Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: ku3a »

temik3 pisze: pt sie 17, 2018 9:51 pm
ku3a pisze: pt sie 17, 2018 9:46 pm teraz jeszcze raz, już ze swojego konta.
kilka minut temu dałem bana użytkownikowi Mickey3.
jak można nazwać to, że tydzień temu dostał ostrzeżenie za wyjawienie przed czasem braku zmiany na szczycie Listy, a dziś ponownie zdradził co się dzieje na szczycie?
Poważnie napisał? Skasowałeś przed czy Ja nie zdążyłem ujrzeć. Dziękuję.
no napisał, napisał.
natychmiast wyedytowałem jego post, wstawiając informację o banie, który czym prędzej nałożyłem.
jeśli nie zdążyliście zobaczyć pierwotnej treści, a zależało Wam, żeby się przed czasem nie dowiedzieć, to cieszę się, że zdążyłem :-).
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: LLucky »

ku3a pisze: pt sie 17, 2018 9:46 pm teraz jeszcze raz, już ze swojego konta.
kilka minut temu dałem bana użytkownikowi Mickey3.
jak można nazwać to, że tydzień temu dostał ostrzeżenie za wyjawienie przed czasem braku zmiany na szczycie Listy, a dziś ponownie zdradził co się dzieje na szczycie?
Konsekwencją. ;)

A ja mówię już dobranoc i życzę miłych snów! Czy pojawię się za tydzień? Hm... To poniekąd zależy od... ku3y. ;)
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2018 10:04 pm przez LLucky, łącznie zmieniany 1 raz.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

LLucky pisze: pt sie 17, 2018 10:00 pm
ku3a pisze: pt sie 17, 2018 9:46 pm teraz jeszcze raz, już ze swojego konta.
kilka minut temu dałem bana użytkownikowi Mickey3.
jak można nazwać to, że tydzień temu dostał ostrzeżenie za wyjawienie przed czasem braku zmiany na szczycie Listy, a dziś ponownie zdradził co się dzieje na szczycie?
Konsekwencją. ;)
Bynajmniej. Raczej nadgorliwością kwadrat.
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: temik3 »

Dzięki Wszystkim za dziś, do następnego. Kubie dzięki za to że cieszyłem się kilka minut później, ale bardziej.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: prz_rulez »

No ja na pewno dołączę do tej grupy nowy singiel Amaranthe. Bez szans na pojawienie się w Trójce.
No nic. Dobranoc.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2018 10:07 pm przez prz_rulez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19442
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze: pt sie 17, 2018 10:00 pm no napisał, napisał.
natychmiast wyedytowałem jego post, wstawiając informację o banie, który czym prędzej nałożyłem.
jeśli nie zdążyliście zobaczyć pierwotnej treści, a zależało Wam, żeby się przed czasem nie dowiedzieć, to cieszę się, że zdążyłem :-).
Komiczna sytuacja :lol:
Dobrej nocy :wink:
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: LLucky »

TStudent pisze: pt sie 17, 2018 10:02 pm
LLucky pisze: pt sie 17, 2018 10:00 pmKonsekwencją. ;)
Bynajmniej. Raczej nadgorliwością kwadrat.
Będę konsekwentnie upierał się przy swojej dwuznacznej interpretacji, że jak człowiek konsekwentnie trzyma się swojego zdania, to musi liczyć się z konsekwencjami. ;) Tak więc nawet nie "nadgorliwość", tylko jednak "konsekwencja", i nie "kwadrat", a wręcz "sześcian". :lol:
Lubię żarty językowe. :)

Jeszcze raz dobrej nocy!
santosz
Posty: 4800
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

https://www.youtube.com/watch?v=YEknjpLklQI aaa czyli to taki odwet za cover Afryki :) no instrumentalnie panowie jak zwykle dają rady, a najlepszy i tak ten typ co rechocze gdzieś w pierwszym rzędzie :mrgreen:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

LLucky pisze: Lubię żarty językowe. :)
Ja zresztą też. Wystarczyło mi obejrzeć parę odcinków KOCa na Youtube. ;)
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Nicoletta »

