Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: LLucky »

FOXD pisze:
LLucky pisze:Może: "Popieraj rodzimą twórczość - zostań prawdziwym Polaczkiem"? ;)
Nie brnij w tę stronę, bo brzmi jeszcze fatalniej ;)
Ale daje dużo możliwości interpretacji! :)

To może tak: "Kto ty jesteś? - Polaczek mały." ;)

Hm... A może istnieć "Polaczek duży"?... Chyba to określenie jednak zakłada się pewną niedorosłość w postawie człowieka, którym się go nazywa - nawet nie małość, bo małostkowość, zazdrość czy kłótliwość są przecież cechami prawie każdego dziecka w pewnym wieku. Ot, tak właśnie poznajemy świat - metodą prób i błędów. Dziabiemy kogoś/coś badylem i patrzymy, jak zareaguje.
Z tego albo się wyrasta, albo zmienia badyle.

No dobrze, pora spać - życzę dobrej nocy i żeby nikogo z Was nikt nie badał... bodał... bódł... żadnym badylem... czy innym bodźcem. :)
temik3
Posty: 17401
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: temik3 »

gżegoż pisze:To samo się odnosi do Gilmoura i jeszcze wielu innych wykonawców (Wodecki, a-ha, U2 i nie tylko) :(
Do Podsiadły, Lao Che, Luxtorpedy, Koteluk w szczególności reszta tylko po trochu :D , ale każdy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Anvil
Posty: 261
Rejestracja: wt gru 28, 2010 10:38 am

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: Anvil »

Jeśli ktoś nie jest przekonany do piosenki Podsiadły, to niech obejrzy teledysk (byle do końca)

https://www.youtube.com/watch?v=5iB2C8D5ezE

Jak dla mnie rewelacja, pierwsza piosenka (a w połączeniu z historią z teledysku to nawet coś więcej) DP, która naprawdę mi się podoba :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11819
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: adameria »

Nicoletta pisze: 1. pisanie, że Podsiadło zaśpiewał piosenkę lepszą od Gilmoura powinno być uznane za profanację.
2.NIGDY DO KOŃCA SWYCH DNI NIE ZAŚPIEWA ANI NIE ZAGRA NIC LEPSZEGO OD TEGO, CO GRA PINK!
1. To jest przecież tylko kwestia gustu.
2. Pachnie muzycznym szowinizmem.
Bardzo lubię Pink Floyd, do nowości na 2 w sumie nic nie ma, ale nasuwa się myśl,
żeby szanować tych, którzy lubią twórczość Dawida Podsiadło i wcale nie uważają tego, co nagrał PF za lepsze.
A może nawet uważają, że to nudy i kosz-marki.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22018
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

adameria pisze:ale nasuwa się myśl,
żeby szanować tych, którzy lubią twórczość Dawida Podsiadło i wcale nie uważają tego, co nagrał PF za lepsze.
ale można oddać głos na Dawida w k...liście? bo niestety taki mam zamiar... tekst jest k...marny!
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

LLucky pisze:
FOXD pisze:
LLucky pisze:Może: "Popieraj rodzimą twórczość - zostań prawdziwym Polaczkiem"? ;)
Nie brnij w tę stronę, bo brzmi jeszcze fatalniej ;)
Ale daje dużo możliwości interpretacji! :)
Niemniej jednak jest to słowo obraźliwe i bardzo proszę o pomyślenie następnym razem 2 razy (mimo emocji) zanim się wciśnie "Wyślij".
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: Nicoletta »

