Nasza Lista XIV

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

Regulamin pisze:I. Ideą zabawy pt. "Nasza Lista"(nikt do tej pory nie wymyślił lepszej nazwy) jest możliwość podzielenia się nagraniami mało znanych lub zapomnianych zespołów.
II. Jakie utwory można zgłaszać?
  • Uczestnik zabawy wybiera 2 (zwycięzca poprzedniej edycji 3) utwory wykonawców, którzy nie mają utworu na Liście do głosowania na Top Wszech Czasów/Polski Top Wszech Czasów oraz nigdy nie mieli utworu na LP3, Topie Wszech Czasów, Polskim Topie Wszech Czasów
  • Wszystkich tych wykonawców możemy znaleźć w jednym pliku:
    http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista/wykonawcy.txt (spis nie zawiera jednak niektórych wykonawców z LP3, więc warto sprawdzić na wszelki wypadek Archiwum - http://lp3.pl
  • nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
    http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista
III. W jaki sposób zgłaszamy utwory do zabawy?
  • Aby zgłosić utwór do zabawy, należy wysłać na adres tomasz_br@interia.eu zgłoszenie
  • W mailu należy umieścić tytuły utworów, wykonawców oraz odnośniki do stron, z których można pobrać dane utwory. Można też napisać krótki komentarz do każdego utworu.
  • Tytuły utworów i wykonawców należy umieścić także na forum (można także zamieścić krótki komentarz).
  • Zgłoszenia przyjmuję do 16 listopada godz. 19:00
IV. I co dalej?
  • 16 listopada prowadzący umieszcza na forum odnośniki do propozycji
  • następuje pierwsza faza, czyli eliminacje trwające do 21.12.2014, godz. 22:00
  • po zakończeniu eliminacji odbywają się fazy pucharowe, do których awansują 64 utwory z eliminacji
--------------------------------------------------------
Głosować w eliminacjach i fazie pucharowej może każdy zarejestrowany forowicz nawet jeśli nie umieścił żadnej propozycji.
V. Regulamin Eliminacji:
  • Oddajemy głosy na 11 utworów poprzez wysłanie maila na adres tomasz_br@interia.eu
  • Utwory będą otrzymywały punkty według klucza:
    1 miejsce -12 pkt.
    2 -10pkt
    3- 8pkt
    4- 7pkt
    5- 6pkt
    6- 5pkt
    7- 4pkt
    8- 3pkt
    9- 2pkt
    10-1pkt
    11-0pkt (patrz 3.f)
  • O pozycji utworu w rundzie eliminacyjnej będą decydować:
    a) większa liczba punktów
    b) większa liczba oddających głosy
    c) czy osoba, która zaproponowała utwór głosowała, czy nie
    d) najwyższe miejsce uzyskane przez piosenkę u któregokolwiek z głosujących
    e) największa liczba najwyższych pozycji
    f) większa liczba 11. miejsc
    g) mniejsze odchylenie standardowe głosów
    h) kolejność alfabetyczna wykonawców
  • Odbiór głosu będę potwierdzał mailowo
  • Nie wolno głosować na własne utwory.
Szczegółowe wyniki eliminacji i faz pucharowych zostaną udostępnione po zakończeniu konkursu.
VI. Faza Pucharowa
  • Oddajemy głosy na co najwyżej jeden utwór z każdej pary.
  • Nie wolno głosować na utwory w parze ,w której znajduje się utwór zaproponowany przez siebie. (Chyba, że oba utwory jednej osoby spotkają się w tej samej parze)
  • Do następnej fazy przechodzi utwór, który zdobył więcej głosów. W przypadku remisu wygrywa utwór, który miał wyższą pozycję w eliminacjach.
  • Po 1/8 finału będzie możliwość głosowania na utwory, które przegrały w swoich pojedynkach.
Format głosów pisze: Ważny komunikat
1.
Komentarze powinny się znajdować w wierszach, w których nie ma głosu. Prosiłbym, żeby nie głosować, tak:
X. Abc - Taki utwór //naprawdę dobry utwór
tylko tak:
X. Abc - Taki utwór
naprawdę dobry utwór
albo
naprawdę dobry utwór
X. Abc - Taki utwór
2.
Głos powinien mieć format "pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu", gdzie pozycja to liczba dziesiętna. W dalszych rundach zamiast liczby dziesiętnej należy wstawić znaki, które podałem przy wynikach z poprzedniej rundy (np. mała litera, duża litera, liczba rzymska). Ważne jest, żeby po numerze pozycji wstawić kropkę. Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku). Głosy muszą być podane w kolejności (najlepiej od 1 do 11), ale można podawać miejsca od 11. do 1.
Oto parę przykładów:
Dobry głos

1. Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy
W początkowej fazie drażni perkusja, wokal też brzmi przeciętnie, ale utwór rozkręca się i w drugiej części jest rewelacyjny. Myślę, że to może być zwycięzca tej edycji.
2. Guillemots - Sao Paulo
I znowu jazz, tym razem w wersji balladowej. Piękna, spokojna muzyka.
3. Anouar Brahem/John Surman/Dave Holland - Kashf
Gorące brazylijskie rytmy zawsze na mnie działały, a jeżeli wykonuje je sam mistrz...
Zły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)

Moja wyjsciowa jedenastka wyglada tak:
1. Farben Lehre - Corrida (owszem, znalem wczesniej, ale to rewelacyjny kawalek i po prostu najbardziej mi sie podoba ze wszystkich)
2. Deadbolt - It Was You (tak powinien dla mnie brzmiec męski glos! i jakies takie gorzkie emocje przepelniają te kilka minut, rewelacja!)
3. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven (gratulacje dla Bodeczka za zwyciestwo w tej edycji NL :mrgreen: )
Zły głos(komentarze w tym samym wierszu co głosy i brak kropki po pozycji)
01 Johnny Cash - Hurt - zdecydowany nr 1 !!! Utwór w oryginale ma dla mnie bardzo dużą wartość, uwielbiam też wykonanie Casha, choć jak dla mnie jest trochę gorsze ;)
02 Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy - RE-WE-LA-CJA!
03 Guillemots - Sao Paulo - p. komentarz do miejsca 2. ;)
--------------------------------
UWAGA!
Tytuł maila z głosami powinien mieć format:
Nasza Lista - runda - nick_z_forum
np.
Nasza Lista - eliminacje - Grycek
Nasza Lista - runda I - Grycek
...
--------------------------------
Witam w XIV edycji Naszej Listy! Baaardzo zachęcam do podzielenia się swoimi propozycjami i wzięcia udziału w zabawie :D
Kilka spraw:
1) co do terminu - wolałbym, żebyśmy zgłaszanie zakończyli szybciej niż za cztery tygodnie (w końcu nie potrzeba na to aż tak wiele czasu). Były jednak sugestie, żeby zakończyć to po zakończeniu Topu Archive, tak, żeby czas eliminacji się nie pokrywał z Topem.
2) Ile czasu na eliminacje? Ja byłbym za 5 tygodniami, standardowo, ale wtedy wychodzi to na kilka dni przed okresem świąteczno-noworocznym. Czy termin ustalić na po Świętach i później dać na pierwszą rundę o kilka dni więcej, tak, aby się to nie pokrywało z Sylwestrem i Nowym Rokiem?
3) Była już poprzednio sugestia, żeby zwiększyć liczbę utworów, na które głosujemy w eliminacjach do 15-16. Co o tym myślicie? Czy może zrobić głosowanie?
4) Czy są jakieś inne sugestie? O czymś zapomniałem?
Ostatnio zmieniony śr lis 26, 2014 9:19 pm przez TomaszBr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

Lista utworów biorących udział w XIV edycji Naszej Listy:

ADDY - Cet Amour
Aleksander Nowacki - Szukam drogi do szczęśliwych wysp
Alestorm - Hangover
Also Eden - Decoded
AlunaGeorge - Attracting Flies
Ane Brun feat. Teitur - Rubber & Soul
Ange - Sur La Trace Des Fées
Aram - Not Alone
Arch Enemy - Shadow On The Wall
Asa - Satan Be Gone
Audience - It Brings A Tear
Awolnation - Sail
Beam Light - Asking For The Promised Land
Ben Howard - I Forget Where We Were
Bertie Blackman - War Of One
Besides - Beyond
Bow To Each Other - Norway
Brett Anderson - A Different Place
Broken Bells - Perfect World
Carla Kihlstedt & Matthias Bossi - The Beautiful Blur
CHVRCHES - Now Is Not The Time
Crystal Castles - Suffocation
Danger Mouse & Sparklehorse feat. Julian Casablancas - Little Girl
Daughter - Shallows
Decapitated - Blindness
Die Kellox - Die Russen Kommen
D-Kolt - Tam gdzie nikt
Epica - Omen (The Goulish Malady)
Ewa Szumska - Przemiany
Family Of The Year - Hero
Fates Warning - Guardian
Gentle Giant - Mister Class And Quality
Gliss - Waves
Godspeed You! Black Emperor - Moya
Gomez - How We Operate
Gorky Park - Bang
Heyoka - Couvre Feu
HMHB - When The Evening Sun Goes Down
Hoszpital - Nieba
iamamiwhoami - Fountain
Instytut - Machina
Jorane - Pour Gabrielle
Keith Kenniff - Arrows
Krik Trim - Samba
Loud Jazz Band - Til Sigurd
Łydka Grubasa - Świnia
maa. - HOLLY
Machine Head - Ghosts Will Haunt My Bones
Magenta Skycode - Go Outside Again
Malcolm Lincoln - Siren
Małe Miasta - #RYSY
Markéta Irglová - Without A Map
Master Men - Dzieci kwiaty
MercyMe - Bring The Rain
Mice Parade - The Nights After Fiction
Monte Pittman - Before The Mourning Son
No Sinner - If Anything
Ozric Tentacles - Jurassic Shift
Pchełki - Miksują dziewki
Post Regiment - Kolory
Racing Glaciers - First Light
Red Sand - Behind The Mask
Rob Dickinson - Handsome
Saltatio Mortis - IX
Scorpion Child - Red Blood (The River Flows)
Sick Spider - Star
Slowdive - Crazy For You
Small Time Giants - A Narwhale Among Harpoons
Sons Of Angels - Cowgirl
Sophie Zelmani - Dreamer
Temples - The Golden Throne
Terrific Sunday - In My Arms
The Handsome Family - Far From Any Road
The September When - Cries Like A Baby
The Tea Party - The Ocean At The End
The Toobes - Let's Dance
The Wishing Tree - Evergreen
Those Poor Bastards - Sacrificial Lamb
Zola Jesus - Taiga
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2014 11:47 pm przez TomaszBr, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

miejsce na wyniki
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: romec »

Nareszcie!

Warto by wspomnieć przed pierwszymi zgłoszeniami, że w poprzedniej edycji była mowa o nieumieszczaniu w poście na forum linków do zgłaszanych przez siebie utworów. Jak zwykle można przypomnieć się w PW (aktywni na forum) i mailach (nieaktywni) - im więcej uczestników, tym lepsza zabawa! :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: jollyroger72 »

romec pisze:(...) że w poprzedniej edycji była mowa o nieumieszczaniu w poście na forum linków do zgłaszanych przez siebie utworów.
Bo?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Miszon »

Zajrzyj do dyskusji i znajdziesz "bo".
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:Zajrzyj do dyskusji i znajdziesz "bo".
Jak ktoś nie ma ochoty, niech nie klika na link. Proste? Proste.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: ku3a »

4 tygodnie na zgłaszanie utworów?? :roll:
ktoś będzie robił przesłuchania spośród 700 utworów, żeby wybrać 2, które zgłosi?
tydzień nie wystarczy?

można już zgłaszać?
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: kajman »

Jakie 4 tygodnie? To jest tylko pięć dni od zakończenia topu Archive. Moim zdaniem jeszcze kilka dni warto by było dołożyć.
EDIT: Wycofuję się, bo jest w tym weekend.
Ostatnio zmieniony pn paź 20, 2014 10:54 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: konwicki1980 »

ku3a pisze:tydzień nie wystarczy?
+1. Ja już od pół roku myślę, co zgłosić.
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: michal91d »

ja też myślę, że cztery tygodnie na zgłaszanie utworów to dużo ;)
czyli można już zgłaszać?
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: kajman »

Z tych czterech tygodni ponad trzy przeznaczone są na top Archive, a dopiero potem można będzie zacząć coś wybierać. Nie wspomnę o tym, że rozpieprza mi to kompletnie plany z re-topem Republiki, bo na to czas będzie chyba podczas rundy pucharowej.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: ku3a »

a jak Ty chcesz, kajman, wybierać utwory? chcesz robić N etapów eliminacji utworów, po których wyłonione zostaną 2, które dostąpią zaszczytu bycia zgłoszonymi przez Ciebie? Nie wystarczy zastanowić się przez 4 minuty i coś zgłosić?
trwanie jakiegokolwiek topu w niczym nie przeszkadza, aby zgłosić utwory do NL.
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: kajman »

Nie ale myślę, że kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt będę musiał przesłuchać, żeby coś wybrać.
Przy czym gdyby termin wyboru utworów był dłuższy to zdążyłbym przesłuchać utwory Republiki. Utwory Archive udało mi się w ten weekend, ale to dopiero pierwszy raz. A do tego jeszcze robią mi się zaległości z 33. Tempo wszystkiego jest zbyt duże.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: adameria »

kajman, nie ma obowiązku przesłuchiwania wszystkiego, nie ma obowiązku głosowania wszędzie.
To jest tylko Twoja subiektywna opinia.
Przy re-topie Republiki być może przesłucham 2 albumy, to wszystko, resztę znam.
Przy 1/33 przesłuchuję fragmenty pojedynczych utworów, jedynie dla pewności.

