdania pokazują trafność tej myśli niemal idealnie.

super, ale...
czyli wcale nie jest super.
na szczęście tylko Twoim zdaniem.

ja wiem, że musisz, ale akurat na tym forum?
kogo to interesuje w tym miejscu?
w tamtym zresztą też pewnie niewielu, ale jednak kwestia dotyczy Mychy.

może lepiej zamknąć ten temat?
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: santosz »

Mój Boże nie zamykajcie, chwilo trwaj! Te wątki to złoto, prawdziwa lista przebojów moralnego niepokoju :D
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Yacy pisze: wt sie 27, 2019 8:03 am ale jednak kwestia dotyczy Mychy
Ale on chciał przekazać całościowy obraz ku3y jako człowieka despotycznego, który nikogo nie poważa i kieruje się tylko własnym zdaniem.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

kajman pisze: wt sie 27, 2019 12:23 am
ku3a pisze: wt sie 27, 2019 12:12 am nie pisałem, że są osoby, którym wypowiedzi się nie nie podobają, tylko którym się nie podobają.
Tutaj się pogubiłem.
napisałem, że są osoby, który forma wypowiedzi 8azyliszka się nie podoba, na co prz_rulez, chcąc jak rozumiem pokazać nieprawidłość mojego zdania, napisał, że on nic złego w tych wypowiedziach nigdy nie widział. co w żaden sposób nie wpływa na to, że są takie, którym się nie podoba.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am
ku3a pisze:nie, nie wychowywałem się w takim środowisku. po prostu uważam, że porządek jest dobry i potrzebny.
Jakiś elementarny pewnie tak, ale przesada powoduje tylko wpędzanie ludzi w gorset. A panie być może wiedzą, że w gorsecie bardzo ciężko się oddycha i jest bardzo niewygodnie...
pytanie więc gdzie jest granica przesady. wygląda na to, że u Ciebie jest wtedy, kiedy chęć porządkowania przekroczy 0.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 12:26 am
ku3a pisze:seriously? tutaj chcesz o tym gadać? żeby każdy użytkownik miał możliwość moderacji w swoim dziale. zapomnij o tym, koniec tematu.
A nie mówiłem? :P
co mówiłeś? to może napisz o co chodzi, żeby ludzie wiedzieli, skoro już musisz na tym forum pisać o innym. otóż prz_rulez wymarzył sobie, żeby na forum mycharts.pl każdy użytkownik miał uprawnienia moderatora w dziale, w którym prezentuje swoją listę przebojów. była o tym dyskusja na tamtym forum i zdecydowanie użytkownicy stwierdzili, że to byłoby niebezpieczne, bo każdy mógłby robić wszystko,łącznie w wyrzucaniem postów, czyli ograniczaniem wypowiedzi, jeśli jakiś post by mu się nie podobał. ale prz_ruleza boli, że kolejny jego genialny pomysł spotkał się z lawiną głosów sprzeciwu i teraz przyszedł wypisywać swoje farmazony o tym na to forum.

biedny prz_rulez, sam przeciwko światu. może dlatego tak bardzo bronisz kogoś, kto też jest sam przeciwko światu, mimo że winny.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

Yacy pisze: wt sie 27, 2019 8:03 am może lepiej zamknąć ten temat?
Już przywołałem nawet tę propozycję, voilà. ;)
TStudent pisze: ndz sie 25, 2019 12:56 pmnie miałbym nic przeciwko zamknięciu wątku.
To jeszcze na koniec przywołam kolegę santosza.
santosz pisze: wt sie 27, 2019 8:10 amTe wątki to złoto, prawdziwa lista przebojów moralnego niepokoju :D
+1. ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: prz_rulez »

