Nasza Lista XII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: konwicki1980 »

Sally Shapiro - Find my soul
Obrazek
Poznaje ktoś tych państwa? Tak, to ta sama osoba jest w moim awatarze. Utwór niektórzy już poznali na zlocie w Toruniu. Cóż, nie mógłbym zaproponować niczego innego
Feeling the hope when you’re searching for the light
The time is right, and you want to find a light
The path is so long, and you’re tired, I want you to know
That you need to go if you want to find my soul
Kocham tę piosenkę i Sally całym sercem!!!

The Pierces - You'll be mine

Siostry z NY. Płytę wyprodukował m.in. basista Coldplay. Utwór bajka :)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XII

Post autor: neon.ka »

Ja zgłaszam:

[do wymiany]David Knopfler - True Love
Ten pan powinien się tu pojawić już dawno, albo za moją sprawą, albo Kuby. ;-) I w zasadzie bardzo się cieszę, że to będzie moja działka. :-)
Brat Marka Knopflera, razem kiedyś grali w Dire Straits, potem obydwaj solowo. Mi nawet głos Davida kojarzy się z Markiem.
Możliwe, że jeszcze zmienię wybór piosenki, ale wykonawca pozostaje właśnie ten.[/do wymiany]

Magdalena Turowska - No chodź
Oczywiście z kręgu poezji śpiewanej [jak pisałam ostatnio, mam chyba zapas na jakieś 4 edycje NL]. Bardzo ciepła miniaturka [założę się, że to będzie najkrótszy utwór tym razem] i bardzo prosta. W nawiązaniu do ostatnich dyskusji - tekst gdyby oceniać według kunsztu literackiego, to pewnie od wielu by dostał kiepską notę. Ale swój ładunek emocjonalny ma i to mnie w nim ujmuje].

EDIT: Zaraz wymienię Davida Knopflera na kogoś innego, bo szukając po forum dlaczego wcześniej jednak się tu nie pojawił, dotarło do mnie, że musiał mieć jakiś utwór na Liście... I rzeczywiście... :-/ No to chyba bym chciała, żeby kiedyś jeszcze powtórzyć specjalną edycję NL z wykonawcami, którzy MIELI swój udział w LPP3 i w Topach Wszech Czasów... ;-)

EDIT2: Moja druga propozycja zatem:

Marcin Styczeń - Żyję, nie żyjąc w sobie
Utwór pochodzi z płyty, na której większość tekstów jest autorstwa Karola Wojtyły, ale akurat ten wybrany przeze mnie jest fragmentem św. Jana od Krzyża. Marcin Styczeń pisze o nim tak: 'Nowością tego przedsięwzięcia jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Karola Wojtyły duchową i artystyczną inspirację.'
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2012 5:37 pm przez neon.ka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: uzi »

uzi prezentuje: "Dobre, bo duńskie".
parę miesięcy temu, pewnie kiedy słuchałam Mew [Dania], przyszło mi do głowy, że może by tak poznać jakąś inną duńską muzykę, bo skoro wyrósł tam jeden z moich ulubionych zespołów, to warto przynajmniej sprawdzić czy mają tam więcej ciekawych wykonawców.
i oto moje pierwsze znalezisko:

Oh No Ono - Internet Warrior
jednocześnie moje najbardziej udane i nieudane odkrycie. udane, bo od pierwszego przesłuchania bardzo mocno polubiłam płytę "Eggs", z każdym kolejnym utworem podobała mi się coraz bardziej, więc słuchałam znowu i znowu i znowu... i sobie myślałam "fajnie by było gdyby przyjechali do Polski, jakiś Off np..." - i zaraz pojawił się zawód i spadła radość z odkrycia - okazało się, że zespół już nie istnieje. :(

i jedno z kolejnych:

Moi Caprice - Daisies
były dwie Stokrotki na Liście, to te będą na Naszej Liście. :) taka zwykła, sympatyczna muzyczka, która mnie przekonała tym ukochanym teraz przeze mnie pierwiastkiem i śliczną, prostą melodią.
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ku3a »

neon.ka pisze:Ten pan powinien się tu pojawić już dawno, albo za moją sprawą, albo Kuby. ;-)
no czekam na tę specjalną edycję, czekam ;-).
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Nivo »

Ode mnie będzie

If These Trees Could Talk - Barren of the Modern Dinosaur
czyli post-rock w świetnym wydaniu.

oraz

Cheruby Band - Kafarnaum
czyli reaktywowany zespół licealny z lat '80. Zacytucję ładny wstęp
Piotr Drzyzga pisze:Co łączy misjonarza, który od lat żyje wśród „ludzi-fok”, posługując na arktycznej ziemi Inuitów z byłym prezesem Funduszu Górnośląskiego i członkiem Zarządu Międzynarodowej Federacji Koszykówki FIBA-EUROPE w Monachium? Odpowiedź jest prosta: wspólna pasja.
Utwór stał się w zasadzie singlem i zawędrował na pierwsze miejsce wrześniowej listy przebojów Radia Chrześcijanin, ale na płycie znajduje się całe bogactwo styli - wyraźnie odróżnialne jazz, rock, country, gospel i inne, których nie sposób oddać tym jednym egzotycznym utworem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

neon.ka pisze: No to chyba bym chciała, żeby kiedyś jeszcze powtórzyć specjalną edycję NL z wykonawcami, którzy MIELI swój udział w LPP3 i w Topach Wszech Czasów... ;-)
podpisuję się również pod tym zdaniem :-)

A co do Davida Knopflera to akurat był na Liście z moim ulubionym utworem (mam go nawet w swoim TWC :-) ). Być może jest moim ulubionym dlatego, że go znam z LP3, choć tego ... nie pamiętam :-P
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Robinson »

nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista
Grycek, szkoda, że z najnowszego pliku usunąłeś użytkownika i numer edycji. :(
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

Robinson pisze:
nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista
Grycek, szkoda, że z najnowszego pliku usunąłeś użytkownika i numer edycji. :(
Zajmę się tym później. Nie zebrałem jeszcze danych o użytkownikach z poprzedniej NL.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XII

Post autor: neon.ka »

W swoim poprzednim poście dodałam drugą propozycję, zgodną z zasadami zabawy.
ku3a pisze:
neon.ka pisze:Ten pan powinien się tu pojawić już dawno, albo za moją sprawą, albo Kuby. ;-)
no czekam na tę specjalną edycję, czekam ;-).
Mam nadzieję, że ostatecznie się nie zjemy o to, kto pana Davida doda. ;-) :P
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

Grycek pisze:
Robinson pisze:
nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista
Grycek, szkoda, że z najnowszego pliku usunąłeś użytkownika i numer edycji. :(
Zajmę się tym później. Nie zebrałem jeszcze danych o użytkownikach z poprzedniej NL.
Gotowe

adameria pisze:
Grycek pisze:032
To jest kierunkowy, prawda?
Tak. Taki jest rodowód nazwy zespołu.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XII

Post autor: TomaszBr »

michal91d pisze: Alt-J - Taro - zachwyciło mnie już podczas pierwszego przesłuchania. Pięknie opowiedziana wojenna historia z intrygującym wokalem i piękną warstwą instrumentalną.
Wygrałeś. Przepiękny utwór.

A tak w ogóle to - Super! :D :D :D Nie mam zielonego pojęcia co zgłoszę, ale bardziej nastawiam się na ciekawe propozycje od innych :)
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2012 9:42 pm przez TomaszBr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Julia »

TomaszBr pisze:
michal91d pisze: Alt-J - Taro - zachwyciło mnie już podczas pierwszego przesłuchania. Pięknie opowiedziana wojenna historia z intrygującym wokalem i piękną warstwą instrumentalną.
Wygrałeś.
Potwierdzam! :D
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XII

Post autor: TomaszBr »

Ok, to i ja:

Prisma - Seceder - jak to ktoś ładnie nazwał - szwajcarski Tool.
Sóley - Pretty Face - jak to ktoś ładnie nazwał - islandzka Kari Amirian.