Propozycji do NL nie mam, ale chyba już wymyśliłem.

Czy można utwory w postaci plików mp3 wysyłać mailem?
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: neon.ka »

jollyroger72 pisze:
Miszon pisze:Zajrzyj do dyskusji i znajdziesz "bo".
Jak ktoś nie ma ochoty, niech nie klika na link. Proste? Proste.
Nie do końca. Po prostu takie było założenie tej zabawy, że daje się równą szansę wszystkim utworom, więc poznajemy je dopiero po zakończeniu etapu zgłaszania. Oczywiście - kto nie chce bawić się zgodnie z tą zasadą, to sobie i tak znajdzie i odsłucha to, co chce - z mojego punktu widzenia to nie jest uczciwe, skoro dołączam do zabawy, która ma takie, a nie inne reguły - ale to nie znaczy, że takie linki powinny się tu pojawiać.
Środek ciężkości nie powinien więc leżeć w stwierdzeniu 'Jak ktoś nie ma ochoty, niech nie klika na link', tylko w 'Jak ktoś nie może się powstrzymać, to niech sobie sam poszuka'.
michal91d pisze:ja też myślę, że cztery tygodnie na zgłaszanie utworów to dużo ;)
czyli można już zgłaszać?
Odpowiadam akurat na ten cytat ale odnosi się to do wszystkich wypowiedzi na ten temat - jeśli jest taki raban o to, to z mojego punktu widzenia powinno się po prostu otworzyć ten wątek za trzy tygodnie [tak jak to kiedyś bywało - czyli po, lub tuż przed, zakończeniem poprzedniego topu na forum], bo i tak NL miałaby ruszyć dopiero PO Topie Archive.

Tak się pomądrzyłam, chociaż nie mam pewności, czy tym razem wezmę udział w tej zabawie... :roll: :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: jollyroger72 »

neon.ka pisze:Po prostu takie było założenie tej zabawy, że daje się równą szansę wszystkim utworom, więc poznajemy je dopiero po zakończeniu etapu zgłaszania

To jest dyktat, kiedy mam odsłuchiwać utwory. I z tym się nie zgadzam.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: neon.ka »

Napisałam zaraz za tym:
neon.ka pisze:Oczywiście - kto nie chce bawić się zgodnie z tą zasadą, to sobie i tak znajdzie i odsłucha to, co chce - z mojego punktu widzenia to nie jest uczciwe, skoro dołączam do zabawy, która ma takie, a nie inne reguły - ale to nie znaczy, że takie linki powinny się tu pojawiać.
Więc dyktatu nie ma.
Są reguły, które się akceptuje jeśli się dołącza do czegoś [podobnie jest np. z Forumową, a nikt nie pisze tam, że to jest dyktat, że format głosów ma być taki, a nie inny]. Co się zrobi 'poza anteną' oczywiście nikt nie 'sprawdzi', ale ja mimo wszystko zasadę mówiącą, że poznajemy utwory równocześnie, rozumiem jednak tak, że do tego czasu nie 'podprowadza' się nikogo w żaden sposób [również linkami] do odsłuchania ich wcześniej.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Geephard »

neon.ka pisze:Nie do końca. Po prostu takie było założenie tej zabawy, że daje się równą szansę wszystkim utworom, więc poznajemy je dopiero po zakończeniu etapu zgłaszania. Oczywiście - kto nie chce bawić się zgodnie z tą zasadą, to sobie i tak znajdzie i odsłucha to, co chce
I to jest moim zdaniem twardy argument przemawiający za skróceniem czasu na zgłaszanie utworów do tygodnia. Jeśli zgłaszanie trwa 4 tygodnie i część osób zgłosi swoje utwory na początku, a druga część pod koniec tego czasu, to jakaś część uczestników zabawy, czy będą linki, czy nie, i tak będzie chciała się zapoznać z tymi wcześniej zgłoszonymi utworami. Przez prawie miesiąc mogą one się osłuchać na tyle, że faktycznie będą miały przewagę. W momencie gdy zgłaszanie ograniczone jest do tygodnia problem tak naprawdę przestaje istnieć, bo tydzień w większości przypadków to za mało aby sobie wyrobić porządną przewagę, tym bardziej, że nowe utwory dochodziłyby w bardziej równomiernym tempie.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