Parę tygodni temu oglądałam program z jakimś muzykiem, który mówił że najbardziej przykre dla niego jest to, że od około 20 lat właściwie nie powstaje żadna dobra muzyka, że wszystko się powtarza wszystko jest bardzo marnej jakości, nic ciekawego i niestety, ale lista jest tylko tego potwierdzeniem, a ci którzy jeszcze mogli coś fajnego zrobić powoli odchodzą do chmurek ... Szkoda.
Edit: oczywiście są wyjątki, jak na przykład płyty Anathemy, Morriseya, ale takie rzeczy na listę niestety nie trafiają... :|
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dannar »

Nicoletta pisze: pt sie 17, 2018 11:32 pm Parę tygodni temu oglądałam program z jakimś muzykiem, który mówił że najbardziej przykre dla niego jest to, że od około 20 lat właściwie nie powstaje żadna dobra muzyka,
Pewnie ten muzyk tworzył 20 lat temu ;)
A o nowej płycie Morrisseya opinie są różne. Piszę na podstawie Metacritic.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Nicoletta »

dannar pisze: sob sie 18, 2018 9:01 am
Nicoletta pisze: pt sie 17, 2018 11:32 pm Parę tygodni temu oglądałam program z jakimś muzykiem, który mówił że najbardziej przykre dla niego jest to, że od około 20 lat właściwie nie powstaje żadna dobra muzyka,
Pewnie ten muzyk tworzył 20 lat temu ;)
A o nowej płycie Morrisseya opinie są różne. Piszę na podstawie Metacritic.
To pisz na podstawie swoich odczuć, a nie czyichś. Dla mnie płyta jest genialna i bardzo szkoda, że na listę trafia taki Zalewski, a Moz nie. Nie obrażam nikogo, kto bo wiem, że tu ludzie są wrażliwi, ale to też mówi o jakimś poziomie osób głosujących, bo sorry ale dla mnie Zalewski to to samo co miłość, miłość w Zakopanem.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

I nawet Zalewski śpiewał "Miłość, miłość...", ale to już w innym mieście ;)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dannar »

Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 5:21 pm To pisz na podstawie swoich odczuć, a nie czyichś. Dla mnie płyta jest genialna i bardzo szkoda, że na listę trafia taki Zalewski, a Moz nie. Nie obrażam nikogo, kto bo wiem, że tu ludzie są wrażliwi, ale to też mówi o jakimś poziomie osób głosujących, bo sorry ale dla mnie Zalewski to to samo co miłość, miłość w Zakopanem.
Nie chciałem pisać, że według mnie Morrissey nudzi na nowej płycie niemiłosiernie i nie dorasta nowej płycie Johnny'ego Marra do pięt. Wolałem powołać się na odczucia ogółu.
Nicoletto, nie obrażasz nikogo, ale z drugiej strony doskonale wiesz co powiedzieć o poziomie osób głosujących? ;) Nie mam nic przeciwko krytykowania utworów (pamiętam że z Natalią Przybysz szło Ci całkiem nieźle), ale ludzi zostaw w spokoju.

Przepraszam za offtop, ale co daje Ci lamentowanie że dobrej muzyki już nie ma? W czasach streamingu gdy muzyka całego świata jest na wyciągnięcie ręki? Pozwól że zacytuję jednego z bardziej nielubianych przeze mnie wykonawców, któremu jednak udała się jedna piosenka:
"poprzez cierpienie nie stajesz się
tak bardzo piękny jakbyś chciał,
stajesz się zgorzkniały i szczęśliwy mniej,
proszę by dobrze zrozumiano mnie" ;)
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Nicoletta »