adameria pisze: 2. Pachnie muzycznym szowinizmem.
niech pachnie. nawet muzycznym radykalizmem niech pachnie.
:)
Bardzo lubię Pink Floyd, do nowości na 2 w sumie nic nie ma, ale nasuwa się myśl,
żeby szanować tych, którzy lubią twórczość Dawida Podsiadło i wcale nie uważają tego, co nagrał PF za lepsze.
A może nawet uważają, że to nudy i kosz-marki.
o szacunku lub jego braku nigdzie mowy nie ma.
natomiast jeśli ktoś uważa, że DP jest lepszy niż PF i takie zjawiska dzieją się w okolicach listy 3 to dla mnie jest sygnał, że, cytując klasyka "upadła moja kultura".
Tak uważam i koniec.
:)
pozdrawiam i mam nadzieję, że nie czujesz się urażony ( ty czy ktokolwiek inny)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9941
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze:
2
N • 1
DAWID PODSIADŁO
W dobrą stronę
i
CD „Annoyance and Disappointment” 2015
Podsumowanie Poczekalni Wszech Czasów
MIEJSCE: 4300
PUNKTY 1
NAJWYŻSZA POZYCJA: 50 x1
ILE RAZY W POCZEKALNI: 1
Podsumowanie
2015 Roku

MIEJSCE: 81
PUNKTY 29
NAJWYŻSZA POZYCJA: 2 x1
ILE RAZY W TOP30: 1
Podsumowanie
Wszech Czasów

MIEJSCE: 2903
PUNKTY 19
NAJWYŻSZA POZYCJA: 2 x1
ILE RAZY W TOP20: 1
Dotychczasowa historia utworu na Liście:
25.09.2015
1756
50
2.10.2015
1757
2
I mamy największy skok na liście w historii o 48 pozycji, nadal nie rozumiem statystyk odnośnie skoków na stronie alp3, tam jest dopiero na 8 miejscu. Poza tym jest jakiś błąd "w karierze utworu" ponieważ utwór jest dwa razy niezależnie w 1756 i 1757 notowaniu.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: miszony »

Podsiadło choćby nagrał miliard piosenek i był milion dni na pierwszym miejscu NIGDY DO KOŃCA SWYCH DNI NIE ZAŚPIEWA ANI NIE ZAGRA NIC LEPSZEGO OD TEGO, CO GRA PINK!
szok. szok. odchodzę stąd porażona.
No cóż... Nicoletto, skoro "wrzucasz" Dawida do tego samego worka co Pink Floyd to zedcydowanie po powyższym cytacie wolałbym abyw przyszłym tygodniu Dawid pokonał starego i nudnego jak flaki z olejem Davida.
kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

