Nasza Lista XII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XII

Post autor: TomaszBr »

w górnej połówce skuteczność 0/3, w dolnej 3/4. Szkoda, że nie odwrotnie.
i jakoś tak średnio mi taki smęciarski półfinał odpowiada, ale widocznie tak miało być... W czołowej czwórce mam numery 22, 61, 65 i 84. Szkoda, szkoda.
4:3 dla jaśniejszych.

Grycku, mógłbyś zdradzić, jaki jest najniższy numer z eliminacji w finałowej szesnastce?
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XII

Post autor: romec »

Skuteczność w tej rundzie to aż 6/7
Półfinał - bajka... post-rockowa bajka! :D
Zakładam, że jednak te kilka(naście) osób, które przestały głosować doszły do wniosku, że to nie ich bajka? Szkoda.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XII

Post autor: krzysiek83 »

Skuteczność 6/8 więc nie narzekam.
Zagłosowane:

3:5
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

TomaszBr pisze:Grycku, mógłbyś zdradzić, jaki jest najniższy numer z eliminacji w finałowej szesnastce?
Najniższy numer - 29.


Chciałem się Was spytać, jak poprawić atrakcyjność Naszej Listy? Dlaczego, jak czytam forum, to mam wrażenie, że nikomu się wyniki nie podobają?
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Artur »

Zostały moje numery 8 i 10 i na pewno któryś z nich będzie w finale. A w drugiej parze półfinałowej piosenka którą zupełnie przeoczyłem w swojej selekcji i dopiero teraz mi się spodobała.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XII

Post autor: TomaszBr »

Grycek pisze:Najniższy numer - 29.
dzięki :)
Grycek pisze:Dlaczego, jak czytam forum, to mam wrażenie, że nikomu się wyniki nie podobają?
też odnoszę takie wrażenie, ale to pewnie przez zwiększoną liczbę uczestników tak wychodzi, że ostatecznie nikt nie jest zadowolony.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: adameria »

Grycek pisze:Szkoda, że tak mało osób głosowało :(
Szkoda, że było tak mało czasu. Ja sobie zwyczajnie zapomniałem i teraz sobie przypomniałem. Można było spokojnie dać termin do wtorku, ale nie ma co marudzić, bo ja mam teraz za dużo rzeczy na głowie... Nawet nie mam czasu analizować tych wyników. No nic, miłej zabawy chyba raczej.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista XII

Post autor: wwas »

Ponownie 5 - 3.

Mnie się wyniki podobają. Co prawda mój numer 1 w drugiej ćwiartce, ale wszyscy półfinaliści są z mojego top 40, w tym mój numer 5 (chociaż teraz pewnie byłby nieco niżej) i utwór, z którym w pierwszej rundzie odpadła moja propozycja (więc może nie jest to dla niej aż taki wstyd).
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ADDY »

1 - 6
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Geephard »

Grycek pisze:Dlaczego, jak czytam forum, to mam wrażenie, że nikomu się wyniki nie podobają?
Ja raczej odnoszę wrażenie, że wyniki NL powodują skrajne odczucia... Z jednej strony fani post-rokowych kawałków się cieszą [i ich musi być więcej skoro takie, a nie inne piosenki doszły do finału], a pozostali [w tym ja] ubolewają, że wszyskie utwory na które chcieli głosować zginęły po drodze. Dla mnie osobiście to najsłabsza NL z trzech ostatnich w jakich brałem udział, pod względem propozycji jak i ostatecznych wyborów forowiczów. No cóż... może za rok będzie lepiej. Z tej czwórki to mi w sumie wszystko jedno kto wygra...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

obawiam się, ze dla mnie to najsłabsza edycja ever! mam gotowe podsumowanie 11 edycji i niecierpliwie czekam na zakończenie tej!
jedno jest pocieszające - w następnej edycji gorzej być nie może! :-)
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Nivo »

Grycek pisze: Chciałem się Was spytać, jak poprawić atrakcyjność Naszej Listy? Dlaczego, jak czytam forum, to mam wrażenie, że nikomu się wyniki nie podobają?
To dlatego, że fani post-rocka to dobrzy cisi ludzie. ;) Głosowało 35, a pomarudziło z 5.
W każdym bądź razie ja świętuję razem z sukcesem tego pięknego gatunku, zresztą z poparciem solidnego przedstawiciela niegorszego art/prog-rocka.