dannar pisze: sob sie 18, 2018 10:36 pm
Nie chciałem pisać, że według mnie Morrissey nudzi na nowej płycie niemiłosiernie i nie dorasta nowej płycie Johnny'ego Marra do pięt.
e tam, nie znasz się :wink:
nie obrażasz nikogo, ale z drugiej strony doskonale wiesz co powiedzieć o poziomie osób głosujących? ;) (...) ale ludzi zostaw w spokoju.
nie spinaj się tak, nie ma nic złego w tym, ani nie jest to jakiś wymysł czy nieprawda, że ludzie reprezentują różne poziomy oraz, że pewne rodzaje muzyki są kierowane do określonych grup ludzi (nie przypuszczam by zakopane zakopane było skierowane do fanów Liszta lub Iron Maiden - choć dopuszczam myśl, że dla fanu i te osoby mogły "poskakać na nóżce" w te rytmy). Jest muzyka ambitna i mniej ambitna lub wcale nie ambitna. Jest ta robiona dla kasy i ta robiona dla idei.
Pewnie pamiętasz, że LP3 zawsze kierowana była to grupy ludzi o ambitniejszych gustach muzycznych niż Zalewski czy wspomniana Przybysz.
Nie jest to moje odosobnione zdanie, że lista zaniżyła ostatnio loty. I świadczy to tyko o tym, że na listę głosują duże grupy ludzi do których dociera ten nieszczęsny Zalewski, a więc i trzeba było obniżyć jej poziom.
Tak jak na uczelni jest teraz. Kiedyś, gdy ja się jeszcze uczyłam student znał etymologię słowa studiować, za czym szła ambicja i wysoki poziom. Dziś, gdy ja uczę studentów ten poziom znacznie się obniżył, a co za tym idzie uczelnia obniżyła standardy, aby tych studentów jakoś utrzymać. Takie porównanie mi przyszło do głowy.
Nie wiem czy jest się o co obrażać, ja to napisałam, bo wiem, że niektórzy się obrażają dla zasady :lol: :wink:
Przepraszam za offtop, ale co daje Ci lamentowanie że dobrej muzyki już nie ma?
jakie lamentowanie? Lamentowała to mama Kasi z Kogla mogla jak ta za mąż miała wyjść. Ja wyraziłam tylko swoje negatywne odczucie co do zaistniałego faktu.
Też przepraszam za offtop, ale właściwie to nie offtop, ponieważ dotyczy jednak bieżącego notowania :) :) :)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm e tam, nie znasz się
Wyraża swoją opinię podobnie jak Ty swoją. Dla mnie na przykład Morrissey muzycznie zawsze reprezentował przeciętny poziom i nic więcej. Ale jednak wyższy niż Marr.
Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm ludzie reprezentują różne poziomy
Tylko że to nie przekłada się na rodzaj słuchanej muzyki. Znam ludzi na wysokim poziomie uwielbiających disco i nie trawiących prog rocka.
Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm nie przypuszczam by zakopane zakopane było skierowane do fanów Liszta
Swego czasu znałem pewną grupę fanów muzyki poważnej i z muzyki rozrywkowej lubili tylko disco)
Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm lub Iron Maiden
Może się mylę ale na tym forum jest fan metalu, który z innej muzyki preferuje raczej komercję (chociaż nie każdą).
Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm Jest muzyka ambitna i mniej ambitna lub wcale nie ambitna.
Tylko czy stojąc z boku jesteśmy w stanie to ocenić? I czy to twórcom wydaje się ambitne jest też ambitne w naszym odbiorze (no i możemy się różnić w odbiorze co jest ambitne a co nie).
Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm Jest ta robiona dla kasy i ta robiona dla idei.
A tutaj to jeszcze bardziej możemy być w błędzie. Bo nie wiemy kto i w jakiej fazie swojego życia co robi dla idei. Może być muzyka robiona dla idei, która jest (albo przynajmniej wydaje nam się) komercyjna i może być muzyka ambitna robiona dla pieniędzy.
Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm Pewnie pamiętasz, że LP3 zawsze kierowana była to grupy ludzi o ambitniejszych gustach muzycznych niż Zalewski czy wspomniana Przybysz.
Nie, była kierowana do ludzi o gustach ambitniejszych niż Modern Talking czy Lady Gaga, a raczej należałoby powiedzieć o starających się pomijać skrajną odmianę komercji. Przecież na LP3 szalały takie podmioty wykonawcze jak Madonna, Michael Jackson, Roxette, Pet Shop Boys, DeMono, Papa Dance, New Kids czy Spice Girls. Czy to muzyka dla ludzi o gustach według Ciebie ambitniejszych? Idąc tym tokiem myślenia to na pewno bardziej ambitni od wymienionych jest i Zalewski i Przybysz i chyba nawet Podsiadło.
Nicoletta pisze: sob sie 18, 2018 11:14 pm Tak jak na uczelni jest teraz.
Ale to jednak jest trochę inna sytuacja głównie z powodu powszechności studiów wyższych. Gdyby teraz LP3 zaczęło słuchać (i głosować) dziesięć razy więcej osób niż obecnie to z tego co jest w zestawie zrobiłaby się taka lista, jakiej raczej już nie miałbym ochoty słuchać.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Nicoletta »