Obie propozycje naprawdę godne polecenia, mam nadzieję, że komuś się (s)podobają.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XII

Post autor: krzysiek83 »

Może by tak wrócić do zabawy?
To ja niezbyt oryginalnie prezentuję tegoroczne przeboje mojej listy rodem z Łotwy i Szwecji, klimaty spokojne i senne jak na mnie, ale zbadam jak odbiera to demos - i to tyle jeśli chodzi o komentarz:

Vic Anselmo - Wellspring
Katatonia - The Racing Heart
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ADDY »

Moimi utworami nie zamierzam wygrać. Zamierzam przenieść Was w inny świat. Mój świat. Świat post-rocka.
Zamknijcie oczy i delektujcie się najpiękniejszymi dźwiękami stworzonymi przez człowieka.


1. Bitcrush - All At Once It Was Erased

2. Xu Xu Fang - Fascination Street
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XII

Post autor: rafal92 »

Więc i ja dołożę swoje dwa grosze:

Brett Anderson - Back To You
Brett Anderson jest znany z brytyjskiej grupy Suede. Utwór pochodzi z jego solowej płyty Wilderness z 2008 roku. Świetny głos, niesamowity klimat. Mam nadzieję że się spodoba :)
Małżeństwo z Rozsądku - List z szuflady
Tym razem nie zabraknie poezji śpiewanej w moich propozycjach. Kawał pięknej muzyki :)
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XII

Post autor: romec »

Czekałem długo na kolejną edycję NL, i się doczekałem! :D
Do plebiscytu wystawiam 2 spośród wielu, których ubiegało się o nominację w moim muzycznym świecie.

Other Lives - Tamer Animals
Przyznam, że miałem ogromny problem którą piosenkę z płyty wybrać (są przecież jeszcze wspaniałe "For 12", "Dust Bowl III", "Desert" i inne... Dla mnie album roku!). Za każdym razem gdy słucham tego zespołu, czuję się jakbym wychodził na przykurzoną werandę starego domku ukrytego gdzieś w stepach Teksańskich by obserwować zachód czerwieniącego się na horyzoncie słońca... Ech ;) Warto też wspomnieć udany występ podczas tegorocznego OFF Festiwalu.

Sunlight Ascending - Out Of This Place II
Tacy młodzi, a takie cuda już komponują. Jeden z moich ulubionych post-rockowych kawałków. Nasycony emocjami. Kto wie? Może również Tobie zafunduje darmową wycieczkę do zupełnie innego świata zapewniając przy tym solidną dawkę dreszczy i gęsiej skórki?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XII

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze:Jeśli chodzi o piosenki po śląsku, to nie ukrywam, że liczę na udział w zabawie jollyrogera72 :-).
Niejako delikatnie "przymuszony" podaję dwie swoje propozycje:

1. OBERSCHLESIEN - Richter.
Polski Rammstein z wokalizą po śląsku :wink: Zespół zajął ostatnio drugie miejsce w komercyjnym? polsatowskim "Must Be The Music". Czy to dobra rekomendacja? Grają bardzo ciekawie a wokal jest odjazdowy! Pora, by zaistnieć na szerszych wodach. Może na LP3?
2. HYSTERICA - Hysterica.
Pięć Szwedek w jednym zespole? Tak! To zespół Hysterica, grający metal z pogranicza klasycznego heavy i death metalu z momentami growlującą wokalistką! Babki łoją, aż miło - polecam!
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XII