Co by tu nie mówić, nigdy wyniki końcowe nie były tak zbieżne z moimi głosami (nawet jeżeli to dolna część mojej 11) :D

Natomiast z psychologicznego punktu widzenia, to współczesna mentalność ludzi zwraca większą uwagę na przegrane niż na sukcesy. Zresztą widać to nawet na forum, częściej piszemy, że odpadło nam to i tamto niż cieszymy się, że czemuś udało się awansować. Stąd wynika pewien konflikt z tym, że do top8 cała 11 nie wejdzie i w rezultacie wszystkie wyniki "są takie średnie".
W każdym bądź razie, ponieważ struktura tej zabawy jest taka, że nasza percepcja jest głównie jak kibica, więc standardowe rozwiązanie - wprowadzenie systemu szwajcarskiego (w którym każdy utwór walczy do końca) mogłoby sprawić, że zabawa byłaby dość nudna.
Ale kto wie... może właśnie system, w którym piosenka może przegrać pierwszą rundę i zająć wysoką lokatę byłby lepiej odbierany?

Do rozważenia jest także współczesna wersja drabinki (winners bracket / losers brackt / final + grand final), która daje każdemu utworowi dwie szanse. (Tego nie stosuje się w normalnych sportach pewnie dlatego, że koszta obsługi byłyby duże, ale jak można rozegrać wszystko szybko, jak u nas, to nie ma przeszkód).

Tak czy inaczej sytuacja obecna nie wymaga żałoby lecz szampana! :mrgreen:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

Ja się zastanawiam, czy 11 głosów to nie jest mało.
Może więcej głosów w eliminacjach lepiej oddawałoby gusta użytkowników.

Ja osobiście na wyniki nie mogę narzekać. W półfinale został mój numer 2, 5 i 7.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Geephard »

Nivo pisze:Stąd wynika pewien konflikt z tym, że do top8 cała 11 nie wejdzie i w rezultacie wszystkie wyniki "są takie średnie".
Ja nie pisałem, że wyniki są średnie, tylko że złe i nie dlatego, że cała moja 11 nie zmieściła się do top 8, tylko dlatego, że w top 8 znalazł się tylko utwór nr 9, który i tak zresztą już odpadł, a sam w sobie nie był jakiś rewelacyjny bo w sumie to nie bardzo było z czego wybierać :)
Co do współczesnej mentalności... Nie wiem czy ona jest taka współczesna. Wydaje mi się, że zawsze była taka. Wynika to z logiki... Jak coś nam się podoba to się z tego cieszymy i nic z tym nie robimy. Jak coś nam nie pasuje to próbujemy to zmienić tak żeby nam pasowało. A że w wielu przypadkach nie mamy możliwości zmian (albo ich nie dostrzegamy, jednak w przypadku NL to pierwsze) to w sumie kończy się na "pomarudzeniu" na taki, a nie inny stan rzeczy.
Grycek pisze:Ja się zastanawiam, czy 11 głosów to nie jest mało. Może więcej głosów w eliminacjach lepiej oddawałoby gusta użytkowników.
To raczej niewiele by zmieniło. Z ok 90 piosenek do I rundy weszło 64. A potem to już było głosowanie w parach na które moim zdaniem liczba głosów w eliminacjach nie ma wpływu.
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2013 1:02 am przez Geephard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: konwicki1980 »

4-4.
Dla mnie to pierwsza runda, więc narzekać nie będę. Ogólnie poziom utworów oceniam dobrze. A co do rozmaitych systemów, to jaki by nie wybrać, i tak znajdą się niezadowoleni.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ADDY »