no cóż, można sobie analizować moje wypowiedzi zdanie po zdaniu i wyciągać jakieś naciągane wnioski, ale ja mam swoje zdanie i nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe :wink: :lol:
W każdej grupie są wyjątki, ja przecież nie napisałam, że nie. Ja też lubię Roxette. Ale pop rock Roxette z lat 90 jest o wiele poziomów wyżej niż alternatywa Podsiadło z lat 2000. Fakt.
Zawsze możesz zrobić badanie socjologiczne na wybranych grupach osób i obalić lub potwierdzić moją teorię. Matematyka nie kłamie nigdy.
Poza tym nie rozumiem dlaczego odbierasz to, że są ludzie o mniej ambitnych gustach jako coś negatywnego?
Ktoś lubi proste, niewymagające zaangażowania muzyczne dokonania, a inni szukają czegoś głębszego, bo dla nich np. muzyka jest sensem istnienia, drogowskazem etc.
Chodzi jedynie o to, że lista kiedyś dawała więcej dla tych, którzy szukali sensu w muzyce, dziś daje tego zdecydowanie mniej. Kropka.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Ja nie wyciągam żadnych naciąganych wniosków tylko uważam, że Lista jest w tej chwili na znacznie wyższym poziomie muzycznym niż w l. 90-tych i nawet na wyższym niż w 80-tych. Uważam też, że LP3 zawsze się tylko ocierała się o naprawdę ambitną muzykę opierając się na bardziej ambitnej komercji i mniej ambitnej alternatywie (rzeczywistej nie tej z nazwy). Omijała trudniejszą i bardziej niszową muzykę zarówno teraz jak i wcześniej. Ale to akurat nie jest wadą, bo jednak nie było (i nie powinno być) jej celem hołdowanie tym najbardziej awangardowym i wysublimowanym gustom.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

kajman pisze: ndz sie 19, 2018 10:27 am tylko uważam, że Lista jest w tej chwili na znacznie wyższym poziomie muzycznym niż w l. 90-tych
A owszem. Jak w '96 był Maxi Kaz na trzecim raz, to jednak poziom - a w zasadzie ogólnie poziom muzyki w latach 90. był znacznie słabszy i to nie tylko chodzi o Listę. A jeszcze dwa lata temu uważałem, że da się zachwalać lata 90.
i nawet na wyższym niż w 80-tych.
Może odrobinę. Znacznie lepiej było jeszcze w 2015 roku. Teraz mamy Taconafide, mamy MGO, które wyjątkowo silnie przebijały się w stacjach komercyjnych...
Uważam też, że LP3 zawsze się tylko ocierała się o naprawdę ambitną muzykę opierając się na bardziej ambitnej komercji i mniej ambitnej alternatywie (rzeczywistej nie tej z nazwy).
co w gruncie rzeczy jest słuszne. Choć tak naprawdę Król czy Dumplingsi, a nawet i Wrońska to jest kompletnie inny poziom niż Lenny albo U2. Choć uważam, że we wszystkich wykonawcach tkwi potencjał.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Nicoletta »