kajman pisze: wt sie 27, 2019 8:35 am
Yacy pisze: wt sie 27, 2019 8:03 am ale jednak kwestia dotyczy Mychy
Ale on chciał przekazać całościowy obraz ku3y jako człowieka despotycznego, który nikogo nie poważa i kieruje się tylko własnym zdaniem.
A nie jest troche tak?
Moze nie despoty, bo na forach bywaja o wiele gorsi i tych mozna juz nazwac prawdziwymi potworami, ale na pewno kogos, kto lubi stawiac innym rygor.
Czyli w sumie wyszlo na moje, skoro niektorzy (z Kuba na czele) uwazaja, ze danie odrobiny swobody powoduje automatyczna chec czynienia machlojek. Bardzo fajna perspektywa, dzieki Ku3a za zaufanie :)
Poza tym, kto byl temu przeciwny? Ku3a? Wladca forum. Yacy? Wicewladca. Kajman? Czy ja dobrze pamietam, ze tez kiedys mial gdzies jakiegos moda? A nawet, jesli nie ma, to ma mocno uprzywilejowana pozycje i raczej trzyma z Kuba i Yacym. Wiec no... Bardzo to obiektywne ;) No i ja pamietam, ze byly rowniez opinie za modem w dzialach z naszymi listami. No, tylko nie byly to osoby wystarczajaco wplywowe...
Co do wypowiedzi Kajmana - tak, problemem jest, jesli przychodzi sobie dyrektor, ktory nie zna miejsca , nie jest wybitnym specjalista, a zaczyna sie szarogesic (uprzedzam, ze nie mam na mysli Kuby). Poza tym, taki bibliotekarz wie, jakie ksiazki sa potrzebne, co powinno sie zrobic w bibliotece, etc. I jesli dyrektor ma w pupie zdanie swoich pracownikow, no to bardzo zle o nich swiadczy. No, ale chcielismy brutalny kapitalizm z prawem silniejszego, no to mamy...
Napisalem to wszystko dosc spontanicznie + dla mnie oba fora sa bardzo plynne i wiekszosc ludzi bywa przeciez na obu.

Na koniec chcialbym dodac, ze jest bardzo przykre , iz wasze zdanie o mnie zaczyma dazyc do tego na temat FOXD, tylko dlatego, iz moje opinie sa inne i istotna jest dla mnie bardzo wazna wartosc, jaka jest wolnosc. Tym bardziej przykre, ze od ponad 13 lat daje swoje serce na tych forach, zwlaszcza na myszce.

Obiecuje, ze w tym watku nie napisze juz nic wiecej na ten temat. I tak nikogo ono nie obchodzi.

P.S. I tresc przed ale jest również bardzo wazna. Bo swiat nie jest czarno-bialy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: jollyroger72 »

Tak czytam, i czytam, i czytam...
Jedna gorzka refleksja. Trzy strony żali, pretensji, wytykania sobie tego i owego. A wszystko przez JEDEN wpis osoby, która jakoś nie kwapi się zabrać głosu w tej dyskusji. Wygląda to tak, jakby wrzucić worek zbuków do pomieszczenia i zamknąć za sobą drzwi. A smród się roznosi...
Sorry, takie mam odczucie.

P.S. W niejednej kwestii, niestety, zgadzam się z prz_rulezem. Choć nie w sprawie dotyczącej ku3y.
gżegoż

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: gżegoż »

jollyroger72 pisze: wt sie 27, 2019 6:25 pmTak czytam, i czytam, i czytam...
Też tak czytam, i czytam, i czytam... I wydaje mi się, że podobna dyskusja już kiedyś miała miejsce. Poszperałem i dzięki forumowej wyszukiwarce ją znalazłem: to było już ponad 5 lat temu!: viewtopic.php?f=32&t=9530&p=423625&hilit

Również się tam wtedy wypowiedziałem, raczej z pozycji biernego obserwatora i w zasadzie po tych pięciu latach wszystko podtrzymuję. Wtedy także większość dyskusji kręciła się wokół tego samego użytkownika i odniosłem się do tego w następujący sposób:
- FOXD: w istocie nieraz zachowuje się w sposób mocno kontrowersyjny i zdarza mu się przekraczać dopuszczalne granice (pamiętamy pewne sytuacje sprzed kilku miesięcy), ale obwinianie go o wszystko, co złe na forum i sugerowanie, iż wyłącznie on jest winien nienajwyższego poziomu dyskusji, jest przesadą i nadużyciem
Co ciekawe, wówczas poparł mnie sam kajman:
kajman pisze: pn maja 05, 2014 7:49 pm
gżegoż pisze:obwinianie go o wszystko, co złe na forum i sugerowanie, iż wyłącznie on jest winien nienajwyższego poziomu dyskusji, jest przesadą i nadużyciem.
Popieram.
;) :D Ale wychodzi na to, że teraz już chyba zmienił zdanie :?: :know:

Więcej chyba nie ma się co wypowiadać, bo po pierwsze: czasu mało, po drugie: znów musiałyby to być opinie z perspektywy biernego obserwatora, i po trzecie: atmosfera i tak już jest wystarczająco gorąca.