EVENo pisze:Cóż, numer jeden w kolejnym notowaniu już jest nam znany.
Niekoniecznie. Nowe Lao nie musi zadebiutować na pierwszym, chociaż faktycznie jest to bardzo prawdopodobne.
temik3 pisze:Gdyby nie fatalny DP to podium było by piękne.
Dla mnie jest piękne podwójnie. Po pierwsze wszystkie utwory są co najmniej dobre (przy czym Podsiadło najlepszy). Po drugie pewien utwor z niego wypadł.
LLucky pisze:Potem ludziska tłumnie głosują bezrefleksyjnie, bo to przeca D. Podsiadło
Pewnie część tak, ale myślę, że sporej części ten utwór się po prostu podoba.
Nicoletta pisze:pisanie, że Podsiadło zaśpiewał piosenkę lepszą od Gilmoura powinno być uznane za profanację
Napiszę tak, że każdemu może się trafić i dobry i zły utwór. Gdybym porównywał ten utwór Podsiadły z Today to nie wiem, co bym postawił wyżej (ale niedłgo sobie porównam), ale Rattle to jeden ze słabszych utworów, z albumu, który nie ma startu do OAI. A większość utworów Podsiadły do Rattle się nie umywa.
gżegoż pisze:To samo się odnosi do Gilmoura i jeszcze wielu innych wykonawców (Wodecki, a-ha, U2 i nie tylko)
Sporo w tym racji, ale nie do końca, bo poziom uwielbienia i głosowania różni się od siebie znacznie. No i Wodecki tutaj nie do końca pasuje, bo jego nazwisko pewnie znacznej części słuchaczy Trójki pół roku temu nic nie mówiło. I raczej przynajmniej na pierwszy utwór nikt nie głosował na nazwisko.
Nicoletta pisze:są tylko fakty
Ale to są Twoje fakty. Inni mogą znać inne.
gżegoż pisze:Chodziło raczej o to, że utwór nie jest taki dobry, by zasługiwał na pierwsze miejsce i gdyby nie "bonusowe" głosy za to, że wykonuje go wokalista Pink Floyd, to na pewno nie zaszedłby tak wysoko.
Można to powiedzieć o każdym wykonawcy przynajmniej z top 10 (nawet o Wodeckim i Taco, na których punkcie zapanowała jakaś moda).
Yacy pisze:ale można oddać głos na Dawida w k...liście? bo niestety taki mam zamiar... tekst jest k...marny!
Ja nie mam takiego problemu, bo text nie ma wpływu na ocenę, a poza tym nie zorientowałem się jeszcze, o co w nim biega.
Nicoletta pisze:natomiast jeśli ktoś uważa, że DP jest lepszy niż PF i takie zjawiska dzieją się w okolicach listy 3 to dla mnie jest sygnał, że, cytując klasyka "upadła moja kultura"
Ja mógłbym tak napisać w wielu przypadkach, na przykład, gdy ktoś uważał, że PSB jest lepsze niż Kate Bush czy Fisz z Emadem niż Voo Voo.
miszony pisze:Nicoletto, skoro "wrzucasz" Dawida do tego samego worka co Pink Floyd
Ja bym też nie wrzucał, ale zarówno jemu jak i im trafiały się słabiutkie kawałki.
miszony pisze:wolałbym abyw przyszłym tygodniu Dawid pokonał starego i nudnego jak flaki z olejem Davida
Podejrzewam, że pokona, ale kto wie czy to wystarczy do zwycięstwa. Bo jak napisał temik3
temik3 pisze:Do Podsiadły, Lao Che, Luxtorpedy, Koteluk w szczególności
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: EVENo »

Lol, Kajman, że tak się wyrażę. Miałem na myśli Podsiadło, nie Lao.
kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Tak się domyślałem (nawet byłem pewien), ale musiałem wykorzystać, szczególnie że mnie zwycięstwo Lao kompletnie nie zaskoczy.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: LLucky »

ku3a pisze:Niemniej jednak jest to słowo obraźliwe i bardzo proszę o pomyślenie następnym razem 2 razy (mimo emocji) zanim się wciśnie "Wyślij".
Akurat ja pisałem bez emocji, odnosząc się raczej do samego słowa niż jego kontekstu we wcześniejszej dyskusji, ale jeśli ktoś się poczuł urażony moim wpisem, to przepraszam.
kajman pisze:
LLucky pisze:Potem ludziska tłumnie głosują bezrefleksyjnie, bo to przeca D. Podsiadło
Pewnie część tak, ale myślę, że sporej części ten utwór się po prostu podoba.
W czasie tej dyskusji parę osób miało problemy z poprawnym cytowaniem. Nie ustrzegłeś się tego i Ty, kajmanie - to nie są moje słowa. Zresztą w tym temacie nie mam opinii.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: ku3a »

LLucky pisze:Akurat ja pisałem bez emocji, odnosząc się raczej do samego słowa niż jego kontekstu we wcześniejszej dyskusji, ale jeśli ktoś się poczuł urażony moim wpisem, to przepraszam.
nie chodziło mi o Twoje wpisy, LLucky :-).
bo Ty akurat chciałeś fajnie załagodzić sytuację :-).
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5187
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Notowanie 1757 - 02.10.2015 - Piotr Baron

Post autor: konwicki1980 »

A propos tych wszystkich gorących słów mam taką refleksję, że z wiekiem przychodzi pokora. Także wobec innych gustów muzycznych, kto jej jeszcze nie nabył, nie dorósł. Zaznaczam, że wszystkich wpisów nie byłem w stanie przeczytać, bo jeden wpis tak mnie zbulwersował, że zamknąłem ten wątek. :wink:
ODPOWIEDZ