Post autor: krzysiek83 »

jollyroger72 pisze:z momentami growlującą wokalistką! Babki łoją, aż miło
już je lubię :D
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze:1. OBERSCHLESIEN - Richter.
Polski Rammstein z wokalizą po śląsku :wink: Zespół zajął ostatnio drugie miejsce w komercyjnym? polsatowskim "Must Be The Music". Czy to dobra rekomendacja? Grają bardzo ciekawie a wokal jest odjazdowy! Pora, by zaistnieć na szerszych wodach. Może na LP3?
Jak dla mnie to byłoby lepiej, gdyby to był cover Rammsteinu Jo chca. Muzycznie brzmi mi znacznie lepiej. Ale Ciebie terroryzować nie będę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XII

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:
jollyroger72 pisze:1. OBERSCHLESIEN - Richter.
Polski Rammstein z wokalizą po śląsku :wink: Zespół zajął ostatnio drugie miejsce w komercyjnym? polsatowskim "Must Be The Music". Czy to dobra rekomendacja? Grają bardzo ciekawie a wokal jest odjazdowy! Pora, by zaistnieć na szerszych wodach. Może na LP3?
Jak dla mnie to byłoby lepiej, gdyby to był cover Rammsteinu Jo chca. Muzycznie brzmi mi znacznie lepiej. Ale Ciebie terroryzować nie będę.
Właśnie dlatego, że to cover, to nie został zgłoszony :wink:
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ku3a »

no to u mnie walka już raczej tylko o drugie miejsce ;-)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Artur »

Moje propozycje:
1. Mellowdrone - Fashionably Uninvited
2. Who Cares - Holy Water
charytatywny projekt, stworzony przez Panów Iana Gillana (Deep Purple) i Tony Iommi'ego (Black Sabbath) mający pomóc w odbudowie zniszczeń, jakich dokonało trzęsienie ziemi w Armenii. Singiel zawiera dwa utwory: W pierwszym, klasycznie hard rockowym "Out of My Mind", oprócz Gillana i Iommi'ego zagrał niedawno zmarły Jon Lord (współzałożyciel i długoletni klawiszowiec Deep Purple) oraz perkusista Nicko McBrain (Iron Maiden), basista Jason Newsted (ex-Metallica) i gitarzysta Linde Lindstorm (HIM; a prywatnie zięć Iommiego). Natomiast w bardziej progresywnym "Holy Water" pojawili się armeńscy muzycy, grający na tradycyjnych instrumentach ze swojego regionu, takich jak duduk.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: tadzio3 »

Dłuższa przerwa pomiędzy edycjami Naszej Listy chyba dobrze zrobiła, gdyż nabrało się kolejnych apetytów na zabawę - znużenie zdecydowanie odeszło.
Cieszę się, że mój pomysł na edycję specjalną, czyli na wykonawców, którzy byli na LP3 i topach wszech czasów się spodobał i jest chęć na ponowne zrobienie takowej. Myślę, że można byłoby zrobić jako następną edycję właśnie w takim charakterze.

Teraz mam duży ból głowy, gdyż mam kilkunastu kandydatów do zaproponowania a muszę wybrać tylko dwóch. Na razie więc jeszcze wstrzymam się z podawaniem swoich propozycji. W przeciągu kilku dni powinienem wybrać.
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Julia »

romec pisze: Other Lives - Tamer Animals
Przyznam, że miałem ogromny problem którą piosenkę z płyty wybrać (są przecież jeszcze wspaniałe "For 12", "Dust Bowl III", "Desert" i inne... Dla mnie album roku!). Za każdym razem gdy słucham tego zespołu, czuję się jakbym wychodził na przykurzoną werandę starego domku ukrytego gdzieś w stepach Teksańskich by obserwować zachód czerwieniącego się na horyzoncie słońca... Ech ;) Warto też wspomnieć udany występ podczas tegorocznego OFF Festiwalu.
Haha... a miałam to w sobotę wysłać! Ale wybór jednej rzeczy z płyty mnie przerósł. Może to i dobrze, ułatwiłeś mi zadanie :D .
ODPOWIEDZ