Nasza Lista XIV

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: neon.ka »

konwicki1980 pisze:
neon.ka pisze:Są reguły, które się akceptuje jeśli się dołącza do czegoś [podobnie jest np. z Forumową, a nikt nie pisze tam, że to jest dyktat, że format głosów ma być taki, a nie inny].
Ha ha, dobre. Ciekawe, w jakim stopniu akceptujesz zasady plebiscytów topowych, skoro bez przerwy tylko muszę czytać narzekania na system głosowania. Albo dyskusja ma być wszędzie, albo nigdzie.
A gdzie ja coś napisałam o tym, że nie można dyskutować? I gdzie jollyroger72 napisał z kolei, że chce o czymś dyskutować? Ja rozumiem to tak, że nie akceptuje jakiejś obowiązującej zasady i nie zamierza jej przestrzegać. Mi natomiast nie podobają się zasady plebiscytu i wyrażam to, ale jednocześnie stosuję się do nich, dopóki obowiązują [ewentualnie rozważam nie branie udziału w kolejnych edycjach jeśli dalej będą te same reguły].
Poza tym dyskusja na temat zmian w zasadach nie dotyczy nigdy bieżącej edycji jakiejś zabawy, tylko kolejnych. W trakcie nigdy zasad nie zmieniamy.
Raczej nie mam już zamiaru rozpisywać się dalej na ten temat.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Miszon »

ja zwykle wiem co zgloszę na kilka edycji w przód ;-) .
tak jest i tym razem, muszę sobie tylko jedną z nich przypomnieć
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: jollyroger72 »

neon.ka pisze:Ja rozumiem to tak, że nie akceptuje jakiejś obowiązującej zasady i nie zamierza jej przestrzegać.
W Regulaminie nie jest zapisane, że nie wolno podawać linków do utworów. A co nie jest zabronione, jest dozwolone.
neon.ka pisze:Poza tym dyskusja na temat zmian w zasadach nie dotyczy nigdy bieżącej edycji jakiejś zabawy, tylko kolejnych. W trakcie nigdy zasad nie zmieniamy.
Jak najbardziej.
neon.ka pisze:Raczej nie mam już zamiaru rozpisywać się dalej na ten temat.
Ja również.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Łucek »

Danger Mouse & Sparklehorse feat. Julian Casablancas - Little Girl
cała płyta prosiła się o zamianę na mp3 i zaproponowanie, ale niech będzie to

iamamiwhoami - fountain
kojące
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Nivo »

Mice Parade - The Nights After Fiction
Akustyczna gitara, świetne bębnienie i wszystko w nurcie postrockowym. Chętnie wrzuciłbym ze 3 utwory z tej płyty, bo jest tak dobra.

Ozric Tentacles - Jurassic Shift
Wyspiarscy psychodeliczni hippisi. Odwiedzają w kwietniu Warszawę, więc to idealny moment, żeby ich przedstawić/przypomnieć.

Trochę brakuje przesterów, ale może reszta nadrobi.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: konwicki1980 »

Keith Kenniff - Arrows
Obrazek
Zakaz podawania linków akurat w tym przypadku mocno mnie boli, bo rzeczony utwór to soundtrack do krótkometrażowego filmu "Roma" Davida Altobelli. Trwa on nieco ponad 4 minuty i polecam, a nawet zdecydowanie zachęcam do obejrzenia tego filmu. Jest na YT, jak wpisze się nazwisko i tytuł autora muzyki, wyskakuje od razu.

Chvrches - Now Is Not the Time

Obrazek
Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, kto jest w moim awatarze, to już nie ma.
Mój utwór 2013 roku. Samego zespołu reklamować nie trzeba.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

z braku lepszych pomysłów:

AlunaGeorge - Attracting Flies
młody elektroniczny duet z USA z najbardziej przebojowym utworem. bardzo o nich głośno ostatnio.

Slowdive - Crazy for you
wciąż jestem zaczarowany po tegorocznym OFFie...
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Artur »

konwicki1980 pisze:Chvrches - Now Is Not the Time
zastanawiałem się i ja czy nie zaproponować tego zespołu ale myślałem raczej o piosence "The Mother We Share". Musiałem porównać Twój avatar z rzeczywistością teledyskową (nigdy wcześniej nie oglądałem ich teledysku) i .... wokalistka jest urocza :mrgreen: .
Vinyl84
Posty: 815
Rejestracja: pn maja 22, 2006 8:58 pm

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Vinyl84 »

Moje propozycje na to wydanie NL są następujące :)
Beam Light - Asking for the promised land
Instytut - Machina
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Miszon »

No to moje propozycje:

Krik Trim - Samba - numer z pierwszej składanki z cyklu Pepsi Faza, dołączonej swego czasu do Machiny, opartej na numerach które ludzie wysyłali do audycji Pepsi Faza w nieodżałowanej Radiostacji. Chciałem zgłosić już kilka edycji temu, ale zgubiłem płytę (tylko okładka mi się ostała, dzięki czemu pamiętałem nazwę zespołu, niełatwą przyznacie), nie było też nigdzie w necie. Na szczęście w tym roku udało się znaleźć :-) .