EDIT
kajman 03 maja 2014 pisze:Nie twierdzę, że FOXD zachowuje się kulturalnie, ale akurat w tym temacie do sporej części zachowań został sprowokowany. Poza tym w wielu sytuacjach zachowuje się sensownie, prowadzi dyskusje na poziomie, odnosi się życzliwie do wielu osób, czasem w czymś pomoże. I nie chcę go wybielać tylko nie patrzę na niego z założenia jednostronnie.
Teraz widzę kajman wypowiada się w całkiem odmiennym tonie ;) Pytanie zatem, czy to FOXD się przez tych 5 lat zmienił, czy zmieniło się kajmanowe postrzeganie jego osoby? ;)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm Poza tym, kto byl temu przeciwny?
a może byś wypisał kto był za? bo jakoś nie pamiętam.
ale Ty wolisz swoje żale wylewać w kolejnych miejscach. a nuż w którymś w końcu znajdzie się ktoś, kto Cię poprze...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

gżegożu, brat kajman może i wtedy miał jakieś ściśle określone zaufanie do brata FOXDa, o czym już nawet nadmieniał w tej dyskusji.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm Yacy? Wicewladca.
Siedzę sobie spokojnie w domu, oglądam USOpen i dostaję nie wiadomo za co, nie wiadomo skąd?
Może i bym chciał się dowiedzieć za co mi się oberwało, ale nie chcę tego czytać na tym Forum i w sumie nie bardzo mnie to interesuje.
A znając Twoje wpisy nawet nie spodziewam się merytorycznego wyjaśnienia.
I proszę Cię abyś sobie moim nickiem nie wycierał wiesz czego.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: konwicki1980 »

Ja się czuję wręcz mega niedoceniony przez prz, że nie zaliczył mnie do "grupy trzymającej władzę". :lol:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

sorry, ale jeszcze jedno muszę napisać
przykro mi, że osoby, które nie mają nic wspólnego z tamtym Forum muszą na to patrzeć...
(ja nie chciałem tu pisać, ale skoro ma być widać cały obraz sytuacji to niech będzie)

dwa lat temu zarzucono mi, że zamknąłem na mycharts wątek. był offtop, więc zamknąłem.
chciałem aby odbyły się wybory nowych moderatorów.
czekałem na propozycję rozwiązania tej sytuacji.
wśród kilkunastu postów w tamtym wątku pojawił się jeden zdecydowanie "za" administracją.

post z dnia 29.08.2017 roku:
prz_rulez pisze: Przeczytałem i serio nie ogarniam tej dyskusji. Moderacja dobrze się sprawdza, więc...
Naprawdę, zobaczylibyście administracjo-moderacje w innych miejscach, to byście się przerazili. (...)
prz_rulez, zdecyduj się - administracja jest ok. czy wręcz przeciwnie?
pewnie jeśli nie jest za Twoimi pomysłami to jest be.

jest to dla mnie mocno żenujące, że tracę czas i zdrowie na takie głupoty.

i raz jeszcze przepraszam, że tu.
ale ma być obraz całości...
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

