Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

1981 pisze:Nie mogłeś się powstrzymać, prawda? Nigdy nie można ci dogodzić! Oj, nie dogadalibyśmy się na żywo. :/
Oj no, wybacz, Słowianinem jestem i nic, co słowiańskie, nie jest mi obce :D
adameria pisze:PRZ, cytujesz Miszona, a nie mnie.
Miszona o kradzież raczej też bym nie posądzał ;)
gżegoż pisze:Ale najlepszy jego utwór, w ogóle dla mnie jeden z zagranicznych przebojów wszech czasów, to ten. Rzadki przypadek tak świetnego skorelowania tytułu z całością utworu ;)
Nie jest to mój faworyt, ale tylko dlatego, że po prostu miał wtedy tyle świetnych numerów!
gżegoż pisze:O pierwsze miejsce ciągle biją się "Need Some 1" z "Liczydłem" :)
No to w końcu wrzucasz Mery czy nie wrzucasz? :P
gżegoż pisze:Wolę jednak nie, bo czasem jest tak, że coś jest nawet na moją listę po prostu za dobre
Przyznam, że nie ogarniam tej logiki :) To po co w takim razie lista przebojów?
gżegoż pisze:Poza tym z Mery w zasadzie znamy się już osobiście, więc czułbym się dziwnie, dając fory koleżance :lol:
No ale w takim razie i tak już dajesz z "Liczydłem" :D
Swoją drogą, fajnie tak móc sobie pogadać z artystą "tak po ludzku".
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

Człowiek jak każdy inny. W kontaktach bezpośrednich nie zauważyłem aby byli to kosmici ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Tak, ale to dopiero, gdy się przebijesz. Jeszcze "młodzi i żądni sukcesu" to zazwyczaj spoko, ale gdy już ktoś zdobędzie popularność... Może to kwestia tego że wtedy pojawia się wielu "fałszywych przyjaciół" i traci się zaufanie do "szarego człowieka" - ale jeśli tak, to dość smutne.

Anyway, pozwolę sobie powtórzyć pytanie z... chyba przed tygodnia: polecacie coś przebojowego albo retro90'sowego z zestawienia? Bo nawet, jeśli przesłucham 30-sekundowe fragmenty, to i tak coś ciekawego może mnie ominąć.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

No nie wiem, nie odniosłem takiego wrażenia w rozmowach z Kazikiem (przegrzeczny człowiek :-) ), Lubaszenką, Streżyńską, Kidawą-Błońską, Nosowską, Kostrzewskim, itd. Tylko z Jopek jakoś zgrzyt był.
gżegoż

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gżegoż »

