Nasza Lista XIII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
mixplusik
Posty: 213
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: mixplusik »

Aaaaaa trudno mi uwierzyć że moja propozycja jest w finale! :mrgreen: Szkoda, że mój #1 jest poza pierwszą dziesiątką, ale coś za coś.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: jollyroger72 »

michal91d pisze:Łał, łał, łał!
Nie wiem, nad czym te zachwyty...

Cztery do czterech w parach finałowych. I tyle mam do napisania.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: ADDY »

Po raz pierwszy nie miałem żadnych wątpliwości na kogo głosować.
4:4
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Miszon »

Hmm... niby aż 5 głosów po mojej myśli, ale wszystkie w tych niższych parach. A pierwsze 3 - odwrotnie, z czego najbardziej martwią mnie dwie przegrane...
O wygraną powalczą utwory jakoś z trzeciej dziesiątki, takie które odpadły w ostatniej chwili, zanim wyłoniłem kolejność czołowej 19-ki.
Prawdopodobnie zagłosuję 2:3, w reszcie par się wstrzymując.
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: rafal92 »

Kurcze, myślałem że dzisiaj do wieczora będzie głosowanie więc nie zdążyłem :( ale w ostatniej rundzie na pewno zdążę. Utwory z finału mieszczą się w mojej górnej połówce utworów tej edycji więc nie jest najgorzej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Yacy »

rafal92 pisze:Kurcze, myślałem że dzisiaj do wieczora będzie głosowanie więc nie zdążyłem :(
ja z tym nie miałem problemu, ale już wcześniej pomyślałem, że jedna ustalona godzina 20:00, 22:00 czy nawet 18:00, ale jedna to jest dobre wyjście.
13:13 czy 21:21 to fajnie wygląda, ale tylko tyle ;-)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Sundrajta »

No i zagłosowane :mrgreen: po raz ostatni...
Teraz tradycyjnie poczekam na potwierdzenie.
A jeszcze wracając do poprzedniej rundy znowu miałem przeciętny wynik gdyż ledwie 3/8 moich propozycji przeszło! :?
Wynik w rundzie finałowej remisowy (4:4)
W większości par mam swoich faworytów. I chyba nie zdradzę wielkiej tajemnicy jeśli napiszę, że o piąte miejsce walczyły moje dwie najwyżej ocenione piosenki. I wybór miałem bardzo ciężki gdyż co runda, to z tej dwójki kto inny zyskiwał najwyższą notę! :) Aczkolwiek na koniec zwyciężył tradycjonalizm, co aż tak często u mnie się nie zdarza. :wink:
Za to w ścisłym finale spotkały się piosenki, które w mojej ocenie były bardzo blisko siebie w okolicach 20 pozycji. I dopiero po dogrywce tuż przed wysłaniem maila zmieniłem zwycięzcę! :shock: A swoją drogą gdyby grupa Haerts z utworem "Wings"na LP3 weszła choćby do Poczekalni, to ich propozycji by tutaj nie było! :nie:
Będę bardzo mile wspominał zabawę z Wami. Oczywiście nie zawsze szło po mojej myśli, ale przecież nie wszystko musi się kręcić wokół mnie! :cwany: A najważniejszy był ten dreszczyk emocji oczekiwania czy nasz faworyt odniesie sukces?
Dziękuję kajmanowi za rzetelne obliczanie naszych głosów oraz wszystkim uczestnikom NL za owocne i burzliwe rozważania na temat piosenek, które wprawiają nie tylko nasze serca w drżenie! :arrow:
No i jeszcze pozostało nam oczekiwanie na końcowe wyniki, które będą swego rodzaju ukoronowaniem całego wysiłku wielu ludzi czyli taką wisienką na torcie! :roll:
I mam nadzieję, że na następną Naszą Listę nie przyjdzie czekać tak długo, i już wczesną wiosną się za nią weźmiemy! :idea:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

rafal92 pisze:Kurcze, myślałem że dzisiaj do wieczora będzie głosowanie więc nie zdążyłem :(
I tak było pół dnia więcej niż w poprzednich rundach. Zakończyłbym w sobotę, ale nie wiedziałem, jak będzie u mnie z czasem.
Sundrajta pisze:Dziękuję kajmanowi za rzetelne obliczanie naszych głosów
Mam nadzięję, że było rzetelne i żadnej wpadki nie zaliczyłem. Sprawdzałem wszystko, niektóre rzeczy nawet po kilka razy, ale ja tak w ogóle to jestem zdolny.
Sundrajta pisze:I mam nadzieję, że [...] już wczesną wiosną się za nią weźmiemy!
W innym miejscu gdy sugerowałem jako termin koniec wiosny, to był głos, że to za wcześnie.