TStudent pisze: ndz sie 19, 2018 11:43 am a w zasadzie ogólnie poziom muzyki w latach 90. był znacznie słabszy i to nie tylko chodzi o Listę. A jeszcze dwa lata temu uważałem, że da się zachwalać lata 90.
:shock: :shock: :shock:
1991 - Queen Innuendo 1995 - Made in heaven
1991 - Metalica - Czarny album, Pearl Jam - Ten, U2 - Achtung Baby
1990 - Depeche Mode - Violator, 1993 - SofaD, 1997 - Ultra
1990 - Enigma- MCMXC a.D.
1993 - Bjork - Debut
1995 - Elton John Made in England
1997 - U2 - Pop
1998 - Pearl Jam Yeld, Shamshing Pumpkins- Adore,
1994 - Morrissey - Vauxhall and I, Pink Floyd - Division Bell !!!!

Polska
1993 - Róże Europy - Marihuana
1998 - Bajm - Biała Armia
1990 - Dezerter - Wszyscy przeciwko wszystkim
1993 - Closterkeller - Violet, 1995 Scarlet, 1996 - Cyan
1994 - Maanam - Róża

... to tylko kilka wyłapanych przykładów. Jestem zaszokowana Twoją ignorancją w tym zdaniu, a Ty przeciwko temu wystawiasz jakieś Tacoflako :shock: :shock: :shock: :shock: Litości.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

To tylko przykłady przeciwko tej tezie. I mówię o ogólnym poziomie muzyki. Są przypadki odstępstw znacząco w górę, a są i takie znacząco w dół. Teraz można i odnieść takie wrażenie, że jest nawet delikatnie słabiej niż w latach 90., ale ogólny poziom całego zestawu chyba do najgorszych nie należy. Po prostu notowania wyglądają teraz tak sobie i fakt faktem, lepiej jest już nawet na Forumowej.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Nicoletta »

TStudent pisze: ndz sie 19, 2018 11:43 am to jednak poziom - a w zasadzie ogólnie poziom muzyki w latach 90. był znacznie słabszy i to nie tylko chodzi o Listę.
TStudent pisze: ndz sie 19, 2018 12:29 pm Teraz można i odnieść takie wrażenie, że jest nawet delikatnie słabiej niż w latach 90.,
Ty weź się zdecyduj :lol:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