prz_rulez pisze: sob paź 13, 2018 1:36 am
gżegoż pisze:O pierwsze miejsce ciągle biją się "Need Some 1" z "Liczydłem"
No to w końcu wrzucasz Mery czy nie wrzucasz?
Dwa utwory Mery (bo poza "Liczydłem" także tytułowy z jej debiutanckiej płyty) są już na mojej liście bardzo długo, a w chwili ich wrzucenia na listę nie znałem jeszcze za dobrze jej twórczości, ani tym bardziej jej samej. Nie sądziłem wtedy, że tak "oszaleję" na punkcie jej muzyki ;) Teraz więc czekam, aż te dwa się na tyle osłuchają, że będą mogły wypaść (co zapewne prędko nie nastąpi ;)), a kolejnych nie wrzucam, tylko słucham w oderwaniu od listy :) No chyba, że nagra coś (jak na nią) słabszego, z czym utwory innych wykonawców będą mogły skutecznie rywalizować :lol:
prz_rulez pisze: sob paź 13, 2018 1:36 am
gżegoż pisze:Wolę jednak nie, bo czasem jest tak, że coś jest nawet na moją listę po prostu za dobre
Przyznam, że nie ogarniam tej logiki :) To po co w takim razie lista przebojów?
Może to niezbyt trafne porównanie, ale powiedzmy, że moja lista to polska ekstraklasa, a utwory na niej będące to zawodnicy w niej grający ;) Czy więc miałoby sens zatrudniać w polskiej ekstraklasie zawodników o umiejętnościach Messiego czy Cristiano Ronaldo, skoro wiadomo, że przerastają tę ligę o wiele długości, a pozostali piłkarze nie mieliby żadnych szans na normalną rywalizację z nimi? ;) Może to porównanie trochę od czapy (bo przecież jest oczywiste, że ze względów finansowych gwiazdy nigdy by nie były zainteresowane grą u nas), ale jakiś sens w tym jest. Zresztą sytuacje, gdy nie wpuściłem czegoś na listę tylko dlatego, bo jest na nią za dobre, zdarzyły się tylko dwukrotnie (wcześniej z Big Cycem, a teraz z Mery). Kiedyś miałem podobną wątpliwość z "Modern Holocaust" Marii Peszek, ale jednak wrzuciłem - i to był chyba błąd, bo nie mogło wypaść przez ponad rok, co raczej nie było zdrową sytuacją :? A na pewno nie byłoby zdrowe na LP3, do której pierwotnie moja lista miała nawiązywać.
gżegoż pisze:Swoją drogą, fajnie tak móc sobie pogadać z artystą "tak po ludzku".
Zgadzam się, to naprawdę świetna sprawa! :D A zwłaszcza wtedy, gdy artyści są jeszcze młodzi, niezmanierowani i niezepsuci show biznesem, tylko traktują fanów jak równych sobie i rozmawiają z nimi jak z kumplami, a nie jak z ludźmi z "niższych sfer" :)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

No miałoby, bo dzięki temu drużyna miałaby jakieś szanse w europejskich pucharach :D
gżegoż pisze:bo nie mogło wypaść przez ponad rok, co raczej nie było zdrową sytuacją
Spoko, obecnie mam na liście utwór, który w top 50 jest już prawie 135 tygodni :D Ale to też niestety przez ogólny spadek poziomu muzycznego w moich oczach... A potem wyjdzie w podsumowaniu, że to jakieś nie wiadomo jakie legendy były :lol:
Miszon pisze:No nie wiem, nie odniosłem takiego wrażenia w rozmowach z Kazikiem (przegrzeczny człowiek :-) ), Lubaszenką, Streżyńską, Kidawą-Błońską, Nosowską, Kostrzewskim, itd. Tylko z Jopek jakoś zgrzyt był.
Ło matko, ile tych rozmów!
Ja za to przyznam się, że miałem okazję porozmawiać z Robertem Amirianem i miał naprawdę wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia - no i zaufał, że tego nie wygadam przed czasem ;)
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Tomi »

Cześć. Słuchałem listy od 1996 roku... Ale co się wyprawia to ludzkie pojęcie przechodzi... Nie ma fal x 300 nowość na pierwszym? Pan Marek chyba się wstydzi, ale nic nie mówi! Ja Pas? następny shit! Boże ludzie, gdzie jest wasz gust?! No i Karwoski... To już koniec... Nie ma odwrotu!
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

Może kiedyś. Teraz to słuchacze się odwrócili i pewnie częściowo dalej będą się odwracali. A może to po prostu znak czasów? Zobaczymy, co będzie za czasów p. Łukawskiego. ;)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dannar »

Tomi pisze: sob paź 13, 2018 9:06 pm Cześć. Słuchałem listy od 1996 roku... Ale co się wyprawia to ludzkie pojęcie przechodzi... Nie ma fal x 300 nowość na pierwszym? Pan Marek chyba się wstydzi, ale nic nie mówi! Ja Pas? następny shit! Boże ludzie, gdzie jest wasz gust?! No i Karwoski... To już koniec... Nie ma odwrotu!
Cześć. Słucham listy od 2012 roku... I to co się wyprawia to ludzkie pojęcie przechodzi... Czy nie można nie obrażać ludzi, którym podoba się inna muzyka? Pan Marek taktownie milczy! Boże ludzie, gdzie jest wasz szacunek dla odmiennych poglądów? Lepiej już nie będzie... Nie ma odwrotu!