Głosowało 12 osób. Na razie to początek, ale w niektórych parach już zaznaczyła się wyraźna przewaga jednego utworu. W 6 parach prowadzi faworyt, w jednej jest remis.

I chyba tego nie pisałem, ale w pierwszej parze gra nr 1 z nrem 7.
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: romec »

Ach... tak blisko finału marzeń (1 vs 2)! Niestety. Nr 1 walczy dzielnie w finale, nr 2 gra o miejsce na pudle. Trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Miszon »

kajman pisze:I chyba tego nie pisałem, ale w pierwszej parze gra nr 1 z nrem 7.
A to chyba sensacja.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: miszony »

Głosy oddane. Reasumując kolejną edycję Naszej Listy a pierwszą w której brałem udział, stwierdzam że dzięki temu poznałem dużo ciekawych, muzycznych propozycji o których pewno bym nie usłyszał gdyby nie "projekt" Nasza Lista.
Awatar użytkownika
mixplusik
Posty: 213
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: mixplusik »

Mimo, że może wyniki nie zawsze mi się podobają, w każdej edycji NL znajduję coś dla siebie. Właśnie przyszła mi płyta mojego osobistego #1 :D
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Artur »

Po raz ostatni w tej edycji oddałem głosy. Górna połówka w jednym kolorze dolna w drugim i w każdej jeden głos wstrzymujący.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

Czym dalsza faza rywalizacji tym większe różnice. Po 24 głosujących w 5 parach tylko cud mógłby zmienić kolejność, w 2 kolejnych też są spore różnice, na szczęście w jednej jest różnica jednego głosu, więc kolejne głosy mogą to łatwo zmienić.

Ja głosowałem obustronnie równo (przy czym tak się stało, bo jedną dogrywkę (z 2) wygrał zespół niżej klasyfikowany). W finale mocno kibicuję mojemu numerowi 26, który walczy z 67.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: adameria »

Jeden kolor zmiażdżył drugi. I co z tego?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Yacy »

no właśnie i co z tego :-)
mam tak samo :-)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

I wcale nie jest powiedziane, że to ten sam kolor. :mrgreen: Z ciekawości sobie sprawdzę.

A tak w ogóle to w jednej parze jest remis, w pozostałych minimum 5 punktów przewagi, w tym w jednym przypadku przegrywa utwór wyżej rozstawiony.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: stavanger »

Zagłosowane, 5:2 dla jednej ze stron.

a w finale mój numer 3 i 13 :D
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

Ostateczne wyniki w top16 (druga liczba to miejsce po eliminacjach):
1. 7 Thirteen Senses - Into The Fire
2. 1 HAERTS - All The Days
3. 4 Maybeshewill - He Films The Clouds, Pt. 2
4. 6 Abraxas - Dorian Gray
5. 2 Cyril - Gone Through Years
6. 41 Melpo Mene - Mother
7. 3 Glen Hansard & Marketa Irglova - Falling Slowly
8. 5 Austra - Lose It
9. 10 Ólafur Arnalds - Only The Winds
10. 48 Arc Angel - Harlequins Of Light
11. 11 Phosphorescent - Song For Zula
12. 20 AmperA - Apokalipsa
13. 8 Łagodna Pianka - Łagodną Pianką
14. 19 All About Eve - December
15. 18 The Reindeer Section - Cold Water
16. 44 Lyapis Trubeckoy - Ya Veryu
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