Yacy pisze: wt sie 27, 2019 10:09 pm przykro mi, że osoby, które nie mają nic wspólnego z tamtym Forum muszą na to patrzeć...
(ja nie chciałem tu pisać, ale skoro ma być widać cały obraz sytuacji to niech będzie)
ja też nie chciałem. ale potem sobie pomyślałem: "a właściwie to czemu osoby nie znające tematu mają sobie tworzyć opinię na podstawie zmanipulowanej i przekłamującej rzeczywistość wypowiedzi".
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Może ktoś już napisał to co ja poniżej, ale ja zdecydowanie lepiej sobie radzę odpowiadając na post po poście.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm danie odrobiny swobody powoduje automatyczna chec czynienia machlojek
Przekręcasz. Natomiast powoduje możliwość popełnienia tychże i przed tym należy się bronić.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm Ku3a? Wladca forum.
No sorry, rozwalasz system. :mrgreen:
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm Yacy? Wicewladca.
Tu już ręce i nogi się uginają.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm Czy ja dobrze pamietam, ze tez kiedys mial gdzies jakiegos moda?
Nawet mam możliwość moderowania w jednym dziale, o którą poprosiłem ku3ę, na co on zrozumiawszy sytuację przystał. Tak samo jak przystał Sebastian na propozycję moderowania jednego działu przez thestranglersa na innym forum.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm mocno uprzywilejowana pozycje
A jak to się przejawia?
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm raczej trzyma z Kuba i Yacym
Ja raczej trzymam z tym, co uważam za słuszne. A z nimi w jakimś tam stopniu towarzysko, ale to nie ma wpływu na moją postawę.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm Poza tym, taki bibliotekarz wie
To leży w jego zakresie obowiązków. Ale nie o to mi chodziło tylko o kwestię stażu.
prz_rulez pisze: wt sie 27, 2019 5:27 pm tylko dlatego, iz moje opinie sa inne
Jeżeli tak, to dlatego, że tak jak on uważasz, że Twoje racje są słuszne i choćby wszyscy inni uważali inaczej, to nie skłania Cię to do żadnej refleksji.
gżegoż pisze: wt sie 27, 2019 7:17 pm teraz już chyba zmienił zdanie
Bynajmniej. Ale od czasu zniknięcia agentprowokatora (czy jakoś tak) on wprowadza najwięcej destrukcyjnych elementów (chociaż ostatnio mniej, bo mało kto z nim rozmawia).
gżegoż pisze: wt sie 27, 2019 7:17 pm czy to FOXD się przez tych 5 lat zmienił, czy zmieniło się kajmanowe postrzeganie jego osoby?
I to i to. Mam wrażenie, że w dyskusjach staje się od razu mentorem, a zauważyłem, że odnosi się życzliwie tylko do osób, które nie podejmują z nim polemiki. Mniej jest natomiast ewidentnie chamskich zachowań. I nadal nie patrzę na niego jednostronnie, chociaż na pewno mniej przychylnie niż kiedyś.
konwicki1980 pisze: wt sie 27, 2019 9:45 pm nie zaliczył mnie do "grupy trzymającej władzę"
To akurat odnosiło się do Mycharts. Tutaj władcą jest JaceK i to znacznie bardziej despotycznym (korzystając z określenia prz_ruleza) niż ku3a na Mycharts (to nie zarzut tylko stwierdzenie faktu).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Yacy pisze: wt sie 27, 2019 10:09 pm zdecyduj się - administracja jest ok. czy wręcz przeciwnie?
To było dwa lata temu, w zdecydowanie innej rzeczywistości geopolitycznej i ze względnie świeżym urazem w pewnej sprawie.
ku3a pisze: wt sie 27, 2019 10:18 pm właściwie to czemu osoby nie znające tematu mają sobie tworzyć opinię na podstawie zmanipulowanej i przekłamującej rzeczywistość wypowiedzi
No cóż, sytuacja się powtarza (przepraszam za jeszcze głębszy off top), bo swego czasu w innym miejscu pojawiały się podobnej klasy wypowiedzi na temat jeszcze innego forum.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1960 - 23.08.2019 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

kajman pisze: wt sie 27, 2019 10:28 pm
Yacy pisze: wt sie 27, 2019 10:09 pm zdecyduj się - administracja jest ok. czy wręcz przeciwnie?
To było dwa lata temu, w zdecydowanie innej rzeczywistości geopolitycznej i ze względnie świeżym urazem w pewnej sprawie.
dlatego napisałem, że dopóki dla niego było dobrze to admini byli cacy, a gdy mu się coś nie spodobało to i administracja okazała się be.
czyli chodzi tylko i wyłącznie o osobiste zyski?
zapewne wyciągnąłem mylny wniosek.
Zablokowany