PS. Karwowskiego lubię, Nie ma fal też uważam za słabe, ale nie pytam z wyrzutem każdego znajomego, który nuci ten utwór "gościu, gdzie się podział twój gust?". Zresztą podejrzewam, że na żywo mało kto by się tak odważył, ale na szczęście jest Internet. 8)
I jeszcze słówko o "Ja pas!" - zamiast rozrywać szaty nad tym jak beznadziejny jest ten utwór, zróbcie wszystko, żeby wasze żony/partnerki/itp. nie musiały krzyczeć "ja pas" po wspólnych przyjęciach. Wtedy takie zaangażowane piosenki nie będą musiały powstawać. :wink:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

A może to po prostu czasy się zmieniły i szczególnie my, z pokoleń wychowanych na różnych odmianach muzyki rockowej czy jeszcze nawet post-rockowej (choćby nu metal) nie czujemy całej tej elektroniki i popu, który króluje w obecnej dekadzie?
Wszystkie te narzekania szczególnie starszych słuchaczy na Podsiadłę, Dumplingsów, Darię czy Melę bardzo mi przypominają narzekanie red. Wacława Panka na TSA czy Kombi w "Czarownicach nad Opolem" z roku 1983. Zjechał tam równo ówczesną młodą generację muzyków - tych, którzy dziś są klasykami. Jednocześnie pod niebiosa wynosił idoli własnej młodości: Czerwone Gitary, Karin Stanek, Czesława Niemena, Czerwono-Czarnych...
Poza tym wydaje mi się, że LP3 jak zwykle odbija moment historyczny i trendy kulturowe tego momentu. Mamy przecież na całym świecie z jednej strony powszechny nawrót do tak czy inaczej rozumianej swojskości, zamykanie się narodów we własnych grajdołkach, u nas szczególnie mocno widoczne - i stąd zapewne wynika częściowo tak dużą przewaga "polszczyzny" w obecnych notowaniach (w okresie neofickiego zachłyśnięcia Zachodem w latach 1991 czy 1992 mieliśmy dla odmiany porównywalną nadreprezentację zagranicy). Druga tendencja, to dążenie do cofnięcia czasu, nostalgia za przeszłością - stąd moda na covery, autocovery, nowe piosenki do starych tekstów, naśladownictwo dawnych stylów, powroty wykonawców z emerytury...

I rzecz, o której trzeba niestety napisać: ani Niedźwiedź, ani Baron nie są już młodzieniaszkami, nowa muzyka nie jest już ich muzyką, mam wrażenie, że Dumplingsów czy Korteza wrzucają do zestawu z obowiązku, a Toto czy Streisand - przynajmniej częściowo z sentymentu i dla przyjemności. Przydałby się ktoś młody na trzeciego - może red. Tomaszuk kiedyś, o ile na dobre dokona transferu z Czwórki do Trójki..
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