Ane Brun feat. Teitur - Rubber & Soul- odkrycie i przebój mojej własnej listy, którą prowadziłem nieregularnie i z przerwami, ostatnio jakoś ze 3-4 lata temu. Cotygodniowa lista okazała się nie być tym, co mi pasuje, ale zostało z tego kilka wspaniałych nagrań. W tym to. Ane Brun okazała się zresztą być już kiedyś w NL (mixplusik proponował - chyba dawno nie widziałem go na forum)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: adameria »

Być może niektórzy znają tych wykonawców od dawna, ale dla mnie to 2 bieżące odkrycia.
To z polski:
Pchełki - Miksują dziewki
a to z Kanady:
The Tea Party - The Ocean at The End
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Miszon »

to teraz będziesz poznawał kanadyjskich wykonawców? ;-)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: adameria »

Tak wyszło. :D
Awatar użytkownika
Brian
Posty: 3492
Rejestracja: czw lut 10, 2011 8:31 am
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Brian »

Może studia nie sprzyjają posiadaniu czasu, a i bez nich nie jestem wybitnie aktywny na tym forum, lecz umówmy się: Nasza Lista, podobnie jak punk rock, to nie rurki z kremem. Jest NL, jestem i ja.

W tym roku (bo biorąc pod uwagę częstochliwość kolejnych edycji to chyba można tak mówić?) stawiam na dwoistość propozycji jako klucz do sukcesu; jak mroczniejsza się nie spodoba, to może ta sympatyczniejsza coś osiągnie. ^^ W obydwu wypadkach mamy do czynienia z zespołami, które w tym roku wydały nowe albumy, ale ja jeszcze nie jestem na tym etapie zapoznania się z tymi krążkami, by móc spokojnie z nich wybrać, więc lecą rzeczy starsze - ale zachęcam do zapoznania się ze świeższymi, itp. :wink:

Half Man Half Biscuit - When The Evening Sun Goes Down

Największy ukryty skarb Wielkiej Brytanii, pierwsi kpiarze UK, którzy tym razem zamieniają czady na ładną, akustyczno-słoneczkową melodię z gwizdaniem (! to jak stempel na wniosku o przyznanie miana hitu) i lekkim posmakiem jesiennej nostalgii.

Those Poor Bastards - Sacrificial Lamb

Nashville po zmroku. Brud, przerażenie i ludzkie problemy w quasi-religijnej wręcz formie. Gotyckie country.

Mejl pójdzie jeszcze dziś. :)
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

Wysłałem przez PW informacje do uczestników poprzednich edycji, którzy jeszcze się tutaj nie wypowiedzieli.
Bardzo proszę o mailowe wysyłanie zgłoszeń, również tych, którzy wrzucili swoje propozycje na forum!

Kolejna sprawa: nadal gryzie mnie za długi termin zgłaszania utworów. Czy chcielibyście go skrócić, np. o tydzień? Wtedy spokojnie eliminacje można by przeprowadzić przez 6 tygodni (do 21 grudnia), bo nie byłoby sensu chyba przed świętami zaczynać fazy pucharowej. Co Wy na to?
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: kajman »

Moim zdaniem co najmniej o 5 dni za wcześnie rozpocząłeś NL.
No i uważam, że powinno być jednak kilka dni po topie Archive żeby móc właśnie zająć się wyborem utworów do NL, a nie mieszać jedno z drugim i jeszcze z 33.
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: rafal92 »

Oczywiście w tym roku nie omieszkam opuścić Naszej Listy. Mam tylko nadzieję, że znajdę na tyle czasu, żeby wszystkie propozycje dokładnie wysłuchać. Więc krótko moje propozycje:

1. Brett Anderson - A Different Place
2. MercyMe - Bring the Rain

I czekam już na kolejny etap :)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: ku3a »

rafal92 pisze:Oczywiście w tym roku nie omieszkam opuścić Naszej Listy.
szkoda, bo myślałem, że weźmiesz udział.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Sundrajta »

Widzę, że zaczęliście beze mnie! :wink: Na szczęście prowadzący wysłał mi PW.
Bowiem rzeczywiście ostatnio sporo się dzieje na forum i nie wszystko naraz da się ogarnąć!
I kolejny raz nie zgodzę się z kajmanem, że jest za mało czasu na zgłaszanie propozycji! Przecież jak już to ktoś wcześniej napisał jeden forowicz nie musi brać udziału we wszystkim na tymże forum! :mrgreen: A z drugiej strony chyba mamy w głowie ulubione perełki, które są mniej znane światu i raczej z nich wybieramy tutaj piosenki więc nie trzeba nam pięciu tygodni na ich wybór? Byłbym więc za skróceniem terminu zgłaszania, nawet o tydzień!
Co innego gdy będziemy odsłuchiwać propozycje pozostałych uczestników! W tym przypadku rzeczywiście potrzeba więcej czasu, by je dobrze wysłuchać i ocenić. :idea:
Co do linków, nie mam za bardzo wyrobionej na ten temat opinii, ale kto będzie chciał znaleźć jakąś piosenkę, to ją na pewno wcześniej znajdzie po samym tytule. :lol: I dlatego przychylam się do opinii, że im mniej czasu na zgłaszanie tym lepiej dla równiejszych szans każdego utworu. I jeszcze patrząc na to inaczej, choćbyśmy jakiś utwór znali od lat, a nie będzie się nam podobał, to i tak nie przebije takiego, który chwyci nasze serce od pierwszego przesłuchania! 8)