Dla mnie postawa "Neguje, bo nie jest po mojej myśli" jest nie do przyjęcia. Grycek odwala kawał dobrej roboty przygotowując całą zabawę i chociaż żeby okazać szacunek dla jego pracy nie powinniście (w ramach protestu) rezygnować z głosowania. Ale każdy może mieć swoją opinię.
Ja miałem ten komfort, że cała 16 mieściła się w moich miejscach 0-35, a jak już wcześniej mówiłem pierwsza czterdziestka przypadła mi bardzo do gustu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Miszon »

Ja powiem szczerze, ze nie sadzilem, ze jest tak krotki termin, bo planowalem jutro glosowac.
Inna rzecz, ze wyniki juz mnie nie pasjonuja. Wlasnie odpadl 3 z kolei kawalek, ktorego typowalem na zwyciezce. Nie zgadzam sie tez, ze to najslabsza edycja, bylo bardzo dobrze, najlepiej od 4-5 edycji. Tyle, ze zostali przedstawiciele dosc podobnych kawalkow, a ci dla mnie najfajniejsi zdziesiàtkowani.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:Ja powiem szczerze, ze nie sadzilem, ze jest tak krotki termin, bo planowalem jutro glosowac.
(mogę się mylić, ale chyba raczej nie)
od zawsze w dalszych rundach Grycek daje krótkie terminy i bardzo dobrze :-) Poza tym oglądając wyniki widać do kiedy jest termin :roll:
ADDY pisze:Dla mnie postawa "Neguje, bo nie jest po mojej myśli" jest nie do przyjęcia.
No ja sobie narzekam, bo się przyzwyczaiłem do dobrego, ale nie wyobrażam sobie bym nie oddał głosów. :-)
Ja bym nic nie zmieniał. Przynajmniej nie jakoś radykalnie. Nie wiem czy liczba utwór na które można głosować w eliminacjach by coś dała. Ale spróbować można :-)
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Łucek »

Grycek pisze:Chciałem się Was spytać, jak poprawić atrakcyjność Naszej Listy? Dlaczego, jak czytam forum, to mam wrażenie, że nikomu się wyniki nie podobają?
no właśnie - ci co im się nie podoba marudzą, ci co im się podoba milczą, a i tak przecież chodzi o poznanie nowych wykonawców i utworów, chyba że ktoś ma ciekawy pomysł to śmiało, ale ja bym nie robił dramatu specjalnie (nawet mimo, że mój nr 1 właśnie przegrał i w pierwszej czwórce nie zostało chyba nic z top 24 - za to jest 5 z 11 w walce o miejsca 5-16)
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XII

Post autor: romec »

Grycek pisze:Chciałem się Was spytać, jak poprawić atrakcyjność Naszej Listy? Dlaczego, jak czytam forum, to mam wrażenie, że nikomu się wyniki nie podobają?
Jak już wcześniej pisałem, mnie się podoba. Bardzo.
4 utwory z grubsza post-rockowe? Z jednej strony to naturalne, że sympatykom poezji śpiewanej, indie popu i trash metalu taki stan rzeczy się nie do końca pasuje. Ale z drugiej... Top8 poprzedniej edycji rozminął się z moim gustem (gatunki muzyki, których rzadko słucham) ale nie odpuszczałem głosowań z tego powodu! I chyba nawet nie narzekałem ;)
Doszło kilka osób w tej edycji (jak widać z gustem dość rockowym) i przez to wyniki są takie a nie inne.
Termin 2 dni jest ok! Dla zapominalskich polecam głosować od razu przy oglądaniu wyników - toż to 10 minut zajmuje (od 1/8 raczej już się kojarzy kawałki, wie które się lubi - ewentualnie 1 czy 2 dogrywki i po sprawie).
Odnośnie pomysłów ulepszenia formuły - mnie nie przeszkadzałoby głosować do samego końca na więcej utworów (czyli drabinki przegranych, grand finały i tego typu sprawy). Zwiększenie ilości głosów w eliminacjach uważam za dobry pomysł (mimo, że problemu niezadowolenia pewnie w żadnym stopniu by nie rozwiązał). Prawie każdy dorzuca utwory, które nie zmieściły się w TOP11 - głosowanie na TOP15 czy TOP18 na pewno by nie zaszkodził :)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XII