Tomaszuk? Ja bardziej widzę p. Łukawskiego, nie miałbym też nic przeciwko prowadzeniu części notowań przez p. Zalewskiego, choć on to pewnie w piątkowe wieczory raczej by robił wycieczki krajoznawczo-muzyczne... ;)
Mnie elektronika osobiście nie przeszkadza, o ile jest trochę bardziej ambitna. Nie miałbym nic przeciwko Hyżemu ani Filipowi Lacie na LP3 (to bardziej jednak pop niż elektronika), ale kroje typu Pablopavo czy Dumplingsi czy Smolik to jest takie bardzo coś. Z kolei Nosowska jest poza granicami mojego gustu muzycznego i nigdy się do niej nie przekonam, ale po moich wpisach na Koszmarliście ewidentnie widać, że albo ten album jest bardzo słaby muzycznie (nie słuchałem i nie chcę nawet), albo po prostu lepiej dla niej byłoby, gdyby została w bardziej rockowych klimatach (nie znam się na gatunkach i dlatego nie będę jej klasyfikował). A w Męskim Graniu nie przeszkadzała mi muzyka, tylko raczej hegemonia (przypomnę, na 17 pierwszych tygodni obecności nie było mowy o zejściu z podium).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze: pt paź 12, 2018 9:55 pmObok Halamy to najgorszy utwór w historii listy. Gorszy nawet od Celińskiej.
To się zdecyduj, bo ja już nie wiem. Najpierw byli Metalowcy, potem Następna stacja, potem Celińska, a teraz twierdzisz, że jednak Halama? :lol:[/quote]Metalowcy są superkoszmarem, ale nigdy nie twierdziłem, że są gorsze od Halamy. Podobnie z dwoma czy nawt trzema piosenkami Celińskiej. Co do Stacji to od początku stawiałem ją na poziomie Ja wiedziałem i nie wycofuję się z tego. A jeżeli wyczytałeś coś, czego nie napisałem to nie jestem za to odpowiedzialny.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dannar »

pbd2 pisze: ndz paź 14, 2018 3:59 pm może red. Tomaszuk kiedyś
O tak :D
Liczyłem na to z całych sił, że wtorkowy Magazynek to tylko przygotowania do czegoś większego na antenie trójki, a okazało się to tylko wakacyjnym zastępstwem niestety.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

prz_rulez pisze: sob paź 13, 2018 2:35 pm
Miszon pisze:No nie wiem, nie odniosłem takiego wrażenia w rozmowach z Kazikiem (przegrzeczny człowiek :-) ), Lubaszenką, Streżyńską, Kidawą-Błońską, Nosowską, Kostrzewskim, itd. Tylko z Jopek jakoś zgrzyt był.
Ło matko, ile tych rozmów!
Ja za to przyznam się, że miałem okazję porozmawiać z Robertem Amirianem i miał naprawdę wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia - no i zaufał, że tego nie wygadam przed czasem ;)
Było tego więcej, dałem tylko kilka przykladow. Co prawda 90% na niwie zawodowej, ale przy niektórych z nich można było przy okazji porozmawiać "normalnie". A był taki ekstremalny przypadek, Jan Klata, który mnie wtajemniczył w swoją sytuację rodzinną i zatargi z żoną, co zresztą było bardzo zabawne. Jeszcze ciekawsze było to, że jakoś 3 lata później spotkałem jego brata, Wojciecha, który potwierdził mi to, że "Janek taki jest, że potrafi każdemu opowiedzieć swój osobisty życiorys przy dowolnej okazji" :-D .

Osobiście nie miałem tej "przyjemności", ale nie polecam kontaktow zawodowych z paniami Rozenek i Dodą. Zasadniczo z opinii znajomych wywnioskowałem, że zachowywały się tak, że chciały wykorzystywać swój status "gwiazdy", wywyższając się nad innych.

Najbardziej oczywiście żałuję, że z Nosowską spotkałem się tylko w relacji fan-gwiazda, na jakichś podpisywaniach płyt itp. Takie sytuacje są wydaje mi się krępujące z obu stron, lepszy mam kontakt ze znanymi osobami (i one są bardziej otwarte), kiedy rozmawiamy w tzw. zwykłej sytuacji życiowej i kiedy naturalne jest traktowanie ich jak każdego innego, sytuacja "promocyjna" jest sztuczna i zamyka.
Choć są osobNe przypadki : Niedźwiecki spotkany w Trójce jest luźniejszy niż w Carrefourze na zakupach ;) .
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1915 - 12.10.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

Na niwie zawodowej :-o To co Ty kurczę robisz?
ODPOWIEDZ