Nicoletta pisze: ndz sie 19, 2018 12:45 pm
TStudent pisze: ndz sie 19, 2018 11:43 am to jednak poziom - a w zasadzie ogólnie poziom muzyki w latach 90. był znacznie słabszy i to nie tylko chodzi o Listę.
TStudent pisze: ndz sie 19, 2018 12:29 pm Teraz można i odnieść takie wrażenie, że jest nawet delikatnie słabiej niż w latach 90.,
Ty weź się zdecyduj :lol:
Moim subiektywnym zdaniem jest to pierwsze, ale drugie wpisałem, ponieważ "można odnieść takie wrażenie", gdy odniosę się do wypowiedzi niektórych Członków naszego klubu. ;)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze: ndz sie 19, 2018 12:21 pm 1. 1991 - Queen Innuendo
2. 1995 - Made in heaven
3. 1991 - Metalica - Czarny album
4. Pearl Jam - Ten
5. U2 - Achtung Baby
6. 1990 - Depeche Mode - Violator, 1993 - SofaD, 1997 - Ultra
7. 1990 - Enigma- MCMXC a.D.
8. 1993 - Bjork - Debut
9. 1995 - Elton John Made in England
10. 1997 - U2 - Pop
11. 1998 - Pearl Jam Yeld
12. Shamshing Pumpkins- Adore,
13. 1994 - Morrissey - Vauxhall and I
14. Pink Floyd - Division Bell !!!!
15. 1993 - Róże Europy - Marihuana
16. 1998 - Bajm - Biała Armia
17. 1990 - Dezerter - Wszyscy przeciwko wszystkim
18. 1993 - Closterkeller - Violet, 1995 Scarlet, 1996 - Cyan
19. 1994 - Maanam - Róża
Wprawdzie to nie było do mnie, ale pozwolę sobie skomentować:
1. Słaba płyta z kilkoma koszmarnymi utworami (These are), której nie ratuje jedno świetne i może dwa dobre nagrania.
2. Całościowo lepsza, ale bez rewelacji. Queen skończyło się w 1978.
3. Przeciętna płyta. No ale faktycznie mieli dobre płyty w 90-tych: Load, ReLoad i Garage. Ale najlepsza to Death Magnetic.
4. Niezła płyta. Ale najlepsze nagranie PJ z l. 90-tych to "cover" Victorii Williams.
5 & 10. Akurat l. 90-te są najgorsze w karierze U2.
6. Najlepsze płyty DM to dwie ostatnie. W poprzednich latach jak trafiły się dwa dobre utwory na plycie to było święto. A Violator to chyba najgorsza płyta w ich dorobku.
7. O tym to w ogóle nie warto wspominać.
8. Jedena płyta Bjork, którą uważam za przeciętną. Zbyt dyskotekowa. Ale w 90-tych nagrała też świetne Homogenic. 1997-2007 to jej najlepszy okres.
9. Z tej płyty nie kojarzę nic sensownego. Elton był dobry w l. 70-tych, a potem ciekawe rzeczy zaczął nagrywać po 2005.
11. Jeszcze słabsze od Ten. No ale kolejną płytę mieli znacznie lepszą (chyba najlepszą w karierze).
12. Ten zespół nic ciekawego nie nagrywał.
13. Za mało znam, a wykonawca nigdy mnie do siebie nie przekonał.
14. Razem z Dark Side najgorsza płyta w dorobku zespołu. Dużo bardziej przekonało mnie nawet Momentary.
15. Koncertówek komentować nie będę. Jedyna dobra znana mi płyta Róż to Stańcie.
16. Znam z tej płyty trzy utwory i są przeciętne. Bajm miał kilka świetnych utworów, nawet w l. 90-tych (chociaż więcej wcześniej), tylko nie na tej płycie, ale całościowo mnie nie przekonał nigdy.
17. Nie moja bajka. Kompletnie nie czuję takiej muzyki.
18. Jedyną płytą Closterkeller, którą uważam za bardzo dobrą jest Viridan. Poprzednio ich utwory nigdy mnie nie ruszały.
19. Jedna z ich lepszych płyt po 1982, ale przeciętna. Dobre to były tylko Maanam i O!
Ale ja też mogę wymienić sporo moim zdaniem dobrych płyt z l. 90-tych:
1990 - London Warsaw New York - Basia, Beverley Craven, Vigil In A Wilderness Of Mirror - Fish
1992 - 1492: Conquest Of Paradise - Vangelis
1993 - Pod światło - Grzegorz Turnau
1994 - The Nothing Show - Idiot Flesh
1995 - Jagged A Little Pill - Alanis Morissette, Murder Ballads - Nick Cave, THRAK - King Crimson, The Sky Moves Sideways - Porcupine Tree
1996 - Biała droga - Urszula
1997 - Homogenic - Bjork, Ale jestem - Anna Maria Jopek
1999 - Sambolera - Khadja Nin, Supernatural - Santana, Jasnosłyszenie - Anna Maria Jopek
Tylko że są to dobre płyty, które trafiają się zawsze, a tych, których nie cenię jest znacznie więcej. I do tego mógłbym wymienić tyle samo świetnych płyt z ostatnich trzech lat. Takie licytowanie się nie ma sensu.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1907 - 17.08.2018 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Wielka szkoda, że Tulia spada coraz bardziej. Za tydzień będzie na "Lato z Radiem Festival" - Metz dyrektorem jest.
Apropo Tulii: Dziewczyny przerobiły "Krakowski spleen" Maanamu. Może ich wersję dodać do zestawu mimo, że jest już Goya?
Cieszy mnie zmiana nr 1 na Maanam. Stanowczo za długo Męskie Granie na 1.
Tylko jedna wygrana samego Podsiadło "Małomiasteczkowy" trochę mało.
Przydałoby się nowe Lao Che. Dziś 73.urodziny znanego głównie z Deep Purple Iana Gillana.
Ostatnio zmieniony ndz sie 19, 2018 10:51 pm przez jedrzej2012, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