Post autor: krzysiek83 »

Nie wiem dlaczego nagle dla niektórych terminy na głosowanie okazały się za krótkie. Zawsze takie były.
Yacy pisze:od zawsze w dalszych rundach Grycek daje krótkie terminy i bardzo dobrze :-) Poza tym oglądając wyniki widać do kiedy jest termin :roll:
dokładnie, więc nie widzę problemu
A wyniki bardzo dobre, mnie się podobają.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: adameria »

krzysiek83 pisze:Nie wiem dlaczego nagle dla niektórych terminy na głosowanie okazały się za krótkie.
Bo nie wzięto pod uwagę że weekend, to weekend i że w dni robocze, a... nieważne. Piszę za siebie - w sobotę pamiętałem, w niedzielę zapomniałem i przypomniało mi się w poniedziałek o 22:20. Spróbuję jeszcze wziąć udział - jak nie zapomnę (!). Po prostu nie ma co się spinać, ja napisałem tylko swoje odczucie i od nikogo nie wymagam, żeby z powodu pojedynczych odczuć zmieniał teraz jakieś reguły. Zawsze niektórzy będą narzekać na terminy, inni na wyniki, a jeszcze inni na system głosowania... A ci, co nie narzekają zazwyczaj - jak tu już wspomniano - nic nie piszą. Co mają pisać? A może nawet jak napiszą, to my czytelnicy tego nie widzimy, nie czytamy, bo nie dostrzegamy. Ot, taka ludzka natura przewrotna... :D
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XII

Post autor: rafal92 »

Mi się bardzo podobają wyniki, co prawda w półfinale został tylko mój numer... 1 ale i tak wszystkie utwory prezentują według mnie dobry poziom :) co do porównań tej NL z poprzednimi - mogę jedynie się ustosunkować do NL XI bo tylko w niej brałem udział i powiedziałbym, że jakość jest bardzo podobna :)
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Geephard »

ADDY pisze:Dla mnie postawa "Neguje, bo nie jest po mojej myśli" jest nie do przyjęcia. Grycek odwala kawał dobrej roboty przygotowując całą zabawę i chociaż żeby okazać szacunek dla jego pracy nie powinniście (w ramach protestu) rezygnować z głosowania. Ale każdy może mieć swoją opinię.
Grycek odwala kawał dobrej roboty jak zawsze i za to należą mu się podziękowania. Ale dla mnie nie do przyjęcia jest zmuszanie kogoś do kontynuowania zabawy tylko dlatego żeby okazać należny szacunek, w momencie kiedy utwory biorące udział w zabawie nie budzą żadnych emocji. I nie sądzę żeby ktoś odmawiał głosowania w ramach jakiegoś protestu. A jeśli już to nie jest to protest przeciwko Gryckowi i samej NL, a raczej przeciwko tegorocznym propozycjom i wyborom uczestników. Myślałem, że udział w zabawie jest dobrowolny, i tak samo jak można się przyłączyć w każdym momencie, można się również w każdym wyłączyć. Po za tym nie wiem co to za nagonka za narzekającymi. Po tej rundzie raptem 4 osoby się wypowiedziały o tym, że wyniki im się nie podobały. Wszystkie głosowały w poprzedniej rundzie. Dwie poddały pod wątpliwość głosowanie w aktualnej. Za to dwie zgłosiły swoje zagapienie i to raczej wśród nich doszukiwałbym się przyczyn zmniejszonej frekwencji.
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2013 11:31 am przez Geephard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Robert »

Mogę się tylko podpisać pod tym co napisał Geephard.
Dla mnie wyniki są więcej niż dobre, bo w czwórce grają dalej 2, 8, 12, 15. Co prawda moja propozycja odpadła z moim numerem 2, ale nie można mieć wszystkiego :) . Tak jak pisałem wcześniej, choć biorę udział w zabawie dopiero od ubiegłorocznej edycji poziom obecnej Naszej Listy jest dla mnie wyraźnie słabszy od poprzedniej, biorąc pod uwagę całość materiału, nie samej czołówki.
ODPOWIEDZ