Wyniki ostatniej rundy:
13 : 17 HAERTS - All The Days : Thirteen Senses - Into The Fire
13 : 18 Abraxas - Dorian Gray : Maybeshewill - He Films The Clouds, Pt. 2
19 : 11 Cyril - Gone Through Years : Melpo Mene - Mother
13 : 17 Austra - Lose It : Glen Hansard & Marketa Irglova - Falling Slowly
12 : 18 Arc Angel - Harlequins Of Light : Ólafur Arnalds - Only The Winds
12 : 17 AmperA - Apokalipsa : Phosphorescent - Song For Zula
15 : 15 All About Eve - December : Łagodna Pianka - Łagodną Pianką
11 : 20 Lyapis Trubeckoy - Ya Veryu : The Reindeer Section - Cold Water
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: romec »

Mój numer jeden numerem jeden!
Mój numer dwa numerem trzy!
Hip-hip HURA! :o
Zaskakujące jest moim zdaniem pierwsze miejsce po eliminacjach, szczerze spodziewałem się że to Thirteen Senses było najwyżej.
Thirteen Senses obok Amaranthe i Glena Hansarda typowałem na faworytów - jak by nie było to udało mi się trafić 8)
Gwoli wyjaśnienia - utwór który moim zdaniem był TYM utworem wspominanym często w komentarzach to duet Hansarda i Irglovej.
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 10:35 pm przez romec, łącznie zmieniany 1 raz.
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: michal91d »

Fantastyczne wyniki!
Chyba po raz drugi w historii NL mój lider po eliminacjach wygrał całą Naszą Listę :) Ale po raz pierwszy zdarzyło się, żebym miał identyczną pierwszą dwójkę! Nie spodziewałem się takiego sukcesu Haerts. Byli wysoko na mojej prywatnej liście przebojów z tym utworem i bardzo się ucieszyłem, gdy mixplusik zaproponował ich do naszej zabawy. :) Gdy kajman napisał, że o pierwsze miejsce walczy nr 1 z 7 byłem pewny, że tą jedynką są panowie z Thirteen Senses. "Into the Fire" to utwór z czołówki mojego topu wszech czasów. TS są jednym z moich ulubionych zespołów, takich naj, naj :) Tylko szkoda, że od wydania poprzedniego albumu w ich obozie zapanowała jedna wielka cisza... Z tego, co widzę to ich drugi utwór, który kończy na podium w NL :) W pierwszej dziesiątce są również moje numery 7 i 10 :D Fantastyczna edycja! Na podium znalazł się również mój numer 8, co również mnie cieszy ;)
Wielkie dzięki dla kajmana za trud włożony w prowadzenie tej edycji oraz poświęcony czas ;) Mam nadzieję, że nie zabraknie podobnych statystyk jak w przypadku każdej edycji :)
I pozostaje mieć nadzieję, że na następną NL nie będziemy czekać cały rok :)
Ostatnio zmieniony wt gru 03, 2013 10:40 pm przez michal91d, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: konwicki1980 »

Mój numer jeden jest numerem dwa. Myślałem, że wygra, ale niezbadane są wyroki forowiczów.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Miszon »

romec pisze:Gwoli wyjaśnienia - utwór który moim zdaniem był TYM utworem wspominanym często w komentarzach to duet Hansarda i Irglovej.
Oczywiście że to ten.
Ja po eliminacjach podejrzewałem jeszcze coś długiego o francuskim tytule ;-) , ale od razu odpadło. A potem jak Glen z Marketą trafili na Abraxas, to sobie pomyślałem, że w tym pojedynku rozstrzygnie się zwycięzca. W życiu bym nie przypuszczał, że w finale będą te 2 numery, a w dodatku że jeden z nich wygrał też eliminacje (a jeśli już, to raczej Thirteen Senses, który jest przecież znany już z pierwszej NL).
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kamil_snk »

Wygrał mój numer 26. Potem były 39 i 25. Wiec nie mogę powiedzieć, żeby gusta forowiczów jakoś szczególnie się pokrywały z moimi ;) Za to nr 4 na NL był i czwórką u mnie. Gratulacje dla zwycięzcy, dzięki za wspólną zabawę i możliwość poznania kilkunastu fajnych i wielu ciekawych utworów. Choć wynik mnie troszkę zaskoczył. Wiedziałem, że moi faworyci raczej nie mają szans, lecz spodziewałem się troszkę innych rozstrzygnięć. I oczywiście czekam na wszystkie wyniki :)
ODPOWIEDZ