Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: kajman »

To że trafia do takich ludzi jak Ty nie oznacza wcale, że jest dobra.
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: 8azyliszek »

Jeśli piosenka potrafi poruszyć czułą strunę choć jednego człowieka, to moim zdaniem jest dobra. "Tylko jeść, pić, spać - jak tamaguchi". Dla mnie to jest boleśnie prawdziwe. Oczywiste ale trafne spojrzenie na obecną rzeczywistość.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: kajman »

Text mnie zupełnie nie interesuje, dla mnie istotna muzyka i wykonanie, a i to i to potwornie kuleje.
A przyjmując Twoje kryteria to sądzę, że 99% jest dobrych, bo prawie każda jakąś czułą strunę w kimś porusza. Ja w każdym razie wielu z tych, które poruszają we mnie czułą strunę dobrymi nie nazwę.
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: Aro »

8azyliszek pisze: sob maja 05, 2018 3:25 pmTaconafide jest teraz na czasie.
w ktorym czasie.
Niestety przesłuchalem i to jest
jeden z najwiekszych szitów roku.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: Tomekk »

dodanie "Tamagotchi" do zestawu to słuszna decyzja. To obecnie najbardziej popularny utwór w Polsce (poza Sławomirem), który pasuje do anteny Trójki i pasuje na LP3. Dziwne, że dopiero teraz wrzucili to do zestawu. Oczywiście wolę Taconafide (czy inne NOWE piosenki) niż "Immigrant Song" czy covery, które niczego nowego nie wnoszą i nikt nie wie, w jakim celu zostały nagrane.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: kajman »

A kto wie, w jakim celu zostało nagrane Tamagotchi? Takie pytanie można zadać w przypadku każdego utworu.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: Tomekk »

Dla mnie nawet średni cover będzie gorszy od słabego autorskiego numeru. Nagrywanie coverów to pójście na łatwiznę (nie zawsze!). Są oczywiście interesujące covery, co nawet potwierdza się na LP3 - Daria, Zalewski itd., ale pozostałe covery, które są w zestawie są niestety przeciętne albo słabe.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1892 - 4.05.2018 - Piotr Metz

Post autor: kajman »

No cóż, wszystko jest kwestią gustu. Dla mnie akurat Zalewski jest taki sobie w porównaniu z oryginałem, do którego zresztą wydaje mi się mocno podobny. A na przykład przeróbka Hot Stuff. I ogólnie to tak gdzieś połowę coverów (ogólnie, bo akurat w obecnym zestawie szczegółowo nie sprawdzałem). A na przykład wersja Umer (której dodania bynajmniej nie popieram) w porównaniu z pierwowzorem Młynarskiego jest dużym postępem i powstała wcześniej niż inne wersje tego utworu. Z kolei świetna wersja Zawiałow jest gorsza od wykonywanej przez 123 (swoją drogą czasami zastanawiam się, czy Daria się na niej nie wzorowała, bo zdecydowanie jest bliższa jej niż tej Młynarskiego bądź Umer) więc z tego punktu widzenia nie ma racji bytu. I jak już napisałem w innym miejscu powinniśmy idąc tym torem myślenia potępić w czambuł Sinead, bo jej wersja jest podobna do princowej (inna sprawa, że znacznie od The Family, na której prawdopodobnie się opierała).
Dla mnie nagrywanie coverów to w większym przypadku nie pójście na łatwiznę, a wprost przeciwnie. Przynajmniej tych jako tako znanych utworów bo mierzysz się z czymś co już istniejesz i starasz się zrobić to inaczej, a zarazem lepiej, co nie jest łatwą sztuką (po prawdzie nie zawsze to wychodzi ale i tak szacun).
ODPOWIEDZ