Miałem jakieś tam propozycje co do zmian regulaminowych ale nie chcę już więcej mieszać. Co najwyżej mogę napisać, że jeżeli jedenasta piosenka i tak dostaje zero punktów, to może by zwiększyć pulę takich wyróżnień do trzech, a nawet pięciu pozycji? :arrow:

Aha i myślę, że swoje propozycje przedstawię już za kilka dni. Jedna jest wręcz pewniakiem, chodzi za mną od miesięcy. A drugą wybiorę sobie z wąskiego grona ulubieńców. :D

A zatem do rychłego przeczytania...
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

Sundrajta pisze:Co najwyżej mogę napisać, że jeżeli jedenasta piosenka i tak dostaje zero punktów, to może by zwiększyć pulę takich wyróżnień do trzech, a nawet pięciu pozycji? :arrow:
punkt regulaminu o liczbie jedenastych miejsc nie jest szczególnie często potrzebny, więc myślę, że dodawanie jeszcze większej liczby miejsc w ten sposób premiowanych nie jest konieczne ;)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: adameria »

Jestem za pozostawieniem tego terminu, tak jak był, ewentualnie wydłużeniem, tak jak chce kajman.
Jeśli będzie skrócenie, ktoś potem może mieć pretensje, że nie zdążył, mimo, że to teraz brzmi kuriozalnie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Yacy »

adameria pisze:JJeśli będzie skrócenie, ktoś potem może mieć pretensje, że nie zdążył, mimo, że to teraz brzmi kuriozalnie.
niestety muszę się zgodzić.
wystarczy, że ktoś przeczytał, zapamiętał datę i wejdzie tu ostatniego dnia. wolno mu? wolno!
a to będzie już kilka dni po (skróconym) terminie...
po prostu następnym razem można założyć wątek bez daty, zorientować się i wstawić optymalną.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze:Przecież jak już to ktoś wcześniej napisał jeden forowicz nie musi brać udziału we wszystkim na tymże forum! :mrgreen:
Nie wiem jak forowicz, ale forumowicz musi mieć możliwość uczestniczenia we wszystkim w czym chce. A zakończenie głosowania praktycznie równo z topem Archive w zasadzie tej możliwości pozbawia.
Sundrajta pisze:Co innego gdy będziemy odsłuchiwać propozycje pozostałych uczestników! W tym przypadku rzeczywiście potrzeba więcej czasu, by je dobrze wysłuchać i ocenić. :idea:
A dlaczego. Dwa tygodnie powinny wystarczyć. Przecież nie musisz brać udziału w NL, jak go nie masz. A tak poważnie tam chcesz czasu, a tu nie chcesz go dać.
Sundrajta pisze:Co najwyżej mogę napisać, że jeżeli jedenasta piosenka i tak dostaje zero punktów, to może by zwiększyć pulę takich wyróżnień do trzech, a nawet pięciu pozycji?
Ale to by oznaczało, że miejsce 15 ma to samo znaczenie co 11, a to nie powinno tak być.
Yacy pisze:po prostu następnym razem można założyć wątek bez daty, zorientować się i wstawić optymalną.
Po prostu następnym razem może nie otwierać wątku tak szybko.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: wwas »

TomaszBr pisze:Wysłałem przez PW informacje do uczestników poprzednich edycji, którzy jeszcze się tutaj nie wypowiedzieli.
Ale do mnie nie musiałeś - chyba nie sądziłeś, że mógłbym przegapić ;)

Jeśli chodzi o moje propozycje - w poprzedniej edycji jedna z nich osiągnęła prawie wszystko, co się dało, wiem, że podobnego sukcesu już raczej nie osiągnę, dlatego też za bardzo się nie nastawiam. W dodatku całkiem anonimowych wykonawców, którzy potrafiliby po pierwszym przesłuchaniu trafić do mojego topu wszech czasów, raczej w ostatnim roku usłyszałem niewielu... Cóż, z braku lepszych pomysłów:

Audience - It Brings a Tear
Bo flet to jednak bardzo przyjemny instrument.

Ange - Sur la trace des fées
Rozważałem już w poprzednich dwóch edycjach, ale nie chciałem za bardzo drażnić kajmana wyeksponowaną francuszczyzną ;)

(mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy będą przesłuchiwać propozycje alfabetycznie według wykonawców :))
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Nie wiem jak forowicz, ale forumowicz musi mieć możliwość uczestniczenia we wszystkim w czym chce. A zakończenie głosowania praktycznie równo z topem Archive w zasadzie tej możliwości pozbawia.
to teraz na coś głosujemy?
:-P
ODPOWIEDZ