Można już zgłaszać. Jeśli chodzi o termin, też wolałbym go skrócić, ale to już pozostawiam Wam do dyskusji.
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: michal91d »

Rok temu od linków przy moich utworach rozpoczęła się dyskusja o tzw. przewadze. Czy ta przewaga była widoczna w wynikach? Nie wydaje mi się.
Ale w tym roku nie będzie linków. Postaram się za to o opisy ;)
Przez ostatni rok znów miałem spory dylemat, które utwory zgłosić do NL. Ostatecznie wybrałem dwójkę, która wykrystalizowała się miesiąc temu, choć w ostatnim tygodniu do głowy przyszedł mi pomysł zgłoszenia pięknego, akustycznego walczyka. Pozostałem jednak przy swojej zasadzie doboru utworów do NL i oto moje dwa nagrania, które powalczą w tej edycji:

Ben Howard - I Forget Where We Were
Czy artysta pomimo sukcesu, który osiągnął, może pójść w stronę antyprzebojów, antysingli i antyradiowych melodii? Tak. Przykładem na to jest Ben Howard, którego single "The Fear" i "Only Love" pojawiały się w największych brytyjskich stacjach radiowych. Już wydana rok temu epka "Burgh Island" zwiastowała zmianę w brzmieniu - było klimatycznie, mrocznie, a równocześnie dość delikatnie. Tytułowy singiel z wydanego wczoraj albumu "I Forget Where We Were" również nie brzmiał jak nagranie nadające się do stacji radiowych. Jest jak ścieżka dźwiękowa do deszczowego dnia, mrocznego i spowitego mgłą. Folk z delikatnymi post-rockowymi zapędami. Mam wrażenie, że Ben Howard w Polsce wciąż jest niedoceniany... Jeden z moich przebojów tego roku.

Racing Glaciers - First Light
A teraz coś zupełnie nieznanego. Stadionowy pop-rock z wyraźnymi post-rockowymi elementami. A może post-rock z pop-rockowym wstępem? Sam już nie wiem. Wiem za to, że grupa Racing Glaciers ma talent do tworzenia wielkich kompozycji, co udowadnia w utworze "First Light". Już po pierwszej minucie pojawia się pierwszy element mogący wywoływać ciarki. Dęciaki... To one w tym utworze tworzą nastrój i klimat. Samo nagranie od początku niebezpiecznie krąży wokół gitarowego popu, ale w połowie trzeciej minuty całkowicie zmienia swoje oblicze, serwując piękną post-rockową burzę dźwięków. Mam nadzieję, że dacie się skusić na taką mieszankę.

W ciągu najbliższych dni prześlę zgłoszenie do TomaszaBr.
Ostatnio zmieniony wt paź 21, 2014 5:01 pm przez michal91d, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: ADDY »

michal91d pisze:choć w ostatnim tygodniu do głowy przyszedł mi pomysł zgłoszenia pięknego, akustycznego walczyka. Pozostałem jednak przy swojej zasadzie doboru utworów do NL
możesz mi przesłać na priv :-)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: konwicki1980 »

neon.ka pisze:Są reguły, które się akceptuje jeśli się dołącza do czegoś [podobnie jest np. z Forumową, a nikt nie pisze tam, że to jest dyktat, że format głosów ma być taki, a nie inny].
Ha ha, dobre. Ciekawe, w jakim stopniu akceptujesz zasady plebiscytów topowych, skoro bez przerwy tylko muszę czytać narzekania na system głosowania. Albo dyskusja ma być wszędzie, albo nigdzie.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: ku3a »

The Handsome Family - Far From Any Road
Markéta Irglová - Without a Map


Po prostu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Yacy »

spojrzenie na to co ostatnio mnie kręci i :

1. No Sinner - If Anything

blues rock z Kanady. świeża krew!

2. Master Men - Dzieci kwiaty

rock z Jaworzna. kiedyś działali pod nazwą MAN. po 20 latach wrócili i nagrali na nowo kilka utworów.


czas przeznaczony na wybór utworów ok. 10 minut. bo nie mogłem znaleźć info skąd są MM :-P
ODPOWIEDZ