Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Artur »

1981 pisze:Dobranoc! Niech wyniki będą lepsze za tydzień!
nich będą uczciwe.
ralfik
Posty: 938
Rejestracja: czw sie 12, 2010 11:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 65/66
Lokalizacja: Kraków

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: ralfik »

Są jakieś błędy w podsumowaniu roku, przy wynikach, np. Time for Bedlam 529 p. i 18 miejsce?
Powinno być 496 p. i na 1.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

temik3 pisze:
kajman pisze:Zdradził ale na szczęście nie była to prawda. Bo jedyna opcja przy której mógł wszystko wiedzieć to trzy spadki i Rusowicz na pierwszym.
Wcale nie, ale na pewno nie wiedział bo Organek mógł być na 2 a Ania na 3.
Czyli nie wiedział wszystkiego. Zresztą nie jest to jedyna alternatywna opcja - jest ich sporo.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

A co do Voo Voo to przed Umer powiedział, że powinno być gdzieś w tym miejscu.
gżegoż

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gżegoż »

agentprovocateur pisze:Tym razem opiszę pewien rodzaj człowieka, którego nazwę "statystyczny słuchacz Trójki". To osobnik zazwyczaj po trzydziestce lub czterdziestce
Ja bym raczej przypuszczał, że po czterdziestce lub pięćdziesiątce, bo gdyby większość słuchaczy to były osoby po trzydziestce (czyli moi rówieśnicy), to nie sądzę, by w Polskich Topach co roku tak wysoko były "Autobiografia" i "Dziwny jest ten świat". To utwory, które z różnych względów są ważne dla osób w wieku zbliżonym do kajmana (i może nieznacznie młodszych), a nie sądzę, by wiele osób w okolicach trzydziestki (i młodszych) głosowała na nie, bo im się podobają bądź tylko dlatego, że słyszeli od rodziców, iż to są dla nich przeboje ważne i klasyczne. I jeszcze bym dodał, że ów "statystyczny" słuchacz pamięta początki listy i bardzo do nich tęskni, ceni raczej muzykę spokojną i melancholijną, a nie przepada za żywiołową oraz jest bardzo przywiązany do klasycznych zespołów, a do nowych twarzy na scenie muzycznej podchodzi z wielką nieufnością (aż do momentu, gdy któraś z nich wyrobi sobie odpowiednią markę, jak np. Organek czy wcześniej Mela Koteluk).
agentprovocateur pisze:uważający siebie za muzyczną wyrocznię
A to pewnie aluzja do części osób regularnie wypowiadających się na forum, albo nawet celowy "pstryczek" w stosunku do nich? :wink:
gżegoż

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gżegoż »

Tomekk pisze:gżegoż - wróć do słuchania listy :)
Nie mogę, skoro nie ma na niej prawie nic, czego bym słuchał z radością :( Jedyne jasne punkty w trzydziestce to dla mnie "Wiosna" oraz "dinozaury", czyli "Wstyd" oraz "Lipstick..." (i do dzisiaj "Kundel"). No ewentualnie jeszcze T.Love, Sorry Boys i Amnezja z Sikorą (choć do głosu im u mnie daleko). Nawet jak się coś fajnego pojawi w zestawie, to z reguły nie "powącha" nawet Nieszczęśliwej :(
Ale mimo wszystko wierzę w to, że nadejdą lepsze czasy i będę mógł wrócić do "normalnego" słuchania (a nie włączania tylko na kilka minut, gdy akurat leci "Wiosna" albo "Wstyd") ;)
Tomekk pisze:nie pamiętam dokładnie. Powiedział, że wciąż przychodzi wiele nieucziwie oddanych głosów. Komputer im to pokazuje ze wskazaniem, które głosy są oddane w jakiś dziwny sposób. Pan Marek mówił, że cały czas to monitoruje i nie poddaje się.
Dzięki za odpowiedź! :)
Ciekawy jestem tylko, czy podobny monitoring był prowadzony w trakcie głosowania na PTW?
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: LLucky »

Doczytałem jeszcze ten wątek do końca i mam uwagę w kwestii statystycznej: zawartość Listy Przebojów obecnie ma się nijak do tego, co jest grane w Trójce, więc dyskusja o statystycznym słuchaczu Trójki a dyskusja o statystycznym słuchaczu LP3 to dwie różne sprawy.

Wystarczy przejrzeć tygodniową ramówkę albo playlistę z dowolnie wybranego tygodnia, by się przekonać, że Trójka jako całość nie ogranicza się i poszerza swoje horyzonty. Można w niej znaleźć i bluesa, i chill out, i jazz, i poezję śpiewaną, i wariacyjną muzykę elektroniczną, i trip-hop, shoegaze, śpiewy starocerkiewne, brit-pop, skandynawski metal, pop latynoski, czeskiego rock&rolla, polski pseudo-kicz, muzykę klasyczną, czasem italo-disco, a nawet czasem południowo-afrykańskie... czym do licha jest Die Antwoord?

Tak czy siak, jest w czym wybierać - a co wybierają słuchacze do słuchania dla siebie, to zupełnie inna sprawa. Co trafia na Listę Przebojów - jeszcze inna. Jeśli więc zaczynamy taką dyskusję, to musimy sobie zdawać sprawę, że będzie ona długa, pełna dygresji i nie zakończy się żadnymi wnioskami. Ot, może na jej fali wypłynie jakiś ciekawszy acz pomijany wykonawca lub piosenka, ale w sumie przecież dokładnie to dzieje się stale w Gabiniecie Cieni, czyż nie?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

LLucky pisze:trip-hop, shoegaze, śpiewy starocerkiewne
zakładam, że piszesz o nowej muzyce, bo taka jest na lp3. możesz podać konkretne przykłady tych trzech gatunków? dziękuję! :-)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1840 - 05.05.2017 - Marek Niedźwiecki

Post autor: LLucky »

Yacy pisze:zakładam, że piszesz o nowej muzyce, bo taka jest na lp3. możesz podać konkretne przykłady tych trzech gatunków?
Nie, nie pisałem o najnowszej muzyce, tylko o tym, co udało mi się usłyszeć w Trójce w ciągu ostatnich paru lat. Wtedy ta muzyka pewnie była nowa, teraz już nie jest, ale w każdym razie słuchacz Trójki mógł ją usłyszeć z radia. Podkreślam słowo "Trójki", bo to o nim zaczęła się dyskusja, a nie o słuchaczu LP3.
ODPOWIEDZ